Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25751) fattyu válasza rbalint88 (#25749) üzenetére


fattyu
veterán

Nem teccett figyelni :D

Nem 43/16 :D 16/43

Amugy a fiximen 42/16 van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25752) rbalint88 válasza fattyu (#25751) üzenetére


rbalint88
addikt

Ó. Ó-ó. :)
A Charge szép, a lovakhoz nem értek, legalábbis ilyen sűrűségben. Ennyi lóhoz nekem kevés a kereke és a súlya :) Szép a Kawa is, bár nem az én világom, kevésbé pucsítósokra vagyok ráállva :)

(#25753) tothl válasza Gondwana (#25742) üzenetére


tothl
addikt

Palicsban voltam lakodalomban egyszer. :) Jó hely. :D

(#25754) Freddy76 válasza tothl (#25753) üzenetére


Freddy76
addikt

Jé, én is lakodalomban voltam ott egyszer, sok évvel ezelőtt. Vőfély voltam, és a menyasszony keresztanyja kegyetlenül leszidott, mert nem ismertem azt a szokást, miszerint a vőfély hangosan bejelenti, hogy kivel táncol a menyasszony menyasszonytánckor. Még az állatkertben is voltam.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25755) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#25754) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Eszerint ismerned kellett volna név szerint az egész násznépet?

(#25756) tothl válasza Freddy76 (#25754) üzenetére


tothl
addikt

Én is ott aludtam a struccfarm szállórészében.. :) Olyan 2007-2008 környékén lehetett... :)
Tök édik voltak a kis struccok. Kerek szódásszifonok kis tömzsi lábakon 10 centis szempillákkal.. :D
No és persze nem kevés fogyott a helyi pálinkából meg úgy általában mindenből.. :D

(#25757) Freddy76 válasza tothl (#25756) üzenetére


Freddy76
addikt

Neba, én is ott laktam. Csak nem egy? Magyar pasi, helyi csajszi? Ágipéter?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25758) nord_ válasza Freddy76 (#25754) üzenetére


nord_
veterán

Az állatkertig zavart el a kedves keresztmama? :)

(#25759) tothl válasza Freddy76 (#25757) üzenetére


tothl
addikt

Nem, pont fordítva, helyi pasi, magyar csajszi, CsongorLilla :D

(#25760) Mercutio_ válasza nord_ (#25758) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kölyökstruccá itta magát :DDD

fattyu: Szép ez a bringa, csak ne lenne fixi-sítve.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25761) rbalint88 válasza Mercutio_ (#25760) üzenetére


rbalint88
addikt

Aszondják fék a buziknak való :DDD Nem osztom ezt a teóriát :)

[ Szerkesztve ]

(#25762) Mercutio_ válasza rbalint88 (#25761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ezen még rugózni akar valaki jöjjön át a PhotósOFF-ba, mesmeg sz*rok az aktuális* divatra, mert akárki akármit mond a fixi csak egy (nagy)városi divatjárgány, de szívesen megnézem hányan nyomnak vele túrákat :DDD

* még annak se nevezném, 5 éve már voltak, mostanra mainstream lett

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25763) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

omd kit 360k

szokasos hivatalos helyen

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25764) Marseille199 válasza Mercutio_ (#25760) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mi bajod a fixivel? Aki tudja használni, az király csávó és jobb a városba, mint bármi. Ha tudod használni. Az más kérdés, hogy minden hülye hipsztergyereknek az van, de nem ők a lényeg :)

Én pl nem tudom használni, ezért lesz 1x1, de még lehet megbolondulok és megfordítom a kereket :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25765) Studi válasza Marseille199 (#25764) üzenetére


Studi
addikt

Mi az előnye a normál váltós bringával szemben?

(#25766) fattyu válasza Studi (#25765) üzenetére


fattyu
veterán

fixi/ss jobb mint a váltós mert nem romlik el akad be töröd le kell gondozni egyenes a láncvonal jóval kissebb a mechanikai veszteség és nem cipelsz feleslegesen 2.5 3 kilót.... Egy megalkuvós 42 16 áttéttel pedig amí] nincs domborzat felesleges a váltó. elindulok vele pirostól úgy hogy semmi gond és 47et kitekerek belőle bár ott már nagyon pörög. Nálam fittebb gyerekek meg citadellát is letudnak vele.

Mercutio: nincs fixisítve. Ez gyárilag ilyen. Flip flop agyas. Fixi oldalon használom. Akkor vettem mikor elkezdtem segget növeszteni, és így nincs lazsálós gurulás hanem mozgás van MINDIG. Első fék meg van. A hátsót úgyse használom sose. Amint előre kerül a súlypont ( és amugyis eléggé első kerékre terhelés van ) csak csúszna.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25767) hegyimorc válasza fattyu (#25766) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"fixi/ss jobb mint a váltós mert ..."

Szívesen beszélgetnék erről mondjuk a Nagy-Hideg Hegy tetején :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25768) fattyu válasza hegyimorc (#25767) üzenetére


fattyu
veterán

Tessék már végigolvasni....

Egy megalkuvós 42 16 áttéttel pedig amí] nincs domborzat felesleges a váltó

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25769) arn válasza hegyimorc (#25767) üzenetére


arn
félisten

Sokan tekernek ss montit. Mert egyszeru, es mert kihivas. Fixivel azokat rugnam tokon akik total fek nelkul kozlekednek - meg barom modra. Erdekes modon ez a divatbringasokra jellemzo gyakran.

Bazze... Az uj pana kompaktban ugyanakkora szenzor lesz. Utalom, hogy igazam volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25770) Parci válasza arn (#25769) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs baj az 1/1,7"-tel, ha megfelelő optika kerül rá. az lx-7 optikáját hívhatjuk annak, csináld már meg m4/3 lapkára ugyanolyan átfogással és fényerővel... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25771) hegyimorc válasza arn (#25769) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Utolsó OFF mindenféle "divat"-témában. Egy "művészeti" egyetem közelében lakom. A hallgatók nagy része olyan görcsösen próbál "egyéniség" lenni, hogy végül mind egyforma. Eleinte röhögtem rajtuk, mára már megszoktam.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25772) Freddy76 válasza hegyimorc (#25771) üzenetére


Freddy76
addikt

Én még most is röhögök rajtuk... Mondjuk én csak két éve lakom itt.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25773) Mercutio_ válasza Marseille199 (#25764) üzenetére


Mercutio_
félisten

"A városba", ezt mondjuk Pécsett megkérdőjelezném, de pestnek (és budának) is van olyan része, ahol nem szeretnek csapatni;] amikor a divat fixiseket látom mindig ez a post ugrik be :DDD

hegyimorc: Részvétem, nekem csak 1-2X volt alkalmam végighallgatni világméretű terveket előadó, a tanárokat fikázó, és nagyon egyéniség vagyok MOME-st BKV-n utazás közben, de kerülgetett a sírvaröhögés :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25774) Mr.Csizmás válasza hegyimorc (#25771) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"egyetem"

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25775) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, ne sajnáljátok le a fiatalságot, tényleg mókásak néha, de hát a tinédzser is mókás, aki bele akar halni a szerelmi bánatába. és a nagyokat fingó kisbaba is mókás, de az élet már csak ilyen, mi sem voltunk mindig ilyen roppant okosak, mint épp most............... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25776) Studi válasza Parci (#25775) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk ez is igaz. Vannak évek, amiket jan. 1-től dec 31-ig simán letagadnék. :DDD

(#25777) arn válasza Parci (#25770) üzenetére


arn
félisten

Hogy rohadjanak ossze, mindig ugy sakkozzak ossze ezeket a kompaktokat, hogy vmit kihagynak belole. Jo lesz nekem azaz em5, aztan majd egy harom ev mulva visszaterek a temahoz.

Ezekkel a tabletekkel nem lehet gepelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25778) madgie válasza Parci (#25770) üzenetére


madgie
titán

Haggyá' azzal az LX-7-tel, mással sem telik el egy átlag reggelem, mint hogy átnézem az angol amazont, geizhals-ot, amcsi ebay-t, hátha... de túl slágergép még.

(#25779) Parci válasza arn (#25777) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, van egy telefon-feelingje az embernek, ezzel együtt azért szerintem pont a kompakt gépek végre szépet fejlődtek, rámentek a jó és fényerős optikára, a jó szenzorra (adott méret mellett), a jobb kezelhetőségre. én egyelőre bízom a pletykált pana lf-1-ben.

madgie: :DDD pedig ráérsz, várd meg, amíg kijön majd az új generáció, aztán meglátod.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25780) madgie válasza Parci (#25779) üzenetére


madgie
titán

Direkt kitűztem egy olyan képzeletbeli árhatárt ,amit egy darabig még nem fog átlépni :D

(#25781) b.vr válasza Parci (#25775) üzenetére


b.vr
őstag

Igaz! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25782) rumos14


rumos14
nagyúr

elnézést az offért, van itt ez a hirdetés, Pana GH1[link], nekem pedig van egy cuccom amit beszámítana az eladó 55e ft-ért, de engem nem igazán érdekel GH1. ha vkit innen igen, 75-ért, írjon már egy pü-t lécci.

[ Szerkesztve ]

(#25783) neevous válasza Marseille199 (#25719) üzenetére


neevous
tag

Én benne vagyok!

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#25784) Marseille199


Marseille199
senior tag

Még a fixi/ss-hez annyit:

A fő lényeg, amiért engem megfogott, az a letisztultsága. Minden dologban szeretem az ilyet.
A másik meg, hogy nincs akkora karbantartásigénye. Jó a váltós bringa, nagyon is. De ahhoz, hogy mindig patentul váltson, pontosan, akadás, recsegés, nélkül, ahhoz igenis karban kell tartani, tisztítani, stb. Ezt itt el tudod kerülni, vagyis jelentősen egyszerűsödik. Lusta vagyok z albérletben szétkapni a bringát, megtakarítani a dzsuvás fogaskerekeket, láncot, ezután csak leakasztom, kipucolom és kész :).
Nem beszélve a lekerülő súlyról, nem kell grammániásnak lenni, észrevehető különbség, ha nincs ott a fogaskeréksor, váltó, hátsófék.
És nekem is marad a magellan, majd ki lesz pofozva túragépnek. De ide Pestre nekem igenis felesleges a váltó, kb. fél-háromnegyed éve szoktatom magam az egysebihez, néha végigkattogom a váltót, hogy megjárassam, de abszolúte felesleges. Eddig ha volt valami kis emelkedő, akkor váltottam, baromira elkényelmesít és nagyon gyorsan át lehet állni, csak egy kis idő, míg hozzáerősödik a lábad.
És az a jó móka, amikor a divatfikszisek lesajnálóan néznek a montira, te meg állvahagyod őket, váltás és mindenféle cécó nélkül. Ha meg meglesz a 42/16 városi suhanó, akkor főleg elbújhatnak az önjelelölt művészek és műegyetemista hipszterek :DDD

Addig meg: :DD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25785) sideburns válasza Marseille199 (#25784) üzenetére


sideburns
aktív tag

Biztos van valami tanulmány, ami kimutatja, hogy akik fix gyújtótávolságú objektívet használnak, azok hajlamosabbak fix áttételes kerékpárt használni?
:)

(#25786) rbalint88 válasza sideburns (#25785) üzenetére


rbalint88
addikt

ó jaj :))
bár kétségkívül mindkettő praktikus

(#25787) philoxenia válasza arn (#25777) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ütögeted a sarkával a billentyűzetet? :D Próbálj másik fajtát, millióféle app van.....[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25788) fattyu válasza sideburns (#25785) üzenetére


fattyu
veterán

LOOOL :D most hogy mondod :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25789) Marseille199 válasza sideburns (#25785) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25790) arn válasza Parci (#25779) üzenetére


arn
félisten

Az nekem elony ha kicsi, csak egyszeruen a minosegi ingerkuszobom alatt vannak, ha egyetlen gepet szeretnek. De talan nincs messze az ido.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25791) arn válasza philoxenia (#25787) üzenetére


arn
félisten

Nincs ezzel semmi gond, csak nem erre talaltak ki, perpill meg nincs a szallasomon mas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25792) FEDman


FEDman
addikt

A Fuji bejelentette a tele zoom obiját is. Biztos jó üveg lesz bár számomra ez a vonal nem kifejezetten a nagy telézésről szól.
Ami viszont számomra érdekesebb, hogy frissült a roadmap. Szomorúan látom, hogy a számomra a rendszerből leginkább hiányzó portré obi bejelentése immár átcsúszott jövőre. Ráadásul az eddigi az eddigi f/1,4-es fényerő is immár f/1,2-re csiszolódott. Ami amúgy nem rossz, de azért én ellettem volna azzal az 1,4-el is. Pláne úgy hogy ezzel az utolsó reményem is elszállt, hogy normális árazása legyen.. :(

Így részemről nehezen fog menni a Fujira váltás.. :)

(#25793) Studi válasza arn (#25790) üzenetére


Studi
addikt

Már akartam kérdezni: te ugyanaz az arn vagy, aki az előző évtized közepefele egy kompakttal (talán Canon A70) is brutáljó képeket toltál fel a HWSW fotós topicjába?

(#25794) nord_ válasza FEDman (#25792) üzenetére


nord_
veterán

Jaja... Bár az F1.2 nagyon jó a kis dof miatt, de ha engem kérdeztek volna, inkább a gyútávon nyújtanék (ekv. 100mm-re) és maradhatna az eredeti elképzelésben lévő F1.4...

(#25795) gorgo


gorgo
őstag

Baromira érdekes ez a párhuzam fotózás bicajozás között. Hmm, mióta szétkúródott a térdízületem azóta csökkent a bicajozás súlya, de én is egy combos montira szavazok: egyrészt mert naponta feljövök Normafához (melóhely), ebből 1.5km olyan terep, hogy egy fixis ha azt túlélné (fölfelé sci-fi, lefelé kamikaze) akkor onnantól gipszelt hülyegyerek lenne... Másrészt igen kevés akadály van vele.
De városba -ha nincs hegy- aláírom, hogy egy fixi is megteszi FÉKKEL ellátva. Aztán imádkozz, hogy jóféle ízületeket adott apád-anyád.
Alapvetően egy nagy fő bajom van, ez meg Bp. a fasza poros, kormos, kipufogógázzal. Nyami! :(((

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25796) FEDman válasza nord_ (#25794) üzenetére


FEDman
addikt

A nagyobb fényerő, kisebb mélységélesség mindig jól jön, de az f/1,4 és az f/1,2 között gyakorlatban a különbség minimális, ellenben egy jó indok a prémium árazásra. :)

No de majd akkor meglátjuk 2014-ben, addigra itt lesz a Pana f/1,2 csodája is. :)

[ Szerkesztve ]

(#25797) gorgo válasza FEDman (#25796) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, így van. Mármint, hogy f1.2 nem látványos difi, ellenben még nehezebb lesz az obi, még drágább, és ami még fontos: esetleg túl lágy lesz, illetve durván jön már a CA. Azaz több már a negatívum. Lehet, hogy meg lehetne csinálni úgy ,hogy egyedül az ár csak a negatívum, de horror áron/méretben. Főleg APSC-re fölösleges f1.2.
A panára nagyon kíváncsi leszek én is, de csak elméletben, mert bőven 1000€ fölött lesz.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25798) FEDman válasza gorgo (#25797) üzenetére


FEDman
addikt

Látod ettől viszont nem félek, szerintem mind a Fuji, mind a Pana f/1,2 obija bitang jó lesz már nyitott rekeszen is. :))

Bár erről kevesebbet beszélünk, de objektív tervezés is hatalmas fejlődésen ment keresztül.

(#25799) Studi válasza FEDman (#25796) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk naív gondolat azt hinni, hogy az f/1.4 ne prémium árazással kerülne piacra. :-)
Kérdés ugye, hogy a rendszer egészét hova célozzák, egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy eleve egy magasabb kategóriában gondolkoznak. Majd az idő eldönti, mennyire jön ez be.

(#25800) FEDman válasza Studi (#25799) üzenetére


FEDman
addikt

Egy pillanatig nem hittem azt hogy f/1,4 mellett olcsó lett volna. ;)
De azért vannak fokozatok, azért az nem mindegy hogy egy obi 1000, vagy épp 1600+ $-on nyit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.