Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25651) jjeahh válasza FEDman (#25648) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aps-ff azért az iso-t jobban bírja, ha régi modell is...na meg akad köztük rövidebb záridős is....és gondolom nem szánták annyira utcafotóra sem, főleg ff-et, mint egy mft-t...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25652) Studi válasza madgie (#25650) üzenetére


Studi
addikt

És ugye halszemmel, ultranagylátóval 1/10, vagy nagytelével? Mert ez se mindegy.

(#25653) fattyu válasza jjeahh (#25651) üzenetére


fattyu
veterán

pont nem igaz már a sony lapkás m43akal szemben a régebbi apsck/ffek ( canonból meg a maiak is ) simán elvéreznek magas iso tűrésben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25654) jjeahh válasza fattyu (#25653) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Melyik olcsó pana sony lapkás?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25655) HollyBoni válasza jjeahh (#25654) üzenetére


HollyBoni
veterán

Oly: E-PM2, E-PL5, OM-D
Pana: GH3

Én is nemrég kérdeztem. Nem mindegyik olcsó, bár kinek mi.

(#25656) fattyu válasza jjeahh (#25654) üzenetére


fattyu
veterán

olcsóról nem volt szó.
de jó ha ezt kiveszed. Igen a 12es m43 szenzornál nem nehéz jobbnak lenni isoban.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25657) eeXaa


eeXaa
addikt

...megerősítette a panasonic, hogy sony szenzor van a gh3-ban?

(#25658) sideburns válasza Studi (#25630) üzenetére


sideburns
aktív tag

Off, mert nem M43.
Most már sokadszorra olvasom ezt a "jó az NX, de nincs rá objektív" dolgot és nem állom meg hogy ne másoljam be ide, mert úgy látom, egy google keresést sem eszközölnek emberek.
Samsung lencsék (wiki) (az ekv. gyútáv szorzó NX rendszernél 1.5)
12-24mm f/4-5.6
16mm f/2.4 pancake
18-55mm f/3.5–5.6 OIS
18-200mm f/3.5–6.3 OIS
20mm f/2.8 pancake
20-50mm f/3.5-5.6 összecsukható
30mm f/2 pancake
45mm f/1.8 (3D verzió is!)
50-200mm f/4–5.6 OIS
60mm f/2.8 Macro
85mm f/1.4

Samyang objektívek (csak MF)
8mm f/3.5 Fisheye
14mm f/2.8
24mm f/1.4
35mm f/1.4
85mm f/1.4

A Samsung objektívek mindegyike elérhető ebayről, amazonról, jó árban, egyedül talán ami hiányzik a sorból, egy 16-50 f2.8, de az elvileg jön idén.
Különösen remek darabok a 30mm, a 16mm, 20-50mm és 85mm.
Éljen Korea, Samsung, Kia, Gwiyomi!

(#25659) Marseille199 válasza need (#25624) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C Ki az a srác? :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25660) Schanyee válasza fattyu (#25649) üzenetére


Schanyee
senior tag

Pont ezt felejtik el a legtöbben, amikor a stabilizátort hiányolják, hogy tényleg jó ha lehet stabival lőni 1/10-eket, de ha az alany mozog, akkor az ellen a stabi nem ér semmit. Ha meg nem mozog, akkor meg lehet állványt is használni. Nyilván ha az nincs kéznél, akkor jó ha van a stabi, de ha az ember nem csak túrista fotókat szeretne lőni, akkor egyre kevésbé segít. Az megint más kérdés, hogy tele objektíveknél már stabival is kell 1/100 és gyorsabb záridő, szóval ott tényleg sokat segít ha van (és úgy hallottam ott meg a régebbi Oly-k nem a legjobbak), de az ekv 90 mm még nem feltétlenül ez a kategória.

(#25661) Marseille199 válasza Studi (#25630) üzenetére


Marseille199
senior tag

Bocs, hogy belevau, de a m4/3 után samsungra van a legtöbb obi, és mióta van brandshp az alleeban, mindegyik elérhető is. :)

Fixek:

16/2.4
20/2.8
30/2
45/1.8 2d/3d
60/2.8
85/1.4

Zoomok:

12-24
18-55
55-200
18-200 videóobi

Asszem ennyi így nagy hirtelen.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25662) Studi válasza sideburns (#25658) üzenetére


Studi
addikt

Ez akárhogy is számolom 11 lencse (Samyangokat hagyjuk most ki), ekv 18mm-től ekv 300mm-ig.
mikro4/3-ra elérhető több, mint 30 féle objektív, ekv 14mm-től ekv 600mm-ig. ekv 24-től ekv 300-ig gyakorlatilag 5-6+ féle objektívből lehet válogatni, de még ekv 300 fölött is van 3-4 típus, amit az NX rendszeren el sem érsz.Mindez szükség esetén kiegészíthető a 4/3-os objektívekkel, amik adapterrel teljeskörűen használhatók a mikrós vázakon.
A legtöbb objektív elérhető Magyarországon is használtan, az ebay ár alatt, a leggyakoribb objektíveket 2-3 hét alatt biztosan be lehet szerezni használtan.

Megértem, ha valakinek tetszik, ha valaki szereti az NX rendszert, de tény, hogy a m43 könnyebben elérhető, könnyebben variálható jelenleg Magyarországon.

(#25663) Marseille199 válasza fattyu (#25635) üzenetére


Marseille199
senior tag

A g3 azért más tészta. Eddig bármelyik digit géppel fogtam stabilan a reciprok szabály felét-harmadát. Analógokkal most is, 50-es obikkal 1/10-1/20-ad megy, de a G3 valamiért nem akarja az igazságot. Gyanítom, hogy pici, azért.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25664) Marseille199


Marseille199
senior tag

Jó lett volna, olvasnom, mielőtt reagálok a kommentekre. Igen, én mondtam, hogy 3 képes sorozatot lövök, ha olyan a szitu. És mielőtt mindenki elkezdene savazni, meg okoskodni, azért kíváncsi lennék, ti mit csináltok hasonló helyzetben :U

Nem napsütésről van szó, meg picit necces helyzetekről, hanem mondjuk egy tüntetésről, iso3200 1.8 1/10 Mondjuk.Vagy egy éjszakai utcajelenet. A képet pedig meg kell csinálni, nem vagyok az a fajta, aki nem próbálkozik.

Pl:

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25665) eeXaa válasza Marseille199 (#25664) üzenetére


eeXaa
addikt

..vaku?

(#25666) Marseille199 válasza eeXaa (#25665) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez most komoly kérdés volt? :Y

Nem szeretek vakuzni, általában tönkrevágja a képek hangulatát, no meg szeretek az adott fénnyel kezdeni valamit.
A másik meg az, hogy mivel nem vagyok sajtós (akik mellesleg néhány ilyen eseményen ott sincsenek) , ezért nem fogok villogni ilyen arcok között :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25667) Marseille199


Marseille199
senior tag

Ezt nemrég lőttem, egy színházi előadáson, ISO3200-f1.8-1/20. Full kicsavarodott pózban. Majdnem esélytelen volt megfogni, így lőttem egy 2 képes "sorozatot" és meg is lett az éles kép. Itt meg ugye vakuzni, na...

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25668) eeXaa válasza Marseille199 (#25666) üzenetére


eeXaa
addikt

...jahh, értem én milyen helyzetben, csinálod a képeket, de ha jó képeket szeretnél, akkor ez az ára, és hidd el, vakuval az esetek túlnyomó részében hangulatosabb "jobb" képek is készülnének...
...ez van... van egy határ amin túl nincs biztos eredmény vaku nélkül...

(#25669) Marseille199 válasza eeXaa (#25668) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én értelek, de szerintem elbeszélünk egymás mellett. Konkrétan utálják- a szó legnemesebb értelmében- azt a fotóst, aki színházban vakuzik. A másik meg, hogy tényleg vannak necces helyzetek, én meg nem feltétlen akarok bunyózni egy jó képért. Egy esküvő pl. más dolog, vagy egy műterem, vagy egy kültéri portrézás rendszervaku(ka)t felhasználva. Mindent a maga helyén. Az én ellesett kis pillanataimat szétbombázná egy vaku. De csinálj ilyeneket és majd rájössz. :R

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25670) eeXaa válasza Marseille199 (#25669) üzenetére


eeXaa
addikt

"szerintem elbeszélünk egymás mellett." ...jahh, mostmár látom... a szinház persze esélytelen, de egy komolyabb tüntetés is, és még ki tudja.. hidd el én sem kockáztatnám hogy a nem éppen filléres felszerelésemmel verjenek agyon... :) én csupán azt mondom, hogy egy csomó olyan helyzet van amikor lehet, és kellene is használni, de vannak akik ilyenkor is zajt-bemozdulást kockáztatnak, "mert nem szeretik a vakut"... végülis mindenkinek szive joga mikor mit és, hogyan, a kép úgyis árulkodni fog...
Amúgy szuper a szinházas shoot.. :R

[ Szerkesztve ]

(#25671) jjeahh válasza HollyBoni (#25655) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]..ebből indultunk ki :D . szóval keresős legyen...pen-ek kiesnek. Marad az om-d, gh3, de ha vf2-őt drágának tartja...(ahogy én is), szerintem ezeket a vázakot végképp...[link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25672) Gondwana válasza Marseille199 (#25663) üzenetére


Gondwana
addikt

...50-es obikkal 1/10-1/20-ad megy, de a G3 valamiért nem akarja az igazságot. Gyanítom, hogy pici, azért.
Vagy a zár berázza. Amúgy tényleg lehet miliszekundumosan állítani OM-D-nél a zár lecsukás-visszanyitás késleltetését, vagy csak bilibe lógott valamelyik tesztelőnek a keze, ahol ezt olvastam?
(Egyre gyakoribb, hogy tömegesen felémfordulnak, amikor épp csak lőttem egyet a GH1-gyel - hangerőben kb. ott van, ahol az EOS1v, de azért a FFFilmesnek szebb a hangja)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25673) Studi válasza Marseille199 (#25661) üzenetére


Studi
addikt

Értem, persze, de ez még mindig kb harmadannyi objektív, mint m43-on, és aki nem feltétlen tudja/szeretné megvenni őket bolti áron, annak kb. századakkora használtpiac. Olyat nem mondtam, hogy nem jó az NX (vagy bármely másik) rendszer, de most Magyarországon az m43-ban sokkal több variációs lehetőséget látok.

(#25674) Studi válasza Marseille199 (#25664) üzenetére


Studi
addikt

Én is szoktam ilyet, szerintem nincs ezzel semmi baj.

Ilyen szitukban amúgy aranyat ér a forgatható-dönthető kijelző, bár meghallják a zár kattanását, de ugye nem arra állsz, amerre fotózol, és azt már kevesen nézik, hogy a gép merre van a kezedben. :-)

(#25675) madgie válasza Marseille199 (#25661) üzenetére


madgie
titán

Samsung termékkel én még jól nem jártam soha az életemben :D

(#25676) FEDman válasza Marseille199 (#25663) üzenetére


FEDman
addikt

Hát nem tudom, én meg pont azt tapasztaltam, hogy egész kellemes időket ki tudok tartani a kis Panával.
De még mielőtt ebbe bővebben belemennénk azért a tisztánlátás végett megkérdezném szerinted egy G3 + 45/1,8 mellett hogy alakul az a reciprok érték?

(#25677) jjeahh


jjeahh
nagyúr

végre pixinfo gh3 teszt...őszintébbnek tűnik mint a prohardveres :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25678) b.vr válasza need (#25624) üzenetére


b.vr
őstag

"Pana gépek..eleve nekem kiesnek a kosárból mert nincs benne stabi..
valamikor 1 éve itt a fórumon van 1 srác..neki Pana gépe van 45 1/8 oly objektív volt feltéve..!
meg kérdeztem te hogy oldod meg a bemozdulást...?
hát..lövök 3 sorozatot 1 majd csak jó lesz!"

Azóta úgy tűnik kiderült hogy aki mondta az nem egészen ezt mondta, stb, stb (abban nem is akarok igazságot tenni) , de azért erre muszáj külön kitérni :) , nehogy így maradjon, még a végén valaki komolyan veszi.

Nekem a Pana G5 mellé egyelőre _csak_ Olympus objketívjeim vannak (mondjuk most már kezdem intézni a Pana 25/1.4-et, de abban _sincs_ stabilizátor ugye)

Konkrétan a 45/1.8 volt az első külön objektívem, mert (1) iszonyatos jó az ár/érték aránya (2) egész tűrhetően el lehet vele mosni a hátteret (persze nem egy FF+komoly portréobjektív szinten, de azért bőven megteszi) és (3) a jó fényerőnek köszönhetően simán lehet fényszegény környezetben használni, mint ahogy használtam is mondjuk az A38 hajón, koncerten, de félhomályos szobában mondjuk a kis unokahúgomat fotózni (nincs vakum, és nem is tervezem)

Az Oly 9-18-at is lehet akár még éjszaka is használható képet csinálni, ha egy épület jól ki van világítva, de az idézetben még csak az sem szerepelt hogy "este" vagy "kevés fényben"
Nappal értelemszerűen semmiféle probléma nem merül fel.

Egyedül az Oly 60/2.8-nál van, hogy szürkületkor oda kell figyelni mert (legalábbis nálam a G5) hajlamos inkább záridőt csökkenteni, nem pedig ISO-t emelni, így előfordulhat bemozdulás, de ilyenkor át szoktam kapcsolni rekesz-módból záridő-módba, és probléma megoldva.

Végül ugyan Pana palacsintáim nincsenek, de itt rendszeresen dícsérve vannak, azokban sincs stabi (és nem éppen csak olyanok dícsérik, akik stabilizált Olympuson használják...)

* * * * *

Természetesen nem azt mondom hogy nem örülnék neki, ha a következő, mondjuk Pana G6-ban lenne stabilizátor, pláne ha olyan hatékony mint az OM-D-ben, amivel akár 2-3 FÉ-t is lehet nyerni, ami rossz fényviszonyok között óriásit számíthat, de Pana vonalon nemhogy ilyen, hanem semmilyen sem lesz, az OM-D kezelhetősége, kézreállósága meg nekem nem jön be) - na de azt gondolni hogy azért mert a Pana gépekben nincs stabi, ezért nem lehet használni Olympus (de akármilyen) stabilizátor nélküli üvegekkel, hát ez brutális tévedés.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25679) Parci válasza jjeahh (#25677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miután laca nem csak tesztelte, hanem meg is vette a gépet és folyamatosan használja, ezt igen-igen valószínűtlennek tartom.

ja, és "végre"... tényleg? szíved joga várni rájuk, de legalább ne itt fényezd őket légyszi.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25680) Mercutio_ válasza Marseille199 (#25667) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, apca kartárst megkérdezted kirakhatod-e a fotóját? :-)

Samu NX tema: Ha jól emlékszem nem az volt a kérdés, hogy van-e annyi obi rá mint mFT-re, hanem az volt tényként kijelentés, hogy van a kitobi és itt kb annyi, ez pedig nem igaz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25681) Mercutio_ válasza jjeahh (#25677) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé... ha neked szimpibb a pixinfo van ott is fórum... ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25682) b.vr válasza b.vr (#25678) üzenetére


b.vr
őstag

"mint ahogy használtam is mondjuk az A38 hajón, koncerten"

Előkerestem néhány képet arról a koncertről (kraak & smaak live band)

Az objektív 45/1.8, és itt ráadásul a gép még Pana GF3, aminél a G5-öt sokkal biztosabban, és így bemozdulásmentesebben lehet tartani.

(IMG:http://prohardver.hu/dl/upc/2013-04/15/109041_nwsbo9nlpnbasu9p_p1000812.jpg[/IMG)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25683) Gondwana válasza jjeahh (#25677) üzenetére


Gondwana
addikt

(Addig jutottam, hogy a GH2 szenzorméretét sem tudták jól kimásolni... 18.9mm x 14.5mm lenne az mifelénk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25684) Studi válasza Mercutio_ (#25680) üzenetére


Studi
addikt

Nem tényként kijelentésből indultunk, hanem kérdésből, hogy ha leveszi a kitobit, mit rak rá.
De tényleg semmi bajom nincs a Samu rendszerével, csak annyi, hogy számomra szűkek a variációs lehetőségek az m43-hoz képest, főleg a másodlagos piac figyelembe vételével. Ha valaki megengedheti magának, hogy újból építkezzen, és nincs szüksége nagytelére, akkor persze jól járhat az NX-el is. Mint minden rendszerben, ott is megvannak a minőségi üvegek is.

(#25685) b.vr válasza b.vr (#25682) üzenetére


b.vr
őstag

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25686) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

"ha fény van, minden van" - EPL1 + "talált" Pentax 1.7 / 50

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#25687) FEDman válasza b.vr (#25678) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, elég jó összefoglaltad a tegnapi csörte lényegét. Mint utólag kiderült az eredeti megjegyzéssel semmi gond. Ahol iso3200 és f/1,8-as rekesz mellett is 1/10s kell ott tényleg nem árt többet is lőni, mert nem biztos hogy elsőre sikerül. Hozzáteszem embereket fotózva 1/10s mellett még egy OMD-vel se lenne ez másképp, mert ha más nem a fotózott alany bemozdulna néha az tuti.
Az igazi probléma inkább abból adódott, hogy need mindezt egy kicsit furcsán eresztette át a saját szűrőjén és csak a lényeget az elképesztően extrém körülményeket felejtette ki a történetből, majd levont egy ennek megfelelően igen torz általános következtetést.
És félreértések elkerülése végett azért hozzátenném, hogy az OMD stabija szerintem is piszok jó dolog, de ettől függetlenül azt még csak sugallni is butaság, hogy nélküle meg szinte nincs is élet. :)

Ja és jók a koncertes képeid.. :))

[ Szerkesztve ]

(#25688) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Tegnapi nap eredménye:

Megállapítottam hogy legalább 350 képet bír az akksi. Eddig 200 ra saccoltam.
A tegnapi fényben készült képeket most láttam először egy fullhd led tv-n, és hát tényleg "wow" színei vannak az Nx-nek. (számomra).
Mivel keresőm nincs, ezért biztosra menve egész nap "landscape"módban kattingattam, lehet ez túloz kicsit a színeken.

Továbbá mit tennétek, ha egy szentendréről kölcsönzött bringa a római part közepén kettétörik alattatok? :)
Nem én voltam az áldozat, de sikerült erről 3 jó képet lőnöm :)

Összegezve. jelenleg első gépnek összességében szerintem nem találtam volna jobbat, ennyiért.

öröm bódottá

(#25689) jjeahh válasza Parci (#25679) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Mercutio_ : bocsi, nem sértésnek szántam, viszont, az, hogy elküldtök a gyíkba, az igen, sértő... :B
nem írtam olyasmit, hogy ph teszt nem jó, csak enyhén szubjektívebbnek tűnt, főleg mert a pixinfo több negatívumot sorol fel...szó sincs róla, szeretem a ph-t, többek között rss-en is követem...most úgy jártam, mint amikor iphone topikban véletlenül megemlítettem az sgs-t... :DDD bocs, mégegyszer, nem akartam rosszat... :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25690) b.vr


b.vr
őstag

(#25686) orrlyuk: nagyon tetszik ez a kép! :)

#25687) FEDman: Köszönöm! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25691) madgie


madgie
titán

Inkább képeljetek tovább, sokkal élvezetesebb a jó fotókat nézni, mint a szájkaratét olvasni :)

(#25692) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

:))
köszi. Dolgozunk.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#25693) eeXaa válasza jjeahh (#25689) üzenetére


eeXaa
addikt

...igen, annyira szubjektív lett, hogy elfelejtettek fórum topicot nyitni neki. :N
...érdekes az adatlapjukon a szenzor gyártója. :U

(#25694) Parci válasza jjeahh (#25689) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, a pixinfósok ott ütnek minket, ahol tudnak, ha egyáltalán emberszámba vesznek. eközben sokszor szar teszteket csinálnak, sok marhaságot írnak, minden gigamegaexkluzííííív stb. legkevésbé sem kedvelem vagy respektálom őket. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25695) jjeahh válasza eeXaa (#25693) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oké na, igazad van, és talán már törölném is az "őszintébb"-et az előzőekből, de azért ne küldjük légyszi egymást a bánatba, főleg más nevében..( MLaca ) egyszer még emlékszem egy hasonló esetre itt, amikor pár napos géppel a kezemben kijelentettem volt, hogy "ha egyszer leváltom"...pff, na akkor is kaptam a fejemre, de már nem emlékszem kitől... :DDD
részemről lezárva a téma...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25696) madgie válasza Parci (#25694) üzenetére


madgie
titán

Egyetlen egy dolgot néztem meg mindig a tesztjeikben, de azt is kivették egy ideje: hosszúexpó.

(#25697) Mercutio_ válasza jjeahh (#25689) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondjuk ez a tipikus "úgy kezdődött, hogy visszaütöttek" szituáció volt, és szvsz az, hogy mi jeleztük a lehetőségek tárháza végtelen jóval finomabb volt a te hsz-ednél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25698) Studi válasza jjeahh (#25695) üzenetére


Studi
addikt

Aki egy teszt alapján ítél meg egy gépet, az könnyen tévútra szaladhat, akárki is írja a tesztet. Ha tényleg érdekel egy gép, akkor érdemes 3-4 tesztet, itthonit, külföldit, pozitív és negatív lecsengésüt átolvasni, és azok alapján leszűrni, hogy a te igényeidnek mennyire felel meg a gép.
Objektív teszt nem nagyon van, sok esetben a mért adatoknat is erősen befolyásolja az, hogy mennyire ismeri, mennyire tudja kezelni a vázat a tesztelő.
Én mindkét oldal tesztjeit szeretem olvasgatni, de egyiket sem veszem szentírásnak.

(#25699) madgie válasza Studi (#25698) üzenetére


madgie
titán

...és leszedni egy kiló rawot, jpg-et, érintetlen videót (ha az is fontos). Műterem a "matek" miatt (élesség, CA, mittomén), életszerű helyeztek meg minden más miatt.

(#25700) jjeahh válasza Mercutio_ (#25697) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha mlaca írta volna azt amit te, legalább jogos lenne a felháborodás...
szoktam néha meggondolatlanul írni, tényleg sajnálom...milyen érdekes, hogy már megint én vagyok az aki enged az igazából, és még bocsánatot is kér, békét akar... :U

(#25698) Studi: nem tervezek magamnak ilyen masinát,( tulságosan lapos a pénztárcám ahhoz... :DDD ) de azért el szoktam olvasni a hazai, illetve a külföldi teszteket is egyaránt

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.