Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25601) eeXaa válasza HollyBoni (#25599) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát ez engem nem hogy megnyugtatna, de további talányokat vet fel...

(#25602) HollyBoni válasza jjeahh (#25600) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem, CSAK ez a kettő ISO amit találtam és kilóg a sorból: ISO 200 és ISO 1000. A többi megy szépen sorban.

ISO 200

ISO 320

Szvsz brutális a különbség.

Ja azt kifelejtettem hogy GH1-el lőttem a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#25603) Mercutio_ válasza HollyBoni (#25602) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fenymérés mire volt állítva?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25604) HollyBoni válasza Mercutio_ (#25603) üzenetére


HollyBoni
veterán

Multi asszem, de ugyanazon a záridőn lőttem az összeset.

(#25605) jjeahh válasza HollyBoni (#25602) üzenetére


jjeahh
nagyúr

durva, remélem az oly-mon is hasonlóan viselkedik, mert iso 200-on finoman szólva sem tetszik amit művel...iso 100-on, mint még írtam volt a dinamika foghíjas...most nincs nálam a gép, de délután én is kipróbálom... :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25606) madgie válasza HollyBoni (#25602) üzenetére


madgie
titán

GH1-nek volt/van valami bugja, asszem ISO 320-nál, de utána kő' olvasni, mert már szenilis vagyok :)

(#25607) jjeahh válasza HollyBoni (#25602) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na, én nem pontosan ugyanarra az eredményre jutottam, de számomra így is meglepő...íme: [link]...ha valaki nem használ esetleg skydriveot, ha "eredeti megtekintése" menüpontra mész, akkor erdedetiben mutatja... :DDD bocs, most nem jutott eszembe hirtelen egy képmegosztó sem...ide meg túl nagy ahhoz, hogy feltöltsem...amúgy mind 100% crop, ugyanolyan manuális beállításokkal...furcsa, mert nálam iso400 szebb, mint iso320, ami olyan mint 800, iso 640 meg 1000-hez hasonlít... :F még jó, hogy témába jött, ezentúl figyelek erre, bár nem értem a logikáját... :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25608) ati3x válasza HollyBoni (#25576) üzenetére


ati3x
senior tag

Én egy ilyen készletet rendeltem: 49mm filter készlet

Együtt egy Konica, és még egy M42 adapterrel. A takumar 1.8-as obihoz fogom használni. Van benne kér fajta nd filter, egy átmenetes ND, 1 kék, és egy narancs átmenetes filter. A keretbe 3 filtert lehet egyszerre becsúsztatni, azaz lehet variálni.. Az ára nagyon nem volt vészes, 16 dolcsi, Jó, nem full profi cucc, de nekem megfelel egyenlőre.. :D

[ Szerkesztve ]

(#25609) HollyBoni válasza madgie (#25606) üzenetére


HollyBoni
veterán

ISO 400-on is szebb képet kapok mint 200-on. Csodálkoztam is hogy a tegnapról pár kép amit ISO 200-on lőttem miért olyan brutál zajos.

ati3x: Ja, végülis ez nem drága, de én már nem akarok szórakozni nagyon olcsó ND filterekkel, volt már de iszonyat sokat rontott a képminőségen.

(#25610) HollyBoni válasza jjeahh (#25607) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezen szerintem nem sok látszik, hogy lőtted? Szerintem az a legjobb ha RAW-ban lősz aztán felhúzod maxra az exposure-t LR-ben.

[ Szerkesztve ]

(#25611) Studi válasza HollyBoni (#25609) üzenetére


Studi
addikt

Már egy ideje nem az alapérzékenység a natív érzékenység, ISO400-800 tájára emelkedett az, ahol az érzékelők legjobban teljesítenek. Nem véletlenül kezdik elhagyni az ISO100-at, pedig pár éve még az ISO50 is rendszeresen felbukkant.

(#25612) HollyBoni válasza Studi (#25611) üzenetére


HollyBoni
veterán

GH1-nél még ISO 100 a legtisztább.

(#25613) jjeahh válasza HollyBoni (#25610) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DD így most még annyi külömbséget sem látok...de brutálrút a tiédhez képest :DDD [link] szerintem ha kalibrálva van a kijelződ, az elsőn jobban látszanak a külömbségek, max exposurevel az enyém olyan zajos, hogy iso 100-1250 is ugyanolyannak tűnik... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25614) HollyBoni válasza jjeahh (#25613) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen záridővel csináltad őket?

(#25615) jjeahh válasza HollyBoni (#25614) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1/1000...azért állítottam így, mert általában ilyesmi értéket használok...miért te milyennel? :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25616) HollyBoni válasza jjeahh (#25615) üzenetére


HollyBoni
veterán

1/50 körül talán. Csak azért kérdeztem hogy nem több másodperces záridővel csináltad e, mert akkor már az is ad hozzá a zajhoz. Hát igen ez elég csúnya, bár a GH1-nek a banding a legnagyobb baja.

(#25617) ati3x válasza HollyBoni (#25609) üzenetére


ati3x
senior tag

Csináltam egy tesztet. Az nd4, és nd8 rombol rendesen! :) De az átmenetes szűrők használhatónak tűnnek! Közben teszteltem a konica 135/3.5-öt. Nem rossz! 3.5-ön kicsit lágy, van egy kis kromatikus abberáció, de nem vészes.5.6-on jobb, f8-on penge! 11-en már jön a diffrakció, f16-on már komoly!

(#25618) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

Gondolkozok, hogy lecseréljem a jelenlegi gépem ami egy Pana Gx-1!Igazából a kereső hiánya ami zavar, illetve,hogy nincs benne stabilizálás.A Vf-2 kereső nagyon drága, így nem tudom mi érné meg leginkább.
Ha cserélnék mindenképpen beépített keresős vázat vennék.
Van olyan gép ami többet nyújtana (reális áron) a jelenleginél ilyen szempontból?(sony kizárva)

Esetleg ötlet?

Köszi!

(#25619) Schanyee válasza bence007 (#25618) üzenetére


Schanyee
senior tag

G3 ami olcsóbb, de ugyan az a szenzor. Valamint nincs benne orientációs szenzor (vízszintező). G5 az újabb és talán annyira nem is drága. Abban a szenzor is más, van benne EVF, orientációs szenzor, jobb fogás, jobban használható elektronikus zár. De abban sincs stabilizátor, csak ha Panasonic objektívekkel használod. Olympusokat nem ismerem.

(#25620) Studi válasza Schanyee (#25619) üzenetére


Studi
addikt

Így igaz, G3, G5 az elérhető árú alternatívák, amik megfontolandók. Sonyt kizártad, CaNikonokat nem ismerem, Samsungnál szűk obiválaszték, Olympusnál az egyetlen beépített keresős az OM-D. Ha az belefér a keretbe, akkor azt, ha nem, akkor G5-öt szerintem.

(#25621) jjeahh válasza Studi (#25620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is ezen filozófálok, kellene egy keresős gép, olcsón, stabival, mert sok obi van, amit szeretek, illetve tervezem a beszerzését, és nem stabis...de...fogalmam sincs ez a kéttengelyes mennyire hatékony, mivel nem próbáltam stabi nélküli vázat, hogy összehasonlíthassam....a másik dolog meg...pana g5...na igen, tényleg nem drága, de mégis... az árából kijön egy stabis oly meg egy vf2 vagy vf3, és még olcsóbban is jössz ki...szóval én sem tudom mit vegyek...erre pl hajszálon múlik, hogy lecsapjak... :K igen, használt, de ennyiért...és 3500 expós, kb...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25622) ati3x


ati3x
senior tag

Tegnap voltam a helyi Media Markban, megtapiztam jópár gépet. Az oly omd-5-ön elcsodálkoztam, milyen pici.. Azt hittem nagyobb gép. Persze ez számomra pozitív meglepetés volt! Az E-pl5 is nagyon jónak tűnt, sőt a pm2 is. A panák között a gx1 még mindig ott van. A GH3 már nagy, nomeg a nikon 800, és a 600.. Drabális.. :D

(#25623) madgie válasza jjeahh (#25621) üzenetére


madgie
titán

Oly-Pana ügyben azért nem szabad kihagyni az AF-et sem... a GX1 után jó eséllyel pityeregve használná az E-P2-t.

(#25624) need válasza bence007 (#25618) üzenetére


need
addikt

már bocsánat hogy én itt bele vau-vau..

de pár dolgot érdemes tudni..
titok nem titok az Oly a pen gépeibe nem fog keresőt rakni...!(hamarosan valamikor májusba jön ki újabb Oly gép de abba sem lesz kereső) a kereső úgy tűnik csak a fölső kategóriához jár (OMD)
A pen gépek kivéve EPL5 és a EPM2 még a régi szenzor van..itt csak a szolgáltatásban van kivétel.
az EPL5 és EPM2 már az új szenzor van és örökölte az OMD stabilizátorát de csak 2 tengelyes nem 5-t.

Keresők..nekem van és használom meg szeretem és meg is értelek miért is lenne jó ha gépen lenne..
de mint fentebb írtam a pen koncepció csak már ilyen.. ;]

Pana gépek..eleve nekem kiesnek a kosárból mert nincs benne stabi..
valamikor 1 éve itt a fórumon van 1 srác..neki Pana gépe van 45 1/8 oly objektív volt feltéve..!
meg kérdeztem te hogy oldod meg a bemozdulást...?
hát..lövök 3 sorozatot 1 majd csak jó lesz!

A panába meg van minden ami kell csak stabilizátor nincs mivel ő az objektívbe teszi.. de ha más objektívvel használod akkor sorozat oszjónapot!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25625) Peat;)


Peat;)
veterán

Ehhez az ISO témához kapcsolódóan, totál amatőr felhasználó vagyok, lehet hülye a kérdés. Az újabb vázak esetleges újabb érzékelőkkel jobban viselkednek magasabb ISO értékekkel, kevésbé zajosodnak és így kivédhető ha esetleg egy nem túl fényerős objektívet használunk? E-PL1-em van 14-150-essel, egyelőre eszem ágában sincs vázat váltani évi 2000-3000 kép miatt, csak jövő szempontjából kérdezem mert az objektív az addig marad ameddig bírni fogja. (és ha lesz egyszer korszerűsítés az a váz lesz, mert plusz egy objektív sem kell, nekem túl körülményes objektívet cserélgetni, ugyanakkor gyengébb fényviszonyok mellett kellene majd egy kis előrelépés)

A másik kérdés meg a stabilizátor lenne, a vázba építettet csak olympus használ? Samsungnál pl mi a helyzet, mert nx1000-es nagyon olcsón megy kittben így várható hogy 1-2 éven belül röhejesen alacsony áron fognak menni a vázak.

[ Szerkesztve ]

(#25626) jjeahh válasza need (#25624) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-p1, e-p2, e-p3 is fölső kategória szerintem, de a pen koncepció tényleg ilyen...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25627) need válasza Peat;) (#25625) üzenetére


need
addikt

bár mit is hoz a jövő vagy ahogy az öregek mondják (nem tudni mit xarik a kutya)
mindenképpen töprengj el [ezen..]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25628) need válasza jjeahh (#25626) üzenetére


need
addikt

A pen gépek kivéve EPL5 és a EPM2 még a régi szenzor van..itt csak a szolgáltatásban van kivétel. nem véletlenül írtam ezt..
igen valóban lehetne az..csak akár hogy csűrjük csavarjuk ugyan az a nyomorult szenzor van benne mint pl. az ELP1-ben..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25629) fattyu válasza need (#25624) üzenetére


fattyu
veterán

ez most komoly? Ekv 90et képtelenség stabi nélkül használni?

Vagy meg kéne tanulni lélegezni meg finoman nyomkodni a gombot?

Bocsánat de ezt ne hirdessük már hogy stabi nélkül képtelenség éles képet készíteni meg sorozat és talán lesz egy jó is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25630) Studi válasza Peat;) (#25625) üzenetére


Studi
addikt

Itt a hardverapron is van egy NX100 kit 50-ért, az kb annyi, mint egy E-PL1 kit. Pofás kis gép, de mit raksz rá, ha le akarod venni a kitobit?

(#25631) Studi válasza need (#25624) üzenetére


Studi
addikt

Azért ekv 90/1.8-nál ennyire nem kritikus a stabi hiánya. :-) Főleg, hogy már ISO800 felett is tudnak értékelhető képet adni a vázak. Én is Panán használom a 45-öst, nincs azzal semmi gond. Amúgy ha tényleg kevés a fény, én is szoktam sorozatot lőni, kártyán elfér.

(#25632) nord_ válasza fattyu (#25629) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek, lazán kitarható.

(#25633) Peat;) válasza Studi (#25630) üzenetére


Peat;)
veterán

14-150-est, feltéve ha samsungban is van stabi, 150-hez nekem már kell. Vagy hülye vagyok nagyon és ezek nem is kompatibilisek egymással? Vagy nem ajánlatos keverni a márkákat? Mert akkor vegyétek offnak azt a hozzászólást, olympus vázak túl drágák hogy egy újabbra váltsak 1-2 éven belül. Samsungnál láttam hogy maga a ház kilóg a sorból árát tekintve ahhoz képest milyen érzékelője van, meg gondoltam ISO kezelése is kicsit jobb. De abba már nem gondoltam bele hogy olympusnál jpeg nyugodtan használható, samsungnál azért nem annyira acélos így jobban belemerülve felejtős a dolog.

need: nekem nem kell másik obi. 14-150-es elégíti ki legjobban az igényeimet, az meg nem létezik hogy én obikat cserélgessek. Engem annyira nem érdekel ha bizonyos tartományoknál nem olyan kitűnő a képminőség, nekem megteszi ez is. Egyedüli gondom a fényerő naplementétől kezdődve ugye, de a képeim 90%-a világosban készül.

25636: értem köszi. Mai világban folyamatosan szokni kell a (számomra és én szempontomból) fura döntéseket, de valahogy fel kell futtatni az eladásokat.

[ Szerkesztve ]

(#25634) bence007 válasza need (#25624) üzenetére


bence007
tag

Az a vicc az egészben,hogy tényleg korlátoltak a lehetőségeim és nincs értelmes gép amire válthatnék.mindenképpen kéne a beépített kereső mert a vf-2 elég viccesen néz ki.(és korlátozza is a használhatóságot)

Tényleg nem tudom mire cserélhetnék,amiben van stabi,kereső.Az egyetlen ilyen gép az OMD.
Az meg iszonyú drága és elég nagy luxusnak tartom.

Szóval tanácstalan vagyok, lehet kivárok egy darabig.

Köszönöm a tanácsokat,tippeket!

(#25635) fattyu válasza nord_ (#25632) üzenetére


fattyu
veterán

ekv 200at használtam simán 1\100 záridőkkel gond nélkül.

Itt meg nem is arról volt szó hogy sötét meg kevés fény hanem de factó... így születnek a városi legendák.

Af nélkül is lehet élni... IS nélkül meg aztán kifejezetten jól el lehet lenni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25636) Studi válasza Peat;) (#25633) üzenetére


Studi
addikt

Nem, egész más bajonett van rajta. A Panasonic-Olympus páros használ azonos foglalatot, a többi gyártónak sajátja van.

(#25637) need válasza fattyu (#25629) üzenetére


need
addikt

Á fattyu nagy úr.. :R

mint fentebb le volt vagy le van írva...nem én mondtam ettől függetlenül én igazat adok neked..
vagy is nem!
azért nem mert magamból indulok ki és nekem kezdődő Parkinson korom van.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25638) Studi válasza fattyu (#25635) üzenetére


Studi
addikt

Nyilván a legjobb kombináció a magas ISO-t tudó váz fényerős objektívvel, plusz stabilizátor, de ennyire azért ne legyünk telhetetlenek. :-D
Nagyteléhez azért hasznos a stabi, abból én is csak Panában gondolkoztam emiatt. De ha lenne pénzem 75/1.8-ra, simán rátenném a Pana vázra, stabi nélkül. :-)

(#25639) need válasza bence007 (#25634) üzenetére


need
addikt

én ebben az évben zsíros kenyeret eszek almával..! :O
mert nagyon szeretnénk 1 OMD-t..! (lásd 5 tengelyes képstabi)
de ezt ecseteltem miért is jó nekem..(parkinson)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25640) arn


arn
félisten

Ok, hogy jo a szenzor, de azert nem gondoltam, hogy hasznalati szempontbol ekkora ipari hulladek :-) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25641) narumon válasza hegyimorc (#25533) üzenetére


narumon
őstag

Ilyen esetekre két táska a megoldás. Egyik amiben minden elfér, a másik a mindennapokra, de azt, hogy veszek egy nagyot és utána azt hurculom ha kell ha nem, elég rossz megoldásnak tartom.

Én nem ezt mondtam. Én veszek egy nagyot amit hurcolok ha olyan helyre kell menni - a mindennapok alatt nem tudom mit értesz de ha elmegyek a városba sétálni, vagy valahova "elszaladok" akkor meg egyáltalán nem viszek semmilyen táskát. Minek vinnék?

(Azt meg már csak zárójelben, hogy aki "'ott áll bután" az általában azért áll bután mert nem gondolkodott, ezen pedig az sem sokat segít ha cipeli az egész hóbelevancot.)

Hát ezek szerint te nagyon előrelátó vagy. Én holnap megyek egy Hotelről/ben kell reklámot csinálnom, de ennyit tudok róla. Elmegyek 200km-t úgy, hogy nem ismerem a fényviszonyokat, nem láttam még a szobákat, a terepet meg semmit. Ha te ezt előre át tudod gondolni és kiválasztani, hogy mi fog kelleni akkor gratulálok. Sajnos én nem vagyok ennyire ügyi ezért bepakolok mindent (még gépből is kettőt viszek), és majd ott látom mire lesz szükség...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#25642) madgie válasza need (#25624) üzenetére


madgie
titán

Hja, mennyivel jobb a be nem mozdult kép, ahol a fej helyett a háttér éles... de legalább az éles! :D

(#25643) need válasza madgie (#25642) üzenetére


need
addikt

a birtokon van 1 kis saját pálinkám ami szilvaágyon érlelt be mozdulásgátló.. na ha még 2-ővel több szomszéd jön át..
akkor ott már csak a háttér éles de az nagyon.. :DD

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25644) HollyBoni válasza need (#25624) üzenetére


HollyBoni
veterán

meg kérdeztem te hogy oldod meg a bemozdulást...?
hát..lövök 3 sorozatot 1 majd csak jó lesz!

:W

58-as Helios-al teljesen jól elvagyok stabi nélkül.

(#25645) need válasza HollyBoni (#25644) üzenetére


need
addikt

de most miért...?
olyan komoly vagy te is mint 1 vakbélgyulladás.. ;)

én is tegnap Oly EPL1+ hellios 58 mm.. szerintem nekem volt stabi..
szeretem ezt a kis objektívet.. :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25646) FEDman válasza need (#25624) üzenetére


FEDman
addikt

"Pana gépek..eleve nekem kiesnek a kosárból mert nincs benne stabi..
valamikor 1 éve itt a fórumon van 1 srác..neki Pana gépe van 45 1/8 oly objektív volt feltéve..!
meg kérdeztem te hogy oldod meg a bemozdulást...?
hát..lövök 3 sorozatot 1 majd csak jó lesz!"

Nem akarom megbántani az illetőt, így aztán ezt most inkább nem is minősíteném..

Max annyit tennék hozzá, hogy nem biztos hogy a legjobb forrásokból informálódsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25647) need válasza FEDman (#25646) üzenetére


need
addikt

szerintem néha tök jó felkavarni az álló vizet.. :B

olyan hiénás érzetem van...felbukkan valami és mindenki ráront.. ;]

komolyra fordítva a szót..ha Pana gép+ 45 1/8..rossz fényviszonyok.. 1/10 zársebesség.. akkor én is lehet hogy ezt választanám..
mint ma reggel az út szélén a fácán..aki ott ólálkodót csináltam 8 képet ebből 2 lett olyan ami értékelhető! ha akkor nyomok 1 bátor sorozatot kb 10-15 képet akkor az arány jobb lett volna..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25648) FEDman válasza need (#25647) üzenetére


FEDman
addikt

Igen itt valami felbukkant, de nem pont az amire te gondolsz.

Gondolj csak bele, a Canon/Nikonnak DSLR vonalon, legyen az APS-C vagy FF a mai napig nincs egyetlen stabival rendelkező fix portré obi. Akkor ezekkel is csak ilyen elmebeteg módszerekkel lehet fényképezni? :DDD

Sokan úgy érzik azzal hogy vettek egy komolyabb gépet már tudnak is fotózni és már osztják is az észt. Pedig hát közeben lenne egy olyan rész is, hogy fotózni is megtanul az ember.

(#25649) fattyu válasza need (#25647) üzenetére


fattyu
veterán

Vagy nem. mert 1\10 mellett a sorozat sem ment meg attól hogy amit fotózol az él mozog lélegzik tehát bemozdul.

üdw a nagy úr

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25650) madgie válasza fattyu (#25649) üzenetére


madgie
titán

Ahol 1/10 mondjuk ISO 3200/6400 mellett is sovány, ott elő sem veszem a gépet (koncerteket is beleértve). Vagy expókorrekciózok, mert gáz, ha az éjjeli látkép tök világos.
Csillagok esetében meg úgyis állvány kell.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.