Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24251) sphe


sphe
senior tag

Termékfotózáshoz olyan gépet keresek, aminek a jpege de legalább az acr konverziója jó színhűségben. Ha jó az automata fehéregyensúlya az is nagy előny, plusz ha van legalább egy tárcsa. Érdemes 100e-ig használt mft-ben gondolkodni, vagy inkább másban? Makróképesség nem számít, viszont minél kevesebbet akarok képeket szerkeszteni, hogy több időm legyen 'művészkedni'. :)

(#24252) gorgo válasza MrChris (#24246) üzenetére


gorgo
őstag

Még csak pixellkukkolni sem nagyon kell, a különbség egyértelmű. A 14-45 nem egy kategória a 14-42-vel. Ha csak annyit mondok, hogy azért cserélték le, mert kitobinak túl jó volt, önmagában beszédes.
Persze ha csak 9x13 képeket akar az ember, és nem vág sokat, akkor a 14-42 is megfelelő lehet.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24253) MLaca válasza gorgo (#24252) üzenetére


MLaca
őstag

hát, nem tudom, nekem anno gx1-gyel kitben vásárolva volt 14-42 és most 14-45 van, nem látok különbséget a képminőség között. mindkettőével meg voltam/vagyok elégedve minden gyútávon, nyitott rekesz mellett is. a 14-45 viszont fém bajonettes, valamivel simábban jár a zoom (cserébe szorul a fókuszgyűrű) és van fizikai IS kapcsoló, nem menüben kell túrni. lehet, hogy túl jó volt a 14-42 obim és gyalázat a mostani 14-45, de majd ha egyszer ráérek, kérek tesztre 14-42, 14-45, 14-42 pz és 14-42 II obikat tesztre a panától.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#24254) MrChris


MrChris
nagyúr

akkor egyenlőre megtartom. Várom mlaca nagy kit tesztjét!

(#24255) hegyimorc válasza MLaca (#24253) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Szerintem nagyobb a gyártási szórás, mint a típusváltozatokból adódó képminőség különbség. Nekem is sokkal jobb 14-42 pana kitobim volt, mint amit mások tesztjei alapján vártam. (mégsem lőttem vele 10-20 képnél többet összesen.) Koszos, sötét zoom, fujj! :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24256) gorgo válasza MLaca (#24253) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, ahogy az előttem szólók is mondották, valszeg szerencsefüggő is a dolog (szórás). Erre utal az is, hogy nálam meg a zoomgyűrű lehetne simább, a fókusz meg jó.
Anno majdnem sírva fakadtam a 14-42 teljesítményén, bár hozzá kell tenni, hogy az elején kezdő voltam, úgyhogy minden bizonnyal én is tettem hozzá a gyengus képminőséghez.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24257) MrChris válasza gorgo (#24256) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha mos a sarkokban vagy kezdő rekeszen becsillan, az nem user error.

(#24258) Studi


Studi
addikt

Tegnap beszereztem egy Oly 45/1.8-at, van egy 14/2.5-ös Panám, még a kettő közé kéne valami, és viszlát kitobi! :-) Mondjuk én a 20 helyett inkább a 25-ös Panát venném, de az nagyon nem olcsó. :-( 420-450 euro között megy a német e-bayen, hamarosan Kacskaszemű Gyurka átveszi a hatalmat az MNB-be, ez őszre Ft-ban lesz vagy 180k...

(#24259) Parci válasza MLaca (#24253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi, ez az egész 14-45 istenítés szintén ilyen fórumos népbölcsesség. jobb egy kicsit, akár 30e ft-ot is megér a 20e ft-os 14-42 helyett. talán. de amikor 40-50e ft-okért keresik az emberek, hát az mókás, de tényleg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24260) arn válasza Studi (#24250) üzenetére


arn
félisten

szerintem a 14-45e sem igazan... max vannak olyan tartomanyok, ahol jobb, valahol meg rosszabb. pl en szeretem ekv 35mm kornyeken hasznalni, ott jobb volt mar a 14-150 (25-50mm kozott egesz jo). a 14-45 epitesileg is gyengebb (a 14-42 szvsz kifejezetten gagyi), es nem nagyon birja az ellenfenyt, konnyen becsillan. egyedul a 9-18nal erzem, hogy tud vmit a fixek vilagabol kontraszt, es szinugyileg, a tobbi egykutya zoom minosegileg...

turazni nagyon bejott a 14-150 + 20 kombo, a 9-18 meg mindig nem tudom, hogy passzol majd ebbe a kepbe, de majd nyaron kiderul, addig megtartom az osszeset (csak egy normalis vaz kellene mar).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24261) Mercutio_ válasza arn (#24260) üzenetére


Mercutio_
félisten

14-150-nel csak annyi a gond, hogy Pana vázakon használhatatlan mint túraobi :O a 14-140 meg lób*szó méretű és súlyú :DDD

Látom apró-fornton más is beleszaladt a mindent mindenre cserélni akaró ószeres jellegű arcba :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24262) Studi válasza Mercutio_ (#24261) üzenetére


Studi
addikt

Jaja, lukat is beszél mindig a hasamba. :Đ De múltkor legalább egy egy E-PL1-ért, és egy marék számomra hasztalan kacatért adott egy GF3-at.

(#24263) Studi válasza arn (#24260) üzenetére


Studi
addikt

A 14-42 tényleg szánalmasan gagyi. Nem mondom, hogy a G1 váz acélos, de legalább az olcsó Canikon DSLR-ekhez képest minőségi cucc. De a 14-42 kitobi rettenet.
A fix14 is nagyon műanyag hatású, de legalább nincs rajta akadós-tapadós zoomgyűrű, és zsebben elfér. :-) A 14-150 az teljesen rendben van, de az Oly obik építési minőségével csak pozitív tapasztalatom van, még a nagyon olcsó 4/3-os 35mm és Sigma eredetű 70-300 is kellően masszív, precíz.

(#24264) gorgo válasza Parci (#24259) üzenetére


gorgo
őstag

Szerintem nincs baj az árával, még így is a legolcsóbbak között van... Illetőleg minden m43 obi árával gond van. ez van ezt köll szeretni.
Használtpiac: nem tom mivan, de úgy leült, hogy kb áll. Egy nyamvadt omd sincs eladó karácsony óta, és engem se nagyon zaklatnak a "komoly" vevők, ha-ha! :(

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24265) jmakk válasza Studi (#24263) üzenetére


jmakk
őstag

És az X-es 14-42-ről nincs tapasztalatod?
Mert baromi jó kis kompakt méretű lenne egy GF típusú vázon.

(#24266) Parci válasza jmakk (#24265) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vedd meg, ha azt szeretnéd használni. ha mutatsz aztán egy olyan fotót, ami azért lett rossz, mert az obi technikailag alkalmatlan volt rá a gyenge képminőségével (szemben egy 14-45-tel), akkor átveszem tőled.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24267) Studi válasza jmakk (#24265) üzenetére


Studi
addikt

Nekem a "gombos" zoom eleve nem szimpatikus, persze megoldja a 14-42 általam tapasztalt legnagyobb hibáját, a tapadós zoomgyűrűt. :-)

Egyelőre van itthon 14-150 mindenféle általános célra, Pana14, Oly45, Pana14-42, és MMF-2-nek hála egy rakás 4/3-os obi (25/2.8,30/1.4, 35/3.5, 50/2 fixek, 14-54mkI., 40-150/3.5-4.5, 70-300), szóval bőven van választékom. Inkább ritkítani kellene, de nincs szívem eladni őket. :-)
A 70-300-at kellene egy igazán jó telére lecserélni, de azok között már kicsit szűkebb a választék, és jóval magasabb az ár. Még esetleg egy manuális 200/2.8 Sonnaron gondolkozom nagyon, azok szoktak lenni elérhető áron.

(#24268) jmakk válasza Parci (#24266) üzenetére


jmakk
őstag

Mivel a GF3-mat épp árulom, így most az X-es nem jön szóba. Csak megkérdeztem, hátha valaki használt már ilyet. A GF3 árából, ha egyszer elmegy, inkább 9-18 lesz.

Studi: és az aláírásomban szereplő Nikon 200/4 Ai ? Elég szépen karcolt nálam a GH2-n és a GF3-n is. És tényleg amolyan "Joy to use" a kezelése.

(#24269) MrChris válasza Studi (#24267) üzenetére


MrChris
nagyúr

próbáltam 200-as sonnart. Hát brutál darab, főleg micron a kis súly oda. 50-60 körül mennek, ha van...

(#24270) MLaca válasza jmakk (#24265) üzenetére


MLaca
őstag

(az x-es egyik hátránya, hogy zabálja az akkut, ami amúgy sem túl sok felvételhez elég..)

http://mlzphoto.hu/

(#24271) Marseille199


Marseille199
senior tag

Hmm, elég ütős: 320 gigapixel Londonról :O

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24272) gorgo


gorgo
őstag

OMD userek: a masina videója milyen hangkódolást használ? Az E-PL1-nek megvolt az a nagyon idegesítő tulajdonsága, hogy tömörítetlen PCM-et, ami így faszául zabálta a helyet...

Van már valami konkrétumokat is tartalmazó hír/pletyka a a GX2-ről? Faszér kell ennyit titkolni mindent a panának!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24273) MrChris válasza gorgo (#24272) üzenetére


MrChris
nagyúr

kb 150kbájt/másodperc ami cd 'minőség' ha abban rögzítette a pcm hangot és kb 2.5mega a videó. Egy 16, 32 gigás kártyán talán nem olyan nagy vesztesség hogy a hang az 1/16-od részét foglalja. Ha emiatt kidobná valaki az szóljon, elkapom! :))

[ Szerkesztve ]

(#24274) gorgo


gorgo
őstag

Próbálkoztam kicsit (kb.5 expót készítettem) az égbolt megörökítésével. Klikk. Ne kérdezzétek meg, hogy miért nem húznak csíkot a csillagok, minden más képen húztak...
Viszonylag fényszennyezés mentes helyen voltam, bár telihold volt, az igaz. Azért Bp-ről messze kell menni hogy ilyet lőjjön az ember.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24275) sphe válasza gorgo (#24274) üzenetére


sphe
senior tag

Rövidek lehettek az expók. Vagy a szenzorstabi a hibás,anno a p7000em legalábbis megprobálta követni az eget ha "befelejtettem".

(#24276) .mf válasza gorgo (#24274) üzenetére


.mf
veterán

"Viszonylag fényszennyezés mentes helyen voltam, bár telihold volt, az igaz. Azért Bp-ről messze kell menni hogy ilyet lőjjön az ember."

Cím: "Stars over South-Africa" - te várjá', azért annál közelebb is vannak helyek :))

---

Másnak is csinált ilyet a gépe? Egy ideje a Pana 20-as van rágyógyulva (E-PL3), de ma reggel a kitobival is lőttem egy képet, majd visszaraktam a 20-ast. Pár órával később, amikor lőnék vele, fekete kép fogad. Pár újraindítás, lecsavarás-visszatekerés után is. Aztán visszaraktam a kitobit: s lett kép. Majd felcsavartam helyére a 20-ast, s most már volt kép... vétéef.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24277) gorgo válasza sphe (#24275) üzenetére


gorgo
őstag

Ha-ha-ha! Az zsír lenne ha a G3-ban lenne szenzorstabi! :K Még az obiban sem volt. Az expó minden esetben azonos 30s volt, így télleg nem értem.
Nincs valakinek eladó OMD-je?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24278) gorgo válasza .mf (#24276) üzenetére


gorgo
őstag

Nyilván lehet itthonról jobbat is (még hideg is van), elég kimenni a budai hegyekbe egy sötét völgybe. Leginkább a szenzoron múlik.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24279) Szulita28


Szulita28
senior tag

Ugyan ez itt OFF, de szerintem (sok) mindenkit érdekel.

X-E1 teszt by depi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24280) sphe válasza gorgo (#24277) üzenetére


sphe
senior tag

milyen stacker programot használtál?

(#24281) nord_ válasza Szulita28 (#24279) üzenetére


nord_
veterán

Kapja be a Fudzsijáma! :D

(#24282) olbeteam válasza jmakk (#24265) üzenetére


olbeteam
tag

Nekem van X-es 14-42 GH1-en, nem szeretem, mert sok fény kell neki. Videozáshoz tetszik, mert ott a zoom. Lehet azért nem csípem, mert előtte sokat használtam 1.7/20 palacsintát, az pedig igen csak tetszetős kis obi. :)

[ Szerkesztve ]

I can resist everything but temptation.

(#24283) Marseille199 válasza nord_ (#24281) üzenetére


Marseille199
senior tag

Kapja be minden digit :))))

Flexaret

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24284) Marseille199


Marseille199
senior tag

Te is tudod milyen Fattyu olvtárs :DD

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24285) Warter


Warter
őstag

Problémáztok itt a vakukkal meg az obikkal. És itt a realitás. :DDD

(#24286) Marseille199 válasza Warter (#24285) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hmm, jah.. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24287) gorgo válasza sphe (#24280) üzenetére


gorgo
őstag

??
Semmilyent. Egyetlen 30 sec expo, ha érdekel a raw nem kopirájtos :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24288) buci30


buci30
addikt

Légyszi segítsetek!

Kezdő amatőr fotózáshoz kéne nyaralás családi stb fotózások.
Leginkább automatán lenne használva és a kamera része nem lenne kihasználva arra a célra van más gép.
Nappali-esti és beltéri képekre is persze.

Lenne egy:
Olympus E-PL1, 10k expo alatt, Panasonic 14-42-es kitobi lenne hozzá ami rá is megy ugy lenne 63ezerbe.
vagy
68ezerért viszont a Panasonic G1 váz ezzel a Panasonic kitobival?
Igaz ezen a gépen nincs kamera ami mondjuk nekem nem is lenne baj mert nem igen használom ki.
és lenne egy harmadik:
Olympus E-PL2, 14-42 kit obival 75ezerért kb. 4800 expoval

Az árakba nagy különbség nincs így ha azt nézzük csak ,hogy melyik felelne meg a legjobban a célnak akkor?
:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#24289) Marseille199 válasza buci30 (#24288) üzenetére


Marseille199
senior tag

Igazándiból mind megfelelhet. A G1-en van kereső, gyorsabb és pontosabb az autofókusza, az olympusoknak viszont sokkal szebb a jpeg-je, nem kell tökölni vele utólag.

Amelyik kézreáll és amelyikbe beleszerelmesedsz :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24290) Marseille199


Marseille199
senior tag

Amikor a fotóst fotózzák :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24291) buci30 válasza Marseille199 (#24289) üzenetére


buci30
addikt

koszi!
Az egyik szempont pont az ,h automatan szep kepet csinaljon kb mint egy tukorreflexes gep.
S az olympusoknal ahogy olvastam nincs erdemi kulonbseg ,h 8ezret kifizesek ra ugye?
G1 is szep de a kep a donto inkabb :-)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#24292) jjeahh válasza buci30 (#24291) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-pl1 -> e-pl2 = magasabb max érzékenység, rövidebb záridő, erősebb vaku, nagyobb kijelző, egyel több tárcsa...azt hiszem valamivel gyorsabb az af...vagyis nagyjából gondolom éjszaka, és beltéren valamivel használhatóbb

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24293) need válasza Marseille199 (#24290) üzenetére


need
addikt

Mifi..

ez olyan mint amikor valakiről szobrot csinálnak és leveszik a mintát...és elkészül a szobor majd az alany meglátja a művet.. és kb. így néz..a reakciója..! ;]
vagy valamelyik mesekönny illusztráció is lehetne..ijesztgetés céljából.. ha nem eszed meg a tökfőzeléket.. ;]

komolyra fordítva.. állat..! :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24294) Zozzer888 válasza Marseille199 (#24290) üzenetére


Zozzer888
addikt

elég száraz a bőröd :(

( :DDD )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24295) Mercutio_ válasza Zozzer888 (#24294) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az alkohol dehidratál :DDD

need: Neeeem, ez nem cikizés, ez brainstorming! :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24296) need válasza Mercutio_ (#24295) üzenetére


need
addikt

jó kicikizzük itt a Misit..pedig nem is.. :DDD ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24297) need válasza Mercutio_ (#24295) üzenetére


need
addikt

brainstorming = tulajdonképpen egy kreatív szakmai beszélgetés.. :P

azt már tudjuk hogy száraz a bőre..és hogy dehidratál és azt is tudjuk hogy mivel.. :DDD

maga a kép.. lehet akár.. felismerés is..ill. utálatos kép is 1ben.. :DDD

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24298) need válasza Mercutio_ (#24295) üzenetére


need
addikt

de hogy legyen is valami + ne is.. itt van egy múlt heti kép.. igaz itt nincs semmi kiszáradt bőr.. ;)
én 1ébként utálom a képeken a sárgát..valószínű ő is engem..! ;]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24299) gorgo


gorgo
őstag

Ahoj, kollegák!

Segítsetek obit beárazni: Oly 12-50. Tervezek E-M5-öt venni, és lehet, hogy kitben veszem, az obit (kvázi használatlan, null-expós lesz) meg elpasszolom. Ez egyben azt is jelenti, hogy garis sokáig. Ez egyenlőre feltételezés, mert előtte csak kipróbálom, az a makró mód érdekel. Ha nem számottevően rosszabb a rajza (felbontás sarkokban, AF sebesség) akár még meg is tartom (némi átfogás előny, esőálló, félmakró mód 14-45-tel szemben). THX
Még valami. Félmarkolatot milyet érdemes hozzá venni más gyártótól? A gyári éppenséggel drága mint állat, valamint a csak a felére lenne szükségem, a portré rész már too much. Esetleg azt is be lehetne árazni (már ha egyáltalán van értelme, felteszem magában nem is használható).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24300) madgie


madgie
titán

Hú, de felb*szták az agyam most egy 120 ezres X100 ajánlattal :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.