Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24901) Gondwana válasza HollyBoni (#24899) üzenetére


Gondwana
addikt

Csak fotóra használom. (Többek között ezért agyalok olyasmin, hogy a 45-ös meg a 75-ös kivételével az egész qpacot becserélném egy X100s-re meg egy GF1-re)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24902) rbalint88 válasza s7evcsenko (#24900) üzenetére


rbalint88
addikt

ebayről negyed ennyiért tudsz akkut venni. nekem a gf5-höz való volt 15dollár/2db.

voltam megtapogatni 12-50et, tetszik. Valakinek egy e-pl3 váz? :)

[ Szerkesztve ]

(#24903) OPiiPO válasza Parci (#24896) üzenetére


OPiiPO
addikt

Miért, nem ? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24904) HollyBoni válasza Gondwana (#24901) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bocs, DSLR videós topikban is van egy srác akinek ugyanilyen avatarja van, azt hittem te vagy az. :DDD

(#24905) Parci válasza OPiiPO (#24903) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom, nekem még nem kopott el szenzorom. fater d70-ese is remekül ketyeg. de ha egyszer ott leírták, hogy elfogynak a zatomok a szenzorból, akkor az úgy van. hiszen több profi is tapasztalta. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24906) Schanyee válasza s7evcsenko (#24900) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én a speedshop-nál vettem OTB márkájú aksit, olyan 2-3000Ft volt ha jól emlékszem. A gyárinál kb 30-40 fotóval bírhat kevesebbet, a lényeges különbség az a visszajelzésben van. A gyári ha lemegy a szintjelző 2 csíkra a 3-ból akkor még egész sok van benne, az utángyártottnál olyankor már elég kevés. Összességében ennyiért pozitívan csalódtam benne.

(#24907) .: JuSzT :. válasza s7evcsenko (#24900) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#24909) s7evcsenko válasza .: JuSzT :. (#24907) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R
Még nyúzom ám az ex-tv-det, de már tervezek plazmára váltani... :B

(#24906) Schanyee:
Ez is egész jól hangzik, és még talán olcsóbb is lenne... :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24910) .: JuSzT :. válasza s7evcsenko (#24909) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:) én meg szinte leszoktam a TV ről. Sajnos nincs mikor, mit , és kivel ... így meg felesleges.

(#24911) s7evcsenko válasza .: JuSzT :. (#24908) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez itt azt jelenti, hogy 38k-ért, adnak egy független s3-at?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24912) Parci válasza s7evcsenko (#24911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezekkel a "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" akciókkal érdemes vigyázni. kivétel nélkül az a végeredmény, hogy nem is igazak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24913) s7evcsenko válasza Parci (#24912) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hát kár... tényleg túl szép lenne! :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24914) rbalint88 válasza s7evcsenko (#24913) üzenetére


rbalint88
addikt

meg nézzétek meg a szállítási költségeket, az se semmi...

(#24915) .: JuSzT :. válasza Parci (#24912) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Erről az oldalról többször rendeltem már, igaz, nem ilyen akciós dolgot.
Ahogy olvastam évente pár ilyen alkalom van stb.

A normál termékek 2-3 hét alatt eddig mindig hibátlanul megjöttek.

(#24916) sphe válasza Parci (#24912) üzenetére


sphe
senior tag

Csak hogy jó példa is legyen :) vettem pár alkalommal elektronikai terméket "túl szép" akcióban és mindig jól jártam. Ugyanakkor pl. az indiai webshop akciókkal, stb. tényleg vigyázni kell és akkor minden rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24917) OPiiPO válasza Parci (#24912) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egy másik topcban most a 300eft árú gyári garos vadiúj D800 a sláger ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24918) madgie válasza OPiiPO (#24917) üzenetére


madgie
titán

Háromszázért D800, ami új? Hol?

(#24919) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#24830) üzenetére


Mercutio_
félisten

Oly 12-50 arra pont ideális persze kell alá egy om-d.
Látszik, hogy sz*r idő van, mindenki teknózik :))

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24920) Parci válasza madgie (#24918) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gondolom vmi orosz weboldalon...
de elhiszek én bármit, csak ne nekem kelljen kipróbálni.

ja, amúgy megértettem a linkelt oldalt: ez egy promo, ami be van jelentve előre, megy is a visszaszámlálás, hogy 74 óra múlva lesz elérhető az a kemény 5 db ákcijós teló. szóval ez pont olyan a virtuális térben, mint az akciós videó a nyitó electroworldben, amiért széttaposta egymást a magyar, majd kiderült, hogy volt 20 darab. sok szerencsét mindenkinek a gépelési versenyhez............... :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24921) madgie válasza Parci (#24920) üzenetére


madgie
titán

Nekem így lett plazmám pár éve, beálltam az elekro outletbe a sorba fél órával nyitás előtt. 130 ezres 50 collos dögért megérte :) (az utolsót hoztam el, ott sem volt túl sok darab)

(#24922) Freddy76 válasza OPiiPO (#24917) üzenetére


Freddy76
addikt

A "sláger" talán picit túlzás.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24923) Marseille199


Marseille199
senior tag

Kedves Urak!
Óriási kéréssel fordulok hozzátok.
Az április 20-ai hétvégére nem tudna nekem kölcsönözni valaki egy 14-es placsintát? Vagy halszemet, vagy ilyesmit? Critical massre kéne videózni. Cserébe tudok ajánlani 45-öst, 300-as manuált, esetleg valami filmes csodát. Nagyon megköszönném :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24924) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Ez megvolt már? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24925) Schanyee


Schanyee
senior tag

A Pana 45/2.8 az miért kerül kb 2-szer annyiba mint az Oly 45/1.8? Az utóbbi fényerősebb, bár nincs benne stabilizátor, így szerintem az Oly-nál az előny, mert 45mm-nél inkább mozgó dolgokat fotóznék mint állót. (plusz Oly javára a kisebb dof is). Ja meg az oly hátránya, hogy a fekete pana vázamon a szürke obi nem a legvonzóbb szín. :D Szerk.: az Oly még kisebb is.

[ Szerkesztve ]

(#24926) Studi válasza Schanyee (#24925) üzenetére


Studi
addikt

Van az 3x is. A Pana egy makróra optimalizált objektív, míg az Oly 45-nek ha van gyengéje, az csak a közelfényképezés lehet. A Pana inkább az Oly 60/2.8 ligájában játszik, igaz, árban még annak is a 1,5-szerese. Ezt részben a képstabival lehet magyarázni talán, de ennyivel szerintem nem érhet többet az Olynál.
Ha nem makrózni használnád, akkor biztos nem éri meg az Oly 45-höz képest a felárat.

(#24927) Schanyee válasza Studi (#24926) üzenetére


Schanyee
senior tag

Tényleg, azt nem vettem észre, hogy makró a Pana. Kösz!

(#24928) Marseille199 válasza Schanyee (#24925) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem lehet azért, mert az egy echte makróobi? :D :))

szerk.: elkéstem ;)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24929) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A Pana 14-45 a 14-42-höz képest milyen? A 14-42-ben amit nagyon nem szeretek az az építési minőség, 14mm-en nyitott rekeszen brutálisan vignettál, illetve a nagyobb látószögeken elég életlen képet ad. A 14-45 nem is drága használtan, gondolkozok egy beszerzésén.

[ Szerkesztve ]

(#24930) Mercutio_ válasza HollyBoni (#24929) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elvileg jobb, de ott is van gyártási szórás, ahogy a 14-42-nél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24931) Studi válasza Mercutio_ (#24930) üzenetére


Studi
addikt

Csak képében jobb, vagy építési minőségében is?

(#24932) Mercutio_ válasza Studi (#24931) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rég volt nálam, akkor is csak rövid ideig, szóval majd aki hozamosabb ideig használta megírja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24933) MLaca válasza Studi (#24931) üzenetére


MLaca
őstag

építési minőségben is jobb. pl. fém bajonettes, van rajta fizikai képstabi kapcsoló, simábban jár a zoom meg ilyenek.

http://mlzphoto.hu/

(#24934) HollyBoni válasza MLaca (#24933) üzenetére


HollyBoni
veterán

Végülis már az is majdnem elég lenne. Ezen a zoom az valami hihetetlen. :W A fókuszgyűrű még elviselhető.

(#24935) Schanyee válasza HollyBoni (#24934) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én mikor érdeklődtem hasonló témában pont a zoom volt ami engem is zavart a kit obinál. A 14-45-öt nem fogtam a kezembe, csak a véleményekből jutottam arra, hogy úgy általánosságban csodákat nem szabad várni tőle. Kicsit jobb mindenben, de pl a zoom volt olyan amire rákérdeztem és a legtöbb embernél szintén nem volt sima járású. A képminőség is jobb, de nem annyira, hogy bármi ezen múljon. A fém bajonett meg a kis súly miatt kb semmi szerepet nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#24936) HollyBoni válasza Schanyee (#24935) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor lehet mégsem váltok. Egyre többet nézegetem az obikat, de mindig oda lyukadok ki hogy inkább veszek régi manuális fixeket.

(#24937) neevous


neevous
tag

Rég jártam erre, úgyhogy offolok is egyet.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#24938) MLaca válasza HollyBoni (#24936) üzenetére


MLaca
őstag

nekem a régi 14-42 pana kitobim betyár éles volt, a mostani 14-45 sem jobb, csak felépítésre. 25 ezerért adtam el a 14-42-t, de szerintem nem ér a használt 14-45-ös 50-60 ezret, egy "városi legenda" miatt ilyen drága
30-35 ezret szabad érte adni maximum.

http://mlzphoto.hu/

(#24939) Studi válasza MLaca (#24938) üzenetére


Studi
addikt

Így gondolom én is, mindkettő kitobi, nem illene ekkora árkülönbségnek lennie köztük.

(#24940) arn


arn
félisten

Minden annyit er amennyiert megveszik :) de amugy a 14-45 a legjobb altalanos obi a 12-35 utan. Igy meg nem sok az ara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24941) Mercutio_ válasza Studi (#24939) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 20/1.7 is "kitobi" volt a GF1-hez :DDD oly 12-50 most E-PL3-mal kitben elég olcsó nem?

arn: Mármint Pana vázakon, mert Olyn a 14-150 praktikusabb

neevous: Épp törtem a fejem, hová tűnhettél, eszerint gyógyulás után volt egy kis tekergés? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24942) Studi válasza arn (#24940) üzenetére


Studi
addikt

12-50-es Oly se rossz, de az egyelőre még drágább. :DDD

(#24943) neevous válasza Mercutio_ (#24941) üzenetére


neevous
tag

Jaja. Már kellett. :)

Jut eszembe... G3 tulajok (tudom, hogy van egy pár), azzal lehet valamit kezdeni, hogy ha esik, ha fúj, a 14-es palacsintához az ekv. 28mm ellenére 1/60-at számol? Ha az nincs meg, akkor pakolgatja feljebb az ISO-t. Ez alacsonyabb ISO-n nem gáz, viszont, ha 3200 helyett lehetne 1600 is, akkor nem mindegy.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#24944) Marseille199 válasza neevous (#24937) üzenetére


Marseille199
senior tag

Offolj még ilyeneket :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24945) MrChris


MrChris
nagyúr

ha már kit obik, a fix 14-hez képest 14mm-en mennyivel vannak elmaradva a kitzoomok? Mert úgy tünik egymáshoz képest nem jelentös a különbség.

(#24946) Schanyee válasza MrChris (#24945) üzenetére


Schanyee
senior tag

Méretben nagyon, fényerőben 1fé-vel, képminőségről nem tudok mit mondani, nincs 14-es fix-em, gondolom van ott is azért bőven különbség.

(#24947) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mennyit erhet egy zsiruj nx1k a tabos csomagbol osztva? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24948) MrChris válasza Schanyee (#24946) üzenetére


MrChris
nagyúr

a számokat én is értem :) hanem a lényegre lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#24949) rbalint88 válasza Mr.Csizmás (#24947) üzenetére


rbalint88
addikt

100 alatt.

(#24950) Mr.Csizmás válasza rbalint88 (#24949) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

80ert eselyes kitobival? mondjuk csillagozni lehet jobb lenne egy kisebb mft vaz + 14es pacsi. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.