Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24151) rumos14 válasza Parci (#24150) üzenetére


rumos14
nagyúr

a váz talán lesz érezhetően olcsóbb mint most, de az obi nem fog veszteni az értékéből és így a kitet sem fogják kiszórni.
ill. az XE-2 lesz annyira jobb, pl. AF-ban, hogy az XE-1-et már csak némi rossz szájízzel vegye meg az ember. "jó-jó, de..."

(#24152) Studi válasza Szulita28 (#24147) üzenetére


Studi
addikt

Vagy belemész a "nepperkedésbe", és úgy kicsit olcsóbban lehet összelapátolni a felszerelést. Én amikor volt pénzem, vettem jó árú nagyobb készleteket, és kiárusítottam, csak azt tartottam meg, amire szükségem van ténylegesen. Így azért jobb áron van itthon egy-két dolog, de kockázat is van benne.

(#24153) arn válasza Szulita28 (#24147) üzenetére


arn
félisten

azert irtam, hogy neked mit er meg... az avulasi ertek, amit rakoltottel a hobbidra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24154) ati3x


ati3x
senior tag

Egyre jobban tetszik ez az 55F1.8-as "szimpla" (nem smc-s) takumar. Van élet a full manuál világban is.. Igaz nyitott rekesznél nehéz eltalálni az élességi síkot. Pláne az E-pl1 260k felbontású picike lcd-jén.. De megoldható. (az első képen, szerintem egy kicsit hátulra került a fókuszsík.. )





[ Szerkesztve ]

(#24155) ati3x válasza ati3x (#24154) üzenetére


ati3x
senior tag

Vagyis a 2. képen.. :D Sajna lejárt a szerkesztési idő, és az új képet mindig legfelülre teszi be autómatikusan..

(#24156) atok666 válasza ati3x (#24155) üzenetére


atok666
őstag

Nezem a kepeket, de nekem ugy tunik, hogy az egyiken se igazan talalt a fokusz (talan a harmadikon) es nagyon lagy az osszes kep :B (vagy csak a fokuszmotor nagyon visszaveszi a minoseget...)

Atok

(#24157) ati3x válasza atok666 (#24156) üzenetére


ati3x
senior tag

Nincs fókuszmotor.. :) Manuál.. Igen f1.8-2-őn lágy.. F4 nél már tutti.. :) De beltésrben F4 nem az igazi.. :)

(#24158) atok666 válasza ati3x (#24157) üzenetére


atok666
őstag

Az a fokuszmotor forummotor akart lenni :)

Atok

(#24159) ati3x válasza atok666 (#24158) üzenetére


ati3x
senior tag

Amugy igazad van.. :) Úgy nézem nagy átlagban "backfókuszos" a kezem :D

[ Szerkesztve ]

(#24160) Szulita28 válasza rumos14 (#24151) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ne izgass..hogy lesz így Fuji-m?? :DDD

Mennyi volt az X-E1+18-55 bevezető ára itthon?

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24161) madgie válasza hegyimorc (#24139) üzenetére


madgie
titán

[link]

szerk: amúgy a hócipőm tele az "érdeklődőkkel", ennél is, meg a lakásunknál is. A 80% csak az ember idejét vesztegeti, mert még el sem jön megnézni a portékát... persze előtte levelezzek/telefonáljak vele egy órán át.

No, most jól kimorogtam magam :D

[ Szerkesztve ]

(#24162) jjeahh válasza ati3x (#24154) üzenetére


jjeahh
nagyúr

smc-s nem élesebb? nekem netes tesztek alapján ez jön le

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24163) MLaca válasza madgie (#24161) üzenetére


MLaca
őstag

ez nálam is így volt, mikor hirdettem az x-e1-et, volt, aki eljött, a lelkemet kibeszéltem, álltam a hidegben, meg is foghatta (!) a gépet, majd közölte, még nem áll készen rá. hát eszem eldobom..

http://mlzphoto.hu/

(#24164) MLaca válasza Szulita28 (#24160) üzenetére


MLaca
őstag

399e

http://mlzphoto.hu/

(#24165) hegyimorc válasza madgie (#24161) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Sejtettem, hogy valahol hirdeted annyiért is.

Én már régóta nem vagyok hajlandó telefonszámot adni (az elején, amíg nem látszik, hogy komoly-e) Világosan benne van a hirdetéseimben, hogy hogyan tudnak érdeklődni, de a többség már a hirdetést sem bírja elolvasni. 5-6 mondat biztosan nehéz egyszuszra, hát még ha neki kell ekkora terjedelemben írásban megfogalmazni a kérdéseit. (Amikre persze benne a válasz a hirdetésben, csak el kellett volna olvasni :O )

Alku detto. Amúgy nem lenne ellene kifogásom, de legalább annyit dolgozzon érte, hogy érvel.

Szerencsére mostanában inkább csak azért hirdetek ezt-azt, mert túlzásnak tartom, hogy a polcon állnak, nem azért mert kajára kell az áruk.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24166) madgie válasza hegyimorc (#24165) üzenetére


madgie
titán

Már leáraztam itt is, de általában az indexen/kexinfón sikeresebb fotóscuccot hirdetni, mint a hardveraprón.

(#24167) sphe válasza hegyimorc (#24139) üzenetére


sphe
senior tag

Ne legyél már ilyen morc -os! :) Egy hét alatt elkelt a Sigma DP2-m, úgyhogy részemről hamis az amiben hiszel. :D

(#24168) Szulita28 válasza MLaca (#24164) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi. Sokat akkor nem esett a bevezetése óta :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24169) Marseille199


Marseille199
senior tag

OFF

Bocsi, hogy megint offolok, de behalás:

Ez egy nagyon leméretezett kép, amúgy 30 megapixel, nagyon durva :)

Provia400

ON

A G3-mal jól szimulálható a komponálás :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24170) Studi válasza madgie (#24161) üzenetére


Studi
addikt

Én szeretem a személyes találkozás előtt e-mailben tisztázni, mennyit is szánok az alku tárgyára, és eladóként jó néven veszem, ha a vevő is megteszi ezt. Ez viszont azt jelenti, hogy ha a találkozáskor olyan állapotban van az áru, mint amiről szó volt, akkor nincs további masszírozás. Megnézzük, fizetünk, örülünk.
Ha valaki úgy jön el, hogy nem is szán annyit a cuccra, amennyiért hirdettem, majd elkezdi fikázni, hibát keresgetni rajta, az a halálom. Persze ha van sérülés, amiről korábban nem volt szó, és az olyan mértékű, akkor lehet alku tárgya.
Múltkor például linkelte ide valaki az E-PL1-et a 14-150-el. Azt én egy nappal korábban észrevettem már itt, de ár nélkül volt, gondoltam nem sok rá az esély. Aztán felkerült az indexre 80-ért, én összeszedtem, ami pénzt találtam a közelemben, és ráajánlottam egy 70-et e-mailben. Én lepődtem meg legjobban, hogy nemhogy meg van még, de el is fogadta az eladó az áramat. A találkozáskor kiderült, hogy bár majdnem minden patent állapotban van, az obi frontlencséjének a belső oldalán van egy nagyobbacska porszem. De akkor már eszembe se jutott volna alkudozni, úgy éreztem, hogy ez belefér az árba. :-)

szerk: úgyhogy ide lőjetek, nálam van a szajré! :-D

[ Szerkesztve ]

(#24171) Studi válasza madgie (#24166) üzenetére


Studi
addikt

miaza kexinfo? :F

(#24172) Mr.Csizmás válasza Studi (#24171) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pixinfo

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24173) Studi válasza Mr.Csizmás (#24172) üzenetére


Studi
addikt

Köszi, erre nem gondoltam. a Google meg valami egész mást dobott ki. :DDD

(#24174) sphe válasza madgie (#24166) üzenetére


sphe
senior tag

Miért nem hirdeted meg az expresszen meg az aprodon? A kérdés persze költői, te tudod... csak annyi van, hogy nem kell törődni az angol levelekkel. :)

(#24175) madgie válasza sphe (#24174) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom... eddig a pix/indexen mindenem elment, de gyanítom, hogy a karácsonyi költekezés utáni szokásos téli ubiszezon meg az x100s bejelentése együtt okozza ezt a sorbanállást a cuccért.

Mondjuk a G3 is csak az asztalon áll, jövő héten esküvőt kell vele fotóznom, addig kicsit szokni kéne :D

(#24176) jjeahh


jjeahh
nagyúr

a pana vakuk működnek olympuson? esetleg nem tudtok valami gyárinál olcsóbb, mégis megbízható minőségű vakut oly-hoz?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24177) Szulita28 válasza jjeahh (#24176) üzenetére


Szulita28
senior tag

Metz sorozat (36, 44, 48, 50, 52, 58)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24178) Studi válasza Szulita28 (#24177) üzenetére


Studi
addikt

Igen, ezek nagyo n jól használhatók! Annyit tennék hozzá, hogy a 36-os nem tudja a vezeték nélküli módot, emiatt érdemesebb a nagyobbakat választani. A kis vázat nem lehet igazán stabilan tartani egy ekkora vakuval.

Nekem van FL36R is, kicsi, könnyű, kényelmes, és van egy Metz 48 AF-1 is, az mindent szétvillant! A Metz gombjai, "menüje" kukába való, de ezért jó, hogy vezeték nélkül használható, gépről tudom állítani a fontos paramétereket.

Persze kérdés, hogy milyen vázról van szó, mert a beépített vakut használja ugyebár triggernek!

(#24179) jjeahh válasza Studi (#24178) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-p1...beépített nincs...ezért kellene valami, ami kicsi, olcsó, megbízható. a mecablitz 24 használható lenne az 50mm takumar + fd 24mm obikkal? kicsinek tűnik, és nincs túlárazva sem...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24180) Studi válasza jjeahh (#24179) üzenetére


Studi
addikt

Ahhoz nem adtak még gyárilag FL-14-est? Bár nem tudom, hogy azzal vezérlik-e a külső vakukat, ennek utána kellene olvasnom.

(#24181) jjeahh válasza Studi (#24180) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használtan turkáltam, 100 dodóért, még adatkábelt sem adtak vele...cserébe kifogástalan állapotú, mintha új lenne

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24182) Zozzer888 válasza jjeahh (#24179) üzenetére


Zozzer888
addikt

vakupapucsod van,nem?Vegyél egy Blazzeo távkioldót a vakuhoz és annyit:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24183) jjeahh válasza Zozzer888 (#24182) üzenetére


jjeahh
nagyúr

melyik vakuhoz? :D ja ha egy nagyobb metz-et vennék? ennyire nem jo a 24-es? kicsit drága ahhoz a 48-as, 44-es, csak hogy legyen valamilyen vakum is...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24184) Zozzer888 válasza jjeahh (#24183) üzenetére


Zozzer888
addikt

Blazzeo kioldót az összes vakuhoz használhatsz, annyi az egész hogy ezek E-TTL-t nem tudnak.Hogy a 24es elég-e azt döntsd el Te, ha ez segít akkor a beépített vaku olyan 7-8-9-10es szokott lenni.

aláírásomba lévő linken találsz róla írást

szerk.: ez az:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24185) jjeahh válasza Zozzer888 (#24184) üzenetére


jjeahh
nagyúr

50mm optika, bőrtok megrendelve, következőben 24mm obi lesz, meg valamilyen vaku, ezeket a kioldókat még átböngészgetem...a tartozékok ára lassan meghaladja a váz árának a 2x-esét... :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24186) Gondwana


Gondwana
addikt

Vetettem a cégben egy Phottix OC-E3 vakukábelt (Canon talp, névlegesen 3m nyújtva, nekem 1.5-ig se sikerült kifeszíteni, Szerbiából, másnapi szállítással 35€), most öjömbódottá, mert tökéletesen használható a Pana GH1 és az FL-36R közé téve! (HSS is működik)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24187) Zozzer888 válasza jjeahh (#24185) üzenetére


Zozzer888
addikt

Sajnos ez egy ilyen "ipar" :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24188) MrChris válasza jjeahh (#24185) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyen 24mm-est?

(#24189) jjeahh válasza MrChris (#24188) üzenetére


jjeahh
nagyúr

még nem tudom...FD fit Tokina 24mm f/2.8, OM fit Hanimex 24mm f2.8, Minolta MD fit Centon 24mm f2.8, OM fit Sigma 24mm f2.8 nagyon olcsók

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24190) nord_ válasza jjeahh (#24189) üzenetére


nord_
veterán

Ezeknek semmi értelmét nem látom. Inkább vadássz egy 20 F1.7-et. Itt már tudsz játszani a mélységi élességgel és nyitott rekeszen is kiváló képminőséged lesz.

(#24191) MrChris válasza jjeahh (#24189) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem oly 24/2,8-van. kb azt tudja mint a kitobi azonos rekeszen. 2,8-on csak videóra, fotóhoz legalább f4-re kell rekeszelni. Pedig nem olcsók a jó 24-esek. Szerintem nem igazán éri meg max MF videónál lehet kihasználni, mert az elektronyos gyűrűtekergetés nem az igazi. Talán majd ha egyszer lesz faxa reduktoros adapter :DD

(#24192) jjeahh válasza nord_ (#24190) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pár napja ajánlta valaki itt a 24mm-28mm F2.8 obikat... :F na meg ugy-e egy 24mm manuál 40€, a 20mm F1.7 pana meg 250€...szóval előbbi "helyett" az utóbbit biztosan nem fogom beszerezni... :D pana 14mm f/2.5 is háromszorosába kerül a manuálnak...szóval tényleg ennyire nem ajánlottak az f2.8-as obik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24193) Freddy76 válasza madgie (#24175) üzenetére


Freddy76
addikt

Bammeg, most nézem, hogy mennyiért adod... Amióta volt a kezemben az a vacak, szeretnék egyet, holott tudom, hogy semmi szükségem nincs rá, nem is használnám, nincs semmi értelme. De ez már szinte fájdalmat okoz...

Lehet, hogy le volt írva korábban, de meg lehet kérdezni, hogy Mlaca Gazda miért adta el az XE-1-et?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24194) MrChris válasza jjeahh (#24192) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha 40 ajró akkor próbáld ki. Sajnos kb 40-50mm az alsó határ amíg olcsón, minőségben jól ki lehet váltani a kit obikat. Persze csak fixen. Bár most már egy f2-n is rendesen használható 50mm-es obi inkább 25 felett van+adapter.

[ Szerkesztve ]

(#24195) madgie válasza Freddy76 (#24193) üzenetére


madgie
titán

GH3-at rendelt MLaca.

(#24196) Mr.Csizmás válasza madgie (#24195) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a vilag nem eleg :D (en megvarom az E-7/E-0-t)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24197) .mf


.mf
veterán

Na akkorhát beálltam én is a sorba és vettem egy Pana 20/1.7-et.
Új, de kirakati kitből, így sikerült 430 SGD-re lealkudnom ;]

Ezennel ki is vettem a városjárós fotós-oldaltáskámból az MD-átalakítós Tokina 28/2.8-ast, s máris felére csökkent a tömege ;]

Amúgy néha kedvem támadna, amikor "lepkecsattogatósként" utalnak ránk a tükrös topicokban, berakni ezt a képet.

Ez a teljes városjárós felszerelésem, a fotó pillanatában ebből állt:
E-PL3 használatkor nyakamban / különben félvállon átvetve oldalt. Reggel még kitobival.
Bal zseb: pénztárca
Bal oldalzseb: 0.25 l ásványvíz
Jobb zseb: okosteló, rajta tripadvisor hely kiadása, térképek, gps
Jobb oldalzseb: papíros kistérkép, gorillapod, eső-poncho
Farzseb: útlevél
Fotócuccos oldaltáska:
- Kitobi halszem-előtét
- Tokina 28/2.8, MD-átalakítóval, napellenzővel
- Fujian 35/1.7 + átalakító
- Vaku
- Szűrőkészlet: (uv-k a lencséken, azon felül) cpl, vari-nd, grad-nd, +8 "makró"
- Pótakku
- Tisztítókendő
- Zacskó (nagy eső esetére)

Egy hátizsák a 30-34 fokban és 70-80% párában rárohadt volna az emberre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24198) jjeahh válasza .mf (#24197) üzenetére


jjeahh
nagyúr

így kicsiben úgy néz ki mint a fiókban porosodó oly vg-160-am :DDD kinagyítva már látszik, mintha nem kompakt... :D

amúgy íme valaki, aki F2.8-ast használ... :P ráadásul "csak" 28mm-es...szerintem én is megrendelek egy 24-est, ha másra nem, kísérletezni jó lesz...sokat nem bukok rajta

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24199) MrChris válasza jjeahh (#24198) üzenetére


MrChris
nagyúr

Használok én is, 28-as is van meg 24-es is, de legalább addig kell rekeszelni mint a kitobit azon a fókusztávon és nem mondanám, hogy jobb minőségűek. Pedig mindkettő Oly OM és nagyon szépek, jó kézbe venni. Viszont videóhoz jó, meg followfókuszhoz... :D

(#24200) madgie


madgie
titán

Csak érdekesség: az X100-ért továbbra sincs érdemi KP-s érdeklődő, de cserélni naponta féltucat ember akar erre-arra. D5100, Tokina 12-24, Oly ZX-1, már nyomon sem tudom követni, mik voltak... kivéve egyet, az ma futott be: ez a kicsike markolattal. Nem mondom, hogy nem pendített meg bennem bizonyos húrokat, de nem mentem bele a cserébe... remélem valaha elmegy KP-ért is a Fuji :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.