Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25401) Gondwana válasza fil (#25397) üzenetére


Gondwana
addikt

Most akkor a GX1 vagy a GH2 szenzorát örökölte?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25402) madgie válasza Gondwana (#25401) üzenetére


madgie
titán

"Same 16MP GH2-derived sensor as the G5"

(#25403) Gondwana válasza madgie (#25402) üzenetére


Gondwana
addikt

Itt én is olvastam, más helyeken meg azt, hogy a GX1 szenzorát kapta, csak ezért kérdeztem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25404) FEDman


FEDman
addikt

A teljes felbontása alapján egyértelműen a GX1 lapkája lesz a befutó.
GF6 - GX1 - G5

[ Szerkesztve ]

(#25405) madgie válasza FEDman (#25404) üzenetére


madgie
titán

Hm, valóban. Bár szvsz tökmindegy, a lényeg az, hogy végre nem az ősrégi tizenkettes lesz benne.

(#25406) Schanyee válasza fil (#25397) üzenetére


Schanyee
senior tag

Azért ha követni fogja az eddigi GF-ek árazását, akkor nagyon odatette magát a pana szolgáltatások terén.

(#25407) FEDman válasza madgie (#25405) üzenetére


FEDman
addikt

Igen a Pana 16Mp-es szenzora már teljesen vállalható kategória. Nem ez jelenti a top kategóriát, de azért még a sony szenzorai mellett se kell vele olyan nagyon szégyenkezni.

Ez a kis GF6-os pl. úgy néz ki egész éles Jpeg képeket köpköd magából még iso3200-on is, ennél sokkal több amúgy se kell.

GF6 - iso3200 - f/4,6 - 1/10s - (5Mp)

Ezen felül állítólag javítottak a low-light AF-en is, pedig ilyen téren szerintem eddig is a Pana volt a legjobb. :)

De a legnagyobb dobás hogy végre itt is van dönthető kijelző! Szerintem ha ilyen lett volna a kis GF1-eden akkor még mindig meglenne. Az a teljes átforgatható LCD nem csak a tipikus fészbúkos képek gyártásánál, de csillagfotózásnál is nagyon hasznos tud lenni. :))

Összességében nem olyan rossz ez, szóval most már lassan jöhet a G6 meg az időtlen idők óta hiába várt GL1 is. :DDD

(#25408) madgie válasza FEDman (#25407) üzenetére


madgie
titán

Hja, jó kis masina... erősen Oly beütése van a szerencsekerék és az ezüst sapkája miatt :)

De beza nekem még mindig az LX-7-re fáj a fogam kis mindenesnek, mellé meg maradna a G3.

(#25409) Parci válasza madgie (#25408) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, picit még javulnak a kompaktok, és mindenki azzal tolja majd (kivéve a minőségmániás fórumfotósokat :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25410) FEDman válasza madgie (#25408) üzenetére


FEDman
addikt

Alap hogy egy ügyes EVF váz az mindenképpen kell nekem, így a G3 az nálam is sérthetetlen. :D

Szerencsekerék egyébként már volt a GF3/5-ön is.

(#25411) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként ez a gf6 nekem már bőven elég volna mindenre. ráadásul ezek után a gx2, ha lesz, csak pazar lehet!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25412) FEDman válasza Parci (#25411) üzenetére


FEDman
addikt

Muszáj is hogy összekapják magukat, mert lassan már csak az anyagiak tartanak vissza attól hogy Fujira váltsak. :DDD

(#25413) madgie válasza FEDman (#25410) üzenetére


madgie
titán

"Szerencsekerék egyébként már volt a GF3/5-ön is."

Lemaradtam, mint a borravaló. A minap volt az indexen egy szép GF2, 41 ezres irányáron, ott is akkor jutott eszembe, hogy nincs rajta távcsati, mikor már elküldtem egy érdeklődő emilt :))
hja, a lelkesedés erősebb néha az észnél, hackelt 1080 soros videó, tapicska, vaú de jó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#25414) Studi válasza madgie (#25413) üzenetére


Studi
addikt

Mit tud a GF2, amit a GF3 nem?

(#25415) Mr.Csizmás válasza Studi (#25414) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pl olcsobb

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25416) Studi válasza FEDman (#25410) üzenetére


Studi
addikt

Nekem valahogy meg kell fognom a 100-300-at is, így esett a választás a G5-re, de szintén a sérthetetlen kategóriába esik. :-)

(#25417) Studi válasza Mr.Csizmás (#25415) üzenetére


Studi
addikt

madgie 41-es irányárat mond a GF2-re, én 45-ért hirdetem a GF3-am, nem mondanám, hogy nagy a szakadék. :-)

(#25418) madgie válasza Studi (#25417) üzenetére


madgie
titán

Mittudomén, mondom, hogy a múltban élek :D

Mondjuk a GF3 valami rettentő ronda a félköríves homlokával. Elég, ha én kopaszodom, a gép ne emlékeztessen rá :DD

(#25419) Studi válasza madgie (#25418) üzenetére


Studi
addikt

:-D

Mindenesetre eladó fehér GF3 (makulátlan, bruttó 3000 expoval) és Oly 40-150 mikrós 45-45k irányáron, ha szabad itt egy kicsit reklámoznom magam. :-) Szeretnék egy GX1-et helyettük! :-)

(#25420) sphe válasza Parci (#25382) üzenetére


sphe
senior tag

Mondjuk a szenzor különbség volt - igaz korai - mft és nex tulajként igen jelentős. Aki kitobiban (+1 fix belefér) gondolkozik annak én tapasztalatom szerint sokkal jobb megoldás.

(#25421) sphe válasza .: JuSzT :. (#25388) üzenetére


sphe
senior tag

Szerintem nagyon jó az az nx1000. Ha alexpós képeket felhúzva nem másznak el a színek és nem vagy megrögzött éjszakai fotós, akkor a samu jobb kezelhrtőségben az i-fn gomb miatt és az alapobija is jobb, kvázi jobb képeket ad.

(#25422) Parci válasza sphe (#25420) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az újabb mft szenzorok mellett ennek szerintem nincs gyakorlati jelentősége, tényleg csak fórumokon erőltetik. de oké, ha ugyanúgy 14-42/18-55 obit tenne csak rá az ember, semmi mást, nem kell beépített evf, akkor miért ne(x)?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25423) Schanyee válasza Studi (#25416) üzenetére


Schanyee
senior tag

Hogy tetszik a 100-300?

(#25424) .: JuSzT :. válasza Parci (#25422) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ahogy jön a nyár és a napsütés, gondolom szabadban igencsak igényelni fogom az EVF et, illetve érezni annak hiányát.

(#25425) .: JuSzT :. válasza sphe (#25421) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Amilyen képeket csinálok vele, az nekem tetszik. Mivel nem ebből élek és csak saját magam és környezetem szórakoztatására használom, eddig elégedett vagyok vele. Aztán lehet hogy egy kompakt géppel is meg lehet ezt csinálni csak érteni kell hozzá :)

Egyéb képeket nézegetve valahogy mindig azt érzem hogy amiket én csinálok, azokat elég rossz szemmel nézem,készítem.

(#25426) Parci válasza .: JuSzT :. (#25424) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egész leszoktam az evf-ről, megmondom őszintén. jó, síeléskor zavaró volt vakon fotózni, ez tény :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25427) Studi válasza Parci (#25426) üzenetére


Studi
addikt

Pláne ha van kihajtható-forgatható kijelző, arra nagyon rá tud szokni az ember, egész extrém szögekből is nagyon kényelmesen lehet használni. Vízszintezővel együtt különösen csodálatos. :) De extrém sok fénynél mégis inkább EVF-et használok.

szerk: nagytelét is biztosabban tartom úgy.

[ Szerkesztve ]

(#25428) Parci válasza Studi (#25427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tökéletes milc váz jelenleg a nex-6, szerintem. a bajonett végéig szuper, onnan kezdődnek a gondok. de mondjuk a 16-50-nel még így is szívesen használnám, akár 120e ft-ot is adnék a párosért... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25429) .: JuSzT :. válasza Parci (#25426) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gondolom az EVF es gépeken kikapcsolható a kijelző fotózáskor, tehát nyerni lehet vele némi akksi időt.

Csak ha éppen nem szemmagasságban tartom a képet, hiába egész jó a kijelzőm, akkor sem látom hogy mennyire exponálok jól.(erre mondjuk nem megoldás az evf, inkább a kijelző dönthetősége.)

[ Szerkesztve ]

(#25430) Studi válasza Parci (#25428) üzenetére


Studi
addikt

Ízlések és pofonok ugyebár, én nem tudom elképzelni, hogy egy NEX vázat tartsak egy ekv. 600-as telével.

(#25431) Studi válasza Schanyee (#25423) üzenetére


Studi
addikt

Egyelőre barátkozunk, ismerkedünk idő hiányában, de nagyon jók az első benyomások. Azt vártam, hogy kicsit jobb lesz az összehasonlítási alapként nálam levő Sigma eredetű Oly 70-300-al. Nem szoktam pixelbuzulni, de összességében egyelőre jobb is, mint amit vártam. Persze sokat segít ebben, hogy a G5 szenzora 1,5-2FÉ-el tovább felhúzható, mint az E-30-é.

(#25432) rumos14 válasza .: JuSzT :. (#25429) üzenetére


rumos14
nagyúr

az EVF többet fogyaszt mint a kijelző, meglepő módon.

(#25433) .: JuSzT :. válasza rumos14 (#25432) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Előbb utóbb minden elmélet megborul bennem :) Na akkor már ezt is tudom.

(#25434) rumos14 válasza Parci (#25428) üzenetére


rumos14
nagyúr

és tényleg. az utódjába remélem belerakják a tapikijelzőt, gyúrnak még az AF-en, addigra lesz vmi ekv. 24-120mm szerű zoom és akkor én is tükörmentesítek :K

(#25435) Mercutio_ válasza Studi (#25431) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem a súlyával/méretével van bajom így látatlanban :D volt 14-140-em, de talán 3X került gépre majd 1 év alatt hasonló okból:B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25436) Studi válasza Mercutio_ (#25435) üzenetére


Studi
addikt

És ekv600mm ennél már csak nehezebb van cserélhető objektíves rendszerekre. (na jó, Pentax Q-ra azért fel lehet tenni ezt-azt, de az gyakorlatilag egy kompakt)

(#25437) eeXaa


eeXaa
addikt

...esetleg tudja valaki biztosan, hogy az összes oly pen váz tudja a wireless vakuvezérlést, és ezzel egyetemben minden külső vaku beálltás elvégezhető a gépen, ugyanis kezdek egy picit frusztrálódni emiatt, a G3 fl36R kombóval...
..egyébként ha a G6 ba a sony szenzor mellett, a wireless vakuvezérlés is bekerül, akkor számomra meg lessz az ideális pana váz, főleg ha még a most bejelentett gf6-nál debütáló nfc adatátvitel is alaptartozék, és gps of course...

(#25438) Studi válasza eeXaa (#25437) üzenetére


Studi
addikt

A legolcsóbb (E-PL1) tuti. Mivel a vakut használja triggernek, a kérdés az, hogy a beépített vaku nélküliek bírják-e. Panák sajnos egyáltalán nem. :-(

Szerk: amúgy rakd sima slave módba az FL36-ost, úgy nekem még az Lx3-al is ment normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#25439) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Yongnuo vakukkal van valakinek tapasztalata? pixinfo szerint nem rosszak, és elég olcsónak tűnnek a gyárihoz, meg a metz-ekhez képest is. csak azt nem értem, a támogatottsági listán ha e-pl1, e-p2 szerepel, e-p1 miért nem? :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25440) need válasza jjeahh (#25439) üzenetére


need
addikt

nem akarlak fárasztani az én saját ideológiámmal..de ezekkel 1 a gond.. hogy csak manuálisan használhatod..
nem beszélve szerintem ezekben nincs gyors vakú szinkron..tehát annyi lesz a vakú záridőd amit a géped tud nekem ez 1/160.. így ez a felejtős kategória..legalább is nekem..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25441) madgie válasza eeXaa (#25437) üzenetére


madgie
titán

Szerintem szintén frusztrálna Oly-val is, mivel a wireless nem rádiós wireless, így millió olyan helyzetbe belefutsz, ahol majd b*szik elvillanni (még beltéren is).

(#25442) sphe válasza Parci (#25422) üzenetére


sphe
senior tag

Szerintem azért mert az emberek gyakorlatiasabbak, adott összegből, kitobiban sokan gondolkodnak . (már korábban is írtam) Én egyik jpeggel sem lennék elégedett 100e alatt mft fronton, a sonyt valamiért be tudtam állítani és jó dolgozni vele. A szolgáltatásaiban is nekem többet ad. Mondjuk 100e felett már más a helyzet, de ki beszélt itt erről mikor mindenki ugy cserélget gépet, mint a ruhát? - a kérdés a samsung nx1000 csere kérdés adott árban. :-)

[ Szerkesztve ]

(#25443) sphe válasza Parci (#25422) üzenetére


sphe
senior tag

Most látom nem is arra a samsung nx1000 hsz-emre reagáltál, bocsi! :)

[ Szerkesztve ]

(#25444) jjeahh válasza need (#25440) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

én nem igazán értek a vakukhoz, és csak néha használnám, ha már nem emelhetem tovább az iso-t, illetve ritkán szoktam nappali fénynél is deríteni, ha a helyzet megkívánja, pl ellenfényes portrénál...de ez szintén ritkán fordul elő, ezért nem költenék túl sokat rá...nemrég ajánltátok a metz-eket, na de az már nekem drága kategória, azt a pénzt inkább költeném obira, táskára stb...esetleg valami más olcsó alternatíva? vagy vegyek drágábbat és tanuljak meg vakuzni? :DDD

ok ezzel át is mentem a vakus topikba... :D azért a véleményeket szívesen veszem...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25445) Parci válasza sphe (#25442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 16 mp-es mft szenzorok elég jók már, főleg a sony. ugyanígy, a 20 mp-es samsung nx szenzor is remek. a 16-24 mp-es sony nex szenzorok dettó. rég nem ez a szűk keresztmetszet ma már. sokan elfelejtik (nem neked írom, általában), hogy ez az egész zaj/dinamika/dxo-mánia semennyire sem visz előre. tényleg nem. egy eszköz kell, amit használsz is (ergo szereted, nálad van), és amivel elkészíted a képet. ez a legfontosabb. a képen lévő zaj mennyisége ma már tök lényegtelen.

nekem egy modern csúcskompakt is lefedi a céljaim 80%-át, egyedül az árukkal nem vagyok kibékülve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25446) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nagyjából off, de a 4/3 szenzor miatt beteszem:

Hogy ez mekkora egy aljas megvezetés...

Mármint az illusztráció.

[ Szerkesztve ]

(#25447) Akos96 válasza ROBOTER (#25446) üzenetére


Akos96
senior tag

Miért is off? Ez egy micro4/3 bajonettel (szenzor nem az) rendelkező gép, szóval bőven elmegy a "Micro Four Thirds" topikba. :)

De a gép (Okkult Design Pocket Cinema Camera... kreatív :DDD) videós képességeire kíváncsi leszek, tehát nem a gyári képmintákra. ;]

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#25448) ROBOTER válasza Akos96 (#25447) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Canonnal való összehasonlító videó részben valós (azért ebben is vannak csalások), de a Canon nagyívben tesz a videó minőségére, így tényleg szégyen, hogy egy kisebb szenzor ennyire elveri, megérdemelnek egy kis csesztetést. A Nikon sincs a helyzet magaslatán ebből a szempontból. A nem túl friss GH2 igen komoly ebből a szempontból.

Viszont a Canon problémák egy része szoftveres.

[ Szerkesztve ]

(#25449) FEDman válasza ROBOTER (#25446) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt én is néztem, alig voltak más fényviszonyok! :DDD

(#25450) HollyBoni válasza ROBOTER (#25446) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez az új Blackmagic 4k kamera nagyon jó cucc, nekem kicsit meglepő volt mennyit tud és mennyibe kerül.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.