Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25351) Mercutio_ válasza Studi (#25348) üzenetére


Mercutio_
félisten

Emmeg milyen csirke? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25352) Studi válasza Mercutio_ (#25351) üzenetére


Studi
addikt

(#25353) Schanyee válasza Studi (#25348) üzenetére


Schanyee
senior tag

Lassan ahogy a pénzem engedi el kéne kezdem lecserélni a manuális üvegeim automatára (nem lesz egy rövid folyamat :D ), ez a 100-300 nekem is igen előkelő helyen áll. Meg mondjuk még mellé kell egy 20/1.7 (vagy az új oly de az még mindenhogyan durva áron van) és egy 45/1.8 aztán örülni fogok mint majom a farkának.

(#25354) Mercutio_ válasza Studi (#25352) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, róluk olvastam még tél elején, hogy évekig nem jönnek, aztán egyszer gondolnak egyet, és megjelennek nagy csapatokban :K sajnos felénk nem voltak, bár nem is lett volna mivel meglőni, 45/1.8 a "leghosszabb" obim.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25355) sphe válasza eeXaa (#25333) üzenetére


sphe
senior tag

Nekem pár évvel ezelőtt canon kompakttal készült képeket elfogadtak. A régi képeket szerintem csak nem dodják ki ha ötletes és sok letöltése van.

(#25356) MrChris


MrChris
nagyúr

Van valakinek tapasztalata, hogy 14 mm-en 3,5-ön a 14-45 vagy a 14/2,5 a jobb? Kizárólag optikai szempontokból! Mint élesség, aberráció, torzítás, kontraszt... (Tudom, hogy az egyik zoom a másik nem, az egyik fényerősebb a másik nem, az egyik stabilizált a másik nem, az egyik kisebb a másik nagyobb, a zoom a legjobb kitzoom, meg hogy a fix biztos jobb mint a zoom... tehát ezektől eltekintve)

[ Szerkesztve ]

(#25357) rbalint88 válasza Mercutio_ (#25351) üzenetére


rbalint88
addikt

Olyan, amivel nem laksz jól :)
A kép jó, a madárka meg szép. Én tegnap mókust próbáltam fotózni a manuállal, de hamar beláttam, hogy ez nem az a sport, ahova a manuál való. (btw a ház oldalán simán felmászott a mókus :O )

McChris: 14mm-en tuti, hogy a fix jobb :)

(#25358) Mercutio_ válasza MrChris (#25356) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs egy hete, hogy isméte felmerült a kérdés, madgie linkelte is az annó készült összehasonlítását...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25359) Studi válasza Mercutio_ (#25358) üzenetére


Studi
addikt

Ő a 14-45-el vetette össze, a 14-42-vel elvileg egy picit nagyobb a különbség.

MrChris: jobb a fix természetesen. De nem akkora durranás, hogy az legyen az első. Ha már van 45-ös meg 20-as, akkor érdemes a kitobit lecserélni a 14-esre, és már meg is van egy jó fix sor. De a 14-es távolságában sem annyira kényes, hogy mindenképp érdemes legyen váltani a ~fél FÉ miatt, és a minősége sem akkora dobás. (szvsz a 17/2.8 Oly egy hangyányit jobb a 14-es Panánál)

(#25360) MrChris válasza rbalint88 (#25357) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mennyire tuti? Egy oldalt találtam ahol a 14-42vel hasonlítják össze, ott nem tűnt igazán jobbnak.
[link]

(#25361) Mercutio_ válasza Studi (#25359) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én úgy olvastam, hogy a 14-45-ös 14-es állásához viszonyítva kíváncsi az eredményre :U

14/2.5 vs. 17/2.8, kérdés melyik 17-es melyik 14-esnél, mindkettőben van gyártási szórás, bár mintha azt olvastam volna, hogy a 17-es alapból se az a karcolós fajta :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25362) Studi válasza Mercutio_ (#25361) üzenetére


Studi
addikt

Elnézést, én olvastam félre. :K

(#25363) arn


arn
félisten

A rumors szerint csokken a gh3 ara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25364) arn


arn
félisten

Ill egesz jo lett a 14-42. No igy majd lehet kutyanak nem kell a 14-45

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25365) rbalint88 válasza MrChris (#25360) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem volt kit, azzal összehasonlítva mindenképp jobb. plusz ugye ott a zsebrevágás faktor is, már akinek ez számít. én szeretem, a kitobit viszont nem, ha ez számít :) csak azért adnám el, mert ott a 12-50 és a manuál fixek, aztán ezek mellett tudom, hogy nem fogom használni. 20-asra cserélném, az a látószög tuttttti lenne

(#25366) Mercutio_ válasza arn (#25364) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ mennyi lesz az új 14-42, mert ha jó lesz, akkor nem lesz tele vele a piac, boltban meg senki nem akar olyat venni, akkor már inkább a 14-45

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25367) Schanyee válasza rbalint88 (#25357) üzenetére


Schanyee
senior tag

Álló mókust egész jól lehet fotózni manuállal. Egyébként mozgót tényleg kb esélytelen, a második képen hiába mozgott egy síkban, és az ráadásul nem is az elején volt, akkor már reflexből tekertem a fókuszt, de akkor is kevés voltam hozzá. (szerk.: sajnos teljesen nyitva eléggé ca-s a kép, ez már egy erősen javított verzió, de egy manuális zoom obitól elég jó, pláne konstans 3,5-ös rekeszt tud végig.)


[ Szerkesztve ]

(#25368) arn válasza Mercutio_ (#25366) üzenetére


arn
félisten

Joval olcsobb, mint a 1445

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25369) gorgo válasza MrChris (#25360) üzenetére


gorgo
őstag

Nekem volt/van mindkettő, minimális a különbség. Ami igazán számít: a fix látószöge kicsit nagyobb, egy mütyür!, a zoom meg zoom és stabis :) Rajzban azonos rekeszen nincs érdemben difi.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25370) Mercutio_ válasza arn (#25368) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint a 14-45 használtpiaci ára? Azt megnézem :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25371) Parci válasza Mercutio_ (#25370) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos lehetsz benne, hogy több új 14-42 lesz a használtpiacon, mint régi 14-45. miért ne lenne, ha majd azt adják kitben boldog-boldogtalannak?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25372) Mercutio_ válasza Parci (#25371) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól tudom kisebb, mint az eddigi 14-42, és ha igaz jobb is, így minek adnák el a tulajok?
A mostani 14-42-vel azért van tele a piac, mert ott volt a 14-45 (meg mert van aki eleve fixekkel tervezte használni a vázat persze) de ha tényleg jobb lett az új obi, akkor nagyjából utolérte a 14-45-öt, alternatíva meg zoom-ban nem nagyon van (14-140 bazinagy, 12-35/2.8 bazidrága, tamron meg még nem jött ki)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25373) Parci válasza Mercutio_ (#25372) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanazért, amiért a 14-45-ösöket is eladják. mert sok (és ez a lényeg, hogy minden bizonnyal több, mint 14-45-ből) lesz belőle.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25374) MrChris válasza gorgo (#25369) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, a tesztek alapján nekem is így tűnt.

(#25375) FEDman válasza Parci (#25373) üzenetére


FEDman
addikt

A 14-45-ös kicsit azért is volt kivételes helyzetben, mert ha jól emlékszem csak a rendszer indulásakor a G1-hez, meg a GF1-hez csomagolták ezt az obit. Az utóbbi esetben ráadásul sokan inkább a 20-as kit-et választották. Azaz azért végtelen mennyiség nem került be belőle a körforgásba. Ellenben ha ez az új 14-42 lesz mostantól az általános kit obi akkor szerintem is hamarosan el lesz árasztva vele a piac. Ennek megfelelően akár már 1 év múlva is olyan túlkínálat lesz belőle, hogy tuti olcsón hozzá lehet majd jutni.

Attól meg hogy egy obi jól sikerült még nem azt jelenti hogy valakinek szüksége is van rá.
Szóval mindig lesz aki eladja majd a kit obiját, ha mást nem akkor azért mert másra vágyik. :)

(#25376) Studi válasza FEDman (#25375) üzenetére


Studi
addikt

Attól is függ majd az ár, hogy a 14-42PZ-hez képest hogy pozícionálják, és hogy állja meg a helyét minőségben. GF-hez talán célszerűbb a kisebbet választani, és zsebkompatibilis szinten tartani a cuccot, míg nyilván G-nél nem olyan fontos szempont ez, sőt, a nagyobb, "normál" obi kényelmesebb lehet.

(#25377) Warter


Warter
őstag

Nem néz ki rosszul ez a GF6. Kiváncsian várom, hogy mennyit csiszoltak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#25378) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Szerintetek érdemes elcserélni az nx1000 20-50 kit -et egy NEX-3 16/2.8 szettre?

Nekem jobb lenne a nagylátó+a fényerősebb Obi városi + esti városri képekhez.
Csak egyébként nem ismerem annyira a gépet magát, illetve ezt a gyári Sony obit, hogy mennyire jó.

Köszi :R

(#25379) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#25378) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 16-os egy takony, 2011 koruli hozzaszolasaimban en is foglalkoztam a 16os + n3, n5 temaval.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25380) .: JuSzT :. válasza Mr.Csizmás (#25379) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most így hirtelen amit én is olvastam róla, ott sehol nem kapott 3 csillagnál többet képminőség terén.

Akkor abba is hagyom a "ráizgulást".

Köszi

(#25381) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#25380) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a nex-re a 24, 50 kivetelevel kb. nincs normalis obi, vagy adapterezel ra, arra viszont kivalo platform, apsc, viselheto jelszintu erzekelo, kis meret.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25382) Parci válasza Mr.Csizmás (#25381) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 35-ös és a 18-55 is okés, nekem a 16-50 is elfogadható volna. de igen, obiban gyenge a nex, most kezd ott tartani, ahol másfél évvel ezelőtt kellett volna. cserébe videómánoknak zsír, meg akik tesztábrákat nézegetnek a dxo-n (mert a szenzor jó). meg egyébként is, a vázak jók, így tényleg az üveg a kérdés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25383) Mr.Csizmás válasza Parci (#25382) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja igen, azota lett 35/1.8 :K

16-50 meg olyan fura nekem :F mondjuk a fix 2.8 az csabit nagyon :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25384) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem egész használható a gépbe épített "képszerkesztő". [link]

(#25385) arn


arn
félisten

Saturnban lattam x20at. De sajna csak vitrinben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25386) sideburns válasza .: JuSzT :. (#25378) üzenetére


sideburns
aktív tag

Vegyél inkább az NX-re egy 16mm f2.4-et.

(#25387) Marseille199 válasza sideburns (#25386) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jaja,az egy bitang kis obi :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25388) .: JuSzT :. válasza sideburns (#25386) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A "vegyél rá", meg a "cseréld el" , pénzben nem egyenlő :D
Szerintem amúgy egész sok gyári és jó obi van NX, re, csak ritka, drága, és ha megveszed soha nem tudod majd eladni . :)

(#25389) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#25388) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szepen korbeirtad az NX platformot ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25390) .: JuSzT :. válasza Mr.Csizmás (#25389) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, pont ezért mozgolódok a csere / eladás / másik akármi vételén.

GF3+ 14/2.5? :)

(#25391) Studi válasza .: JuSzT :. (#25390) üzenetére


Studi
addikt

Egy eladó GF3 birtokában csak támogatni tudnám. :DDD

(#25392) .: JuSzT :. válasza Studi (#25391) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem ismerem annyira a GF3 gépet (hozzátok képest szinte semelyiket sem ismerem, még a sajátomat sem), csak ez a kombó az amit olyan áron láttam, hogy viszonylag keveset kellene ráfizetnem és lenne :

-képstabilizátorom.
-nagylátóm
-fényerősebb üveg
-kisebb méret

Azt gondolom hogy 10-20e ft ráfizetéssel ebből talán lényegesen jobb képeket tudok csinálni beltérben, éjjel.
Ennyi pénzből a samsunghoz max állványt tudok venni, vagy egy adaptert, amivel majd jó lesz rá a 100e ft-os obi :)

(#25393) Schanyee válasza .: JuSzT :. (#25392) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ezzel szerintem nem tudsz éjjel lényegesen jobb képeket csinálni. Nem ismerem a samsungot, de az apsc méretű érzékelőből kiindulva jól bírhatja a magas iso-t, és az, hogy 3.5 helyett 2.5 a rekesz, az kb pont kiegyenlíti egymást. A pana GF3-ban javítottak az érzékelőn persze az elődhöz képest, de nem ugyanaz van benne mint mondjuk a G3-ban, szóval magas ISO-n azért gyengébb. Amúgy a 14-es fix-ben tudtommal nincs képstabilizátor. Az más kérdés, hogy a méret tényleg kisebb jóval.
Azok alapján amiket írsz én azt mondom, ne cserélj, használd a fényképeződet, olvass fotós könyveket, legfőképp fotózz sokat és próbálj minél tudatosabban. Hidd el, nem a kamera teszi a fotóst, legalábbis ilyen különbségeken nem fog múlni.

(#25394) Mr.Csizmás válasza Schanyee (#25393) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

14-ben nincs stabi, kellokeppen rovid gyt. hogy ne moccanjon be altalaban.

btw igen, erdemes kihasznalni az apsc meretbeli es egyeb elonyeit :K vagy adapterezz uvegeket

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25395) .: JuSzT :. válasza Schanyee (#25393) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#25396) madgie válasza .: JuSzT :. (#25392) üzenetére


madgie
titán

"beltérben, éjjel"

Ezt a részt nem értem igazán. Tehát műfényes, "villanykörtés", beltéri fényekre gondolsz, amikor nem szól bele a történetbe a kinti napsütés?

(#25397) fil válasza Warter (#25377) üzenetére


fil
őstag

...röviden a GF6-ról...

[ Szerkesztve ]

(#25398) .: JuSzT :. válasza madgie (#25396) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akár igen , arra is gondolok. Tehát este, amikor már bentre nem jut kinti fény (mivel nincs).

Illetve komplett éjszakai képek. Esti séta a városban, étteremben.

(#25399) madgie válasza fil (#25397) üzenetére


madgie
titán

NFC... akkor fizethetünk vele a spárban? :D

#25398: ezek sajnos nem éppen a GFx gépek erőssége, míg mondjuk a hosszúexpót alapérzékenységen meg jobban bírja, mint mondjuk a G3.

[ Szerkesztve ]

(#25400) Mr.Csizmás válasza madgie (#25399) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jhaj, mint a nexus 7-nel, google walleten ajandek 10 dollar, hetekig tema volt, vegyunk egy kolat a relayban/zsomlet a sparban, es lengessuk a tabletet a penztarosnak :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.