Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) Srob válasza solties (#91648) üzenetére


Srob
tag

Ne már! Nézz valós 4k-t és úgy tesztelj,mivel 4k-s tv-d van!

"curiosity killed the cat"

(#91652) Dwatti válasza solties (#91648) üzenetére


Dwatti
addikt

Én is látom a TV-n a linkelt videó lejátszása alatt ,de ha megállítom akkor állóképnél alig.
Az is lehet a videó gyenge minősége miatt ilyen.
De hasonló más felhős HD vagy 4K videón nincs. Max a már említett "banding" látszódik de az sem feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#91653) solties válasza Srob (#91651) üzenetére


solties
tag

Persze értem én, de általában nem 4k-ban használjuk a tv-t ma még! Még egyszer mondom ezért kérdezem azokat akiknek ilyen tv-je van!

(#91654) blakey válasza solties (#91653) üzenetére


blakey
titán

Korábban írtam, minden TV-n jelen van, gondolom csak a függőleges sávokat vetted észre, szóval, megnyugodhatsz. :)
Mindenen találok hibát, de erről valamilyen szinten le kell szokni, mert nem egészséges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91655) solties válasza blakey (#91654) üzenetére


solties
tag

Oké csak érdeklődöm! Ez az első 4k-s tv-m, és tudni akartam meddig egészséges a jelenség!
Van még egy 24"LG 24MT48DF-PZ LED tv is otthon, utóbbit most monitornak használom, és azon semmilyen banding nem tapasztalható! És mivel a Samsungon is cseréltek kijelzőt nálam, gondoltam utána járok!

(#91656) blakey válasza solties (#91655) üzenetére


blakey
titán

A lehetőség adott egy cserére, de nem garantált, hogy jobb lesz illetve minél nagyobb a képátló annál szembetűnőbbek a hibák. "Monitor"-t ne hasonlíts TV-hez és fordítva, hiába kijelző, mások az elvárások/kritériumok.
Ha számodra zavaró akkor csak úgy tudsz megnyugodni ha kihívod a szerelőt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91657) Đusty


Đusty
addikt

Tudnátok írni az itthon kaphatókból típusszámot 32-es vagy kisebb full HD-re?

(#91658) Đusty válasza Đusty (#91657) üzenetére


Đusty
addikt

megtaláltam

(#91659) Srob válasza solties (#91653) üzenetére


Srob
tag

A tv adások nagy része 1080i-ben adnak ami 1920x540 pixel.Tesztelj inkább ezekkel a demókkal![link]

"curiosity killed the cat"

(#91660) szimi57 válasza Srob (#91659) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem 1920x1080 pixel, csak fél pixelenként adja be a 1080-at.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91661) Srob válasza szimi57 (#91660) üzenetére


Srob
tag

Az 540 :)

"curiosity killed the cat"

(#91662) Mandok


Mandok
tag

Sziasztok!

Aki esetleg nagyon keres SK8500-at BF körüli áron, keressen meg nyugodtan privben...

(#91663) szimi57 válasza Srob (#91661) üzenetére


szimi57
őstag

Nem pixelt akartam irni, hanem képkockát. Fele lapos lenne a megjelenitő 540 pixelnél !!!. Lásd

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91664) vrsptr


vrsptr
aktív tag

Sziasztok! 2 kérdésem lenne, mert hiába néztem valahol ezt, valahol azt olvastam.

1. Egy LG55UK6300MLB készüléknek VA vagy IPS kijelzője van?
2. Ehhez a készülékhez melyik típusú Magic Remote kell? AN-MR18BA? Vagy kezelhető AN-MR650-el is?

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#91665) solties


solties
tag

Ha felvételt szeretnék mondjuk pendrive-ra vagy külső winchesterre csak a kábelről érkező jelet tudja rögzíteni a TV? Nekem HDMI-n jön a jel Set-top box on. Antennáról fel tud venni, már próbáltam, HDMI-ről nem tudom hogy működhet-e.

(#91666) blakey válasza solties (#91665) üzenetére


blakey
titán

Igen, csak saját tuneréből tud felvenni minden TV. STB-t cseréld le kártyára és akkor lesz felvétel is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91667) solties válasza blakey (#91666) üzenetére


solties
tag

Telekom iptv-n úgy tudom sajnos ez nem megoldható! :(

[ Szerkesztve ]

(#91668) blakey válasza solties (#91667) üzenetére


blakey
titán

Sajnos ott nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91669) Geza26 válasza solties (#91667) üzenetére


Geza26
senior tag

Havi díj:1 100 Ft/hó
így megoldható :)

Géza

(#91670) Zozo®


Zozo®
tag

Sziasztok
Van egy LG UJ6307, Egy pár napja nem működik a Telenor MyTv, fehér oldal 3 kék golyó pörög, és nem tölt be, gyári visszaállítás is megvolt, más oldallal nincs gond. Mi lehet a probléma?

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#91671) asprey válasza vrsptr (#91664) üzenetére


asprey
tag

1.ips
2.18Ba

[ Szerkesztve ]

(#91672) szucsinka


szucsinka
őstag

sk7900pla -m van mkv felirat nem muxik
milyen felirat fájlokat kezel ez a sz@r? nemigaz mennyireszar az ősszes mai kapható okos tv eszem megáll...
ezt kapja az user többszáázerer forintért?.......

[ Szerkesztve ]

(#91673) Tomapiska


Tomapiska
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy LG 55sk8100pla-t itt a nagy black friday alatt. Eddig egy Samu kb 5-6 éves TV-m volt, ahol a fekete színek is közelebb voltak a feketéhez, mint ezen az LG-n. Itt most kb. a fekete az egy nagy szürke lett. Hibás a TV vagy valami beállítási probléma van, esetleg ilyennek kell lennie?

[ Szerkesztve ]

(#91674) Patice válasza Tomapiska (#91673) üzenetére


Patice
nagyúr

VA panel után egy edge ledes IPS-t nézel...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91675) blakey válasza Tomapiska (#91673) üzenetére


blakey
titán

Többnyire beállítási hiba, IPS panel szürkébb a VA-hoz képest, jó beállítással csökkenthető a különbség viszont ha nem tudsz megbarátkozni a készülékkel akkor vidd vissza, sajnos valamennyire érteni kell a TV-k beállításához, képességeivel is tisztában kell lenni valamint a beállítandó funkciók érdemi képességeivel is, tehát egy LCD háttérvilágítását nem tesszük 30-40-nál magasabbra, kontrasztot-fényerőt összhangban állítjuk az optimális értékekre, ehhez tesztábrák/videók vannak akár a YT-on is, Local Dimminget is kikapcsoljuk, stb. IPS panel esetében a gyártók néha alapbeállításként is olyan értékeket alkalmaznak amik borzasztó eredményt mutatnak viszont ez nagyon jóra is beállítható.

(#91674) Patice
Csak nem ennyire. A sok VA után/mellett kellemes meglepetés volt az IPS paneles SJ810.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91676) cujo69 válasza Tomapiska (#91673) üzenetére


cujo69
tag

IPS panel hátránya,általában a fekete,szürke.

(#91677) blakey


blakey
titán

Ilyesminek kéne lennie (sajnso megfeledkeztem az utcai világításról de a lényeg látszik, nem tökéletes fekete de azért elfogadható kategória),

ha nem ilyen és zavaró akkor cseréltesd valami másra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91678) Tomapiska válasza blakey (#91677) üzenetére


Tomapiska
csendes tag

Köszi a segítséget, megpróbálom beállítani, aztán meglátom, a legnagyobb probléma, hogy szétvágtuk a dobozt :D

(#91679) fairi válasza Tomapiska (#91673) üzenetére


fairi
addikt

Ha megy az angol itt megmutatják mi az ajánlott beállítás, hogy maximális eredményt kapj.

(#91680) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A mai nap vásároltam egy LG okos tv-t, eddig nagyon megvagyok vele elégedve, és minden dolgot tökéletesen tud, amit gondoltam rajta nézni (youtube, hbo go).

Egyedül amire nem jöttem még rá, és szeretnék segítséget is kérni ez ügybe, az az, hogy hogyan tudom elérni a tv-vel azokat a filmeket, amiket a pc-mmel megosztok egy hálózati meghajtón, lan-ba, ftp-be?

Ehhez kell valami plusz alkalmazás a tv-re?

A választ, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#91681) gjoe válasza Pöttön (#91680) üzenetére


gjoe
őstag

Igen. Én serviio-t használok. Azt telepítsd fel a pc-re. Tévére nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#91682) Tutu7030 válasza Pöttön (#91680) üzenetére


Tutu7030
veterán

A tv-re semmi plusz alkalmazás nem kell. Ha a nas-on, pc-n( valamilyen dlna klienssel) megosztod a filmeket, akkor a tv távon házikó gomb, ott a menüben a lilás fül (fényképek és videók a neve talán), és ott már megtalálod a megosztott fájlokat.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#91684) Dwatti válasza Pöttön (#91680) üzenetére


Dwatti
addikt

Pc-re töltsd le az LG Smart Share alkalmazást.

(#91687) Dwatti válasza #01819392 (#91686) üzenetére


Dwatti
addikt

Legalább leírtad a használatát is 😄👍

(#91688) OldMike válasza blakey (#91677) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, ezt a tesztábrát hol lehetne megtalálni?

42LM660S

(#91689) Zozo® válasza Zozo® (#91670) üzenetére


Zozo®
tag

Senkinek nincs értelmes ötlete? Remek, egy kib@szott beépített sz@r miatt használhatatlan, mivel más böngészőt nem lehet rárakni :W
Gratulálok annak aki ezt a fos rendszert kitalálta :C

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#91690) Dwatti válasza Zozo® (#91689) üzenetére


Dwatti
addikt

Azért mert egy oldal vagy alkalmazás nem tölt be attól még nem a rendszer rossz !

[ Szerkesztve ]

(#91691) Zozo® válasza Dwatti (#91690) üzenetére


Zozo®
tag

Miért is? Minden máson működik, bármilyen eszköz(ios,android, win), bármilyen böngészőjébe, Akkor ez mit jelent? Miért is jó az a rendszer, ahol egy böngészőnek nevezett vicc van, alternatíva nincs?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#91692) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok!

UPC-s vagyok és a TV (lg uh7507) m az elmúlt fél évben kb 3 szor csinálta azt, hogy, elfelejti az összes csatornát. Csak újra keresés után találja meg őket, és akkor kezdhetem elölről, hogy melyiket hagyja ki, stb. elég macera. Van valakinek ötlete, hogy tudnám ezt megelőzni? vagy tapasztaltatok hasonlót?
CI modul van benne
köszi

(#91693) blakey válasza OldMike (#91688) üzenetére


blakey
titán

Pl. itt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91695) blakey válasza nyesix (#91692) üzenetére


blakey
titán

UPC-s vagyok és a TV (lg uh7507) m az elmúlt fél évben kb 3 szor csinálta azt, hogy, elfelejti az összes csatornát. - akkor felejti el ha saját sorrendet állítasz be és nem kapcsolod ki az automatikus csatornafrissítést, tehát ha saját sorrendet alkalmazol akkor ki kell kapcsolni a csatornafrissítést így elkerülöd, hogy eltűnjenek a csatornák viszont így új csatorna megjelenése esetén vagy szolgáltató által új átrendezés esetén manuálisan kell beállítanod a hiányzó csatornákat. Még annak idején amikor megjelentek a digitális adók megpróbáltam az általuk megszabott sorrendet használni, azóta is azt használom így semmilyen anomáliám nincs, megtanultam, hogy melyik csatorna hol van és kész, a családban mindenki megtanulta, nincs probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91697) OldMike válasza blakey (#91693) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm.

42LM660S

(#91698) Zozo® válasza #01819392 (#91696) üzenetére


Zozo®
tag

webos-re nincs applikáció, csak böngészőből tudod használni

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#91700) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok!
Szerintetek mikor legolcsóbb a tv-k? (Magyarországon)
Black fridaykor vagy karácsony előtt vagy után?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.