Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91951) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok,
Tegnap jött meg a régi 40" samu utódja egy oled55b8slc. Meg is néztünk egy uhd hdr filmet, még keresem az állam... de beállításokat nem babráltam, van esetleg javaslat mit érdemes állítani a rajta, optimalizálni? Köszönöm

(#91952) alexander12


alexander12
aktív tag

Elnézést ha volt már, nem találtam. A magic távval tudnám vezérelni a telekom iptv time shift funkcióit?

kíváncsi, OP8T

(#91953) Kisbaloo


Kisbaloo
csendes tag

Üdv.

Van egy 43UJ620V típusú tv-m, telefonról szoktam kinyomni rá livestreameket web video caster, tiny cast, vagy az acestream media programból. Ez jó ideig minden gond nélkül működött, de a 04.71.00-es frissítéssel valamit elbarmolhattak.
Ma reggel felraktam rá a 05.80.03-as frissítés USB-ről, de most sem működik.
Tud valaki erre megoldást, vagy felejtsem el?

(#91954) domitert válasza alexander12 (#91952) üzenetére


domitert
csendes tag

Igen, de nem egyszerü

[ Szerkesztve ]

(#91955) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Most akartam venni én is egy LG 60UJ634V tv-t de ha ilyen szar a képe akkor nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#91956) proradeon válasza Móncsa (#91955) üzenetére


proradeon
őstag

Köszönjük a közérdekű közleményt, de a TV köszöni szépen, jó a képe.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#91957) blakey válasza Móncsa (#91955) üzenetére


blakey
titán

Ha ilyen fotókat tesznek be akkor nem csodálom, olyat érdemes betteni amilyet látunk és nem olyat amit hosszú záridővel, egy megvilágított panelt, a kamera miként rögzít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91958) planktone válasza blakey (#91957) üzenetére


planktone
csendes újonc

Sziasztok, lenne egy olyan problémám, hogy a napokban vettem egy LG 49UK6400PLF smart TV-t, és PC-re kötve csak 29Hz frissítést tud, ezt valahogy lehet a TV-n állítani? (nem találtam ilyen opciót a TV beállításaiban)
Vagy egyszerűen csak ennyit tud magából kisajtolni.

(#91959) blakey válasza planktone (#91958) üzenetére


blakey
titán

A TV automatikusan vált a megfelelő frissítésre, a PC-n állíts, cserélj kábelt, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91960) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Sziasztok! Van egy LG 55LA660s készülékem. Valaki meg tudná mondani, hogy az LG 55LA660v készülék miben különbözik az "s" végűtől? Csak mert led-et kell bele rendelnem és "v" végű-re lenne a neten. Formára ugyanolyan a led mint ami az "s" végűbe kell, de azért rákérdezek.

(#91961) draco31


draco31
veterán

Hello!

2db TV 1-1 méretére lennék kíváncsi, de akárhogyan nézem a leírásukat, kezelési könyvüket az LG oldalán, nem találom azt a méretet, ami a két láb közötti távolság, vagyis hogy mekkora asztalra-polcra lehet lerakni.
32LK6100PLB
43UK6300MLB
A kézikönyvben mutatja a többi mérettel, de az oda tartozó szám az kilóban van megadva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#91962) OldMike válasza Jumpalaja01 (#91960) üzenetére


OldMike
őstag

A keresések alapján nekem úgy tűnik, hogy a földi sugárzású adás vételében van eltérés. Az "S" a DVB-T-t tudja (ezért forgalmazták nálunk ezt hivatalosan), a "V" pedig a DVB-T2-t, ami nálunk nincs.
Szerintem a panelra ennek nincs kihatása, csak a vevőegység más.
Azért szerezz be más véleményt is, mert én csak felhasználó vagyok, nem szakértő.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#91963) verylowskill


verylowskill
csendes tag

Sziszatok!

Ahogy olvasom azért van itt baj... :) Én is vettem eghy 55uk6950-et tűrhető bal alsó bevilágítás + még enyhébb jobb felső. 2 óra filmezés majd alvás. Reggel bekapcs, már csak hang volt, kép nem és sehogy sem, szó szerint semmi(még bevilágítás sem :D). Visszaküldtem majd az emag elvileg küld újat.
A 2 órába belefért egy kis youtube meg netezés teszt. Előbbi ok, utóbbinál viszon böngészőből próbáltam egy stream adást nézni(twitch), de ezt írta ki: "Nincs elég memória az oldal betöltéséhez." - mégis miért? Ötlet?

Előre is köszi.

:D

(#91964) Rellind válasza gjoe (#91912) üzenetére


Rellind
senior tag

Nem 300-ért venném... :DDD Féláron.... :DDD

(#91965) koxmatyi válasza Rellind (#91964) üzenetére


koxmatyi
tag

En vettem egyet a telekomtol ma jott meg
Az ips olyan mint a g6 omon volt nem rossz de nem egy oled (telom most v30 eges fold a feketeje az poled) de 150 et siman meger es mar lehetett cegnevre is venni

[ Szerkesztve ]

(#91966) Rellind válasza koxmatyi (#91965) üzenetére


Rellind
senior tag

Meg vagy vele elégedve? :U Gyors a menüje? Full hd filmek élvezhető rajta? :U

[ Szerkesztve ]

(#91967) koxmatyi válasza Rellind (#91966) üzenetére


koxmatyi
tag

Gyors hasznalhato teljsen youtubrol nezek filmet rajta most eppen ozonenetworkot es teljesen jo pedig ez csak 720p de lejatsza a 4ks videot is

(#91968) Jumpalaja01 válasza OldMike (#91962) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Köszi, én is így emlékeztem. Csak nem találtam róla semmit.

(#91969) Móncsa válasza proradeon (#91956) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Az alábbi 3 kép teljesen rendben van szerinted , ilyen képnek kell lennie egy 280 000ft-os tv-nek?

(#91970) Taci válasza Taci (#91950) üzenetére


Taci
addikt

Nem akartam senkit elijeszteni, csak tudni szeretném, cseréltessem-e most azonnal, vagy ettől jobbat ez a panel nem tud.

Csináltam pár új képet, próbáltam szövegre fókuszálni.



Automatán volt a fényképező (telefon) amúgy már az elsőnél is. De még ezek sem azok, amiket szabad szemmel látok, ettől is sokkal jobb a helyzet. De fotózni jobban nem tudtam.

Szóval nem tudom, ez így normális-e vagy sem.

Próbáltam még egy pár logósat. Hol így, hol úgy sikerült elkapnom:




[ Szerkesztve ]

(#91971) h1ght3chzor válasza Tutu7030 (#91864) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Vinyóról lejátssza a videót, NAS-ról nem, miért?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#91972) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Pár nap alatt lett kb 10 db eladó LG 60UJ634V tv a neten mind új telekomos 2 év garanciával és mind bontatlan csak az a gond hogy a legközelebbi is 200km-re van , pedig szívesen megnéznék egyet élőben és ha jó meg is venném.

(#91973) Móncsa válasza Taci (#91970) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Holló című filmet nézd meg és akkor kiderül hogy milyen is a képe

[ Szerkesztve ]

(#91974) Rellind válasza Móncsa (#91972) üzenetére


Rellind
senior tag

Telekomon megrendeled,kihozzák.Tetszik marad,nem visszaküldöd. :DDD

BTW egyet behúztam végül :DDD

(#91975) Móncsa válasza Rellind (#91974) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ja , :C

[ Szerkesztve ]

(#91976) Móncsa válasza Taci (#91970) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Üdv.

150 000ft-ért vetted?
Magic Remote táv még mennyi lett volna hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#91977) Taci válasza Móncsa (#91976) üzenetére


Taci
addikt

Igen, ez a Telekomos kifutó termékes ár volt. Magic Remote-ot 15e Ft környékén láttam. Illetve az Alzán volt leértékelve pár napja 9e Ft-ra, sőt, bontott csomagolással 7e Ft volt.

(#91978) hunaqua


hunaqua
addikt

A többiek 60-as LG tévéje mennyire "felhős" ? Összehasonlítás képen.

...és milyen beállítással?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#91979) koxmatyi válasza hunaqua (#91978) üzenetére


koxmatyi
tag

Nekem a fekete hatternel ha teliben caak az van latszik a szeleinel a feny pont ugy mint ahogy tette a lg g6omnal
De egy film nezesnel ebbol semmi nem latszik szerintem.egy ips az ilyen
De amugy szep a kepe nekem plazmat valtott

(#91980) Móncsa válasza Taci (#91977) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R
Hogy döntöttél megtartod vagy visszaküldöd?

(#91981) koxmatyi válasza Taci (#91977) üzenetére


koxmatyi
tag

taviranyito.arukereso.hu/lg/an-mr650a-p387045239/
Ez nem jo hozza ?

(#91982) Taci válasza Móncsa (#91980) üzenetére


Taci
addikt

Még várom a fórumtársak visszajelzését, azokét, akik szintén vettek. 14 napom van rá (netes vásárlás), nem sietek vele, mert amúgy filmnézés közben csak az abszolút fekete részeknél veszem észre (bár ez a tény idegesít kicsit :D ). Közben elküldtem a képeket az LG ügyfélszolgálatának, foglaljanak állást az ügyben, hogy legyen még egy támpontom, cseréltessem-e vagy sem. 24 órán belül jön válasz, szóval ha küldöm, leghamarabb holnap délután indítom a folyamatot.

(#91981) koxmatyi:
De, ez való hozzá, az "A" végű. Az Euronicsos az nagyon jó ár! :Y Kár, hogy Debrecenben nincs...

[ Szerkesztve ]

(#91983) Taci válasza Taci (#91982) üzenetére


Taci
addikt

Nagyon gyorsan meg is jött a válasz az LG-től, le a kalappal:

"Igazán sajnálom, hogy nem elégedett a televízióval. A sötét szobában, sötét háttérnél észlelt bevilágítás a technológiából adódik, annak sajátja. Természetesen van lehetőség, hogy egy szervizes kolléga megnézze a készüléket, de nem valószínű, hogy hibás lenne a készülék. Amennyiben szerviz közreműködését szeretné a tapasztalt jelenséggel kapcsolatban, akkor kérem hívjon bennünket az ügyfélszolgálat 061-54-54-054-es telefon számán ( h-p:8-18 h között ill. sz.: 9-17h között) és rögzítünk Önnek egy munkalapot , ami alapján ki tudunk küldeni egy szervizes kollégát."

(#91984) V8engines válasza Taci (#91983) üzenetére


V8engines
tag

Ez korrekt (nem sok cégnél és webshop-nál találkozom hasonlóan pozitív hozzáállással).
Örülök hogy LG-t vettem, és remélem azért még jó pár évig nem lesz bajom vele.
Képcsöves Philips-et váltott 2015-ben (ami még a mai napig is működne hibamentesen, 16 év után).

(#91985) blakey válasza Taci (#91982) üzenetére


blakey
titán

Azok a foltok IPS Glow eredménye, tehát ezt vagy drágább IPS paneles TV-vel tudod "eltűntetni" de 1m-ről nézve ott is lesz, távolabbról már nem vagy VA/OLED vásárlásával. Esetleg ha túl közelről készült a kép akkor távolabról lehet, hogy már nem lenne zavaró.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91986) hunaqua válasza V8engines (#91984) üzenetére


hunaqua
addikt

1991-ben vettem az első saját keresetemből vett tv-t. Egy 51 cm SHARP cuccot.Aszódra mentem érte,egy kis bolt hirdette a helyi újságban (...már rég bezárt) Úgy emlékszem,hogy 31.000 huf.- volt.
...na ez a tv még a telken a mai nap is hibátlanul működik!! ( 27 év! :Y ) Hol vannak már ehhez a mai tv-k.

...igaz,az akkor sok pénz volt!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#91987) Franz51


Franz51
tag

Üdv,
LG 60UJ634 vásárlóknak.

Nekünk tegnap érkezett, ma került egy hét éves Sony KDL EX 720 helyére minthogy korábban írtam. Az első szembetűnő probléma az az állványa, függőleges síkban nagyon instabil.
Az 60Hz nekünk nem zavaró, sportközvetítéseken sem venni észre húzásokat. A Sony színei viszont jobbak.Van választási lehetőség különböző színmódok közül - Sport, Echo, stb - de azon belül nem lehet semmit állítani gondolok fényerő, kontraszt, szinteltettség stb. Van ugyan "Szakértői1 és 2" mód de itt sem kínál fel állíthatóságot. Ennek még után kell járnom.
A háttér bevilágítás ugyan nem homogén, de nem vészes, felhősödés nincs.

Összességében az ára, a Webos 3,5 miatt és nem a képminősége miatt marad.

(#91988) blakey válasza Franz51 (#91987) üzenetére


blakey
titán

de azon belül nem lehet semmit állítani gondolok fényerő, kontraszt, szinteltettség stb - dehogynem lehet állítani és szerintem sokkal többet is lehet ahhoz a Sonyhoz képest. Eco módot ki kell kapcsolni, az minden eszközön letílt dolgokat de olvasd át a kézikönyvet, sokat segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91989) bbmt válasza blakey (#91988) üzenetére


bbmt
senior tag

Sziasztok,
75”- ban melyik ajánlott a kettő közül?
75uk6200 vagy 75uk6500
Ha jól láttam eltérő a világítás.
Egyrészről filmnézés, másrészt pc és konzol játékok mennek majd rajta kb fele fele arányban.

( tudom, hogy házimozira komolyabb tipus illene, de ennyi van rá, projektorról váltok olyan az Oled sem lenne)

A kanál a gyengék villája

(#91992) lazatibor10


lazatibor10
csendes tag

Üdv!
Használtan vásároltam egy LG 24MN33D típusú tv/monitor-t. Az eladó mondta, hogy nem tud adni hozzá tápkábelt, el is fogadtam gondolván, hogy van itthon több is. Nem tudtam, hogy az említett monitor 19V-s külső adapterrel működik. Nem nagyon találtam MO-n ehhez kapható adaptert.
Esetleg itt a fórumozók között nincs valakinek elfekvőben egy felesleges darab? Vevő lennék rá.
Köszönöm szépen előre is!

(#91994) lazatibor10 válasza #01819392 (#91993) üzenetére


lazatibor10
csendes tag

Nem fogok problémázni.
Köszönöm szépen!

(#91996) Franz51 válasza blakey (#91988) üzenetére


Franz51
tag

Köszi, blakey!
Igen közben rátaláltam, hogy minden felkínált színmódban van beállítási lehetőség, csak nem tudom mi lehet az ideális érték............ha esetleg ebben tudnátok segíteni az jó lenne!

Amúgy az előzőekhez még annyit, hogy a küldött távirányító nem vmi barátságos, már rendeltem a mozgásérzékelőst.
A tv hang gyengécske, viszont a Yamaha RX 450-re csatlakozva nagyon szépen szól.

(#91997) solties


solties
tag

web os 4 esetén hogy lehet kikapcsolni a valósághű mozi funkciót? Nekem szürkén látszik, inaktív a kapcsolási lehetőség, de be van kapcsolva! Valamivel összefügg esetleg?
Az eco mód is ki van kapcsolva ha esetleg ez lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

(#91998) gaborm69 válasza bbmt (#91989) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nekem 55uk6500 van.Nagyon elégedett vagyok vele.

Samsung Galaxy S20 FE

(#91999) bbmt


bbmt
senior tag

Köszi a válaszokat!
Néztem én is a 6950-et, de csak 70"-ban van és az az 5" sokat jelent ( pont sikerült az MM-ben egymás mellett megnézni egy 75 és egy 70-es méretet ) mivel filmnézés most 92" vásznon van, igaz a pc, konzol egy 55" LG uj6307 tv-n megy.
Amúgy a 6950 olcsóbb kb 100 eFt-vel.

Gaborm69: mire használod, sima tv műsor, csak film,vagy vegyes? Fekete mennyire szürke sötét szobában?

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#92000) Zozo® válasza lazatibor10 (#91992) üzenetére


Zozo®
tag

Az LG a barátod, hívd fel őket, olyan 7000 körül van :))

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.