Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91251) junior19 válasza HagaNRG (#91245) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
A linken kiválasztod a típust, s ha legörgetsz a lap alján található a doboz méret.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#91252) HagaNRG válasza Dwatti (#91249) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm!

Azért ettől kicsit konkrétabb méretek kellenének, mert volt már 2017-es Sony-ból és Samsungból is 55"-ös TV-m és a Sony a doboza alapján 50"-es is lehetett volna, olyan kis dobozban fért el a Samsunghoz képest. Szóval ahány gyártó és típus, annyiféle dobozméret...

(#91253) HagaNRG válasza junior19 (#91251) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ugyanitt néztem már én is, de van mindenféle méret, talppal és anélkül is, de dobozé nincs...

(#91254) Golyo69 válasza HagaNRG (#91253) üzenetére


Golyo69
senior tag

En nemrég vettem egy 55sk7900-et.
Egy Citroen C4-em van es ugy fert be hogy a hátsó ülést le kellett hajtani. De ugy a 65-os is siman befert volna

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#91256) Srob válasza HagaNRG (#91245) üzenetére


Srob
tag

Ha az én 55sj850v tv-m dobozához hasonlítva(1350x860x160) méretarányosan a 65"-nak 1575x985x160 mm kell lennie.Hátha ez segít!

"curiosity killed the cat"

(#91257) predakon


predakon
őstag

Ez vajon miért nem indult még el? Csak egy cache-elt verziót találtam és aktuális a dolog.
LG 5 év gondoskodás 2018.11.01-2018.12.31
[link]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#91258) kopi72 válasza Golyo69 (#91254) üzenetére


kopi72
aktív tag

De ha le van hajtva a hatso ules sor, akkor hogy nezik? Nalam egy 24-es van csak berakva hatra, de szerintem az is nagy 1 kicsit.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91259) kopi72


kopi72
aktív tag

most hogy van akkor a black friday?? Nem 1 nap, hanem egesz heten?

Euronicsot neztem, nem akarok tippeket adni, de egy 55-os quantum samsungot nagyon learaztak, lehet elcsabulok az LG-tol miatta.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91260) predakon válasza kopi72 (#91259) üzenetére


predakon
őstag

Itthon fullba tolják a kretént, normálisan ez az egész tulhypeolt baromság 1 napig tart (+1 cyber monday).

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#91261) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv mindenkinek.

hátha van valakinek ilyen, mert ezt néztem ki "55UK6470PLC"

Köszi

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#91262) asprey


asprey
tag

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy a LG 55UK6950PLB miért ir egy tech oldal ips kijelzőt?

https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=nl&tl=hu&u=https%3A%2F%2Fwww.homecinemamagazine.nl%2F2018%2F07%2Freview-lg-55uk6950plb-uk6950-serie-ultra-hd-lcd-tv%2F&anno=2&sandbox=1

Lg oldalán is szintén 4K ips :

https://www.lg.com/nl/televisies/lg-50UK6950PLB

Ez válozik országonként?
Most akkor mi van? Hogyan tudom megnézni, hogy valójában milyen panel van benne.

[ Szerkesztve ]

(#91263) Geza26 válasza asprey (#91262) üzenetére


Geza26
senior tag

Azért mert valóban IPS kijelzős! Csak az 50 colos VA a 6950-es sorozatnál.

displayspecifications

[ Szerkesztve ]

Géza

(#91264) Janusz001 válasza Geza26 (#91263) üzenetére


Janusz001
őstag

A 70 -es is az.

(#91265) Geza26 válasza Janusz001 (#91264) üzenetére


Geza26
senior tag

Igaz! A 70 col nekem már az a méret amit nem nézek! :B

Géza

(#91266) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

Telekom akcióban pana tx-40ES400e vs LG 43LK5000 készüléket tudnánk vásárolni ~65.000 Forint körül.
Ti melyiket vennének? Az Lg-ben van Youtube kliens? Azt írják az "nem smart".
Egyáltalán ez az LG megéri ennyiért? Apósnak lenne tvzni elsősorban.. Nincsenek nagy igények.

:R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#91267) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van egy 2010-ben vásárolt TV (LG 42 LE4500) amiben 2013-ban (az LG) komplett kijelzőt cseréltek (onnan indult újra a kijelzőre az 5 év gari) amúgy már nem garanciás.

Most bekapcsoltam és azt tapasztaltam, hogy a jobb felében 2 függőleges csík volt észlelhető és 1x eltűnt az egyik, majd a másik is (bekapcsolás után 10-15mp -re rá eltűnt kb.). Ez később lehet problémás? (TV-t nem én használom, de családba van)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#91268) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok.
Egy ismerősöm kért, hogy segítsek. Átlagos tv néző, max. 200e Ft-t és max 139 cm volt az elvárás. Én 55uk6- os sorozatot néztem . Ha jól gondolom csak a 69-hez jár magic távirányító? Egyéb jelentős különbségek amit egy halandó észre vesz a 6-os sorozatban vannak? Esetlegesen külön egy m.távirányító vásárlásával és alacsonyabb sorozattal nem járná jobban?
Előre is köszönöm.
Üdv.

Optika

(#91270) Kiskutya válasza Optika01 (#91268) üzenetére


Kiskutya
veterán

Van különbség fényerőben színekben a talp is más mag a magic remote direct illetve edge led. Nekem 6950 van azt tudom ajánlani abban nem fog csalódni.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#91271) MaxxDamage válasza #01819392 (#91269) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Le akartam fényképezni, de mire elővettem a telefont, már el is tűnt :D
Lehet LG-vel felveszem a kapcsolatot. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#91272) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Mivel eddig nem nagyon tudtam élvezni a különböző térhatású hangokat a filmek alatt a technika hiányában, nem is vagyok igazán jártas bennük!

Segítséget szeretnék kérni tőletek ha lehet minél részletesebben listázva (szájbarágósan) a következő szettel, milyen (hang) szabványokkal rendelkező filmeket tudok lejátszani?

TV: LG 55UK6300MLB
HAngfal: Genius SW-5.1 Home Theater

A kettő közé pedig ezt a kis dobozt rendeltem:
Audio Rush Surround Sound Decoder DTS AC3 to RCA Analog Converter
MErt ugye a GENIUS full analog, és nincs rajta optikai bemenet, sem semilyen dekoder benne!

SZóval a szabványokban(DTS, DOLby digital,Dolby pro logic 1-2, THX,,meg a tkm tudja mi van még) mint mondtam, nem vagyok otthon! Viszont 50-60gigás (4k)filmeket nem akarok ugy "megvenni", hogy aztán a végén kiderül, nem ismeri a szettem az adott hangsávot ami rajta van, és "vehetem" a következő verzióját! :U :W

7.1-es filmek egyáltalán "visszafelé" kompatibilisek 5.1-el,,,,ha mondjuk a tv-m tudja az adott szabványt?

Szóval megköszönnék egy gyorstalpalót ezzel kapcsolatban, és egy felsorolás szerű listát, melyik szabványt fogom gond nélkül hallani, ha megjön a kis Analog-digital dobozkám, és a TV saját player-ét használnám...
Előre is köszönettel a türelemért, és a segítségért! :R :R

(#91273) HagaNRG válasza Golyo69 (#91254) üzenetére


HagaNRG
őstag

Értem, kösz. Az 55"-öskkel nem szokott gond lenni. Szinte még Aygoba is elfér egy 55"-ös TV, de a 65"-ösökkel már vigyázni kell, mert hosszú is és széles is...

(#91274) HagaNRG válasza predakon (#91260) üzenetére


HagaNRG
őstag

Viszont amerikában van is normális, valódi akciónak mondható valami.
Itthon meg engednek általában 10 ezret egy 200 ezres termékből, nem is csoda, hogy adni kell egy hetet a vásárlóknak, hogy legyen idő a hiszékenyebbnek is besétálni a hálóba...

(#91275) Dwatti válasza HagaNRG (#91274) üzenetére


Dwatti
addikt

BF lényege a tavalyi modellek kiárusítása lenne olcsóbban akár beszerzési ár alatt is.
Nálunk ilyen nem igen lesz.
Szeptemberben vettem a 50UK6950 - et 176 e volt az MM ben. Kíváncsian várom mennyi is lesz 😄

(#91276) Optika01 válasza Kiskutya (#91270) üzenetére


Optika01
tag

Köszönöm. Annyi a baj, hogy a 55-ben a 6950 már 200e felett van. Egyébként viszont nem hiszem, hogy minőségbeli különbség feltűnne neki a panelek között. :-) A magic remote viszont szerintem jó dolog, pedig nekem még a 2013-as szériás van (LA sorozat).

Optika

(#91277) kopi72 válasza Dwatti (#91275) üzenetére


kopi72
aktív tag

a sony KD49XF8505 most az argepen 269e legolcsobban es BF-re 198e lett az ED-ben, remelem az LG-kre is radobnak ennyit, a legolcsobb samsung quantum is lehet beesik 260 ezerre is

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91278) kopi72 válasza Optika01 (#91276) üzenetére


kopi72
aktív tag

"A magic remote viszont szerintem jó dolog"
4 ezerert vettem vilagitos ketoldas air mouse-t, normalis gyroscoppal, masik oldalan full billentyuzettel
Eszembe nem jutott megvenni a magic remote-ot

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91279) solties


solties
tag

Sziasztok! Nemrég vásároltam egy LG 50UK6950PLB TV-t, de valahogy nem tetszik a képe! Arról van szó, hogy főleg homogén szürke háttérnél alig, de észrevehetően látható a kijelzőn 2-3 függőleges sötétebb sáv, vagy vékony csík középtől jobbra balra. Kicsit olyan mint ha a képernyő "több panelból lenne" összerakva. Tv adásnál nem igen látható, inkább csak egyszínű tesztképeknél (főleg szürke) és mozgóképeknél is időnként látható. Próbáltam "Dirty Screen" Tesztet, különböző tesztképekkel, videókkal, és ott azért halványan, de látható. A 4K videókat különben gyönyörűen lejátssza.
Kérdésem, ez valami háttérvilágítás szivárgás/egyenletlenség lehet, vagy kijelző hiba?
Normális jelenség ekkora kijelzőn, vagy nem? A kijelző egyébként nem foltos, és a durva felhősödés sem tapasztalható igazán! Egyelőre...

(#91280) Kiskutya válasza solties (#91279) üzenetére


Kiskutya
veterán

Többször írtuk a helyi sötétítést kapcsold ki a menüben.

hmm...

(#91281) solties válasza Kiskutya (#91280) üzenetére


solties
tag

A fekete szintre gondolsz? A további képbeállítások alatt a feketeszintre? magas/alacsony. Mert ezeket már próbáltam.Bocsi de nem olvastam el az összes hozzászólást, nem találtam amire gondolsz!
Egyébként kb ilyen:
https://i.imgur.com/141o99L.png

(#91282) HagaNRG válasza Optika01 (#91276) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ez a baj, hogy még a smart távirányítót is kiszedte a Samsung. Tavaly meg is lepődtem, hogy ilyet kaptam az évek óta berögzült hagyományos Samsung táv helyett, erre tessék, idén meg már 7400-at kéne venni ahhoz, hogy okos táv is járjon hozzá. Most igazából csak ez, meg a szép talp miatt nem szívesen adok plusz sok tízezerrel többet...

(#91283) junior19 válasza solties (#91281) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem nincs benne helyi sötétítés.
A képmódok közül melyiket használod? Ránézésre valamelyik élénket.
Próbáld ki a Szakértői sötétet vagy világosat.
A fekete szint csak akkor legyen magas vezérlésen, ha pc-ről rgb jelet adsz ki, minden más esetben alacsony.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#91284) solties válasza junior19 (#91283) üzenetére


solties
tag

Eredeti módot használom, háttérfény 80, kontraszt 90, fényerő 50, élesség 25, színmélység 65, árnyalat 0, színhőmérséklet c20, fekete szint alacsony.
Igazából ennyi!

(#91285) twine


twine
addikt

Nekem nagy szerencsém volt a magic remote távirányítóval...
Meg akartam venni, de megláttam, hogy a melóhelyemen épp csomagolják ki az 55" 6-os széria egyikét....
Több sem kellet, azonnal informálódtam az "illetékestől", hogy "magicet" adtak e mellé...kiderült hogy igen...
A (táv)csere azonnal megtörtént,,,a melóhelyen gyakorlatilag csak kijelzőnek használják a tv-t, semmi szükség MAgic remote-ra, tökéletes oda az "egyszerűsített" táv is... :D

Az mit jelent, amikor a tv saját lejátszójával indítva a filmet, kiírja hogy "Ez a video nem támogatja a hangot" :F

Hang viszont van,,,lehet váltani a hangsávot...Bár a gépen három hangsávot látok, a tv-n viszont csak kettőt!
Ennek az egy "lemaradt" hangsávnak szól az említett felirat?
LOgikusnak tűnik, de gondoltam megkérdem!

Illetve a 6300-hoz tudnátok valamilyen beállítást mondani, amivel HDR tartalom megtekintés közben is eltüntethető a szappanopera effect?!

OLvasgatva a topicot, és rákeresve a neten, sikerült az egyik HDMI bemenet(amire a chromecast van akasztva) képét egész jól belőni,,,,
Viszont hálózatról játszva a 4k HDR tartalmakat brutál szappanopera van....

Mivel tüntetem ezt el?(Vagy aHDR-el együtt jár a "szappanopera" is :U :O )
Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#91286) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok!

43"-ban keresek még mindíg 2018-as sorozatú TV-t. Samut kizártam a DTS hiánya okán, Sonyt a problémás op rendszere miatt, Pana gyenge médialejátszás terén. Egyik társunk ajánlotta az LG 43UK6950-et.
60% UPC 2-2,3m-ről nézve, 30% HD movie winyóról, 10% HBO GOés Xbox 360.
Eddig 100 Hz-es LED TV-m volt, észre fogom venni, hogy ez csak 60Hz?

Kérem akinek van tapasztalat ezzel a típussal ossza meg...Köszi!

(#91287) dualface válasza KIA Ceed (#91286) üzenetére


dualface
tag

Szia!

Nekem sajnos nincs tapasztalatom (még), de én is 43uk6950-et fogom megvenni, ugyanígy 2,5m távolságra.
A samsung kiesett a betekintési szögek miatti torzulás okán, a sony ami tetszene, pedig az ára miatt.
Jelenleg értelmes leárazásra várok, hátha beesik 140 alá az ára, meg nekem annyira nem is sürgős a dolog.
Ha meglesz leírom a tapasztalataimat vele, bár olvastam hogy egy kategóriával jobb LG-től váltál meg...lehet ez se lesz akkor megváltás számodra.

(#91288) Dwatti válasza solties (#91284) üzenetére


Dwatti
addikt

Küldtem privátot hogy én hogyan állítottam be (50UK6950)

(#91289) junior19 válasza solties (#91284) üzenetére


junior19
senior tag

Próbáld ki a Szakértő világos vagy sötét módot.
A kontrasztot 85-90 közé, háttérfényt ha sötét a helység, akkor 32 környékére, ha van fény, akkor amikor már kellemes. De 80 az nagyon sok. Élesség 14 alatt, én 11 -en használom. 14 felett mát túlélesít. A többire jó a gyári érték, se telítettségen, sem árnyalaton, sem színhőmérsékleten nem kell változtatni.
Jelenleg minden túl van tolva nálad, a színhőmérséklet is magas, azért kékes árnyalatú a kép.

codec project

(#91290) solties


solties
tag

Köszi a tippeket, megpróbálom! Gondolom az én esetemben a szervíz elhajtana a fenébe... Eddig Samsungom volt, ezt a Telekomtól rendeltük! Még szokni kell, kicsit más a menü is.

(#91291) AnonymusX válasza solties (#91290) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Nem hajtana el. Az LG nagyon korrekten áll hozzá. Egy másik típusnál panaszkodott valaki képi problémákra (csak olvass vissza egy kicsit) és simán kiküldték a szerelőt.

(#91292) junior19 válasza solties (#91290) üzenetére


junior19
senior tag

A szerviz biztos nem hajtana el, de a szervizes ha nem pixelhiba, vagy ha nem nagyon látható eltérést tapasztal a képen, akkor ő nem foglalkozik vele. Ő a működésért felel, s ez esetedben fennáll. Neki mutogathatsz 20%-os szürke(ami nálad inkább kékes, mint szürke azokkal a beállításokkal) mintát, ő azzal nem foglalkozik. Ha a hátérvilágítás hibája, akkor nagyon látszódnia a kell, hogy a szerviz foglalkozzon vele. Egyébként ilyen homogén képen még az Oled is elhasal, de videó tartalommal nem nagyon vehető észre. Mint ahogyan írtad, nálad sem.
Nem akarlak lebeszélni a szervizről, egy próbát megér, talán meg is nyugszol. De szerintem a szervizes nem fogja hibának minősíteni, ha videó tartalom alatt kevésbé észrevehető. S lehet egy cserével, még rosszabbat kapsz, de kaphatsz persze, jobbat is.

codec project

(#91293) Gauguin


Gauguin
tag

Üdv!

TV-vásárlás előtt állok, a méret 55.
OLED miatt a család nem szeretne parázni a következő 10 évben, viszonylag sokat megy televízióadás is, ezért az kiesett. Pana és Sony, hiába szépek, ügyintézés és napi használat (Sony android) miatt kiestek.

Hosszas nézelődés után a Samsung Q8 és az LG 55SK9500PLA jutott a döntőbe, a család megosztott, a Samunak jobbak a kép-tulajdonságai, de a távirányítótól idegenkedik mindenki, szemben az LG webos+magic kombójával. Az ár fel-le mozgással kb. 60-70k,- huf a különbség az LG javára.

Az a kérdésem, az LG mennyire jó vétel, ha bekúszik 400k,- huf alá?
Esti, sötét szobás LCD-hibái előjönnek?
IPS, tehát gyengébb a kontraszt, az interneten fellelhető teszteken túl mennyire jelentős probléma?

Köszönöm.

(#91294) junior19 válasza Gauguin (#91293) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
Szerintem van benne helyi sötétítés(local dimming), ha a bekapcsolása nem zavaró a számotokra, akkor nem lesz gond a feketével sötétben sem. Ha zavaró számotokra, akkor ki kell kapcsolni, de akkor a fekete már világosabb lesz sötétben. Ezt ki lehet küszöbölni, ha a saját talpán lesz, akkor egy mögé tett kis teljesítményű lámpát használva, ami a mögötte lévő fal felületet világítja csak meg.
Ha falon, akkor a hátuljára lehet ragasztani led szalagot, vagy külföldről rendelhető media light nevezetű eszköz, ami erre a célra készült. Nálunk nem kapható még, én legalábbis nem találkoztam vele. Hasonló, mint a Philips megoldása, csak nem különböző színűt kell használni, mert az hülyeség. Halványan meg kell világítani a mögötte lévő falfelületet, nagyon sokat jelent.

codec project

(#91295) Gauguin válasza junior19 (#91294) üzenetére


Gauguin
tag

Üdv!

Köszönöm. Falon mögötte fut egy vékony ledcsík, az eddig is hasznosnak bizonyult.
Remélem, visszamegy BF/Karácsony előtt az ára, és akkor meglesz a boldogság.
:-)

(#91296) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

LG állítása szerint a TV-m 100Hz-es panellal szerelt és minden felbontáson tudnia kell a 100Hz-t

(rövid részlet a korábbi beszélgetésből)

Volt kint a hivatalos szerviztől egy szaki, megnézte és azt mondta, nem tud mit csinálni ezzel és ezt az LG-vel rendezzem le. Minden korábbi beszélgetést nyomtattam, rendeztem (dátum szerint) és a Fogyasztóvédelmi Főosztályhoz fordulok.

Ma ezt kaptam Levélben: (magán adatok kitakarva)
Kivizsgálták és azt mondták kapok hivatalos szakvéleményt és tessék...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#91297) blakey válasza MaxxDamage (#91296) üzenetére


blakey
titán

Azt ugye tudod, hogy a büdös életbe nem fogja kiírni a készülék, hogy konkrétan hány Hz-es az aktuális képfrissítése? Azt írja ki, hogy mekkora felbontás és milyen fps-en jön az aktuális forrás, legyen az TV-adás vagy médialejátszó, Blu-ray lejátszó, stb, tehát maximum 2160/60p-t fogsz látni a készüléken, ettől még vígan 120 Hz vagy annál magasabb frekvencián dolgozik. Tehát a megjelenített kép frekvenciája magasabb mint a bejövő kép frekvenciája.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91298) MaxxDamage válasza blakey (#91297) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor a 100Hz miért nem beállítható FHD feletti felbontáson egy 2160p -s TV esetén? :)
Volt Belkin HDMI 2.1 -s kábelem is (12k HUF) és azzal is ugyanazt tudta, mint amit a HiSpeed 2.0-s kábellel tudott.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#91299) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy EU-ban, hivatalos LG boltban vásárolt TV-re is érvényes-e a garancia itthon?

(#91300) blakey válasza MaxxDamage (#91298) üzenetére


blakey
titán

Akkor a 100Hz miért nem beállítható FHD feletti felbontáson egy 2160p -s TV esetén? :) - miért, tudsz bármilyen más frekvenciát állítani a TV-n? Soha nem is lehetett.
Volt Belkin HDMI 2.1 -s kábelem is (12k HUF) és azzal is ugyanazt tudta, mint amit a HiSpeed 2.0-s kábellel tudott. - a fogadott jel és a TV által átalakított/megjelenített jel eltérő frekvencián működik. Ha neked fontos, hogy a TV-d mondjuk 120Hz-es jelet fogadjon akkor olyan készüléket kell venni, de az nem 2 fillér és nem elterjedt.
Érdekes lett volna ha láttál volna különbséget a két kábel között, főleg, hogy a TV-d nem is HDMI 2.1-el szerelt.
Nyugodtan elhiheted, hogy a TV-d 100/120Hz-en dolgozik akár interpolációval vagy ha a készülék "natív" 100/120Hz-es akkor úgy, sőt ha az interpolációt használod akkor ezeknek az értékeknek a többszörösére is képes. Emiatt kár volt szervizeltetned, ha tájékozodsz itt vagy más oldalakon akkor tudhattad volna, hogy nem lesz kiírva a TV-n, hogy 100/120Hz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.