Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91501) Fox Mulder válasza troland26 (#91500) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Igen a sajátomhoz nekem is van és nem is tudom elképzelni az életet nélküle, ezért szeretnék nekik is mert valóban megkönnyíti a kezelést.
Egyébként a 6000 -es szériából melyikhez adnak elsőként?

[ Szerkesztve ]

(#91502) coppola válasza Fox Mulder (#91501) üzenetére


coppola
tag

6950 alatt nem adják

(#91503) Geza26 válasza Fox Mulder (#91501) üzenetére


Geza26
senior tag

6950

Géza

(#91504) droti25 válasza Patice (#91491) üzenetére


droti25
őstag

Sietve írtam, így kicsit rosszul fogalmaztam.
5.1es hang lesz a végeredmény?

(#91505) kopi72 válasza HagaNRG (#91494) üzenetére


kopi72
aktív tag

az pl aki egesz nap monitor elott ul melo miatt, es emiatt ha valami tul sotet azaz kikapcsolt ledek, akkor nem jon be eleg feny a szemebe.
En pl nem tudok oleden, se amoled telefonon filmezni, mert zavar a tulsagosan fekete.
Olyan mintha a kep hianyos lenne..

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91506) kopi72 válasza Patice (#91495) üzenetére


kopi72
aktív tag

en is irtam, hogy 40e ft-ot nem er meg a kulonbseg a 260e ft-os 55sk8100-hoz kepest az 55sk8500, amikor eppen megvettem. Szal az 300-310e ft. mert ennyi is volt.
Meg arra kivancsi vagyok, h az 55sk8100 lemegy-e meg iden 260 ala.

Amit nem ertek, miert akartok 8500-at venni... csak fenyeroben van elteres szinte, meg emiatt a altaluk emlitett super feketeben, de ugyis kikapcsoljatok azt a LD-t is. Az sem jo.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91507) Joshi válasza kopi72 (#91506) üzenetére


Joshi
titán

Azért van ott komolyabb különbség is, mint a Edge Led vs Direct Led. Az SK8500 Local dimming 48 zónás, persze nem láttam együtt a két tévét, de biztosan jobb feketében a 8500.

(#91508) kopi72 válasza Joshi (#91507) üzenetére


kopi72
aktív tag

igen pontosan, 48 kivilagosodo kockat latsz a fuggoleges savok helyett..
mondom, h kapcsolja le ott is mindenki a LD-t, a forumokon.
9000-tol mar felfele mas lehet, de olyan tevet meg nem lattam eloben.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91509) Joshi válasza kopi72 (#91508) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy LG-nél inkább hátrány a Direct Led local dimmingel nem tudom, meg kell nézni élőben.

(#91510) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok, megjött az 55UK6500MLB. Nem akar összejönni a WiFi. Routert látja, beirva a jelszót ki is pipálja, de nincs net. Mi lehet a gond?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91511) Dwatti válasza szimi57 (#91510) üzenetére


Dwatti
addikt

Nézd meg a TV-n a beállításoknál (hálózat) kapcsolódva van -e ?

(#91512) nyalifali


nyalifali
aktív tag

Helló LG guruk!

Van esetleg tapasztalotok 65uh950v-vel?
DVB-C
S/W 05.30.30.01
A jelenség a következő:
RTL+ csatornán főleg régebbi tartalmaknál blokkosodik a kép, reklám alatt tiszta, de nem olyan RF hiba kockásodás, hang nem cisszen meg, egyszerűen mintha valamilyen algoritmus küzdene a szarabb tartalommal, MPEG hibajavító?
Főleg ott válik láthatóvá ahol hirtelen kép változás van. és gyakorlatilag folyamatosan jelen van.
Menüben nem találtam releváns kapcsolót, Service menüben pedig nem mertem semmit, nem értek hozzá.

Szeretném tisztázni, nem az én készülékem, ha valakinek van tippje/tapasztalata, esetleg a service menüben jártas, megköszönném, ismerősnek beállítanám.

Köszi!

VaNmIT

(#91513) blakey válasza szimi57 (#91510) üzenetére


blakey
titán

5GHz-en 36-48-as csatornák közül válassz, 2,4GHz-en 1-11 között legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91514) nyalifali válasza blakey (#91513) üzenetére


nyalifali
aktív tag

2.4G-n nem nehéz az intervallumodnak megfelelni, lássuk be.
(de a lényeg pont az lenne, hogy bármilyen WiFi analyzer nézzen körbe 2.4G-n, válasszon kevésbé interferált frekvenciát)
5G-n viszont én 112/80 ajánlok.

[ Szerkesztve ]

VaNmIT

(#91515) gjoe


gjoe
őstag


Erről valakinek vélemény? Auchanba lesz bf.

(#91516) blakey válasza nyalifali (#91514) üzenetére


blakey
titán

5G-n viszont én 112/80 ajánlok. - ajánlhatod, de a legtöbb eszköz nem fogja látni, pontosabban nagyon sok eszköz nem tudja kezelni, szóval a biztos a 36-48 és ott tuti lesz kapcsolat, többszáz eszköz tesztelése után írom ezt, mindegy, hogy TV, telefon, tablet stb.
2.4G-n nem nehéz az intervallumodnak megfelelni, lássuk be. - főleg has AUTO-ra van állítva és a 12-13-as csatornákat is kiválasztja amit szintén náhűny eszköz nem kezel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91517) nyalifali válasza blakey (#91516) üzenetére


nyalifali
aktív tag

2.4G-t szerintem hagyjuk.
Használják inkább a vakond riasztók/mikrók/bébi csőszök/Quadrocopterek/stb.
5G:
Szívesen fogadom a visszajelzésedet ezzel kapcsolatban, építő jellegű lehet.
HGW software nightly-builds verziókat is tesztelek a végső kijátszás előtt, minden platformon.
Segíts kérlek egy konkrét tipus/software verzióval, had ellenőrizzem, hogy nálunk minden rendben.
kösz

[ Szerkesztve ]

VaNmIT

(#91518) Dwatti válasza gjoe (#91515) üzenetére


Dwatti
addikt

Ennyiért meg kell venni.

(#91519) Partizan182


Partizan182
senior tag

Néha fel-fel merül hogy mi is az a Nano-cell technológia az LG tévékben, bár az LG eléggé titkolózik a részletekről (nem véletlenül - lásd lejjebb), találtam egy remek cikket ahol megpróbálták visszafejteni hogy mi is történhet:

[link]

Akinek az angol nem megy / technológia kicsit magas, a lényeg: Mindössze egy moluekuláris "festék"-rétegről van szó, amit a színszűrők mögé kennek, mely elnyeli az 580-610 nm hullámhosszú fényt. Ezt azért kell elnyelni, mert az LG az olcsóbb, széles-spektrumú háttérvilágítást használja a csúcs-LCD szériáknál is, gyakorlatilag ezen gyenge komponens hibáit kozmetikázza kicsit ez a réteg. Nem nano-részecske, a "Nano" csak marketing-elnevezés.

Praktikus haszna annyi hogy a széles spektrumú háttérvilágítás mellet magasabb színtér érhető el, ami még így is bőven elmarad sajnos mind a Quantum Dot réteggel ellátott, mind a szűk spektrumú LED háttérvilágítás mellett. Betekintési szögre semmilyen hatással nincs, azt kizárólag az IPS panel befolyásolja.

(#91520) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! A két tv között mi a külömbség? Attól eltekintve hogy az egyik LG 65SK8500PLA a másik meg SK9500 na meg az ár. Az összehasonlításban sem találtam különbséget. Vagy azért drágább mert újabb lehet a 9500-as? De különbséget akkor sem találtam.

(#91521) szimi57 válasza blakey (#91513) üzenetére


szimi57
őstag

Megvárom a telekomos készüléket, most állitanak át a 10-ről (50) Gbps-re. Ezzel kapcsolatban valami tapasztalat, vagy inkább cseréljem le a routert (kis gagyi Belkin)?

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91522) szucsinka válasza nokia123 (#91520) üzenetére


szucsinka
őstag

A 9500 asnak a local dimming 96 zónás a 8500-as 48

[link]

[ Szerkesztve ]

(#91523) Patice válasza szimi57 (#91521) üzenetére


Patice
nagyúr

A mértékegység az véletlenül nem Mbps? :U

(Tudtommal a leggyorsabb átlegembernek szóló internet előfizuk 1-2 Gbps-esek.....)

(#91519) Partizan182:

THX. :R Vásárlás előtt hasznos cikk. Elgondolkodtam, hogy ha a Nano Cell panelek kb. csak átverések a cikk szerint, akkor mi az a modell, ami jó lesz nekem.

Kell a 100 Hz, a gyors működés (proci), meg a valós 10 bites panel és a direct led háttérvilágítás. Marad valami a 8100/8500-on kívül?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91524) szimi57 válasza Patice (#91523) üzenetére


szimi57
őstag

Ez most nem tugom hogy jött. Talán attól, hogy szinte már minden a Gigánál tart :W

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91525) blakey válasza szimi57 (#91521) üzenetére


blakey
titán

most állitanak át a 10-ről (50) Gbps-re. - Elég komoly fejlesztés lehet. :D
A szolgáltatói eszközt nem tudod lecserélni maximum utána kötsz egy normális routert, érdemes saját routert használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91526) pulffy válasza blakey (#91525) üzenetére


pulffy
őstag

Sziasztok. 43UK6200PLA Tvről véleményetek, tapasztalatotok? Ez lenne az első Smart Tvém. Tudom elég olcsó kategória, de semmi extrát nem várok tőle csak hogy az web os felülete rendessen működjön. Upc és USB filmek mennének rajta :)

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#91527) Dwatti válasza pulffy (#91526) üzenetére


Dwatti
addikt

Nem tudom mennyiért vennéd de nézd meg a LG 43UK6500MLA tipust, szerintem jobb vétel.

(#91528) nokia123 válasza szucsinka (#91522) üzenetére


nokia123
aktív tag

Értem köszi. Ha jól gondolom most ez a LG tv között ezek a csúcs LCD leszámítva az Oledet. De megér +100000-Ft hogy 9500 local dimming 96 zónás?

(#91529) junior11 válasza nokia123 (#91528) üzenetére


junior11
veterán

Itt a ph-n volt már jócskán panasz az LG dimming rendszerére, ezért kérdéses, hogy megéri vagy sem...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#91530) blakey válasza junior11 (#91529) üzenetére


blakey
titán

Egyik dimmng sem jön be egyetlen LCD-n sem, sajnos látom a fehér tárgyak körül az "aurát", zavar. De tudom, hogy van akit nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91531) pulffy válasza Dwatti (#91527) üzenetére


pulffy
őstag

310€, a 6500MLA az 420€ szóval azt inkább nem. Ami még számításba jöhet az a 43UK6300MLB az 350€ de nem tudom hogy mivel tud többet mint a 43UK6200PLA ami ugye 40€ olcsóbb.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#91532) pulffy válasza pulffy (#91531) üzenetére


pulffy
őstag

Van valakinel otthol ez a két modellből valamelyik? Szerertném megtudni hogy mekkora a távolság a két talpa között? :B

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#91533) galocza


galocza
aktív tag

halihó,

van ok, amiért ezt:
LG 32LK510BPLD
nem szabad megvenni?

az, hogy buta, esetünkben előny, s a kishd felbontásnak is vannak előnyei (uilyen felbontású laptop csatlakoztatása).

köszönöm,
g

(#91534) Dwatti válasza pulffy (#91531) üzenetére


Dwatti
addikt

itt egy "hasonló" típus összehasonlítás UK6300-on webOS 4.0 van a 6200 webOSs3.5

[ Szerkesztve ]

(#91535) Flowtation válasza Flowtation (#91368) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Erre, pontosabban az előzményére tudna valaki válaszolni?

Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#91536) Tutu7030 válasza Dwatti (#91534) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hopp, elnéztem. Sztornó :N

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#91537) junior19 válasza Flowtation (#91535) üzenetére


junior19
senior tag

Ha nagy a környezeti fény a helységben, vagy ha szereted az inkább fényes színeket, akkor lehet még jó is. Egyébként a kérdés olyan értelemben értelmetlen, hogy ezek a beállítások a legtöbb tévén a szabványokat figyelembe véve biztosan rosszak. De ha valakinek így tetszik, akkor az lesz az etalon?
Miért nem állítod be magadnak megfelelően, ha a kalibráltatni nem akarod?
Vagy miért nem írod le, hogy mi a bajod a képével, s ezzel lehet-e valamit kezdeni?
Erre jobban lehetne válaszolni, mint a feltett kérdésedre.

codec project

(#91538) Flowtation válasza junior19 (#91537) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ!
Nem tartom etalonnak, semmi ilyesmi. Megmondom őszintén, hogy azért kérdezem mert én még semmit nem állítottam a TVn, amióta megvan, pedig pár éves már. Egy dolog volt amit kikapcsoltam, a nevét nem tudom, de olyat csinál mintha minden tök éles lenne, mint pl a barátok közt, h nincs benne az a megszokott filmes "elmosódottság". Lehet h hülyén fogalmazok, remélem azért érthető.
Amúgy semmi bajom nincs a képével, abszolút meg vagyok elégedve a készülékkel, biztos LG lesz a következő is. De ha lehet javítani a képen, akkor miért ne? Csak vannak az opciók közt olyanok is amikről fogalmam sincs...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#91539) Partizan182 válasza Flowtation (#91368) üzenetére


Partizan182
senior tag

Itt a helyes beállítások, 2 pontos fehéregyensúly beállítást ne másold mert az panelrôl panelre változik, de a többi mehet:

[link]

Elsôre lehet hogy fura lesz (túl sárga, túl "kopott") ha eddig túlprocesszált képet néztél, de ez a helyes mind színpontosságban, mind részltek tekintetében.

(#91540) Móncsa válasza Partizan182 (#91519) üzenetére


Móncsa
aktív tag

A pécsi MM-ban lényegében ugyanezt mondta el egy Gábor nevű eladó nekem is kb 1 hónapja , azaz ez a Nanocell egy parasztvakítás

(#91541) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok, 55UK6500LMB nekem úgy tűnik, hogy ez nem IPS panel. Oldalról, felülről nézve erősen fakul. :F

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91542) Partizan182 válasza Móncsa (#91540) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azért parasztvakításnak nem mondanám, mert csinál valamit, egy 200 ezres tévébe pl szvsz remek lenne ez a költséghatékony megoldás. Az, hogy 300-400k -ért árulják ezeket a középkategóriás IPSeket, na az a pofátlan.

(#91543) HagaNRG válasza Móncsa (#91540) üzenetére


HagaNRG
őstag

Na, úgy látom, hogy az lesz a legjobb, ha hozok én egyet magamnak a 8500-ból és beállítom egymás mellé a Samsung 6000-essel, aztán majd meglátjuk. (nézek rajta egy jó szr SD TV adás-t, meg egy Grand Tour UHD-t, aztán majd összevetem a képeket)

(#91544) Geza26 válasza Móncsa (#91540) üzenetére


Geza26
senior tag

MM-ben 90%-ban azok dolgoznak akik ideiglenesen al akarnak valahol helyezkedni! Szakértelmük általában a hullához közelít. Nem biztos, hogy érdemes adni a véleményükre! :U

Géza

(#91545) Dwatti válasza szimi57 (#91541) üzenetére


Dwatti
addikt

Szia, lányomnak is megjött tegnap a 55UK6500 és szerintem sem az igazi ez az '' ips,'' pedig a display spec oldal szerint megegyezik az ips 55UK6950 -nel,
ez VA panel nem lehet mert a kontraszt meg a fekete is elég gyenge.
De ez még a türhető kategória. Kis hangolással lehet javítani a képen.

[ Szerkesztve ]

(#91546) Partizan182 válasza HagaNRG (#91543) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hamár hasonlítom inkább a Q6-al tenném (azzal van egy árban), persze ha csak régi 6-os samu van othon akkor sok mozgástér nincs, tippre jobb lesz a szuper világos Grand Tourban az LG. Helyedben filmekkel is megnézném, hogy mit tud sötétebb/vegyes anyagokkal, pláne mozgásban, bár te tudod mire fogod használni.

(#91547) Móncsa válasza HagaNRG (#91543) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Helyes tedd azt.
Majd írd meg mire jutottál. :R

(#91548) blakey válasza Móncsa (#91540) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem ezt tapasztaltam, biztos, hogy ahány méret annyi viselkedés, de amit láttam az jó hatással volt az összképre, a parasztvakítás kategória az "Ambilight", mert ugye becsapja az emberi szemet külső tényezőként míg a "Nanocell" a panel részeként működik, tehát ha ezt is parasztvakításnak vesszük akkor kb. minden ami a panelben vagy mögötte van az annak tekinthető minden gyártó esetében paneltípustól függetlenül. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91549) Flowtation válasza Partizan182 (#91539) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, ezt délután kipróbálom. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#91550) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Van köztetek LG 65" UK6470 tulaj?
Kíváncsi lennék személyes tapasztalatra, hogy általános célra (SD/HD tévé adás, FHD/UHD filmek) és esetleg konzol játékra mennyire alkalmas, mennyire jó ez a tévé.

Engem nem zavar az IPS, vagy a kisebb felhősödés.
Még a 6950 típus van képben. Feljebb nem lépek, mert ebben a méretben elég húzós árak vannak.

Kösz!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.