Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91101) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok.
Épp tv vásárlás előtt állok és szeretném kérni a véleményeteket.
Az egyik amit ajánlottak másik fórumon a LG 55UK6950.
Aki vett ilyet annak mi a tapasztalata vele? Nekem a következő szempontok lennének lényegesek:
- kb 130 cm (52"-55" közötti)
- okos tv
- laptopról könnyen és egyszerűen át lehessen castolni/streamelni a képet/videót/asztalt kábel nélkül (chromecast esetleg? + stabilitás)
- ár/érték arányba a lehető legjobbat szeretném (600e FT-ig azért ne menjünk el :D )
- 4K annyira nem fontos de nem baj, ha az van :)
- szívem szerint Samsungban gondolkoznék, de nem zárkózok el LG, Sony vagy más jó márkától se :)

Köszi előre is :)

(#91102) batai15


batai15
félisten

Köszönöm.Online Stream átküldésre nincs lehetőség? aszonynak lenne jó az RTL most miatt, ami meg nem megy a böngészőbe.

(#91103) Indiant válasza Dwatti (#91097) üzenetére


Indiant
addikt

Had kérdezzek erről. Felraktam, de a tv-n muszáj volt kikapcsolnom a wifit, mert hiába volt bedugva a gigabit lan, a film percenként homokórázott. Na az meg nem vicces, hogy állandóan kapcsolgassam a wifit.
A telefon ugye wifin kapcsolódik, de a hálózati UHD filmek meg jó lenne ha lanon mennének.
Miképp kell beállítani a tv-n ezt a programot, hogy lan kábelt használja??

(#91104) h1mpi válasza AnonymusX (#91087) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Már le is vették a promot... 404 hibakód

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#91105) OldMike válasza Indiant (#91103) üzenetére


OldMike
őstag

Azért mert a telefon wifin kapcsolódik nem kell a tévén a wifi kapcsolatnak bekapcsolt állapotban lennie. A kapcsolódás a routeren keresztül megy, a lényeg hogy az eszközök azonos hálózaton legyenek. Nekem már elég régi (2012-es) a tévém, a kezdetektől kábelen van csatlakoztatva, mégis bármilyen wifis eszköz kapcsolódik hozzá.

42LM660S

(#91106) DEGU83


DEGU83
tag

Akit érdekel kicsit nyomoztam LG garancia ügyben: én speciál az LG55uk6950 ügyében érdeklődtem, az öt év garancia november 15.-től indul kizárólag a telekomnál vásárolt készülékre érvényes amelnyek a listaára:211680 Forint. Ebben az esetben nem kell hűségidő, előfizetés, és csak egy összegben a futárnál lehet fizetni. Ezt az infót az LG chates ügyfélszolgálattól, illetve a telekom telefonos ügyfélszolgálattól kaptam.

(#91107) Dwatti válasza Indiant (#91103) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem kábel nélkül megy, még a 4K is.
Lehet kiccsi a neted.. Nekem úgy tudom 300 Mbit/s UPC csomag van connetc box 5Ghz re van állítva.
Próbáld ki az serviot vagy az embyt de nekem azon WiFi n a 4k nem ment Kábel meg nálam nem opció

[ Szerkesztve ]

(#91108) blakey válasza Dwatti (#91107) üzenetére


blakey
titán

A belső hálózati kapcsolatnak semmi köze az előfizetés kapcsolati sebességéhez, ha nem lenne előfizetés akkor is a belső hálózaton működne a kommunikáció. Az, hogy eddig nem tapasztaltál hibát Wifin 4K esetében az annyit jelent, hogy alacsonyabb bitrátás anyagot néztél illetve a Wifi szennyezettség is minimális, van akinél szinte semmi sem megy a környezet miatt. Magas bitrátás 4K anyagok esetében a Wifi is kevés lesz, de tény, hogy AC-s hálózaton azért elég sok anyag működhet és feltételes módban írva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91109) Redlight2


Redlight2
tag

Sràcok az lg 55uk7550 elég jò àron van. Az 55uk6950-hez képest ez a nano cellàs dolog mennyivel jobb ? Vagy csak parasztvakítás ? :DDD

(#91110) blakey válasza Redlight2 (#91109) üzenetére


blakey
titán

Nem parasztvakítás de azért meg kell nézni az adott készüléken, tavalyi modelleknél hiába volt valamelyik 7-es sorozat nanocellás, gyengébb volt a 8-asnál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91111) tcsaba007 válasza .LnB (#91088) üzenetére


tcsaba007
tag

Mindenhol van lehetőség néhány órás vagy 1-2 napos tesztet kérni. Érdemes megrendelés előtt kipróbálni, főként este felé szokott gond lenni...

(#91112) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!

Lf 630v régebben volt fenn kodi alkalmazás a tv n. Most próbáltam de nincs az lg store ban? Fel lehet valahogy applikálni?

üdv

(#91113) deadlift


deadlift
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg az MM-től rendelt 55SK8100-am,ami igencsak erősen felhős kijelzővel sikerült kapnom.
[link]

Akinek van ilyen tudna írni róla,hogy ha cserélem,kaphatok jobb minőségű panelt ennél,vagy jobban járok ha cserélem egy Samsung 55 NU8002-vel (a kettő között ment a vacilálás és az LG nyert).

[ Szerkesztve ]

(#91114) blakey válasza deadlift (#91113) üzenetére


blakey
titán

Nincs csatolmány, de első körben töröld át a panelt, lehet, hogy csak fel van töltődve, akár bekapcsolt fekete háttérnél is finoman áttörölheted, hogy lásd változik-e valamit vagy összeszerelési hiba.

Most már van csatolmány. :) Kapcsold ki az LD-t is, amúgy így képről borzasztó. Ezt azonnal visszavinném, lehet, hogy másik ilyen típus jó lenne de az is megtörténhet, hogy a másik modell is ilyen felhős.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91115) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Szaisztok!
Mi történ az lg házatáján?
Van egy LF 630V tv amit visszaállitottam alapra és nem müködik semmi!!!!!
Nincs KODI az appok között!
Felraktam a Plex et de nem tudok regisztrálni mert a tv böngészője nem nyitja meg a bejelentkező oldal!
A böngésző cimsorában a https feliratnál ott apiros lakat!

Ujabban csak tv nézésre használtam ugyhogy nekem uj hogy semmi nem jó!
Van valami megoldás? A firmware a legfrissebb!!

üdv

(#91116) deadlift válasza blakey (#91114) üzenetére


deadlift
csendes tag

Köszi a választ!

Itteni hozzászólások alapján állítgattam,kikapcsoltam LD-t mindent és javult is valamit a dolog,de azért még mindig zavaró.
42LB650-t váltott és azon is volt némi felhősödés,de közel nem ilyen.

Hazaérek áttörölgetem,de valószínűleg kénytelen leszek bevinni egy közeli MM-be és cserélni

(#91117) blakey válasza deadlift (#91116) üzenetére


blakey
titán

Tudom nem fog megnyugtatni, de egy tavalyi modellel volt "kapcsolatom" SJ810V személyében és azon semmilyen felhősödés nem volt tapasztalható beállítás után, maximum háttérfény és kontraszt esetén minden TV-n lesz valami nem odaillő. Vedd le a háttérvilágítást 30-35-re és úgy is nézd meg, elméletileg kalibrálás után valahol abban a tartományban jó a háttérvilágítás. A törölgetést is próbáld meg és ha nem javul akkor mehet vissza. Én eddig "csak" pixelhiba miatt vittem vissza készülékeket, szerencsére a durva, zavaró felhősödés eddig elkerült.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91118) Dwatti válasza blakey (#91108) üzenetére


Dwatti
addikt

Igazad van ez belső hálózat - láma vagyok.. 😱
De ami még esetleg számíthat az a router a upc connect box erre most nekem elég jó.

(#91119) Indiant válasza OldMike (#91105) üzenetére


Indiant
addikt

Nem működik. A tv-n a wifinek be kell lennie kapcsolva.
"Győződjön meg arról, .....és ugyanahhoz a vezeték nélküli hálózathoz kapcsolódik-e mint a TV-készülék."
(helyi wifi kapcsolatban, nincs szerepe az internet sebességének)

(#91120) growler válasza deadlift (#91116) üzenetére


growler
őstag

A felhősödés ellenszere a tisztítás ! :)
Legalább havonta egyszer ajánlatos a képernyő belső oldalát is megtisztítani. Egyszerű a megoldás és törlőrongy sem szükséges. Elég, ha az alábbi linkre kattintasz és mozgatod minden irányban a kurzort.
Hatékony és bevált módszer: [link]

(#91121) Flowtation válasza growler (#91120) üzenetére


Flowtation
őstag

Fakk... :B

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#91122) Móncsa válasza growler (#91120) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:C :C :C :C :C :C :C :C

(#91125) kopi72 válasza growler (#91120) üzenetére


kopi72
aktív tag

"A felhősödés ellenszere a tisztítás ! :)"
Legalább havonta egyszer ajánlatos a képernyő belső oldalát is megtisztítani es kidobni azutan, majd atterni a samsung QLED-re! :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91126) OldMike válasza Indiant (#91119) üzenetére


OldMike
őstag

Lehetséges hogy két eltérő dologról beszélünk.

Arról az esetről írtam, amikor én a telefonomon egy DLNA appot használok, és azzal küldöm át a tévére a telefonon lévő képeket, zenéket, videókat. Ez nálam úgy működik, hogy a tévén nincs bekapcsolva a wifi kapcsolat. Ezt az én tévémen SmartShare-nek hívják.

Van az az eset, amikor tévét csak kijelzőnek használnánk, tehát a telefon képét jelenítenénk meg rajta egy az egyben. Ekkor a router egyáltalán nem játszik, és a két wifis eszköz (a tévén is az van bekapcsolva) közvetlenül kapcsolódik egymáshoz. Ez a ScreenShare.

42LM660S

(#91127) nagyfejü válasza #01819392 (#91123) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Köszönöm a választ. és hogy megy a downgrade? Honnan tudok letölteni régebbi firm et?

(#91128) Márton


Márton
nagyúr

üdv
Ha nincs magic remote távom, a hagyományossal hogy hozom be az alsó menüsávot, ahol ki tudom választani a smart share-t? (teló képernyőmegosztása). Nem baj ha nem egy gombnyomás, de a menüben sem találom :U
UB850V a tv.
köszönöm

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91129) Márton válasza Márton (#91128) üzenetére


Márton
nagyúr

bocs, screen share-t keresem

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91130) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Megtaláltam a leirást a downgrade rol. De amikor kicsomagolom nincs benne 630V tipus csak 640V!!!
Ilyenkor mi van? Vagy az jó ehhez??

üdv

(#91131) blakey válasza Márton (#91128) üzenetére


blakey
titán

Kell lennie My apps vagy Home gomb vagy ehhez hasonlónak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91132) Márton válasza blakey (#91131) üzenetére


Márton
nagyúr

Home gomb van, de arra az oldalsó szines körös menü jön be (kép, hang, képarány, speciális..)
App gomb van, arra nem csinál semmit.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91133) blakey válasza Márton (#91132) üzenetére


blakey
titán

Mutasd a távot és akkor többre megyünk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91134) kopi72 válasza Márton (#91132) üzenetére


kopi72
aktív tag

miert nem dugsz ra egy egeret?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91135) junior19 válasza Márton (#91128) üzenetére


junior19
senior tag

Távírányítón kék gomb(Smart), majd felül addig lapozni, amíg meg nem jelenik.
Ez UB800-on így van, hogy mennyire különbözik a 850, azt nem tudom, de szerintem neked is ott kellene keresned.

codec project

(#91136) Márton válasza junior19 (#91135) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt a táv.
És ha a kék Home gombot megnyomom akkor ez a menü jön be.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91137) Márton válasza kopi72 (#91134) üzenetére


Márton
nagyúr

mert nem akarok egerészni, több eszközt használni, este, sötétben, fekve célozgatni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91138) blakey válasza Márton (#91137) üzenetére


blakey
titán

A Premium-ra mi jön be?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91139) Márton válasza blakey (#91138) üzenetére


Márton
nagyúr

nincs reakció
utolsó tv-fw.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91140) junior19 válasza Márton (#91136) üzenetére


junior19
senior tag

Ez más, mint a 800-as. De ott a Smart felirat, ott kellene próbálni a premium és a Home gomb kombinációjával. Pl. Premium nyomva tart-Home gomb megnyom. Vagy hasonlókat.
A 800-on külön van Smart gomb, amikor bejön az internetes menü, fennt van egy Premium jelölés, s ott kell lépkedni, amíg meg jelenik a Smart Share funkció.

codec project

(#91141) blakey válasza Márton (#91139) üzenetére


blakey
titán

Ez a gyári távja?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91142) Kolorista válasza Márton (#91139) üzenetére


Kolorista
csendes tag

Ez akkor lehetséges ha nem ehhez való a táv, nekem két LG tv-m van hiába egyforma a két táv mivel nem azonos a két típus, nem lehet fordítva használni.

[ Szerkesztve ]

Üdv Kolorista

(#91143) Márton


Márton
nagyúr

a táv lw5500-hoz van, de eddig minden igényelt funkciót vezérelt, reménykedtem, hogy ezt is tudja.
és tudja is! nem a home és nem is a premium gombok kombinációjával, hanem meglepő módon a guide, majd ha bejött, a back gombra feljön a kívánt alsó menüsáv :C
még jó, hogy próbáltam ezt is nyomogatni! köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91144) Tutu7030 válasza Márton (#91143) üzenetére


Tutu7030
veterán

Miért nem a mobilos alkalmazással próbálkoztál?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#91145) Márton válasza Tutu7030 (#91144) üzenetére


Márton
nagyúr

mert amit csak lehet a távról akarok megoldani :U
de belenéznék abba is, van valahol egy kis leírás? mi a neve, mit keressek?
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91146) Tutu7030 válasza Márton (#91145) üzenetére


Tutu7030
veterán

LG TV Plus

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#91147) Márton válasza Tutu7030 (#91146) üzenetére


Márton
nagyúr

Megnéztem, köszi, jópofa.
de én is úgy vagyok vele mint sokan, hogy nekem kellenek a fizikai gombok, amiket érzek, ha megérintem.
A magic remote kurzort azt hittem úgy tudom vezérelni mint a távval, vagyis a telefon döntésével. Ez a tapi egeres touchpados huzigálás sem az én világom.

Szerencsére megy a távval amit akartam, mégha kicsit furán is. Hátha hasznos lesz ez az infó még itt valaki másnak is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91148) tonerz


tonerz
aktív tag

Tervezem lecserélni a 42LF652 tv-met, elsődlegesen a nagyobb méret miatt egy 50UK6470-re.
Azt olvastam hogy ez VA paneles ebben a méretben és nekem még árban elfogadható.
Elsődlegesen tv nézés, és ps4 (slim) menne rajta.
Mennyire ajánlott? Illetve akinek ilyen van annak a véleményére lennék kíváncsi.

(#91149) Tutu7030 válasza Márton (#91147) üzenetére


Tutu7030
veterán

Van LG webOS Magic Remote alkalmazás is. Ott döntögetheted a telefont. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#91150) Márton válasza Tutu7030 (#91149) üzenetére


Márton
nagyúr

titkon reméltem :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.