Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) Joshi válasza szimi57 (#91450) üzenetére


Joshi
titán

Pont most írta HagaNRG a #91442-es hsz-be, hogy az 55SK8500 hamarosan 260K lesz az MM-ben.

Egyébként junior19 szépen levezette hogy mindenki úgy vásároljon amilyen tévézési szokásai vannak. Mondjuk arra vehettél volna egy olcsóbb 55"-os tévét is ha csak ritkán kapcsolod be. ;]

[ Szerkesztve ]

(#91452) Joshi válasza Joshi (#91451) üzenetére


Joshi
titán

Ja nem az 55"-os hanem a 49" kerül most 260k-ba és lesz 180k. :B

(#91453) szimi57 válasza Joshi (#91451) üzenetére


szimi57
őstag

Nem konkrétan az 55SK8500-ra gondoltam. A max. amit egy TV kihúz belőlem az 150-160 ezer.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91454) HagaNRG válasza Joshi (#91449) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi a lehetőséget.

A következő a történet:
Ős házimozis vagyok, gyakorlatilag 2000-től otthonos voltam a nevesebb hm fórumokon. (igen, azokon, amik már azóta vagy 5x tulajt, nevet és társaságot váltottak és mára alig pár ember mozog csak rajtuk).
Bármennyire szerelmese voltam a témának, anyagi okok miatt azért nem az a házimozis voltam, aki félévente a legújabb, legkomolyabb technológiába fektetett be. Pedig anno azért igazán durva árakon mentek a hi-tech cuccok... bár végülis ma is lehet venni 1 millióért TV-t. De azért én még emlékszem arra a Loewe 32" CRT TV-re is, ami 800 ezerért állt az egyik boltban, aztán emlékszem a másfél milliós, kb. 10cm vastag, de akkor még csoda vékonynak ható, tuner és hangszórók nélküli 42"-es plazmára is, majd az ugyanennyibe kerülő LCD-re és így tovább. (mondjuk tegnap is egy ilyen huszon-harmincéves kis-vállalkozó fizimiskájú gyereknek magyarázta az eladó vagy 10 percig az egyik 900 ezer Ft-s Sony képességeit, majd nem sokkal később már tolták is ki a TV-t neki)
Szóval végigjártam én a 32"-es CRT-t, majd a 42"-es, 50"-es plazmákat, utána jöttek sorban az 50" és 55"-ös LED-ek. Mikor a CRT-ről plazmára kellett váltani, akkor csodáltam a HD filmek minőségét és sirattam a hatalmas DVD gyűjteményt, ami számomra nézhetetlen volt a 720p HD Ready plazmán.
Utána jött az első LED, örültem a nagy fényerőnek, de sirattam a plazma feketéjét, valósághű színeit. De mikor megszoktam, utána már nem "ültem volna vissza" a plazmára. Aztán teltek az évek, jöttek az egyre újabb generációs LED-ek és szerintem mára a szakik többsége ha újra szembesülne egy plazma képével, akkor lehet, hogy azt mondaná, hogy jobbra emlékezett. (ezért tudom, hogy most sokan meg fognak kövezni). De akkor is úgy gondolom, hogy fokozatosan javult a LED technológia és igenis nagy dolog, hogy ma 200 ezer körül olyan TV-t lehet venni, ami nemcsak az analfabéta TV-zők, hanem a "vájtszeműek" igényeit is bőven kielégíti.

A lényegre visszatérve: Jómagam azért úgy gondolom, elég jól ismerem a saját TV-nézési képességeim és azt is, hogy mit várok el egy TV-től, ám ez még szerintem kizárja azt, hogy látatlanba és tapasztalat nélkül el tudjam dönteni, hogy elég-e egy 150 ezer Ft-s 55"-ös, vagy kell a 300 ezres. Azt nem mondom, hogy egy LED és egy OLED között nem tudok különbséget tenni, de volt már nekem belépő, 120 ezer Ft-s 50"-es Samsung az egyik és 300 ezres 55"-ös szintén Samsung (ugyanazon évjáratból természetesen) a másik szobában és jól és hasonlóra beállítva azért akkora óriási különbséget nem tapasztaltam a két TV képe között. Épp ezért nehéz kérdés ma is, hogy mondjuk egy középkategóriás 65"-ös, vagy egy csúcs 55"-ös-e a jobb számomra. (ezúttal inkább a méret fog számítani, azt hiszem).
Egyébként 90% Youtube, 9% HD MKV és 1% Xbox a felhasznált anyagok aránya nálam. Szívesen mondanám, hogy sokkal több filmet nézek, de mivel nagyítóval kell keresni a nézhető filmeket, így nem mondom. (ami meg jó is és még hozzá látványos is, azt már annyiszor láttam, hogy már igazából ha mindjárt 85"-ös OLED-en nézhetném, akkor sem érdekelne).
Nem tudom, mennyire fogtok egyetérteni a fentiekkel, de ez a véleményem. :R

(#91455) Geza26 válasza junior19 (#91436) üzenetére


Geza26
senior tag

Szerintem nem gondolod komolyan, hogy az embereket döntő részét érdekli milyen panel van a tv-ben!?Szerintem 99% elmegy tv-t venni és megveszi ami éppen megtetszik.

Géza

(#91456) Joshi válasza HagaNRG (#91454) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy kicsit is érdekel a téma, akkor utánaolvasol mondjuk az SDR vs HDR-nek és hozadékairól, mi is az a 10bit-es panel vagy a háttérvilágításnál az Edge led és Direct led. Ha ezekről van már kis fogalmad, akkor tudsz érdemben dönteni. Ha pedig nem érdekel a 4K HDR téma vagy csak SD adásokat/filmeket nézel, akkor bőven jó egy alap készülék is a lényeg hogy olcsó legyen. Viszont azt meg kell érteni mindenkinek, hogy a minőségnek ára van. LCD és LCD között egy bizonyos szint fölött már nincs akkora minőségbeli különbség, ott már más panel technológia után kell nézni habár ott is lesznek hiányosságok/problémák.
Viszont az említett UK6500 és SK8500 között látható különbségnek kell lennie habár konkrétan egyik tévét se ismerem.

(#91457) coppola válasza HagaNRG (#91454) üzenetére


coppola
tag

:K :C
Imádtam a faterom 480p-s projektoros tv-jét is vhs kazikkal!

(#91458) teokrata válasza Joshi (#91445) üzenetére


teokrata
csendes tag

A vezetekes az rendben van, de a vezetek nelkulire semmi infot nem talalok sehol azon kivul h az lg a sajat eszkozeit tukmalja ertelemszeruen. Nem szeretnek kiserletezni ha nem muszaj.

"Csak a halottak latjak a haboru veget"

(#91459) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok.

Román emagon BF alatt ez a 65uk6470plc TV volt akcióban, 2500 leiért,ami kb 175e ft, ha lesz nálunk is köv.héten, akkor az ÁFA különbség miatt 190 körül fog landolni nagyjából. Tudtok valamit erről a típusról,mennyire jó vétel így?

Nappaliba szeretném filmezésre,HBOGO,ilyenek.. meg,ha sikerül beszerezni majd később egyet, akkor PS-ezni.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#91460) szimi57


szimi57
őstag

Jó pár éve volt direkt ledes készülékem, jobb volt a kontrasztja az edgénél, de amúgy egy fos képe volt. Persze azóta már összeszedhette magát.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#91461) Joshi válasza HagaNRG (#91454) üzenetére


Joshi
titán

Nézd meg ezt a Sony XF85 bemutatót, ebben nagyjából összehasonlítják a Sony XF90, Samu NU8000-el és az LG SK8000-el. Ezek közül az LG SK8000 és a Sony XF80 IPS paneles, szerintem látnod kell a különbséget. :K
Én most rendeltem egy Sony 43XF8505-öt monitor/tévének a hálóba, sajnos ekkora méretben ez volt a legjobb tévé a piacon. Csak azért írtam ezt a szösszenetet, hogy lásd az LCD tévék közötti különbséget. Igazán sötétben lehet zavaró az IPS gyenge feketéje, de orvosolható egy kis fénnyel a szobában. A részletes különbségek ebből a videóból nem jönnek át, azokat csak közvetlenül lehet látni.

IPS vs VA panel:

(#91462) HagaNRG válasza coppola (#91457) üzenetére


HagaNRG
őstag

:R

(#91463) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, 32" méretben van ajánlott típus? Esetleg ez:[link] ?

(#91464) Bivaly26 válasza middleaged (#91463) üzenetére


Bivaly26
tag

Szia!Ha ilyen olcsobb tipusban gondolkodsz és méretben akkor már a Full HD legyen a szempont!Én ezt a tipus ajánlanám!LG 32LK6100PLB vagy kicsit drágább 6200 ast!

[ Szerkesztve ]

(#91465) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

43LK5000

Ezzel a készülékkel lehet Youtube-ozni? Van rajta YT kliens? 65.000 Ft lenne Telekom akcióba. Megéri ennyiért?

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#91466) Bivaly26 válasza marilllyo (#91465) üzenetére


Bivaly26
tag

Ez sajnos nem fog menni !Nem (okos)smart tv sima alap tévé az LG-től!LG 43LK5900PLA FULL HD SMART TV ezen már van Youtube és a telekomnál is megtalálható ha onnan szeretnél venni!

(#91467) Gyarmati_ válasza marilllyo (#91465) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Szüleimnek is a 43LK5900PLA van, teljesen elégedettek. Megy rajt a youtube, böngésző.
Okostelefonos alkalmazással egész egyszerűen lehet kezelni az smart funkcióit.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#91468) junior19 válasza Geza26 (#91455) üzenetére


junior19
senior tag

Sajnálom, ha neked ez jött le az írásból.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#91469) marilllyo


marilllyo
veterán

Köszönöm szépen! Már a nemtudomhányadik TV-s topicba tettem fel a kérdést...végre itt megválaszolta valaki(k). :R Pana Es400e a másik opció... Egyelőre még filózunk rajta. Ez az általatok ajánlott LG jónak tűnik. Ti melyiket választanátok?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#91470) Bivaly26 válasza marilllyo (#91469) üzenetére


Bivaly26
tag

Én LG-t mert a smart webos 4 rendszere nagyon jó! :D És ahogy írod akinek lesz annak biztos tetszeni fog!És 2018 as modellről beszélünk!

(#91471) troland26 válasza marilllyo (#91469) üzenetére


troland26
őstag

Szia

A T kínálatából én ezt választanám 43UK6300MLB . Mégpedig azért mert okos ( megy rajta a youtube :) ) olcsóbb mint a fullhd társa pedig ez uhd , és a T nél erre van 5 év garancia :) . Ismerős ezt vette csak nagyobb kiadásba ..teljesen jó [link]

(#91472) solties


solties
tag

Web OS 4.10.20 esetén hogyan lehet a HDMI bemenet nevét megváltoztatni? Illetve hol találom azt a funkciót, hogy csak a képernyő kapcsoljon ki, de a hang nem?
Valahol benne vannak ezek, de nem találom!

(#91473) Dwatti válasza solties (#91472) üzenetére


Dwatti
addikt

1. -----------? nem tudom
2.Energia takarékos mód : képernyő ki

(#91474) Dwatti


Dwatti
addikt

Hátha valaki bevállalja .
LG 55SJ800V UHD LED TV - 209 900 Ft Garancia 1 év !

(#91475) solties válasza Dwatti (#91473) üzenetére


solties
tag

Köszi! Egyszer megváltoztattam a “Set-top-box” feliratot a szolgáltatóm nevére valahogy aztán a szoftverfrissítés után nem találom! Vagy csak elfelejtettem hogy kell..

(#91476) solties


solties
tag

Megvan közben! Bemenetek/összes bemenet/ ott kiválasztani a megfelelőt és lehet szerkeszteni még az ikonját is!

(#91477) kopi72 válasza Joshi (#91451) üzenetére


kopi72
aktív tag

"55SK8500 hamarosan 260K lesz az MM-ben"
Azert en erre nem vennek merget.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91478) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Be lehet azt állítani valahogy, hogy a távirányító csak egy tévét vezereljen? A nappaliban kapcsolom a tévét, és a hálóban lévő tévé is bekapcsol... Mindkettő LG.

(#91479) Joshi válasza kopi72 (#91477) üzenetére


Joshi
titán

Olvasd el a #91452-es hsz-t is. ;)

(#91480) middleaged válasza Bivaly26 (#91464) üzenetére


middleaged
tag

Szia! Sajnos most csak ennyi rá a keret, vagy alig több. Képminőségben ezen a belépő szinten vajon jobb lehet az általam linkelt, vagy hasonló árú LG készülék, mint bármely noname?

[ Szerkesztve ]

(#91481) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok

HBO Go csak úgy megy (43uk6950) ha a szolgáltatómnál (UPC) előfizetek a sima HBO-ra és csak mellé rendelhető a HBO go? Thx1

(#91482) Kazasi válasza KIA Ceed (#91481) üzenetére


Kazasi
tag

(#91483) kopi72 válasza Joshi (#91479) üzenetére


kopi72
aktív tag

"Ja nem az 55"-os hanem a 49" kerül most 260k-ba és lesz 180k. :B"
ne haragudj, nem tudom ertelmezni...

ha az 50-es esik 80 ezret, akkor mennyit esik az 55-os penteken?

Amugy meg tok mind1, kedden jon meg a 8100-as

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91484) Joshi válasza kopi72 (#91483) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy elírtam 49" helyett 55"-t írtam és javítottam magam a #91452 hsz-ben. Ennyi.

(#91485) kopi72 válasza Joshi (#91484) üzenetére


kopi72
aktív tag

HagaNRG irta (#91442), te csak linkelted:

"megéri közel a dupláját egy 55SK8500. (ráadásul megmondta az eladó szegény, hogy hozzam el nyugodtan 260k-ért az SK8500-at, BF-kor jövő héten 99%, hogy le fog menni 180k-ra az ára, és csak el kell vinnem a számlát, majd visszasztornózzák a különbözetet... mégsem mertem meglépni.)"

Akkor o is elirta?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91486) Joshi válasza kopi72 (#91485) üzenetére


Joshi
titán

HagaNRG a #91442 hsz-ben pontosan ezt írta a leárazásról:
"(ráadásul megmondta az eladó szegény, hogy hozzam el nyugodtan 260k-ért az SK8500-at, BF-kor jövő héten 99%, hogy le fog menni 180k-ra az ára, és csak el kell vinnem a számlát, majd visszasztornózzák a különbözetet... mégsem mertem meglépni.)"
Itt konkrétan nem ír méretet csak azt hogy SK8500, és ez egészen biztos hogy a 49"-ra értendő mert az kerül most ~260k-ba, mert az 55SK8500 ára 300k fölött van.

Szerintem ne esztergáljuk a fingot, mindenkinek jobb lesz. :DDD ;]

(#91487) HagaNRG válasza Joshi (#91486) üzenetére


HagaNRG
őstag

Így van, elnézést a félreértésért.

Várjuk meg a pénteket, ha lesz valahol, én most már egyre inkább úgy állok a dologhoz, hogy azért is el fogom hozni az 55SK8500-at, aztán majd meglátom, hogy tetszik-e. Ha nem, karácsonyig majdcsak elviszi valaki akciós használt áron...

(#91488) Joshi válasza HagaNRG (#91487) üzenetére


Joshi
titán

Ha neten rendeled és nem tetszik ami szerintem pár napon belül úgy is kiderül, akkor 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól. Ha nem kell ne bukj rajta fölöslegesen. :(

ui.: egyébként az MM-ben most a 14 napos elállást kitolták 60 napra.

[ Szerkesztve ]

(#91489) Bivaly26 válasza middleaged (#91480) üzenetére


Bivaly26
tag

Ha a keret ezt engedi akkor kèpben nem lesz rossz az amit kinéztél!Nekem is van HD ready LG tv ès szèp kèp van rajta az is 1366x768-as felbontású!

[ Szerkesztve ]

(#91490) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Egy gyors kérdésem lenne.

TV: LG 55 UH605V
5.1: Logitech Z906

Optikai kábellel lenne összekötve, a tartalom tuti 5.1es "hangkeverésű" és DLNA-n keresztül játszom le.

Előre is köszi

(#91491) Patice válasza droti25 (#91490) üzenetére


Patice
nagyúr

És akkor mi is a kérdés? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91492) Patice válasza Joshi (#91488) üzenetére


Patice
nagyúr

Hopp, mára kicsit megváltozott az ára.....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91493) Toth_Jani válasza Patice (#91492) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen hiszen vasárnap 24 óráig voltak a kupon napok 15% kedvezménnyel, és itt úgy látszik időben módosítják az árakat, sőt a TV képéről is lekerült a kupon.

[ Szerkesztve ]

(#91494) HagaNRG válasza Patice (#91492) üzenetére


HagaNRG
őstag

Durva!

Nem ennyi az OLED is?
Ki vesz meg egy sima LED-et ilyen áron?

(#91495) Patice válasza Toth_Jani (#91493) üzenetére


Patice
nagyúr

Többi webshopban BF előtt is és ma is 320 körül van ez a TV. :U
Innen nem lesz nehéz akciózni. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91496) Dwatti válasza HagaNRG (#91494) üzenetére


Dwatti
addikt

Ezek az árak azért ilyen magassak ne hogy büntetést kapjanok, hogy nem volt valós a BF akció

(#91497) szucsinka


szucsinka
őstag

Gusztustalan

(#91498) junior11 válasza Patice (#91492) üzenetére


junior11
veterán

Nálunk Felvidéken a hétvégén lesz erre a tévére akció BF keretén belül 539€ áron. Használ vki ilyen tévét, milyen otthoni körülmények között az 55SK8500? Az egyik haverom fontolgatja a cserét, lassan megkotlik neki a 10 éves Samsung plazma tévéje.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#91499) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Szüleimnek szeretnék egy 4K tv-t. LG 43UK6300MLB néztem első sorban de fontos lenne a Magic Remote.
A LG oldalán nézve a tartozékoknál az van, hogy Magic Remote: előkészítés. Ez azt jelenti, hogy nem adnak hozzá de használható vele? A LG 43UK6400PLF -nél ugyan ez van.

(#91500) troland26 válasza Fox Mulder (#91499) üzenetére


troland26
őstag

Igen nem tartozék de megvásárolható . Nekem a tavalyi tv hez szintén nem volt tartozék , de megvettem hozzá...jó móka :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.