Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88651) vyce21 válasza vyce21 (#88626) üzenetére


vyce21
tag

Valakinek valami megoldás?

(#88652) amtibacsi válasza kets520 (#88648) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

vyce21 ez neked is szól. Létezik egy chansort nevű progi pc-re. Azzal próbálnám meg összefésülni az adókat. Külön-külön lementeném a megtalált csatornákat.

(#88653) dlacika


dlacika
csendes tag

Sziasztok!

A TV-n nem megyen a Facebook az üzenetek, a többi ok,
Kérdésem próbáltam újra indítania a rendszert amitől megyen egy darabig utána megint nem látni semmit.
Olyan mintha nem tudnám kicsinyíteni a képernyőt.
Pedig nem rossz tv-van LG 8507UH 55"
Valakinek ötlete, előre is köszönöm.

A párom facebukozik a tv, én csak PC-én.

[ Szerkesztve ]

Dlaci

(#88654) kets520 válasza amtibacsi (#88652) üzenetére


kets520
tag

Köszi ki próbálom

(#88655) vyce21 válasza amtibacsi (#88652) üzenetére


vyce21
tag

A program az oké.
A lementésel van gond.
Sehol nincs ilyen opció.
A hotel módot sem sikerül előcsalni. :S

(#88656) olivera88


olivera88
veterán

Van valakinek 32 LJ500 V tévéje? Tegnap üzemeltem be egy ilyen készüléket, az lenne a problémám h
enyhén mozog a lába, pedig elég jól megszoritottam szerintem. És a TV is úgy nézki mintha enyhén előre lenne dőlve. Nem jól raktam fel a lábát esetleg, vagy még jobban meg kellett volna szorítani a csavart?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#88657) senki66


senki66
senior tag

60UJ634V tévém van december óta. A tévés topikokban, ha jól emlékszem itt is elég sok vita volt arról, hogy kell e külön média lejátszó vagy elég a tévé saját lejátszóját használni. Akkoriban nem igazán értettem miért kellene külön lejátszó, mert nekem a tévéé is teljesen jónak tűnt. Az utóbbi időben azonban egyre többször látom azt, hogy ha nem legalább 1080P minőségű filmet, sorozatot (számítógépről DLNA+ UMS/Plex-en keresztül) vagy youtube videót nézek, akkor a kép alsó sávjában elmosódás, torzulás látszik. Néha még gyengébb 1080P-nél is. Lehet, hogy valamelyik update elcseszte a lejátszót vagy a tévé romlott el? Akiknek hasonló tévéjük van tapasztaltok ilyent? Ha a lejátszó program a hibás ez garanciális hiba e?
Ha mégis külön lejátszó mellett döntenék, akkor az a számítógépen lévő megosztások lejátszására is jó megoldás, vagy érdemesebb esetleg a számítógépet "megerősíteni" és a tévét csak kijelzőként használni?

[ Szerkesztve ]

(#88658) ballu válasza vyce21 (#88655) üzenetére


ballu
tag

Talán ez segít.
[link]

(#88659) dape13


dape13
csendes tag

Sziasztok! Hogyan lehetne elővrázsolni egy SJ850-es tv-n a smart share programot? Vagy csak én nem találom, csak a megszokottság miatt lenne jó. Köszönöm

(#88660) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. Van 1 LG UJ634V tipusu tv-m,illetve halozaton egy synology NAS. NAS-on keresztul szeretnek lejatszani mkv tipusu 4K fajlt,de 4x GB-osra azt mondja,h ismeretlen. Mivel erdemes halozaton keresztul lejatszani a tv-n? :R

(#88661) vyce21 válasza ballu (#88658) üzenetére


vyce21
tag

Sajnos nekem nincs ilyen menüpont. :(

(#88662) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Adott egy LB670 talán tv :D lényeg hogy nem okos, de szinte minden nap bekapcsolás után elveszti a beállításokat, minden nap úgy kezdi mintha vadi új lenne tehát a nyelv beállításoktól

lehet ezzel kezdeni valamit vagy kuka?

Xbox One: bandymnc

(#88663) Watt25 válasza bandi0000 (#88662) üzenetére


Watt25
veterán

Bolti bemutató mód nincsen bekapcsolva? (Bár szerintem annak nem ezt kellene csinálnia...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#88664) Fejo


Fejo
őstag

Sziasztok van egy LG55SJ810V TV-m és szeretném behangolni rajta a UPC direct műholdamat. A kártya a CI slotban van de valamiért csak ezt találja és egyik sem magyar plusz szinte az összes érvénytelen.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#88665) kets520 válasza Fejo (#88664) üzenetére


kets520
tag

Thor műhold van kivállasztva?

(#88666) Fejo válasza kets520 (#88665) üzenetére


Fejo
őstag

Igen

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#88667) tomcool válasza tomcool (#85722) üzenetére


tomcool
csendes tag

Sziasztok!

Az eredeti üzenetemben leírtak alapján végre valahára szervizt hívtam a készülékhez.

Először is ki kell jelentenem, hogy az LG szervizes nagyon korrekt és profi volt. :)
Hozott magával egy teljesen új LCD panelt, ki is cserélte de már előre mondta, hogy nem fog változni semmi, mert a Local Dimming miatt technológiai sajátosság ez a sávonkénti "bevilágítás".
Sajnos tényleg igaza lett.
A lényeg, hogy a local dimming (helyi sötétítés) ki-be kapcsolgatásával lehet játszani, de ha kikapcsoljuk akkor gyakorlatilag a fekete jóval kevésbé lesz fekete (nagyjából mint a sima Local Dimminget nem használó készülékeknél) , igaz a bevilágítás mértéke is minimális.
A munkalapra végül azt írtuk, hogy nem fogadom el ezt az állapotot és cserét kérnék, de erről majd az LG fog dönteni.

Nagyon kettős érzésem van, mert pl. ha ezt tudom, lehet nem költök 230K-t erre a TV-re hanem veszek egyet 150-160 ezerért, viszont a Magic Remote, a világosabb jeleneteknél elképesztően szép kép (pl. ez a demó videó: https://www.youtube.com/watch?v=ESxn1cLz-Ig) , a Harman Kardon (bár ugye nem teljesen az) Flat TV-khez képest egész szép hangja, az alacsony válaszidő XBOX és PC-s játékoknál, a vékony keretű szép design mind-mind nagyon tetszik benne.

De pl. ha a múlt héten vettem volna TV-t és mindezt tudom, inkább rádobtam volna + 90 ezret és a MM akcióban megvettem volna a Samsung QE55Q7F készüléket 320 ezerért.

Azt hiszem ha nem fizetik vissza ezt a TV-t (szerintem kicsi rá az esély) akkor 3-4 év múlva eladom sz@ré-hgyé és beruházok majd egy OLED-be, hátha akkor már lesz 49 colos LG OLED 300 körül.

(#88668) tomcool válasza tomcool (#88667) üzenetére


tomcool
csendes tag

képek lemaradtak

(#88669) junior19 válasza Fejo (#88666) üzenetére


junior19
senior tag

Nem csoda hogy nem sok csatornát talál. A 11727/V/28000 az egyik erős TP-ek között van, ha ott a jelminőség és a jelerősség is 0, akkor nem talál csatornát. Addig nincs értelme kerestetni, amíg ott nincs jel. Csatlakoztatást ellenőrizni, antennát ellenőrizni, esetleg beállítani pontosan.

codec project

(#88670) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
tanácsot szeretnék kérni!
nyáron-ősszel le szeretném cserélni 50LF652v 3D tv-m nagyobbra mondjuk 60-65" -ban gondolkozom.
engem a 4K nem érdekel (FULL hd-t szeretnék) vizont a 3D nagyon fontos lenne. és ahogy látom erre egyre kevesebb esély van. milyen tipust ajánlotok ?
és a másik kérdésem az lenne,hogy igaz e ,hogy a 4K tv-t haza hozom a boltból ( ahol ugye 4K promó videókkal nézetik ) összekötöm a upc boxommal és egyszerűen nézhetetlen a képminőség?
azért elég sok 4K tv-t adnak el ahogy nézem, ha olyan űber brutál lenne a képe ithon is mint a boltban akkor miért adják el? na mindegy ez nem is ide tartozik.

tehát milyen alternatíva lenne szerintetek?
köszi a válaszokat.

(#88671) Alex91 válasza tomyka74 (#88670) üzenetére


Alex91
félisten

Hulyeseg, hogy xarabb lenne a 4k, mint a full hd...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88672) tomyka74 válasza Alex91 (#88671) üzenetére


tomyka74
senior tag

azt én értem ,hogy a felbontás miatt a jobbnak kéne lennie. viszont sima sd mg full hd adásnál milyen a képe?
és azokon van olyan fukció a menüben,hogy tudom váltani a 4K és a full hd működést?

[ Szerkesztve ]

(#88673) Dr. Gonzο válasza tomyka74 (#88670) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nemrég én is ilyen gondolatokkal küzdve választottam tv-t, hogy milyen lesz a kép a 4k-s készüléken, mikor a forrás max HD-ben ad. De kellemesen csalódtam, tökéletesen teszi a dolgát, szép képet ad. Bár nálunk más a szolgáltató, de szerintem nem emiatt.

(#88674) Alex91 válasza tomyka74 (#88672) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanazon a mereten kb. ugyanazt fogod latni a full hd meg a 4k TV-n is. Az sd adast is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88675) tomyka74 válasza Dr. Gonzο (#88673) üzenetére


tomyka74
senior tag

akkor nem kl félni a 4K-tól. a tied 3D-s?

(#88676) Dr. Gonzο válasza tomyka74 (#88675) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem 3D-s.Gyártanak még olyat amúgy? :F
43UJ701 amit végül vettem.

(#88677) tomyka74 válasza Dr. Gonzο (#88676) üzenetére


tomyka74
senior tag

gyártanak igen, pont ez a bajom,hogy szitnte már csak 4K-sat.

(#88678) Alex91 válasza tomyka74 (#88677) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ez a te tv-d... ez tud meg 3D-t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88679) kets520


kets520
tag

Lg smart tv-k re lehet KODI-t telepíteni? ha igen hogyan?

(#88680) tomyka74 válasza Alex91 (#88678) üzenetére


tomyka74
senior tag

köszi de mindenképp LG-t szeretnék.

(#88681) Alex91 válasza tomyka74 (#88680) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak akkor nincs 3D... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88682) tomyka74 válasza Alex91 (#88681) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen, vagy csak 4K-ban. na ez az én gondom. lehet kéne barátkozni a 4K gondolattal.
na mindegy. :)

(#88683) Alex91 válasza tomyka74 (#88682) üzenetére


Alex91
félisten

4K-ban sincs, ertsd mar meg... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88684) tomyka74 válasza Alex91 (#88683) üzenetére


tomyka74
senior tag

[link]

hát ez?

(#88685) Alex91 válasza tomyka74 (#88684) üzenetére


Alex91
félisten

Ha hasznaltan kapsz... :) Ezt mar nem aruljak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88686) Fejo válasza junior19 (#88669) üzenetére


Fejo
őstag

Az egy regi kep, 100 a jelerossegem, de nem talal csak 37 fura nem engedelyezett roman meg hasonlo csatornat

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#88687) kakuk.tamas válasza kets520 (#88679) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Plex...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#88688) junior19 válasza Fejo (#88686) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor nem aktuálisak az adatok a készülékben.
https://www.flysat.com/upc.php
Innen manuálisan beírod az adatokat, s egyesével le kell kerestetni. Így meg lesz minden csatorna remélhetőleg.

codec project

(#88689) Fejo válasza junior19 (#88688) üzenetére


Fejo
őstag

Biztos nagyon buta lesz a kérdés, de hova írom be ezeket az adatokat mert a kézi keresésnél nem szerkeszthető.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#88690) seniman válasza olivera88 (#88656) üzenetére


seniman
addikt

Nekem a 43-as van,elég trükkösen megy fel a lába,picit fordulva kell a helyére beugrania.De fene nagy stabilitásra ne számíts,eléggé imbolyog.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#88691) SZATA


SZATA
senior tag

43"-os TV-t szeretnék venni. Hosszas nézelődés után 2 típus maradt.
43UJ634V vagy a 43UJ6517

Utóbbi a megjelenésén (talp kialakítás, szín/felület) kívül mennyivel tud többet?
Megér mondjuk 8.000 Ft többletet? Annak ellenére, hogy most kicsit emelkedtek az árak, utóbbit elég jó áron tudnám elhozni.

(#88692) nyikszi válasza Ombi5 (#88660) üzenetére


nyikszi
őstag

Dlna? Nekem azon simán lejátsza, igaz nem nasról, hanem a routerre kötött HDD-ről.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#88693) zsoika válasza Fejo (#88689) üzenetére


zsoika
addikt

A transponder szerkesztés menüben. UPC topikban a 2. kép
Letöltöd a UPC csatornalistát és egyesével beütöd..

[ Szerkesztve ]

(#88694) zsoika válasza zsoika (#88693) üzenetére


zsoika
addikt

Illetve csak azt kell betenni a transzponder szerkesztésbe ami nincs benne.....a kézi hangolással kell a csatornákat lekeresni.

(#88695) Fejo válasza zsoika (#88694) üzenetére


Fejo
őstag

Bizzos én csinálok valamit rosszul, de ez alapján pl az M4 Sport HD frekie ez:

[link]

Nincs jel ehhez. Mit rontok el?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#88696) Fejo


Fejo
őstag

Ha automatan hangolom akkor csak 37 csatornat talal es azok is valami ervenytelen norveg meg fene tudja milyen csatornak...

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#88697) junior19 válasza Fejo (#88695) üzenetére


junior19
senior tag

Majdnem jó. A mintavételezés nem 31000, hanem 30000. Amit linket írtam, abban megtalálod a pontos értékeket. V függőleges, H vízszintes. Ezekre is oda kell figyelni.

codec project

(#88698) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

A hétvégi akcióban vettünk egy 49"-os UJ701V modellt.
Nagyon tetszik nekünk. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valahol fellelhető optimális beállítás, hogy a lehető leginkább élethűek legyenk a színek? A gyári állapotában erősen túlszaturált a képe...

[ Szerkesztve ]

(#88699) Dr. Gonzο válasza 8nemesis8 (#88698) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nálam ez bejött, azóta a háttérfényt még levettem.
[link]

(#88700) 8nemesis8 válasza Dr. Gonzο (#88699) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!
A háttérfény most mennyi van nálad?
Nyilván majd próbálkozok én is, mert mások a fényviszonyok, de kiindulásnak segítség. Köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.