Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88451) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Rendben köszi!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#88452) yuing válasza cicur99 (#88446) üzenetére


yuing
őstag

Erre nem is gondoltam. Itt az aprón az egészet egyben nyilván a hibát feltüntetve 35.000 Ft-ért reális meghirdetni? Gondolom a 42 colos LCD FHD panel a legértékesebb része.

(#88453) seniman válasza yuing (#88452) üzenetére


seniman
addikt

Nyilván,mivel a törött kijelzősökkel dunát lehet rekeszteni,aminek meg ettől eltérő hibája van,elég ritka.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#88454) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy LG LB730V 55 col tv-m wifis, DLNA is támogatja.
Venni készülök egy DS218j NAS-t. Ennek a mediaserver szolgáltatását igaz tudom majd használni a tv-vel? fogja vajon látni

(#88455) gamegod


gamegod
senior tag

alig várom hogy megkapjam a csere uj701-emet . de hogy az emagnal ennyit kell várni egy cserére.. gyerekek.. lassan 2 hete

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#88456) lada22


lada22
csendes tag

Sziasztok!

LG SJ810V nanocell TV-m van kb 2 hónapja. Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tapasztalta-e a következő problémát ennél a típusnál, illetve bármely hasonló LG TV-nél:
Nagy fényerőnél a TV fényereje nem homogén, tenyérnyi, kisebb-nagyobb-hosszabb minimálisan sötétebb árnyalatú foltok láthatók világos képek esetén. Állókénél nem igazán feltűnő. Viszont mozgó nagy fényerős/világos képrészletek esetén (pl. havas tájon jobbra-balra mozgó kamera) nagyon feltűnő. Ilyen képrészleteken olyan érzést kelt a TV, mintha piszkos lenne a kamera objektíve és onnan erednének a kisebb fényerős foltok. (A tesztvideó más megjelenítőn is megtekintve, sajnos nem a kamera objektíve koszos.)

Ez vajon egyéni hiba lehet, vagy típushiba? Mivel ez a kategória egy drágább TV-je, ondolkodom szervízelésen.

Üdv.

(#88457) mcwolf79 válasza lada22 (#88456) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én kb. bő 3 hónapja használom ezt a típust teljes megelégedéssel, és az általad felvázolt jelenséget nem tapasztaltam .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#88458) zsoika válasza lada22 (#88456) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Nekem 510v-m van és ez a jelenség ott is erősen jelen van. A direkt ledes technológia velejárója ,hogy homogén háttérnél(pl. Hó vagy fű) felhős a kép.....ezért nem jó sportra a direkt led. Az edge led meg bevilágítós....szóval egyik megvilágítású technológia sem tökéletes.
Régen volt egy 82cm es hd ready samu tv-m és azt cseréltem le lg -re. Naívan azt gondoltam ,hogy sokat fejlődött a technika ....csak jobb lehet mert fhd . Tévedtem!

(#88459) lix24 válasza lada22 (#88456) üzenetére


lix24
csendes tag

Szia!

Dettó (nekem spec uj701v-m van) ugyan ez a szitu, már írtam az LG-nek, beszéltem velük, adtak egy másik vonalast, talán azon lesz valaki ezt felfogja hogy most gond vagy sem bár szerintem elég "bántó"...

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#88460) lada22 válasza mcwolf79 (#88457) üzenetére


lada22
csendes tag

Köszi a válaszokat! Azért idegesít a dolog, mert az LG 49 SJ810V a kategóriából azért nem a legolcsóbb TV (bár nem is a legdrágább). Akkor nekifutok én is az LG szervíznek. Bőven tudok olyan videókat mutatni, ahol jól kivehető a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#88461) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,
nem mai darabról van szó, de hátha van valakinek tapasztalata az LB5610 külső HDD (2,5" USB3) kezeléséről:
2 TB-os HDD-vel próbálta vki? ha igen, milyen típussal?
köszi előre is

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#88462) ron233


ron233
tag

Sziasztok.

Van egy 60 colos lg tv-m amelynek nyáron jár le a 2 éves garanciája. Pár hete vettem észre a jobb alsó sarokban egy kis halvány négyzetszerűséget, melyet világos szineknél lehet látni sötéteknél nem. Nem nagy probléma, csak ha még úgyis garanciás a tv szerintetek érdemes lenne kicseréltetni a panelt?

[ Szerkesztve ]

(#88463) lada22 válasza mcwolf79 (#88457) üzenetére


lada22
csendes tag

Közben ahogy olvasgatok, több hasonló jelenség is van az LCD tv-kkel általánosságban, melyek megnevezései: banding, dirty screen effect (DSE). Azt írják általában készülékcsere vagy panelcsere a megoldás.

Ez nem az én videóm, de a jelenség hasonló (a sötét foltok mintája más).
https://www.youtube.com/watch?v=qsE0___FVGo

A videó készítője túl van egy panelcserén, ahogy olvasom, a helyzet javult de a probléma maradt. :(

Ezek alapján nem tudom érdemes-e küzdeni a gyártóval készülék, panelcsere ügyben "hátha jobb lesz" címszó alatt. Vagy inkább próbálkozni valami beállítással, ami megpróbálja minimalizálni a jelenséget.

mcwolf79: Nálad ez a jelenség egyáltalán nem jelentkezik LG 49SJ810V esetén, vagy csak olyan tartalmat nézel a TV-n, aminél nehezen észrevehető/nem zavaró?

[ Szerkesztve ]

(#88464) mcwolf79 válasza lada22 (#88463) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát én jobbára konzolon játszom és filmeket nézem. Nem tudom, hogy ha sasolnám a képet akkor feltünne-e, de eddig nem szúrt szemet. A dimming jelenség természetesen feltünt, de hát ez ugyebár az IPS panel rákfenéje. Más zavaró jelenség nem szúrt szemet :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#88465) zeee válasza lada22 (#88463) üzenetére


zeee
senior tag

Tudsz valami videot linkelni amin előjöhet a ,,jelenség"?
Nekem egy 65UJ634V van, még nagyon friss, tesztelgetem.

(#88466) lada22 válasza mcwolf79 (#88464) üzenetére


lada22
csendes tag

Szia!

Általában jobbra-balra le-fől mozgó statikus világos textúránál jól észrevehetők ezek a "sávok, foltok", ha az ember szeme követi a textúra mozgását. Általában aki sok foci-, golf-, síközvetítést néz, az panaszkodik a hibáról (a sok jobbra-balra kameramozgás miatt ott jól észrevehető, ha van ilyen hiba). Konzolon szerintem FPS-eknél látszódhat jobban, ha mondjuk az ég felé nézel és forgatod a kamerát.

Akkor Te szerencsés lehetsz, egy olyan példányt fogtál ki, amelyiknél nem/minimálisan jelentkezik.

Üdv.

(#88467) lada22 válasza zeee (#88465) üzenetére


lada22
csendes tag

Kerestem pár teszt videot:
https://www.youtube.com/watch?v=zRGUkxrwdeU
https://www.youtube.com/watch?v=12ZqE54jCqk
https://www.youtube.com/watch?v=bDzcnxglmIE

Akkor lehet észrevenni a problémát, ha szemmel követed a mozgó textúrákat.

Otthon megpróbálok csinálni egy videot, ahol látszik a probléma a TV-men. A hiba lejelentéshez úgyis fog kelleni. :/

(#88468) westcoastog válasza zeee (#88465) üzenetére


westcoastog
veterán

Amiről beszélgettünk privátban is, arról panaszkodnak ők is. :K

(#88469) Bass


Bass
addikt

Sziasztok még most is a csatlakozással küzdök. A tv látja a wifi direct menuben a telefont és forditva és csatlakozik is de az lg tv plus progi már nem látja,kipróbáltam régebbi verzióval is de semmi. Ötlete valakinek?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88470) Fagyi válasza Bass (#88469) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Milyen teló, simán wifi directel vagy miracast-tal próbáld keresni.
ű
Én az Lg tv remote appot használom képernyőképet is lő!

Többi app

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#88471) Srob válasza lada22 (#88467) üzenetére


Srob
tag

Ezek a tesztek 720p és 1080 pixelesek,a tv-d 2160p.Keress 4k tartalmat és úgy próbáld!Nem Full HD-s tv-d van!

"curiosity killed the cat"

(#88472) Bass válasza Fagyi (#88470) üzenetére


Bass
addikt

Honor 8 wifi directen latjak egymast az asszony telójával sem megy. A progi az LG tv plus amit eddig is használtam,de muota frissult a tv azota csinalja ezt. Kiprobaltam a youtube megisztasa megy. A sure app nehezkesen de megy. De hogy min h csatlakozik az passz. Van valami masik app amit lehet hozza hasznalni a gyarin kivul?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88473) Fagyi válasza Bass (#88472) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Alkalmazásokban a telón töröld az app frissítéseket?!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#88474) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy LG 55LA790V-ZA típusú TV-m van amit nagyon szeretek is, de egy valamivel nem tudok megbírkózni.
Hálózaton keresztül szoktam filmeket nézni, de sajnos ha véletlenül a filmnek több hangsávja is van, de nem magyar az elsődleges, akkor nem tudom megváltoztatni.
A menüjében van olyam, hogy "hangság kiválasztása" ugyan úgy mint a felirathoz is, de felirat sávot tudok választani, viszont hangsávot nem... :(

Valaki találkozott már ilyen problémával?

Ha igen esetleg sikerült valahogy orvosolni?

Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv

(#88475) Bass válasza Fagyi (#88473) üzenetére


Bass
addikt

Mire gondolsz? A progi a 4.0-al tart de felraktam regebbi verziot is. Erdekes h kulsos appokal megy de talan az lg felulete a legjobb.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88476) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Használtba melyiket ajánljátok a 2 tv közül? A lényeg,a wifi-youtube,usb lejátszás,könnyű webkezelés. És nem lenne gond,ha a laptopommal kábelek nélkül is össze tudnám kötni. Filmet átvinni.
Samsung UE40J5100 vs LG 43LH590V

(#88477) Bass válasza Remekelek28 (#88476) üzenetére


Bass
addikt

Samsung 😁Lg ipari.... Ugyan ilyen LG-m van.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88478) Remekelek28 válasza Bass (#88477) üzenetére


Remekelek28
őstag

Új árban drágább az lg. Biztos,h rosszabb?

(#88479) Fagyi válasza dc.tacsi (#88474) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Lejátszás közben nézd meg a beállításokat-video lejátszás beállításokban.
Nekem ott van hang nyelve -1- ,de nem tudom változtatni, lévén egy hangsáv van.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#88480) zeee válasza westcoastog (#88468) üzenetére


zeee
senior tag

Az első videó alapján van egy kevés jelenség. Nekem ez eddig fel sem tűnt. Fociban pl nem is látszik, csak ennél kék eges felhős videóban. Próbálok keresni én is valami 4k tartalmat

(#88481) dc.tacsi válasza Fagyi (#88479) üzenetére


dc.tacsi
tag

Nálam is megvan természetesen ugyan ez a menü, de sajnos ki van szürkítve és nem tudok választani.
Nem csak 1 filmnél próbáltam ki, hanem gyakorlatilag már 3 éve kismilliószor, de sajnos soha nem lehet változtatni...

(#88482) Fagyi válasza dc.tacsi (#88481) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Másik kérdés a formátum kezelés!
Dolby Digital és DTS dekoder van benn, tehát olyan Divx anyag amin van több hangsáv, az elehetséges.
Más szvsz nem.
Esetleg CI modulos vétel esetén használható.
Nekem az üf-n készségesen segítettek, egy telefon megér!?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#88483) mcwolf79 válasza lada22 (#88466) üzenetére


mcwolf79
veterán

Mostanában elég sok sìugràst néztem,nem tapasztaltam ilyen fàtyolosodást.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#88484) westcoastog válasza zeee (#88480) üzenetére


westcoastog
veterán

Én filmek közben szúrtam ki, madmaxnél például sok világos sivatagos jelenetben..

(#88485) fleetcmd


fleetcmd
tag

Sziasztok!

Most láttam, hogy van LG TV topik is..

Néhány héten belül tervezek új készüléket vásárolni, lehetőleg 100-150e Ft között. Az LG készülékei nagyon tetszenek a WebOS miatt, ami egyrészt jól néz ki, másrészt Amazon Video támogatásom is lenne meg minden.

Azonban a sok hasonló nevű modell között nagyon el vagyok tévedve. Csak párezer forint különbség van köztük, de hiába nézem, hogy az egyik miben más, mint a másik, nem jövök rá. Néztem az összefoglaló hozzászólást is, de az sajnos nincs frissítve az újabb modellekkel.

Általában elmondható, hogy a nagyon hasonló árú modellek közül ami "nagyobb", az a jobb?

Pl:
* LG 43UJ634V
* LG 43UJ635V - közül inkább ez?
* LG 43UJ6517 - ezt nem is tudom hova tenni a másik kettőhöz hasonlítva

Vagy az eggyel olcsóbbak közül:
* LG 43UJ620V
* LG 43UJ6307

Ahol az Alza.hu-n oda van írva, hogy van "game mode" a TV-n, az vajon megbízható (kivastagítottam azokat)? Néztem az LG oldalát, de ott a műszaki paraméterekről körülbelül semmi sincs a fogyasztáson kívül (de azt öt helyen is leírják).

A másik kérdés, hogy az a típusszámból látszik, hogy melyikhez adnak Magic Remote-ot, vagy 2-300e alatti TV-knél ezt ne is keressem? Mennyire használható jól a Magic Remote nélkül?

Ezen felül igazából még az input lag érdekelt volna, mert elsősorban a filmnézésen kívül játékhoz szeretném a készüléket, de ha ennyire lelkesen fel van tüntetve, hogy van "game mode", akkor gondolom, az input lag megfelelő szinten van, ugye?

Bocsánat a sok buta kérdésért, próbálok felzárkózni, még csak a katódsugárcsöves TV-ket ismerem :(

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#88486) westcoastog válasza fleetcmd (#88485) üzenetére


westcoastog
veterán

én 43uj635v-n játszottam, game mode-on kívül mindenben borzasztó az input lag, game modeba kapcsolva nem érzek különbséget a pc-s monitoromhoz képest.

Én személy szerint nem tudom ajánlani ezt a típust, szerintem rettentő gagyi a minősége, összeszerelésileg is, na meg a másodikat küldtem vissza garanciába. Persze vannak akik elégedettek vele, csak leírom a véleményem. :)

Webos szerintem kellemesen használható.
634-635 között csak a színében van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#88487) lada22 válasza Srob (#88471) üzenetére


lada22
csendes tag

Jogos a felvetés, mert akár a különböző felskálázó és egyéb algoritmusok (akár a tömörítés) is bekavarhatnának akár, de sajnos ezek kikapcsolásával és az általam csinált 4k videót futtatva is jól látszik, olyan mintha a képernyő piszkos lenne:

https://youtu.be/G9mF1G2LC0o

Tehát sajnos ez mindig jelen van. Persze a videón keresztül kicsit nehezebben jön át, mint élőben.

Vannak viszont 4k HDR teszt videóim letöltve, pont azok, amik mennek a boltokban a TV-ken. Azokon nagyon nehezen lehet észrevenni ezt a hibát, mert nagyon ügyesen a TV erősségeit és nem a gyengeségeit emelik ki. (Nem nagyon van rajtuk olyan kép, amin hosszabb ideig egyszínű statikus világos nagy felületek mozognak.) Emiatt elég nehéz a boltban menő 4k HDR tesztvideók alapján kiszűrni ezt a hibát. Persze ez a probléma csak speciális esetekben látható (a csíkos tesztvideó is elég speciális), a nézett tartalmak kis százalékában van olyan jelenet, ahol észrevehető. Tegnap direkt néztem TV közvetítést is, meg TV-n keresztül Forma1-et. Azért figyelnem kellett hogy észrevegyem... De néha azért látszik, akkor viszont zavaró. :(

Azt szokták mondani, a tapasztalt jelenség csak akkor hiba, ha a felhasználót zavarja annyira, hogy bejelenti. :D

[ Szerkesztve ]

(#88489) zeee


zeee
senior tag

Én ezt eddig észre sem vettem :D csak most hogy teszteltem én is ilyen videóval ami előhozza. Bevallom engem cseppet sem zavar, mert nem látom tv-zés játszás filmezés focinézés közben sem, hál’ Istennek az enyémen nagyon minimális a jelenség. A szürke kép is elfogadható. Ettől sokkal rosszabbakat láttam teszteken. Minden nap elinditok valami 4k youtube videót (az újdonság ereje még most is két hét után) és ledöbnenve nézem a képi világot :) input lag-ot game modban abszolut nem érzékelek. Ránéztem tegnap CS-ban, semmi késést nem tapasztalok. Pedig kell lennie 14ms-nak, de nekem kevesebbnek tűnik.
Én assetto corsa-val szimulátorozok főleg. Van egy cockpit-em, 130cm-re van a fejem a kijelzőtől. Nem tudom szavakba önteni mekkora élmégy egy 65” kijelzőn vezetni. Hihetetlen. Ennél a méretnél ár/teljesítmény szempontjából kiváló választás ez a típus. A konzol amit adnak hozzá az felejtős, a csavarok minősége is. Fel kell szerelni falra mert a lábán libeg, instabil, kileng ha megböki az ember. Csak meg kell nézni az amazonon az értékeléseket.

A tv nem tökéletes, ezzel tisztában kell lenni. filmezés közben zavaró tud lenni este hogy alul felül a fekete sáv nem fekete, érezni a bevilágítást. Ezt már kiküszöböltem azzal hogy este leveszem a háttérvilágítást annyira hogy egy sötét jelenetnél megállítom és figyelem mikor kezd el eltűnni egy sötét részlet a képen. Na itt már az alsó felső sáv kezd feketére hasonlítani. Ezt el kell fogadni, vagy megtoldani súlyos összegekkel és venni Oled-et. Ott pedig kezdődik egy hasonló procedúra, mert azoknak is vannak betegségei. Összeségében én nem bántam meg hogy ezt a típust vettem, most utólag is ezt venném. Sajnos westcoastog esete engem is majdnem elrettentett. Az ami vele történt hogy már a másodikat cserélik neki, az már ,,érfelvágósan” dűhítene engem is. Persze még csak két hete van nálam, ki tudja mit tartogat a jövő, de bízom benne hogy nem lesz vele gond.

A beégéssel mennyire kell vigyázni? Mivel én csak monitornak használom a tv-t, próbàlok figyelni rá. Pl a tálcán az automatikus elrejtést bekapcsoltam, böngészés közben használom az F11-et.

(#88490) zsoika válasza lada22 (#88487) üzenetére


zsoika
addikt

Az a baj....ha egyszer rááll a szemem akkor mindig észreveszem és nagyon zavaró.
Olyan ez mint egy csendes szobában az óra mutató kattogása.....ha egyszer belemászik a füledbe akkor csak az elem kivétele segít. :DDD
Elkeserítő hogy felső kategóriában is jelen van , nem csak az én 510v m esetében. Én meg szidom magam ,hogy ilyen alsó kategóriásat vettem ....pedig ezek szerint följebb sem kerek a történet.
Nem tudom a sony nál is ennyire jelen van e a felhősödés vagy azok hogy oldják meg ,de mintha azok jobbak lennének.

(#88491) westcoastog válasza zeee (#88489) üzenetére


westcoastog
veterán

Ilyen az én szerencsém, pár millió tévéből kifogtam pont két rossz darabot. :D

Szerintem fölösleges állítani a háttérfényt, játéknál sötétebb részeken próbálgattam, elképesztő mennyi részlet veszett el a sötétben ha mondjuk 1 értékkel lejjebb vettem a fényerőt, már nem emlékszem mennyire volt állítvan, de azt hiszem a háttérfény és fényerőm is 75-80 között voltak. Ott hozta számomra a megfelelő fényerőt, és nem tűntek el a sötétben a dolgok.

Beégni örökre nem fog valószínűleg, csak ott marad rövid ideig ami ott marad.

Tegyél ki egy youtube videót teljes képre, hagyd ott pár percig és nézd meg bal felül ott marad e a cím ha elindítod a videót, hagyhatsz facebook-ot böngészőben megnyitva aztán beteszel egy sötétebb képet például.

De kint hagyhatod a webos menüt is, jobb fölső sarok 3 karikája is szeretett ott maradni nálam..

(#88492) zeee válasza westcoastog (#88491) üzenetére


zeee
senior tag

Reggel már ébredtem arra hogy èjjel elaludtam és órákat ment a chrome böngésző. Sajna rossza alvó vagyok, néha éjjel is olvasgatok a neten. Na a lényeg hogy megijjedtem, hogy biztos beégett. De semmi! Egy halvány folt se maradt pedig direkt megnéztem az asztali háttérképen közelről, illetve szürke képen is.

(#88493) westcoastog válasza zeee (#88492) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor nálad nem lesz gond. :)

(#88494) zeee


zeee
senior tag

Van a tv-n a HDMI ULTRA HD Deep Color funkció. Tudja valaki mi az? Az nvidia control panelben van egy Output Color Format funkció, ahol lehet ezt azt kapcsolgatni. Nálam most 4:4:4 van beállítva.

Van ez a tesztkép, ami szintén a témaval kapcsolatos, ha jól értettem az alsó kék sornak a láthatósága betűk olvashatósága, hogy mennyire mosódik el lenne a lényeg, de nem is értem az angolom se jó, szóval valaki kisegíthetne mi hogy miről is szól nagyjából a dolog és mi a helyes beállítás.

(#88495) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok,

Van egy LG 43lf510v nem okos tv-m. Van a távirányítóján felvétel gomb. Rá is kötöttem egy 500Gb-os HDD-t a tv-re. Be is állítottam mit vegyen fel, de egyszerűen nem találom a menüt ahol le tudom játszani. Input majd USB opció nem jó mert ott adattárolóként látja a HDD-t. Home gomb nincs, mivel nem okos a tv. Settings és q.menü-t már teljesen átnéztem nem nem leltem rá. Valakinek esetleg ötlete? Előre is köszönöm!

Üdv,

(#88496) Breki válasza dargelot (#88495) üzenetére


Breki
veterán

A használati útmutatója alapján.

A Saját média használata
SETTINGS SAJáT MÉDIA Minden média / Filmlista / Fényképlista / Zenelista
Fájl kiválasztása a listáról. Megjeleníti a kiválasztott fájlt.
A lejátszással kapcsolatos beállítások megadása a lemez lejátszása közben, az opció ellenőrzésével.
Filmlista
Ez a funkció nem minden modellen érhető el.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#88497) dargelot válasza Breki (#88496) üzenetére


dargelot
senior tag

Ez meg is van, de a saját média alatt a HDD adattárolóként lesz megnyiva, ergo csak az avi, mkv stb fájlokat tudom megnyitni. A TV által lementett ismeretlen formátumot nem tudja megnyitni. Anno évekkel ezelőtt valahol megtaláltam, de ahol hittem ott nincs. Egy teljesen másmilyen menü jött elő ahol csak a HDD-n rögzített videókat lehetett elérni. Ezt keresem.

Üdv,

(#88498) Srob válasza zeee (#88494) üzenetére


Srob
tag

Amelyik kimeneten 4k-t használsz ott bizony be kell kapcsolni a jobb kép és az input lag miatt.Más felbontáson úgysem fog működni rendesen.(nem lesz hang vagy kép)Az nvidia panelen ne 444 8-bitet hanem 420 vagy 422 10-bitet válassz a hdr miatt.Az asztal színbeállításnál a digital vibrance 50-ről mehet feljebb ahogy jónak látod.

"curiosity killed the cat"

(#88499) zeee válasza Srob (#88498) üzenetére


zeee
senior tag

Kipróbáltam! Valóban megjelenik a jobb felső sarokban a HDR kis ablak. De.... Ez így borzasztó homályos :) Holott minden képüzemmódban 100-ra teszi a háttérvilágítást. Állítottam a digital vibrance-t, de az nem segít rajtam a homály szempontjából. Ahogy írja is az rtings.com oldal, innenstől kezdve 5 képüzemmód áll rendelkezésre. Na most az nvidia controlpanelben A digital vibrance felett a homály javítását elkezdheten piszkálni a fényerőv és gamma csúszka állítgatásával, vagy ahhoz nem érdemes piszkálni.

(#88500) dorika87


dorika87
őstag

Üdv. Érdeklődni szeretnék, hogy az Lg LA620S típusú tv-ben CI vagy CI+ modul van? Mert szeretnék Digi film szolgáltatást és a Smart Cam leírás alapján csak CI+ modullal működik. Ha nem muszáj nem szívesen szeretnék hd boxot emiatt.
Köszi előre is a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.