Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88301) westcoastog válasza gamegod (#88300) üzenetére


westcoastog
veterán

Az is jó menet lesz, mióta vársz?

(#88302) tomcsi23 válasza westcoastog (#88299) üzenetére


tomcsi23
veterán

Olvastam az előzményeket, azért is kérdeztem, hogy most mi történt, mert eddig az jött le a 2. TV-ről, hogy jóazúgy.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88303) westcoastog válasza tomcsi23 (#88302) üzenetére


westcoastog
veterán

zeee-vel beszélgettünk privátban, aztán mondta ne hagyjam annyiban, igaza is volt. :)

(#88304) tomcsi23 válasza westcoastog (#88303) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kíváncsi vagyok, mire jutsz. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88305) westcoastog válasza tomcsi23 (#88304) üzenetére


westcoastog
veterán

Remélem sikerül megcsinálniuk, másik tv-t nem akarok, nem sok remény fűzök hozzá hogy jót kapnék. :DDD
De ah ezt megjavítják az jó lenne. A dirty screen effect nem tudom hogy hibás panelhez köthetőe e, vagy egy típusra kompletten jellemző, nem emlékszem hogy az első tv-m olyan lett volna, bár kitudja, nem figyeltem meg akkor annyira.

[ Szerkesztve ]

(#88306) gamegod válasza gamegod (#88300) üzenetére


gamegod
senior tag

2 napja várok rájuk :DD

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#88307) westcoastog válasza gamegod (#88306) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor még nincs nagy gond. :DDD

(#88308) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Van egy lg lf630v tv-m. Mindent lejátszott eddig kb de Ncore-on van fent egy film amit hang nélkül játszik le: The.Invisible.Guest.2016.720p.BluRay.x264-USURY
Miért? Egy rakás X264es bray veriós filmem van azok jók. :F
Esetleg más is kipróbálná? Imdb 8as spanyol film állítólag üt ;)

[ Szerkesztve ]

(#88309) gamegod válasza westcoastog (#88307) üzenetére


gamegod
senior tag

igen de lassan 3 hete nincs tv-m :D :))

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#88310) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok. Vettem egy 43uj6307
4k tv-t. http ://www.lg.com/hu/televiziok/lg-43UJ6307 Bekapcsoláskor mindig frissíteni akar. Érdemes engedélyezni, vagy jobb ha gyári a szoftver?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#88311) nyesix


nyesix
senior tag

Vettem egy LGSJ 5 soundbart. LgG tv vel ARC n összekötve. Sokkal jobb a hangja mint aTV nek, a mély is elég, de lehet külön is kiemelni, illetve van néhány előre definiált üzemmód is. Alacsony hangerőn is tiszta hangja van

[ Szerkesztve ]

(#88312) nyesix válasza nyesix (#88311) üzenetére


nyesix
senior tag

Bocs ez rossz helyre ment, törölhető az előző is

(#88313) Szalay123


Szalay123
csendes újonc

Halihó
A drága mama fejre állította a LG Tv-t.
Kijelzőnek hellóka lett.. Hol lehet be szerezni? LC320EUN SE M2

(#88314) aronpapa válasza Szalay123 (#88313) üzenetére


aronpapa
tag

Valszeg a kijelző annyiba fog fájni, mint egy új tv.

(#88315) aronpapa válasza bigdady (#88308) üzenetére


aronpapa
tag

Talán ezért nincs magyar hang és felirat:

"Audio...: Spanish
Subs....: English"

(#88316) hesszusz


hesszusz
tag

Üdv!Segítséget szeretnék kérni!Nagy dilemma előtt állok,egy LG 55UH7707-et szeretnék leválltani nagyobbra.
A kiszemeltjeim:Samsung 65KS7000 illetve az LG 65SJ810!
Mindkettőről olvastam jót és rosszat is de nem tudok dönteni...

Keresek Mission M30-31-et!

(#88317) bigdady válasza aronpapa (#88315) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura, másik tévé lejátsza még mobil is a hangot. Meg is néztem jó film :)

(#88318) N.Laca64


N.Laca64
csendes tag

Sziasztok.
Belépek a klubba egy LG 60SJ810V készülékkel amit tegnap vettem. Elolvastam a fórumon a róla szóló hozzászólásokat, volt ugye pozitív és negatív is (RGBW) és végül úgy döntöttem hogy megveszem. A tapasztalatom eddig nagyon pozitív, bár azzal kezdtem hogy a vond fórumtárs által ajánlott beállításokat megejtettem rajta. Az tény hogy a feketék nem olyanok mint egy VA panelon szemböl,de én a nappaliba vettem ahol nem szoktunk teljes sötétségben filmeket nézni. Ráküldtem a Transformers The Last Knight 4k verzióját és ámultunk a családdal hogy milyen jól néz ki.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#88319) N.Laca64 válasza hesszusz (#88316) üzenetére


N.Laca64
csendes tag

Szia. A KS7000 széria úgy tudom hogy egy nagyon jó széria volt a Samsung részéröl de azt lehet még újonnan kapni? Mert az legjobb tudomásom szerint 2016-os széria. Egyedül az összeszerelési minöséggel voltak gondok (leváló hátlap, légy a panelben stb.) de a Samsung fórumon ezt jobban el tudják mondani. Számítógép monitornak én is egy KU6400-ast használok és nagyon elégedett vagyok vele. Az LG mellett a nappaliba pedig a teljes 4K formátumtámogatás, az OS. és a széles látószög döntött.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#88320) hesszusz


hesszusz
tag

Vajon mennyire szembetünő a külömbség az LG 8bit+FRC és a Samu 10bit-es panelja között?

Keresek Mission M30-31-et!

(#88321) lix24 válasza gamegod (#88300) üzenetére


lix24
csendes tag

Szia! Nekem is uj701-m van mi lett a tieddel, hogy cserélik? Nekem spec fura hogy vannak szerintem látható függőleges háttér világítási gondok, amik világos jeleneteknél eléggé zavaróak...
Üdv

(#88322) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy LG LB730V tv-m. Ezen van 2.4 és 5GHZ wifi modul is. Rá is csatlakoztatva.
A routerem támogatja az USB megosztást. A kérdésem az lenne, meg lehet valahogy oldani hogy a routerre kapcsolt HDD lemezen lévő filmeket elérjem a Tv-n keresztül?
A számítógépem eléri, de a TV a smartshare-ben nem látja. Van esetleg erre valami megoldás?
(nem szeretném a tv-re kötni közvetlenül ezt a HDD-t).
Előre is köszönöm a segítséget!

(#88323) ftamas0201 válasza fulton (#88322) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Van esély persze. Gépre egy Serviio vagy a routeren a media szerver-t bekapcsolni és akkor létrejön egy DLNA hálózat. Attól függ milyen router és tudja-e ezt a media szerver funkciót. A tv-n a bemeneti listában kell keresni majd a DLNA szervert így.

(#88324) tomriddle74 válasza pepe_g (#88310) üzenetére


tomriddle74
tag

Szia!
Az enyém autómatán frissít. Elég sokszor. De szerintem teljesen rendben van.

(#88325) makoss válasza ftamas0201 (#88323) üzenetére


makoss
addikt

UTP kábelen átviszi az 5.1-es hangot is?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#88326) Lacielvtárs válasza makoss (#88325) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Utp kabelen nem 5.1 hang 'megy', hanem adat...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88327) honda23 válasza lix24 (#88321) üzenetére


honda23
aktív tag

Local dimming hiba. Én sem vagyok elégedett a 2017es modellekkel. Vedd minimumra vagy kapcsold ki.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#88328) gamegod válasza lix24 (#88321) üzenetére


gamegod
senior tag

ilyen villódzó csíkok voltak.

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#88329) fulton válasza ftamas0201 (#88323) üzenetére


fulton
addikt

Működik, köszönöm. Nagyon vagány így.
Rátolva egy 2 tb külsőt, laptopról közvetlen tudom letölteni a filmet rá, tv-ről medig mehet is.
Eddig mindíg huzgálni kellett a meghajtót tv laptop között ingázva.

(#88330) tomriddle74


tomriddle74
tag

Sziasztok!

Nincs valahol egy jó kis kalibráló táblázat uj6307hez? Nem nagyon leltem ilyet a neten.

(#88331) Bass


Bass
addikt

Sziasztok van egy Lg LH43" 590v smart tv-m és nem tudok hozzá csatlakozni a telefonommal. Nem látják egymást sem a telo a tv-t sem a tv a telót ha keresést bekapcsolom.LG TV plus appot használnánk hozzá.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88332) 4ron válasza 4ron (#88167) üzenetére


4ron
senior tag

Erre senki? Nem hiszem el, hogy nem lehet exportálni valahogy. Rohadtul kényelmetlen a távirányítóval vergődni.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#88333) tomriddle74 válasza Bass (#88331) üzenetére


tomriddle74
tag

Szia!
Tudom, alap kérdés, de a két eszköz fenn van ugyan azon a hálózaton?
Nem lehet wifi vagy lan probléma?
Én ott néznék körül elsősorban.

(#88334) Bass válasza tomriddle74 (#88333) üzenetére


Bass
addikt

Igen mind a kettő ugyan azon a hálózaton lóg,kipróbáltam 2,4 és 5 ghz-n is de semmi. Tegnap töröltem a párosításokat és jó lett viszont mára megint ugyan az.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88335) tomcsi23 válasza Bass (#88334) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lehet, csak kábellel fog tartósan megjavulni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88336) tomriddle74 válasza Bass (#88334) üzenetére


tomriddle74
tag

Akkor nem tudom. Nekem a 6307 símán kapcsolódott mindennel. Miután ráengedtem a netet, mindenki komminikált mindenkivel. Mondjuk, most wifiről kábelre váltok majd.

(#88337) zeee válasza Bass (#88334) üzenetére


zeee
senior tag

Szia! Én megpróbálkoznék még azzal, hgy a routeren a vezérlőcsatornát auto-ról egy fix értékre állítanám. Környezeti viszonyoknak megfelelően kell beállítani, lehetőség szerint 1 és 11 közötti értékre, mert nem minden eszköz tolerálja a 12 és 13 csatornákat.

(#88338) fulton válasza fulton (#88329) üzenetére


fulton
addikt

Mivel sokan kérdeztétek itt leírom.

Hogyan lehet külső HDD-re filmet letölteni és azt TV-n keresztül lejátszani anélkül hogy bármit is ki kellene huzogálni.

Szóval, 3 komponens kell.
1. Laptop
2.Tv wifi képes. Nekem egy LG LB 730V típusom van, 5 Ghz-en rácsatlakoztatva a routerre).
3. Router - Asus RT-N56U van. (tudja a mediaserver támogatva)

A routerem tudja a wifi 2,4 - 5 ghz et is.
1.Miután csatlakoztattam a külső HDD-met a routerre, a laptopon keresztül leszedtem a honlapjáról a driver tools menüpontból a szoftját.

2.Belépek a konfigurálásba, és itt van olyan lehetőség hogy mediaserver bekapcsolása. Miután rákattintok, elkezdi telepíteni a szükséges fájlokat a külső HDD-re. Pár perc kellett hozzá. Ha kész fogod látni.
Ezt követően, laptopon leellenőriztem totálcommanderrel hogy elérhetőek e a könyvtárak a megosztott külső hdd-n. Rendben voltak.
Tv-n smartshare alkalmazásban szintén ellenőrzöm látja e, itt nekem a routerem nevét hozzá (ami ugye a külső hdd). Oké

3.Torrent fájl letölt, majd qturrent progival megnyitom, majd a torrent fáj megnyitásánál ki tudod választani az útvonalat. Itt ugyan úgy látnod kell a hálózatra kattintva a routered neveként a külső hdd-t.
Egyszerűen csak rámegyek, és kiválasztom a könyvtárat. Ennyi. Indítod a letöltést. Amint befejezte a letöltést ott lesz a külső vinyón. Letöltési sebességet nekem nem befolyásolta.

4.Pici várakozás után ha megnyitom a smartshare alkalmazást a tv-n, azon belül a routerem (ami ugye a külső hdd-m) ott lesz a film. Anélkül hogy bármit is szét kéne huzgálni...tökéletes kombó otthonra.

Remélem segtettem akinek kell. Ha valam van itt kérdezzetek, hogy lássák mások is.

megj. Nekem tökéletes a sebesség, 3D FulHD filmeket akadás mentesen/ minőségben hozza. Maximálisan elégedett vagyok.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#88339) Bass válasza tomriddle74 (#88336) üzenetére


Bass
addikt

Ez a legutobbi frissites ota van igy sajnos. Akkor varunk hatha javitjak a hibat.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88340) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
A t-hometól van egy lg 43uj635v tv-nk. Érdeklődnék milyen külső usb háttértár javasolt hozzá? Én egy usb 3.0 házra gondoltam, egy toshiba p300 vinyóval. 3 tb verzióra. Viszont azt mondták hogy nem biztos hogy kezeli a tv. Mi az amit visz és megbízható is? Jó lett volna ha 3 terrás...
Illetve most olvastam itt a fenti hsz-ben a routeren keresztüli lejátszást. Nekem egy asus rt-n18u routerem van. Azon is meg tudom ezt oldani? Illetve egy ilyen router milyen külső vinyót visz el?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#88341) Woodslave válasza fulton (#88338) üzenetére


Woodslave
nagyúr

1. pontban a hdd drivert töltöd le? Mediaserverként látom a hdd-t le tudok játszani róla de nem látja se a tc se a torrent program...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#88342) #04441088 válasza Fagyi (#88254) üzenetére


#04441088
törölt tag

(#88343) htom127


htom127
tag

Üdv
SJ810V-re kérhetnék bevált képbeállítási értékeket a tulajoktól?

" Bazinga !"

(#88344) Rico33 válasza Bass (#88339) üzenetére


Rico33
aktív tag

Ilyet szokott nekem is, akkor telón wifi ki-be megoldja. De a szövegmezőbe írás közben a kurzor nem reagál csak ha távkapcs nyilakkal kilépek onnan, hát ezt javithatnák már.

(#88345) scream24 válasza fulton (#88338) üzenetére


scream24
senior tag

Mivel én is meguntam a külső hdd cipelését beruháztam egy Xiaomi Mi 3G routerre. Cirka 9000ft. Így most a rádugott hdd a routeren futtatott torrent kliens révén a laptop feleslegessé is vált. Letöltést akár telefonról is is indíthatunk. 0-24-ben megy a seed. Az így leszedett játékokat egyből az xboxra is másolhatom. A tv és a router 5GHz-en van összekötve és a teljes 4k hdr filmek is mennek akadás mentesen. Tahát aki sokat filmezik mindenképpen érdemes egy ilyen megoldásban vagy egy nas üzembe helyezésén elgondolkodni. :)

Most látom, hogy Asus RT-N56U routered van. Abban van beépített torrent kliens így lapos nélkül mehet a letöltés, seed.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#88346) N.Laca64 válasza htom127 (#88343) üzenetére


N.Laca64
csendes tag

Szia. Én ez alapján állítottam be.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#88347) fulton válasza scream24 (#88345) üzenetére


fulton
addikt

Köszi az infot utána nézek

Egyébként nagyon babán néz ki a routered :D

[ Szerkesztve ]

(#88348) fulton válasza Woodslave (#88341) üzenetére


fulton
addikt

Nem, hanem a Rotuer progiját szedtem le a konfigurálás végett.

(#88349) fulton válasza Woodslave (#88341) üzenetére


fulton
addikt

korábban nem barmoltál a hdd -re valamit, mediaserver stb..
Nekem akkor csinált ilyet mikor kihuztam a hdd-t majd visszadugtam. Nem látta a tv-. uninstal róla a mediaserver, majd laptop-ra kösd rá a hdd-t és manuálisan törölj mindent amit a router tett fel.
Ezután vissza a routerbe, és instaláld újra. Ezzel nekem ment ismét. Az hogy a géped miért nem látja passolom.
Nekem látja a laptop és a asztali pc is.

(#88350) fulton válasza fulton (#88347) üzenetére


fulton
addikt

nem jó, nekem akkor kikapcsolja a mediaservert. de nem baj igy is tökéletes

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.