Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) Dr. Gonzο válasza 8nemesis8 (#88700) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem tudom pontosan, meg aztán melóból írok, ;] meg sem tudom nézni.
De az már nem igazán lesz fontos.

(#88702) dape13


dape13
csendes tag

Sziasztok! Használ itt valaki LG tv-re több fejes műholdvevő megoldást? ( DISECg) Köszi

(#88703) 8nemesis8 válasza Dr. Gonzο (#88701) üzenetére


8nemesis8
veterán

Oks :)
Én is melóból írok, azért nem tudom még kipróbálni majd csak délután!

(#88704) trojka válasza dape13 (#88702) üzenetére


trojka
csendes tag

igen egy 4 es osztot használok vele

(#88705) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Konzolhoz kinéztem egy TV-t, egy 22"-os Samsung modellt váltana, így gyanítom mindenképp előrelépés lenne. Ez az LG 32LJ500V. Rákerestem itt a konkrét típusra de nem sok információ van róla, árukeresőben 70e Ft alatt TOP kategóriás sok jó értékeléssel, de fáztam már rá árukeresős értékelésekre. PS4 Pro-hoz kötném, a lényeg, hogy a mostaninál nagyobb képernyőm legyen viszonylag jobb képpel, nem teszem magasra a mércét ebben az árkategóriában.

PSN ID: marquuard

(#88706) tihibaby válasza Fejo (#88696) üzenetére


tihibaby
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni,de ugyanezzel szívtam 2 hétig,nem jött össze.
Volt kártyacsere olyanra,ami még elvileg jó lett volna a CI kártyába(készülék független),a CI kártya az egyik legjobb típus volt,kollégám a Direct-nél dolgozik,ő is próbált segíteni,és semmi.
Az itteni vevőszolgálaton a hölgy már eleve intett,hogy nem fog működni,nem hittem neki,sajnos.
Aztán átmentem a sima UPC-hez,ott már eleve a CI-t ajánlották az újabb tv-khez már olyat adnak.
Azért próbáld még meg,ha még nem próbáltad,a bejövő koaxot a sima antenna bemenetre kösd be,hátha.

(#88707) sirály69


sirály69
őstag

HBO Go-t használom pár napja és érdekesen működik...
pl. sorozatok közt kiválasztom a Westworld sorozatot.
Fel hoz egy oldalt, de nem lehet semmit sem kiválasztani.... :O
Mi lehet a gond?

Szerver Hosting Debrecenben

(#88708) olivera88 válasza seniman (#88690) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. Lehet h nem jól áll akkor nálam .
Lőnél egy képet róla? Ahol csatlakozik tv hez, oldalról és alulról. Nálam látszik egy pici rés oldalról nézve.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#88709) Watt25 válasza tihibaby (#88706) üzenetére


Watt25
veterán

Ismét leírom századjára is: A csatornák behangolásának (behangolhatatlanságának) semmi köze a CI kártyához. Ha nem tudja behangolni a csatornákat, az nem a CI kártya hibája, lévén kártya nélkül is be kell tudni hangolni azokat. A kódolt csatornákat is!
Továbbra is az antennával, kábelekkel, végső esetben a felhasználóval lesz a probléma...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#88710) seniman válasza EnterR (#88705) üzenetére


seniman
addikt

Nekem a nagytesója van,a 43"-os változat,PS4 slimmel és PC-vel hajtom.Szép képe van,bár a beállításokkal el lehet játszadozni bőven.

(#88708) olivera88

Kicsit nehéz itt a helyén fotózni,de én nem láttam illesztési rést:

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#88711) olivera88 válasza seniman (#88710) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi :R Ahogy látom az enyémhez hasonló rés nincs. 1 vagy 2 csavaros lába?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#88712) EnterR válasza seniman (#88710) üzenetére


EnterR
veterán

Köszi szépen. Már csak azt kéne kiderítenem, hogy a 32"-os lábai között mekkora a távolság, eléggé kicentizett helyem van. :D

PSN ID: marquuard

(#88713) seniman válasza olivera88 (#88711) üzenetére


seniman
addikt

Két csavaros,de mint mondtam elég érdekesen,tekerve kell a helyére rakni,van is valami ábra a csomagolásban róla.Bekattan a helyére,ki sem esik onnan amíg betekered a csavarokat.

(#88712) EnterR

Azt sajnos nem tudom,de az előtted hozzászóló kollégának szintén 32-es verzió van,ha megkéred biztos leméri Neked.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#88714) tihibaby válasza Watt25 (#88709) üzenetére


tihibaby
senior tag

Ok,ha te mondod,ráadásul századjára... ;)

(#88715) olivera88 válasza seniman (#88713) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Az enyém 1 csavaros. Hát nekem semmi se kattant emlékeim szerint.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#88716) EnterR válasza olivera88 (#88711) üzenetére


EnterR
veterán

-

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#88717) yoogie


yoogie
aktív tag

Adott egy 43UJ7507-es tv, WebOS 3.5-el, lehetőség van az adott rendszeren a Google Chrome frissítésére? :U

(#88718) sirály69 válasza sirály69 (#88707) üzenetére


sirály69
őstag

Megoldódott...

Szerver Hosting Debrecenben

(#88719) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Oké lehet buta kérdés...

Második Tv-nek választanánk egy újabb DLNA-as készüléket. Ez az elsődleges szempont...
Tehát nem kérdés hogy 32LJ610V kerülne a hálóba (asszonynak :) sorozatotokat nézni, mi másért...
Sokat kéne várni a 32LK6100PLB modellre? Oké többe kerül, de HDR és már WEB OS 4.0 , Quad Proci,
egy újabb típus tovább is kap támogatást. Inkább már erre beszélném rá a drágámat. Feltéve ha nem Augusztusra ér ide... Oké lebuktam A HDR-re én vagyok kíváncsi, a sorozatoknál talán nem is divat ez.
Az országos terjesztés mikor kezdődhet? Gondolom a Foci VB előtt azért kapható lesz.
Pl egy Media Markt mikorra listázhatja be? Van erről tapasztalat? Oké Alzá-tól rendelhető már most is, de ha a költségek egy része Erzsi ajándékutalványból van megoldva marad az MM...

(#88720) kicsirobi


kicsirobi
tag

Sziasztok.
Remélem nem túl hülye a kérdés, de elakadtam. Volt egy full HD LG tv, amit lecseréltem egy nagyobb Uhd tvre. A házimozira volt kötve a PC, Ps4, illetve TV. Most olyan gondom van, hogy a PC t nem látja. Pedig a fel bontás is sikerült beállítani. Viszont ha Direct a tvre kötöm a PC-t akkor látni. Csak természetesen akkor a hang a tv ből jön. Járt már így valaki?

Playstation 5, Miskolc, Spartan Race, Xiaomi 13, Garmin Fenix 6x Pro

(#88721) fleetcmd válasza kicsirobi (#88720) üzenetére


fleetcmd
tag

Viszont ha Direct a tvre kötöm a PC-t akkor látni. Csak természetesen akkor a hang a tv ből jön. Járt már így valaki?

Az első részéhez nem tudok hozzászólni, de ehhez igen. Ha a TV-t rákötöd a PC-re, akkor a hangkimenetet automatikusan a HDMI-re állítja. Ha ezt nem szeretnéd, akkor csak kattints rá az értesítési területen (jobb alsó sarokban az óra mellett) a hangszóró ikonkra, hogy megjelenjen a hanegerőszabályzó sáv. Felette van egy felirat, ahol valami olyasmit fog írni, hogy "LG TV". Ha arra rákattintasz, akkor ki tudod választani, hogy a hang hol szóljon. Valami ilyesmi:

Ez Windows 10-zel működik. Korábbi oprendszereknél a hangerőszabályzó ikonra jobbklikk majd "Playback devices", ott keresd meg a hangszóróidat, jobb klikk és "Set as Default Device".

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#88722) fleetcmd


fleetcmd
tag

Oh, a HDMI kimenetről jut eszembe. LG43UJ6517 és egy AMD Radeon R9 270x-em van, ami már nem mai darab. Azt vettem észre, hogy ha HDMI kábellel kötöm rá a TV-t a számítógépre, Extended Desktop módban áthúzom rá a videolejátszót és ott nézem a filmet, akkor egy idő után a hang elkezd "buborékolni".

Ha a hangot a HDMI helyett a számítógép hangszóróin keresztül játszom le, akkor működik rendesen, csak úgy meg fura, hogy nem onnan "jön a hang", ahol a kép van.

Ez valami HDMI-hülyeség lehet, vagy csak szimplán a videokártyám nem bírja már ezt a témát? Esetleg kábelprobléma? Vagy drivergond? Semmi extra, simán FullHD-ben 1920x1080 60Hz-en van a TV, nem tettem UHD-be, szerintem kéne bírnia :U

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#88723) Wasquez


Wasquez
senior tag

Miért emelkedik az új kiadású készülékeknek 1/3-al az energiafogyasztásuk?
Egy 55"-os készülék, 68-78W volt, most meg mind 107W !?

PC

(#88724) SZATA


SZATA
senior tag

Adott egy UJ65 szériás TV.
Az itt látható "app megosztást" – LG Magic mobile connection – hogy lehet elővarázsolni?

Egy G4 telefonnal próbálom. Az LG TV Plus app telepítve, a tartalmakat meg tudom osztani, de az appokat nem.

A videóban látható appok (Origo, Index, stb.) már nem elérhetőek WebOS 3.5-re? Úgy hallottam, megszűnt a támogatásuk, így most egyetlen magyar appot sem találok az alkalmazásboltban. Van egyáltalán?

(#88725) Lacmaster


Lacmaster
tag

Sziasztok, szép jó reggelt!

A tv-m egy 55" UJ635v
Angliában vettem tavaly..
Kérdésem a következő, ahogy hazahoztam pár hónap, max kettő után cserélték a panelt, mert foltos volt!
Erre megint pár hónap és ismét foltos :W :W
Most ha kérek egy új panelt, vajon adnak vagy hagyjam a fenébe!
Illetve hogyan lehetséges egy EU-s tvt cseréltetni, ha azt mondják ők itthon nem adhatnak csereutalványt csak javítják 2évig... :C :C
Járt már valaki hasonlóan??
Illetve ha van szaki itt, akkor ezt lehet komolyan orvosolni??

Másik kérdés, honnan tudom megállapítani a valós kimeneti kép felbontását??
Ha a jobb sarokban rákattintok a HDMI ikonra kiadja 2160p de egy Xbox one s-en a 360 játék kötve hiszem 4k :N :N
És most akkor HDR10-es vagy sem mert a box szerint az sincs :C :C
Köszönöm a válaszokat előre is..

(#88726) westcoastog válasza Lacmaster (#88725) üzenetére


westcoastog
veterán

Foltosság alatt mit értesz? Dirty Screen effect? Nekem már a második uj635 van garanciában, az egyből ilyen képpel rendelkezett, viszont a telekom nem adott papírt róla így már több mint 1 hónapja nincs tv-m, aztán meg jöhet a harmadik 635v és izgulhatok hogy végre jó legyen.. :O

Nem értem, nekem azt mondják a szervizesek hogy nem javíthatják a tv-t csak csere, rögtön küldik vissza a lengyel gyárba..

(#88727) gorgocska


gorgocska
tag

Srácok kis segítség kellene úgy néz ki be halt a Tv- 55UH664V be teszek 2 képet alul és felül két vizszintes csík látható vigyem vissza a tv aZ Euronicsba vagy a szervizt kell hívni ?valkinek van ötlete mi lehet a hiba ?

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#88728) Lacmaster válasza westcoastog (#88726) üzenetére


Lacmaster
tag

Szia!
Elsőnek volt a képernyő sarkából kiinduló fehér fényes folt, most pedig a közepén :W
Film közben olyan mintha a napfény szűrődne rá...
Akkor valóban "jó választás" volt :O
Arról nem beszélve, hogy rettenetesen kivagyok :W :W
Tavaly 270 ezret fizettem érte, erre kiderül nem is LG panel van benne :C :C
Lehet valakinek nem pénz, bagó..Én viszont keményen dolgoztam érte!!
Nagyon elveszett a hitem a cégben!!

[ Szerkesztve ]

(#88729) bebeago


bebeago
tag

Üdv!
LG 43UJ6307 tv-vel melyik Magic Remote kompatibilis?
Az AN-MR650A a megfelelő?

(#88730) Toth_Jani válasza Lacmaster (#88728) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azért ne veszítsd el a hited, sajnos éppen kifogtál egy olyan darabot amiben gyenge alkatrész van.
De azért sok ezer darab hibátlanul működik, nekem is 2 éves a TV-m, még a 3D-s széria utolsó példánya és semmi hibát nem találok a képben.

(#88731) westcoastog válasza Lacmaster (#88728) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem meg mindkét tévémben LG panelek voltak és mindkét tévé egy kalap vackot nem ért, ha végre lesz papírom a második tévéről és kapok végre cserepapírt, a telekom megint uj635-öt fog adni, másik tévét új szerződéssel nem kérhetek, mert az új vásárlásnak számít és azt csak kétévente lehet, így attól fosok hogy kapjak egy hibátlan 635-öt HARMADJÁRA, de ha nem akkor lehúzom vele a két évet kifizetem aztán eladom a fenébe. :(
150 ezer forintos termék..

[ Szerkesztve ]

(#88732) joszi1951 válasza bebeago (#88729) üzenetére


joszi1951
tag

Igen csak a MR650/A a jó.

(#88733) olivera88 válasza seniman (#88713) üzenetére


olivera88
veterán

Újra állítottam lábakat tegnap, téve széle felé kell rátartani csavarás közbe, és így most jó lett. Szépen megszorult, nincs olyan rés mint ami volt, és szinte teljesen stabil, nincs lötyögése. A Tv nek is most normál az állása, nem néz ki úgy mintha előre akarna dőlni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#88734) Met


Met
nagyúr

Az LJ500V-nek mi az elődje szoftveresen?
Nincs benne a Logitech adatbázisában és a Harmony-val csak kerülő úton tudok néhány funkciót elérni.
Gondoltam egy régebbi model benne van és ugyan az a kezelése mint ennek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88735) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

LG 42LF652V, webOS 2.0. Szeretném lementeni a csatornalistát.

Kiválasztom hogy mentse usb-re, érzékeli is a pendrive-ot, kijelölöm, de nem csinál semmit. Nincs olyan opció hogy TV az USB-re, csak olyan hogy USB a TV-re.

Hol a hiba?

üdv,
Zoli

(#88736) amtibacsi válasza Zoli-bácsi (#88735) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nekem meg nem akarta tükrözni a teló képét. Gyári állapot visszaállítás segített, azóta minden jó. Biztos jó pen ? Bár ettől függetlenül meg kéne jelennie.

(#88737) Zoli-bácsi válasza amtibacsi (#88736) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Biztos jó,arról nézzük a filmeket. Meg ha rossz lenne, akkor nem is látná. Gondolom.

(#88738) bebeago válasza joszi1951 (#88732) üzenetére


bebeago
tag

Köszönöm a választ!

(#88739) mren


mren
csendes újonc

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani hogy lehet e tvn mesenger üzeneteket olvasni?Mert nekem.nem tölti be azt írja töltsem le az alkalmazást!De nem tudom hogyan meg hogy lehet e!?
Illetve az lenne még a kérdésem hogy tudok használni képernyőt ütközést?Melyik a legjobb app LG hét?Már 3at próbáltam de egyikkel sem működik!

Köszi ha valaki válaszol!

(#88740) pjen válasza mren (#88739) üzenetére


pjen
félisten

Elsősorban,milyen Tv-d van?Mivel akarsz tükrözni,tud e az a készülék tükrözni.Pédául nálam a miracast wifin szokott működni.

(#88741) Toth_Jani válasza Zoli-bácsi (#88735) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem tudni miért nem látja, de próbálj másik Pendrive-t, nekem ugyanez a TV-m van és most hogy a Filmbox csomag 2 hétig kódolatlan volt éppen le mentettem a listát szerkesztettem és vissza, hétvégén meg majd megy vissza a régi lista.
Lemégy rendesen a menüben az aljára?

(#88742) Zoli-bácsi válasza amtibacsi (#88736) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Megcsináltam a visszaállítást, most már jó. Csak egy baj van, elállítódott az összes csatorna. :D

(#88743) Zoli-bácsi válasza Toth_Jani (#88741) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Látja a pendrive-ot, de nincs meg az az opció amivel rá lehetne menteni. Megcsináltam a gyári állapot visszaállítását, most már megjelent, le tudom menteni. Csak az a baj, hogy mivel újra lett hangolva, elment az összes csatorna. :D

(#88744) dape13 válasza trojka (#88704) üzenetére


dape13
csendes tag

Szia! Megy vele rendesen? Nekem egy 8-as lenne, de nem tudok kicsikarni jelszintet vele....

(#88745) kets520


kets520
tag

Üdv mindenkinek

LG OLED55B7V tipusú készülékkel kapcsolatba kérdezném

Lg-Content store-ből próbálok le tölteni facebook appot nem létezik vagy csak én nem találom?
Lg-Oled galériába vannak képek keretben milyen programmal tudok csinálni ilyen képeket?

(#88746) Omegared


Omegared
csendes tag

Sziasztok,

Nemrégiben boldog tulajdonosa lettem egy 55SJ850-es készüléknek.
1-2 hibájától eltekintve hozza az elvárásaim. Viszont van egy érdekes tünet.
PC-vel HDMI-n összekötve néha darabos remegős a kép (4K@60Hz), állókép hibamentes.

Nem megfelelő minőségű (sebességű?) kábelt használok?

Előre is köszönöm a segítséget.

Omegared

(#88747) Srob válasza Omegared (#88746) üzenetére


Srob
tag

Lehetséges,de először a HDMI bemenetet rakd PC-re a kép üzemmódot játékra.A további kép beállításoknál a fekete szint legyen alacsony a többi ki.Ha így se jó akkor lehet másik kábellel (2.0) próbálkozni.

"curiosity killed the cat"

(#88748) Srob válasza Omegared (#88746) üzenetére


Srob
tag

Még egy fontos dolog kimaradt!Az általános beállításnál a HDMI ULTRA HD Deep Colour-t is kapcsold be arra a bemenetre amire a pc-t kötötted.

"curiosity killed the cat"

(#88749) olivera88


olivera88
veterán

A 32 LJ 500 V re lehetséges telefont csatlakoztatni? Hogy megtudjam nézni a rajta lévő videókat. Vagy csak pendrive és külső HDD mehet rá?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#88750) mren válasza pjen (#88740) üzenetére


mren
csendes újonc

Hello
A tvn LG 65uj670v
A telefonom xiaomi redmi 4x de gondolom ez a letöltendő apptól függ!?
Annyit szeretnék hogy a telefonomon megnézett dolgokat képeket videókat tvmen nézhessem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.