Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Adva van egy olyan számítógép mint ami az adatlapomon szerepel, egy LG 55 UH 668V UHD tévé, egy majdani Denon AVR-X1400H házimozi erősítő, és az lenne a kérdésem, hogy miként lehetne összehozni a számítógépemet tévét és erősítőt úgy, hogy a Serviio és Plex is működjön vele maradéktalanul? :R
Lehetőleg külső médialejátszót ne kelljen már csatlakoztatni, inkább asztali számítógépet.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#88202) Dr. Gonzο válasza norberto_th (#88200) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Állítsd a tv-t az oldalára kergesd le a dögöt a sarokba ahol nem zavar. ;]

(#88203) V8engines válasza creativehun (#88198) üzenetére


V8engines
tag

Szia Ferenc!

Bocsánat! Azt csak utána vettem észre, hogy írtam.

Na, akkor érkezik majd egy privát. :)

Peti

(#88204) V8engines válasza Dr. Gonzο (#88202) üzenetére


V8engines
tag

Azért ezt én sem így oldanám meg. Idegelne a dolog.
Megértem hogy zavarja, és nincs vicces hangulatában. :(((

(#88205) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,

Szerintetek melyiket? LG 55UJ6307 vagy a LG 43 UJ701 vagy a 49 UJ6307 ?

a három között jelentős a árkülönbség.

csak a méret miatt megéri a 55-ös, bár aztirják, hogy MRC előkészítés és nem azt, hogy jár is hozzá vagy ad más pluszt is a kisebbekhez képest , amihez még a MR Control is tartozékként jár:? ?

ár érték arány, tudás, plusztudás, stb?

aki használja ezeket, mi a benyomása róluk?

VAGY VAN ESETLEG JOBB AJÁNLAT ? :F

köszi, :R

üdv. Lui

[ Szerkesztve ]

(#88206) atee válasza Luissimo (#88205) üzenetére


atee
őstag

Ezek közül csak a 701 hez jár MR.
Azt meg neked kell tudnod, hogy mi az a méret amire igényed, helyed van.
Én tudok MR nélkül létezni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#88207) turcsikg válasza ftamas0201 (#88181) üzenetére


turcsikg
csendes tag

A LG 49 SJ810V és LG 55 UJ6517 versenyben végül az SJ810V nyert.

Megnéztük mindkét kiszemeltet, és ennek a képe győzött meg. Egymás mellett volt a kettő ugyanazzal az adással, és oldalról nézve tovább volt éles a kép, és szép a fekete. Eltörpült a többi LG képe is ehhez képest.

A beállítása pillanatok alatt megtörtént, és nagyon egyszerű volt. Az MR távvezérlő pedig iszonyat jó. A hangvezérlés tökéletesen ért magyarul és a media boxra is be lehetett tanítani.

Az SD filmeket is teljesen nézhetően skálázza, a full HD filmek pedig gyönyörűek. Most majd a 4K teszt jön.

Extrém oldalról nézve sötétedik valóban a kép, de szinte a tévé mellé kellett állnom. Ha többen nézzük, inkább fordítok kicsit a tévén. Szemből viszont eszméletlen.

A hangzás nagyon jó a Harman rendszerrel. Csak a régi tévénkhez tudok hasonlítani, de élvezet zenét hallgatni is rajta.

Kicsit sem bánom, hogy a méret rovására ezt vásároltuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#88208) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Na felhívtam a szervízt, elmondtam mi a probléma és elkérte az adataimat majd jönnek, viszont az menyire valós hoy kijönnek a tv-ért de vissza már nekem kell hozni vagy fizetnem kell érte hogy hazaszállítsák?!?! Előtte samsungom volt de ott hozták vitték... :Y

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#88209) ftamas0201 válasza turcsikg (#88207) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Örülök neki, jó készülék egyébként szerintem is, ha lett volna ennyi, valószínűleg én is ezt vettem volna :)
Sok örömet hozzá és ha kérdés van valamiről mi itt vagyunk (általában) :)

(#88210) senki66 válasza turcsikg (#88207) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
A hangvezérlést pl. mire használtad, mert én bármilyen utasítást próbálok adni mindig csak az interneten akar keresni.Mondanál példa parancsokat, amik neked működnek, előre is köszi.

(#88211) Luissimo válasza atee (#88206) üzenetére


Luissimo
veterán

akkor ez azt jelenti, hogy tudásban mind egyforma, csak a méret a különbség?
(nameg, hogy melyikhez jár extra távirányító,)

azt pedig, ogy te anélkül is megvagy, azt akkor tudnám akceptálni, hogy bár már kipróbáltad, de nemvan rá szükséged...

anélkül ez csak egy hangzatos szlogen

tehát,
én az 55 colloshoz ragaszkodnék, ha nem volna esetleg a kisebbeknek valami rejtett hozzáadott értéke

(#88212) atee válasza Luissimo (#88211) üzenetére


atee
őstag

itt vannak a különbségek

Annó én a 6517 et vettem 49" es. Gondolkoztam a 701 en is, de a távirányító meg a H/K hang engem nem győzött meg a plusz pénzért. (akkor még 30k különbség volt egyforma méretben) Persze utána egy akció keretében volt, hogy csak 10k volt :) akkor egyértelmű lett volna.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#88213) Joker94Hun


Joker94Hun
tag

TV vásárlás elött állok és segítségetekre lenne szükségem :))
Kinéztem egy 43-as UJ701v tipusu tv-t de nem tudom hogy megfelelő-e nekem?! :(
2,5-3 méterről nézném,LAN hálózatot tud kezelni? Illetve árkategóriájához képest mennyire érimeg az árát és milyen a hangzása? :D

(#88214) Ļantos


Ļantos
aktív tag

Mgy a Mac tükrözés ha valaki esetleg ezt szeretné.

(#88215) lufi7 válasza norberto_th (#88208) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az hülyeség. Garancia időn belül ezt nem teheti meg.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#88216) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Felhívtam napközben az lg ügyfélszolgálatot, elmondam neki pontosan mit mondott a szervíz, mondta is hogy csak pár hónapja vettem, hát az hogy lehet hogy ilyet mondtak nekem? Mondom nemtudom, de nekem ezt mondták. Visszahívást ígért a hölgy, hogy felhívja a szervízt, gondolom berosáltak, és azt mondta a hölgy hogy a szervíz azt mondta félreértés történt valószínűleg, mert ez teljesen ingyenes nekem! Csak nehogy az legyen hogy akkor kicsesznek velem és maaajd visszaadják nekem a jövőhéten...mert az lg-t rájuk uszítottam :Y mert elvileg a héten kész is lesz, ha csak ki kell azt onnan tisztítani.
Szóval csak le akartak húzni...

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#88217) trojka


trojka
csendes tag

abban tudvalaki segiteni adot vlc ezzen hogyan lehet lg smart tv-re stremet kuldeni kösz ki segit

(#88218) V8engines válasza turcsikg (#88207) üzenetére


V8engines
tag

De jó ilyeneket olvasni.

:C :C :C :)

(#88219) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
50LF652V-hez milyen Magic Remote jó? :R

(#88220) Szpisti válasza #04441088 (#88219) üzenetére


Szpisti
addikt

Ez a típus kell hozzá: AN-MR600

(#88221) laca63hu


laca63hu
kezdő

Üdv ! Milyen programozható légegeret ajánlotok UJ sorozathoz ? Az alsó menüsor megjelenítése ( felhozása ) nem programozható légegérrel lehetetlen. (Persze kivétel a MR .)Szerintetek ez működhet ? Backlit-MX3-2-4G-Air-Mouse-Wireless-Qwerty-Keyboard-IR-Remote-Control-Controller ?

(#88222) Breki válasza laca63hu (#88221) üzenetére


Breki
veterán

Nem légegér, de nekem ez bevált.

alsó menüt is előhoztam vele inkább a beállítások és a forráskiválasztás macerásabb, de arra
meg kibírom, hogy előhozom a távirányítót.

Egyébként simán működik bedugtam és már ment is., ha akarom egész touchpad ha meg gépelni akarok akkor billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#88223) gamegod


gamegod
senior tag

csereutalványt kb mennyi idő alatt kapja meg az ember a LG-től? múlthét szerdán hívott a szerelő hogy nem javítható a tv-m, pénteken beszéltem a supportal elvileg már elindult a folyamat. köszi a választ

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#88224) Breki


Breki
veterán

Most viszont találtam egyet ami minden feltételnek megfelel, új giroszkópos hátoldalán billentyűzet.

Csak kérdés backlightos-e meg jó-e LG tv-hez....

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#88225) senki66 válasza senki66 (#88210) üzenetére


senki66
senior tag

Mivel turcsikg fórumtárs nem reagált a kérdésemre [link] kiterjeszteném a kérdést az összes olvasóra. Tudna valaki példa parancsokat amikre reagál is a tévé, mert nekem angolul és magyarul is próbálva, csak az interneten akar keresni a tv. pl. hangerő fel/le v. volume up/down, nektek működik ez a funkció, ha igen kell még valamit beállítani hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#88226) laca63hu válasza Breki (#88224) üzenetére


laca63hu
kezdő

Ezen a combo távon az alsó 4 gomb IR-ra programozható !!! ( alsó menüsor, exit, stb..) És még világít is ! Szerinted jó lenne ez? https://www.youtube.com/watch?v=kFqgTiCosa0 https://www.ebay.com/itm/Backlit-MX3-2-4G-Air-Mouse-Wireless-Qwerty-Keyboard-IR-Remote-Control-Controller/302577901139?epid=14012062071&hash=item46730c5e53:g:yukAAOSws6ZaQK4w

(#88227) #04441088 válasza laca63hu (#88226) üzenetére


#04441088
törölt tag

[ L:http://www.amitszeretnel.hu] Igy linkelj kovetkezore [/L ]

Space-eket torold.

[ Szerkesztve ]

(#88228) 01


01
tag

Sziasztok!
A Mall-nál az 55ös 6307 most 176.000 Ft, ingyenes szállítással. Annyiért nem rossz, ha valaki ezt a típust nézte, és bevállalja a Mall-t...

(#88229) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok! Tv vásárlásban gondolkozok. Egy régi 40"-os panasonic van a nappaliban. Kb 2,5 méterről nézzük a kanapéról. Kinéztem egy LG 65UJ634V-et a tékomnál. Részletre venném. Valaki meg tudja mondani mekkora az input lag-ja? Valahol már olvastam valami 14ms-ot, de azóta sem találom hol. Ez azért lenne fontos mert játékra is használnám. Nálunk úgy van tv előfizetes, hogy az édesanyám otthoni előfizetéséhez tartozó tv go-t használjuk, de azt se igazán mert a 20 percenként 10 perc reklám engem megöl teljesen :D Így marad a filmhézés játszás. Szóval a lényeg hogy a tv folyamatosan pc-ről fog üzemelni. Okozhát-e ez gondot hosszú távon ennek a típusnak? Továbbá a beégéstől mennyire kell tartani. Gondolok itt arra hogy mondjuk hogy a chrome böngésző címsora/fejléc gyakori jelenség a szokásaimat figyelembe véve hogy órákig is szokott a kijelzőn lenni. Továbbá többen is le akarnak beszélni róla.... A mérete miatt :) Valóban sok lenne 2.5 méterről nézéshez ekkora tv? Bevallom én nagyon is elképzelhetőnek tartom :D A mostani 102cm elé odahúzom a coockpitet és szimulátorozok 1.5 méterről. Itt már kb ugyanazt látnám mint ama valósagban az autó szélvédője. Szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre ill az előbbi kérdésekkel kapcsolatos válaszokra. Előre is köszi

(#88230) westcoastog válasza zeee (#88229) üzenetére


westcoastog
veterán

43UJ635-öt használok, játék módra állítva, igaz semmi kompetitív, csak witcher xbox gamepaddal, játék módban érzetre teljesen jó az input lag, többi képmódhoz képest zongorázható a különbség, már már olyan mint a sima pc-s monitorom.

Beégés van, az első tv-met ezért is cseréltettem, most a második darab is beég ha ott hagyok fehér szöveget, vagy youtubeot, fészbukot, viszont nagyon rövid idő után eltűnik. Engem zavar de együtt lehet élni vele.

[ Szerkesztve ]

(#88231) zeee válasza westcoastog (#88230) üzenetére


zeee
senior tag

Úgy érted hogy ha mondjuk egy éjszaka elalszok böngészés közben és reggelig ott virít egy csomó minden, akkor az nem okoz maradandó beleégést hanem eltűnik? Félek ettől nagyon :)

6 éve nyúzok éjjel nappal egy samsung ue40es6100-at pc-vel, számtalanszor órákon át van kimeredve valami, böngésző youtube stb, s mai napig semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#88232) westcoastog válasza zeee (#88231) üzenetére


westcoastog
veterán

A hibás tv-mnél fél percig ott hagytam egy feliratot vagy bármi fehéret a képen percekre beégett, itt pedig gyorsan eltűnik ha mozgókép van.

(#88233) centi


centi
újonc

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy van e itt valaki olyan akinek LG 43uj6307 tv-je van és UPC freesatos kártyával használja mert vettem egyet és vissza kellett küldenem ugyanis a beépített satelite vevő része nem találta meg a UPC-s frekvenciákat. Csak a kódolatlan román adókat fogta! Akinemk van ilyen Tv-je írjon már,hogy működik-e vagy csak az enyém volt gyári hibás! Köszi előre is!

(#88234) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Olyankor mit lehet tenni sw akarok frissíteni a Tv-n.
Talált ujabb sw ráengedtem az sw frissítést kiírta 20 perc, de 20 perc ota is 0 % áll
De ugye a Tv nem lehet kikapcsolni azt írta.
Ilyenkor mi van?
A hálózta állapota tökéletes vezetékesen van a net bekötve.

風林火山

(#88235) zeee válasza westcoastog (#88232) üzenetére


zeee
senior tag

Hú... Ez most nagyon nem hangzik jól. Tudnàl valami képet vagy videót linkelni erről a jelenségről? Ez kifejezetten ennek a panel típusnak a jellegzetessége, vagy megint kifogtàl egy ,,beleégőst”? Másoknak is van ilyen? Az egyik boltban láttam egy 635-öst kiállítva, azt mondják csak a külsőben jelent eltérést a 634 és 635 között az utolsó szám. Mostmár nagyon kíváncsi vagyok.

(#88236) Alex91 válasza zeee (#88235) üzenetére


Alex91
félisten

Az enyem is csinalta az elso bekapcsolaskor, aztan frissult a firmware, es en utana nem tapasztaltam a jelenseget. (Bar nem is vizslatom...) Szerintem valami vezerlesi gond lehet, es inkabb ghost jelenseg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88237) turcsikg válasza senki66 (#88225) üzenetére


turcsikg
csendes tag

Szia!

Igen, az interneten keres, de bennem nem is merült fel más igény ezzel szemben.

Más:

Gondoltam, tavasszal kiraknám a hangfalakat a teraszra, és onnan lehetne zenét hallgatni. a tv és a hangfalak között kb 1,5 méter lenne meg egy betonfal. Ezt átviszi a bluetooth? Vagy van olyan hangfal, amelyik képes wifin átvinni a hangot?

Egyáltalán melyik jobb, egy 5.1-es házimozi, vagy ezek a hangprojektorok. Mert végülis egy 5.1-ből is ki lehetne vinni kábelen mondjuk 2 hangfalat, és ott szólna a zene.

Erről a házimoziról van valakinek tapasztalata: LG HT552TH? Persze használtan venném. Vagy van esetleg valami ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#88238) westcoastog válasza zeee (#88235) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha beütöd a nevem itt a keresőbe raktam fel képeket a hibás tv-ről, az elég gyászos volt.
A mostani nem vészes már, bár ennek sem kéne csinálnia.. Több embertől is olvastam itt beégés gondokról.

(#88239) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Vásároltam szüleimnek egy LG 55UJ6307-es televíziót, holnap érkezik meg hozzájuk. Külföldi tesztek jókat írtak róla, de most itt ebben a fórumban olvastam róla hideget-meleget. Akkor most mennyire jó ez a készülék? Megfelelő beállításokkal (esetleg kalibrálással) lehet belőle szép képet előhozni? Az említett clouding minden tévére vonatkozik, vagy adott példánytól függ? Műszaki beállítottságú vagyok, el tudok molyolni a beállításokkal. A bökkenő az, hogy én külföldön vagyok és csak egy hónap múlva megyek haza, előbb nem tudom csekkolni a tévé minőségét. Ha nagyon tré szerintetek, akkor visszaküldetem szüleimmel. Tanácsaitokat, észrevételeiteket előre is köszönöm!

(#88240) zeee válasza westcoastog (#88238) üzenetére


zeee
senior tag

Hát eléggé kezd elmenni a kedvem ettől a típustól. Amit én kinéztem elég drága. Ugyanaz a panel mint a tied, csak a 65” megdobja az árát. Persze kinek mi a drága.... Nekem egy 300EFt-os téve rohadt drága. És akkor ennyi pénzért el sem várhatom hogy jó legyen?! Na ez siralmas....

[ Szerkesztve ]

(#88241) zeee


zeee
senior tag

Tegyük fel hogy bevállalom. Alex91 kolléga írta hogy neki a fw frissítés megoldotta. A tékom kihozza. Ha ezt tapasztalom mi a teendő? Ha a webshopban rendelem akkor van 14 nap elállási lehetőségem ugye?

(#88242) Alex91 válasza zeee (#88240) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegyik jo, csak esetleg valamelyik jobb :)! Egyebkent ez ennyiert olcso TV. Ha jobb minoseget szeretnel, akkor tobbet kell fizetned. Ez van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88243) joszi1951 válasza CoroStar86 (#88239) üzenetére


joszi1951
tag

Szia jó választás nekem szeptembertől van ilyen tv-m tökéletesen müködik kép hibátlan.

(#88244) nyikszi válasza zeee (#88241) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, van 14 napod. Egyébként gondolj bele, kik járnak ide? Egy biztos, nem 2 TV-t adott el az LG. Van akinek már bántja a szemét a 99%-os sötétszürke, van akinek a 80%-os is fekete. Felhősödéssel is ugyanez. A beégés már más tészta, de akinek problémája van, az jön ide vagy hívja a szerelőt, de másik 50 vagy ki tudja hány ember, meg élvezi gondtalanul ugyanazt a TV-t.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#88245) Rico33 válasza nyikszi (#88244) üzenetére


Rico33
aktív tag

Igy van, 49uj635v rendben teszi a dolgát csak néha belassul a böngészés, akkor egy konnektorbol ki-be megoldja. Amióta az appot használom még a MR se hiányzik főleg amennyiért néha kapható.

(#88246) zeee


zeee
senior tag

Ezen az oldalon fel van tüntetve az input lag. 14ms a 43"-osnak. De ha kiválasztom ugyanezt a típus 50-55-60" méretben, már nem tüntetik fel. Most lehet hülye kérdés, de lehet azzal számolni hogy ahogy nő a méret, úgy nő az input lag is?

(#88247) zeee válasza nyikszi (#88244) üzenetére


zeee
senior tag

Igen, értem én mit mondasz. :) 3 hónapja jártam úgy egy routerrel, hogy nem olvastam utána a fórumokon. Random újraindul naponta, 2-3 naponta, vagy akár egy hétig is kibírja. Nekem ez nem jó, mert egy 50 körös online versenyen nem akarok azon aggódni hogy jajj csak a router újra ne induljon... Csere lett garanciában másik típusra, mely már 1,5 hónapja megy folyamatosan. Pedig ha utána olvastam volna, tudatosult volna bennem hogy egy 30 eft-os router produkál ilyet, mert széria jelegzetesség. Na most tv-nél nem akarom elkövetni hogy ,,pedig ha utána olvastam volna...". Szarul esne na :) Ezért faggatom a nagyérdeműt is, s ha tudok segítek én is majd a tapasztalataimmal. Westkoastog esete neked nem adna okot aggodalomra, főleg hogy a csere készüléke sem tökéletes? :)

[ Szerkesztve ]

(#88248) nyikszi válasza zeee (#88247) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem, mivel egy emberről van szó. Nézd meg az Amazon vagy bármelyik nagyobb mennyiséget eladó oldalak véleményeit. Nem fogsz olyat találni, ahol nem adtak volna 1*-ot valamelyikre. És hidd el, az is csak a jéghegy csúcsa. Biztos vannak még akik 1*-ot adtak, de biztos, hogy jóval többen vannak akik megelégedéssel használják a készüléket (nemcsak TV).

Westkoastog lehet ő az az 1%, akinek a 99% fekete nem fekete :) De lehet te is pont belefutsz abba a hibába.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#88249) zeee válasza nyikszi (#88248) üzenetére


zeee
senior tag

Igen, erre irtam hogy értem mire gondolsz :)

Na, de szóval akkor nő a latency vagy sem a kijelző méret növekedésével? :D

(#88250) westcoastog válasza nyikszi (#88248) üzenetére


westcoastog
veterán

Elsőre csak a hibákat keresem minden készülékben.. :DDD
Jó oled kéne nekem, majd pár év múlva... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.