Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88501) Srob válasza zeee (#88499) üzenetére


Srob
tag

Hát igen,az nvidia nem éppen a filmezésre van kihegyezve.Hiányzik pl a 420 10-bites megjelenítés ami pont ehhez a legjobb.De azért van megoldás!A 100-as háttérfény,kontraszt rendben van.(én nem is bírnám máshogy
nézni)A vibrance a színeknek ad pluszt,a többivel nem érdemes szórakozni.Később leírom,mit hogyan mert a
feleségem már morog. :)

"curiosity killed the cat"

(#88502) zeee válasza dorika87 (#88500) üzenetére


zeee
senior tag

A gyártó oldala szerint CI+ van benne.

Srob: Ok! Várom :)

[ Szerkesztve ]

(#88503) Watt25 válasza dorika87 (#88500) üzenetére


Watt25
veterán

Bőven az utáni készülék, amikor már mindig CI+ -t raktak beléjük, szóval tuti jó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#88504) griffin90 válasza creativehun (#88180) üzenetére


griffin90
csendes tag

Szia,
én egy ilyet vettem kb 1 éve. Bár én csak 27 vagyok, kb édesanyád igényeivel vetekszem :D Nem okos TV, viszont kellően nagy és fullHD, ami szerintem bőven elég. 2-3 méterről nézzük és rendben van. Éppen 100K alatt van az ára, az aqua.hu-t tudom ajánlani. Mi nagyon meg vagyunk elégedve vele. Egy kis hátrány, hogy csak 1 usb (2.0) és 1 hdmi port van rajta. Bár őszintén nagy hátrányát eddig még ennek nem tapasztaltuk.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 7

(#88505) zsoika válasza griffin90 (#88504) üzenetére


zsoika
addikt

"Bár őszintén nagy hátrányát eddig még ennek nem tapasztaltuk" Homogén háttérnél (foci-fű, sí-hó)olyan foltos a képe, hogy már fáj! Nincs még egy nyamvadt sztereó RCA hangkimenete sem. 49LF510V ,de gondolom a 43LH510V is ilyen.
Már tudom ,hogy LG-ből nem szabad 5-ös sorozatot venni....szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#88506) seniman válasza dorika87 (#88500) üzenetére


seniman
addikt

Ezek szerint CI+.

(#88504) griffin90

Visszafelé fejleszt az LG? :Y Nekem 500V van,de azon is 2 hdmi van.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#88507) griffin90 válasza zsoika (#88505) üzenetére


griffin90
csendes tag

Ez lehet igaz, amit mondasz, de mivel ez az első led tv-m, illetve egyáltalán ami nem katódsugárcsöves, így nincs összehasonlítási alapom tartós használatot tekintve. Elég sok sportot nézek rajta, de ilyen problémám nincsen, amit írtál. Valószínűleg semennyire nem értek hozzá, ezért nem is veszem észre, még ha ott is van. De anyuka valószínűleg ugyanúgy nem veszi észre :)

Google Pixel 7

(#88508) fulton


fulton
addikt

Sziasztok Lg-sek.

Vettem egy NAS_t synology. A videó station baromira tetszik, főleg hogy automatice felismeri a filmet és képet leírást is mellékel a netről hozzá. Mint egy online "téká".
De ahogy látom LG Smart tv-m hez nincs ilyen app.
Nincs valami megoldás hogy futassam ezt a videó station ebben formában az LG-men?
LG LB730V készülékem van.
Vagy hogy ilyen kis t-k szerűen hozza fel a filmeket?

(#88509) fulton válasza fulton (#88508) üzenetére


fulton
addikt

Nem vagyok most otthon, de kutkodom, hanyas verziót kapták meg ezek a LG LB730V tv-k a webos- ből?

(#88510) Fagyi válasza fulton (#88509) üzenetére


Fagyi
aktív tag

SZtem 2-es. DLNA-n fogod látni nem lesz infós lejátszás!
Plex szerver a nas-ra kliens a tv-re és kész!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#88511) dargelot válasza dargelot (#88495) üzenetére


dargelot
senior tag

Erre valaki?

(#88512) #34784256 válasza dargelot (#88511) üzenetére


#34784256
törölt tag

(#88513) fulton válasza Fagyi (#88510) üzenetére


fulton
addikt

Ahham, tehát ez esetben a nasom támogatja a plex-t, felteszem a tv-re is (ezek szerint benne lesz a storéban), és fog menni az infos lejátszás? magyarán leszedi a filmekhez a boritóképet stb.. (mint a video station)?

(#88514) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv.
Vettem egy olyan tv-t melyen még a 2014 es webos van. Ezt lehet frissiteni a mostani 3,5 ös webosra? Ha nem,akkor milyen lehetőségeim vannak,hogy manuálisan frissitsem?

(#88515) Ļantos


Ļantos
aktív tag

Megjött a tv, azonnyomban ki is próbáltam a vezetéknélküli stream-et. Hibátlan.

(#88516) Turbobacsi válasza Remekelek28 (#88514) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

semmi

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#88517) dargelot válasza #34784256 (#88512) üzenetére


dargelot
senior tag

Sajna nem smart tv-m van, így a menüje is egy kis mértékben más. :(

(#88518) tobi89


tobi89
újonc

Udv! Remelem jo helyen jarok a temaval kapcsolatban. Atkoltoztettem a led tv met egyik szobabol a masikba ami ugy mukodik hogy hdmi elosztoval van radugva egy xbox360 es egy telekom settopbox. Eddig nem volt problema de a pakolas ota a tv kb 10 percenkent kikapcsol ugy hogy elsotetul a kep taviranyitora power gombra nem reagal majd kikapcsol, de csak ha be van kapcsolva az xbox, ha a hdmi csatlakozo a settopboxrol kapja a jelet akkor nem. A koltozest csak azert emlitem mert ugye ki lett huzgalva minden majd ujra osszepakolva viszont vigyaztam mert kikapcsolt allapotban szereltem ossze. Az xbox megy az nem all le viszont amikor a tv elsotetul akkor a hdmi eloszto is mintha nem kapna jelet. Remelem tud valaki segiteni es ha veletlen lenne ilyen topic akkor elnezest en nem talaltam. A tvm Strong markaju kb fel eves.

(#88519) V8engines válasza Turbobacsi (#88516) üzenetére


V8engines
tag

:D

Tetszik az aláírás. Örökzöld. :R

(#88520) Chrisman


Chrisman
csendes tag

Sziasztok!

Bevallom, nem olvastam vissza 80k+ bejegyzést, ezért előfordulhat, h már volt vkinek ilyen probléma.

A tévé egy 55SJ850V, kb fél éves. Negyed órája egy "csodálatos" függőleges csík jelent meg a panel teljes magasságában... :Y Persze mikor máskor, ha nem a hosszú hétvége előtt. :W

Valaki, valami ötlet, tanács?

Köszi előre is.

(#88521) d.tiborz válasza tobi89 (#88518) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ez LG TV topik.
Itt próbálkozz.

(#88522) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

visszatértem az LG táborba egy oled55b7v-vel. kb 3órája :D

oly kérdésem lenne, tudok macen valahogy channeleket sortolni?
létezik valami online channel sorter, vagy bármi app macre?

előre is köszi! :R

markbellus.hu 

(#88523) tobi89 válasza d.tiborz (#88521) üzenetére


tobi89
újonc

Köszönöm!

(#88524) Remekelek28 válasza Turbobacsi (#88516) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez fasza.
Amugy ,hogy tudok wifire csatlakozni? Nekem ez az okostv uj formáció :)

(#88525) TBMC válasza TBMC (#88522) üzenetére


TBMC
addikt

találtam közben egy channel edit for LG tv-s appot Macre, holnap teszek vele egy próbát, eddig működőképesnek tűnik :K

markbellus.hu 

(#88526) EgySrac válasza Chrisman (#88520) üzenetére


EgySrac
tag

Ez vagy scaler (tv vezérlőegysége) vagy pedig kijelző hiba (vagy elszakadt a szalagkábel ezen a helyen vagy pedig sérült) :U ez sajnos mindenképpen szerviz :( Szerencsére még garis :K

(#88527) fleetcmd


fleetcmd
tag

Sziasztok!

Még mindig vásárlás előtt állok (jövő hét csütörtök körül szeretném megrendelni a készüléket, szóval még majdnem van egy hetem kitalálni).

Az lenne a kérdésem, hogy eközött a két készülék között mi a különbség?

* LG 43UJ635V
* LG 43UJ6517

Amit én látok:
* Az egyiknek két lába van oldalt, a másiknak egy középen
* Az egyik ezüst színű, a másik fekete
* Az egyiken négy HDMI bemenet van, a másikon három
* A 6517-en a PMI egy kicsit magasabb. 1600 vs 1900, ami azt sejteti, hogy a 6517-nek "szebb" a képe, de ez a PMI elég homályos szám, nem tudom, hogy ez mennyit számít.

Szerintetek? :U

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#88528) Alex91 válasza fleetcmd (#88527) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora az arkulonbseg?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88529) fleetcmd válasza Alex91 (#88528) üzenetére


fleetcmd
tag

1000 Ft (Alza-n nézegetem)

[ Szerkesztve ]

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#88530) Alex91 válasza fleetcmd (#88529) üzenetére


Alex91
félisten

Uj6517 akkor

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88531) mren


mren
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni ugyanis koràbbi készüléken le kell cserélnem wifi problémàk miatt!(60uh8507)Màr hàromszor cseréltek benne panelt,de utànna is mindig ledobàlt így az LG màsfél év utàn visszaadja a vételàrat.
És itt jönne a kérdésem!nem tudok dönteni 2 típus között:
60sj810v és
65uj670v
Tisztàban vagyok vele,hogy az első széria magasabb kategóriàjú a màsik meg nagyobb,de a kérdés az első ér e 50-60 ezerrel többet úgy,hogy az eggyel kisebb!?hangzàsban mindkettő elmarad a koràbbi tm-től sőt tudàsban is,de a wifi gondja nagyon bosszantó.
Hd tartalmú adàsoknàl kijön a 2tv közti különbség?vagy csak minimàlis?

Köszi előre is a vàlaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#88532) fleetcmd válasza Alex91 (#88530) üzenetére


fleetcmd
tag

Köszönöm szépen! :)

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#88533) Breki válasza fleetcmd (#88527) üzenetére


Breki
veterán

Én biztos a 635v-t venném, a másiknak a lábait kerülnén, mikor én néztem ezeket egyből kizártáam élőben nagyon gagyi és nem is olyan stabil szerintem. De én elfogult vagyok a nagyobb tesója van meg.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#88534) fleetcmd válasza Breki (#88533) üzenetére


fleetcmd
tag

Hát, a lábak egy picit nekem is furának tűnnek (talán azért, mert a PC-s monitoraim eddig mindig rendes talpon álltak), csak úgy tűnik, hogy a másiknál több a HDMI csatlakozó és picivel jobb kép (ha egyáltalán jelent valami értelmeset az a PMI szám).

Van vajon itt valaki, akinek "kétlábú" TV-je van és meg tudja mondani, hogy mennyire stabil? Ez az egy, ami miatt egy picit tartok tőle, mert amúgy meg tetszene nagyon. :U

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#88535) Srob válasza mren (#88531) üzenetére


Srob
tag

[link]

"curiosity killed the cat"

(#88536) Alex91 válasza fleetcmd (#88534) üzenetére


Alex91
félisten

Ilyen labu tv-m van, eloszor nekem is instabilnak tunt, kicsit az is, de nincs vele gond, de a port ovatosan kell torolni rola :). Azert a 6517 valamivel csak jobb, mint a 635v.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88537) mren válasza Srob (#88535) üzenetére


mren
csendes újonc

Köszi megnéztem de ezek nekem csak szàmok.nagyjàból làtom persze amit eddig is tudtam az sj810-nek jobbak a paraméterei de arra lennék kivàncsi jobbak e annyival hogy ezt vegyem egy 50-60ezerrel olcsóbb tv-nél ami még nagyobb is ennél?!tv adàsoknàl làtszik e akkora különbség?
De köszönöm a vàlaszod!

(#88538) griffin90


griffin90
csendes tag

sziasztok, LG 43LH510V-hez szeretnék 2TB-os külső merevlemezt venni filmnézésre (full HD). Van valakinek személyes tapasztalata, hogy a 2,5" pl western digital my passport usb-ről működik-e ezzel a tv-vel? és ha igen, akkor gond nélkül? vagy túl alacsony a tv usb portjánaka feszültsége és inkább egy 3,5" külső áramforrásosat válasszak? köszi

Google Pixel 7

(#88539) Tomy79


Tomy79
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
55 colos készüléket vásárolnék.LG 55LJ625V árban és szolgáltatásban megfelelő lenne.Mit lehet tudni erről a típusról?Pozitívum/negatívum/típushibák stb.Ha már volt,akkor bocsánat a kérdésért.Ha nem ezt,LG-ből melyiket ajánlanátok?A forrás Digi DVB-C,ritkábban HDD.Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#88540) pjen válasza griffin90 (#88538) üzenetére


pjen
félisten

Ha van a Tv-n több USB akkor esetleg Y kábellel is használhatod a 2, ös HDD+t.Én Lg tévémen van egy dedikált HDD -USB csati,rá van írva.Gondolom ott nagyobb áramot ad.

(#88541) griffin90 válasza pjen (#88540) üzenetére


griffin90
csendes tag

csak 1 usb port van rajta, és arra annyi van írva, hogy USB IN..

Google Pixel 7

(#88542) pjen válasza griffin90 (#88541) üzenetére


pjen
félisten

Akkor én valami tápos megoldást választanék.Esetleg egy aktív USB hub,nem tudom hogy működne.

(#88543) Srob válasza mren (#88537) üzenetére


Srob
tag

HD adások miatt biztos nem venném a drágábbat!

"curiosity killed the cat"

(#88544) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Az LG 42LB730V tipusú tv-men,hogy tudom teljes képernyőre vinni a pl m4sportot? Niincs meg a lehetőség a nagyitásra,mint a pc-n. Ez mitől lehet,régi a webos?

(#88545) Breki válasza fleetcmd (#88527) üzenetére


Breki
veterán

A helyedben megfontolnám ezt is.

Bocsi az off-ért !

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#88546) nightshadow


nightshadow
veterán

LG 2018 tv lineup [link]

(#88547) honda23 válasza Chrisman (#88520) üzenetére


honda23
aktív tag

Panel kuka. Mint nekem. Visszakaptam a pénzt és vettem másikat.
Minden bemeneten ezt csinálja?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#88548) tomcsi23 válasza Remekelek28 (#88544) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88549) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Hogy lehet csatorna listát szerkeszteni? (55uj701v)
Üdv :R

(#88550) Remekelek28 válasza tomcsi23 (#88548) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azzal csak annyitcérek,hogy eltűnik a felső sáv. A nagyitás is ott lenne,de az se lép át csak a teljes videora.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.