Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21901) neduddki válasza Dr.Zoo (#21899) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha betomba rakja normalisan betomoritve minek ra mas? abban nem fog korrodalni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21902) Retro DJ válasza neduddki (#21901) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Sajnos nem lesz végig betonban. Kb 20 cm földben, kb 15 cm betonban. Lehet, hogy kb le kellene szarni, mert a beton tartja majd úgy is.

Retro

(#21903) bsafran


bsafran
csendes tag

sziasztok,

nagy felújítás 3. hetében járunk, addig átköltöztünk bérleménybe, ahol megjelentek a hangyák, mivel közel 1,5 éve nem volt lakva ez a lakás. az lenne a kérdésem, hogy visszaköltözésnél fennáll a veszélye annak, hogy visszaköltözésnél az új lakásban is elszaporodnak? mit érdemes ilyenkor tenni?

(#21904) DeFranco válasza bsafran (#21903) üzenetére


DeFranco
nagyúr

óhatatlan bemásznak a ruhák-cuccok közé, biztos visztek haza belőle

amit tenni tudtok, az a patika tisztaság (semmi morzsa, semmi kajamaradék sehol) akkor élelem híján nem akarnak maradni, gyakori felmosás flóraszeptes vízzel (mi a parkettát is átmostuk finoman) amíg meg nem unják, ha meg valahol találtok egy galerit, akkor azt hangyairtóval lefújni

ha nem hordjátok szét a morzsát, akkor ezzel elvileg vissza lehet tartani őket

[ Szerkesztve ]

(#21905) neduddki válasza bsafran (#21903) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csalatkozm az elottemszolohoz kajat taltaltak es talalnak szamukra elrheto hejjen, ha az mexunik eltunnek, gyorsiteni lehet hangyairto srekkel, de amig kaja lesz addig visszagyunnek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21906) Met válasza DeFranco (#21904) üzenetére


Met
Topikgazda

Melóhelyen a wc-ben jelennek meg, pedig ott nincs morzsa :D
Mindegy tavasszal előjönnek aztán el is tűnnek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21907) FatalEror válasza Retro DJ (#21897) üzenetére


FatalEror
addikt

Nevét nem tudom,de lehet kapni,tulajdonképpen folyékony kátrány vödrös kiszerelés,és fa oszlopokat is szoktak vele bekenni,amikor földbe állítják.Kemény időtálló,strapabíró,és vízhatlan lesz.

HardCore is my LifeStyle

(#21908) maross válasza bsafran (#21903) üzenetére


maross
veterán

nekunk ket alkalmas lefujassal eltunik minden hangya. Veszel egy markasabb sprayt, lefujod ahol latod oket,ha még azt is tudod hogy hol jonnek be, pl kuszobnel keresztbefujod az egeszet, tuti a siker.

szerk. tobb mint masfel honapja voltak hangyaink, ket lefujas utan 0-ra redukalodtak, azota sincs egy sem, pedig morzsa es macskakaja van dogivel.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#21909) bsafran


bsafran
csendes tag

köszönöm mindenkinek!

(#21910) Met


Met
Topikgazda

Nos, régebben kérdeztem radiátor cseréről, központi fűtéses lakás.
Két körös a rendszer de volt kint a ház műszakisa vagy ki és az azt mondta hogy akkorát rakunk fel amekkorát akarunk.
A Főtáv-ot mindenképpen ki kell hívni mert azok szedik le a mérőt és engedik le a vizet 10k-ért (bár a ház költéségebe benne van az éves leengedés 70k-ért amit lelkesen fizetnek:(( )

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21911) philoxenia válasza bsafran (#21909) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hangyacsapda jobb. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21912) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Gyors tapasztalatcsere: a tecskóban vásált 5E ft-os "Professional" sárga 3/4 tömlő, egy sapka sz@rt sem ér. :D
Okosság: apám közölte, hogy akkor nem kell ám kifizetni...(mertogy ő vette nekem csóró, mert nem lehet ám minden tecskóban ilyen jóságot kapni, az északcpestiben pl nincs, a délbudaiban meg van...)
Kunklúzió: van egy szép sárga sz@r slagom ingyé... :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21913) Jovanny2 válasza Dr.Zoo (#21912) üzenetére


Jovanny2
őstag

Vissza kell vinni, hogy nem erre gondoltál. :D

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#21914) DeFranco válasza Dr.Zoo (#21912) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vidd vissza, hogy lyukas. Két helyen is. Ereszti a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#21915) Jovanny2 válasza DeFranco (#21914) üzenetére


Jovanny2
őstag

Előtte nem árt kilyukasztani, és bekarikáznia alkoholos filccel. Vagy csak bekarikázni alkoholos filccel. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#21916) DeFranco válasza Jovanny2 (#21915) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lyukas volt az mikor már megvette. Gyári hibás mind... ;]

(#21917) Dr.Zoo válasza Jovanny2 (#21913) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jaja, de hagyom a francba, elhasználom.
Azért lett megvéve, mert csavarodásmentesnek lett meghirdetve.. Ehhezképest csak arra nem alkalmas.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21918) Met válasza Dr.Zoo (#21917) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát nemtom, én a csavarokat csavarhúzóval szoktam becsavarni nem slaggal :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21919) Dr.Zoo válasza Met (#21918) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:D a csavarokat énis, de gondoltam megcsinálom az évtized üzletét a tecskóval, nameg a "professional" made in italy slaggal.
Tévedtem.

Szerk: csóró faterral meg közöltem, hogy ezt fel kéne gyújtani, azzal aki csavarodásmentesként eladta, azzal együtt..
Szegény tökre elkámpicsorodott, ő csak jót akart nekem...
Ezért használom el.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21920) FatalEror válasza Dr.Zoo (#21912) üzenetére


FatalEror
addikt

Én Tescoba vettem 1/2 colos igazi gagyi zöld slagot,mert kellet medencét tölteni,és úgy voltam vele,úgy is csak évente egyszer használom,arra nem kell drága profi cucc.....hát tévedtem.Rákötöttem a csapra,és a végén locsoló pisztoly volt.Én megnyitottam tökig a csapot,és mivel a pisztoly "zárt" állásban volt,ezért 15cm keresztül végighasadt.Mondom semmi gond kivágom,visszarakom rá a csatit is kész.Megcsináltam utána a slag közepén hasadt végig 20cm hosszan.Megint kivágtam csati fel toldóval,csapot megnyitom,megint meghasadt,megfogtam,és bebasztam a kukába.Többet tömlőt tescoba nem veszek.

HardCore is my LifeStyle

(#21921) runner 125 válasza FatalEror (#21920) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21922) FatalEror válasza runner 125 (#21921) üzenetére


FatalEror
addikt

Most már bánom,hogy kidobtam,inkább meg kellett volna tartani,és felkötni vele azt a személyt,aki engedélyezte a kereskedelmi forgalomba helyezését.

HardCore is my LifeStyle

(#21923) Dr.Zoo válasza FatalEror (#21922) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ugye?
Énis ezt gondltam!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21924) FatalEror válasza Dr.Zoo (#21923) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen,és az a gond,hogy annyira felhúzza magát az ember,azon,hogy azzal megy el a napja,hogy vesz egy szart,mert nincsen más,és azt gondolja,hogy majd ő használni fogja,de lófaszt,mert egyszerűen állandóan van valami baja,megtörik,csavarodik,hasad,elkurja az a idejét,de a feladatot,amire megvette azt nem látja el.De lehet ellátja,a feladatát,mivel egy locsoló tömlőnek álcázott tárgy,amivel mások pénztárcáját lehet lehúzni,az agyukat pedig felhúzni,a bosszús kommenteken,pedig csak jókat nevet a gyártó,és nyugodtan fekszik le,hogy érdemes gyártani,azt a szart,amit tömlőnek neveznek.

HardCore is my LifeStyle

(#21925) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan cuccot, amit használni akar az ember, szakboltban vegyen, lehetőleg ahonnan a "szakik" is veszik., Igazi kertészeti boltban vannak jó slagok, vetőmagok, kötél, csákány stb. a "pesti népeknek" meg, akik leginkább képről ismerik az ilyesmit, jó az a teszkós, legfeljebb majd azt mondják nekik, az pont olyan amilyet venni akart.... ;]
Ha bemegyek egy boltba hétköznap délelőtt és igazi melósokat látok vásárolni, tudom, hogy jó helyen járok, ha megkérdezem az eladót, tudja, hogy a kábés háromnegyedes könyököt hol találom, hogy vizes témánál maradjunk.... A múltkor a Praktikerben az infós pultnál azt se tudták, merre vannak a futómuskátlik, meg szerintem az se volt tiszta a hölgynek, hogy az nem ugyanaz, mint az álló.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21926) biker válasza FatalEror (#21920) üzenetére


biker
nagyúr

Aki felcolos slaggal akar medencet tolteni, es ratolja a vezetekes 6 bar nyomast, az igy jar :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21927) FatalEror válasza philoxenia (#21925) üzenetére


FatalEror
addikt

Amikor a tömlőt vettem,akkor láttam munkásokat,csak ők éppen sört vettek..... ;]
De viccet félretéve,én még emlékszem azokra az időkre,amikor multikban is lehetett vásárolni,jó árut,Einhell felsőmarómat is Metroba vettem,8-10 éve kiszolgál tökéletesen teszi a dolgát,ugyan ez 14 éves pici Bosch dekopírom,mai napig megy,hasonlóan körfűrészhez,és a többi szerszámaimhoz,aztán ahogy telt-múlt az idő szépen elkurvultak az áruházak,kivétel talán a Metro ők nálam még mindig szépen tartják a színvonalat,másik kedvencem Cora volt,lás csodát csődbe mentek.Totális sötétséggel én is találkoztam számtalanszor.A kis maszek helyekkel az bajom,hogy sokkal drágábbak,de ha azt veszem,hogy közelben vannak,és minőséget kapok,akkor már nem vészes a helyzet,mivel ma már a posta-futár-tömegközlekedés,és az autózás sem olcsó,ami az áru hazajuttatását illeti,illetve szinte azonnal kiszolgálnak.

biker
Utána azért sikerült olyan "dupla falut" venni,ami már 3-4 éve szolgál napi szinten.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21928) philoxenia válasza FatalEror (#21927) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Drágább, de nem ugyanaz az áru minősége. Szerszámnál alkalmi használatra jó lehet az Einhell, de a minden nap dolgozó mesterembereknél nyilván nem bírná. Azonban a beépített, vagy állandóan használt dolgok esetén, kell a minőség különben vagy gyorsan tönkremennek, vagy be sem töltik a kívánt funkciót...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21929) FatalEror válasza philoxenia (#21928) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát azért ezzel vitatkoznék,mivel valahonnan ők is beszerzik,helyi gazda boltban gardena tömlőt,Metroban olcsóbban vettem,de ettől független tény,hogy vannak olyan dolgok,amiket máshonnan nem tudok beszerezni.Einhell felsőmarót,5-6 évig használtuk napi szinten 3-4 órán át,és jól megvan,ezért is csodálkozom,hogy hova jutott a cég.........Persze akkor is voltak profibb modellek,de azok nem feltétlen minőségben voltak jobbak,hanem a kínált funkciókban,pl a mérőórás mélységállítás a kettős párhuzamvezető,konstans elektronikás motor stb.

HardCore is my LifeStyle

(#21930) szabjan


szabjan
tag

Az a gond, hogy úgy általánosságban romlik a termékek minősége. Semmi nem garantálja, hogy a 6-8 éve működő termék utódja is annyit fog menni. Én csak a fogókról és esetleg a fúrókról tudok nyilatkozni.
Mindig költöttem a szerszámokra elég sokat, úgy érzem. De nem mindegyik tükrözte a ráfordított pénzt.
90 óta vásárlok és mára letisztult számomra /!/. Fogókból csak Rothenberger vagy REMS. Flex, fúró számomra csak Makita. Régen a fekete Black & D. Ezen márkák közül egyetlen eggyel nem volt gondom. Tudom most írni fognak akik befürödtek esetleg ezen cég termékeivel. De nálam beváltak. Szóval általában elmondható, hogy ártól függetlenül romlik sajnos a minőség és ennek nyílvánvaló oka gazdaság. Egyre ritkábban szabad sokáig tartó dolgokat készíteni.
Tesco-s zöld slagot bevásárolta szomszédmami múltkor. Döglött egér volt benne. Hívott mert valahogy nem akart jönni a víz...... :D

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#21931) Integra válasza szabjan (#21930) üzenetére


Integra
titán

van benne valami, éppen most fürödtem be egy csúcs teka indukciós főzőlappal, 2 éves sem volt és tönkrement félig.. minek vegye 200ezerért ilyet, ha tönkremegy ennyi idő alatt úgy, hogy jó, ha 100x bekapcsoltam? de talán 50x... vehetek akkor már 50ezerért is, ott legalább nem őrjöngök, hogy tönkremegy.. :DDD
makita, hilti, dewalt, ezek már mind komoly nevek, de itt is nagyon megkell nézni mit veszel, mert mindegyik márka gyárt eldobhatót.. persze a csúcs készülékeknél azért az esély a tartósságra még mindig nagyobb. de mint az esetem is mutatja, nem garancia semmire sem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21932) csemberlen válasza Integra (#21931) üzenetére


csemberlen
őstag

A magyarországon forgalmazott dewalt-ot nem tenném ebbe a kategóoiába.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#21933) philoxenia válasza FatalEror (#21929) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tömlőben nem a Gardena a márka, hanem a vastagfalú, méterre kapható bár névtelen gumi.... Nekem sok éve megvan, bár rohadt drága volt. Nekem, ott és akkor... :D Abszolút erősek a levegőhöz is jó tömlők .

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21934) FatalEror válasza philoxenia (#21933) üzenetére


FatalEror
addikt

Tudom mivel párév után kikopott,és kuka.Van egy 15 éves bitumen üzembe szánt tömlő.és az a mai napig fasza,igaz amikor "szerelni" kell,vagy egy kis darabot levágtam,akkor a vasfűrész lap is alig vitte,pedig nem vol gagyi,és új. :DDD De cserében nem töredezett ki,és a mai napig hibátlanul működik.Sajnos sajnálom mint a szart,mivel ha tönkre megy nem lesz utánpótlás,de vigyázok rá,és használom amíg lehet.

csemberlen
Neked mi a gondod a vele?
Nekem volt egy dc981-s behajtóm,az egyszer kúpcserép fúrásnál lerúgtam,gurult a tetőn 12m-t lefelé,összetört pár cserepet,majd esett 5-6m-t a betonra,és utána én még 3-4 évig használtam,6x100-7x100 ezeket csavarokat előfúrás nélkül berántotta fába simán.Másik pedig 907KL az a mai napig megy,illetve 3 éve csavaroztam vele itthon,és azt is levertem,2m-t esett téglára,és az is megy a mai napig.Illetve volt még pár szép tori a márkával,szóval én nagyon szeretem.

HardCore is my LifeStyle

(#21935) runner 125 válasza philoxenia (#21933) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minőségi Gardena-ból is lehet méterre vásárolni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21936) csemberlen válasza FatalEror (#21934) üzenetére


csemberlen
őstag

Ismerősnem több flex-e vésőgépe elég hamar behalt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#21937) Dr.Zoo válasza csemberlen (#21932) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen, van amit ODA gyártanak, meg van amit keleteurópába. :DDD
Nekem Hilti flexem van, egy két Metabo szerszám, meg egy King Tony racsni.
(mondjuk a king tonyval is személy szerint megszívtam, mert törtem el recsegős részét, meg dugót is...)
A B&D "régen" volt márka...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21938) Retro DJ válasza FatalEror (#21920) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

A zöldek általában nem nyomásállóak... lehet azért hasadt szét.

Retro

(#21939) Integra válasza csemberlen (#21932) üzenetére


Integra
titán

nézd, egy háztartásba nem veszek 200ezerért fúrókalapácsot, ez evidens, mert évente ha 2x használja az ember. de 50-60ezer körül kap már megfelelőt, ami tartós az ilyen használatra. nyílván, aki köműves, meg szerel, ebből él, az az iparit veszi meg, oda a legjobb éppen, hogy jó. én is megveszem a drágábbat, a jobbb alkatrészekből szereltet, ez egyértelmű, mert szerencsére megtehetem, de próbálok valahol a realitás és a szükség talaján maradni.
egy napi szinten használt gőzporszívóból tuti megveszem a 200ezreset, ott nem fogok spórolni rajta, mert nem éri meg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21940) Integra válasza philoxenia (#21933) üzenetére


Integra
titán

ez így van, de a konzumer piacon a gardena gyártja a könnyen és gyorsan polcról levehető prémium tömlőket, amik valóban érnek is valamit hosszú távon. nem fog/tud mindenki azzal kezdeni, hogy nem a gardena kell, hanem a megfelelő anyagú, paraméterű tömlőgumi. :)
régen én is úgy voltam vele, hogy kell a 3/4-es slaug, meg így meg úgy. ma már rájöttem, hogy a felessel sokkal jobb dolgozni, kellő vizet szállít és hót felesleges számomra a nagyobb. már így keresek és csak fém alkatrészekkel.
ettől függetlenül a gardena-nál még mindig a jobbat kapja az ember.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21941) runner 125 válasza Integra (#21940) üzenetére


runner 125
nagyúr

De, gondolom te csapról locsolsz, szivattyúra viszont technikai gyalázat 1/2"-osat tenni.

mod.
Érdemes benézni Index-en a Kerti öntözőrendszeres, illetve a Kútfúros topikokba, kb. tömlőn kívül teljesen háttérbe szorul a Gardena, öntözőrendszereknél nem is ajánlják őket.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21942) Integra válasza runner 125 (#21941) üzenetére


Integra
titán

persze, mindig kerticsapról. régen használtam a nagyot, most már a kicsit, mert értelmetlenül sok vizet pocsékoltam el. sőt, autót, motort is már alapvetően vödörből mosok. megtanultam ésszel használni a vizet.

jaja, világos, gardena hobbi kertészet és valóban vannak jó dolgaik, én is vettem már pár dolgot. de az öntöző rendszerben egy darab gardena elem nincsen.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21943) FatalEror válasza runner 125 (#21941) üzenetére


FatalEror
addikt

Jaja,meg szerintem a vízszállítást is visszafogja.
Amúgy ha valaki nem szégyenli akkor mondja már el mennyiért csináltatott öntöző rendszert?
Havernál buheráltunk egy házit,csepegtető csövet megvette,a vízszállító csöveket leástuk föld alá,vett full fém locsolófejeket,amilyenek a parkokban is szokott lenni,illetve sarokra olcsóbb "porlasztó" fejeket,és igaz nem kompjuteres,de cserében megvolt 50k-ból.

HardCore is my LifeStyle

(#21944) philoxenia válasza runner 125 (#21941) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, kútból szivattyúval nem igazán jó a feles.... Azért én ebben a tömlőben is megbíznék...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21945) FatalEror válasza philoxenia (#21944) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez jobb,ilyen van nekem is[link],elméletileg mezőgazdasági vegyszertömlő,igaz 25m belőle több mint 25k,de legalább tényleg minőség.
Illetve ez sem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21946) Dr.Zoo válasza philoxenia (#21944) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Valami alternatívát nekem is ki kell találni, mertnekem még a 3/4 -es is visszafogja a szivattyút... :(
Valószínűleg csinálok egy puffert, rá egy nyomáskapcsolót, belövöm 2,5 bár és 4,5 bár közé, és felfújom levegővel.
Cimborámnál évek óta így ketyeg, percenként 2x ha bekapcsol a szivattyúja.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21947) runner 125 válasza FatalEror (#21943) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze.
Korábban már leírtam a tapasztalataimat, nekem volt mindkettő. A 25-30 méteres 1/2"-os halál volt. Kb. csak csordogált a víz a végén, semmi nyomás nem volt. Szivattyút is jobban leterhelte, meg kb. 3x addig kellett öntöznöm, mint előtte a no name 3/4-essel.

Telek mérettől függ nyilván, nézz át Index forumra, ott vannak szakik is, akik rajzot is csinálnak neked, és adnak árajánlatot.
De, pl. egyik gyerekkori barátomék is saját maguk csinálják. Azt hiszem KPE csöveket ásnak le egy ásónyomnyira, vásároltak locsolófejeket, és hétvégente csinálják.. Így nyilván olcsóbb.

Dr.Zoo

Ok, de ezeken a gyári tartályos házi vízműveken nagyon kicsi tartály van. Ezt csak úgy lehet kivitelezni, ha külön, egy 150-200 literes puffer lesüllyesztesz mellé.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21948) Dr.Zoo válasza runner 125 (#21947) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez a terv :) a szivattyúm 27 méterről 3000 litert tud óránként, ez még a 3/4 slagot is kicsivé teszi..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21949) runner 125 válasza Dr.Zoo (#21948) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az nagyon jó, de ki tudod használni ezt a teljesítményt, mármint nem felesleges?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21950) Dr.Zoo válasza runner 125 (#21949) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A szivattyú vásárlásánál az elsődleges szempont volt a tartóssága, meg a megfelelő teljesítmény, az egyszer majd beépítésre kerülő öntöző rendszerhez.
Ha jól emlékszem, senki sem ad kettő év kibúvók nélküli cseregarit a szivattyúira, csak a ZDS.
Akik fúrtak, mutattak egy kb. 6-7 éves példányt, amit naponta használnak, és ahol eddig fúrtak kutat, az volt a tesztalany, tehát odaadták egy hétre a tulajnak, aztán hajrá.
Eddig ilyen igénybevétel mellett, egyszer kellett szétszedni, és pucolni.
Engem ez meggyőzött. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.