Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116351) qvik27 válasza Toobee (#116348) üzenetére


qvik27
tag

Szerintem itt a hosszabb távú működőképesség lesz az egyik kulcskérdés - látva a szerkezetet.
Azt mondjuk nem annyira értem, hogy ha egy ilyen kis piszka van WDT-re, akkor miért nem csinálnak kifolyót. Szinte garantált, hogy lesz némi köpködés.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#116352) billyjoe válasza qvik27 (#116351) üzenetére


billyjoe
csendes tag

Van hozzá egy gumilap, lyukkal a közepén ha nem akarsz nakedet. (nem is azt a "wdt"-t használtam)
Egyébként kézbe véve elég masszívnak érződik, hiába plasztik. De majd az idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#116353) Zen42 válasza sz.zs. (#116325) üzenetére


Zen42
tag

Pont a fordulatszám miatt lettem volna kíváncsi. A Niche-ben ugye az alacsony fodulatszámot mindig kihozzák mint pozitívumot, de ezzel kapcsolatban mindig szkeptikus voltam. Merthogy szerintem egy akkora darab acélt mint a Kony kése képtelenség single dose esetében felhevíteni.
Sajnálom, ha nem bírod a koffeingyűrődést és mélyen átérzem a problémádat. Egészen a közelmúltig 4, de akár 6 dupla is lecsúszott most meg már dupla adag vérnyomáscsökkentő mellett is max 2-t merészelek. Már említettem korábban az okát és azóta csak rosszabbodott a helyzet. :(

(#116354) WarLock07222 válasza qvik27 (#116351) üzenetére


WarLock07222
tag

Mit értesz itt hosszabb távú működés alatt? Szerintem ha egy ilyen eszköz kiszolgál >10000 ciklust, akkor bőven túllőtte a célközönség összes utazása alatti kávézásokat.

[ Szerkesztve ]

(#116355) sz.zs. válasza Zen42 (#116353) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Próbálgatom, persze. Rendeltem hozzá új késeket, azt most majd még be kell járatnom valamivel.
Igazából egy Kony-t és egy Niche-t is össze kellene kóstolni :)
Tudtommal ez egy tévhit, hogy a kávé emelné a vérnyomást.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#116356) qvik27 válasza WarLock07222 (#116354) üzenetére


qvik27
tag

Ha kiszolgál annyit, akkor biztosan. Én a szerkezetét néztem egy ábrán, ami nem keltett bennem töretlen bizalmat.
Mennyi idő alatt csinálták azt a 10e+ használatot?

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#116357) zolnagy válasza sz.zs. (#116355) üzenetére


zolnagy
őstag

Amikor teszteltem magamon a hatását, úgy tapasztaltam, hogy a pulzust emeli meg, a vérnyomást nem.

(#116358) sz.zs. válasza zolnagy (#116357) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Így van.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#116359) qvik27 válasza WarLock07222 (#116339) üzenetére


qvik27
tag

A hőmérséklet ejtést eszpresszónál csinálod? Mivel?
:R

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#116360) brumi1024 válasza qvik27 (#116359) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha jól sejtem Decenttel. :)

[ Szerkesztve ]

(#116361) Warloo93


Warloo93
tag

Nincs valakinél egy új EVO kés, és megszabadulna tőlle? Nem tudok szlovákiára rendelni csak az E típust találltam.

(#116362) beleriand72


beleriand72
tag

Nekem hajnalban napindításnak munkahelyen az automatás szétüti a gyomromat (természetesen éhgyomorra), néha segít a Gaviscon. Ezután a délutáni 2-3 Gaggiás világos dupla vagy filter már meg sem kottyan.

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#116363) WarLock07222 válasza qvik27 (#116359) üzenetére


WarLock07222
tag

Bruminál van a válasz. Viszont ugyanezt pl. a Robot is (de a Flair is) tudja már a felépítéséből / működési elvéből fakadóan és mostmár kezdem azt sejteni, hogy emiatt annyira megengedő mindenféle varázslás nélkül a Robot és ezért (is) van vele az embereknek szinte egyöntetű sikerélménye.

[ Szerkesztve ]

(#116364) konzumpro válasza beleriand72 (#116362) üzenetére


konzumpro
senior tag

Tej?

(#116365) sz.zs. válasza WarLock07222 (#116363) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A QM is hasonló, én 93 fokos termosztátot tettem bele, így 88-98 fok között kapcsolgat. A hülési fázisban 93 foknál indítom a csapolást, így visszaesik közben 86-88-ig, majd attól függően, hogy milyen hosszú a csapolás, vagy elindul vissza felfelé, vagy nem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#116366) Parci válasza sz.zs. (#116365) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, tessék, milliókat költünk hőstabil ufókra, erre kiderül, hogy a lexarabb termosztátos a legmegengedőbb. mini gaggiánál ezt úgy érem el, hogy hagyom a kart önállóan dolgozni és közben folyamatosan felöntöm a tartályt hidegebb vízzel? gc-nél meg úgy, hogy leveszem róla a rézcsövezést? ;]

(csak hülyülök, unatkozó vénember lettem, amióta nincs upgraditis, csak kávézás :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#116367) beleriand72


beleriand72
tag

áááá, az úgy nekem nem az igazi, szeretek szenvedni :-)

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#116368) koxkids válasza brumi1024 (#116350) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi neked is a véleményt :)
Úgy érzem 9B lesz a befutó. Utazáskor kisebb kedvvel akarok kisérletezgetni, inkább a stabil, finom presszó kell :B Továbbá kellően kis helyen elfér.
Hűtést nem érzem gondnak 2-3 adag lefőzése esetén. Szerintem rendelek egyet. :)

Kézi darálóból JE-Plus / J-Max jó lesz? Vagy érdemes más típus/márka fele nézelődni?

(#116369) iatti válasza beleriand72 (#116367) üzenetére


iatti
aktív tag

esetleg egy kaviáros - libamájas szenyó előtte? :D én nem iszok hajnalban se éhgyomorra.

(#116370) sz.zs. válasza Parci (#116366) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Így kell egy pillanat alatt a hátrányból előnyt kovácsolni ;]
Most kell gyorsan QM0650 részvényeket venni :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#116371) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Kávé - gyomor kérdéskörnél azért tegyük hozzá, hogy a kávé pH-ja 5 körül van, ember gyomorsava meg 1,5 - 3,5. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kávé nem bánthatja az ember gyomrát, mert nyilvánvalóan létező jelenség. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy ha bántja, akkor valami háttérprobléma van a gyomor környékén. Nem a kávé okozza, az csak tüneteket vált ki. Emiatt s kávé elhagyása, nem üres gyomorra ivása, tejjel ivása a tüneteket megszünteti, de magát a problémát nem. Idővel felütheti máskor is a fejét, illetve rosszabbodhat is. Szóval célszerű utánajárni mi okozza.

(#116372) roBEEsz


roBEEsz
csendes tag

Épp a héten olvastam a kávé keserűsége és a gyomorsav termelés kapcsán, és ha lehet hinni a forrásnak, akkor elmondható, hogy az összefüggést semmilyen kutatási eredmény nem erősíti meg..

Elméletileg az adatok alapján a kávéra érzékeny, vagy refluxszal küzdő emberek körében nincs annak jelentősége, hogy étkezés előtt, vagy után fogyasztják-e el a kávét. Persze szerintem ez egyénenként változik, én pl. simán megiszom éhgyomorra, de ismerek olyat aki nem képes erre.

(#116373) hogyaza válasza Parci (#116366) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Ettől szebben nem is lehetne megragadni a lényeget.
Post egy kicsit bepriccoltam hogy én is tatásodok. :F
:)

(#116374) Daneeka


Daneeka
senior tag

9B-ből ki lehet hozni 1:3-at dózis csökkentéssel vagy akkor már nem fog működni rendesen?

(#116375) Toobee válasza Daneeka (#116374) üzenetére


Toobee
veterán

Elég jó írások születtek már itt, szerintem a 9B és 9Barista kulcsszóval kb. mindent megtalálsz.

https://barbieripnk.hu/

(#116376) RetepNyaraB válasza Cathfaern (#116371) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem hiszem, hogy a ph-ra kell kihozni a dolgot. A kv elég komplex folyadék. Egy kenyai filter presszóban rövidre főzni meg tud ütni úgy is, hogy alig van benne pl koffein. A ph-ja meg nemtudommennyi. Ugyanez valami alföldi brazilban általában
meg se kotty. :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#116377) billyjoe


billyjoe
csendes tag

Mai első próba:

Ezt már a kinuval, elsőre kb jó lett a beállítás. Annyit változatattam még, hogy ugyanúgy mint a robotnál, rá raktam a vízforraló peremére a tartályt, plusz az öntögetős előmelegítés, szerintem ez már elég. Az eredmény is jó volt, de szigorúan úgy kell nézni hogy ez egy utazó eszköz. Valószínűleg a 9B sokkal jobb eredményt adna, de nem is kerül annyiba. Egyelőre nem bántam meg. Kapni fog majd szigetelést, az mindenképpen adni fog az élményhez.
(senkit nem tévesszen meg a csésze, nem spriccelt pumpálás közben, csak az elején nem sikerült beletalálni)

(#116378) iatti válasza RetepNyaraB (#116376) üzenetére


iatti
aktív tag

na ja.készülnek itt a tanulmányok úton-útfélen. ;) majd a gyomrom eldönti mi a jó neki. /utóbbi két évben is sok minden készült, azt érik meglepetések ország-világ népét. :DD /

(#116379) mutyi válasza roBEEsz (#116372) üzenetére


mutyi
őstag

Saját tapasztalat az, hogy igenis befolyásolja erősen a kávé a gyomrot és a refluxal küzdőket.
Amióta a 3 kávéról 2-re csökkentettem a napi adagot, továbbá éh gyomorra nem iszom kávét, azóta lényegesen kevesebbet ég, mar a gyomorszájamnál.
Így is ha 1-2 órával az edzés előtt iszok kávét, akkor a burpeezéskor és hasonló gyakorlatoknál erősen jelentkezik a gyomorszáj körüli égő érzés.
Szóval a csersav igenis basztatja a nyálkahártyát, főleg azoknál, akiknél felmaródás, stb van a gyomornál.

(#116380) Parci válasza Cathfaern (#116371) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:F

ez elég fura logika. magyarán, amíg nem tömény gyomorsavat iszom, addig minden lúgos? a kávé elég savas. na meg egy 10 g savval megáldott aszú is elég savas, noha a ph-ja bármilyen is lehet. sokféle sav van, ráadásul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#116381) Parci válasza mutyi (#116379) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy befolyásolja, aki kicsit is refluxos, szerintem meg sem bírja inni éhgyomorra a kávét. és nem is kell, sőt, szerintem nem is szabad.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#116382) roBEEsz válasza mutyi (#116379) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Sajnos egyébként én is szenvedek tőle, de hol rosszabb, hol jobb.. Reggel se étvágyam, se időm nem szokott lenni, így megy éhgyomorra a presso.. hála isten utóbbi időben nem volt belőle gondom.

(#116383) Zen42 válasza sz.zs. (#116355) üzenetére


Zen42
tag

Így van, a pulzust emeli meg, nem a vérnyomást mert az erek kitágulnak egészséges érrendszer esetében. De ha gyulladt esetleg elmeszesedett erekről van szó akkor sajnos más a helyzet.

Szerintem biztos akadna itt egy Niche tulaj aki szívesen összemérné azt a Kony-val. :)

(#116384) Cathfaern válasza Parci (#116380) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyakorlatilag igen, bár nem ez volt a lényeg. De ha a szádat / nyelőcsövedet nem marja végig, akkor a gyomrodnak fel se tűnik, ha egészséges a gyomrod. Ahogy írjátok is, nyilván ha valaki refluxos, akkor gondot okoz a kávé (de nem is írtam mást az előző hsz-ben sem), de ugye ez esetben nem a kávé a gond, hanem a reflux.
Hasonlóan ha valaki elvileg nem refluxos, de bántja a gyomrát a kávé, akkor jó eséllyel valami nincs rendben a gyomrával.

A lényeg az lett volna, hogy ha valaki elvileg egészséges, de bántja a gyomrát a kávé, akkor célszerű kivizsgálgatni és utánajárni, mert egészséges gyomor esetén nem kéne hogy panaszt okozzon.

[ Szerkesztve ]

(#116385) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Reggel beröffentettem az X54-est. Egyelőre csak a felépítésről pár gondolat, többit talán 1-2 hét múlva.

Szépen összerakott darab, igényes, masszív hatást kelt. Állítómechanika oké (nálam az AllGround az etalon), kijelző egyszerű és érthető, könnyen kezelhető, illetve számomra kellően halk is.

(#116386) sz.zs. válasza Bazsee71 (#116385) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ebben milyen kések vannak?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#116387) Bazsee71 válasza sz.zs. (#116386) üzenetére


Bazsee71
őstag

Annyit írnak róla, hogy 54 mm-es. Üresjárati fordulatszám 1050 rpm, gondolom azért így adják meg, mert terhelés alatt valamivel lassabb. Nem hallani amúgy, hogy erőlködne, világos pörköléssel presszó tartományban hozza az 1 g/s sebességet. Gyárilag ez a végállás, de megcsináltam a kalibrálást a videójuk alapján, így van benne még tartalék.

(#116388) Superkee


Superkee
csendes tag

Sziasztok
Ev elejen kaptam egy 90s evekbeli Gaggia Classicot es hozza egy szereztem egy Graef cm 800 orlot. Apro javitasok es atnezes utan, 2 honappal a vasarlast kovetoen meg ismerkedes es probalkozas szintjen allok ugy erzem. Sikerult mar ihato kavet csinalni, viszont nem igazan tudtam konstans minoseget hozni. Az egyik problemam, hogy a lefolyasi ido eleg ingadozo ugyanannyi gramm kave (mm pontos merleggel merve) es daralas mellet. Van, hogy a kave 30 sec alatt megy le, de elofordul, hogy akar 20 vagy 50 masodperc mire lejon ennyi kave. Illetve amit meg eszrevettem, hogy neha csupan cseppekbe folyik a kave, van hogy nagyon vekonyan folyik. Mi okozhatja az emlitett hibakat?

A tippem az lenne, hogy a tamperelesnel rontok el valamit. Probaltam a neten nezni tippeket a tampelesre, de valahogy egyik se valt be. Egy lehetseges megoldaskent a disztributor vasarlasan gondolkodok, az talan jobban eloszlatni a kavet es egy szintre helyezi es mar csak kicsit kellene tamperelni. Illetve meg amit itt a forumon olvastam, hogy a gyari kar lecserelese nakedre es uj szuro vasarlasa is segithet javitani a kave minosegen. Ezek segitenek a problemamon?

A valaszt elore is koszonom! :)

(#116389) Parci válasza Cathfaern (#116384) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát aki megiszik éhgyomorra két kávét és érzi a gyomrát, az gyomorbajos? aki megeszik 3 almát és érzi, hogy savas, az is? nem kell ezekhez fekély ám. aki meg lófaxt sem érez, sőt, esetleg egy nagyobb kaja után kénytelen savas dolgot enni, hogy ne pusztuljon el az emésztésbe, az meg nem gyomorbajos?

nem vagyok dietetikus, se orvos, de szerintem ez nem így van.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#116390) WarLock07222 válasza Superkee (#116388) üzenetére


WarLock07222
tag

Mikor méred a kávét? Milyen mérleggel?

(#116391) roBEEsz válasza Superkee (#116388) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Azt előre leszögezem, hogy én sem vagyok profi, így ne vedd készpénznek az állításaim :D

Amit elsőkörben mindenkinek szoktam javasolni, az egy filléres WDT tool, ami nagyban segíteni fog az őrlemény megfelelő eloszlatásában. (Én a disztribútort nem kötelezően javasolnám, sajnos elég sok olyan van, ami tömörít is, holott nem ez lenne a cél vele..)

Könnyedén lehet szerintem az is, hogy a kávéd nem megfelelő.. Milyen babokat használsz? Hogyan tárolod őket? Bent pihennek az őrlőben? (Sajnos itthon kicsit más a helyzet, mint egy kávézóban, ahol több zacsi kávé elmegy egy nap.. lehetőség szerint óvni kell a babokat a fénytől, oxigéntől, melegtől..) A friss kávé szerintem sokat dobhat az élményen, bár ennek ára is van - szerintem többen is tudnak olcsóbb, működő alternatívàt mondani neked.. -

Tamperelés probléma nálam is megvolt, én nemes egyszerűséggel váltottam maroktamperre, jelenleg hol ezt, hol azt használom (Tadamm shopjaba érdemes lehet körülnézni..)

Valóban kosarat is érdemes lehet cserélni, viszont egy “profibb” kosárhoz kelleni fog szerintem a 9 bar.. (fogalmam sincs a tied pontosan mivel operál..)

Ez csak pár dolog, ami eszembe jutott.. olvasgass vissza a fórumon, sok a hasznos infó.. Youtuben pedig akár James Hoffman, vagy Lance Hedrick videói hasznosak lehetnek..

(#116392) roBEEsz


roBEEsz
csendes tag

Számít bármit is az, hogy mikor kiütöm a pogácsát nem szépen egyben, hanem az esetek többségében törve jön ki? Ettől függetlenül mikor kávé készítés után leveszem a kart, mindig szoktam csekkolni a pogácsa felszínét, hogy látok-e rajta esetleg lyukakat, de minden esetben szép sima, lyukmentes felületet kapok... Naked alatt is minimális "külön-folyás" után összeáll 1 pontba a kávém, ami szintén azt mutatja, hogy talán nem csatornásodik..

VISZONT,

Éppen azért érdekes most ez a kérdés, mivel nem vagyok elégedett a pressommal és nem tudom, hogy hiába bohóckodok-e az őrlőmmel, mert amúgy nem is a beállításom a gond, hanem szimplán csatornásodik..

A napokban 18g-ből 35-36g folyt le, kb 30-32mp-vel, ez az élvezhetőnél jóval keserűbb volt, így gondoltam hogy ma durvább beállításokkal megyek, így 25mp körül jött le, viszont ebben az esetben pedig savanyúnak éreztem... Az "A" opció, hogy a kettő beállítás között megtalálom amit keresek.. vagy "B" és amúgy csak a csatornásodás játszik velem..

Folyamat a következő:

Single dose őrlés (18g)
WDT
Pár ütés a pultra
Maroktamper

(#116393) iatti válasza roBEEsz (#116392) üzenetére


iatti
aktív tag

milyen kávé, milyen kosár?

(#116394) Uyuarasy válasza Parci (#116389) üzenetére

En sem vagyok szakerto, bar volt par idevago targyam egyetemen, de ebbol a cikkbol [link] (es a linkelt kutatasokbol) az kovetkezik amire Cathfaern is gondolhatott. Nincs tudomanyos bizonyitek az ehgyomorra ivott kavek negativ hatasara.
Ebbol mondjuk nem kovetkezik, hogy akinek problemas ez, azzal nincs minden rendben, de en is inkabb kivizsgaltatnam magam :)

(#116395) iatti válasza Uyuarasy (#116394) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam szinte minden játszik. délután ettem egy kaukázusi kefírt, az is puffaszt mostanában. persze lehet került egy kis vegyszer a rendszerbe takarításnál. :)) ki tudja. most meg dobtam egy adag pacalt főt krumplival, rá egy 35g-os presszót. hát most se valami fain a gyomrom. lehet át kell mennem fényevőbe. :B

(#116396) LazacX válasza Parci (#116389) üzenetére


LazacX
tag

Én is azt gondolom (laikusként), hogy nem árt egy kivizsgálás, ha akár kávé, akár alma bántja a gyomrunkat. De ez még nem jelenti azt, hogy olyan valaki egészséges, aki gyomorpanasz nélkül folyamatosan szinte zabál.

(#116397) roBEEsz válasza iatti (#116393) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Jelenleg PY Choco Madness, előtte Grandi.. IMS 12/18g a kosár.

Gép: Gaggia Classic 2018 - 9 bar - PID , szűkítő, ipari felsőszűrő

Őrlő: Mignon Specialita

(#116398) Parci válasza LazacX (#116396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

definiáljuk azt, hogy bántja. én érzem. nem lesz tőle bajom (nem fetrengek, nem nyom, nem mar brutálisan, de érzem, hogy az a jobb, ha kaja után iszom kávét). és ki van vizsgálva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#116399) Cathfaern válasza Parci (#116389) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyomorbajos abban az értelemben, hogy klinikailag diagnosztizálják valamilyen betegséggel? Valószínűleg nem. Gyomorbajos abban az értelemben, hogy már valami probléma elkezdődött? Igen.
Ugyanolyan ez, mint hogy jó az éhgyomri cukorral is lehetsz már inzulinrezisztens.

"sőt, esetleg egy nagyobb kaja után kénytelen savas dolgot enni, hogy ne pusztuljon el az emésztésbe, az meg nem gyomorbajos?"
De, az is az. A fenti definíció szerint. Mind a két végletet le kéne tudnia kezelnie a szervezetnek.

Sajnos borzalmas állapotban van a "nyugati fejlett világ" átlagemberének az emésztőrendszere. Statisztikák szerint Mo lakosságának 20-40%-a produkál időnként refluxos tüneteket. USA-ban a lakosság ötöde heti szinten. De ettől még ez nem normális és nem kéne, hogy így legyen.

De nem vagyok én se se orvos, se dietetikus.

Szerk: miután elküldtem láttam a pont előttem lévő hsz-ed. Nyilván ha utánajártál, és úgy gondolod ok minden, akkor rád nem vonatkozik. Csak már sokadik embernél jön elő a topikban ez az éhgyomri kávé téma, és meglepődnék ha mind utánajárt volna.

[ Szerkesztve ]

(#116400) iatti válasza roBEEsz (#116397) üzenetére


iatti
aktív tag

abból szerintem sok a kosárba. próbálj csökkenteni az adagon. ezek nem világos pörik.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.