Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115351) Parci válasza Gery0505 (#115342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást mindenkinek! oltás mellett rángatott így meg vagy a'la natúr?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#115352) general válasza hoffman_ (#115350) üzenetére


general
addikt

A közepes nálam is rendben van általában, a világos az szenvedős, mint valószínűleg sokaknak. De ebbe most bele találtam, örülök is nagyon. Elég nehéz az Annával korrekt tejhabot/krémet kreálni, de azért azt már nagyjából kigyakoroltam. Kevéske a gőznyomás, rendesen skillt igényel.. :D

(#115353) hoffman_ válasza general (#115352) üzenetére


hoffman_
nagyúr

várom már, hogy nekem is legyen egy ilyen reggel, amit eltalálok. :D

Parci:
bár nem engem kérdeztél, de ma informatív kedvemben keltem :D én bőven a 3. Pfizer után dőltem ki tőle durván és előtte, már bőven fertőző időszakban, találkoztam vagy 30 emberrel - senkit nem fertőztem meg. már rég feladtam, hogy megértsem : )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#115354) konzumpro válasza general (#115348) üzenetére


konzumpro
senior tag

Bár én csak viccből írtam múltkor a Smartwatert Visztula hsz-ára, most látom régebben Ferkoboy is írta hogy olcsó visszasózott desztvíznek számít, amúgy jó ízű víz és alapelvem hogy jó ízű vízből lehet jó ízű kávét csinálni. Akkor is ha lágy víz. Én gyantával lágyított vízből szoktam keverni vissza csapvízzel egy olyan arányt, ami emlékeztet a gyerekkori jégcsap ízre... :DDD

(#115355) eastsider


eastsider
nagyúr

ot milyennek mondanatok? eleg szinhu lett a foto, termeszetes feny mellett keszult
[kép] kozepes, vagy vilagos?
Impresso ethiopia adado natural (espresso pori)
94C-n nagyon jot huztam belole reggel, jottek rendesen a gyumolcsos jegyek

mas: mitol van, hogy sok videoban amit nezek naked portafilter lefolyast, ilyen szep tolcser jelenik meg? [link]
nekem ilyen kisebb a tolcser, vagy meg kisebb szinte mindig: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#115356) roBEEsz


roBEEsz
csendes tag

Haló!

Végre bontásra került a PY-féle Grandi Arabica! Annak ellenére, hogy valamelyik tényezőm félre csúszik, érezni, hogy nagyon komoly cucc!

A helyzet az, hogy keserűnek érzem a jelenlegi beállításommal, viszont nem tudom melyik irányba kéne változtatnom..

Jelenleg:

Gaggia Classic Pro - 9 bar OPV
Specialita
12/18g IMS
18g őrlemény
25 mp - 1:2 ratio

A lefolyást tekintve én még simán finomítanám egy kicsikét, mert elég gyorsan átjön, -mondjuk úgy 30 mp körüli lefolyást céloznék- (viszont már ígyis keserű, tehát lehet a finomítás nem sokat segítene, igaz...?) - egyébként maga a lefolyás jól fest, csatornásodást abszolút nem lehet észrevenni!

Személy szerint a hőmérsékletet érzem a problémának.. viszont PID nélkül ez elég necces.. rohadt forró a kávé mikor elkészül.. (15 percet szoktam hagyni a gépnek, hogy melegedjen és a presso készítés előtt direkt engedek le 2-3mp-ig vizet..) Lehet, hogy csak 10-12 percet kéne hagynom a gépnek, vagy ennek nincs értelme?

Bár nem gondolom, hogy ez a tényező lenne a legkardinálisabb, de lehet hogy 18g helyett 17g körül kéne mennem??

Illetve még arra gondoltam, hogy a ratiot levinni 1:1,75-re..

Esetleg van valami tippetek?

Köszke!

(#115357) general válasza konzumpro (#115354) üzenetére


general
addikt

Olcsónak nem mondanám, 270Ft körül van az 1,1l. Nekem talán havi 4-5 ezer Ft lenne ezt használni. Vízkovesedesere kiváncsi lennék. Megpróbálom vízforraló a is használni 1-2 hétig esetleg, azon eléggé látszik, a csapvíz 2 hét után már jól láthatóan nyomot hagy. De igen, elvileg visszasózott lepárlott víz. Több infót nem találtam, pedig keresgéltem.

(#115358) icm válasza roBEEsz (#115356) üzenetére


icm
tag

Inkább 30 perc legyen a felfűtési idő.
Első körben növelj 0.5g-vel a dózison. Ha keserű kb átesik a víz amin vagy örlő finomítással vagy dózis növeléssel tudsz variálni. Minél finomabb annál nagyobb hajlama van a csatornásodásra.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#115359) icm válasza eastsider (#115355) üzenetére


icm
tag

Ez az impresso ez világos pöri. Klasszik vonal a közepes. Tőlük a kolumbiai klasszik az nagy kedvencem lett, második kilós csomit nyitottam.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#115360) sz.zs. válasza roBEEsz (#115356) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Utoljára ( kb. 1,5 éve ) mikor Grandi Arabicát ittam, semmivel sem tudtam eltűntetni belőle azt a pici kesernyét. Pid nélkül ez még nehezebb lesz.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#115361) qvik27 válasza eastsider (#115355) üzenetére


qvik27
tag

Színhűség: az attól függ leggyakrabban, hogy milyen a megjelenítő rendszer, amin nézzük.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#115362) icm válasza qvik27 (#115361) üzenetére


icm
tag

Mondjuk…
kalibrált-e monitorod? Az Ő monitora amin a wb-t belőtte? Azért soktényezős nemcsak végfelhasználói / megjelenítő oldalnak kell jónak lenni.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#115363) eastsider válasza qvik27 (#115361) üzenetére


eastsider
nagyúr

nyilvan... amugy 1 oled es ket lcd (ips) kijelzon neztem, kb atjon rajta a "lenyeg".
na meg telefonnal keszult full autoba, szerintem sokat nem erdemes errol beszelni innnetol :)

(#115364) WarLock07222 válasza hoffman_ (#115350) üzenetére


WarLock07222
tag

paljoc>világos pörkölés

Légyszi ennyire ne vigyük már félre azt, aki beleolvas elsőre a topicba és próbál valami referencia értékeket keresni kiinduló pontnak vagy egyéb fórumokon tájékozódva próbálja az itthoni kínálatot valahol elhelyezni a térképen.

(#115365) Gery0505 válasza Parci (#115351) üzenetére


Gery0505
tag

Köszi szépen a Jókívánságokat! :) Igen, sajnos oltás mellett kapta el a frakkom ennyire. Két Astra, és egy Pfizer után. A harmadikat még tavaly Augusztus közepén kaptam, lehet már kiment a hatása, vagy a hetvenszer mutálódott vírust már nem ismeri fel a szervezet.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#115366) Gery0505 válasza eastsider (#115355) üzenetére


Gery0505
tag

Lehet a fotó kedvéért durvábbra őrölték egy picit a KV-t. Ha gyorsabban tud átfolyni, akkor ilyen lesz a tölcsér mint amit mutattál, kérdés, hogy ez jó-e.
Tényleg, összeszedhetnénk, hogy mik a jó lefolyás ismérvei. Pl.: Milyen vastagnak kell lennie a tölcsér aljának? Nekem olyan vékony szokott lenni, mint egy gyufaszál, vagy vékonyabb. Azt is szeretném tudni, hogy a lefolyás során mikor milyen összetevő válik ki a csészébe, hogyha mondjuk kesernyés lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#115367) hoffman_ válasza WarLock07222 (#115364) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#115368) eastsider válasza Gery0505 (#115366) üzenetére


eastsider
nagyúr

ah ertem... nekem is gyufaszal vastagsag kb...

#115359 icm: kicsit mar regi ez a pori (oktoberi), csak most kerult sorra... van meg egy costa ricai jan 3-i is. az alattunk levo kavezoban ilyet kapni, igy gyakran veszek toluk. brikkahoz kepest elegge csoda az eredmeny

(#115369) iatti válasza Gery0505 (#115365) üzenetére


iatti
aktív tag

ezt nem kimondottan neked,csak ahogy látom állandóan téma ez a kovid. bár nagy a cenzúra,esetleg érdemes rámenni toroczkai lászló oldalára. ;) már mint jutub,faszbok már letiltva.

[ Szerkesztve ]

(#115370) qvik27 válasza eastsider (#115363) üzenetére


qvik27
tag

Persze! :) sokminden is igaz ezekre a konstellációkra.
Bő egy éve válogattunk neten parkettákat meg falszíneket. elmentünk egy boltba, kölcsönöztünk egy RAL színskálát meg egy mintakészletet, aztán otthon megfelelő fényviszonyok mellett megnéztük, hogy a 10 kijelzőből melyiket tudjuk legközelebb hozni a skálához. Aztán a két elég jón néztünk meg mindent, mielőtt döntöttünk.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#115371) fragola.6035 válasza roBEEsz (#115356) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

PID nélkül csak vaktában lövöldözöl, kávét kimaxolni nem lehet.

https://caffe35.webnode.hu/

(#115372) Parci válasza iatti (#115369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem érdemes. és ne is induljon be ez a téma itt, nekem sem kellett volna rákérdeznem az oltásra, csak kíváncsi voltam, mert mi is most estünk át rajta (enyhe tünetekkel, kop-kop). lapozzunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#115373) iatti válasza Parci (#115372) üzenetére


iatti
aktív tag

legyen ahogy a topik gazda óhajtja.

(#115374) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ma is beesett egy szep kis Art Deco főző. Vmi Cseh gyártmány, sajnos nem találtam róla semmit eddig.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#115375) Gery0505 válasza Parci (#115372) üzenetére


Gery0505
tag

Én is elnézésedet kérem, hogy ennyire kirészleteztem, lehet priviben kellett volna megbeszélnünk. :R

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#115376) sz.zs. válasza sz.zs. (#114190) üzenetére


sz.zs.
senior tag

1 hónap után visszaraktam a C kést. Hiányoztak a csöpögős eszpresszók :)
Ugyanitt újszerű 151F késpár eladó! [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#115377) Gery0505 válasza sz.zs. (#115376) üzenetére


Gery0505
tag

Miben volt más mint a "C"-s kés? Ízekben milyen különbséget észleltél a kettő között? :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#115378) Parci válasza Gery0505 (#115375) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, jól tetted, csak mivel ebből kiindulva épp szárba akart szökenni a téma pro és kontra, ezért zártam -- van erre három topik is a ph-n.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#115379) rastacsz válasza eastsider (#115355) üzenetére


rastacsz
tag

Az az adado nagyon jó volt szerintem. Klasszikus espressohoz képest világos volt, de nagyon könnyen kezelhető, gyümölcsös, kellemesen savas.
______

Kaptam viszont Guatemala huehuetenango-t, november 24-i pörkölés, de eddig bontatlan csomagban egy simítózáras tasakban 4-7°C-on volt.
"közepesen-sötét" pörkölés, ami nekem inkább sötét. Füstös, kesernyés ízek, nulla sav. Visszasírom a teesz omniroastját, pedig szenvedtem vele, de ezerszer élénkebb volt.
Lehet, hogy hideg vízzel kellene elkészíteni :)

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#115380) hoffman_ válasza Parci (#115378) üzenetére


hoffman_
nagyúr

de mindenki otthon szeret beszélgetni :D
a magam részéről én külön köszönöm, hogy berekesztetted.

WarLock korrekciója nyomán merült fel bennem a kérdés, hogy alapvetőenn inkáb közepes pörik járnak nálam, 90%-ban PY, így egy igazi világossal akkor még nagyobb kudarc várna rám?

a PID-em pontossága még mindig kérdéses, de azt veszem alapul, hogy ha kijelzett értéken jó a GetUp, akkor +2...4 fokkal megyek neki egy SO-nak vagy elixírnek. mégsem találom el.
az őrlés is szokott változni, de az a nagy bajom, hogy ha túl finomra őrlöm és befullad, akkor kezdek el valamit érezni abból a testből, amit várok, csak meghal a lefolyás, oda is ég, meg túlkivonatolás áldozata is lesz. ha durvább az őrlés, akkor is lassan indul meg (13-18mp között), de utána jóval gyorsabban átesik, alul kivonatolt marad.

merre érdemes indulnom +/- 0.5g bab vagy szerezzek eszközt és mérjem ki a fejhőt a PID-hez képest?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#115381) iatti válasza hoffman_ (#115380) üzenetére


iatti
aktív tag

én meg aztán főleg megköszönöm. :D két év alatt párszor volt téma itt. ;)

(#115382) paljoc válasza hoffman_ (#115380) üzenetére


paljoc
tag

“korrekciója nyomán merült fel bennem a kérdés, hogy alapvetőenn inkáb közepes pörik járnak nálam, 90%-ban PY, így egy igazi világossal akkor még nagyobb kudarc várna rám?”

Én mindenképp azt javaslom, hogyha nem boldogulsz ezekkel a pörikkel, bártan próbálj ki másoktól is, van vàlaszték már bőven, egyáltalán nem biztos h egy másik pörkölő világosabb tételeivel még nagyobb kudarcod lenne, sőt, lehet ott találod meg a kedvedre való stílust. Szóval egyàltalán nem biztos hogy a “Te készülékedben van a hiba”, lehet hogy csak simán nem felel meg az igényeidnek, ízlésednek ez a kofi. Szerencsére egy kg kávé ára nem a világ, lehet bátran próbálgatni, max azt a tételt nem iszod meg olyan nagy elégedettséggel, de legalább nagyobb az esély megtalálni, ki az aki téged igazán eltalál a termèkével!😉

(#115383) kurtuzov válasza bbuffy (#115374) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem te csinálod jól.
Szórakozunk itt a víz pancsolással, közben itt a képen a nyilvánvaló desztillált megoldás :DDD

(#115384) Gery0505 válasza hoffman_ (#115380) üzenetére


Gery0505
tag

A GC-t kellene gatyába ráznod egy kicsit, mert nem fognak sikerülni a KV-k. Az OPV-ben elhasználódott a tömítés, mialatt mi használtuk, Fragola mester egy pillanat alatt kicseréli neked. A nyomás tutira nincs meg, mert a Profitec-en látom, hogy a rugó csúcsnyomása 9 Bar-on van, és a Majort 2-3 recével arrébb kellett állítani a finom irányba, hogy jó legyen a lefolyás, és ne ömöljön át a KV. Ez elég sok. Ahol én használtam a GC-t ott sokkal durvább volt az őrlemény, és a második KV mindig befulladt. Erre nem jöttem rá miért. Valószínű, hogy a meleg víz fellágyította a tömítést, és még kevésbé zárt. Vagy nemtom. Szóval a nyomást is ellenőrizzétek le, mert tuti, hogy nem konzisztens, és tuti, hogy kevesebb, mint kellene. A PID-et is ellenőrizni kell, de lehet a szenzor sem teljesen OK, vagy az elhelyezéssel van egy pici baj, lehet csak meg kell igazítani, vagy kicserélni a szenzort, ha nem jó. A hőmérsékletet ki kell mérni, hogy egy adott beállításon milyen meleg víz jön a KV párnára, és az Omron PID-ben van egy hőmérsékleti eltolás paraméter (majd nézd meg az User manualjában, hogy melyik az), amit ehhez a hőmérséklethez hozzáállítasz, és akkor azt látod majd a kijelzőn, ami a KV párnára is érkezik. De ehhez hőmérő kell, ami nekem nem volt, így ez a nemes feladat Rád vár. Lehet az Autotune-t sem jól futtattam le, ez is lehet hiba. Fragola Mestert kérd meg, ill együtt meg tudjátok csinálni.

Paljoc: Nem a kávéiddal van a baj, hanem a gépet kell picit gatyába rázni, és utána ki tudja majd hozni a csodát, amit beletettél. :K

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#115385) WarLock07222 válasza Gery0505 (#115384) üzenetére


WarLock07222
tag

Tök más a vízhozam egy pumpás és más egy karos gépnél a csapolas elején, máshogy épül fel a nyomás, más a vízterítés, ami miatt abszolút nem összehasonlítható a két géphez használt őrlő állás. Nálam pl a Decent durvább őrleményt kér mint a Robot.

[ Szerkesztve ]

(#115386) hoffman_ válasza paljoc (#115382) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ közvetlenül a forrástól!
csatlakozom Gery-hez, nem a forrással van a baj szerintem, mert azért párat már kóstoltam nálad reggel és egy sebitben beállított őrlés meg a Catler kombón jobbakat húztál, mint én szoktam, tehát valami triviális megoldás lesz ez. másokat is szoktam próbálni, de alapvetően teljesen jó vonalad, Aeropressel, V60-al is kísérletezek már, szokott néha sikerülni. arról nem is beszélve, hogy értékelem az egész hozzáállást, amit képviselsz, ezért is van itthon jobban súlyozva a polc PY-al :)

Gery0505:
köszi újfent a tippeket, én is arra gyanakodtam már (a hangokból, a shot indulásból és őrlés/lefolyási sebességekből), hogy a nyomás lehet az egyik tünet. mostanra akkor elkönyvelem, hogy megismertem, amit lehet, keresni fogom fragolát :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#115387) paljoc válasza hoffman_ (#115386) üzenetére


paljoc
tag

Ok, persze, el kell bíbelődni a dolgokkal, csak mivel írtad h egyik SO-m se nagyon működik, meg kérdezted h akkor más “újhullámosabb” kofival még több nehézség lesz-e, azért írtam h egyáltalán nem biztos, érdemes próbálgatni mindenfélét. /persze legjobban annak örülök hogyha az enyémnél is megtalálod majd a nyitját, ez természetes 🙂/

(#115388) hoffman_ válasza paljoc (#115387) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, bocsi, felfelé kerekítettem, az "új" gép talán 2-3 félét látott összesen 5-6 zacsival, tehát nem pazaroltam el minden SO kávéd még :D
kitartóan próbálkozom mindenfele :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#115389) sz.zs. válasza sz.zs. (#115376) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az F kés már új gazdájánál harapdálja a babokat :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#115390) bbuffy


bbuffy
senior tag

Pörköltem kávét a minap, vissza a gyökerekhez címszóval. Brazil Santos. Ezzel kezdtem. Most sikerült egy friss szüretet is kifognom. Igaz új helyekről veszem a zöldet, a korábbi forrást kilőttem, mert nagyon sok volt az instabil, régi, rossz tétel. Jobb is a zöld minősége és azért érezhető hogy nem két kg-t pörköltem már. Szemre, zseni sima sinussík kakaóbomba lett, semmi keserű és semmi savanyú. Meglepően jó. olcsón jót, Omnia áron kb. És picsánverte a YB-t amit rendeltem. Vicc.
(helyén kezelve a kávét, itt most entrylevel a mérce.)

Bevásároltam vagy tÍz féle zöldet, most, nem annyira izgalmasak, Brazil, Cuba, Columbia. Peru. Semmi Afrikai Savfürdő, egy picit pihentetem a vonalat, back to the classic.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#115391) sz.zs. válasza bbuffy (#115390) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Esetleg a forrás publikus? :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#115392) rastacsz válasza sz.zs. (#115389) üzenetére


rastacsz
tag

Nem eszik olyan forrón. :)
Holnap még kitakarítom a gépet és kiderül, hogy mennyire vált be az alsó késtartó és kés közötti hézag kitöltő gyűrű.
Ugyanitt: super jollyra van valami hasonló, mármint az alsó késtartó és kés közötti átmenet képzésre?
(kaptam kölcsön egy sj-t és eddig a stark/xmill sokkal kényelmesebb. Például nem marad a babtartály helyén őrlendő kávé. Őrlés közben a nagyobb gép szubjektíven kellemesebb hangú, valsz alacsonyabb frekitartományban van a zaj csúcsa, még ha dB értékben nem is lenne számszerűen alacsonyabb, mérés nem történt, ez csak feltételezés)
Azt látom, hogy pl lagom P100 esetén is marad ott kávé, de alapból a 83-as mazzer esetén ott van egy zseb, 64-es esetén pedig ugyan a késtartón pihen a kés, de elég sok kávé marad, amit ecsettel ki kell kísérni.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#115393) HSM válasza rastacsz (#115392) üzenetére


HSM
félisten

"Például nem marad a babtartály helyén őrlendő kávé."
Ezért szoktunk garatszűkítőt használni hozzá. Nekem pl. egy 3D nyomtatott van, hozzávaló sapkával együtt.

(#115394) rastacsz válasza HSM (#115393) üzenetére


rastacsz
tag

Ezt sz.zs. is mondta, de amíg nem a sajátom, addig csak információt gyűjtök.
Erre is kellene egy cukrász tölcsér (a nagyról átrakva az őrlemény nyílás el van csúszva, a felső fele takarva van) +tömítő szivacs.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#115395) Peti...(16v) válasza sz.zs. (#115376) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Jó hallani, hogy maradtál a C-s késnél, mert épp ma szereltem be az enyémbe :)
Meg ki is pucoltam a gépet, mert ugyan egy alig páréves darabot sikerült vennem, de azért volt benne km.
Csak azt nem értem, hogy hogyan lehet egy Mazzer belsejében kb. 30 g őrlemény és még mellette egész kávészemek is? :U

Van egy fura “baja”, a manuális gombra nem őröl, csak a szimpla-duplára. A gomb maga működik, mert a többi gombbal elindított őrlést leállítja. Ez hiba, vagy lehet hogy egy beállítás, hogy a barista ne tudja az adagszámlálót kikerülni?

(#115396) rastacsz válasza Peti...(16v) (#115395) üzenetére


rastacsz
tag

4. oldalon leírtak alapján, a push menüben válaszd ki az on-t

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#115397) Peti...(16v) válasza rastacsz (#115396) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nagyon köszi!
Közben Gery is írt, és felhívta a figyelmem egy videóra, amit épp a napokban készített erről a beállításról. Nem akartam “ma” már nekiállni, de ha már ennyi éjszakai bagoly próbál segíteni, gyorsan meg is csináltam. Tökéletesen működik :C
Nagyon hálás vagyok a segítségért mind a kettőtöknek, mert kicsit rossz kedvem volt emiatt, és így sokkal nyugodtabban fogok aludni :)

(#115398) Gery0505 válasza Peti...(16v) (#115397) üzenetére


Gery0505
tag

Nagyszerű, nagyon szívesen, nagyon örülök, hogy sikerült visszaállítanod a gombot. Majd próbáld ki miket lehet még állítgatni, például a számlálót is tudod nullázni. :)

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#115399) bbuffy válasza sz.zs. (#115391) üzenetére


bbuffy
senior tag

Persze, semmi extra. Danetti és Letsroastcoffee. Utóbbin kint is van melyik a tavalyi szüret. Előbbit megkérdeztem, onnan csak a Santos van.
A mozaikszavasról nem fogok többé rendelni.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#115400) sz.zs. válasza bbuffy (#115399) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jaa a Letsroastcoffee-ról szoktam én is igen. Viszont én nem látom az oldalon, hogy melyik a friss. Hol írja?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.