Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95301) Zsydoka válasza salesman (#95300) üzenetére


Zsydoka
csendes újonc

Mlynki? ?? zavarna ha pm-et írnék, hogy ne szemeteljem teli a topicot ?

(#95302) salesman válasza Zsydoka (#95301) üzenetére


salesman
őstag

Nyugodtan!

Erősítő és hangfal Bp.
[link]

Türűűűdrááá!

(#95303) nTom


nTom
aktív tag

Ha már lemezjátszó ... van itthon egy Technics SL-BD3, tizenéve be sem kapcsoltam. Ez mennyire gagyi kategória manapság?
Milyen ártól kezdődik egy elfogadható, használt lemezjátszó?

(#95304) szazbolha válasza Alabástrom (#95269) üzenetére


szazbolha
addikt

Beton lap alá kemény gumi alátétet vagy klingeritet, ami még annyira sem rugalmas. Ez csak kísérletezés
-
de...
Figyelembe vettem az itt elhangzó véleményeket és az általam felvázolt alátétezés majd 10cm-vel emelné meg a hangfalat. (gumi alátét + Beton + tüske).
Az nagyon sok.
Szereztem 2 cm vastag gránitot és samot "téglát". Lehet ez a 2 cm kevés. Alá megy klingerit főlé még nem tudom mi, de majd tesztelem. klingerit, gömbölyített fém rajzszög... bárm, amíg megérkezik a kínai aranyozot tüske.

(#95305) szazbolha válasza dgyuri0123 (#95270) üzenetére


szazbolha
addikt

"erősen loudness-es a hangzás"
.
Szerintem a hangfal gyártók által kiadott referencia cédéken is eléggé.

(#95306) szazbolha válasza salesman (#95293) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem tetszik ez az összeállítás, de lealkudnék mindből 10%-ot. Túlkínálat van. (hamarosan mennek az én alighifi erősítőim is...)
Van egy csomó LP-m a múlt évezredből, pl. majdnem teljes Pink Floyd, de még nem szántam rá magam helyhiány és a szétlencozott sercegés miatt. Asszem rosszul bántam ezekkel a lemezekkel.
Ma is lusta lennék és végtelenítve hallgatnék egy-egy LP oldalt.
Nem tudom már milyen lemezjátszóm volt, de az tudta ezt a fícsört.

(#95307) salesman válasza szazbolha (#95306) üzenetére


salesman
őstag

Alkudni mindíg kell! :K
Meg kell őrizni őket, a Lencos lemezeket le kell mosatni+ új tok és minden ok lesz!

Türűűűdrááá!

(#95308) salesman válasza nTom (#95303) üzenetére


salesman
őstag

Alapkészülék, szíjat biztosan cserélni kell!

Türűűűdrááá!

(#95309) Bali27 válasza szazbolha (#95304) üzenetére


Bali27
addikt

Szia.. Oberon 5-ösök alà esetleg valami keményfa tàbla, aminek az aljára ilyen padló és bútor közé a karcot hivatott kb fél cm vastag rezgéscsillapitos rugalmas lap van téve?
Gondolkodtam még régi mouse padon...

A bejârazos cdnek a 2006 os verzioja van meg. Az új többet tudhat valamivel, vagy csak az idő rövidült le lényegesen?

(#95310) szazbolha válasza Bali27 (#95309) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs. én nem értek hozzá. Nincs meg hozzá a tudásom. Csak kísérletezgetek és szórakozok.
A neten azt olvastam a homokkő a legjobb hangfal alá, de azt nem kaptam. (a samot kicsit hasonlít rá), de ügy tűnik ez is mélyíti a hangot és mintha szűkítené a színpadteret,
Nekem meg pont nem ez kell.
.
Most elhatároztam többet olyan hangfalat nem veszek aminek hátul van bassreflex nyílása. Nem mindig, de bizonyos zenéknél dübög, ha rá van tolva a falra.
Márpedig nálam rá van tolva.

(#95311) Bali27 válasza szazbolha (#95310) üzenetére


Bali27
addikt

Írják is általában a hangfalaknal hogy milyen minimális távolságot kell hagyni..Reflex nyílás betömése, vagy EQ-es játék gondolom kilöve.

(#95312) Dorian válasza szazbolha (#95310) üzenetére


Dorian
félisten

Ha rá van tolva a falra, akkor akármilyen reflexű vagy zárt doboz is dübörög normális elhelyezéshez képest.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95313) DonThomasino válasza Dorian (#95312) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nálad zenél még a B 83803?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#95314) Ear001 válasza salesman (#95293) üzenetére


Ear001
addikt

Na ez pont egy olyan lemezjátszó meg hangszedő, ami ugyan forog meg szól, de zenei élvezetet azt alig ad. Tipikus megvettem, örülök neki két hétig, aztán megy fel az apróra cucc.

(#95315) dgyuri0123 válasza bta1 (#95294) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a "baj", hogy a superspike lábakon alig maradt szabad menet, talán 2-3, ez elég lehet egy "drótozáshoz"? Vagy hagyjam az egészet a fenébe... :)

(#95305) szazbolha : Úgy valahogy.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95316) Dorian válasza DonThomasino (#95313) üzenetére


Dorian
félisten

Van két ilyen tápkábelem.
De nem zenél semmi, mostanában nincs időm zenét hallgatni, előre láthatóan még úgy 2-3 évig.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95317) migabi24 válasza Dorian (#95316) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mi történt? :F

(#95318) #10726912 válasza szazbolha (#95310) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha mélyből akarsz kevesebbet, akkor a dobozokkal kell foglalkoznod.
Alátét nem fog akkora változást hozni, amivel a dobozok hibáit orvosolni lehet. Alátétnek egyébként a gránit-márvány lenne a célszerű, ez javithat kicsit, keményebbé, pontosabbá teszi a mélytartományt.
Dobozokkal úgy tudsz foglalkozni, hogy rendbe rakod a belső kábelezést és a hangváltót, több lesz a középtartomány, kevesebb a jitterség, zaj, ezáltal az arányok megváltoznak. Tudsz úgy is segiteni, ha (kisérletképp szimpla homok is megfelelhet, ha megvan a kivánt hatás, akkor kvarchomok) feltöltöd a dobozok alját homokkal, ezzel stabilitást is növelsz és térfogatot is csökkentesz, ami ugye a mélytarto mányt segiti. Ahogy irták, sokszor irták már, nem a hátsó reflexnyilás tehet a mélykiemelésről a fal közelében. A dobozaid káros kiemeléseit tudod csökkenteni a felsoroltakkal (jobb minőségű kábelek és hangváltó alkatrészek, minimum Jantzen, csak azonos értékűekre, illetve a térfogat csökkentés).

(#95319) dgyuri0123 válasza #10726912 (#95318) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem meg el kell/ene adnia azt a Dalit. Kutyából soha nem lesz szalonna. Ja, persze, lehet javítani a hangján valamelyest, de csekély mértékben. Ráadásul annyira egyéni hangú a doboz, hogy "tisztességes" elektronikát sem egyszerű találni elé.

Te mindent meg akarsz moddolni, csak azt felejted el, hogy néha értelmetlen a moddolás és többe van a leves, mint a hús.. :)

"csak a zene van"

(#95320) #92251648 válasza dgyuri0123 (#95319) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Te mindent meg akarsz moddolni, csak azt felejted el, hogy néha értelmetlen a moddolás és többe van a leves, mint a hús."

Bölcs gondolat. Egy szokványos akusztikai hibát butaság a hangsugárzó hangolgatásával kompenzálni. Nem fog sikerülni, felesleges munka, kiadás. Persze újra és újra nekifutnak sokan, még bátorítást is kapnak hozzá a fórumokon, de így legalább a kereskedők is jól járnak.

[ Szerkesztve ]

(#95321) bta1 válasza bkercso (#95298) üzenetére


bta1
őstag

"Amúgy a lemágnesezés úgy történik..."


Tkp miről is beszélünk? :))

(#95322) bta1 válasza szazbolha (#95306) üzenetére


bta1
őstag

A lenkózottakat ne nagyon próbáld lejátszani mosatás előtt... a hangszedőtű épségét kockáztatod vele, a vinylben pedig előbb-utóbb nyoma marad. És nem csak ezeket érdemes kipucoltatni. A magyar lemezbörzén vagy apróból vásárolt darabok 80%-ára, de még a jobb helyekről beszerzettek felére is nagyon-nagyon ráfér. Saját vákuumos mosóval persze könnyen beszél az ember...))

(#95323) szazbolha válasza Dorian (#95312) üzenetére


szazbolha
addikt

Sajnos nincs dedikált hallgató szobám, ezért van a falra tolva a hangfal. (talp miatt van 3-4cm), kihúzhatnám 5-10 cm-re a faltól, de nincs érdemi változás. 50-70 cm kezd jó lenni, de akkor meg a szoba lesz disfunkciónális.
Lehet húzogatni a parkettán ki-be, amikor "csakzenét hallgatnék", de barkácsolt talppal már ez is macerás. Kb erre mondom hogy ez nagyobb nyomor, mintha 100 Ft-os hangfalkébelt használnék.
.
A reflex csőbe is tettem szívacsot, de úgy érzem, nem csak a mély lesz kevesebb (nem sokkal!), de elcseszi, elkeni a többit is. De lehet csak képzelem.

(#95324) szazbolha válasza #10726912 (#95318) üzenetére


szazbolha
addikt

Én is azt gondolom hogy inkább cserélem a kövér Dalit, illetve megy a házimoziba ott teljesen ok. De mint írtam a zenék jó részénél épp hogy kellemes a mély tónusa az én avatatlan mélykedvelő fülemnek. Ott meg hiányozna ha nem lenne.... Lehet nem eladni kéne, hanem mellé egy másik hangfalpért. Mikor melyik passzol a zenéhez (ez jó hülyeségnek tűnik, de már elfogadtam, hogy szinte minden erősítő és hangfal páros színez valamerre)

Moddolni nem szeretném, épp azért mert teljesen újnak néz ki és lehet mégis eladom. 20 kiló, gyártó szerint rezonancia mentes doboz.... higgyük el.
-
A gránit/márványt kipróbálom majd. Samotot/homokkövet meg az vegyen akinek kell egy mély selymesség.

(#95325) dgyuri0123 válasza szazbolha (#95323) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem keveseknek van dedikált zeneszobája. Nekem sincs... de (24 nm-en) a doboz előlapja így is kb. 60 cm-re van a hátsó faltól. Csak megszokás és elhatározás kérdése, hogy "kerülgetem-e" a dobozokat, vagy beállítom a sarokba, mint valami rossz gyereket. :) Azt nem tudom (nem emlékszem) mekkora a szobád, de ha annyira kicsi, hogy a Dali közlekedési akadályt képez, akkor az a doboz nem odavaló.

"csak a zene van"

(#95326) bta1 válasza dgyuri0123 (#95315) üzenetére


bta1
őstag

"Az a "baj", hogy a superspike lábakon alig maradt szabad menet"

Szerintem pont elég, hogy egy anyacsavar ne essen le róla...

(#95327) #95674624 válasza bta1 (#95286) üzenetére


#95674624
törölt tag

Köszi!

Szerintem is egy jó hangfalról van szó. Az a baj, hogy nem tudom eldönteni, mert nem igazán hallottam még ebből a kategóriából sok hangfalat, csak párat. Azok alapján tényleg jó, de nem mindenevő ez a hangfal az biztos. A mai popzene nem jól szól rajta, de amikor egy régebbi felvételt berakok, az tökéletes. Pop-rock műfajra nagyon nem ajánlott, viszont cserébe a komolyabb zenei műfajokon nagyon ott van.

(#95328) #92251648 válasza szazbolha (#95323) üzenetére


#92251648
törölt tag

"A reflex csőbe is tettem szívacsot, de úgy érzem, nem csak a mély lesz kevesebb (nem sokkal!), de elcseszi, elkeni a többit is. De lehet csak képzelem."

Jól hallod. Ennek a beavatkozásnak általában több negatív következménye van, mint amennyit hoz. Még a középtartományba is belekoszol 2 utas hangdobozoknál.

(#95329) szazbolha válasza dgyuri0123 (#95325) üzenetére


szazbolha
addikt

Mihez képest kicsi a 20m2? De be van zsúfolva bútor, könyv, gépek, most már erősítők meg hangfalak is....
-
Nem szeretnék többet sírni rajta, majd megoldódik valahogy - kísérletezgetek és várom a nagy fogást a következő occó hangfalra.
Olyan ez mint amikor van egy jó nőd, megláttad, beleszerettél első hallásra, és megbocsátod, hogy a pacalt mindig elsózza. Sejthető, hogy sovány és morcos húgával rosszabb lenne az élet. Így nehéz tőle megválni, de egyszer majd találkozol az igazival. Ott kell résen lenni.

(#95330) dgyuri0123 válasza szazbolha (#95329) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

20 nm nem olyan kicsi. Nálam is rengeteg a bútor és nehéz volt úgy elhelyeznem a dobozokat, hogy a feleségem se akarja előszedni a kisbaltát'. :) És mivel nálam is be lenne szorítva szekrények közé, ezért ki kellett húznom annyira, hogy legalább a hangszórók síkja előrébb legyen 10-15 centivel, mint a bútorok előlapja. Így már nem annyira vészes a helyzet.
Legalább még egy szekrénytől meg kellene szabadulnom, hogy oldalirányból is megfelelő tere legyen a dobozoknak, de ez a "projekt" valahogy nem akar sikerülni. :N

"csak a zene van"

(#95331) Dorian válasza migabi24 (#95317) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, nem sitteltek le, csak gyerekünk született, és úton van a következő. Ebből következően a szabadidőnk nullára csökkent, és ez még kb 3 évig tuti így is marad. Jelenleg arra van idő, hogy este 9-10-ig megnézzünk egy fél filmet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95332) salesman válasza Ear001 (#95314) üzenetére


salesman
őstag

Ajánlj jobbat ennyiért...
De nem ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#95333) bkercso válasza bta1 (#95321) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem itt nincs szó lemágnesezésről, csak kamuból. Azért írtam le, hogyan történik ott, ahol tényleg van ilyen, hogy me lehessen ítélni, ez a CD vajon mit mágnesezhet le. Nincs is mágnesezhető része általában egy hifi-nek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95334) migabi24 válasza Dorian (#95331) üzenetére


migabi24
nagyúr

:D ismerős, nálunk már szerencsére javul a helyzet most, hogy iskolások lettek, kitartás elröppen az a pár év gyorsabban mint gondolnád

(#95335) szazbolha válasza Dorian (#95331) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem 20+ évig volt így. Nem 3 év az....

(#95336) Ébri válasza dgyuri0123 (#95325) üzenetére


Ébri
senior tag

:) Feleségem minden gond nélkül támogatta, hogy a hangfalak hátulja legyen picivel a bútorok előlapi síkja mögött, de egy szekrény eltávolításáról már nem tudtam meggyőzni.

(Egyébként múltkor feleségem a száradó ruhákat a szoba jobb oldalára tette, ami amúgy nyitott, ettől számomra meglepő módon kicsit javult a térérzet. Vagy meggyógyultam egy megfázásból.)

(#95337) dgyuri0123 válasza migabi24 (#95334) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lányom születése után is rendszeresen hallgattam zenét a rendszeremen. Nem is egyszer (sőt sokszor) fordult elő, hogy akkor hagyta abba a sírást, mikor bekapcsoltam pl. Halász Juditot, vagy Gryllus Vilmost, de LGT-t vagy Vivaldit is szerette, hogy csak őket említsem. Szerintem nem mindig jó a síri csend a lakásban, mert ha a pici pl. unatkozik, a zene általában nagyon jó hatással van rá és azt hallgatja "ordítás" helyett.

7-8 éves korától hegedült... nem hobbi szinten. Csak mondom... :)

"csak a zene van"

(#95338) Dorian válasza dgyuri0123 (#95337) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, nem a csend miatt nem hallgatok zenét, hanem időhiány miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95339) migabi24 válasza Dorian (#95338) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igen én értem, elég érdekes is lenne ha az asszony megbolondul a 2 kölökkel én meg nyugodtan zenét hallgatnák :DDD , most 7-8 évesek és már együtt szoktunk zenét hallgatni

(#95340) dgyuri0123 válasza Dorian (#95338) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem kell ott ülni előtte. Szólt úgy a zene, hogy egész nap nem ültem le elé, vagy csak 10 percre. De a lényeg, hogy szóljon valami (nyilván nem 0-24-ben :) ).

"csak a zene van"

(#95341) Z_A_P válasza Dorian (#95331) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ebből következően a szabadidőnk nullára csökkent

Azt csak hiszed, majd nezd meg ha megjott a masodik. Akkor rajossz hogy milyen sok idod volt egy gyerekkel :D

OK

(#95342) boroskarcsi válasza Z_A_P (#95341) üzenetére


boroskarcsi
tag

bocs hogy beleszólok, de ez így van..mondom ezt ikerpár fiúkkal a "hátam mögött"...

(#95343) Mano66


Mano66
senior tag

Monitor Audio Bronze 6-os hangfal alá milyen tüskét ajánlotok?A gyári karcolja a padlót.M6-os menetes.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#95344) dgyuri0123 válasza Mano66 (#95343) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha valami szépet szeretnél, akkor pl. ez tökéletes, de vannak olcsóbbak, elnagyoltabb kidolgozással.

"csak a zene van"

(#95345) #10726912 válasza dgyuri0123 (#95319) üzenetére


#10726912
törölt tag

A legjobb, ha eladja, s vesz olyat, aminek nincs gondja. A moddolást, ami nem ördögtől való, nem kell teljes szinten csinálni, csak akkor, ha egyébiránt tetszik neki a doboz hangja, s bizonyos esetekben tetszik neki. Abban a dobozban lévő kábelek kb ruhaszáritónak valól, s ezt mondom 400 ezres ! szintig, egy használt kábel cserével (AQ type4) tizenezerből rendbe lehet és KELL tenni, nmásképp értelmetlenül és ostoba módon teszi tönkre az user a doboza hangját a csapnivaló kábellel. A térfogat csökkentés megint nem olyan dolog, ami sokezerbe kerülne, az a Dali kifejezetten nagy doboz, a túl sok mélyhang a kiemelést jelenti bizonyos felvételeknél, ennek a kiemelésnek a mértékét lehet térfogat csökkentéssel lejjeb szoritani. A hangváltó alkatrészcseréje pedig a többi tartományt teszi rendbe, s 400 ezer alatt ez is erősen ajánlott, ez a nagyobb kiadás. Nem tartom szerencsésnek, hogy itt megrögzötten legyen emlegetve a moddolás feleslegessége és a gyárit vedd, add el, vegyél jobbat...ami persze kicsivel, vagy akár sokkal többel is többe kerül, s a végén kiderül, hogy a másik doboz is "szenved" a gyári állapot miatt.
Te mindent gyári állapotban akarsz használni, csak azt felejted el, hogy a gyári állapot egy olcsósitott gyártási folyamat eredménye, s igy se leves, se hús nem jut, csak egy kis kocsonya a moddolás utáni állapothoz képest. Minden doboznál helyén kell kezelni a költségeket, ismétlem, a hangváltó alkatrész cseréje erősen megfontolandó, viszont az átkábelezés alap egy normálisan össze rakott rendszer dobozain belül, s ez nem olyan szintű kiadás, ami ne érné meg akár a használt doboz 50 ezres szintjén is.
szazbolha : Te tudod, egy alap tuning 15 bezerből kijön, cserébe sokkal jobb hangú dobozod lesz, az eredeti állapotot vissza tudod állitani (ha a hangváltót nem tuningolod, persze az a 15 ezren felül van), s a Dali ára+ 15 ezer forintért nem fogsz olyan hangot kapni, amit ezzel a tuninggal kapnál. A gránittól sokkal többet érsz a belső átkábelezéssel. De a te dobozod.

(#95346) detroitrw


detroitrw
addikt

A pc-s aktív hangfal tuning első köre lezajlott (kondi cserék)

A hatás így is döbbenetes mintha egy új hangbodoz lenne, a háttér hangszerek előjöttek a függöny mögül, a részletesebb lett a hangkép, bár a hangfalról nem váltak le a hangok teljesen de sokkal élvezhetőbb lett
Az elején csak a középtartományt dobta meg (azt túlzóan ki is emelte). Az alsó, de főleg a felső tartomány kásás volt, így negyedik nap után szépen kisimultak
ezek után szinte garantált, hogy a hifi rendszert is szét fogom szedni ;] (bár ahhoz sokkal több szabadidő kellesz)

sajnos nem tudtam egybe elvégezni a tuningot, a kábel és csatlakozócserét anyagbeszerzés miatt később kell elvégeznem mert itt borsodba katasztrofális az elektró boltok kínálata ... így az apróságokat is inkább kintről rendelem meg, rca csatik, sorkapcsok, ac aljzat ...

(#95347) #10726912 válasza detroitrw (#95346) üzenetére


#10726912
törölt tag

Borsod...merre vagy? Szintén bprsodi vagyok, ha gondolod össze futhatunk majd egy kis hifizésre :)

(#95348) detroitrw válasza #10726912 (#95347) üzenetére


detroitrw
addikt

mi skócia :U

(#95349) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#95344) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló Gyuri!

Jól néz ki ez a talp.
Lenne szerinted értelme ilyen alátétet venni és az RX8-on átcserélném a szilikonos talpat a tüskéjére?

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#95350) dgyuri0123 válasza #10726912 (#95345) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a Dali nem is zenére való, ha szabad ezt mondanom. Mozira tervezett doboz...szerintem. Ezért (is) tök felesleges belenyúlni, mert számottevő javulást nem nagyon fog mutatni. Lehetne akár sokkal jobbá is tenni a hangját, de akkor a drivereket is cserélni kéne + hangváltót + kábeleket és még ki tudja mit, de így már (szerintem) messze egy másik, jobb használt doboz árába kerülne és még így sem biztos, hogy jobb lenne az agyon moddolt Dali, mint egy merőben más "koncepciójú" doboz, ami inkább sztereóra lett tervezve, nem mozira.

(#95349) Kiskokó: Ha gondolod...? Fogalmam nincs, jobb lenne-e tüskékkel mint a szilikonos talppal. Csak a próba segíthet, de ha vissza tudod küldeni az alátéteket, akkor nem veszítettél semmit, csak egy kis "utánajárást".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.