Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) #01758976 válasza migabi24 (#95050) üzenetére


#01758976
törölt tag

Az erősítőbe cserélted a biztit? Ugyan arra az amperre?

(#95052) #10726912 válasza migabi24 (#95048) üzenetére


#10726912
törölt tag

A biztositék nagyon szűk keresztmetszet, nem véletlen, hogy a saját erősitőmben a "hangoldalon" száműztem, "tápoldalon" ugye nem lehet, kell valami védelem a hálózat felől. Itt is adósa vagyok a rendszernek, kössz a beszámolót, majd ráfekszek én is a cserére (bár előtte azt hiszem, kipróbálom az áthialást egy meghallgatás erejéig). Ha van az erősitődben a hangkimenet útjában biztositék, próbáld ki, hidald át, mindenkinek javaslom a próbát, nem valószinű, hogy az erősitő pont abban az egy-két órában halálozik el oly formában, hogy a hangdobozokat tönkre tegye, hallgassátok meg a változást. Csak két kis biztositék, R-L oldalon...

(#95053) bkercso válasza #10726912 (#95052) üzenetére


bkercso
nagyúr

És a relé?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95054) python1 válasza bkercso (#95053) üzenetére


python1
veterán

Én pont most tettem be relét(lágyindítót),mert nem volt. :F

(#95055) #10726912 válasza bkercso (#95053) üzenetére


#10726912
törölt tag

A relét nem tudom, az elvileg másképp szól a hangba, de az is beleszól, nekem biztositék van, azt tudom (pontosabban volt, de ez az én döntésem, mindenki saját felelősségére csinálja).. ÉN azt is áthidalnám (hidat csinálni a másik oldalon, forrasztással, hangkábellel). A relé is szűk keresztmetszet, s gondolom az sem hangminőség szempontjából választott anyagból készült...de ez csak fikció, ebben nincs tapasztalatom.
U.i: ha valami blődséget irok, javitsatok türelemmel, minimális ilyen téren az ismeretem.

[ Szerkesztve ]

(#95056) bkercso válasza #10726912 (#95055) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tervezés alatt áll egy készülék, amibe tervezek relét. Jel relé lesz, mert csak 10W-os az erősítő. A jel relék aranyozott érintkezővel vagy más hasonlóan jó, nem oxidálódó kontaktfelülettel készülnek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95057) migabi24 válasza #01758976 (#95051) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mindkettőbe cseréltem nagyobbra az áramoldalon, a jel útjába nincs bizti nálam

(#95058) dgyuri0123 válasza #10726912 (#95055) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Erősítőmben kétféle relé kapcsol egymásutánban, dacomban egy jelrelé kapcsol, de eszembe nem jutna megkerülni őket. Ha annyira zavarna, vennék inkább másikat... bár abban is biztosan lenne relé. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95059) Panthera


Panthera
őstag

Tidalosoktól kérdezem:
a két magasabb minőségi besorolást el lehet érni az akciós előfizetéssel?

Az egyiknek most nem ugrik be a neve (CD vagy hifi?) a legjobb a Master (stúdió). Utóbbi esetén írja is hogy csak az asztali alkalmazás tudja. De a gyengébb változatnál is egy behajtani tilos van ha rámegyek (ha jól értem a DRM miatt kell tudnia valamit a böngészőnek). Firefox 70+ alatt néztem.

(#95060) zsuha válasza Panthera (#95059) üzenetére


zsuha
aktív tag

Igen.
A sima premium előfizetéssel csak az első kettő, a normal és high quality elérhető.
A hifi előfizetéssel kapod csak meg a 2 felső, hifi és master kategóriát. A hifitől van meg a veszteségmentes, flac, CD minőség.
[link]
Az akciós előfizetéssel mind2 kategóriát kipróbálhatod, előbbit asszem 150ft/4 hó, utóbbit 300 ft/4 hó áron.
Utána azt csinálsz amit akarsz, lehet downgradelni is. 1500 ft/hó lesz a premium, 3000 ft/hó a hifi.

[ Szerkesztve ]

(#95061) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Először sikerült a másik topikban feltennem a kérdést, onnan lettem ide irányítva.

Belépő szintű erősítő + hangszóró párost keresek TV mellé.
A szoba 3x7m, a TV a néző fejétől 2,7m-re van, 2.0 rendszerben gondolkodom.
Kezdetben soundbarok között turkáltam, pl. Q Acoustics M2, de a hagyományos rendszer mellett döntenék.

A kinézett hangszórópárok:
Dali Spektor 2
Monitor Audio Bronze 2

Erősítőben viszont elakadtam.
Szeretném, ha WiFi és Bluetooth funkció is lenne benne, így pl. a Spotify-t is könnyebb összelőni vele a telefonról, de ha a FLAC gyűjteményeből játszanék le PC-ről, akkor azt is tudja.

A kinézett erősítők:
Yamaha R-N303D
Yamaha R-N602

Tanácsotokat előre is köszönöm!

www.vakbelmutet.hu

(#95062) Mano66


Mano66
senior tag

Pont ezen gondolkodtam én is.A Yamaha R-N303D-hez a Monitor Audio Bronze 2-t ajánlották.Meg is hallgattam jól illenek egymáshoz.De a befutó nálam a Yamaha R-N602 a Monitor Audio Bronze 6 hangfallal.Egy kezdő szettnek nem rossz és még jól is néz ki együtt.
Az erősítő mindent tud amit leírtál tudásban.Telefonról könnyen tudod vezérelni.Van a Yamaha-nak erre egy saját programja.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#95063) szazbolha válasza Cheesy (#95061) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem van Yamaha R-N303D-m, a szolgáltatásai miatt elégedett vagyok vele, a DAC-ját le szokták szólni... Nyilván az N602 jobb készülék lehet (lásd ár, műszaki paraméterek, tesztek), de nincs benne TIDAL, viszont van lemezjátszó bemenet, ha ez számít.
Hogy a kettő közötti különbséget meghallod 100K alatti hangfalakkal nem tudom. Durva különbség biztos nem lenne.
.
Ha nekem kéne választani és csak TV-hez kéne, akkor én az olcsóbbat venném meg. Az R N303D-vel próbáltam filmeket nézni és még egy régebbi Magnat hangfallal is igen jó élményt adott, de picit hiányoztak az erőteljes mélyek (a hangfal miatt).
Egyébként a kettő közötti ár különbséget én inkább hangfalra költeném, vagy valamilyen kábelre. De lehet csak simán elraknám a következő upgradre, vagy elkölteném másra...
.
Sokan sztereó cuccal néznek filmet. Összedobtam egy ATMOS képes házimozit és nekem jobban tetszik mint a sztereó. Nincs olyan finom hangja, de az pótolhatatlan amikor valóban 3D-ben jelenik meg a film hangja, úgy ahogy az alkotók szándéka volt. Sztereó olyat nem tud. A mezei 5.1 gyengébb a 7.1.2 ATMOS-nál, helyette már lehet én is inkább sztereóban nézném/hallgatnám a filmeket, a jelenlét hangok számítanak, de nem túl sokat.

(#95064) Zsubi válasza Panthera (#95059) üzenetére


Zsubi
őstag

Nekem telefonról is megy a Master audio. [kép]
Ha Master feliratra kattintasz betudod állítania streaming minőségét.
Telepítetted a Tidal-t PC-re és úgy próbáltad? vagy csak simán böngészőből léptél be? :U

(#95065) Eugene Roe válasza szazbolha (#95063) üzenetére


Eugene Roe
őstag

3,5 méter a szobám mélysége, itt nem bohóckodhatok atmossal én sem :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#95066) Mano66 válasza szazbolha (#95063) üzenetére


Mano66
senior tag

A 602-ben is van TIDAL.

Más : A 602-nél a telefon vezérlésnél (MusicCast).El lehet valahogy menteni a készülékeket külön-külön is?A család felváltva van otthon és mindig újra kell csatlakoztatni őket.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#95067) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Hangszóró és aktív sub elhelyezés dilemmában vagyok, ami adott az egy 2.1-es rendszer.
Hangzás tekintetében ha tüskékre kerülnek a hangszórók egy polcra, vagy szekrényre, van inkább szerencsés választás hangzás tekintetében?
A szekrény kábelrendezés és erősítő elhelyezés miatt egyszerűbb és teherbíróbb (nem kell rálátnom az erősítőre és tudom vezérelni telefonról, így nem gond ha nincs "szem" előtt).
Kép illusztráció, hogy a polc/szekrény koncepciót érzékeltessem, a tv mellett lenne a két hangfal, láda meg alul a polc alatt vagy a szekrény mellett. Hangszórókhoz a vezeték meg a polcot átfúrva érkezne alulról, vagy a szekrényből.

vagy

SVS Ultra hangfalról van szó
Köszi!

(#95068) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Klipsh RP-160M hangfalhoz milyen erősítőt ajánlanátok?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#95069) #01758976 válasza bkercso (#95056) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem tudom hogyan állsz a folyamatban, de ha még lehet próbálhatnád relé nélkül is, ellenállással és primerkörön semmi. Tipp szinten.

(#95067) cOxeR: A tüskék alatti anyag lesz a mérvadó, általában.

[ Szerkesztve ]

(#95070) cOxeR válasza cOxeR (#95067) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valamiért a képek nem jelentek meg, elnézést.

(#95069) hárásó
Ha a felső polc megoldás, akkor az mdf alapú lenne (8-10cm), beton borítással.

[ Szerkesztve ]

(#95071) Panthera válasza zsuha (#95060) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm az infókat.

Zsubi:
Csak böngésző alól próbáltam. Köszi, akkor kipróbálom a telepítést is.

(#95072) szazbolha válasza Mano66 (#95066) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezt nem tudtam, amikor a speckokat néztem egyikben, sem írták hogy Tidal-t is tudja. És ez is szempont volt mikor a kisebbiket vettem meg. Akkor már nem is olyan vészes az árkülönbözet.
.
Szerk:
Nálam kettő készülék van beállítva telon, mert a házimozi is yamaha.
De lehet nem is ezt kérdezted.

[ Szerkesztve ]

(#95073) #01758976 válasza cOxeR (#95070) üzenetére


#01758976
törölt tag

Azt kell majd próbálnod milyen anyag milyen hatást vált ki, ez elkerülhetetlen, kísérletezhetsz majd üveggel, fával és majd főleg az alattuk lévő elcsatolással. Készülj, hifis leszel. :)

(#95074) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

2x3m Libtec...

"csak a zene van"

(#95075) #10726912 válasza bkercso (#95056) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nekem mezei (azaz nem tuning) 20 éves biztositékok vannak benne ahhoz tartozó gyári biztositék foglalattal (az sem tuning). Elvileg a NEMLEVŐ biztositék-plusz aljzat minőség elérése elég nagy összeg lenne, igy maradok a kiiktatás mellett.
dgyuri0123: Van az a készülék, aminél én sem piszkálódnék...mondanám, de lehet, hogy nem fedné a valóságot, és TUDNI akarnám akár félmilliós erősitőnél is a jelentőségét. :U Passsz, nem vagyunk egyformák.

(#95076) dgyuri0123 válasza #10726912 (#95075) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy a "szénné" tuningolás nem kevés pénzbe kerül és ezt a pénzt inkább egy lépcsővel magasabb minőségű erősítőre/dacra költeném, mert szerintem az sokkal többet hoz a konyhára. Konkrétan vegyük az én példámat. Adott egy új áron 360e Ft.os erősítő. Ha elkezdek "belehordani" még 100-120 e Ft-ot, abból a pénzből pont egy sokkal jobb erősítőt tudnék venni, márkán belül is akár. Na jó, nem egy az egyben , mert picit pótolni kellene, de tényleg nem sokat. Arról nem beszélve, hogy sokan nem szeretik a "belepiszkált" elektronikákat, így eladni még nagyobb bukóval tudnám csak. Nos, ezért írtam az amit. Valóban nem vagyunk egyformák. :)

"csak a zene van"

(#95077) Cheesy válasza szazbolha (#95063) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm az infókat! Szerintem marad a N303D :)

www.vakbelmutet.hu

(#95078) #10726912 válasza SZKEBE75 (#95068) üzenetére


#10726912
törölt tag

Yamaha vagy Marantz (kb 6005 szintjén), túl részletes, szellős hangú erősitőt inkább ne, de kábelezésre viszont figyelj, szánj rá, a Klipsh magasa meg fogja bosszulni a kábelszintű torzulásokat.
dgyuri0123: A nem vagyunk egyformák-at arra értettem, hogy valószinűleg ott is kipróbálnám a relé elé bekötött hangkábellel a hang változás előnyének jelentőségét. Nem tuningra céloztam. A tuning túl sokba kerül ezen a szinten, s nagyon keveset hoz a fizikai korlátai miatt. Szóval én "kókányolnám" az új árú 360 ezres erősitőt, mint ahogy "kókányolom" az újkorában (1998) 1500 dollárba kerülő erősitőt is. A relé elé beforrasztani a hangkábelt, vagy áthidalni nem olyan beavatkozás, ami miatt belenyúlásmentesként ne lehetne árulni (nem vissza fordithatatlan beavatkozás), s engem hajtana a kiváncsiság ott is, hogy vajon mennyit ront a hangon. (Mondták már, hogy ha nem tudom, nem fáj, de ez a hifiben sokmindennel igy van..s inkább tudni akarom :) ). Sokan költenek kábelre, IC-re, alátétektre, stb sokezret hogy kicsivel jobb hang legyen (én is köztük), a biztositék kikerülése is ilyen szintű változást hozott nálam. Sokadszor mondom, nem követendő, nem is ajánlom senkinek a biztonsági okok miatt, ez az én vállalásom, csak érdekességképp szoktam emlegetni, hogy AZ is ott van, és Az is hoz a konyhára :)

[ Szerkesztve ]

(#95079) dgyuri0123 válasza SZKEBE75 (#95068) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezek a dobozok elsősorban filmre (esetleg elektronikus zenére) lettek " tervezve". Ha nem kizárólag ilyen forrásanyagok vannak a repertoárodban, akkor inkább cseréld le valamilyen zenei hangú dobozra. Semmilyen erősítővel nem lesz folyékony, tiszta, meleg hangú, doboz. :R

(#95078) Tiger.huhhhh : Így is lehet csinálni, ez is tény...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95080) python1 válasza #10726912 (#95078) üzenetére


python1
veterán

Villamos hálózattal otthon,hogy állsz,tápösvény esetleg valami tápkondicionáló vagy hasonlók? Én a készülékekben való buherát nem annyira támogatom,inkább a kiszolgáló láncot erősíteném,de azt is kizárólag biztonságosan,családom vagy saját életem veszélyeztetése nélkül.Nem minden esetben hoz ám akkora változást mint első hallásra,nálam az otthoni villamos hálózat rendbetétele hozott a legtöbbet,már ami a tápellátást illeti.

[ Szerkesztve ]

(#95081) Panthera válasza python1 (#95080) üzenetére


Panthera
őstag

Nálam előfordulnak időnként hallható zavarok az elektromos hálózatban, ezért engem is foglalkoztat az új ösvény kialakítása (talán az erősítő is válogatja, hogy melyiknél jön elő, ennyire nem figyeltem még meg, szerencsére nem gyakori mostanában).

Ösvény alatt Ti a közvetlen új betápot értitek a szekrényből? (Amire csak a lánc megy, más eszköz nem - de gondolom egy közönséges forrás pc sem ajánlott). Ilyen esetben lehet azzal számolni, hogy a másik helységben használt eszköz "hangja" már nem lesz benne például?

[ Szerkesztve ]

(#95082) #10726912 válasza python1 (#95080) üzenetére


#10726912
törölt tag

Villamos hálózatot hónapok múlva lesz lehetőségem fejleszteni, listán van, várom, hogy tehessem. Tápkondicionálót csak próba után venném fontolóra. A "buherálásom" nem ön és család veszélyes, jelek szerint vagy nem sikerült számodra leirni, amit teszek, vagy nem figyeltél rá eléggé :) A HANG útjában lévő biztositékról és relékről beszéltünk, azok az amperek azért nem nagyon fognak az életedre törni... :))
Az meg abszolut értelmetlen, hogy inkább ezt tedd, mint azt...Mindkettőt fogom tenni, ha jobb hangminőséget eredményez, s igyekszem mindenben ezt tenni, hisz miért mondanék le a javulásról, ha a jó lehet még jobb? A tökéletes a hifiben nem nagyon létezik, inkább a kompromisszum...engem meg a kiváncsiság hajt, hogy milyen egy rendszer hangja a lehetőségekhez képest maximálisan lecsupaszitottan. Jelenleg egyébként nagyon keveset használom a rendszert, igy a biztositék kiiktatása hangoldalon hatványozottan kevesebb veszéllyel jár, mivel hónapokig bekapcsolva sincs. De köszönöm, hogy félted a testi épségem-mégha közvetve is.. :R

[ Szerkesztve ]

(#95083) Mathiask válasza dgyuri0123 (#95079) üzenetére


Mathiask
senior tag

Milyen erősítővel hallgattad az RP-160M-et?

(#95084) #01758976 válasza python1 (#95080) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha nem nyúltál a sajátjaid belsejébe, honnan tudod, hogy az ösvényé a nagyobb hatás? Mert nálam az ösvény és a belső bizti cseréje/hidalása elég egyforma nagyságrendű volt, de az én házam áram szempontból nyugodt.

Viszont ha elindul egy ösvény és biztosítékok téma felé a társalgás, fontosnak tartom leírni, hogy ezek a rendszer finomhangolásánál segítenek. Ha úgy tetszik másodrendű tuning, hatásuk eltörpül hf, ic, digi, vonal mellett is. Elég szar elektromos hálózatnak kell lennie a házban, faluban, városban, hogy ezek a moddok felérjenek egy hf, ic, coax kábel cseréjének hatásával. Meg az ösvények kialakítása, jelentős anyagi teher lehet, míg hozadéka bizonytalan, próba erősen ajánlott itt is. Első kőrben egy fázis helyes install sokat segíthet, aktívosoknak is, az csak egy fázis ceruza. :)

(#95085) python1 válasza Panthera (#95081) üzenetére


python1
veterán

Igen a külön ösvény arról szól,nálam minden kapott külön ösvényt PC,projektor,hifi,házimozi.

hárásó
Nálam van 5db erősítő,abból 3db végfok,nem nyúkálnék beléjük,ahogy a többi készülékbe sem,az egyik végfokba raktam lágyindítást,mert mindig leverte a kismegszakítót,nem vettem észre egyelőre minőség romlást,bár nem hallgattam még annyit,hogy véleményt tudjak 100%-osan mondani.Ami biztos,hogy tápösvény hozott,nem búgnak a trafók, nincs hurok problémám sem.Magam építettem ki 100%-ban az otthoni villamos hálózatot,minden nagyobb fogyasztó külön fázison,és rengeteg kört alakítottam ki,és nem spóróltam sem a vezetékekkel,sem pedig a kapcsolókkal,dugaljakkal.A többi kanóc Ic,digit,hálózati kábeleket már kimaxoltam,tulajdonképpen ez hiányzott a tápellátás tökéletesítéséből.
Egyébként másfelé vettem az irányt a hifi tuningolásban,mint a kábelezés,elcsatolás,biztosítékok cseréje.

[ Szerkesztve ]

(#95086) #01758976 válasza Panthera (#95081) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ösvény: olyan áramcsatorna, ami különálló a ház többi elektromos rèszètől, minimum a kismegszakitóig. A legjobb eredmény elèrèhez ajánlott minden rendszer komponenshez egy.

(#95087) Panthera válasza #01758976 (#95084) üzenetére


Panthera
őstag

Erősítő oldalon hogyan lehet eldönteni, hogy melyik a fázis?

[ Szerkesztve ]

(#95088) ozzy711 válasza #01758976 (#95086) üzenetére


ozzy711
őstag

Jaj....

(#95089) Zsubi válasza Panthera (#95087) üzenetére


Zsubi
őstag

Az erősítő kézikönyvében vagy az erősítő hátulján jelölni szokták.
Nálam az erősítenél és a DAC-nál is ha hátulról nézed akkor a bal oldali láb a fázis. [kép]
Lehet hogy ez szabvány amúgy de nem értek hozzá :U nálam így van az tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#95090) python1 válasza Panthera (#95087) üzenetére


python1
veterán

A készülék iec csatlakozó szabványos bekötésére általában figyelnek a gyártók,neten tudod leghamarabb csekkolni.

(#95091) #01758976 válasza Panthera (#95087) üzenetére


#01758976
törölt tag

Itt is írva van százszor. Általában, az erősítő hátulján nézve, a jobb oldali tüske. Tápkábel bedug, fáziscerkával nèzed az iec-n melyik mèlyedèsben van a fázis, ha stimm összedug, ha nem stimm, fordítasz a dugaljon ès jó lesz. Füllel ellenörizni, leírás a forúmban hogyan kell, használd a keresőt.

(#95092) Panthera válasza Zsubi (#95089) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm mindenkinek. :R

(#95093) szazbolha válasza #01758976 (#95086) üzenetére


szazbolha
addikt

És mindegyik ösvényhez külön kismegszakító kell, vagy lehet egyre kötni az ösvényeket?
Nálunk még csak az indukciós tűzhelynek van külön ösvénye (és kismegszakítója), de ha be lehet húzni a csatornákba még pár kábelt akkor lehet megcsináltatom.

(#95094) bta1 válasza Dare2Live (#94939) üzenetére


bta1
őstag

"Persze vannak elképesztő vájtfülüek akik pl 20khz felett észreveszik, hogy eltünt a hang... ha jól emlékszem vhol ott vág a 320kbnél a lame. "

Nem azt veszik észre. Nem kell ide vájtfül, ez egy tipikus tévedése mindazon kívülállóknak, akik a lényegből semmit sem értenek. Néha a kezdő is közéjük tartozik – aztán vagy rájön, hogy mi ennek az egész cirkusznak az értelme, vagy megunja a céltalan bolyongást, és keres magának másik hobbit.

(#95095) kivlov


kivlov
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Tangent Ampster bt 2 vel kapcsolatban? Mennyire lehet gond hogy nincs lehetőség magas és mély állításra?
illetve Wharfedale D320 és Taga Azure S-40 közül valakinek tapasztalata mai elektronikus zenéhez és filmekhez?
esetleg Yamaha NS-SW100 ehhez a szetthez? Ha filmezés van...
köszi
Nagyobb rendszerhez sem hely sem keretet nem szánok. De kellenek ezek a bemenetek és más opciót nem igazán találtam :)

(#95096) python1 válasza szazbolha (#95093) üzenetére


python1
veterán

Én tettem, sőt, nálam abban a helyiségben van elrejtve egy kismegszakító szekrény a külön ösvényeknek is,már csak paraktikusság miatt is.

(#95097) szazbolha válasza python1 (#95096) üzenetére


szazbolha
addikt

Hogyhogy? Ezt nem értem. Az utcai betápról megy 3 fázis a háztartási kismegszakítós szekrénybe egy meg a szobaiba? Ez szabályos?
Vagy hol ágaztattad el?

(#95098) python1 válasza szazbolha (#95097) üzenetére


python1
veterán

Oda viszed a plombázott mérőállás után ahová akarod.

[ Szerkesztve ]

(#95099) bta1 válasza szazbolha (#95093) üzenetére


bta1
őstag

Ösvény => a hifihez dedikált betáp áramkör, a fogyasztásmérőhöz bekötve. A vill. biztonsági előírás szerint minden ilyen körben kismegszakítót vagy olvadóbiztosítékot kell használni.

Nem javaslom a multiösvényt, persze mindenki azt csinál, amit akar...

A közös ösvény + elosztó előnyei:

- Zeneibb hang
- Bátran lehet ösvényként hifis tápkábelekkel kísérletezni, nem kerül egy kisebb vagyonba
- A többihez megvásárolt Memerákat (szvsz vagy Memera, vagy olvadóbizti*) felhasználhatjuk a lakás elektromos hálózatának egyéb áramköreiben (bejáratott Memerával célszerű próbálgatni, hogy melyikben érhető el számottevő javulás).

Ha már hozzányúlunk a hálózathoz, érdemes átgondolni, melyik áramköröket lehet (olykor) kikapcsolni a zenehallgatás idejére. Ezekbe szereljünk teljes galvanikus leválasztást megvalósító kapcsolót. Lényeges, hogy a védőföld is meg legyen szakítva! Legegyszerűbb a háromkörös MCB, ha elfér a lakáselosztó szekrényben.

Az ösvényünkre egykörös kell, hiszen ott nincs értelme a nulla és a védőföld megszakításának.

* azokból nem tudom, melyik jó hangú

(#95100) python1 válasza bta1 (#95099) üzenetére


python1
veterán

Így van,pontosan így alakítottam ki én is a köröket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.