Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95801) #03969024 válasza #11448832 (#95795) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem bejött...
[link]

(#95802) migabi24 válasza Zsubi (#95800) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azért 200 ezres tápkábelnek illene valamit villantani, én mikor az IsoTek Premiert bekötöttem fülig ért a szám olyan hatása volt a rendszerre.

(#95803) Eugene Roe válasza #01758976 (#95797) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy Yamaha RN602-t ezerszer inkább választanék, mint egy bluesound node-ot, de nem is az én véleményem a mérvadó :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#95804) Imifej


Imifej
senior tag

HI-FI erősítő vásárlása előtt állok, ezt a két típust nézegetem: Denon DRA-800H & Marantz NR1200. Nekem úgy tűnik a manual alapján, mint ha a két típus szinte egy az egyben ugyan az lenne, csak a külső eltérő. Létezik ez, vagy hangzásban, és minőségben azért van köztük különbség? A hangszóróim: Wharfedale Diamond 8.2 és egy mélynyomó láda.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#95805) bta1 válasza #11448832 (#95799) üzenetére


bta1
őstag

50.000 Ft-ot szánok arra maximum!

Forrásra 50e? Nincs vállalható ajánlat ⇒ Felejtős az egész. Egy jó hangú hifi-lánc összeállítása nem kívánságműsor. Inkább olyan, mint az élet ⇒ Nem egy habostorta.

(#95806) AMDFan válasza #11448832 (#95799) üzenetére


AMDFan
addikt

Vegyél olyan erősítőt amin van HDMI bemenet, illetve hálózatról is tud zenét lejátszani. Így a forrás kérdés megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#95807) Zsubi válasza migabi24 (#95802) üzenetére


Zsubi
őstag

Várok pár napot és elkezdem a tápkábeleket visszacserélni gyárira :B Most jelenleg a Prime van az erősítőbe, a Signature pedig a DAC-ba. De lehet megcserélem őket és úgy is teszek egy próbát.

(#95808) migabi24


migabi24
nagyúr

Aki hozzám hasonlóan szeret a Youtube-ról klippel zenét hallgatni annak mondanám, hogy a Tv tápkábelét is érdemes cserélni, sajnos én utoljára hagytam, de most is csak azért csináltam mert maradt ki alapanyag és csak dugót kellet venni, most meg csak pislogok mekkorát hozott hangba, pedig optikán van levéve a hang a Tv-ről, életembe nem gondoltam volna, hogy ennyit számít, na jöhet a savazás :D

(#95809) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Acoustic Research S40 hangfalaimat szeretném HiVox tuningolni.
Valaki tudna adni egy elérhetőséget esetleg ahhoz a Kollégához, aki foglalkozik ilyennel?

(#95810) zsoika válasza migabi24 (#95808) üzenetére


zsoika
addikt

persze ;] :P

(#95811) #01758976 válasza Eugene Roe (#95803) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem hinném, ha egymás mellett megtudnád hallgatni őket, de akkor sem ha csak egy picit is utánaolvastál volna mindkettőnek, de mindegy is, hisz én sem leszek mérvadó. Ha ez az egész igaz, majd a kollega szépen összeszed mindent, magától, ahogy az lenni szokott, és a minőség is olyan lesz, amilyen lenni az szokott. Bár az Elarával már igen jó lenne ez.

(#95812) Dorian válasza asus1 (#95809) üzenetére


Dorian
félisten

Szabó Zoli foglalkozott ezzel, de mióta vannak a palettán saját hangfalai, nem nagyon tuningol.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95813) python1 válasza migabi24 (#95808) üzenetére


python1
veterán

Nálam a TV csak megjelenítő a lánc végén,HTPC van erre kihegyezve,az sokkal jobb mindenben kép,hangban meg össze sem lehet hasonlítani a kettőt.Próbáltam én is eleinte ezt a TV-ről kinyert hangot,de annyira hallgathatatlan volt számomra,hogy hagytam a pi...ba.

(#95814) migabi24 válasza python1 (#95813) üzenetére


migabi24
nagyúr

Biztos jobb, de nálam azért szerencsére nem szar a Tv kimenete, néhány kedvenc zenémet összehasonlítottam a flac verzióval és volt, hogy a youtubeos jobban tetszett :D

(#95815) python1 válasza migabi24 (#95814) üzenetére


python1
veterán

Youtubos zenéket én is szívesen hallgatok,minőségben nem találok nagy különbséget,persze léteznek gagyik is.Nálam a HTPC-ből vagy usb-n vagy dedikált hangkártyán keresztül megy ,általában a külső DAC-ról mint a hifi többi eleme is.

(#95816) dgyuri0123 válasza migabi24 (#95814) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"néhány kedvenc zenémet összehasonlítottam a flac verzióval és volt, hogy a youtubeos jobban tetszett :D"

MP3 + egy kis lúdnessz csodát tesz... :D

TV optikai kimenete sem rossz. Nagyjából dac függő, hogy mi lesz belőle, mire az erősítőbe érkezik.
A kínai lejátszóm azért cizelláltabb optikán, mint a tv kimenete szintén optikán.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95817) migabi24 válasza python1 (#95815) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam PCM megy optikai kábelen a dacba, nem tudom nálad miért volt szar gondolom nem analóg jelet használtál :D de azt is tapasztaltam már, hogy a Tv-k által kiadott jel is eltérhet.

(#95818) migabi24 válasza dgyuri0123 (#95816) üzenetére


migabi24
nagyúr

"MP3 + egy kis lúdnessz csodát tesz"

Nincs lúdness nálam :DDD
Melyik lejátszó az? Lehet kipróbálnám, hátha lehet ezt még spanolni :D

[ Szerkesztve ]

(#95819) dgyuri0123 válasza migabi24 (#95818) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam még hangszínszabályzó sincs sehol... :) A YT maga az, ami lúdnesszes'. Az összes anyagot úgy küldi ki...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95820) migabi24 válasza dgyuri0123 (#95819) üzenetére


migabi24
nagyúr

Gondolod? Official klippek azért elég jó minőségűek szerintem.

(#95821) migabi24 válasza dgyuri0123 (#95819) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mi a kínai vacak neve?

(#95822) dgyuri0123 válasza migabi24 (#95820) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Official is lúdnesszes... Mondjuk kit érdekel, ha "csak" szórakozni akar az ember... :)

X92 (S912) a box és CE fut rajta. Android le van gyalulva róla.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95823) PuMbA válasza dgyuri0123 (#95822) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem vettem észre, hogy a YouTube loudness-t tolna a zenékre. PC-n böngészőből egy az egyben ugyanazt a hangképet kapom, mint FLAC-ban foobar2000-rel ASIO-val :)

[ Szerkesztve ]

(#95824) dgyuri0123 válasza PuMbA (#95823) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"egy az egyben ugyanazt a hangképet kapom, mint FLAC-ban foobar2000-rel ASIO-val"

Én meg nem... :) YT sokszor (mindig?) dinamikusabb, vaskosabb, de a felbontása igencsak elmarad a Foobar/DSD asio/flac hangzásától.

Mondjuk jó lenne ismerni a rendszeredet, mert simán lehet hogy egyszerűen nem hallod a különbséget forrás és forrás között és ezt nem azért modom, hogy bas.tassalak. :N

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95825) szakibá... válasza dgyuri0123 (#95819) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ezt meg honnan veszed? A "lúdnesz" mérhető, a rengeteg hangfrekis mérőjelnél, ami fent van a YT-on, rögtön kibukna, ha igaz volna amit állítasz. Vagy a YT-os lúdnesz annyira intelligens, hogy válogat a hanganyagok között? Ha viccelni akartál, akkor azt jelezni kellett volna, mert mindig van olyan, aki komolyan veszi. Az esetleg manipuláltan felkerülő anyagokért nem a YT felelős, hanem aki megosztotta.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#95826) python1 válasza dgyuri0123 (#95824) üzenetére


python1
veterán

Még nem hallgattam össze a két rendszeremet,mozis ami tulajdonképpen szolgál háttér zenéléshez is,aminek a HTPC abból is 2db egyik mozira másik zenére szolgál forrásként,és a hifizős láncomat,ami streamer + CD lejátszóból előerősítő/végfokból áll.Vagyis a két lánc hangját szeretem,de mindkettőt másként,felbontásban mindkettő azonosnak tűnik nekem.

(#95827) python1 válasza python1 (#95826) üzenetére


python1
veterán

Még annyit hozzá kell tennem, hogy én soha nem a sávszélek vagy a felbontás maximalizálását keresem, kerestem, inkább a zene pszichés hatását és, hogy mit közvetít felém az egész rendszer hangja. Sok rendszert hallottam már, de igen keveset ami közvetített is valami érzelmet egy-egy zenén keresztül felém.

(#95828) dgyuri0123 válasza szakibá... (#95825) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A "lúdnesz" mérhető, a rengeteg hangfrekis mérőjelnél, ami fent van a YT-on, rögtön kibukna, ha igaz volna amit állítasz. "

Most olyan mérőjelről beszélsz, amit egy eleve "túltolt" forrás streamjén keresztül hallgatsz? :) Hmm.. ez mióta fogadható el etalonként?
Amúgy meg kihallom.. Ismeretlen forrásnál/anyagnál biztosan be lehetne csapni, de amit évtizedek óta ismerek/hallgatok, azzal szerintem nem sikerülne.

(#95826) python1 : A saját tulajdonomban lévő CD-k hangja egyértelmüen laposabb, dinamikaszegényebb, mint ami a YT-ról "lejön" mp3-ban. Nem egyet hallgatttam össze..hiszen én is kiváncsi voltam, hogy mégis mire képes a YT. Valamint, egyetlen rendszerem van, amit egyetlen daccal szolgálok ki, legyen az film, tv műsor, vagy zenei források/stream. Elég szépen (és egyszerűen) körvonalazódik nálam a rangsor.
1. Flac/Waw stb./Foobar/Jriver
2. kínai box/CoreElec/ film/koncertfilm/optikai kimenet
3. tv-ből optikán kinyert hang / zenei adók, pl Mezzo
4. YT
5. Online rádiók
"Mechanikus" pörgetőim már nincsenek (CD, BD játszó), így azokat nem tudnám hová sorolni saját rendszerben.... de lényegében ott is dacfüggő az eredmény.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95829) bta1 válasza python1 (#95815) üzenetére


bta1
őstag

"Youtubos zenéket én is szívesen hallgatok,minőségben nem találok nagy különbséget"

A YT-ra feltett zenék hangminősége igencsak változatos... jó forráskészüléken lejátszva, amely ugye jelen esetben a PC* + DAC páros. Maga a forrás is uniformizálhat tetszetősen, csak akkor a hifinek, mint olyannak lőttek.

* Minden ellenkező híreszteléssel és vágyálommal ellentétben a számítógépnek is van hangminősége, karaktere és az legalább annyira fontos.

(#95830) python1 válasza bta1 (#95829) üzenetére


python1
veterán

Nálam van egyfajta hang,szeretem a dinamikus hangot,és szeretem a fülemhez lőni a rendszert,nálam nincs olyan,hogy lapos,száraz,dinamikátlan hang,általában igen jelentős a mélytartomány,de a túlzott felsőbb frequenciákat kifejezetten bántónak érzem.Nem titok,hogy szeretem ha egy hangsugárzónak erős a középtartománya,tonálisan úgy határoznám meg a nekem tetsző hangot,hogy inkább a közép és mélytartomány felé húzzon kicsit a hang.Mozinál pl THX-es mozihangot (cinema EQ) alkalmazom.

[ Szerkesztve ]

(#95831) bta1 válasza dgyuri0123 (#95822) üzenetére


bta1
őstag

Igen, előfordul, hogy játszanak kicsit a maszterrel, mielőtt feltöltik. Ezek után ne csodálkozzunk egy átlagos júzeren! Karnyújtásnyira a lehetőség, hogy kénye-kedve szerint "javítson" a hangon, és valószínűleg szent meggyőződése, hogy helyesen cselekszik. Egyre inkább keresni kell a manipulációmentes feltöltéseket...

(#95832) dgyuri0123 válasza bta1 (#95831) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondolom, ha van ilyen, a " YT official" külön és pont oda készül. Mármint ami a mastert illeti. Érdekes módon CD-n sok olyan kiadványom van/volt, ami YT "verzióknál" lényegesen laposabb és gyengébb dinamikájú. Nem fura az senkinek hogy egy WB CD kiadvány miért szól "jobban" mp3-ban YT-ról? Vagy egy Stockfisch (pl Allan Taylor) miért lesz még "öblösebb", hogy a felső prezenszet szinte már nem is hallani, mert elnyom "mindent" a "mormogás"? Nekem mindegy végülis..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95833) Panthera


Panthera
őstag

Ha egy PC/laptop forrásnak nem jó Windows alatt a hangja (vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy tragédia - a hifi belépő szintet el se érő rendszeremen is), azon egy USB DAC tud segíteni?
Daphile alatt (ami Linux) már rendben van a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#95834) python1 válasza Panthera (#95833) üzenetére


python1
veterán

Laptop,de alaplapi hangkeltő kritán aluli teljesítményt szokott nyújtani,kár vele 1 percet is vesződni pláne zenét hallgatni,2 lehetőség van vagy valami PCI-e dedikált hangkártya vagy USB kártyáról kinyert hang külső DAC-al.

(#95835) ktommy91 válasza Panthera (#95833) üzenetére


ktommy91
addikt

Persze, de nem lesz olyan mint linux alatt. Amikor használatba vettem a zishan Z3 Pro-t, akkor először csak simán bedugtam és hát nem voltam elhasalva. Aztán google és rábukkantam az ASIO-ra, így már windows alatt sem botrány a hangminőség, de linux alatt még mindig jobb(Pulse audio-t használok ATM, bár lehet hogy egy kis ALSA tuning még megér egy misét).

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#95836) python1 válasza ktommy91 (#95835) üzenetére


python1
veterán

Viszont Linux alol zenei lejátszás nálam eddig kiesett,de sokan jobbnak hallják win 10-nél,általában AP linuxot javasolják.lehet bepróbálkozom azzal is.

(#95837) dgyuri0123 válasza ktommy91 (#95835) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"így már windows alatt sem botrány a hangminőség,"

Az eszedbe sem jut, hogy egy kb. 15e Ft-os dap még mennyire nem mérvadó teljesítményt tud nyújtani?
Nincs a Win10-el semmi baj manapság. Asio-val meg végképp semmi, mert szinte teljesen megkerüli az op. rendszert. :)

"csak a zene van"

(#95838) ktommy91 válasza dgyuri0123 (#95837) üzenetére


ktommy91
addikt

És a drágább vasaddal végeztél windows vs linux összehasonlítást? Mert én pont azt mondtam, amit te is, hogy ASIO-val windows alatt is rendben van a hang. Viszont linux alatt még annál is jobb a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#95839) dgyuri0123 válasza ktommy91 (#95838) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

No akkor mégegyszer: "így már windows alatt sem botrány a hangminőség,"

Erre írtam, amit. Hogy linux alatt mennyivel jobb, azt nem tudom, de minőségi elektronika hiányában azt is csak saccolni tudod. ;) És erre jegyeztem meg még azt is, hogy Win10 alatt már elég régóta nem botrány a zenehallgatás minősége (jó elektronikával). Egyről beszélünk, de mégsem...

Amúgy CE-t már teszteltem S912 boxon, ami egy "minimál Linux" program. Nem annyira jó, mint a Win10..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95840) ktommy91 válasza dgyuri0123 (#95839) üzenetére


ktommy91
addikt

Tudomásom szerint a windows alapból mindent újramintavételez 48kHz-re, ami botrányosan xarnak tekinthető és agyoncsapja a dinamikáját a zenének. Ennek kikerülésére találták ki az ASIO-t.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#95841) dgyuri0123 válasza ktommy91 (#95840) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én nem így tudom. Win 10 már biztosan nem piszkít bele a mintavételezésbe.

"csak a zene van"

(#95842) #46129152


#46129152
törölt tag

Windows alatt az ASIO csak Foobar-ral megy,vagy avval a legjobb?
Valahol olvastam hogy Winamp is jó hozzá, vagy az nem?
Most ismerkedem vele.

(#95843) PuMbA válasza ktommy91 (#95840) üzenetére


PuMbA
titán

Ez már rég nem igaz :)

(#95844) ktommy91 válasza PuMbA (#95843) üzenetére


ktommy91
addikt

Tudnál linkelni valami aktuális cikket, ami a windows 10 hangminőségét vesézi ki? Esetleg linux-szal összevetve?

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#95845) szakibá... válasza dgyuri0123 (#95828) üzenetére


szakibá...
senior tag

Sejtem már, mi a gond, némi fogalomzavar. Számomra a Loudness-es hangzás azt jelenti, amikor az erősítőn be van kapcsolva a loudness gomb. Ez régen volt divat, hogy halkan hallgatva is hallhassuk a sávszéleket, a hallás fiziológiája miatt volt erre szükség, ez egy EQ-t jelentett. Te valószínűleg a Loudness-re, mint hangosságra gondoltál. Viszont ha a "lúdnesszes"-t próbálom lefordítani, az "hangosságos", ugye, hogy ilyen nincs? Ha arra gondolsz, hogy a YouTube hangosabb, mint a saját forrásod, mert összenyomják a dinamikát kompresszorral, ezzel kapcsolatban megint nem lehet általánosítani, nyilván a feltöltő felelőssége. Szerintem nincs kincstári kompresszor a rendszerben, különben nem lennének ennyire szélsőséges dinamikájú hanganyagok fent. A "loudness war" a világban már szabályozva van, ebbe a háborúba a YT nem szállt bele, nincs értelme.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#95846) Zsubi válasza migabi24 (#95814) üzenetére


Zsubi
őstag

Én is ezt tapasztaltam hogy az újabb official klippek/zenék meglepően jól szólnak youtube-on. (Samsung LED TV+QED Performance optikai kábellel a N50A lejátszóval összekötve) :B Élvezhető részletességgel és jó jelenet érzettel :U

(#95847) Eugene Roe válasza #01758976 (#95811) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tudom borzasztó kérdés, de milyen dac és erősítő van a powernode-ban? Vagy legalább a dac a node 2i és powernode 2i-ben? Mert a gyártó nem dicsekszik vele. (persze ettől még szólhat k***vajól, csak nehogy Gedeon miatt legyen menő ;] )

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#95848) migabi24 válasza Zsubi (#95846) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam is hasonló a szett Samsung LED TV + QED Performance optikai csak végén egy Marantz NA 8005 van :D

(#95849) bta1 válasza ktommy91 (#95844) üzenetére


bta1
őstag

Vedd úgy, hogy az oprendszer a forrás része... a kérdéskör pedig meglehetősen összetett. Nem úgy működik, hogy fórumokból, audio-blogokból kibogarászod a közmegegyezés szerint legjobbnak tartott megoldásokat, veszel valami Best Buy DAC-ot és abból automatikusan összeáll egy kiemelkedő minőségű forrás. Mondom, nem egy habostorta.

(#95850) bta1


bta1
őstag

YT meg a "szélsőséges" dinamika... egyre jobbak a viccek... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.