Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95151) HUNNIA1920 válasza asus1 (#95149) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nekem már tuningoltak Hivox-nál, hallható volt a javulás, viszonylag jó áron (kb. 30eFt).

Viszont ma már nem nagyon vállal a Zoli tuningot, legalábbis nem annyit, mint régen pl. erősítőt már nem tuningol.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#95152) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Audioquest G2-es kábelen van egy nyíl. A nyilnak az erősítőből a hangfal felé vagy a hangfalbol az erősítő felé kell mutatni?

(#95153) salesman válasza #56474624 (#95150) üzenetére


salesman
őstag

:R
Gijon:
A lemezjátszók itt kezdődnek:
[link]

Türűűűdrááá!

(#95154) salesman válasza Bali27 (#95152) üzenetére


salesman
őstag

A hangfal hajtja az erősítőt, vagy az erősítő a hangfalat?

Türűűűdrááá!

(#95155) asus1 válasza HUNNIA1920 (#95151) üzenetére


asus1
aktív tag

Értem. esetleg egy elérhetőséget nem tudnál hozzá? Akár privátban is.
Kábelre valami ötlet?

(#95156) szazbolha válasza Bali27 (#95152) üzenetére


szazbolha
addikt

Én úgy kötöttem be, hogy az erősítőből megy a nyíl a hangfal felé. Jobban szaladnak az elektronok abba az irányba. Épp ma esett szét ez a kábelem...

Elkészültem az első szélessávú hangfalammal, igazi lumpen-hifi-proletár termék:

Nem túl jól szól, de még járatom. Ami a lényeg, hogy forrasztanom kellett és ha már annyi szó volt itt a kábelek meg ösvények szerepéről, elgondolkodtam nem kéne-e minden banándugós kábelem forrasztani, vagy ha már forrasztok, akkor jó a mezei cin, vagy abból is van hifi-be való? (Én már semmin meg nem lepődök).
Minttomén... halogénmentes cin, vagy ilyesmi.
.
És igen, az irányított AQ kábelemről leesett a banándugó, pedig biztos jól meghúztam mindkét csavarját és nem valami gagyi hakamacsi vagy nikamacsi izé volt mint a többin, hanem olyan amit az octogonban ajánlottak ehhez a kábelhez.
.
Egyébként pár napja olyan hangja volt az egyik nakamichi banándugómnak, hogy egyik igazi hifista sem hinné el. Olyan volt mintha a hangfalból jönne erősebb mélyeknél, dobnál, basszgitár pendülésnél, fura torzítás és rezonálás hallatszott. Na mondom a mélysugárzó megadta magát ebben az alig hifi daliban, végre lecserélhetem, de nem... A banándugó rátekerős része lazult le (hogy???) és az rezonált be különböző frekvenciákon. És elég hangosan ahhoz, hogy zavaró legyen.... Jobb ha márkás cuccot veszünk, az biztos nem nem tekeredik le magától. Vagy forrasztás.

[ Szerkesztve ]

(#95157) #10726912 válasza Bali27 (#95152) üzenetére


#10726912
törölt tag

A nyil a hang irányát jelzi. Erősitő felől megy a hangdoboz felé, ez a helyes bekötési mód.
szazbolha: A forrasztott jobb kötést biztosit. Használhatsz ezüst tartalmú cint, az úgymond a "hifis", de embere válogatja, vannak, akik a simára esküsznek.

(#95158) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van érdemi különbség aktív hangfalnál ha a gyári megoldás helyett ( ahol a mély-középről kapja a delejt a magas) ha azt választom hogy a 4 eres kábelt a hangszórókhoz bi-wiring -el kötöm be? (tehát erőlködő oldalon 2-2 szál összekötve a + -, majd ezek végét külön külön kötöm a hangszórókhoz)

Mivel ez csak egy aktív pc hangdoboz így kábelnek a már "semmire se jó" (régen a pc és a szinuszos ups-hez gondoltam tápkábelnek) Gotham SPK 4x2,5 ez menne a tápra és a hangszórókra,
belső adatnak meg a gac-3, vagy ha megtalálom a maradék 7n ezüst 26awg-t.

és a prodigy hd2 tuning korszakból maradt pár opamp: LT1028, LT1361, 4032C, AD797.
Kap a nyák egy dip8-as socket-et aztán majd elválik melyik lesz benne, mivel ez vonal bemeneti jack így csak dísznek lesz benne :DDD (értéknövelő :) )

(#95159) bta1 válasza #56474624 (#95150) üzenetére


bta1
őstag

Ezzel még jobban járna. Make Offer ;) ... Kivéve, ha az ősök főleg komolyzenét hallgatnak (akkor egy Dual 505 is járható út, jobb hangszedővel). Szépséghibája az ajánlatainknak, hogy mivel ezek nem P&P ipari hulladékok, és a szüksége lesz egy phono-előerősítőre is (Edwards Apprentice a minimum, spórolni nem érdemes; 30-ért használtan sem könnyű jobbat találni). Egy békebeli integrált (azaz phonót is tartalmazó) erősítő beszerzésén sem ártana elgondolkodni.

(#95160) szazbolha válasza #10726912 (#95157) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, akkor keresek ezüst tartalmú cint.

(#95161) ktommy91 válasza fehér_ember (#95140) üzenetére


ktommy91
addikt

Egy low budget rendszerhez (ZishanZ3 AK4493--(ugreen)--Pioneer A203--(cat5e)--?) nem feltétlenül gondolnám indokoltnak egy drága doboz beszerzését. Alapból egy HS280 felújítását terveztem, de kiderült hogy több a baja, mint gondoltam. Kb 11 négyzetméteres a szobám.

@Tiger.huhhhh: Köszi, a Kef szimpatikusnak tűnik.

Nincs kerítés.

(#95162) #10726912 válasza ktommy91 (#95161) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sajnálom, hogy nem boldogultál az Orionokkal. Add el alkatrésznek.

(#95163) bta1 válasza Begi (#95137) üzenetére


bta1
őstag

Alaposabban megnézve, az este linkelt RP855-höz hangra bele nem illő Ortofon VMS-t adnak, de így sem előnytelen vétel. Rossz tűvel sem értéktelen, használható állapotban pedig meglepően drágán megy. Mire érdemes kicserélni?

1) AT-95E, AT-VM95E : pár gramm nehezékre szükség lehet a Rotelhez eredetileg járó AT110-esnél alacsonyabb engedékenysége miatt. Fillérekért megvan az új hangszedő, ami ebben a gépben jobban szól...
2) AT-VM520EB : jobb, mint a régi AT110, és most Magyarországon világbajnok áron kapható

(#95164) bta1 válasza ktommy91 (#95161) üzenetére


bta1
őstag

"Alapból egy HS280 felújítását terveztem, de kiderült hogy több a baja, mint gondoltam."

Adj hálát a sorsnak... nagyon kevés régi magyar dobozzal érdemes vacakolni, és a HS280 erős jóindulattal sem tartozik közéjük.

[ Szerkesztve ]

(#95165) fehér_ember válasza ktommy91 (#95161) üzenetére


fehér_ember
addikt

11m²-re valóban nem szükséges álló doboz, így a kereteden belül megúszhatod.

(#95166) bkercso válasza detroitrw (#95158) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezek vegyesen single és dual OPÁ-k, ráadásul egynémely gerjedékeny.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95167) detroitrw válasza bkercso (#95166) üzenetére


detroitrw
addikt

Sot soic es dip8 ..., de fajtankent 2db dip8 daul-nak lettek atalakitva anno az egyszeru csere miatt

(#95168) salesman válasza bta1 (#95159) üzenetére


salesman
őstag

50.000.- Ft kategóriáról volt szó.

Türűűűdrááá!

(#95169) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Egy Viablue sc4 biwire kábelt szeretnék csatlakozókkal felszerelni. Kérdéseim a következők:

1. Érdemes-e?
2. A hangfal oldalon azonos vagy különböző bevonatú csatlakozót használjak (mély - aranyozott, magas - ródiumos vagy ezüstözött)?
3. Erősítő oldalon milyen bevonatost használjak (ott ugye közösítve van a kétféle vezeték)?
4. Mik most az ajánlott banándugók, ami minőségben passzolna ehhez (és esetleg komolyabb) a kábelhez?

+1 Mi a vélemény a villákról? Jumper kábelhez...

Köszönöm!

(#95170) Begi válasza salesman (#95168) üzenetére


Begi
senior tag

Igy van.
Koszonom szepen mindenkinek a velemenyet es javaslatat! :R

Kozben azt hittem sikerult lebeszelnem a fatert a minden egybe cuccrol, de nem. Most egy kulonallo mindent lejatszo eszkozt akar... Azt hiszem feladom. :(

(#95171) tranceplanet válasza Elektrosokk (#95127) üzenetére


tranceplanet
addikt

Szerintem ne vegyél szubládát. Két polcsugárzó is tud elegendő mennyiségű és dinamikus mélyet tolni, ha jó. A helyszűke miatt a Dali Oberon 1 megér egy pillantást. Nem tudom mennyi helyed van az asztalodon. Esetleg, ha elférne én egy Monitor Audio bronze 2 párost is megfontolnék. Nagyobb keret esetén Fine Audio vagy Kef is szóba jöhet a polcsugárzóikból. Akár a közép és felső tartományban is feljebb léphetsz két új àllványossal. Én egy 21 négyzetméteres nappaliban hallgatok zenét két belépő szintű JBL studio 230 polcsugárzóval, nem is emlékszem mikor volt bekapcsolva a sub. Abszolút nincs hiányérzetem a mély tartományban. Fontos még, hogy használj alátétet a hangfalak alá, én gumi alátétet tettem, használhatsz tüskéket is, lényeg, hogy ne adja át a rezgéseket az asztalnak. Ez jót tesz a mély tartománynak is. Kàbelből, mivel nincs szükséged nagyon hosszúra mehet valami minőségi, én jelenleg NorStone Silver SV150 típusút használok, vehetsz jobbat is, a srácok ajánlanak. Ami még fontos lehet, próbáld meghallgatni bemutatóteremben, ha van lehetőséged, hogy melyiknek a karaktere áll legközelebb hozzád!

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#95172) ktommy91 válasza #10726912 (#95162) üzenetére


ktommy91
addikt

Mielőtt fater megvette volna rondán belegányoltak, így nem gondolom hogy megérné foglalkozni vele.
Viszont ahogy már rájöhettettek nem vagyok egyszerű eset. Egy hétig két Philips FWB P78/00
dobozt halgattam és rájöttem hogy a bass reflex nem feltétlenül hátrányos azokhoz a zenékhez, amit én hallhatok. A Kef C20 ugye zárt és youtube videó alapján sem nyugodtam meg hogy nem hiányolnám a mélyeket.Illetve ha valami 3 utas beleférne a büdzsébe, akkor inkább abba az irányba mozdulnék. Feltúrtam a jófogást és van egy rakás jónak tűnő hangfal. Véleményeznéd/véleményeznétek őket?
Pioneer Cs-557
Sony SS-EX77
Marantz HD415
Fisher STE-M 93

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#95173) #01758976 válasza Lite (#95169) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha nem lesz széthúzogatva napi, heti szinten, nem is kell rá semmi. Én tuti nem tennék. Ráadásnak még az oxidációitól sem kell félned. Talán a jumpokra, de jobb az belül forrasztva :) , de ha mindenáron vásárolnál, akkor a gyárit venném a helyedben és villát.

(#95174) #10726912 válasza ktommy91 (#95172) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezektől többet ér a KEF, de ahogy gondolod.
A felsoroltak sorrendje: Marantz, Pioneer, Sony, Fisher (márka alapján, némi tapasztalat alapján de nincs mindegyikkel konkrét tapasztalatom).
Zárt doboznál is hallasz mélyhangokat, csak jóval megfogottabbakat. S azt el kell felejtened, hogy nem a mélyhang a zene. Ott kell mélykiemeléssel kompenzálni, ahol gond van mindennel. A KEF lehetett volna szintemelés...a Pioneer A 203 későbbi lecserélése után főleg értelmet nyert volna megvenni.
Ha igazán mélytónusú hangra vágysz, akkor vegyél olcsóbb Magnatot, az fogja mindig tolni a mélyhangot. Te választásod, jó szórakozást hozzá.
Az a philips pedig szimplán a szemét kategória. :U Mondjuk a Fischer-Sony sem sokkal jobb nála.

[ Szerkesztve ]

(#95175) ktommy91 válasza #10726912 (#95174) üzenetére


ktommy91
addikt

A Philips-et nem akartam megvenni, azokkal nézi fater a TV-t csak kíváncsiságból rákötöttem a pioneer-re. Néztem régebben is a kef-et csak az hogy hónapok alatt sem kelt el kétségeket ébresztett bennem. Nekem nem a mély hang a zene, alapból nem is használok eq-t, de a mély hang is a zenéhez tartozik és ha már veszek valamit akkor nem akarom azon idegelni magam hogy miért nem szól a dob. Nem vetettem el a Kef-et csak én is szétnéztem és kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#95176) bta1 válasza salesman (#95168) üzenetére


bta1
őstag

Make Offer :) Ez a Rotel egy AT95E hangszedővel sem éppen "50 ezres kategória". Kb. mindent tud, ami napjaink elvárása lenne egy belépő szintű lemezjátszótól. Nem szól olyan tisztán, nyugodtan, mint egy Dual 505, a modern büdzsé gépekhez hasonlóan forszírozza a lemeztorzításokat, zajokat, viszont azokkal ellentétben szinte bármit élvezhetően lejátszik. Van hangulata, és ha kell, dinamikája, sodrása. Ha nagyon akarjuk, ez valahol hátrány is, mert itt már nagyon nem mindegy, hogy szekrénysorba rajuk, vagy speciál-asztalkára / falikonzolra.

Ha phono-előerősítővel együtt kellene beleférnie, nincs jó lelkiismerettel ajánlható megoldás. Hozzánemértő kezdő számára túl sok a rizikófaktor – annak pedig nincs sok értelme, hogy 50 ezret fizzessünk az analóg lemezhang négyzetre emelt hátrányaért, erősen megkérdőjelezhető "előnyök" mellett.

(#95177) Lite válasza #01758976 (#95173) üzenetére


Lite
őstag

Most épp erősítő és kábel tesztelős korszakomat élem, ezéet szerettem volna. A gyári Viablue cuccok annyira nem győztek meg, illetve monoblokk kialakítást kerestem. A jumpokhoz Eti Research és Oyaide villákat néztem, mert a hangfal gyári összekötője vmi kis vékony drótocska.

Ha összeáll a rendszer, akkor persze lehet, hogy értelmét veszti a dolog, de addig hosszú az út...

(#95178) #10726912 válasza ktommy91 (#95175) üzenetére


#10726912
törölt tag

A Philipset a hangja miatt irtam, hogy szemét kategória. Értékelhetetlen, élvezhetetlen.Volt a bazári minihifik világából Sharp, nagyobb minőséget képviselt, mint a Philips, az Orion HS-282 simán kibekörbe zenélte a Sharp dobozait.. Ami ugye zárt doboz. Volt ezzel egy időben pioneer, centerként használtam, az is körbe zenélte a Sharpot, de a pio nem érte el az Orion szintjét, pedig a Pio 2 utas nem zárt volt. A Sharp tudott dübögni és ennyi, ment háttérsugárzónak, aztán oda se. A Philipset ezért emlitettem, nem értelmezhető, hogy az alapján kivánj meg bármit. Az alapján a Csendet lehet megkivánni.
A KEF-ről, és minden egyébről pedig úgy tudsz dönteni, ha meghallgatod őket. Nem fog hiányozni a dob, meg a mélytartomány (bár messze nem a KEF a kisdobozok csúcsa).
Minden relativ: ha egy hangdoboz küzd a torzitásokkal, a kiemelésekkel, akkor hiába várod a kellemes hangokat, el fogja nyomni a rengeteg negativum az értékelhető produkciót a csapnivaló felé. A Pioneer erősitőd eleve nem nagy minőség, nekem A223 volt, csináltam vele házibulit is, hallgattam CAT dobozokkal anno sötétben, akvárium fényénél Jazz-t, meg a kedvenc slágereket, esetenként bluest, elektronikust is, kis hangerő, nagy hangerő, ide oda forgatott dobozok...a Pioneer erős korlát a zene hallgatás világában, egy fokkal jobb a minihifik hanfjától.
Nem tudom, mennyi tapasztalattal rendelkezel, mit hallottál eddig megszólalni, milyen rendszert... a saját érdeked, hogy egy komolyabb épitést meghallgass, ahol a dob hangja nem egy mélyhangból álló dübbenés. Még az elektronikus zenénél is nagyon számit a rendszer minősége.
Amiket irtam, az az ihletednek szólt és a felsorolt dobozaidnak a pl KEf-el szemben...a jó minőség mindig, mindenhol előnyére válok a zene hallgatásnak.
Lite: A vékony drótocska helyett kösd be az éppen használt hangkábeled egy darabját, akkor pont olyan minőségűt fogsz használni, mint a hangdobozod és az erősitőd között. Ha rosszabb minőségű összekötőt használsz, akkor tönkre teszi egy bizonyos szintig az összképet. Ha jobbat, akkor a kábeled miatt nem fogod hallani az összekötőd hatalmas minőségét. Legjobb megoldás (buhera és kókányolás fóbiások nézzetek máshová :R ), ha a dobozon belül össze forrasztod a két kivezetést, azaz szimpla bekötésűvé buherálod, ezzel fogod a legnagyobb minőségbeli javulást elérni, ha nem használsz bikábelezést. Buherálj.

[ Szerkesztve ]

(#95179) dgyuri0123 válasza ktommy91 (#95175) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van most AVX-en JPW Sonata 35-ért. Kis mérete ellenére testes, igen zenei hangú doboz. Picit drága, de attól függ honnan nézzük...? :)

"csak a zene van"

(#95180) fehér_ember válasza ktommy91 (#95136) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#95181) Tothg86 válasza dgyuri0123 (#95037) üzenetére


Tothg86
tag

Hazahoztam az Arcamot. Nagyon szép , részletező hangja van. Mégsem érzem azt az átütő javulást a hm erositohoz kepest. Valahogy most olyan fárasztó a hangja a rendszernek, nagyon jók az uj részletek, de megsincs helyen az összkép. Canton Plus XL hangdobozaim vannak. Jobbat érdemelne az Arcam? :F Mondjuk eleve mozis lehet ez a Canton?

(#95182) Lite válasza #10726912 (#95178) üzenetére


Lite
őstag

Alapból ezt csináltam. A mostani bi, ez nem jelent problémát. De nem akarnám megvagdosni a gyári szerelésű kábeleket, illetve kipróbálnám, milyen az, amikor a dugót kiöntöm csavarozás után ezüstözött ónnal.

(#95183) fehér_ember válasza fehér_ember (#95180) üzenetére


fehér_ember
addikt

Habár ha azt nézem hogy natúrba is több mint 20 kiló darabja akkor nem sok ingyen postával az ára. (Benézhette; de valószínűleg nem mérik le :) ).

[ Szerkesztve ]

(#95184) dgyuri0123 válasza Tothg86 (#95181) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bizony, jobbat érdemelne. Ez a kis Canton nem sok mindenre jó, csak arra, hogy ne legyen csend. :R
Nem is fogja/tudja megmutatni a mozivas és sztereó erősítő közötti különbségeket, csak "szőrmentén".
Sajnos, sokszor nem elég az, ha csak egy komponenst cserélünk, van, hogy szinte mindent cserélni kell a "jó" zenei hangzás érdekében.

"csak a zene van"

(#95185) Tothg86 válasza dgyuri0123 (#95184) üzenetére


Tothg86
tag

Köszönöm a valaszod! :R Sejtettem. Igazából a hangdoboz log ki igazan.

Egy Mordaunt Short M25 hasonló porfogo kategória?

Van egy eladó a közelben. Érdemes meghallgatni? Nagyon jó lenne kihozni az Arcambol ami benne van

(#95186) dgyuri0123 válasza Tothg86 (#95185) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem porfogó. Ha rendben van a doboz és olcsón is adják, akkor érdemes. De miért MS? Mert közel van? :)

"csak a zene van"

(#95187) ktommy91 válasza #10726912 (#95178) üzenetére


ktommy91
addikt

Köszi a tanácsokat, mindenképp a kalapban hagyom a Kef-et.

(#95179) dgyuri0123: Köszi, csekkolom .
@(#95180) fehér_ember: Szeged csak 60km és meg is tudnám hallgatni... meggondolandó a dolog. Papíron jól festenek ezek a monstrumok. Bár gőzöm sincs, hogy hova raknám őket.

Nincs kerítés.

(#95188) salesman válasza bta1 (#95176) üzenetére


salesman
őstag

Már megint a rizsát hinted, írta a fórumtárs, hogy 50 rugója van a lemezjátszóra.
Tehát, a te javaslatod nem felel meg neki. Kész-passz.

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#95189) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Mision 750 LE, ha érdekel valakit 30e-ért. Nem faldöngető, de élvezetes hangú doboz kisebb terekbe.

A hangszórómembrán nem "beteg", ez gyárilag ilyen "pókhálós". :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95190) Tothg86 válasza dgyuri0123 (#95186) üzenetére


Tothg86
tag

Olcsó es közel van :)

(#95191) python1 válasza Tothg86 (#95190) üzenetére


python1
veterán

Gyuri jól mondja,hallgasd meg,jó dobozok azok,arcam meg jó technika,van itthon belőle processzorom,mindennek nevezhető,de döglött hangúnak nem mondanám.

(#95192) salesman válasza dgyuri0123 (#95189) üzenetére


salesman
őstag

(Szinte) Ingyen van...

Türűűűdrááá!

(#95193) dgyuri0123 válasza Tothg86 (#95190) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mi is a pontos típus? M25 nincs, de van Ms25 vagy Msi25. És azokból is van újabb kiadás... van esetleg kép róla? Csak azért, nehogy valami olyat vegyél meg, amit én sem vennék meg. :)

(#95192) salesman: Régebben eléggé rá voltam izgulva a Mission dobozokra (többek között). Tetszett a karakerük. Főleg a 794-re, amit ma (ha igaz) "bagóért" még meg lehet venni itt újonnan, ami meglepő számomra, mert nem mai darab. Ma már szinte fillérekért hozzájuk lehet jutni használtan egy kis szerencsével, persze az odafigyelés nem árt, mert vannak/lehetnek hibák ott is.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95194) HUNNIA1920 válasza asus1 (#95155) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Itt tudsz érdeklődni: [link]

(Dunaudio=Hivox)

A kábel témához majd ír más, annyira nem ismerem őket.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#95195) Tothg86 válasza dgyuri0123 (#95193) üzenetére


Tothg86
tag

Ms25
https://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Mordaunt_Shot_M25_angol_hangfal_99079443.htm

Fulemre bízom, nemsokára meghallgatom,saját lancban.

(#95196) #01758976 válasza salesman (#95188) üzenetére


#01758976
törölt tag

A tied pedig megfelel neki,mert kap egy szar hangot és kiadott 50 rugót. optimál :)

(#95197) dgyuri0123 válasza salesman (#95192) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oldalról egy kép róla, mert szemből olyan semmilyen... :)
Forrás: [link]

(#95195) Tothg86 : Hmmm, nem tudom, mennyivel lenne ez jobb, de gyanítom, nem sokkal. Inkább az előbb linkelt Missiont nézd meg, ha nincs túl távol tőled, vagy a JPW Sonata-t, mert az is igen kellemes hangú kisdoboz [link].

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95198) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy a hangfallábam csavar menete hányas?

Egy Soundcare Superspike-ról lenne szó, de van belőle M6, M8, 1/4 és 5/15 colos verzió is.

Tolómérővel lemértem a csavar véget, ami kb. 6mm. Akkor a fenti méretek közül melyik?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#95199) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#95198) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gyári tüske nincs meg?

Sok dobozon 6mm, de a Proac pl 8-as.

"csak a zene van"

(#95200) dgyuri0123 válasza Tothg86 (#95195) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs, az árra nem figyeltem. 12e Ft-ot egész biztosan nagyon megér, ha minden hangszórója hibátlanul működik. Amiket linkeltem azok 30e felett vannak, de olyanok is, ami azt illeti. :)

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.