Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95651) dgyuri0123 válasza #92251648 (#95643) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ami zenén szépen teljesít, annak mozin is jónak kell lennie"

Itt van a kutya elásva. Úgy van ahogyan mondod, de fordítsuk meg a példádat... ami filmen jól teljesít az sztereóban is ugyanolyan jól fog? Háát, nem biztos... És a Dali Concept pont ilyen doboz.

"csak a zene van"

(#95652) bta1 válasza Ribi (#95640) üzenetére


bta1
őstag

Nem értem a kérdés mögötti logikát...

(#95653) Dorian válasza dgyuri0123 (#95651) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a csoportosítás egy bődületes baromság. Pl. A Dali Concept pont ugyanolyan szinten teljesít filmen, mint zenén. (Ami szint az emberek 99,99%-ának álom-szint, a hifistáknak és mozisoknak pedig egy jól teljesítő belépő)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95654) dgyuri0123 válasza Dorian (#95653) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"hifistáknak és mozisoknak pedig egy jól teljesítő belépő"

Mozisoknak lehet... Kifejezetten sztereó láncba nem ajánlanám senkinek, de mozira tényleg ütős, vaskos, testes, de ezzel vége is. NIncs egyetlen tiszta hangja sem. Pont olyan, mint a Polk Audio vagy Klipsch jónéhány szériája, hogy ne csak a Dal legyen porondon. Soha nem vennék sztereó láncba egyikből sem. Rossz irányba tereled most a kezdő hifirajongókat tudod-e? ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95655) python1 válasza dgyuri0123 (#95654) üzenetére


python1
veterán

A hangjánál már csak a gyártási folyamata,anyaghasználata a hitványabb.nesze neked Dáli.
Bocsánat a Dálisoktól.

(#95656) migabi24 válasza dgyuri0123 (#95654) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem mindig a hangfal ám a bűnös ha nem jól szól, saját tapasztalatom szerint, mivel folyamatosan fejlesztem a rendszert az én hangfalam is szólt már szarul, de folyamatosan javult a hang, mostanra már piszok jó és a hangfal nem változott :D

(#95657) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

sziasztok fijugg,

egy phono előfok (riaa korrektor, vagy hogy is hívják hifiül) kéne az ősöreg nad5120 (rúd karos, ortofon vms30 mkII) alá. Meg persze átforrasztani a din kábelét valami ma használatosra. Erre mondjatok valamit. Nem érdekel az audiofil bullshit; süket vagyok és nincs pénzem hülyeségekre. Egy szintén ősöreg Evergreen A30-Piega lds1 kombó megy mögé. Ezek azért nem szólnak rosszul, tehát talán nem a Konrádos legolcsóbbat venném, de nagyon nem vagyok képben. Cél a lemezparkom leporolása.

:R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95658) Panthera


Panthera
őstag

Az ún. mozis dobozok a nem megfelelő driver / alkotóelemek vagy az összeszerelés miatt teljesítenek gyengén sztereóban?

(#95659) dgyuri0123 válasza migabi24 (#95656) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van ilyen is, de a Concept akkor sem ilyen. Én is hallottam, többször is, "komoly" erősítővel is, de ugyanolyan bamba hangú volt, mint előtte bármivel. Nem tudom egy Conrad Johnson-al mit mutatna, de na...ennyire ne rugaszkodjunk el a valóságtól. :)

"csak a zene van"

(#95660) bta1 válasza Dorian (#95653) üzenetére


bta1
őstag

"Ami szint az emberek 99,99%-ának álom-szint"

1000-ből 999 embernek álom-szint a százvalahányezer forintos hangdobozpár, hát peersze... kíváncsi lennék, hogy az efféle kinyilatkoztatások szerzői mekkora értékű autóval járnak, hány forintot költöttek okostelefonra az elmúlt 10 évben, stb.

(#95661) bta1 válasza RetepNyaraB (#95657) üzenetére


bta1
őstag

"Nem érdekel az audiofil bullshit"

... és mégis NAD5120-at vettél? :))
Milyen hangszedő van benne?

(#95662) salesman válasza bta1 (#95661) üzenetére


salesman
őstag

Oda van írva...

Türűűűdrááá!

(#95663) bta1 válasza Panthera (#95658) üzenetére


bta1
őstag

A filmiparban a High Fidelity szempontjai a kutyát sem érdeklik, innen kezdve nincs miről beszélni... maximum offolni lehetne

(#95664) Dorian válasza dgyuri0123 (#95659) üzenetére


Dorian
félisten

Miért, szted mozira nem kell "tiszta hang"?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95665) Dorian válasza bta1 (#95660) üzenetére


Dorian
félisten

Ebből látszik, mennyire nem vagy tisztában az átlag magyar anyagi helyzetével, hangtechnikára szánt összegeivel. De anyagiakon kívül a kijelentésem az átlagember minőségi igényeire is igaz, sőt főleg ilyen értelmű. Még az 1:10.000-et is nagy tétben fogadnám.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95666) python1 válasza Dorian (#95665) üzenetére


python1
veterán

Nem az anyagi helyzettel van arányban,főleg nem a magyar ember anyagi helyzetével,mert itt azért arányaiban sincs kevesebb otthoni házimozi/hifi mint más országokban,ez tapasztalatból mondom.Inkább másirányú érdeklődés áll a háttérben.

(#95667) szazbolha válasza dgyuri0123 (#95659) üzenetére


szazbolha
addikt

@ dgyuri0123
Bocs... meg szabad kérdezni, hogy neked jelenleg milyen hangfalaid vannak?
Esetleg azt is, hogy miért ezt választottad?

(#95668) #92251648 válasza szazbolha (#95649) üzenetére


#92251648
törölt tag

2-4 % ezüst tartalom gyakori, 7 % már extrém nagy arány és meglehetősen drága cucc. Ötvözeteknél ezreléket szoktak megadni, ez lehetett a 70-es szám.

(#95669) szazbolha válasza #92251648 (#95668) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi... én is 2-4% ot írtam. De ha 7% (70 ezrelék), akkor jól jártam.

(#95670) #92251648 válasza dgyuri0123 (#95651) üzenetére


#92251648
törölt tag

Megismétlem korábbi kérdésem: milyen műszaki, elektromos paraméter változik attól függően, hogy mozis, vagy HiFi hangsugárzót tervezünk?

El lehet ezen filozofálni, de előbb/utóbb beleütközünk a következő kérdésbe, hogy milyen a tipikus HiFi és milyen a tipikus mozis hangzás. Lehet erre válaszolni? Én sokat mozizom, nagyon sok zenét hallgatok, szinte soha nem nézek akció filmeket, de sok rockzenét hallgatok. Ilyenkor mi van, milyen hangsugárzót kellene választanom? Mozist, vagy HiFi-t? :)

(#95671) dgyuri0123 válasza Dorian (#95664) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Dehogynem... Nálam (ami fontos), hogy a zenei produkciók közelítsék a sztereó hang (CD) minőségét, ami mára hellyel közzel meg is van. Egy Chris Botti koncert szinte CD minőségben szól és ez a látvánnyal keveredve igazán kellemes élmény. Hogy filmek alatt a dialógusok úgy mellékesen, természetesek és kristálytiszták? Ja ez már a jelenlegi hangfalaimon is múlik, de azok nem is Dali Conceptek és nem is belépő szintűek. A Concept belépő szint és arra pont jó, hogy szórakoztasson a vaskos hangjával, de ne engem faggass, hiszen neked/szerinted tökéletes a Dali Concept belépő szinten... :K

"csak a zene van"

(#95672) RetepNyaraB válasza bta1 (#95661) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amikor vettem, ez volt Magyarországon a Linn Sondek :)) , Tesla áron. Bomba vétel.
Ráadásul kétségtelenül jó hangú futómű, a viccesen gagyi felépítése dacára.
Hangszedő Ortofon vms30 mkII, de odaírtam. Annál se nagyon lehetett itthon jobbat beszerezni a 80'-as évek végén, 90'-es elején, reálisan nézve.

De a lényeg az előerősítő cucc. Láttam árgépen ilyen dynavox akármit, 14k körül. Megtenné?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95673) dgyuri0123 válasza #92251648 (#95670) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon egyszerű: HiFi-t. Mindig mondom, hogy egy zenére kiváló doboz filmre is kiváló lesz, akár még úgy is, ha nem üt akkorát, mint egy Klipsch. Helyette viszont kapok rengeteg egyebet, amit egy Klipsch soha nem tudna megadni.

(#95667) szazbolha : Nem titok, Ilyen.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95674) RetepNyaraB válasza dgyuri0123 (#95673) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tervezni biztos nem tudok semmit :))
Egy dedikált mozis cucchoz dukál egy szubláda azért, meg egy center. De legalább a szub. Zenéhez ezek tökfeleslegesek. Jó doboz, jól erősítve meg mindenre jó lesz, ahogy írod, de azért vannak kompromisszumok, illetve talán van az a pénz, ahol már nincsenek, de ott nem is egy átlag nappaliról fogunk beszélni, amit beszól a doboz, ahogy sikerül neki.

dgyuri@ ezek zárt dobozok?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95675) python1 válasza #92251648 (#95670) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen nincs zenei vagy mozis hangsugárzó mindkettőre alkalmasnak kell lennie,ezek a hangszóró és doboz paraméterek határozzák meg.De mikor oda érünk,hogy mozit telepítünk otthonunkba ott bizony vannak ennek is és másiknak is sajátosságai,ezek tagadhatatlan tények,tehát egy zenére kihegyezett rendszeren nem akkora élvezet mozizni,mint mozis láncon.Egyszerű okai vannak pl a hangsugárzók elhelyezése ,vágása, centersugárzóval nehéz lenne élvezettel zenét hallgatni,vagy vannak olyan dobozok amelyek csak 80Hz-ig képesek megjeleníteni az alsó tartományt 16khz-ig a magastartományt ,és ezek minőségi hangsugárzók is lehetnek szuper mozis hanggal.Tehát minél jobban hegyezünk ki egy rendszert csak mozira vagy zenére,egyre jobban távolodnak a paraméterek egymástól.Attól függetlenül léteznek zenére is használható mozi szettek,és fordítva is.Ez csak egy magánvélemény a sok közül.Nálam két rendszer dolgozik,más más karakterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#95676) szazbolha válasza dgyuri0123 (#95673) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! Ugye ez egy zárt doboz?

(#95677) dgyuri0123 válasza szazbolha (#95676) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem zárt. A talp alján van a reflexnyílás, így lefelé sugároz.

(#95675) python1 : Persze, hogy kompromisszumos sztereóval mozizni, de kinek mi fontosabb. Nálam sokkal fontosabb az artikuláltság, pontosság, zeneiség, tisztaság, mint az hogy a mélynyomó behorpassza a tüdőmet. Amúgy a Proac elképesztően gyors és zabolátlan is tud lenni, ha a helyzet (film) úgy kívánja. Egyedül a sub hiánya lehetne az egyetlen olyan pont, ahol bele lehetne kötni. A többi hangszóró kicsit sem hiányzik....mármint hátulról/felülről/alulról/szemből... ez vagyok én. :) A mozi egy mellékvágány, fontos, de mellékvágány. Évtizedek alatt kinőttem/kiszerettem belőle... elmúlt a varázsa.Ma már inkább a tartalomra koncentrálok, de abból ugye egyre kevesebb van...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95678) #92251648 válasza python1 (#95675) üzenetére


#92251648
törölt tag

A Te hozzászólásodban végre megjelentek műszaki konkrétumok, de a korábban mozisnak titulált hangdobozra ezek sem érvényesek.

Én sztereóban hallgatok zenét és filmeket is, nem használok sem szubot, sem centert. Ez esetben is megfogalmazható konkrét különbség mozis és HiFi hangsugárzók között?

[ Szerkesztve ]

(#95679) bta1 válasza Dorian (#95665) üzenetére


bta1
őstag

"De anyagiakon kívül a kijelentésem az átlagember minőségi igényeire is igaz"

A kiindulópont éppen hogy nem az átlagos igényű emberek körére utal. Nekik egész egyszerűen nincs hifis álom-szintjük.

(#95680) Zsubi válasza migabi24 (#95642) üzenetére


Zsubi
őstag

BubbleUPnP-vel mennie kell én is így használom a Pionner hálózati lejátszóm mert nem támogatja egyébként Tidal-t.
Annyi hogy megkell vásárolni Play áruházból az 1000 forintos licencet hogy program teljes értékű legyen.
Telefonnal csatlakozol a wifire és a bekarikázott ikonra ha rákattintasz akkor ott látnod kell a lejátszót csak ráböksz és már küldi is át a zenét. [kép] :)
Annyi hogy "csak" 16bit/44.1khz-et tud a program.

(#95681) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok eladtam a Cambridge hm. erősítőt. Sztereót keresek Focal 816v-hez 150k körül használt is lehet és aminek van opticai bemenete vagy koax.

(#95682) RetepNyaraB válasza #92251648 (#95678) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Engem meg nem érdekelnek műszaki konkrétumok, az a mérnök dolga. Ha definiálnom kellene, akkor mozira sokkal szúrósabb magasakat kérek és erősen kiemelt alsó közepet. Mármint a halivúdi takonyra, ami robban, puffan. A kiemelt alsó közép pedig a szöveg kedvéért. A basszus persze legyen gyors, de az másra is legyen az.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95683) migabi24 válasza Zsubi (#95680) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi a megerősítést, kipróbálom

(#95684) migabi24 válasza daniel2121 (#95681) üzenetére


migabi24
nagyúr

Maradhatsz a Cambridgenel mondjuk CXA-80

(#95685) python1 válasza #92251648 (#95678) üzenetére


python1
veterán

Nem,így természetesen a minőségen kell,hogy lgyen a hangsúly,dinamika,alacsony torzítás,minőségi hangszórók halmaza.Az vitán felül áll,hogy 2csatornás mozinál az átlag minőségtől azért jobb hangsugárzók jobb 3D-s teret adnak,élvezhetőbb hanggal,és a membránfelület is jól jön a dinamika miatt.

(#95686) bta1 válasza RetepNyaraB (#95672) üzenetére


bta1
őstag

Figyelembevéve a kacsa viszonylag színezetlen középtartományát, és hogy előbb-utóbb mindenki le akarja cserélni ezt a "vérszegény Linn Sondeket" ;) , kicsit magasabbra tenném a lécet. Jó lenne kipróbálni, hogyan szól a láncodban az Edwards a Dynavox ellenében. Talán a süketet is meggyőzi, hogy megéri a dupláját... :)) Ha viszont ráér kb. jövő karácsonyig :D , inkább egy korrekt árú Goldring PA1-re szavaznék.

(#95687) bta1 válasza #92251648 (#95670) üzenetére


bta1
őstag

"Ilyenkor mi van, milyen hangsugárzót kellene választanom?"

Szerintem az van, hogy a fényképeiden nem látok sem házimozis hangsugárzót, sem AVR-t. És ugye van az a mondás, h bort iszik, vizet prédikál ;)

(#95688) daniel2121 válasza migabi24 (#95684) üzenetére


daniel2121
senior tag

Sztereóra mást szeretnék. Denon vagy Nad milyen lehet?

(#95689) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok, ennél a kábelnél a földelés a villás dugó felőli oldalon be van kötve? Tervezek csinálni egy tápkábelt, de 2 PIN-es dugóval, mert a CD játszó fix gagyi kábele két eres gyárilag, viszont a Belden 83803, 3 eres.

(#95690) #92251648 válasza Audison (#95689) üzenetére


#92251648
törölt tag

Fig8 (konyhanyelven borotva) csatlakozós kábelnél nincs földelés, csak nulla és fázis vezető.

(#95691) RetepNyaraB válasza bta1 (#95686) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha, megnéztem. Szimpi. A helyzet viszont, hogy biztos nem fogok már beruházni a vinil bizniszbe. Se új futómű, se más bohóság. Kényelmesedtem, meg a világ is. Pc, tidal on, stress off.
Csak lett egy-két új lemezem, melyeket nem tudtam meghallgatni, mert ugye nincs miről jelenleg. Láttam az aprón egy cmbridge audio előfokot, cserélhető opa-kkal (van itthon pár fajta, még az elszántabb periódusomból). Arról van vélemény esetleg?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95692) Audison válasza #92251648 (#95690) üzenetére


Audison
senior tag

Köszi, akkor azt az eret visszavágom. :R

(#95693) Panthera


Panthera
őstag

A Heco Victa Prime 702-t ki hallott már, mennyire szedi szét a zenét?
Hangváltó frekvencia: 350/3 250 Hz

(#95694) AMDFan válasza Panthera (#95693) üzenetére


AMDFan
addikt

Csúnya dolog, de előítélettel élek: ennyiért nem lehet jó 3 utas hangfalat készíteni. Azonos áron 100%, hogy találsz jobb 2 utast.

[ Szerkesztve ]

(#95695) szazbolha válasza Panthera (#95693) üzenetére


szazbolha
addikt

Rendeltem Heco Victa Prime 702-t , majd leírom, hogy milyen.
Német gyártmány, az indiaik nagyon kedvelik és nem zenehallgatásra tervezték... szóval nálam nem fog kilógni a sorból.
(nem fogom sajnálni, hogy a reflex csövét előre vagy alulra barkácsoljam át)

(#95696) fehér_ember válasza szazbolha (#95695) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem hogy vettél volna inkább egy canton ct 800 -ast ;]

(#95697) Panthera válasza AMDFan (#95694) üzenetére


Panthera
őstag

Olvastam a Te korábbi kommentjeid is,
biztos van benne igazság. (Nem hallottam még.)

szazbolha: köszönöm, de miért nem veszel eleve olyan kialakitású dobozt?

(#95698) dgyuri0123 válasza szazbolha (#95695) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez komoly? :) És mit vársz tőle Dali Concept után? Mert ez sem lesz jobb, sőt... Nem tudod lemondani a rendelésedet?
Bár semmi közöm hozzá, mire költöd a pénzedet...

"csak a zene van"

(#95699) migabi24 válasza dgyuri0123 (#95698) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem szívat minket :D legalábbis remélem, mert ez kezd valami kabaréra hasonlítani ahogy mindent összevásárolgat

(#95700) dgyuri0123 válasza migabi24 (#95699) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondolod? Remélem igazad van. :)

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.