Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) Ear001 válasza bkercso (#82250) üzenetére


Ear001
addikt

:R

(#82252) virkir válasza emvy (#82246) üzenetére


virkir
veterán

Maradjunk annyiban, hogy aki aktív hangfalban keresi a hifi-t az inkább engedje el a kábelhangok témakörét.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#82253) AMDFan válasza bkercso (#82250) üzenetére


AMDFan
addikt

Tegnap én is tapasztaltam végre USB kábel témakörben. Egy kedves fórumtárs meghívott magához USB kábelt tesztelni. Az illető szintén mérnök, és mondta, hogy ugyan nem érti, hogy hogyan lehetséges digitális kábelek között különbség de mégis van, és hallja is, és ha gondolom akkor szívesen megmutatja nekem. El is mentem hát hozzá, ahol egyből felajánlotta, hogy ha gondolom vaktesztelhetjük is. Mondtam, hogy oké, de elsőre nézzük meg úgy, hogy látom is mi van bekötve. Meghallgattam, jött a kérdés, hogy mi a véleményem. Mondom, hát igen lehet, hogy hallottam különbséget hiszen ilyen az ember, egyszer erre figyel, egyszer arra figyel :) Ismeretlenül egyből eltaláltam, hogy melyik a drága kábel. Szuper :) Nézzük meg vakon is. Oké. 10 teszt, háttal ültem. Az eredmény megdöbbentő, 50%-os pontossággal találtam el melyik van bekötve :) Erre már a kolléga is felkapta a fejét, ő is kipróbálná a vaktesztet. Cserélgettem neki az USB-t, de igazából egyszer 4, egyszer 3 próba után azt mondta a srác, hogy fogalma sincs melyik van bekötve, csak tippelgetne. Az egyik kábel a <10e Ft kategóriában volt, a másik pedig az 50-100e Ft-os kategóriában. Mindkettő itt is jól ismert gyártó kábele, direkt nem írok konkrétumot.

(#82254) Mezga Aladár válasza virkir (#82252) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért hogyan eteti, honnan a delej. Nem kell ez a negatív hozzáállás.

(#82253) AMDFan: Ajaj a hitetlenből kicsit hívő lettél?! ;]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82255) AMDFan válasza AMDFan (#82253) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez jött le a hozzászólásomból? :Y

(#82256) PrinceHerceg válasza Ear001 (#82245) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Köszönöm a magyarázatod! :K

(#82257) bkercso válasza AMDFan (#82255) üzenetére


bkercso
nagyúr

:DDD :DDD :DDD https://index.hu/tudomany/2010/11/18/latjuk_a_jovot/

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82258) Patice válasza AMDFan (#82253) üzenetére


Patice
nagyúr

A vaktesztnél miért háttal ültetek?
Szerintem az ember nem ugyan úgy hall hátulról, mint előröl

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#82259) Polllen válasza Patice (#82258) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a legegyszerűbb módja annak, hogy ne lássa mi történik a kábellel.

Dorian

Az befolyásolja a hallását... ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82260) Dorian válasza Polllen (#82259) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a becsukott szem?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82261) Patice válasza Polllen (#82259) üzenetére


Patice
nagyúr

Ülj le háttal a rendszered elè. Ugyan úgy hallod a teret?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#82262) MasterMark válasza Patice (#82261) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csak szerinted, ez tény.

Ahogy pl. sokkal rosszabbul is látunk hátrafelé. ;]

Switch Tax

(#82263) dgyuri0123 válasza Patice (#82261) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Persze hogy nem. A fülünkön hátul van a kagyló és nem is forgatható... :)

De másik szobából kellett volna hallgatni úgy még biztosabb a vakteszt. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#82264) fehér_ember válasza AMDFan (#82253) üzenetére


fehér_ember
addikt

Minek kábelt tesztelni :F az olcsó készülék összekötő és hangszórókábel is vezeti az áramot. Az usb meg ráadást adatvesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#82265) Polllen válasza Patice (#82261) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt most úgy kérdezed, mintha az ellenkezőjét állítottam volna. :)

Ez teljesen természetes, de ha változik valami a kábel miatt, akkor azt háttal is hallod, nem?
Ahogy látom nem az volt a kérdés, hogy melyik a jobb, hanem hogy van-e különbség.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82266) AMDFan válasza Patice (#82258) üzenetére


AMDFan
addikt

Fejhallgatoval teszteltunk.

(#82267) Patice válasza AMDFan (#82266) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyennel? Mi volt előtte?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#82268) AMDFan válasza Patice (#82267) üzenetére


AMDFan
addikt

Őszintén szólva nem tudom, valami Mytek eszközre emlékszem, saját táppal. A füles Audeze volt. De számít ez?

(#82269) fehér_ember válasza AMDFan (#82268) üzenetére


fehér_ember
addikt

Á dehogy számít, mint ahogy már akár egy ilyen dac-kal és aktív sztereo hangfalpárral illik meghallani az analóg kábelek közti különbséget, úgy az se számít fejhallgatónál hogy egy gazdaságos vagy egy Audeze.

[ Szerkesztve ]

(#82270) AMDFan válasza fehér_ember (#82269) üzenetére


AMDFan
addikt

A helyzet szempontjából szerintem mindegy. Adott valaki aki elkölt a nem olcsó rendszerében 100 ezret USB kábelekre. Majd elhív, hogy demózza a különbséget. Majd amikor vaktesztre kerül a sor, hipi-hopi, csiribú-csiribá, különbség sehol. :Y

[ Szerkesztve ]

(#82271) Mezga Aladár válasza AMDFan (#82270) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Majd amikor vaktesztre kerül a sor, hipi-hopi, csiribú-csiribá, különbség sehol. :Y

Az eredmény megdöbbentő, 50%-os pontossággal találtam el melyik van bekötve

Saját magadat cáfolod. De mielőtt vitatkozni támad kedved, igazából nem is érdekel mit hallottál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82272) bkercso válasza Mezga Aladár (#82271) üzenetére


bkercso
nagyúr

Könyörgöm, 50% találati arány a véletlen találgatás várhatóértéke! :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82273) fehér_ember válasza bkercso (#82272) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bizony :K ; és hát nem pont egyből az jött be!
Bezzeg mikor régen haveri körben nagynehezen rávettek olyan társasjátékra ahol két normál dobókockával kellett dobni, nagyon nem a 7-es volt a legtöbbször előforduló összeg; igaz mi is elfelejtettünk végtelenszer dobni.

(#82274) fehér_ember válasza bkercso (#82272) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy nincs tapasztalatom usb kábelek-ről, még soha nem hasonlítgattam, mint ahogy hdmi-t illetve pl. firewire-t sem. Úgyhogy nem foglalok állást.

(#82275) AMDFan válasza Mezga Aladár (#82271) üzenetére


AMDFan
addikt

Úgy látszik ki kellett volna tennem az irónia táblát a "megdöbbentő" mellé.

(#82276) bkercso válasza fehér_ember (#82273) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem is az a kérdés, hogy mennyi az 50%-os találati arány valószínűsége, hanem az, hogy menny annak a valószínűsége, hogy ez a véletlen műve. Van erre egy csúnya logaritmikus képlet, amit most nem találok. Beleírtam egy programomba, de azt meg most nem tudom visszafejteni így hirtelen... :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82277) Patice válasza AMDFan (#82268) üzenetére


Patice
nagyúr

Óóó, persze, hogy számít.
Ha olyan nagy dolog ebben az egészben, hogy mérnök létére ilyen motyó van otthon fejeshez, akkor nincs több kérdésem.
A mérnök is csak ember, jé, ugyan úgy működik az agyatok, mint másé, csak olyasmit tanultatok, ami a szokásosnál szkeptikusabb gondolkodást eredményez.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#82278) emvy válasza bkercso (#82276) üzenetére


emvy
nagyúr

Te nem valami mérnök vagy?

while (!sleep) sheep++;

(#82279) AMDFan válasza Patice (#82277) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem igazán jön át a lényege annak amit írtam. Az, hogy ilyen motyó van otthon fejeshez az nem azért nagy dolog mert az illető mérnök, ezt én sehol sem írtam.
Az a furcsa, hogy mintha nem akarnád érteni, hogy a kiindulópont az ugyanaz volt ebben is, mint az összes ilyen esetben. Adott egy ember, aki azt állítja, hogy hallja az USB kábelek közötti különbséget, van neki otthon egy rendszere, ~100e Ft-nyi USB kábellel, ami már önmagában 50x annyi pénz mint amit szerintem egy USB kábelre költeni érdemes. Elhív magához, hogy megmutassa nekem is, mint "hitetlennek", hogy mégiscsak van különbség. És vakteszten számára is kiderül, hogy nincs különbség. Pedig 100%-ig magabiztos volt. Az, hogy mérnök annyiban segített, hogy ő tudta, hogy mint jelent a vakteszt, tudta, hogy ha mondjuk 5x eltalálja egymás utána annak azért elég nagy valószínűsége van (ki lehet próbálni fej vagy írással, hogy hányszor tudjuk eltalálni 5x egymás után az eredményt), ezért simán belement abba, hogy legyen 10 próbálkozás. És a vakteszt után nem hebegett habogott, hogy így meg úgy, hanem bevallotta, hogy őt is meglepte az eredmény. Mint ahogy engem is mindig meglep az, hogy milyen ereje van a placebonak. Amikor láttam melyik kábel van bekötve érdekes módon én is mintha hallottam volna különbséget :) És ebben igazad van, mindenki emberből van, és ugyanolyan rosszul érzékelünk dolgokat.

(#82280) #56474624 válasza bkercso (#82276) üzenetére


#56474624
törölt tag

u-próba, t-próba stb, amiről szó van.

(#82281) Tamoo válasza AMDFan (#82279) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vakteszt alatt máshogy működik az ember, egy nagyon erőltetett dolog az egész. Sokan még akkor is bukják amikor tényleg van kis különbség amit normális nyugodt körülmények közt tényleg hallanak. Persze tudom sokak csak ezt fogadják el hiteles bizonyítéknak.
Ne érts félre, nem megcáfolni akarlak, a placebo tényleg rengeteg esetben jelen van, de a vakteszt sem egy tökéletes metódus.

(#82282) Mezga Aladár válasza AMDFan (#82275) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bizony ezért van a hangulatjel funkció integrálva a fórumozáshoz.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82283) AMDFan válasza Tamoo (#82281) üzenetére


AMDFan
addikt

Tudom milyen a vakteszt. Szerintem a topikban nem csinált nálam többet senki. Azt is tudom, hogy ha valós, és komoly különbség van, amit amúgy hallok, akkor azt vakteszten is hallani fogom. Aztán persze mindenkinek a saját dolga, hogy mire költ el 100e Ft-ot, egy olyan kábelre, aminek valójában nem hallja a jótékony hatását, csak a lelkét nyugtatja, hogy ő mindent megtett a hangzásért, vagy értelmes dolgokra.

(#82282) Mezga Aladár: elnézésedet kérem, legközelebb ígérem odafigyelek arra hogy mindenki számára érthető legyen ;]

[ Szerkesztve ]

(#82284) Mezga Aladár válasza AMDFan (#82283) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon köszönöm neked, te minden hifista tesztelője Ó nagy mágus! :R :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82285) Ear001 válasza AMDFan (#82283) üzenetére


Ear001
addikt

Ha tudod, milyen a vakteszt, akkor a fenti kábelcserélős-pókerezős mókát miért írod annak? Mert ez nem az volt.

(#82286) Polllen válasza AMDFan (#82283) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából szerintem az a baj a tapasztalatod megosztásával, hogy nem mond konkrétumot. Miért nem vállalod fel, hogy melyik mytek dac volt és melyik két konkrét USB kábel?

Itt ph-n a többség az 1-2k-s kábelekről lép a 10k-s kábelekre. (Klotz vs supra pl) Ritkán kerül elő az, h diy vagy 50-100k-s kábelt ajánlanának. Szóval megeshet hogy olyan láncban nem hallotattok különbséget, ahol más sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82287) Tamoo válasza AMDFan (#82283) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Azt is tudom, hogy ha valós, és komoly különbség van, amit amúgy hallok, akkor azt vakteszten is hallani fogom."
Ez így van. De amikor nüansznyi a különbség, de mégis kellemesebbé tudja tenni a zenehallgatást, az viszont nem minden esetben jön ki vakteszten "stresszhelyzetben". Most vonatkoztass el a konkrét esettől és az usb kábeltől, mert nem arról beszélek. Lehet ez analóg ic vagy hangszórókábel is.

[ Szerkesztve ]

(#82288) AMDFan válasza Polllen (#82286) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem emlékszem rá, hogy milyen Mytek eszköz volt. Azért nem akartam leírni, hogy milyen kábel volt, mert az illető el akarja adni majd a drágábbikat és nem akartam rontani az üzletét. De az olcsóbbik az a Supra volt, azt leírhatom mert úgyis megtartja magának. A drágábbik pedig egy nagyon ismert gyártó kábele.

[ Szerkesztve ]

(#82289) Dorian válasza AMDFan (#82288) üzenetére


Dorian
félisten

Szó mi szó, elég jó USB a Supra :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82290) Tamoo válasza AMDFan (#82288) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem rontanád az üzletét, aki "hisz" ebben az úgyis megveszi és nem fogja vaktesztelgetni. :D
Fórumtársak hoztak hozzám egyszer AQ Carbont a Klotz helyére kipróbálni, de én még úgysem igazán hallottam különbséget, hogy láttam melyik van bekötve. :DDD De csak egy "gyors" próba volt, nem komoly összehasonlító teszt.

[ Szerkesztve ]

(#82291) dgyuri0123 válasza Dorian (#82289) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Supra qrva jó kábel. Klotz-al kellett volna összevetni, nem egy méregdrága kábellel, mert a Supra szerintem igazi "nagyölő." Ergo, rossz volt a párosítás... illetve nem is, mert a Supra bebizonyította hogy mennyire jó kábel, bár fogalmam nincs mi lehetett az ellenfél.

"csak a zene van"

(#82292) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Csak nekem jött le úgy, hogy nem a kábelek ára/minősége/márkája és a mögötte lévő technika a lényeg, hanem hogy a vendéglátó határozottan hallani vélte a különbséget, aztán beismerte, hogy tényleg csak vélte?
Egyébként én sem tudok állást foglalni, van hogy egyértelműnek érzem a különbséget, van hogy viszonylag nagy (például kábel) változtatást sem érzek meg hangban.

Nem szotkam hibázni.

(#82293) Polllen válasza fererencz89 (#82292) üzenetére


Polllen
nagyúr

A teszt bizonyítja, amit már eddig is tudott a többség. Van placebo.

Ami miatt ennyi a firtatás az az, hogy ebből nem következik az, hogy amúgy nem lehet különbség USB kábelek között. Ahogy említettem én is, a supra-t mindig olcsóbb kábeleknél szokták jobbnak hallani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82294) fererencz89 válasza Polllen (#82293) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Egyébként engem is érdekel/érint a téma. Mi lett volna a "közvélemény", ha az olcsóbbik kábel valami hama lett volna?

Mert itt ugye az volt a tapasztalat, hogy egy kábelnél a nagyságrenddel drágább kábel (ami feltételezhetően teljesen más tulajdonságokkal bír) mégsem volt egyértelmű különbség. Legalább is a tesztelés szerint.

Mert így nekem ez olyan, hogy "Ááá, ez supra kábel volt, persze, hogy nem lehetett különbség a drágábbal szemben!"

Nem szotkam hibázni.

(#82295) AMDFan válasza fererencz89 (#82294) üzenetére


AMDFan
addikt

Attól függ melyik közvéleményt kérdezed meg :)

Can You Hear the Difference?

[ Szerkesztve ]

(#82296) Polllen válasza fererencz89 (#82294) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az itt jelenlévők nagyon ritkán ajánlanak 50k-s USB kábeleket, mert nem igazán érik meg az árukat. Egy normálisabb kábelt (pl. Supra) annál inkább.

Több ember is beszámolt már arról, amit a kolléga tapasztalt. Ezért lett kb a supra árszint/tudás itt elfogadott.
A kolléga persze mindig azt sugallja, hogy minden USB kábel egyforma, de itt válik el a többiek véleménye.
És azért a legyintés, mert azzal amit tapasztalt, a többség egyetért. Nem mondott újat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82297) AMDFan válasza Polllen (#82296) üzenetére


AMDFan
addikt

"A kolléga persze mindig azt sugallja, hogy minden USB kábel egyforma, de itt válik el a többiek véleménye."

Pár kiegészítés. Azt sugallom, hogy egy jól működő, jól vezető USB kábel audio átvitel szempontjából pontosan úgy szól mint bármelyik másik jól működő kábel. Ha például adatátvitelre használunk USB kábelt, akkor ott mérhetőek a sebességbeli eltérések. Ha telefont töltünk egy USB kábellel, akkor ott mérhetőek a kábelen átfolyó maximális áramerősségbeli eltérések, értsd: az egyik kábellel gyorsabban töltődik a telefon mint a másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#82298) Ear001 válasza AMDFan (#82297) üzenetére


Ear001
addikt

Na akkor ezt kéne igazolnod egy jó kis vakteszttel.

[ Szerkesztve ]

(#82299) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok! Advanced Acoustic x-i125 gépemen bontható a elő és végfok. RCA aljzatban található áthidalót érdemes lehet lecserélni egy másik áthidalóra vagy kábelre? Esetleg ajánlhatnátok is valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#82300) bkercso válasza #56474624 (#82280) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem.

emvy: az vagyok

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.