Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81401) #32361984 válasza migabi24 (#81399) üzenetére


#32361984
törölt tag

Arcam alpha5, b&w 602 s2. Pár hét és egy olcsóbb dac ot is szeretnék venni. De most valamiért kicsit lapos a magas és a közép.

(#81402) #32361984 válasza bkercso (#81400) üzenetére


#32361984
törölt tag

Max. 15-20 de inkább a 15. 2x1.5m. No meg a hálózati szűrőddwl is szemezgetek mert panelban lakunk ott meg nem sok a konektor. Egyről megy t elosztókról a tv, pc, ps4, lámpa, erősítő. Szal van nagy kábelrengeteg az egy konektorra.

[ Szerkesztve ]

(#81403) bkercso válasza #32361984 (#81402) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hálózati szűrőm 50kHz-től szűr, vagyis tipikusan a kapcsolóüzemű tápegységek zaját szűri le a hálózatról (ma már szinte minden készüléknek ilyen a tápja).
A hálózati szűrőt viszont el kell készítened, mert azzal nem foglalkozunk. :)
Kapcsolási rajzot tudok adni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81404) #71562240 válasza #32361984 (#81395) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak azért szólok, mert migabi közlésével ellentétben van olyan, hogy túl sok egy kábel, de amilyen vastag vezetőérpár futhat egy 6mm összátmérőjű kábelben, az még bőven távol van a túl soktól - és a túl kevéstől is. Mindazonáltal nem eszerint működik a dolog, hanem konstrukció szerint. Nem kábelvastagságot kell venned, hanem konstrukciót.

(#81405) #32361984 válasza bkercso (#81403) üzenetére


#32361984
törölt tag

Akkor nem te hirdeted aprón? :F

kammerer esetemben milyen szerkezetű az ideális?

[ Szerkesztve ]

(#81406) bkercso válasza #32361984 (#81405) üzenetére


bkercso
nagyúr

De az nem hálózati, hanem DC 2A-ig és 35V-ig. Tesóm, mkercso hirdeti.
Az még jobb szűrő amúgy, 16Hz-től szűr min. 10MHz-ig.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81407) #32361984 válasza bkercso (#81406) üzenetére


#32361984
törölt tag

Akkor azt mi elé kell kötni? Nem nagyon értek hozzá és a DC ről nem ugrik be semmi max a képregény.

(#81408) bkercso válasza #32361984 (#81407) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ami hirdetve van, azt adapterhez használhatod, pl. DAC-okhoz.
A hálózatit meg kell építeni, az 230V AC-re van (AC: alternating current, DC: direct current).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81409) #32361984 válasza bkercso (#81408) üzenetére


#32361984
törölt tag

Elektronikai ismeretek nélkül is megépíthető? Van olyan bonyolult mint egy ikeás lapraszerelt szekrény? :D
Van kézügyességem némi értelem is szorult belém no meg ha nem túl drága és elrontom akkor ne menjek a dunának.

Vagy jobban járok ha keresek egy műszerészt és megcsináltatom?
Kellene minden. Forrasztó páka stb.

[ Szerkesztve ]

(#81410) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

lemezjátszót keresek, újat vagy használtat, jelenleg fontos lenne, hogy ki tudjam küldeni a jelet bluetooth-szal a cuccomra.

később veszek hozzá hangfalat, erősítőt is

a keret a lejátszóra 60.000 ft

tudom, hogy ez szabotázs meg istenkáromlás, illetve szánjak még rá 200at és akkor kapok egy közepes cuccot, de most ezek a lehetőségek

köszi a helpet előre is

(#81411) x_o_n válasza seadrone (#81410) üzenetére


x_o_n
veterán

Amikor erröl olvasgattam 3 készülék volt kiemelve,ebböl kettő illik a keretedbe

AKAI Professional BT100 ez egy egész jó darab 50-60k és egy talpig fa készülék 1byone ennyi egyszerüen,ez kb 36k ,én inkább az Akait választanám.

(#81412) bta1 válasza Dorian (#81396) üzenetére


bta1
őstag

"Bta-nak vmiért szivacs-fóbiája van."

Bta még PVC kábelszigetelés-fóbiást is ismer, bár azóta megbánta.
Költői kérdés: te nem ismered véletlenül? :))

(#81413) bkercso válasza #32361984 (#81409) üzenetére


bkercso
nagyúr

7 alkatrész + csatlakozók.

Hivox árul kész szűrőket hálózatra. Nem ismerem őket, de dícsérik.
Néhány zavarszűrős hosszabbító is hozhat javulást.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81414) bta1 válasza #32361984 (#81409) üzenetére


bta1
őstag

Valószínűleg jobban jársz - persze Isten ments, hogy visszatartsalak egy új hobbi megismerésének rögös útjától.. :))

(#81415) bta1 válasza bkercso (#81413) üzenetére


bta1
őstag

Rendes táppal megépített készülékeken (és általában véve, nívós láncokon) csak rontani tudjanak az efféle szűrők.

(#81416) bkercso válasza bta1 (#81415) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én azt hívom rendes tápnak, amire nincs hatással az, mi van a bemenetén. :B

Egyébként meg sok készüléken javítanak, illetve a jobb elosztók biz. fokú túlfeszvédelmet (villámvédelmet) is adnak. Néhány mellé biztosítás is jár készülékkár esetére, mintegy garanciaképpen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81417) seadrone válasza x_o_n (#81411) üzenetére


seadrone
őstag

az akai tetszik is, kezdésnek jó lehet, utánaolvasok, köszi

mi volt a harmadik?

(#81418) python1


python1
veterán

Ha már a tápolásnál járunk,még mindig vacillálok egy lágyindító beszerelésén a nagyvasba.

Tudnátok javasolni valami használható lágyindítót?

(#81419) bta1 válasza python1 (#81418) üzenetére


bta1
őstag

De miért? Bekapcsoláskor levágja C32 kismegszakítót?

(#81420) python1 válasza bta1 (#81419) üzenetére


python1
veterán

Egyik az a másik meg,hogy ne ráncigálja annyira a hálózatot.

(#81421) bkercso válasza python1 (#81418) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vaterán lehetett kapni lágyindító paneleket.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81422) #32361984


#32361984
törölt tag

Szal akkor, ha nem hallok semmilyen búgást sercegést egyébb más hangot akkor nincs szükségem zavar szűrőre? Végül is logikus. :DDD

(#81423) python1 válasza bkercso (#81421) üzenetére


python1
veterán

Lehet abból vettem 2db-ot,zalai volt az eladó,arra gondoltál?

(#81424) bkercso válasza #32361984 (#81422) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem éppen. Torzítást ugyanis okozhat akkor is a zaj.

python1: Valószínűleg. Miért, nem jók? Nem nagy tudomány a lágyindítás szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81425) python1 válasza bkercso (#81424) üzenetére


python1
veterán

Még nem építettem be,nem mertem. :B
Valahogy ide kellene betuszkolni.

[ Szerkesztve ]

(#81426) bkercso válasza python1 (#81425) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért?

Ide nem fér be. tedd külön döbözba, és akkor legközelebb nem kell újra megvenni! :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81427) python1 válasza bkercso (#81426) üzenetére


python1
veterán

Az lenne a legjobb de azt ,hogy tudom megoldani,fixen kell kötni,vagy ilyen "köldökzsinor" megoldással?

(#81428) bta1 válasza python1 (#81420) üzenetére


bta1
őstag

Az erősítő fényképét elnézve B karakterisztikájú lesz az, amit levág... cseréld ki C-sre.
Ha lágyindítást szeretnél, ami nem nagyon ront a hangminőségen, akkor mindenekelőtt a relékkel kell hifizned, és ezt teljesen komolyan mondom.

(#81429) #32361984 válasza bkercso (#81424) üzenetére


#32361984
törölt tag

Eltudod akkor küldeni azt a rajzot illetve az alkatrészeket hol és mit kell beszerezni hozzá? Nyákot is kell gyártani?
Ha nem drága nincs veszteni való.

[ Szerkesztve ]

(#81430) bkercso válasza bta1 (#81428) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindig ide lyukadunk ki a hifi-topikban... A 230V-os relével kell hifizni??

Bakher: link. Az induktivitások áramterhelhetőségére ügyelni! Érdemes ezt 2-szeresen túlméretezni.
A kondik min. 230VAC szűrőkondik legyenek, SX1 vagy SX2-es minősítésűek! Az ellenállás 0,5-0,6W-os is lehet, de ne kisebb (szén vagy fémréteg, az nem induktív).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81431) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Tidal-t kihasználó DAC-ról itt kérdezhetek, vagy van komondottan Tidal-os topic?
Köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#81432) alphamooncam válasza #71562240 (#81388) üzenetére


alphamooncam
őstag

Somolyogva olvastam a terelést... megjegyzem nem fog menni.

Na szóval! Nincs most kedvem kivesézni, úgyhogy csak annyit mondhatok, hogy nem láttam még a legutóbbi hozzászólásodat kivéve ezen a fórumon, hogy egy ortodox hifista audiophile jelzővel illetett volna egy vérbeli stúdió monitort.

Nem akartam hinni a szememnek!

Ezért, még vissza is kérdeztem, és kaptam egy hatalmas igent. ( Genelec 8260A )

Okokra most nem akarok kitérni, de azt gondolom nem ez volt az eredeti szándékod, csak hát nem kellő alapossággal készítetted elő a hozzászólásod, és nem maradt más választásod,- értsd mentsd ami menthető - minthogy audiophile-nek ismerj el, egy az ebben a topikban (is) szentségtörésnek számító dolgot.

Kb. ennyi...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#81433) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek ne utáljatok, hogy újból felteszem a kérdést, sokszor volt tárgyalva, de valahogy az egyértelmű válasz nem tisztult ki nálam.

Van konkrétan egy NAD C388 - as erősítőm.

Amin sima A vagy B vagy A+B opció van.
HA jól látom, ez csak sima BI-Wire kábelezésre alkalmas.

A két hangfal amit szeretnék rákötni az Canton ergo 695 DC

Ez alkamlas lenne bi - ampra is ( de gondolom ez most lényegtelen, hisz az erősítőm nem tudja.)

Szóval ez a szettem és ezt kábelt tudnám korrekt áron megszerezni.QED XT 400
HA szimplán az A kimenetre lenne kötve és a hangfalban az egyik kábel alul a másik felül, polaritásnak megfelelően az elég?

vagy van értelme ennél a szettnél még egy garnitúra ugyanolyan hosszú XT400-nak?
Azaz A és B kimenetből is ez a kábel menne az erősítőből, a hangfalakba.

Láttam hogy sok helyen írtátok, hogy bizonyos szint felett lehet értelme minden tekintetben. De sok helyen meg teljesen értelmetlennek tűnt.

Vagy többet érnék egy QED Genesis Silverrel?

Igazából most van lehetőségem venni jó áron az xt400-ból 4db garnitúrát, de nem tudom, hogy az én szettemnél van-e értelme ennek vagy elég lenne belőle 2 db-is összesen?

Vagy inkább 2 db genesisben gondolkozzak.

VÁlaszokat, magyarázatokat, segítségeket előre is köszönöm! :R

Köszönöm az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#81434) #32361984 válasza bkercso (#81430) üzenetére


#32361984
törölt tag

Köszi. :R

(#81435) #71562240 válasza alphamooncam (#81432) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ignore.

(#81436) alphamooncam válasza #71562240 (#81435) üzenetére


alphamooncam
őstag

?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#81437) Bodz válasza Gabor970 (#81431) üzenetére


Bodz
nagyúr

Itt is kérdezhetsz nyugodtan, de van dac topik is.

[ Szerkesztve ]

(#81438) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Illetve abban is szeretnék segítséget kérni, hogy adott a Mostani két új Canton Ergo 695 DC hangfalam.
NAD C388-al meghajtva, Illetve erre van rákötve egy Cabasse TSA 250w aktív mélyláda. (ez szervízben van jelenleg, régi szettemben ez már volt és használtam)

A hangfalakat, erősítőt most vettem, mély ládával még nem hallottam a szettem, de egyértelműen hiányzik számomra még a mély.

(Rnb, house, tec-house, minimal zenéket hallgatok 80-90%-ban.)

Lenne most lehetőségem egy pár Canton Ergo 122 DC hangszóró vásárlásra korrekt áron.

Meghallgattam őket és nagyon nagy élményt adtak. Sokkal jobbat, mint a mostani 695DC-m.
Ugyanazzal az erősítővel hallgattam meg, mint ami nekem is van.
Éreztem a testemen a mélyet, meg a fotelon is.

Nagyon tetszett, beleszerettem az az igazság!
Viszont ahogy láttam az adatlapját a két hangfal azonos méretű középpel és magassal rendelkezik.
A mélyek mérete más, aminek tulajdonítható gondolom az általam érzett komoly mély hang.

A mély az természetesen nagyobb élmény, hiszen nem mindegy, hogy 4x 22cm- vagy 4x 26cm-esek a mély hangszórók. viszont mivel rendelkezem aktív mély ládával, így ha az megjön, akkor azzal talán ugyanezt az élményt-vagy akár komolyabbat is elérhetek-e.

(azt hogy a dc122 meg a mély legyen feleslegesnek tartom, hiszen olyat adott a dc- hogy azt nem kell tovább növelni.)

A kérdéseim összefoglalva azok lennének, hogy :

1; A gondolataim a körül forognak, hogy az én új 695DC (2017-ben gyártott) hangfalam, tekercsei, hangváltói, kábelezése, hangszórói stb, nem tudom még mi van benne, az nem fejlettebb-e technikailag mint az idősebb, de nagyobb élményt adó 122DC.
A magas- közép tartományban az új frissebb példány jobb-e, mint a 20 évvel ezelőtti testvére, vannak komolyabb technikai fejlesztések vagy bármi?

2; A mély által adott plusz érzést azt az én mély ládámmal el tudom-e majd érni? így ilyen szempontból, megközelítésből van-e értelme a cserének.

3; Illetve szummázva; van-e értelme a mostani új hangfalaimat lecserélni a régebbiekre.
Ti hogy döntenétek, miket kellene tudnom, figyelembe vennem?

Mindenféle, ötletet, segítséget előre is köszönök :R

[ Szerkesztve ]

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#81439) bkercso válasza alphamooncam (#81432) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem én ezt hallottam. Mi a bajod vele? :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81440) bkercso válasza Alajos85 (#81433) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vegyél kettőt és hallgasd meg 1db hangfalon a különbséget! A Te füled dönt.

Bakher: Nm!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81441) alphamooncam válasza bkercso (#81439) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia ! Pont hogy semmi bajom nincs vele, ellenkezőleg !

Olvasva a Téma összefoglalót

"Ez a topik elsősorban a külön alkotóelemekből álló sztereó hangrendszerekkel foglalkozik, amelyekkel igény szerint kialakítjuk a nekünk megfelelő zenehallgatáshoz szükséges rendszert. Külön alkotóelemekből álló rendszer alatt értjük a külön lejátszó(ka)t, DAC-ot, erősítő(ke)t, külön tápegysége(ke)t, továbbá a hangdobozokat/hangsugárzókat/hangfalakat és a mindezeket összekötő kábeleket. Legfőképp az igényes otthoni zenehallgatást tartjuk fontosnak, az elsődleges célnak, a pénztárcánkhoz és szobai körülményeinkhez képest. "

azt látom, hogy meg sincs említve, még lehetőség szinten sem a stúdió monitor vonal, mint lehetséges alternatíva, mint igényes otthoni zenehallgatási lehetőség annak ellenére, hogy pár éve már nem csak a szakmának, hanem bárkinek elérhető.

Továbbá a HIFI-hez hasonlóan a paletta itt is szépen skálázódik - nincs ingyenebéd (!) - mindenki az igényeinek, pénztárcájának megfelelő hanghoz juthat, mégsem tükröződik az összefoglalóban.

Igaz az sincs benne, hogy nem alkalmas, azonban aki meg most kezdene érdeklődni a téma után az jól beruház az ajánlások alapján, és esetleg csak ezt követően szerezhet tudomást arról, hogy lett volna más lehetősége is, csak hát addigra már rengeteg pénzt, energiát befektetett...

Ebből a szempontból egyoldalúnak, hiányosnak, és ezért félrevezetőnek érzem az összefoglalót.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#81442) Alajos85 válasza bkercso (#81440) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Ez is egy jó ötlet, tesztelni fogom a mostani kábeleimmel :R

Az újakkal kapcsolatban vizsont hajlandó lennék venni 4 db QED xt 400 helyett akár 2 DB QED Genesis-t ha az jobb alternatíva lehet, viszont abból 4 db-ot már nem vennék csak kettőt.

Illetve ez már olyan kategória, ahol lehet értelme a bi-wire kábelezésnek? (Mármint a NAD388 sztereó erősítő, meg a Canton 695DC páros?

Jelenleg Kácsa audio KCE-FLW40 amivel össze van kötve.

Bi kábelezzem ezt?
Vagy érdemes leváltani QED XT400 -ra akár szimplán is, vagy BI - Wire QED XT400 vagy 2db QED Genesis-re?

Illetve más ötlet?

Mivel a mélyeket leginkább egy külön 250W os aktív mélyláda adja, így inkább a magas és közép tartomány minősége lenne a cél a hangfalakban.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#81443) migabi24 válasza Alajos85 (#81442) üzenetére


migabi24
nagyúr

nálam az flw-40 gyengébb rendszerbe is leszerepelt, szóval azt cseréld le, a nagyok itt mindig azt mondják inkább egy jobb kábel mint 2 gyengébb, ezzel én is kísérleteztem de most nálam az hozta a legjobb eredményt, hogy kicsavaroztam a hangfal terminált és megszüntettem kettős kábelezés lehetőségét, így már a jumper se ront a minőségén

(#81444) python1 válasza bta1 (#81428) üzenetére


python1
veterán

AB osztályú erősítő,amit nem értek,hogy 2x100w 8ohm v 2x200w 4ohm ezekhez az értékekhez minek választott az építője 4x750w-os toroid trafót,a súlyáról már nem is beszélek,közel 50kg.

Egyébként a hangja iszonyat dinamikus,nálam nem járt még jobb hangú erősítő, ezt meglépni hangban tényleg zsebbe nyúlós téma lenne,de nincs is szándékomban.

(#81445) Ear001 válasza python1 (#81444) üzenetére


Ear001
addikt

A válasz: hogy legyen tartalék a tápban.
B válasz: ez volt olcsón kéznél.

(#81446) python1 válasza Ear001 (#81445) üzenetére


python1
veterán

Az amúgy sem olcsó erősítőnek ennyire megdobta volna az árát,nem gondolnám,hogy ezért választotta Bodor ezt a megoldást.
A tartalék az valamennyire érthető,de van nekem több végfokom amik magasabb teljesítménnyel rendelkeznek,mégis fele ekkora tápolással,és ott is óriási tartalékok vannak. Na mindegy,ez rejtély marad a számomra,viszont a kismegszakítót azt biztosan nagyobbra kell cserélnem,lágyindítást meg kihagyom.

(#81447) Mezga Aladár válasza Ear001 (#81445) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tartalék az van, a koncepció viszont hibás. Nem mindenki rendelkezik otthon egy paks2-nek megfelelő elektromos hálózattal. Van itt a szomszédban egy jeff roland, hát a h@lye amerikaiak nem megcsinálták a finom indítást. 60w indul szépen felkúszik 600w-ra :Y a nyugalmi teljesítményfelvétele ott kattan és már szól is.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81448) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#81447) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

jeff roland=jeff rowland :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81449) python1 válasza Mezga Aladár (#81447) üzenetére


python1
veterán

De a hangja feledteti ezt a kis hibáját,természetesen a saját előfokával futja ki igazán magát,ami szintén nem kis teljesítményt 400w-ot kér. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81450) Mezga Aladár válasza python1 (#81449) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

saját előfokával futja ki igazán magát,ami szintén nem kis teljesítményt 400w-ot kér. :DDD

Az biztos aki ezt tervezte annak elgurult a gyógyszere! :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.