Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) #56474624 válasza bkercso (#82300) üzenetére


#56474624
törölt tag

De. Statisztikai próba.

[ Szerkesztve ]

(#82302) maxxxboy válasza xxxxxxxxx (#82299) üzenetére


maxxxboy
tag

Szia! Esetleg ezt használhatod a gyári jumper helyett :K

(#82303) xxxxxxxxx válasza maxxxboy (#82302) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Kösz szépen! Igen pont ezt néztem én is. Viszont én jóval drágábban találtam. Ezért gondoltam még a kábeles megoldásban ami akár később is jó lehet. Na, de végül ezt megveszem.Gyári áthidalónál jobbnak kell lennie szerintem. Kösz még1X!

(#82304) maxxxboy válasza xxxxxxxxx (#82303) üzenetére


maxxxboy
tag

Szívesen! Volt nekem is annó ilyenem, jobb mint a gyári, és én is itt vettem náluk.

(#82305) bkercso válasza #56474624 (#82301) üzenetére


bkercso
nagyúr

De nem arra vonatkozik, amiről szó van. Amire gondolok, az egy egyszerű képlet. A statisztikai próbákban számít az aktuális adatsor is, és van egy kontrollmérés. Két sokaságot, két mérést hasonlítanak össze.
A képletet most nem találom, de erről van szó:

10-ből 5-szöri eltalálásra az igaz, hogy ez 62%-os valószínűséggel csupán a véletlen műve.
forrás

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82306) DarrenS


DarrenS
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan költözünk új lakásunkba ahova szeretnék számítógéphez hangfalat venni. Eddig egy Logitech Z4 2.1 hangfalam volt, amivel teljes mértékben meg voltam elégedve. Ezt már nem venném, mert elég régi. Egy 20 nm-es nappaliban lesz a hangfal. Nagyon maximum 40e Ft-ot szánnék rá és legalább az előzőekben leírt hangfal minőségét várom.

Köszi

(#82307) #56474624 válasza bkercso (#82305) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem is az a kérdés, hogy mennyi az 50%-os találati arány valószínűsége, hanem az, hogy menny annak a valószínűsége, hogy ez a véletlen műve.

Amit te belinkeltél, az az elsőre ad választ, tehát hogy n-ből k kísérlet bejön, ahol az egyes kísérletek sikerének valószínűsége p, ami itt most 1/2. 1/2, tehát feltételezzük, hogy az illető egy az egyben tippel, akkor n-ből mekkora eséllyel talál el k-t. A "véletlen" valószínűségének mérése az nem ez, amit belinkeltél ide.

[ Szerkesztve ]

(#82308) #01758976 válasza DarrenS (#82306) üzenetére


#01758976
törölt tag

[A topikod,] és összefoglaló.

(#82309) emvy válasza bkercso (#82305) üzenetére


emvy
nagyúr

Mérnökként nem kéne neked kenni a statisztika alapismereteket? Totál nem arról beszélsz, amit itt használni kellene. (Bacylus jókat mond.)

while (!sleep) sheep++;

(#82310) emvy


emvy
nagyúr

Egyebkent ugy nez ki, hogy a munkaasztalomnal egy 8350 fogja szolgaltatni a talpalavalot (micsoda kepzavar!), majd beszamolok egy ido utan, hogy mi a tapasztalat. Digit bemenetrol fogom hasznalni, digitalis hangeroszabalyozassal -- a monitor tud -36 decibeles beallitast, azaz ha 16 bites jel-zaj aranynal rosszabbat nem akarok, akkor is le tudom halkitani -74 decibellel.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#82311) bot1978


bot1978
senior tag

FM antenna erősítőhöz.

[Ehhez az aljzathoz] passzoló lengódugónak mi a becsületes neve? Ezen a
[képen] a sarokban látható szerelhető lengődugót szeretném megvenni antenna nélkül csak a lengődugót. Viszont nem sikerül úgy szűrnöm a kínálatot, hogy rátaláljak.

[ Szerkesztve ]

(#82312) MasterMark válasza bot1978 (#82311) üzenetére


MasterMark
titán

Ez sima koax antenna csatlakozó, van krimpelős, csavarós, meg ilyen beszorítós verzióban is.

Switch Tax

(#82313) MasterMark


MasterMark
titán

Ha már USB kábelek, melyik a jobb a hosszabb USB, vagy a hosszabb spdif kábel?

Switch Tax

(#82314) Ribi válasza MasterMark (#82313) üzenetére


Ribi
nagyúr

Attól függ mennyi egyik másik.

(#82315) MasterMark válasza Ribi (#82314) üzenetére


MasterMark
titán

1 m USB + 4 m koax spdif, vagy egy 5-10 m USB + 1 m koax.

Switch Tax

(#82316) bot1978 válasza MasterMark (#82312) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem. Ez nem olyan, mint egy TV-n. Ez az aljzat attól vékonyabb tüskéjű lengődugót vár. A sima antenna csati nem megy bele.

(#82317) MasterMark válasza bot1978 (#82316) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. Csak ami az erősítőn van az male, neked meg female-t kell rádugni.

Switch Tax

(#82318) emvy válasza MasterMark (#82315) üzenetére


emvy
nagyúr

10 m-es USB kabel szerintem a szabvanyon kivul van.

while (!sleep) sheep++;

(#82319) MasterMark válasza emvy (#82318) üzenetére


MasterMark
titán

Valóban a 2.0 szabványa max. 5 méter. Akkor legyen 5 m elméletben. (Egy 10 m-es Supra-t találtam eladót, csak azért írtam.)

Switch Tax

(#82320) Mezga Aladár válasza emvy (#82318) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

5m vagy aktív hosszabbító.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82321) emvy


emvy
nagyúr

Egyebkent eleg sok vita van itt kabelekrol, AB-tesztekrol, etc.

Elmeletileg lenne-e erdeklodes egy kozos tesztre? A szokasostol elteroen nem egy laza hifis szeanszra gondolok, hanem rendes, tudomanyos igenyu felmeresre.

Elso gondolataim:
- a teszt celja lehetne az, hogy megallapitsuk, hogy tesztkorulmenyek kozott meg tud-e kulonboztetni a hallgatosag ket kulonbozo USB kabelt, ket kulonbozo SPDIF kabelt, egy USB-t egy SPDIF-tol, ill. esetleg ket tapkabelt
- a kiserlet reszletes megtervezeset, lebonyolitasat es kiertekeleset olyasvalakire biznank, akinek a human pszichologiai / viselkedestani kiserletekben (nem hifiben!) nemzetkozileg elismert tapasztalata van
- az eszkozoket es a kabeleket vegig videoznank, hogy ne legyen semmi manipulacio
- a leheto legfairebb felallas szerintem az lenne, hogy pl. tapkabelek eseten:
- odavinnenk pl. 5-8 tapkabelt
- a kiserlet elejen vegigprobalgatnank, hogy melyik ketto ter el legegyertelmubben (!! nem vakteszten !!) ugy, hogy megszavaztatnank a kozonseget, mikozben cserelgetjuk a kabeleket
- a konkret kiserletben csak azok vennenek reszt, akik a nem-vakteszten hallottak kulonbseget a kabelek kozott
- ezenkivul nem kellene felismerni a kabeleket, csak azt kellene eldonteni, hogy ket session kozott valtozott-e a kabel vagy sem
- a kiserlet vegen peer review-d pszichologiai vagy mernoki folyoiratban publikalnank a cikket
- vegig a legmodernebb tudomanyos modszereket kovetve dolgoznank, az OSF (Open Science Framework) ajanlasai szerint, preregisztracioval, teljes nyilvanossaggal

Erdekel ez barkit? Megegyszer hangsulyoznam: a leheto legfairebb modon, kivalo, a hifivel kapcsolatban nem allo es elfogulatlan kiserlettervezokkel csinalhatnank meg.

while (!sleep) sheep++;

(#82322) -vitya-


-vitya-
őstag

hi, talán valaki nekiállna:
https://hardverapro.hu/apro/sony_f470_sztereo_erosito

örülnék, ha nem valami lomizós, hanem valaki, aki tényleg fel szeretné támasztani vinné el. Hogy utána mit kezd vele (eladja, megtartja) persze az ő dolga :)

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#82323) Polllen válasza emvy (#82321) üzenetére


Polllen
nagyúr

Engem érdekelne. Viszont több forrás eszközt is érdemes lenne bevonni különböző kategóriákból, mert az a tapasztalatom az usb kábeleknél, hogy minél igényesebb egy eszköz, annál kevésbé van jelentősége a kábelnek. (pl. denon da-300 vs m-dac tapasztalataim)

-vitya- fórumtárs ingyen elvihető cuccot linkelt, szerintem ezzel nem sértett fórumszabályzatot.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82324) migabi24 válasza -vitya- (#82322) üzenetére


migabi24
nagyúr

itt tilos hírdetni, ezért bünti jár😉

(#82325) -vitya- válasza migabi24 (#82324) üzenetére


-vitya-
őstag

ööö, igen? ez is hirdetésnek számít? megnézted?

(szerk, hogy egyértelmű legyen: ingyen adom, nem kérek pénzt érte, csak nem kidobni akarom)

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#82326) MasterMark válasza -vitya- (#82322) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem ennek is csak kontaktos a bemenetválasztója.

Switch Tax

(#82327) -vitya- válasza MasterMark (#82326) üzenetére


-vitya-
őstag

mind1, mert megrendeltem a váltótípust, egy BC Acousticot. Ez meg ingyen vihető. Ha valaki feltámasztja, annak hozhat örömet/pénzt. Nekem nem számít már :)

-=Витя=-

(#82328) bajnokpityu válasza emvy (#82321) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudod hány ilyenen túl vagyunk? mindig jöttek a világmegváltó usb kábelek, kb fél évente menetrendszerűen.
Aztán a legtöbb persze mégse volt olyan világmegváltó, de ez mindegy.

Még kőkemény szkeptikust is fogadtunk egy ilyen alkalommal több évvel ezelőtt. Azért voltam hajlandó leszervezni egy ilyet, mert maximálisan korrektül állt a dologhoz, több hifista hülyének nézett, h minek pazalom az időmet.

És elismerte, hogy bizony, megfelelő láncban jól hallható olyan kábel hatása, amire igazán egzakt mérnöki magyarázatot nem tudott mondani ő se, más se.

Magam részéről 3 gyerekkel inkább annak örülök, ha van egy kis időm zenét hallgatni, nemhogy újabb szkeptikusoknak tartsunk bemelegítőt. Valamint a nagy láncomban nincs USB, és nem is lesz, pl.

Szóval örülök, hogy érdeklődsz a sötét oldal felé, de nem én leszek az, pedig nekem is megvan a nyitottságom a mérnöki dolgok felé. Csakhát no, hány olyan ház van, aminek mérnöki szemmel rég össze kellett volna dőlnie, ő meg röhög rajtunk, statikusokon. Erre van egy mondásunk: a szerkezet mindig jobban tudja a fizikát, mint mi, mérnökök. Naná, hiszen mi leegyszerűsítünk, hogy napi munkával vége is legyen 1-1 tervnek, nem kutatunk..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#82329) emvy válasza bajnokpityu (#82328) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem ugy tunik, mintha felreertetted volna, hogy mit akarok. Nem akarok megerteni semmit, sem mernoki magyarazatot adni barmilyen jelensegre. Nem akarok senkit se meggyozni, foleg nem magamat. Tudomanyos igenyu kiserletet szeretnek arra nezve, hogy akik hallani velik a kulonbseget, azok valoban halljak-e. Teljesen fuggetlenul attol, hogy mit tudnak a mernokok. Szkeptikusokat nem is varnank igazabol.

Ennek az az ertelme, hogy ha kijon, hogy tenyleg halljak a kulonbseget az emberek, akkor kesz, eldolt - nincs tobb vita.

Ha errol vannak mar igazan jo kiserletek USB-kabelekkel es tapkabelekkel, akkor linket!

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#82330) Bodz


Bodz
nagyúr

Lehet még erősítővel kapcsolatban kérdezni a topikban, vagy inkább ne erőltessem?

(#82331) OPiiPO válasza Bodz (#82330) üzenetére


OPiiPO
addikt

tényleg jó lenne a "HiFi kábelek különbségei aka ezoterika vs kvantumfizika" vagy valami hasonló címmel már egy külön topicot nyitni ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82332) MasterMark válasza OPiiPO (#82331) üzenetére


MasterMark
titán

Mégis miért kellene ennek külön topik? :U

Switch Tax

(#82333) Ribi válasza OPiiPO (#82331) üzenetére


Ribi
nagyúr

1-2 nap után trollkodásba fulladna az egész aztán már senki sem néz ár, mert kitombolta magát.
Volt azt hiszem valami audiofil témájú topik is, de nem tudom mi van vele.

[ Szerkesztve ]

(#82334) Polllen válasza Bodz (#82330) üzenetére


Polllen
nagyúr

Engedd el! :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82335) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Placebo audió/videó varázslat

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82336) dgyuri0123 válasza Bodz (#82330) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem tedd fel a kérdésedet...mi baj történhet ? :)

"csak a zene van"

(#82337) Patice válasza emvy (#82321) üzenetére


Patice
nagyúr

Hajrá! Szervezd meg, terveztesd meg, kiviteleztesd és a publikálásra se felejts el pár milliót félrerakni.
A provident tárt karokkal vár!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#82338) Ear001 válasza emvy (#82329) üzenetére


Ear001
addikt

Azt nagyjából tudod, hogy milyen körülményeket kell biztosítanod közben, hogy tényleg csak az USB kábelek saját hangja közötti kérdésre kapj választ?
A teszt alatt állandó értékeken tartott tápellátás, hőmérséklet az elektronikákban, tranzisztoroknál, órajelgenerátornál, és a szobában. Páratartalom. Zajszint. A kontroll személyek fiziológiai adatainak figyelése. Aztán hogy véded ki azt, hogy az emberi hallás hamarabb "kifárad", vagyis veszti el a stresszhelyzet utáni koncentrációs képességét, minthogy ebből statisztikailag eredményes teszt lehetne.

(#82339) Dorian válasza Ear001 (#82338) üzenetére


Dorian
félisten

Ha csak ilyen spéci körülmények között lenne igazolható a különbség, akkor mennyi értelme van figyelembe venni azt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82340) Eugene Roe válasza Ear001 (#82338) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A szovjet űrprogramban se volt olyen állandósság, amiről te beszélsz, aztán csak megoldották valahogy (logout cikk).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#82341) MasterMark válasza Eugene Roe (#82340) üzenetére


MasterMark
titán

Csak belehalt pár ember, mert hopsz erre mégsem gondoltunk.

Switch Tax

(#82342) bkercso válasza MasterMark (#82341) üzenetére


bkercso
nagyúr

Majd a ZUSB-kábel a nyakára tekeredik azt' mekhal. :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82343) emvy válasza Patice (#82337) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem most publikalnek eloszor, koszi az infot :) A publikalas egyebkent nem kerul tobb millioba, max. par szazezerbe (attol fugg, hogy mennyi kepet kozolsz, es hol publikalsz -- ez a tema valoszinuleg nem erne meg egy Science cikket), annyit meg szivesen elszornek erre.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#82344) emvy válasza Ear001 (#82338) üzenetére


emvy
nagyúr

Termeszetesen amit nem tudsz kivedeni ezekbol, azt muszaj lenne elfogadni kompromisszumkent. Mondjuk teny, hogy nem sok olyat hallottam errefele, hogy 'a 200 forintos kinai kabel meg a felmillios ezust kozott csak akkor hallok kulonbseget, ha a paratartalom konstans'. :)

De termeszetesen a leheto legtobb dolgot kontrollalni, de legalabbis merni kell, es az adatokat publikalni.

while (!sleep) sheep++;

(#82345) #01758976 válasza Bodz (#82330) üzenetére


#01758976
törölt tag

Segíthetek? :)

Hibrid? Az szar.
Toroid? Fos.
Csöves? Felecsd L
Kínai? ???

Különben is 600K, legalább, használtban. Nem is ajánlom szívesen, de legalább van benne valami. Hallgasd meg, tényleg mozog benne valami. Van egy külön kiadás, na az igen, de kényes. Ezüst kábellel sokat javul. A kábeleket csak tömör látszó betonon vezesd. Azon szép. Hájend áram, feltétel. Ha lehet, dél elött hallgasd, usb-ről ne. Ketten menjetek érte, egyedül nem bírod. 12 óra fölé nem tekerjük. Na, azzal, azzal olyan szinergia van, térdre rogysz. Majd tuningolod, házilag, sima ügy. Ha meg nem jött be, mehet az avx-re. Duplájáért, a tuning felár, persze.

[ Szerkesztve ]

(#82346) Ear001 válasza emvy (#82344) üzenetére


Ear001
addikt

A lőszerek szórásképét sem úgy vizsgálják, hogy egy véletlenszerűen mozgó célra lőnek egy fegyverrel, amit valaki ide-oda rángat. Ha nincsenek meg a körülmények, mégis mitől lenne ez tudományos értékű? Milyen következtetést lehetne levonni bármilyen eredményből?

(#82347) emvy válasza Ear001 (#82346) üzenetére


emvy
nagyúr

Oo, most ez ugy jon le, mintha nem tudnam, hogy kontrollalni kell a korulmenyeket. Ize, tenyleg nem eloszor latok tudomanyos publikaciot vagy publikacios folyamatos.

Nem tudsz _mindent_ kontrollalni, a loszerek szoraskepenel sem hasznalnak LIGO-szeru precizios eszkozoket, hanem feltetelezik, hogy a kozmikus sugarzas nem fogja befolyasolni a golyo iranyat. Tehat ha pl. az jonne ki, hogy nem sikerul megkulonboztetnie az alanyoknak a kabeleket, akkor termeszetesen meg mondhatnad, hogy 'jo, de lehet, hogy ha hajnali 2-kor neztuk volna 3 pohar bor utan, akkor ment volna', vagy hogy 'ha az eles teszt kozben nem ment volna ki pisilni a bal elso sor szelen ulo bacsi, akkor ment volna'.

A tudomany pont ilyen - sose fekete vagy feher.

Szeretnem megkerdezni, publikaltal mar valaha valamit nemzetkozi, peer review-d, impaktfaktoros folyoiratban, vagy csak a palya szelerol?

while (!sleep) sheep++;

(#82348) Eugene Roe válasza emvy (#82347) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ennél már csak az fájóbb, amikor emberek leírják, hogy teszteltek ugyan, többen, több mindent, de aztán hiába fektettek bele sok időt és pénzt, mégsem örökítettek meg semmiz se belőle. Se egy blog, se egy logout cikk, semmi. Megmaradt 3-10 ember emlékezetében, ami bizony nagy kár. Mintha nem készült volna fénykép és videófelvétel a holdraszállásról :)

Lehet erre is egy #Patreon kellene :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#82349) Ear001 válasza emvy (#82347) üzenetére


Ear001
addikt

Megkérdezhetem, hogy néztél már utána, hogy milyen körülmények között, az általad felvázolt A-B teszttől mennyire eltérő módon kutatják a hallást és a hangzást, vagy ezt most csak így a pálya széléről?

(#82350) bkercso válasza Ear001 (#82346) üzenetére


bkercso
nagyúr

Több időpontban meg kell ismételni a kísérletet, több helyszínen, több emberrel. Kell kontrollcsoport is. Egyszerű ez.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.