Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81051) python1


python1
veterán

Lehet most megmosolyogtok,de van egy egyszerűsített lejátszó láncolat asszony miatt ami a következő: Apple TV amit toslink összeköttetéssel megy Emotiva XDA-1 DAC-ba amit ipad-ról vezérel,és Spotify a forrás,néha egészen meglep ahogy szól.
Még egy érdekes dolog,hogy bármennyire is csapnivaló a helyiség akusztikai adottsága,tehát kezeletlen,de mivel nagyon nagy a légtér 50nm 4m-es belmagassággal,az OB-k valahogy mégis szerethetően zenélnek.
Talán a légtér nagysága és az OB karaktere pont kiegészítik egymást.Most az OB-k másik kisebb helyre kerültek ott nem is tudják kifutni magukat,viszont a helyükre most "szokványos" dobozok kerültek, és sehogy nem szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#81052) Polllen válasza python1 (#81051) üzenetére


Polllen
nagyúr

A saját tapasztalatom az volt az xda-1-gyel, hogy coax>toslink>usb. Amúgy szerintem az a dac nagyon jó. Hallottam ezt azt, aztán a végén csak hasonló karakternél kötöttem ki.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81053) python1 válasza Polllen (#81052) üzenetére


python1
veterán

Tudom,beszéltünk is itt róla.Szerethető a hangja, kifejezetten illik a rendszerbe,talán a többi komponens miatt pont betalált nálam.

(#81054) Polllen válasza python1 (#81053) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy nálam is a megogo S905 LE-s box optikán van rákötve a nad-ra és szoktam úgy is zenét hallgatni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81055) Patice válasza Polllen (#81048) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy kicsit beugratós is volt a kérdésem, mert - szerintem - nem létezik olyan DAC, ahol azonos minőségű megépítettséget kapott volna bármelyik bemenet. Meg talán elviekben nem is tudná az ember azonosra építeni.

Ugyanez igaz a forrás készülékekre is. Egyik-másik valamelyik oldal felé fog billenni mindig - szerintem.
A kábelekről meg már ne is kezdjünk el beszélni megint.

Lényeg a lényeg: jó USB forráshoz jó USB DAC kell és akkor van bokalefosás. Ugyanez áll - szerintem - az SPDIF-re is, ha a forrás arra van kihegyezve, azon van kimaxolva, akkor egy jó koaxos DAC-ot kell mellé csapni és akkor lesz zene.

A többi körítés a finomhangoláshoz lesz jó.

Nézd meg pl. az Allo USBridge leírásánál mekkora jittert emlegetnek a Raspberry USB-jén, mekkorát az Allo Sparky-n, meg mekkorát az USBridge dedikált kimenetén.

Nézd meg ugyan ezt a Sonore MicroRendu-nál, vagy a még drágább UltraRendunál. (A kistesót, a Sonicorbiter SE-t most hagyjuk :DDD)

És akkor elérkeztünk oda, hogy máris itt van a küszöbön a Dante átviteli protokoll, meg az egész IP alapú jeltovábbítás, ami szvsz. a következő években a high-endet fertőzni fogja. (Pont a hétvégén volt vele egy kis dolgom...)

Lehet pár év múlva dobhatjuk ki az egész mostani motyónkat, mert Focusrite Scarlet fog figyelni mindenki nappalijában. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81056) python1 válasza Patice (#81055) üzenetére


python1
veterán

Na ilyen bokalefosós hangot már szívesen hallgatnék,eddig nem sikerült sehol,de a 25-éves pályafutásom során,még mindig csak a CD-nél tartok.mint jó forrás.
De azért bízom benne,hogy a következő 25-év,már hoz is tényleges áttörést. :K

(#81057) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv mindenki!

Lassan ki kell építenem a rendszert, ebben szeretnék a kábelekkel és hosszukkal kapcsolatban érdeklődni.
Adott egy PC a háló szobában, a szobafal másik oldalán a nappali.
Kábelezés szempontjából kb 8-10m a távolság. A 10m már tartalmaz egy kis tartalékot.
Az erősítő és a hangfal pedig kint a nappaliban.

Na már most melyik lenne a jobb megoldás.
Adott a PC - Ebből egy SB XFI HD (usbvel a gépre dugva helyben) - 10fm RCA kábel ki a nappaliba bele az erősítőbe.

Vagy inkább PC - 10Fm USB kábel az SB XF HD kint a nappaliban- 1fm RCA kábel az erősítőbe.

Tudom nem szerencsés a táv de csak így oldható meg.
A cél a minél jobb minőségű zene a nappaliban.

Illetve azt meg tudom e oldani hogy a nappaliból az erősítőn (Vincent SV-123) a Pre Out kimenetből vinnék vissza jelet a szobába?? Mert a PCnél lenne helyileg 2 kis polc sugárzó.

Köszönöm
üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81058) Polllen válasza Patice (#81055) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pontosan innen indultunk, hogy mindkettő lehet jó. Ezért mondtam, h gyakorlatban nincs olyan általánosság, h az usb mindig jobb. Max elméletben.

Ha pedig csak jó forrásról szól jól, akkor az szerintem nem jó (technikailag). DAC-n belül is meg lehet oldani ezt. Pl. Moment, m-dac, allo Boss. A hifi kavics helyett ezzel kellene foglalkoznia a gyártóknak. Tisztelet a kivételeknek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81059) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy ilyesmi teljesítmény kijelzőt készen lehet venni?
Házilag építeni mennyire járható út ?
[link]
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#81060) Mezga Aladár válasza Polllen (#81058) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezért mondtam, h gyakorlatban nincs olyan általánosság, h az usb mindig jobb. Max elméletben.

Az aszinkron usb jobb. De hogy ezt a gyártók hogyan használják az pont annyira lutri mint az spdif koax esetén.

Ha pedig csak jó forrásról szól jól, akkor az szerintem nem jó (technikailag).

Egy nagy felbontóképességű dacnak igenis meg kell mutatnia ha az előtte levő frontend rossz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81061) Dorian válasza Mezga Aladár (#81060) üzenetére


Dorian
félisten

"Egy nagy felbontóképességű dacnak igenis meg kell mutatnia ha az előtte levő frontend rossz"

Az a kérdés, hogy a tesztelés, demonstrálás, hifizés a cél, vagy a zenehallgatás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81062) Polllen válasza Mezga Aladár (#81060) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ne felejtsd el, hogy digitális jelről beszélünk. Itt az a cél, hogy minden bithelyesen megérkezzen és más ne legyen hatással a hangra.

Egy drága dac esetén inkább az lenne a racionális elvárás, hogy ha egy telefon usb portjáról vagy egy allo usb bridgre-ről hallgatom ugyanazt a digitális formátumú dalt, akkor az ugyanolyan jól szól. Mert szűri a zajt, a hibát és minden mást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81063) Mezga Aladár válasza Polllen (#81062) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igazad van. Egy tökéletes világban ez egy reális elvárás. :) Itt sajna nem.
Csak egy példa: 1 hardver 2 lejátszó szoftver mindkettő bithelyes és az egyik mégis jobban szól.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81064) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#81063) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"az egyik mégis jobban szól."

Vagy csak másképp, hogy így mondjam.. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81065) AMDFan válasza Mezga Aladár (#81063) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem szólhat másképp hacsak nincs rajta valamilyen effekt. Nagyon könnyen bizonyítható, hogy ugyanúgy szólnak a lejátszók.

(#81066) AMDFan válasza Mezga Aladár (#81063) üzenetére


AMDFan
addikt

(#81067) Mezga Aladár válasza AMDFan (#81066) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs de ezen nem nyitok vitát. Eleget reszeltük a patikussal a lejátszószoftvereket.

(#81064) dgyuri0123: Mondhatjuk így is.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81068) Polllen válasza Mezga Aladár (#81063) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt kezdődik a baj, hogy nem elvárás. Jelenlegi tudás szinten ez teljesen reális elvárás. Azok a gyártók a bizonyíték, akik próbálkoznak ezzel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81069) AMDFan válasza Mezga Aladár (#81067) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem muszáj vitát nyitni, ezek tények. Itt egy bővebb angol teszt is erről, konkrét mérésekkel: [link] Ti mire jutottak a reszelgetéssel? Van konkrét mérés, vagy csak hallgattátok?

(#81070) Phülöp válasza Mezga Aladár (#81067) üzenetére


Phülöp
addikt

szerintem nem reszeltétek még ELEGET
nyugodtan folytassátok, és számoljatok be mindenről
hasznos

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81071) maxxxboy válasza Mezga Aladár (#81063) üzenetére


maxxxboy
tag

Én ezért is hanyagolom már egy ideje a PC-t a zenehallgatásból, mert minden szoftver másképpen szól(t) :((( ... akkor most melyik is a "valós" hangú? :U

[ Szerkesztve ]

(#81072) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Akit érdekel a téma itt lehet olvasgatni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81073) dgyuri0123 válasza maxxxboy (#81071) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"minden szoftver másképpen szól(t) :((( ... "

Mint ahogyan minden CD játszó másképpen szól, vagy épp minden erősítő másképpen szól és így tovább... Ezeknél honnan tudod, melyik a legjobb? Nincs általánosan elfogadható szabály arra, hogy mi az etalon hangzás. Sokféle "jó/kiváló hang" létezik, de magadnak kell eldöntened, melyik áll közelebb az ízlésedhez.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81074) bkercso válasza DonThomasino (#81059) üzenetére


bkercso
nagyúr

Deprez-műszer a neve. Szerintem lehet kapni.

AMDFan: Azért egy J-test még elfért volna abba a tesztbe...

maxxxboy: Nem mindegy? :) Egyik se. Meg a hangmérnök is hallgatta valamin, amikor keverte...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81075) djlolo


djlolo
tag

Sziasztok!
Egy uj Cambridge Audio CXA80 erositonek kb mennyi a bejaratasi ideje?

(#81076) kukulec válasza djlolo (#81075) üzenetére


kukulec
őstag

nekem két hétig ment éjjel nappal. utána már keveset változott.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#81077) dgyuri0123 válasza djlolo (#81075) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Első 10-20 óra "kritikus", utána jóval lassabban fog változni a hangja. 150-200 óra után kb. "be lesz járatva" teljesen.

"csak a zene van"

(#81078) djlolo válasza dgyuri0123 (#81077) üzenetére


djlolo
tag

Ez azt jelenti hogy erezheto,hallhato valtozas lesz a hangban?

(#81079) bkercso válasza djlolo (#81078) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem. Más lesz a színe. ;]
:DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81080) #56474624 válasza djlolo (#81078) üzenetére


#56474624
törölt tag

Naná, hogy lesz változás: hozzászokik a füled. :P

(#81081) dgyuri0123 válasza djlolo (#81078) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, de inkább hallható, nem érezhető. Az első néhány óra általában "lehangoló", de ahogy telik az idő, úgy lesz egyre jobb a hangminősége.

"csak a zene van"

(#81082) cappa72 válasza dgyuri0123 (#81073) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sokféle "jó/kiváló hang" létezik, de magadnak kell eldöntened, melyik áll közelebb az ízlésedhez.
:R

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. by Dorian, de az idézet nem teljes.

Mégis a két fent említett idézet elég sok dolgot leír. Nekem legalábbis - köszönhetően a teljes szakmaitlanságomnak.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81083) Kiskokó válasza Kiskokó (#81057) üzenetére


Kiskokó
veterán

Senkinek semmi meglátása, véleménye? Azon kívül hogy "így csak szar lehet"

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81084) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#81083) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig 10m az rengeteg. Esetleg egy Supra USB, de nem lesz olcsó. Vigyázz, mert a 0.7m látszik alapból.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81085) bkercso válasza Kiskokó (#81057) üzenetére


bkercso
nagyúr

3m USB + 7m jó minőségű analóg kábelre szavaznék. A hálóba meg miért nem veszel egy kis erősítőt? $20-30-ért már van választék, ha nem a high-end a cél.

dgyuri123: x-fi hd-hoz 35ezres kábel?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81086) Mezga Aladár válasza Kiskokó (#81083) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

10 m usb kanóc normális minőségben már komoly pénz. Miért nem veszel egy rasberry 3+volumio.
Wifin eteted és usb-n megy ki a zene. Jobban fog szólni és olcsóbb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81087) AMDFan válasza bkercso (#81074) üzenetére


AMDFan
addikt

Rossz USB vs. Jó USB kábel teszt: [link] ;)

(#81088) bkercso válasza AMDFan (#81087) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez szélsőségesen durva hiba! Itt az 1500Ft-os "jó USB-kábel" és a 30000Ft-os "jó USB-kábel" közti különbségről van mos szó. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81089) Kiskokó válasza bkercso (#81085) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi mindenkinek.

Melyiknek kevésbé gáz a távolság? Az USB vagy az RCA ?
Nincsenek amúgy "nagy" igényem. de azért gondolom nem egy FM transmitter minőségű hangot kapok a végén... ?

A 3m USB és 7m Analóg nem megoldható.
Az aljzatban fog menni csőben a szoba és a Nappali között.
Ha szerencsém van 8Fm "kényelmesen" elég.

Az X FI Hd egyelőre marad, de lehet később ha találok valami jó vételt DAC-ra akkor leváltom.

Alap esetben melyik jel bírja kevésbé a távot? az Analóg vagy a Digitál ?

Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81090) Kiskokó válasza bkercso (#81088) üzenetére


Kiskokó
veterán

Akartam is mondani, hogy most kiderül ki hogy áll a dolgokhoz.

Köszi a linket fentebb!
A "bad" Usb kábelre én szimplán azt mondom, hogy ha ilyen lenne nálam egy Usdbkábel akkor azt meg fogom és kicserélem mert szerintem ez rossz, hibás.

Az hülyeség ha lerendelek egy féle megoldást és kipróbálom a szobában ahol most van a cucc szal a kábelt nem nagyon tudom kihuzni max kicsit szétdobni.
Simán kiderülhetne ha valami komoly gebasz lenne a hanggal nem ?
Ha nem jó vmi akkor vissza küldöm és kipróbálom másikkal.
Vagy nem is tudom, hogy kéne.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81091) AMDFan válasza Kiskokó (#81089) üzenetére


AMDFan
addikt

Teljesen egyértelműen az USB-nek "kevésbé gáz" a távolság. Ha hibás lesz az átvitel, akkor azt tökéletesen hallani fogod, minden más esetben pedig jó lesz.

(#81092) Kiskokó válasza AMDFan (#81091) üzenetére


Kiskokó
veterán

Most olvastam kicsit utána, kezdek én is erről megbizonyosodni, köszönöm :)
Nézek is valami USB kábelt, szerintem le is rendelem és kipróbálom még mielőtt végleg lekerült a földbe :D
Bár remélhetőleg ha muszáj akkor újra húzható lesz a csőben csak lesz pár kanyar :D

HDMI kábelnél mennyire gáz szintén a 8-10fm ? :B

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81093) bkercso válasza Kiskokó (#81090) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az USB 3-5m-re van hitelesítve szabvány szerint. Az analóg is szedheti a zajt, de egy normlisabb minőség olyan 3-7eFt körül már nem lesz zavaróan zajos. Ha analógot veszel, akkor fémcsatlakozósat vegyél!
Nálam nem volt gond sem 5m USB-vel, sem 5M analóggal (olcsó kábelekkel).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81094) AMDFan válasza Kiskokó (#81092) üzenetére


AMDFan
addikt

Nekem van 15 méteres HDMI kábelem, most is azt használom. Viszont volt olyan monitorom amivel nem akart együtt működni (Samsung). Másik TV-kkel és projektorokkal nem volt gond. HDMI is az a kategória, hogy bedugod, kipróbálod, ha jó, akkor jó :)

UI: csak 1080p-ben használom, nem tudom, hogy a 4k-t bírná-e.

[ Szerkesztve ]

(#81095) Kiskokó válasza AMDFan (#81094) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ismét köszi nektek.
Remélem megtud állni 8fm ben a maximális méret.
A HDMI nekem is elég lenne Fhd-ben.

Most az a baj basszus hogy az X Fi Ha ba bezzeg nem sima USB megy hanem Mini B - USB basszus... ilyenből még gagyiból sincs szinte 8-10fm körüli :D USB-USB + Mini usb átalakító ? :W :F

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81096) Kiskokó válasza Kiskokó (#81095) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezt találtam most, nekem szimpinek tűnik.

Ebbe bedugnám az X FI gyári kábelét.

Az is jó kérdés, hogy vajon feszültség esés nem lesz-e 10M-en mert ugye az X Fi a tápot is arról kapja.
Lehet egyszerűbb lenne az RCa-t vinni mégis ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81097) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
erről van valakinek tapasztalata, mennyire életképes? 2 hete próbáltam ki media marktban és nekem nagyon tetszett bár nem vagyok szakértő, nem ertek hozzá. Ilyen lejátszót keresek amilyen ez is, tudom van ezért már faca hifi meg minden más, de engem az ilyen hordozható cucc jobban megfog.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#81098) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#81096) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egészen biztosan, nem fog működni, már 2m USB kábel esetén sem. Max 1 -1,5m. Volt Xfi-m...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81099) bkercso válasza Kiskokó (#81095) üzenetére


bkercso
nagyúr

USB-hosszabbító kábelt vegyél (A-male to A-female), és arra digj rá egy rövid A to mini-B-t!

A jelerősítővel nem lesz fesz-esés. A tápfesz meg nem esik 10m-en szerintem, hiszen nem folyik itt nagy áram.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81100) fehér_ember válasza Kiskokó (#81095) üzenetére


fehér_ember
addikt

" ilyenből még gagyiból sincs szinte 8-10fm körüli"
Akkor rendelj ebay-ről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.