Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) Eugene Roe válasza Satellite (#81548) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A skin hatás ki van mérve, wikin van egy tisztességes táblázat, hogy érint-e téged.

Vannak akik pont erre hivatkozva próbálkoznak utp kábellel, mint hangfalkábel tnt-audion van pár cikk erről.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#81552) #56474624


#56474624
törölt tag

Skin-hatásra én a "tűzálló" néven elhíresült kábelnél emlékszem. Az már "megmunkálva" egyetlen merev, tömör réz vezető volt a szigetelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#81553) Ribi válasza Satellite (#81548) üzenetére


Ribi
nagyúr

Persze sok ilyet olvas az ember, tudat alatt is már csak az űber aranyozott ezüstözött csillió eres akármi a jó, mert valahol olvasta.
Miközben "sima" coax kábelek jól elvannak 100MHz+ jellel is 1 szál dróton.

(#81554) cappa72 válasza Ribi (#81553) üzenetére


cappa72
nagyúr

Miközben "sima" coax kábelek jól elvannak 100MHz+ jellel is 1 szál dróton.
Fixme, de ott mintha a már a két vezető között közlekedne a jel.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81555) Ribi válasza cappa72 (#81554) üzenetére


Ribi
nagyúr

Két vezető között a szigetelő réteg van. Ott csak nem közlekedik a jel.

(#81556) bta1 válasza Ribi (#81555) üzenetére


bta1
őstag

Szerinted mi a "jel" fizikai hordozója?

(#81557) Mezga Aladár válasza bkercso (#81549) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fizikus/mérnökként megteheted, mérd ki a kábeleket majd kösd be mit hallasz.
Ha találsz valami összefüggést az anyaguk/felépítésük között ami korrelál a hangjukkal akkor megtaláltad a bölcsek kövét. :)
A skin hatás szerintem is müxik lásd a litze kábeleket.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81558) bkercso válasza Mezga Aladár (#81557) üzenetére


bkercso
nagyúr

A skin-hatásból nem lesz torzítás. Ha pedig az 0,1ohmos ellenállása akár 10 ohmra nőne egy RCA-kábelnek, akkor sincs semmi, mert az erősítő bemenőimp-ja 10kohm.

Ba cy lus: Hangfalkábelnél más lehet, mert ott teljesítmény megy, de ott meg pont nem számít egy kis ellenállás a magas előtt, mert ezt nem kell dampingolnia az erősítőnek...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81559) #56474624 válasza bkercso (#81558) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én csak annyit tudok, hogy már a 1.5-ös tűzálló kábel is eléggé döglött hangzású volt a magastartomány fénytelensége miatt, a 2.5-ös meg állítólag még ilyenebb volt. Akkor ezt a skin-hatással magyaráztuk. Ezek szerint nem jól tettük? :)

[ Szerkesztve ]

(#81560) bkercso válasza #56474624 (#81559) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom. :)
Pl. Rézben 10kHz-en 0,6mm a behatolási mélység. 1mm-es sugarú kábelér esetén ez kb. 20%-kal emeli a kábel ellenállását. Kizárt, hogy ezen bármi múljon szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81561) Mezga Aladár válasza bkercso (#81560) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld meghallgatni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81562) Ribi válasza #56474624 (#81559) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az ember már csak ilyen, kénytelen valamivel magyarázni a hallottakat / látottakat. Csak sokszor fals következtetés születik. És lehet több ok is van egyszerre, na ez az amit nem tesztel ki a hifista. Neki rendszerint csak az a lényeg, hogy számára jobban tetszik akkor az "biztos jobb is".

(#81563) bkercso válasza Mezga Aladár (#81561) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mit?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81564) cappa72 válasza Ribi (#81555) üzenetére


cappa72
nagyúr

Halovány emlékeim azt súgják, hogy bizony tápvonalak esetén a két fegyverzet közötti részben az elektromágneses hullámok hordozzák az információt.
Ezért lehet pl. azt megtenni, hogy simán "rövidre lehet zárni" adott helyközönként egy tápvonalat információvesztés nélkül – pl. alátámasztás céljából.
De ez már nagyon off, ezt a szálat elengedném a hi-fi topikban.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81565) Ribi válasza cappa72 (#81564) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Ezért lehet pl. azt megtenni, hogy simán "rövidre lehet zárni" adott helyközönként egy tápvonalat információvesztés nélkül – pl. alátámasztás céljából"
Ezt az egész mondatot nem értem. Rövidre zárni? Mit? Gondolom nem a + és - részt, mert bármit rövidre zársz azon sok minden tovább nem megy. Konnektort se zárod rövidre, mert tudjuk mi lesz a következmény. Erősítő kimenetét se zárod rövidre, mert annak sem lesz jó vége, IC-ugyanaz.
Alátámasztás céljából? Ezt megint nem rétem mire gondolsz.
Tápvonalon nincs információ. Illetve "lehet", de az a tápvonalon csak zaj/zavar.
De asszem valamit csak nagyon félreértek.

[ Szerkesztve ]

(#81566) cappa72 válasza Ribi (#81565) üzenetére


cappa72
nagyúr

off+
Azért mondtam , hogy befejezem, mert nagyon nem a hi-fi téma, mert itt alapsávi jelekkel foglalkozunk, hallható tartományban. Amínél meg 100+ MHz-en elbír egy szá drót, a hab, meg az árnyékolás, az már tápvonalelmélet, elosztott paraméterű hálózat. De pl. a csőtápvonalas jeltovábbítás esetén tényleg úgy néz ki, hogy nincs is két fegyverzet, ott tényleg van egy darab cső, oszt' cső... abban meg az információ EM hullámok formájában.
szerk.: tényleg már csak halovány emlékeim vannak erről.
off --

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81567) Ribi válasza cappa72 (#81566) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahh, értem.
Vagyis nem, szóval már értem miért nem értettem 1 kukkot sem az egészből :DDD
Kizárt dolog mert nem tudom :K

(#81568) bkercso válasza cappa72 (#81564) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tényleg jó halványak már az emlékeid. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81569) Satellite válasza bta1 (#81556) üzenetére


Satellite
tag

"...Szerinted mi a "jel" fizikai hordozója?..."
Szerintem az elektromos (elektromágneses) "jel" jelentős része nem a fizikai vezetőben, hanem a vezetőt körülvevő térben áramlik.

(#81570) bkercso válasza Satellite (#81569) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Poynting-vektor az energiaáramlást leíró valami, azt meg az elektromágneses mező "vezeti", azt meg az elektronok mozgása. Szóval kár ezen vitatkozni. :) Egyik nincs a másik nélkül (kivéve az eltolási áramnál).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81571) Cris Andrea


Cris Andrea
kezdő

Sziasztok. A segitségeteket szeretném kérni egy onkyo tx ds595 el kapcsolatban. Az adatlapja alapján 4 ohm ra van besorolva először is ez sajnos nemtudom mit jelent.először az gondoltam bogy csak 4 ohm os hangfalakat fogad de nem. Szoval nemtudom miez. :( azt is irta az adaplapban hogy 8 ohm os és 91 decibel es hangfalakkal lehet a legjobb hangzást.na én vettem hozzá egy pár jamo e350 et. Ez 8 ohm és 92 decibeles. Eddig nagyon szépen és tisztán szol. Na most, ha már 5.1es erősitőt vettem, szeretnék összerakni egy jó kis házimozit, és ebben kérném a segitségeteket. Most mindegyik hangfalnak 8 ohm osnak kell lennie és min. 91 decibelnek? Vagy ti mit ajánlanátok a centerhez és a két hátsóhoz hogy legyen egy szép 5.1 em.ja meg mêgegy kérdés. Erre az erősitőre lehet e olyan hangfalat rákötni amire 4- 8 ohm van irva. Sajnos ezt sem tudom értelmezni. Kérlek segitsetek! Mindenkinek előre is köszönöm. Üdv. Feri.

(#81572) #56474624 válasza Ribi (#81562) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem éppenséggel nem tetszett jobban a tűzálló, mint a legegyszerűbb, legolcsóbb hangfalkábel. :N

(#81573) Satellite válasza bkercso (#81570) üzenetére


Satellite
tag

Kezdő rádióamatőr-koromban egyszer segítettem egy zseniális tudású öreg ezermesternek, aki két épület közötti elektromos jelátvitelt oldott meg egy olyan vezetővel, aminek a két végén egy-egy tölcsér is volt. Amikor kérdezősködtem, hogy is fog ez működni, (kizártnak tartottam, hogy bármi is meg fog jelenni a vezeték másik végén), - elmondta, hogy az energia nagy része a levegőben, a szigetelt kábellel párhuzamosan fog áramlani, és nem magában az egyeres kábelben.
Igaza volt, tökéletesen működött a rendszer. Említette akkor ennek a hatásnak a nevét, - majd megkeresem azt a füzetemet, amibe akkoriban az amatőr-kapcsolásokat gyűjtöttem.
Ha ez egy valós hatás, akkor - szerintem - nem csak a vezető anyaga, hanem az azt körülvevő dielektrikum anyaga/szerkezete is mérhető/érezhető hatással van magára az átvitt jelre, - lásd pl. a HFM/Darvas László csupasz kábelekkel szerzett kedvező tapasztalataira.

(#81574) bkercso válasza Satellite (#81573) üzenetére


bkercso
nagyúr

Goubau-vezeték :)
De ez elektromágneses hullámot terelget antennák között, szóval ez félig vezeték nélküli átvitel. És itt GHz-ekről beszélünk, amik teljesen másként viselkednek, mint a Hz-ek.

Szerintem is inkább a dielektrikum okozza a kábelek közti különbségeket amúgy.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81575) Satellite válasza bkercso (#81574) üzenetére


Satellite
tag

Köszi, valóban ez az, közben megtaláltam itt is.

Anno a HFM-ben Darvas László eléggé belemerült a vezeték-dielektrikum kérdésbe, a HFM 1987/1. számában megjelent "A kábelhüllő" c. cikkéből idézek:
"......Kísérleteimben mindazonáltal nem az úridivatra, inkább egy fizikai jelenségre próbáltam tekintettel lenni. Ez a fizikai jelenség a dielektromos effektus. Jelen kötetünk lapszemléjében név szerint is említik (a 63. oldalon), de már régebben is idéztünk olyan szubjektív teszteket, amelyek szerint a legrosszabb "hangminőségű" szigetelőanyag a közönséges zománc, jobb nála a PVC, még jobb a polietilén és a legeslegjobb a teflon - márpedig ezeknek az anyagoknak a dielektromos állandója éppen ebben a sorrendben csökken.
A hozzám hasonlóan laikus Olvasó most nyilván tudni szeretné, mi ez a különös paraméter. Én is feltettem ezt a kérdést egy fizikusnak, azzal, hogy egyszerűsítse le a dolgot annyira, amennyire csak lehet.
Némi töprengés után így fogalmazott: "Pontosan arról van szó, amire kíváncsiak vagytok. Az elektromos jelet szállító kábel körül elektromágneses tér alakul ki, és ezt a teret bármiféle odahelyezett anyag megzavarja. Minél jobban zavarja, annál nagyobb a dielektromos állandója."
[A dielektromos állandót ε-nal (epszilonnal) jelölik, dimenziója As/Vm, azaz Amper*szekundum / Volt*méter - S. A. megjegyzése.]
A számszerű értékek: levegő 1; pvc 4-6; polietilén vagy polipropilén 2,3; teflon <2; polietilén, de habosítva 1,6. A fémek dielektromos állandója igen nagy - és hadd interpretáljam ezt a tényt úgy, hogy eszerint bárminemű sodrott kábel szálai egymás elektromágneses terében húzódnak! (Olvasmányaimban már többször is találkoztam ezzel a sejtéssel: a sodrott kábel sosem teljesen egynemű. Az elemi szálak körül lehelletnyi oxid- vagy szulfidréteg húzódik, és már maga az a tény, hogy a kábelnek szerkezete van, megengedi, hogy tranziens körülmények között a kábelszálak bizonyos mértékig önálló életet éljenek.) "

Érdekes módon - de ezek szerint egyáltalán nem véletlenül - a csupasz, szigetelés nélküli IC- és hangfalkábelek okozták anno a legdrámaibb változást (legtöbb esetben javulást) az addigi hangzásban.

Van itt valaki, aki ilyen kábel(eke)t használ?

[ Szerkesztve ]

(#81576) bkercso válasza Satellite (#81575) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyszerű: húzd szét a kábel ereit egymástól 1cm-re és levan a gond! Ez olyan, mint a levegőszigetelés.

hadd interpretáljam ezt a tényt úgy, hogy eszerint bárminemű sodrott kábel szálai egymás elektromágneses terében húzódnak!
Hű! Ez egy zseni! ;]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81577) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Volumio-t használóktól kérdezném, hogy Nektek a YouTube plugin működik, Yt-os zenéket tudtok lejátszani?
Nekem egyik hétről a másikra nem játszik le a plugin semmit sem...

(#81578) válasza Irmscher 353 (#81577) üzenetére



senior tag

Nekem van amit lejátszik, van amit nem

(#81579) makinen


makinen
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A stereo rendszeremet fejlesztgetem egy ideje, de csak amolyan "szegényember" módra. Korábban egyszerű asztali DVD lejátszóval + 5.1-es házimozis erősítővel hallgattam a CD-imet.
Tavaly vettem egy használt Sony CD játszót (CDP-XE220), most pedig zenehallgatás céljára nézek erősítőt (mivel szinte mindenhol azt olvasom, hogy házimozis erősítővel nem lehet zenét hallgatni).
Nem tudok sokat rászánni (max 20e körül), nyilván most is használtban gondolkodom, így az alábbiakat néztem ki:
- Onkyo A-9211
- Sony TA-FE310R
és még néhány, hasonló kaliberű.
Kérdéseim:
- érdemes ilyen árfekvésben és ilyen korú és teljesítményű erősítőkkel próbálkozni? Azaz lesz-e javulás (vagy inkább változás) a házimozis erősítő minőségéhez képest? Ha a hangzásbeli különbség csak magasabb minőségű eszközökkel jelentkezik, akkor sajnos maradok a jelenlegi 5.1-es erősítőnél.
- Mennyire számít ebben az "alsó alatti" kategóriában a hangfalkábel minősége? Eddig csak egyszerű, mezei, alap "piros-fekete" kábelt használtam. Javíthat a minőségibb kábel a hangzáson, vagy ez is inkább csak "felsőbb körökben" hallható?
Nem diszkó-, és más tucatzenét hallgatok rajta, hanem (számomra legalábbis) minőségi zenét, amik igényelnék a jó hangvisszaadást, tele van a hangszerelésük olyan zamatokkal, amiket nem volna jó elveszíteni... (Mike Oldfield, Enigma, JM Jarre, Anima Sound System...) :)
(Magasabb minőségű audio anyagokhoz (24/192) pedig Sony BD lejátszót használok.)

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#81580) bkercso válasza makinen (#81579) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen hangfalaid vannak? Ha valami "műa." 5.1, akkor szerintem azt kellene venni először.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81581) makinen válasza bkercso (#81580) üzenetére


makinen
csendes tag

Nem az 5.1 rendszer hangfalait használom sztereóra. Hitachi kétutas bassreflexes és Quadral háromutas hangfalam van.

(#81582) bta1 válasza makinen (#81579) üzenetére


bta1
őstag

Nem túl nagy teljesítményű használt erősítőből óriási a kínálat. Miért érnénk be 20eFt-ért "húszezer forintos kaliberrel"?
https://www.jofogas.hu/baranya/Denon_PMA_260_integralt_erosito_130_Watt__76035441.htm
Természetesen nem 130W - az a felvett teljesítmény, mindenesetre a szöveg jó alkualap:)> "Soknak tűnt a 100W++, ezért megnéztem a gugliban, csak 2x35W :o" :D

[ Szerkesztve ]

(#81583) bta1 válasza makinen (#81581) üzenetére


bta1
őstag

Ha jó hangot akarsz, ezeket is le kellene cserélni. Csakis ezután lesz nyilvánvaló minőségi ugrás az erősítőcsere.

(#81584) bta1 válasza Satellite (#81575) üzenetére


bta1
őstag

"Van itt valaki, aki ilyen kábel(eke)t használ?"

Mi tart vissza, hogy kipróbáld? :))

Egyébként volt, mégpedig rendesen kiépített. Olvasni sajnos már akkoriban se nagyon tudtak a népek: úgy hitték, majdnem olyan jó lesz szigetelt MCU hangszóróvezetékekkel is.De legalább nem tették próbára az erősítőjük rövidzárvédelmét (már amelyikben van).

Nálam a kétségbevonhatatlan előnyeivel együtt sem vált be.

D.L. régóta nem saját készítésű kábeleket használ, de nem is Kondo AN-V ezüstöt, amire az utolsó 4D cikkeiben sejtelmesen hivatkozott, hanem Naim kábeleket. Még az ösvény középső szakaszát is Powerline-ra cserélte jobb híján. Legalább ennyire figyelemreméltó, hogy bár alapvetően még mindig cső- és analógpárti, esze ágában sincs analóg lemezjátszóra költeni, vagy a Naim rendszeréről valami csöves erősítősre "továbblépni".

A manapság érvényes álláspontja:

Annak idején nagyon sokat kísérleteztünk, és mint búcsúbeszédemben kissé általánosítva megfogalmaztam, "elkövettük az összes lehetséges szamárságot, hogy ne másoknak kelljen elkövetniük". Ezekért természetesen én vagyok a felelös egy személyben, és örülök, hogy most, tíz év után a Hifi Piac jóvoltából konkrétan is kiigazíthatom két lényeges tévedésemet (ha még érdekel valakit).
Az egyik a kábelekre vonatkozik. Fenntartva természetesen, hogy bármilyen drótnak megvan a maga jellegzetes hangképe, vissza kell vonnom összes nézetemet az odahaza kivitelezhetö kábelkonstrukciokról. Ez mind tévedés volt. Maradjunk szigorúan a gyári kábeleknél. (Tudnunk kell azonban, hogy a használt kábel eladhatatlan, és az idök végezetéig a nyakunkon marad. Legyünk hát óvatosak, ne tartsuk a megtakarított pénzünket kábelben")

Nem ártana berakni a topik előszavába, közvetlenül a HFM ajánlás mellé.

(#81585) makinen válasza bta1 (#81583) üzenetére


makinen
csendes tag

A hangfalakat egy és két éve vettem, harmadik hangfalra most nem költenék egy ideig. Mi a baj ezekkel és milyenre kellene cserélni?
Néztem én is olcsó, de komolyabb erősítőket, de azokkal a távolság a probléma, kipróbálás nélkül nem szívesen veszek használt műszaki cikket. De ezek szerint lehet látatlanban beruházni ilyesmibe...

(#81586) bta1 válasza makinen (#81585) üzenetére


bta1
őstag

Ez a kis "komolytalan" Denon oda/vissza buszozás költségével együtt sem drága (ha netán van valami komolyabb hibája, akkor persze buktad az utazást). Dupla áron is nehéz egyértelműen jobbat találni.

A hangsugárzó keményebb dió, most hirtelen csak eladottat találok: http://www.vatera.hu/advent-maestro-allo-amerikai-hangfalpar-2588861315.html

(#81588) bta1 válasza #71562240 (#81587) üzenetére


bta1
őstag

"például az Alisca Black Line termékvonalban alkalmazott szövet szigetelés és az azt átitató "szurok" (valamint az 1, 2, 3, vagyis kevés számú és egymástól minél jobban elválasztott vastag, tömör vezetőér) elsősorban éppen ezen dielektromos állandónak nevezett jelenség kiküszöbölését célozza"

Akkor hogyan is állunk a fizikai paraméteres "megmagyarázhatósággal"? :))
A különbejáratú(?) spekulációm szerint, ha egyszer egy zseniális és elkötelezett kutatócsoport tényleg "lemenne a kvantumszintekig", és így találná meg a vonatkozó összefüggéseket, csak nevetnénk mindezeken, beleértve a szigetelőanyag dielektromos állandójára való hivatkozást. Másrészt óriási módszertani hiba kizárólag a kütyüket vizsgálni. A zenehallgatás folyamatának alapvető része az emberi érzékelés - különben értelme sem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#81589) bkercso válasza #71562240 (#81587) üzenetére


bkercso
nagyúr

Két hegedű hangspektruma más. A spektrumanalizátoron ez látható. Időben is másképp csengenek le a hangjaik.

Az RCA-kábeleket viszont eddig nem sikerült kimérni tudtommal. Az $1-os kínai vacak is 0,0004%-os trozítást mutat, amikor épp nem érintkezéshibás, de ez is a hangkártyám torzítása, nem a kábelé.

A kvantumjelenségeket meg végképp nem kellene idekeverni, mert csak szószaporítás/ködösítés. (Nem a ködösítéstől megy előre semmi.) Szobahőmérsékleten és átlagos konstrukciót tekintve kiátlagolódnak, így már nem hívjuk őket kvantumjelenségnek. Pl. a csatlakozóknál alagutaznak az elektronok, de erről nem szoktunk megemlékezni, csupán egy átmeneti ellenállással jellemezzük a csatit, mert az ellenállása ohmos.
(Nem átlagos konstrukció pl. egy félvezető chip.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81590) python1


python1
veterán

Üdv!

Nos most nyílt lehetőségem A-B-A tesztelésre tápellátás-szűrés tekintetében.

A szereplők Arcam processzor, erősítő CAV A8M ,forrás CA stream magic 6 táp generálás APC smart ups 750.
Asszonnyal végeztük a tesztelést,akiről tudni kell,hogy szinte "denevér" hallással rendelkezik,semmiről nem tudott csak hallgatnia kellett a zenét. Azt mondta egy hajszállal jobb vele zenét hallgatni mint nélküle,most azt nem említeném,hogy amúgy sem tetszik a rendszerem hangja neki,mióta egy ismerősnél jártunk,de egyébként sem volt elégedett vele.
Egyelőre valóban hozott,igaz csak kicsit,amit én is alátámasztok,de minden tag kap majd ilyen forrást.

Ja igen,egyelőre csak a processzor és a forrás kapta meg a tápolást,a nagy APC-t még nem kötöttem be az erősítő elé.

[ Szerkesztve ]

(#81591) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!

Két Magnat 5.0 rendszer közül,melyik a jobb vétel? A Vector Needle vagy a Monitor Supreme 800?

A teljesítmény nem, csak a hangminőség számít.

Köszi

(#81592) bta1 válasza #46129152 (#81591) üzenetére


bta1
őstag

"Két ... 5.0 rendszer közül,melyik a jobb vétel?"

Ez itt nem házimozis topik, hanem hifis :))

(#81593) adodaniel


adodaniel
őstag

Nem tudom mennyire megy itt az analóg vonal, de azért felteszem a kérdést: a Heed Questar MM phonoval mi lehet kb azonos szinten és árban? Próbálom vadászni, de nem nagyon vannak most eladók, így lehet megpróbálnék mást. Köszi.

(#81594) OPiiPO válasza #46129152 (#81591) üzenetére


OPiiPO
addikt

ezt a topicot tudnám javasolni ;)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81595) #46129152 válasza OPiiPO (#81594) üzenetére


#46129152
törölt tag

Akkor csak mint a két álló hangfalra tenném fel a kérdést!
Igazából zenére, sztereóban lenne használva.

(#81596) migabi24 válasza #46129152 (#81595) üzenetére


migabi24
nagyúr

azt még nem írtad mennyit adnál ezekért, mert a használt piacon nem csak ez a 2 fajta szett van eladó😀

(#81597) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Valakit érdekel kábelcsere esetleg? :)

Oyaide Neo d+ Class B TRS 3.0m ből van két pár, ezt cserélném 4 hasonló árkategóriájú XLR-XLR kanócra.

(#81598) Ear001 válasza bkercso (#81589) üzenetére


Ear001
addikt

Kicsit talán kemény kezű vagy a kvantumjelenségekkel. Manapság használják már a szaglás, a fotoszintézis magyarázatánál, miért pont szegény reprodukált zenelejátszást zárod ki ilyen következetesen? Azt is csak mostanában kezdték vizsgálni, mivel nincs rá érzékszervünk, hogy bizonyos terek hogy hatnak ránk. Valami van, egyelőre ennyit tudunk.

(#81599) #46129152 válasza migabi24 (#81596) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ez mind a kettő 50.000 lenne.

(#81600) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Van valakinek véleménye, tapasztalata MF M3i erősítőről?
Kb. 25 nm-en használnám, zenében mindenevő vagyok.

Tudom, hogy a meghallgatást ez nem pótolja, de csak segít!

Köszönöm a válaszokat előre is!

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.