Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82601) emvy válasza AMDFan (#82596) üzenetére


emvy
nagyúr

Dynaudio X14A volt a kozvetlen elod. Azt eladtam, mert nem volt hely. (Most halkan rohogsz, tudom.) Azert lett ez, mert igazabol be akarom fejezni az egesz cucc-cserelgetest, es mar mar temaban is bejott, hogy veszek valamit, ahonnan mar (nekem) nem ingerel a tovabblepes sehova.
Szoval most kell egy uj szoba. (Meg mindig rohogsz.)

while (!sleep) sheep++;

(#82602) AMDFan válasza emvy (#82601) üzenetére


AMDFan
addikt

Kíváncsi leszek mit szólsz majd a Genelechez :)
Mivel a 8350 DSP-s szerintem sokkal jobban fogja majd bírni az akusztikai nehézségeket.
De ha már szóba jött, megoszthatnád a tapasztalataidat.
Nézegettem ezt az új sorozatot, de sosem volt világos, hogy hogyan működik a technika. Az OK, hogy a 8350 képes a DSP-re, van rajta digit bement, és ethernet csati is. De ha jól sejtem, akkor ahhoz, hogy az egész mérőmikrofonos DSP-s buli működni tudjon, ahhoz külön meg kell venni a mikrofont is és a szoftvert is a genelectől. A hangerőszabályzó is külön komponensként megvásárolható?

(#82603) válasza emvy (#82595) üzenetére



senior tag

:Y

(mondjuk lehet én is itt kötök ki valahol.. )

[ Szerkesztve ]

(#82604) fehér_ember válasza emvy (#82595) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez igen. :K
A korrekciós cucc nélkül is biztos nagyon jó lehet.

Azt viszont kicsit fura számomra hogy valaki aki fel van háborodva a kábel árakon, ennyit ad monitorsugárzóért. Persze úgy is lehet javítani ha a kábel ár többszöröséért tesszük bele a doboz fejlesztésbe vagy ha inkább dsp-zünk :P

(#82605) emvy válasza AMDFan (#82602) üzenetére


emvy
nagyúr

Az okos szobakorrekcióhoz valóban kell az extra cucc, de az csak addig, amíg beállítod, utána el lehet tárolni a beállítást. A saját hangerőszabályozás az csak úgy működik, ha fut a szoftver, egyelőre ez nem lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#82606) emvy válasza fehér_ember (#82604) üzenetére


emvy
nagyúr

Sosem voltam felháborodva a kábelek árain. :)

Egyébként tényleg nem volt kevés (bár messze nem bolti áron vettem), viszont kiszámoltam, hogy így is kevesebb lesz, mint egy hasonló szintű DAC+erősítő+előfok+hangfal kombó.

while (!sleep) sheep++;

(#82607) AMDFan válasza fehér_ember (#82604) üzenetére


AMDFan
addikt

Kinek mi a fura. Én is egyszerű Klotz kábelekkel kötöttem be a 8050-et anno. Próbáltam jó drága Furutechel is, de nem hallottam lényegi különbséget. A szobaakusztikán minden esetben lényegesen több megy el mint a kábeleken. Az APS-t is bekötöttem most kétféle kábellel, lényegi különbség zéró, ellenben ha 15-20 centivel előrébb vagy hátrébb tolom a falhoz képest, komoly különbség van a hangképben.

(#82608) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

A Pro-Ject Maia DS-t ismeri valaki? Mi a vélemény róla? Van annyira "jó", mint amit az eredeti ára alapján gondolna az ember? Mondjuk egy Marantz PM7005, CA CXA60/80 vagy Vincent SV500-hoz viszonyítva?

Illetve lenne egy teljesen láma kérdésem. Ha van egy 24/96-os DAC és küldök rá egy 24/192-es hangfájlt. Akkor mi történik? Magától lekonvertálja? Vagy csak egész egyszerűen nem szólal meg? Tudom, konvertáljam le a forrás eszköznél. De, ha ez nem történik meg, akkor mi lesz a végeredmény?

Üdv!
H

(#82609) seadrone válasza Ear001 (#82576) üzenetére


seadrone
őstag

5, azaz öt lemezem van

de azért ez természertesen ez a szám nőne

ha az a lemezem lenne csak, amit először vettem, akkor is vennék cuccot :D

[ Szerkesztve ]

(#82610) Ear001 válasza seadrone (#82609) üzenetére


Ear001
addikt

Ha akarsz venni lemezeket, akkor áldozz a lemezjátszóra is. A beépített phono fokozat csak a legolcsóbb, leggagyibb lemezjátszók sajátja. A legkisebb modell, ami fenntartásokkal, de talán még ajánlható, az az Audio Technica AT-LP5.

(#82611) seadrone válasza Ear001 (#82610) üzenetére


seadrone
őstag

tudtam, hogy maga a lejátszó is 100 felett lesz : )))))

no offense, de agyfaszt kapok, hogy egy lemez meghallgatásához 250 e ft kell, komolyan vicc kategória, nehogymá ne lehessem 100ból cuccot összetenni, ha hangfalam pl van

A beépített phono fokozat csak a legolcsóbb, leggagyibb lemezjátszók sajátja.

hát akkor mit keressek, ha nem phonot? mások azt mondják, hogy olyat keressek ami phono-s

[ Szerkesztve ]

(#82612) #56474624 válasza seadrone (#82611) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem értem, miért kérdezel itt, ha úgyis mindegy a hangminőség. Ha meg nem mindegy, akkor teljesen korrekt válaszokat kaptál eddig. Ennyi pénzből használt játszik csak, ha érdekel a minőség is valamennyire (csodát ne várj azért ezen a szinten). Ha nem, akkor meg kapsz tízen-, húszonezrekért olyat, ami csak lejátssza valahogy a lemezeid.

[ Szerkesztve ]

(#82613) seadrone válasza #56474624 (#82612) üzenetére


seadrone
őstag

nem értek hozzá, ezért is kérdezek, azért sokat lehet itt tanulni, és szívesen veszem a válaszokat, még ha a válaszomban nem is mindig ez tükröződik :)

nem vagyok vájtfülű, 4k, és lossless távol van tőlem, de azért mégsem nagymamám lejátszóján szeretném hallgatni a zenét.

100.000 ftot szánnék lejátszóra plusz erősítőre, használt is lehet, ebben sincs megkötésem, szóval rugalmas vagyok, de pénzben elsőre csak ésszel :)

(#82614) dni válasza Speeedfire (#82580) üzenetére


dni
őstag

Nem rég át is vettem a kábelt. Végül a 6mm-est választottam, remélhetőleg ez is be fog férni a hangszóró és az erősítő termináljába. Ha nem akkor marad a villás csati és a banán dugó. :)

(#82615) Speeedfire válasza dni (#82614) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem is 6-os van az otthoni hifinél. :K Igaz nekem banán dugóval van összekötve. Bár emiatt itt sokan meg is köveznének.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#82616) autox3c válasza autox3c (#82570) üzenetére


autox3c
tag

Erre valaki?
Hangfal vsz Dali zensor 1 lesz.
Erősítő kapcsán az onkyo szerintetek jó hozzá? Más esetleg hasonló feature szettel?

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#82617) Kölönte válasza autox3c (#82616) üzenetére


Kölönte
kezdő

A KEF-ből kiszerettél?

(#82618) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

avx-re nem tudok regelni

mikor oldják ezt fel, hogy szokott lenni?
köszi

Az adminisztrátor jelenleg nem fogad új tagsági regisztrációt.

(#82619) sony309 válasza seadrone (#82618) üzenetére


sony309
őstag

Volt egy "támadás"/zsarolás és azért van!

S3x, hifi & rock and roll

(#82620) Orgi válasza Orgi (#82555) üzenetére


Orgi
őstag

Sziasztok,

a pár napja feltett kérdésemet egészíteném ki, hátha tudtok tapasztaltabbként tanácsot adni. Szóval használt cd lejátszót keresnék, lélektani határ kb 50.

Próbáltam körülnézni a használt piacon és ezeket találtam, ezek közül van olyan, ami a véleményetek szerint jó vétel ebben a kategóriában?

Myryad z110

Marantz cd63-MKII

Marantz cd6002

CA Azur 640c

Marantz cd72-mkII

Az erősítőm egy Korsun KS-99, a hangfal Dynaudio Contour 1.1.

Előre is köszönöm szépen a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#82621) dni válasza Speeedfire (#82615) üzenetére


dni
őstag

Milyen előnye van a nagyobb keresztmetszetű 6mm-es kábelnek a 4mm-essel szemben (ilyen relatíve rövid 2,5m-es hossz esetén)?

(#82622) emvy válasza dni (#82621) üzenetére


emvy
nagyúr

Jobban lehet vele hegeszteni. 4 mm-es kabellel biztonsagosan max. egy 5 kilowattos hangfalat lehet meghajtani, 6 mm-essel akar egy 15 kilowattos is elzenelget.

;]

while (!sleep) sheep++;

(#82623) Speeedfire válasza dni (#82621) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elvileg szellősebb a hangja a 6-os kábelnek. Én ezeket találtam használtam jó áron.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#82624) Dorian válasza Speeedfire (#82623) üzenetére


Dorian
félisten

Elvileg miért?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82625) emvy válasza Dorian (#82624) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert vastagabb, es tobb benne a hely. (Egyebkent viccen kivul, ez hasonlo ahhoz, amit lentebb irtam, az ezustkabelnek csillogobb a hangja, a titan domsugarzo karcosan szol, a textil puhan, a diofa hangfal melegen szol, a negyven kilos erosito meg nagyobbat ut.)

Komolyra forditva a szot: praktikusan semmifele altalanos elonye nincs a 6 mm-es kabelnek a 4 mm-eshez kepest.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#82626) Just486 válasza emvy (#82625) üzenetére


Just486
senior tag

A diófánál már csak a pálmafa szól melegebben, nem? :DDD

That unconquered country we call the future.

(#82627) fehér_ember válasza emvy (#82625) üzenetére


fehér_ember
addikt

Érdekelne milyen ezüstkábeled volt és milyen másiknál szólt "csillogóbban"?
A negyven kilós erősítődet milyen dobozokkal hallgattad?
Pontosan milyen 6 és 4 mm²-es kábeleket hasonlítgattál és milyen rendszeren?

(#82628) emvy válasza fehér_ember (#82627) üzenetére


emvy
nagyúr

Elkepzelem, hogy Bajnokpityu ram szol, szoval abbahagyom. :)

while (!sleep) sheep++;

(#82629) Speeedfire válasza Dorian (#82624) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Most csak kötekedni akarsz? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#82630) bkercso válasza dni (#82621) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kisebb az ellenállása a vastagabb kábelnek, így az áram kisebb feszültséget ejt rajta, vagyis kisebb a torzítás. A hangszórónak ugyanis adott "alakú" feszültség kell, ehhez azonban más "alakú" áram kell, ami a hangszórót rákényszeríti a helyes mozgásra (hívjuk damping-áramnak). A kábelen damping-áram által ejtett feszültség nem része a jelnek, azaz torzítás.

emvy: De jó, hogy van egy újabb trollunk!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82631) Ribi válasza bkercso (#82630) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk itt nem árt megemlíteni, hogy sok erősítő kimenetén is van 0,2-0,5 ohm ellenállás ami nagyságrendileg több mint amit a kábel képvisel.

(#82632) emvy válasza bkercso (#82630) üzenetére


emvy
nagyúr

Legyszi ird le, hogy mennyi a kulonbseg az ellenallasban.

while (!sleep) sheep++;

(#82633) bkercso válasza emvy (#82632) üzenetére


bkercso
nagyúr

A múlkor linkeltem egy cikket, abban -80dB körül mérték a hibafeszültséget. Igen, kevés, de más torzítások is hallhatóak zenével, amik periodikus jellel csupán ekkorák. Meg kell nézni a tapasztalatokat duplavakteszttel.

Egyébként nem biztos, hogy ebben jobb a vastagabb kábel, mert ezt a kettős kábelezés pont megoldaná, de állítólag az nem hoz annyit hangban, hogy megérje. Csak más lehetőséget meg most nem látok.

Ribi: 0,5ohm óriási! 4 ohmos hangfalnál a teljesítmáény tizede menne el a csatlakozón. 20-100mohm reálisabb, a méréseim szerint is.
Szerk.: bocs, kimenetet írtál! Ha az emmiterellenállásra gondolsz, annak a hatását a visszacsatolás kiejti, szóval az nem okoz keletkezik hibafeszültséget.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82634) nLali


nLali
senior tag

Bkercso egyik írásában volt róla szó, hogy a hangváltó, mikrofóniát kerülendő, jobb helyen van dobozon kívül. Erről van másnak is tapasztalata? Nálam tömőanyag takarja a váltót, de biztos így is rezonál szépen. Aki kívülre helyezte a váltót, az hogyan oldotta meg szépen a kábelek elvezetését? Kiszerelt csatlakozó panel helyére kell valami, hogy ne luk legyen.

(#82635) bkercso válasza nLali (#82634) üzenetére


bkercso
nagyúr

A töltőanyag nem fogja meg a nyomáshullámokat.
Teheted dobozba is a váltót és úgy a hangfalba. Vagy ráborítasz egy fadobozt.
1cm-es lyuk nem tragédia, bár azt is le lehet tömíteni hangszórótömítővel vagy egyébbel.
A tekercseket is le lehet önteni szilikonnal, hogy ne mikrofóniázzanak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82636) emvy válasza bkercso (#82633) üzenetére


emvy
nagyúr

Az erosito, kabel, csatlakozok, hangvalto egy komplex impedanciat alkot, tehat azt mondani, hogy 0.001 Ohm kulonbseg altalaban veve ilyen vagy olyan kulonbseget okoz, abszolut lehetetlen es ertelmetlen. Elhiszem, hogy a frekvenciamenetben okozhat -80 dB-es kulonbseget, de hogy ez 'szellosre' forduljon le 'altalaban', azt nem tartom ertelmesnek.

while (!sleep) sheep++;

(#82637) Ribi válasza bkercso (#82633) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja arra gondoltam, de közben én is rájöttem :)
4mm2 drótból egy 5m-es elvileg 20mohm. Ez már viszonylag kevésnek tűnik.
6 és 4 közötti különbség 5m esetén meg 7.5mohm kb.

[ Szerkesztve ]

(#82638) Mathiask válasza bkercso (#82635) üzenetére


Mathiask
senior tag

Mekkora ez a hatás? Mármint hogy a tekercs, vagy kábel mechanikai rezgése, elektromos jellé alakul a tekercsben, kábelben?

(#82639) Dorian válasza Speeedfire (#82629) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, érdekel az elvi háttér, amit írtál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82640) dgyuri0123 válasza bkercso (#82630) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt VDC 268-502-000 és 506-os kábelem egy időben. Mikor "visszamentem" sztereóra, alaposan kiveséztem mindkettőt, hogy mégis melyik maradjon kettejük közül. Nekem az 506-os (6mm2-es) kábel jobban tetszett/tetszik, mert nyugodtabb, teltebb hangú kábel, mint a 2,5mm2-es. Hogy 4 és 6mm2 között mekkora lehet a különbség nem tudom, de biztosan van legalább nüansznyi. Szerintem.

"csak a zene van"

(#82641) Speeedfire válasza Dorian (#82639) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Amit bkercso is írt fentebb. A vastagabb kábelen kisebb a feszültség esés. De, mint írtam azért vettem ezt, mert ez volt jó áron. 4/6 mm2-t kerestem alapból is, 2*4m 6-os lett. Nekem tetszik a hangja.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#82642) Dorian válasza dgyuri0123 (#82640) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor most teltebb vagy levegősebb a vastagabb? :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82643) bkercso válasza Mathiask (#82638) üzenetére


bkercso
nagyúr

Van mikrofónia, a tekercsnék elvileg is lehet hallható, kábelnél csak, ha erővel a földhöz csapod. Gyakorlatban nem tudom.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82644) Tamoo válasza dgyuri0123 (#82640) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem van 4-es is 6-os is, de tuti nem tudnám megkülönböztetni, pedig még a dugó is más. :D

(#82645) dgyuri0123 válasza Dorian (#82642) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A 6mm2-es nyugodtabb, melegebb hangú, mégis jobb a felbontása. Mivel tiszta hangú kábel, szerintem több levegője marad. Kb. röviden.

De ha ragaszkodunk hozzá, akkor teltebb, vaskosabb, ennek ellenére levegősebb. :)

(#82644) Tamoo.: Ismerem a véleményedet. :) Párszor beszéltünk ilyesmikről. Amit én "soknak" vélek, azt más meg sem hallja. Hónapokig "szórakoztam" a két kábellel, nehogy a végén azt adjam el, ami (szerintem) a jobbik. Nekem ez lett a végeredmény az én rendszeremben.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#82646) Eugene Roe válasza Tamoo (#82644) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Lehet a dugó pont kiegyenlíti a két kábel közötti különbséget :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#82647) bajnokpityu válasza Dorian (#82624) üzenetére


bajnokpityu
félisten

6os után a 4es tényleg kevesebbet ad. A PC mellett6osat használok, és amikor megcsináltam a mozit, akkor kimaradt 2x3méternyi 4es, és bekötöttem. Persze lehetett járatás hiánya is, de én nem vettem észre ennél a tipusnál járatással változó hangot.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#82648) Dorian válasza bajnokpityu (#82647) üzenetére


Dorian
félisten

Járatás: 1-2 nap volt, mire a mélye teljesen kialakult lineárisra: 1, talán 1,5 dB-t is erősödött.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82649) Tamoo válasza dgyuri0123 (#82645) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyok "süket", hallom hogy pl. az Oehlbach jobb-tisztább, ha tudtam volna még értelmes áron venni, akkor már nem is lenne nálam vdc.

Dorian: Neked most Nuprime udsd van a Hivox előtt?

[ Szerkesztve ]

(#82650) Dorian válasza Tamoo (#82649) üzenetére


Dorian
félisten

Igen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.