Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81951) krichd1 válasza bkercso (#81950) üzenetére


krichd1
addikt

Biztos van benne még potenciál. ;]
Ha gyárilag tényleg jót akarsz, akkor Hypex NC400 kit, viszonylag drága, de tényleg jó. Ribbon panelsugárzót is könnyedén hajt és tiszta hangja van (ez nem mindig előny :D ). NAD M22-ben is ennek a módosított verziója van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#81952) krichd1 válasza krichd1 (#81951) üzenetére


krichd1
addikt

Van már NC500 kit is, ilyet még nem hallottam, de már tervben van a beszerzése az új DSP-vel együtt. Magnepan MMG, 3.7i már nagyon várják. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#81953) bajnokpityu válasza krichd1 (#81951) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dynoval hallottam M22-t, nem volt jó páros. persze a dyno kevés erősítővel jó páros.

4x100Wos Sure panelem nekem is volt, az volt az első erősítő, ami képes volt meghajtani a lavórokat az italautómatában. egy laptoptáptól ment 18Von, miközben a 100Wját 30Vról tudta volna. és még így is volt benne kakaó. Azért a mélyen kívül más előnyére nem emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81954) bkercso válasza krichd1 (#81951) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt olvastam, hogy az Anaview-t jobbnak mondják a Hypex nCore-nál...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81955) bkercso válasza bajnokpityu (#81953) üzenetére


bkercso
nagyúr

egy laptoptáptól ment [...], a mélyen kívül más előnyére nem emlékszem
Nem is csodálom! :) A legjobb erősítő is csak úgy szól, amilyen a tápja és a csatolókondenzátora. Az én Sure-panelemen elég volt ezeket helyre tenni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81956) krichd1 válasza bajnokpityu (#81953) üzenetére


krichd1
addikt

Nagy Dynaudio hangdobozokat még semmivel nem hallottam olyannak, ami indokolná az árcédulájukat, vagy a hírnevüket, ezért sem mentem soha abba az irányba.

(#81954) bkercso: Nem tudom hol olvastál ilyet, nem egy kategória a kettő (2300 széria). Bár én is olvastam már olyat, hogy valami gagyi kínai erősítőt is jobbnak tartottak nCorenál. DIY oldalakon rengeteg a hülyeség és a süket önigazolás.
NC400 mivel egy nagy felbontású, őszinte hangú erősítő, egyben analitikus is, így nagyon hamar kidobja az előtte levő rendszer gyengeségét, így ez is tud idegesítően, teljesen zeneietlenül szólni, főleg rossz hangdobozokkal. UcD180HG jóval megbocsájtóbb és olcsóbb is, általános igényeknek jobban megfelel.
A tervem az NC500-al a kettő ötvözése, vagyis pontosabban mivel az NC500-ban cserélhető a műveleti erősítő, így lehet valamennyit hangolni rajta. Bár utálok opampokkal szórakozni, néhány csereberéje azért nem árt meg. Azután meg majd lehet DSP-vel korrigálni. Az egész projekt már csak idő kérdése, az nem nagyon van. Lehet nem lesz jó, aztán minden marad a régiben, a 3.7i is viszonylag új szerzemény, azzal se nagyon foglalkoztam, pedig kéne neki támasztó keretet építeni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#81957) krichd1 válasza bkercso (#81954) üzenetére


krichd1
addikt

Ha az AMS1000-2600 és NC400 került összehasonlításra, akkor van értelme a dolognak. A 2600 annyival jobb, hogy valamivel megbocsájtóbb, cserébe kicsit fedettebb. Az közepes Anaview dolgok Hypex ucd szinten vannak nagyjából.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#81958) bkercso válasza krichd1 (#81956) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csodálkoztam is...
Szerintem az enyém (kompozit) is hasonló hangú a maga >200dB-es nyílthurkú erősítésével. Majd még hallgatom összefelé a 3116-tal, csak legyen kész a 2.1-es előfokom...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81959) bajnokpityu válasza krichd1 (#81956) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyetlen erősítővel hallottam én jól szólni, egy 200W körüli rogue csövessel. De azzal nagyon jól szolt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81960) fehér_ember válasza krichd1 (#81951) üzenetére


fehér_ember
addikt

"tiszta hangja van (ez nem mindig előny :D )"

De, a tiszta hang az mindig előny, mert úgy kerülhetünk legkönnyebben képbe; úgy állapíthatjuk meg legegyszerűbben hogy mi milyen.
Miután nagyjából rendbetettük a dolgokat, legfeljebb visszatérünk a szerethetőbbhöz :D

(#81956) krichd1
Sajna nagy Dynókat még nem halottam, de novemberben ezek elég neutrálisan szóltak. (igaz már annyira sietősbe voltam, hogy még a típust is elfelejtettem megnézni :B ) Viszont egy évvel előtte, nagyon mélyorientáltak voltak a kiállított kicsit nagyobb monitorjaik; mondjuk nem biztos hogy a dobozok hibája volt.
Vajon egy ilyen Audience 82-es milyen lehet

[ Szerkesztve ]

(#81961) bajnokpityu válasza fehér_ember (#81960) üzenetére


bajnokpityu
félisten

És a szerethetőbb nem biztos h tisztább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81962) fehér_ember válasza bajnokpityu (#81961) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen, nem feltétlen szükséges hogy az legyen. De rendbetenni a dolgokat a tisztább hangúval biztos egyszerűbb. Persze egy hifista nem biztos hogy ezek után visszatér a szerethetőbbhöz.

(#81963) Ba cy lus
Hát most én is úgy vagyok, hogy az AVC-A1D-vel könnyebb megállapítanom a különbségeket pl. kábel és kábel között is mint az RX-V3800-assal, de még nem tudom melyik is a jobb számomra :)

[ Szerkesztve ]

(#81963) #56474624 válasza fehér_ember (#81960) üzenetére


#56474624
törölt tag

A tiszta hang akkor ér valamit, ha összeáll zenévé a produkció. Ha nem, akkor csak demózni, parasztvakítani lehet vele.

(#81964) dgyuri0123 válasza bajnokpityu (#81961) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon így van. És ha választanom kéne, inkább legyen szerethető...bár ugye ez is ízlés kérdése.

(#81962) fehér_ember: "Persze egy hifista nem biztos hogy ezek után visszatér a szerethetőbbhöz."
Dehogynem. Tudod, miért? Mert már nem a haverok előtt akar villogni, hogy milyen mocskosul analitikus a rendszer, hanem inkább zenét szeretne hallgatni... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81965) Borzika


Borzika
csendes tag

Üdv!
Valószínűleg nem a legmegfelelőbb topicba írok de hátha vki tudna segíteni.
Van egy vmv magic dacom amely sokféle beállítási lehetőséget kínál
16-24-32 bit ezeken belül 44100-192000khzig kínál választási lehetőséget, a mély 3-24 decibelig emelhető és még megadható hozzá mennyi Hz legyen. Ezekből, hogy lehetne a legoptimálisabban összerakni a beállítást? Egy ideje próbálgatom, de hátha van valakinek valami ötlete.
Illetve van még loudness eq is, ami állítható 2 lépésben egy csúszkán balra és jobbra (short és long).
Azt körülbelül értem mi a loudness funkciója de mi az, hogy short és long?.
Elnézést ha valakinek esetleg kiégettem a szürkeállományát ezekkel a kérdésekkel, de hátha tudtok segíteni :DDD A hangfal egyébként 2.0 a zenék, amiket meg hallgatok 320kbps mp3, flac, meg néha youtube a zenék stílusa is igen szerteágazó.

(#81966) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#81964) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem villogás miatt gondoltam, hanem egyszerűen nem tudom hogy inkább próbáljam megszokni a valószínűleg jobbat, vagy inkább térjek vissza a kicsit tán szerethetőbbre.
Ha adok magamnak időt hozzászokni a tisztábbhoz, akkor lehet hogy utána már nem is fog szerethetőbbnek tűnni a másik. Mindegy, majd az idő, vagy én :D eldöntöm.

[ Szerkesztve ]

(#81967) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#81953) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

persze a dyno kevés erősítővel jó páros.

Volt a40 dynom az nálam kicsi rotellal szólt (ra01), majd jött egy proceed amp2 végfok. Na az a páros nagyon jó volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81968) bkercso válasza Borzika (#81965) üzenetére


bkercso
nagyúr

Állítsd lineárisra, és csak akkor EQ-zz, ha hiányérzeted van. 24 bites kimenet elég, szerintem fölösleges nagyobb. Ha nem akarsz digitálisan hangerőt szabályozni, akkor még a 16 bites is.

Loudness halkan történő, de mégis dinamikus zenehallgatáshoz való. Próbálgasd, melyik tetszik! :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81969) bkercso válasza fehér_ember (#81966) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, melyik n hang van nálad, de csak úgy általánosságban az a tapasztalatom, h a jobbak sokszor a nagyobb visszvsatolás miatt jobban. (Ezt hangsúlyozzák pl. az nCorenál is.)
Ezek az erősen visszacsatolt erősítők viszont szerintem háklisabbak a táplálásra, és tudnak kellemetlenül torzítani, ami egy idegesítő álrészletességben nyilvánul meg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81970) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#81966) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Poénnak szántam, de annyi igazságtartalma van (nálam) hogy idővel nem éreztem szükségét a legintimebb részletek kihallásának, inkább hosszan hallgatható, a füleimnek kellemesebb tónusra váltottam.
Miért is? A felvételek jelentős része ugyanis (szerintem) kritikán aluli és egy analitikus, (túl)részletező, (túl)tiszta hangú, rendszerrel egy ilyen gyengébb minőségű felvétel meghallgatása számomra felér egy élve nyúzással. :) Tehát, ha nem akarok kizárólag néhány kiadó, néhány "audiofil" albumán "tengődni", inkább választom a középutat. Sarkítva és igen röviden. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81971) fehér_ember válasza bkercso (#81969) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem idegesítő álrészletesség az nincs, csak az egyik a másikhoz viszonyítva kicsit "lélektelenebb", csak eléd dobja hogy ez van, a másiknak meg mintha zeneibbnek tűnne a hangzása. De a nagy Denon-on is élvezhető a zenehallgatás, csak másképp adja.
Viszont a Denon-om ellentétben a Yamahámmal könyörtelenül megmutatja ha a "rosszabb ic" kábelem van, hogy az bizony sávhatárolt; azt is megmutatta hogy bizony a denon dvd lejátszóm saját dacja nagyon nem az igazi. Szóval annyival viszont biztos jobb, hogy több olyan dolgot is felfedezek, amik eddig más erősítőkkel fel sem tűntek. Szerencsére a legjobban preferált dolgaim ezzel is átmentek.

(#81970) dgyuri0123
A felvételek minőségét egy ideje már már tapasztalom, azzal nem tudunk mit kezdeni. Annyira nem fejleszthetünk vissza :)
Viszont arra is van esély hogy egy részletezőbb rendszeren, előkerülnek olyan dolgok, amik esetleg még hozzá is tehetnek egy eddig csak átlagosnak titulált felvételhez; persze ez csak a véletlen műve, de találkozni ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

(#81972) python1 válasza fehér_ember (#81971) üzenetére


python1
veterán

Ilyen ez,ahogy haladsz a jobb minőség felé,egyre jobban igényli a rendszer a jobb kábeleket.Szokj hozzá a valósághoz,gondolok itt arra,hogy minél közelebb kerülsz a valós zenei hűséghez..Nálam még az elején,próbálkoztam ilyen olyan színező kábelekkel korrigálni a fülemnek nem tetsző hangot,de ahogy lehetőségem nyílt egyre jobb kábelekhez kinyílt a világ,és már mást ítélek jobbnak.Természetesen a láncom többi eleme is folyamatosan fejlődik.

[ Szerkesztve ]

(#81973) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#81971) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hát, ja... :) csak kellene minimum két rendszer. Egy, amin a fedett, lapos zenéket hallgatod és még egy, amin meg a kissé "exhibicionista" zenéidet. A túlzottan szélsőséges hangzású felvételeket egy kalap alá hozni hangzásilag, jóformán lehetetlen.. szerintem.

"csak a zene van"

(#81974) krichd1 válasza fehér_ember (#81960) üzenetére


krichd1
addikt

Nem mindig olyan egyértelmű megállapítani, hogy mi a tisztább hangú eszköz, lehet téves következtetéseket is levonni.
Példával szemléltetve, ha a DT880 Pro elé teszel egy tiszta, nagy felbontású erősítőt, vagy akár egy teljes rendszert, ez a fejhallgató így borzasztóan szól. Ebből két következtetést lehet levonni, az egyik, hogy vacak ez a rendszer, mivel amivel eddig használtad, azzal jobb a végeredmény, vagy a másik, hogy pocsék fejhallgató a DT880 Pro, mehet a kukába (apróra). Nem feltétlenül az elsőt választanád.

(#81969) bkercso: A hozzá való Hypex táppal nem rossz az NC400, azzal nem nevezném álrészletezőnek (legalábbis én nem ezt nevezem annak), persze valószínűleg lehet nála jobbat csinálni. NC500-ban több potenciált gondolok, NC400-al olyan kedvelem is meg nem is viszonyban voltam, azért nem is vettem korábban. Illetve azóta a Hypex is fejlődött, a NAD M22-nél is volt nemrég egy frissítés, az újabb V2 modellekben már módosítottak pár dolgot. Annak még utána kell néznem milyen modulok vannak a M22 V2-ben, mert ilyet könnyedén tudok szerezni kipróbálásra, így nem kell vakon rendelni, csökkentve a csalódás lehetőségét.

(#81971) fehér_ember: Amit én nevezek álrészletességnek, az a tipikus fejhallgatós durva középmagas kiemelés, hangdobozoknál is elő szokott fordulni, bár általában kevésbe súlyos mértékben. Illetve van néhány elcseszett hangú DAC, erősítő, amire még szoktam mondani.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#81975) Dorian válasza dgyuri0123 (#81964) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor nem hifista, hanem zenehallgató. Persze ez kicsit sem baj. Az a kérdés, h a valóságot akarja hallani, v andalodni :) akar. Előbbi esetben nem ússza meg a jó minőségű hanganyagot és forrást, így áll össze a tiszta hang (tiszta) zenévé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81976) #56474624 válasza fehér_ember (#81971) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem idegesítő álrészletesség az nincs

Hogyne lenne. Polkaudio RTI-széria, főleg a polcsugárzók, de egy rakás másik példát lehetne mondani, amely úgy csinál, mintha nagyon magas minőségben meg "őszintén" szólaltatná meg a felvételeket. Pedig csak egy színezett hangú, teljesen irreális valami.

(#81977) fehér_ember válasza krichd1 (#81974) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tudom hogy vannak jobb fejesek is, de ez is hallgatható számomra. A furutech fejesem jobban tetszett, de műbőrt nem tudok elviselni a fülem körül. Persze jobb lenne fejesen is mégjobb minőségben zenét hallgatni, de a hangfalas rendszer nekem sokkal előbbrevaló. Talán majd veszek egy hifimant valami ebay-es, plüss párnával.

(#81976) Ba cy lus
Az említett két erősítőmről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#81978) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
A mélysugárzó az kifelé vagy egymással szembe kell hogy álljon?

(#81979) Dorian válasza Dorian (#81975) üzenetére


Dorian
félisten

Ráadásul kifejezetten tiszta és neutrális hangú, nagy felbontású az erősítőm, de simán hallgatok élvezettel 320-as mp3-at. Hiaba hallatszik a különbség, az nem bántó. Sok múlik a forráskészülék minőségén is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81980) python1 válasza #46129152 (#81978) üzenetére


python1
veterán

Attól függ,hogy mi van a közelében,de ha a mellékelt képet nézem,jobb ha kifelé néz egymáshoz képest.

(#81981) krichd1 válasza dgyuri0123 (#81970) üzenetére


krichd1
addikt

Az audiofilnek nevezett albumok egy részével jól megszívatnád magad, például olyan közelmikrofonozott, demózásra kevert anyagokkal, mint a Stockfisch stúdióalbumok túlnyomó része. ;]
Viszont a koncertfelvételeik nagyon jók általában, de azokkal nem nagyon foglalkoznak az emberek. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#81982) #46129152 válasza python1 (#81980) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ez a volt tulajdonos képe. Nálam nincs nagy tér a mélysugárzók mellett. Meg sajnos mögötte sem...

(#81983) python1 válasza #46129152 (#81982) üzenetére


python1
veterán

Akkor teszteld le,hogy minél kisebb legyen a basszus terjengőssége,és bútorok okozta rezonanciák.

(#81984) #46129152 válasza python1 (#81983) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszi. Akkor erre nincs "kőbe vésett szabály". Úgy tegyük ahogy a legjobban szól.

(#81985) Dorian válasza #46129152 (#81984) üzenetére


Dorian
félisten

Ha már szabály akkor az lenne, h véletlenül sem veszünk ilyen kialakítású hangfalat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81986) Mezga Aladár válasza Dorian (#81985) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mert?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81987) #46129152 válasza Dorian (#81985) üzenetére


#46129152
törölt tag

Nem gondolom hogy a "szabályod" szerint ez olyan nagyon rossz hangfal lenne.

http://www.cav-audio.se/cav-fi-ex/1/

Bár nem is ez volt a kérdés...

(#81988) Dorian válasza Mezga Aladár (#81986) üzenetére


Dorian
félisten

Én még nem hallottam jó hangot ilyentől. Eleve egy ilyen vékony, magas kialakítású dobozba betenni ekkora mélyhangszórót nem vezet semmi jóra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81989) dgyuri0123 válasza Dorian (#81975) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Az a kérdés, h a valóságot akarja hallani, v andalodni :) akar."

A "valóság" szó használata kissé merész. Ha rengeteget jársz akusztikus koncertre, ahol mikrofon, hangfal még véletlenül sincs a közelben, na akkor talán beszélhetünk valódi hangról. Ehhez a hanghoz nem elég pár százezer forint... inkább pár millió kellene, de nekem erre nincs keretem, tehát kompromisszumot kell kössek. Ergo, inkább választom a kellemes hangot, mint egy "állítólag valódi" hangot, aminek igazából semmi köze nincs a hangszerek valódi testéhez és hangzásához, csak úgy csinál, mintha lenne. :)

"csak a zene van"

(#81990) python1 válasza dgyuri0123 (#81989) üzenetére


python1
veterán

A lehetőségekhez mérten próbálja az "instant" zenét visszahallani az ember.Az csak +,hogy közben eljut az ember koncertekre mert kell néha kontroll,hogy merre fejlődjön tovább.
Az utóbbi évben jártam pár helyen ahol hallottam 'instant" zenét igen komoly rendszerből,levontam a konzekvenciát,hogy van hová fejlődnöm,és van feljebb jócskán még potenciál.Nem azt mondom,hogy az lett volna a zenei nirvana számomra,de némi önkritikát gyakorolt rám.

Amit meg Pisti írt a kábelekkel kapcsolatban,teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#81991) dgyuri0123 válasza python1 (#81990) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem is lehet vitás hogy a lehetőségekhez képest...ezt tettem egész életemben. Próbálok lavírozni a "kellemeset" de "részleteset" hang irányába, mert szerintem a kettő nem feltétlenül jár együtt. És ha már választanom kell, inkább bukok némi részletességet, ha az a hallgathatóság felé billenti a mérleg nyelvét.

"csak a zene van"

(#81992) bta1 válasza krichd1 (#81974) üzenetére


bta1
őstag

"Amit én nevezek álrészletességnek..."

A "részletesség", "részletezőképesség" egy tipikus hifista félreértés. Legtöbb esetben köze sincs a hangrendszer "felbontásához", vagy ahogy a nemdilettáns angol fogalmaz, "feloldóképességéhez".

(#81993) Oliverda


Oliverda
félisten

Ha a hangfalakra 4...8 Ohm van írva, az erősítőn pedig 6 vagy 8 Ohmot lehet beállítani, akkor inkább melyiket célszerű választani és miért?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#81994) MasterMark válasza Oliverda (#81993) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem 8-at de ha leold, akkor 6-ot.

Switch Tax

(#81995) fehér_ember válasza Oliverda (#81993) üzenetére


fehér_ember
addikt

Olvasgass pl.itt, mondjuk a (#125425)-től

(#81996) Oliverda válasza fehér_ember (#81995) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, tehát 8 ohm a helyes megfejtés. :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#81997) bta1 válasza Oliverda (#81993) üzenetére


bta1
őstag

A 4-8 ohm vajon úgy értendő, hogy van rajta egy 4 ohmos és egy 8 ohmos csatlakozópár? :))
Miután ilyen a mesében sincs, szerinted mire gondolhatott a költő? (Mérnöknek nem nevezném az elkövetőt..)

(#81998) MasterMark válasza bta1 (#81997) üzenetére


MasterMark
titán

Az impedancia nem fix, hanem frekvenciával változik...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#81999) bta1 válasza Oliverda (#81996) üzenetére


bta1
őstag

Kétutas? Akkor mérd meg az ohmos ellenállását vagy szedd szét, és nézd meg, hány ohmos a mélyközép.
De először is azt kellene tudnod, hogyan működik (mit csinál valójában) a házimozis erősítőd impedancia-átkapcsolója - nekem pedig azt, hogy mit keres a házimozi egy hifis topikban.

(#82000) bta1 válasza MasterMark (#81998) üzenetére


bta1
őstag

Ráadásul pontosan 4-8 ohm között... melyik mesében? :))
A hangsugárzó adattábláján előírásszerűen a "Nominal Z"-t kell impedanciaként megadni, és az, mint a diagramodon is jól látszik, fix érték.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.