Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) T 1000 válasza pjen (#46400) üzenetére


T 1000
aktív tag

Na akkor most van az, hogy fingom sincs, milyen mosógépet vegyek. :W

(#46402) pjen válasza T 1000 (#46401) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem értem,Asszony megmondta milyet KELL venni. :P

(#46403) #32577792 válasza pjen (#46402) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nálunk is ő döntött az aeg mellett. Ezért is várok a szervizzel, had ugráljon :)

(#46404) T 1000 válasza pjen (#46402) üzenetére


T 1000
aktív tag

Nálunk én vagyok a főnök. Ráadásul mostanra sikerült úgy összezavarnom, hogy már ő sem tudja milyet akar. De ha az AEG is csak egy Elektrolux átcímkézve, akkor kb. azt is vehetünk, csak olcsóbban.

(#46405) BBéci válasza #32577792 (#46403) üzenetére


BBéci
titán

Egyre jobban hajlok a Miele felé.

(#46404) T 1000
"ha az AEG is csak egy Elektrolux átcímkézve"
Ebben ne legyél 100 %-ig biztos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46406) #94529552 válasza T 1000 (#46404) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor még egy Serie 4 -es Bosch-t is megemlíthetnél neki.:)
Igazad van lényegében, de úgy is mondhatjuk, hogy az AEG-ek egy kicsit dizájnosabbak mint az Electrolux-ok, és általában 1-2 plusz funkcióval többet is tudnak. Ezek is jók lehetnek ebben az ársávban.
Írtam privátot.

(#46407) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A szüleim szeretnének egy új elektromos tűzhelyet, mindenképpen vasmagos főzőlappal. Kinéztek 2-t, jó volna, ha tudnátok segíteni a dilemma eldöntésében.

Gorenje E5121WH
Zanussi ZCE540G1WA

Melyik a megbízhatóbb? Még az is fontos, hogy rendesen lehessen főzni rajta, ne kapcsolgasson ki pár percenként energiaspórolásból, mert a mostanival ilyen gondok vannak. (Kínszenvedés fölforralni rajta bármit.)

Személy szerint a Gorenje felé húzok, mert van AquaClean funkciója, míg a Zanussi hagyományos "vakargatós", ezenkívül még több minden is a Gorenje mellett szól. A Zanussiról azt írta az egyik vásárló, hogy az adatlappal ellentétben csak 50 cm széles, ez a szülőknek sem igazán tetszik. Persze, ha a Zanussi messze jobb minőségű, az jó érv lehet mellette.

(#46408) #32577792 válasza BBéci (#46405) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt neked kell tudni. Csak azt írtam le, amit tapasztaltam. Az is lehet, hogy kifogtunk egy hétfői vagy pénteki darabot. De vélhetően igen, azt gondolom, hogy jobban járnál vele, de ezt meg azok tudják megmondani, akik használnak olyat. Nekem az ársávja magas,

Ahogy régebben említettem, belekukkantva, a tető alatt mi is van, amit láttam: Electrolux feliratú alkatrészek.

(#46409) #32577792 válasza T 1000 (#46404) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mivel Ő fogja használni, tegyél neki legalább 2-3 alternatívát. Próbáld meg tényszerűen pro-kontra összeszedni a tulajdonságokat. Ő válasszon. De abból, amit javasolsz neki. Hidd el, ennyit bőven megér.
Ha sikerült 1-2-3 márka adott modelljére szűkíteni, használd a keresőt a mosógépes topicban. Ott biztos találsz olyat, akinek van olyan, írj NEKIK privátot, elfogják mondani tényszerűen, nem érdekből. Ahol már érezhető a minőség, az nem ez az árkategória. Ahogy javasolták, ami szimpi és aminek a lehető leghosszabb gyári garija van. A név már semmit nem jelent 12 hónap garival. De jó alternatíva lehet pl. LG is, kiegészítő garival. (bár kolléganőm mind a 2 mosógépe LG volt, és nem gazdaságosan javíthatóan romlott el)

(#46410) omfgk válasza C. s. (#46407) üzenetére


omfgk
addikt

Ezek közül mindenképpen a Gorenje. Többet tud. 3 év gari.

Amúgy mindkettő 50 cm széles. 50x85x60. SzéxMaxMé

Arra figyelj viszont ,hogy ezek ha minden rá van húzva teljesen akkor akár 6000-8000W-ot is bezabálnak egy adott pillanatban. Ha esetleg eddig nem elektromos tűzhely (alul-felül) volt, hanem kombinált akkor lehet ,hogy a hálózat nem fogja bírni.

[ Szerkesztve ]

(#46411) mzso


mzso
veterán

Helló!

Akad itt most valaki akinek a Media Marktba kellett visszaküldeni terméket?
Én most akarok visszaküldeni egy CANDY CMXG 22DW mikrót aminek a tekerőgombja közel használhatatlan, mert össze-vissza irányba érzékel, vagy egyáltalán nem.
Elkezdett rozsdásodni imitt-amott, és amúgy is elég gagyi mert a vízpára vastagon lecsapódik, folyik a sütőtérben, kiváltképp az üvegen.

Egy éve rendeltem, de a számla csak Szeptember negyedikén lett kiállítva, Átvéve meg ötödikén lett.

- Lehet valami online űrlapon leadni garanciális ügyintézésre igényt (mint pl az iponon)? Ha nem akkor hogy lehet otthonról, mert marhára nem akarok mikróval buszozni 25km-t. (meg gyalogolni egy párat)
- Elektronikus számlám az van, de ami van garanciajegy (olasz nyelvű) a mikró dobozában azon csak egy címke van, kitöltve nincs. Ezzel lehet normálisan így érvényesíteni a garanciát, vagy szemétkedni fognak?
- Pénz visszatérítést szoktak csinálni, vagy legalább levásárolhatóságot? Nem látom értelmét javíttatni ezt a szerencsétlenséget.

[ Szerkesztve ]

(#46412) freaghill


freaghill
őstag

Lehetséges olyan, hogy biztosítást kötök egy háztartási termékre utólag?

(#46413) #94529552 válasza freaghill (#46412) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán a MediaMarktban még utólag is lehet, de ez csak tipp, kérdezd meg ahol vetted, hátha. A Termékbiztosról tudok, de biztos van több ilyen is, akár a biztosítódnál is lehetséges valami ilyesmi, azt is meg lehet kérdezni, ha van lakásbiztosításod. A feltételeket majd át kell olvasni, hogy mikor, mire vonatkozik pontosan.
A gép 2 éves koráig van valami termék vagy kellékszavatosság is ha jól rémlik.

(#46414) peppe79 válasza Fandango (#46389) üzenetére


peppe79
senior tag

"...azt a választ kaptam, mert minek több, úgyse romlik el."

Ahamm. Jó szöveg. :N Én azért visszakérdeztem volna, hogy akkor minek árulnak a gépeikhez alkatrészeket. :)

(#46415) C. s. válasza omfgk (#46410) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen a segítséget!
Az elektromos hálózatra majd rákérdezek apunál.

Hasonló árban van más vasmagos, ami jobb lehetne?

(#46416) C. s. válasza janakbacsi (#46376) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Évekkel ezelőtt rengeteg eprünk lett, lefagyasztottuk, és egy olyan Philips turmixgéppel csináltam belőle "fagyit", amivel a leírása szerint jégkockát is lehet aprítani. Ha a jégkockával elbír a turmix, a fagyasztott, puhahúsú gyümölccsel is. Csak a nagy maggal vigyázz, az nem jó benne. Egyszer szőlőt mixiztem vele, és borzalmas lett a mag miatt. (Előtte leszedtem a szemeket a szárról.) :D

[ Szerkesztve ]

(#46417) farkas-j válasza Fandango (#46389) üzenetére


farkas-j
őstag

Az AEG hűtőmre is 1 év gari volt. Először 1,5 évesen, majd 2,5 évesen romlott el, majd tavaly beállt a ventilátora. A lényeg, hogy az AEG sosem romlik el :O

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46418) farkas-j válasza BBéci (#46405) üzenetére


farkas-j
őstag

Amikor az AEG hűtőnk elromlott, mindhárom esetben Electrolux alkatrészek kellettek bele. Még a cikkszámuk is megegyezik az Electroluxal.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46419) Elemental


Elemental
addikt

Akarunk mélyhűtőt venni, garázsban lesz a helye. Ilyenkor nyáron ott 32-33 fok szokott lenni. Elmegy még ott a mélyhűtő, vagy sok neki ez a hő?

[ Szerkesztve ]

(#46420) BBéci válasza peppe79 (#46414) üzenetére


BBéci
titán

Nem azt mondták, hogy soha nem romlik el.

(#46417) farkas-j
Ki mondta, hogy sosem romlik el?
De ha azt mondták volna, kivételek mindig vannak, amik erősítik a szabályt. ;)

(#46418) farkas-j
Vannak azonos, csereszabatos alkatrészek, mint Skoda, Seat és Audi között, de attól még nem egyforma autókról van szó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46421) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Ezzel van tapasztalat? Használható?

(#46422) farkas-j válasza BBéci (#46420) üzenetére


farkas-j
őstag

"Ki mondta, hogy sosem romlik el?"
"Erre a kérdésre az AEG/Electrolux márkaboltban amikor megkérdeztem, hogy miért csak 1 év gari van, azt a választ kaptam, mert minek több, úgyse romlik el."
"De ha azt mondták volna, kivételek mindig vannak, amik erősítik a szabályt."
Egy prémium hűtőnél 8 év alatt 3 meghibásodás és 50-60eFt kiadás az szabályerősítő? :Y
Ilyet a gagyi kategóriás háztartási gépek (se) produkálnak. :(((

A kompresszortól a hőkapcsolóig minden Electrolux. Maga a szekrény és a polcok térnek csak el az Electrolux gépeitől. Végignyálaztam a cikkszámokat.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46423) peppe79 válasza farkas-j (#46422) üzenetére


peppe79
senior tag

Én meg tegnap adtam el a meghibásodott Electrolux ESI6201LOX mosogatógépem (nem engedte be a vizet). Járt már nálunk pár hitvány háztartási gép, de ez volt eddig a non plus ultra. Már az 1 éves jótállási időn belül (kb. a 9. vagy 10. hónapban) előjöttek a problémák, aztán egyre gyakrabban (félvénte, negyedévente, 2 havonta...) kellett szétszerelnem, szintérzékelőt pucolni stb. Néhányszor maga alá vizelt, még az ajtó élében is folyt belőle a víz. És mivel beépíthető gép, ráadásul magasított szekrényt készítettem neki, így a bútor is szétázott. 6 évig szenvedtem vele. Most talán a mágnesszelep hibásodott meg, vagy a fene se tudja. De a nejemmel teljesen egy véleményen voltunk, hogy erre a gépre egy fillért nem költünk, inkább kiviszem a közeli szeméttelepre.

Tegnap be is akartam pakolni az autóba, de féltem, hogy megsérül a lökhárítón a fényezés. A kis kézi kocsival meg nem szerettem volna gyalogolni a 37 fokos kánikulában. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy inkább meghirdetem pici pénzért, hátha valaki segít gyorsan megszabadulni tőle. Úgy láttam, hogy olyan 15-20 körül hirdetik a hasonló korú hibás gépeket, én egy 10-est kértem érte. Aznap késő délután le is csapott rá egy háztartási gép szerelő. Kérdi, hogy mi a baja, én meg mondom neki, hogy nem ereszti be a vizet. Nem is kérdezősködött, ki se próbálta, rögtön kifizette a 10 ezret. Mondta, hogy végül is tök mindegy, mert legrosszabb esetben az alkatrészek többségét fel tudja használni. Végül is logikus, csak a nyomáskapcsoló kerül nagyjából annyiba, amennyiért az egész hóbelevancot meghirdettem. És akkor ott van még a leeresztő szivattyú, a lágyító ketyere, a kezelőpanel, a kosarak stb-stb, egy vagyonba kerül ez a sok hitványság. Ha az alkatrészeket felhasználja egy-egy javítandó AEG, Elux, Zanussi mosogatógépbe, többet nyerészkedhet vele, mint ha az enyémet javítaná meg, és eladná egyben.

(#46424) BBéci válasza farkas-j (#46422) üzenetére


BBéci
titán

Feleslegesen erőlködsz, nem szerepel az idézetben a sosem szó. :N Az úgyse nem egyenlő a sosemmel. :N
Mitől prémium az a hűtő?

A prémium Mercedes is elromlik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46425) pjen válasza Elemental (#46419) üzenetére


pjen
félisten

ilyenkor semmi baja nem lesz,télen lefog olvadni.Vannak osztályok,olyant vegyél ami mínusz 15 ben is működik.

(#46426) blg válasza Elemental (#46419) üzenetére


blg
senior tag

(#46427) #94529552 válasza BBéci (#46420) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, rengeteg azonos alkatrész van, ezért mind a négy márka logója rajta van az alkatrész csomagolásán, meg talán az alkatrészeken is.
Sőt olyan is van, hogy egy alkatrésznek csak VW cikkszáma van, de ennek ellenére a többi márkába is beépíthető.

(#46428) peppe79 válasza BBéci (#46424) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, az ilyesmi válaszok azért jók, mert mindenki úgy értelmezi, ahogy szeretné. :) Nyilvánvaló, hogy előbb-utóbb tönkremegy. De azért a minimális elvárás az, - és vélhetően az eladó is erre célzott, - hogy legalább azt az 5-6-8 évet kiszolgálja, amit a mai kommersz gépek többsége. Csakhogy sajnos még ez sem teljesül minden esetben. Én már azzal is tökéletesen elégedett lennék, ha legalább 4-5 évig működnének hibamentesen. Aztán - ha már ilyen világot élünk, akkor - majd lecserélem másikra.

(#46429) errorcode06


errorcode06
őstag

Hello!

Erről a Liebherr CUel 3331-ről mi a véleményetek? Most 126k akciósan az mm-ben.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#46430) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Én mosógép vásárlás előtt állok.
Eddig ezek között vacillálok.
https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/beko/htv-8733-xs0-p337595078/?gclid=CjwKCAjw-vjqBRA6EiwAe8TCk4W1DbWJVB3SR61oXl8EeCogvptiUOJkslMIv2woyIbxwDN_Sf2zJhoCP8IQAvD_BwE

https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/whirlpool/fwdg86148w-eu-p409934215/#termek-leiras

Szerintetek melyik a jobb, vagy van e ebben az árban jobb?
És még annyit hogy szerintetek megéri mosó-szárító mosógépet venni vagy jobb ha külön van?
Válaszotokat előre is köszönöm szépen. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#46431) #32577792


#32577792
törölt tag

Olyan izék vagytok már. Az Elux igenis minőségi világmárka, amire elég az 1 év gyári gari. Mert a többi noname is csak marketingből ad 4-5 évet, de az fel sem ér a márkás termék minőségével, amire az 1 év is sok. ;]
Tessék dicsérni a márkát!!!

(#46432) Cyrin


Cyrin
addikt

én a legalapabb elux felültöltős mosógépet vettem két és fél éve (magyar feliratos, bár tudok angolul, de így kényelmesebb), 1 év garanciával, és nem vettem hozá kiterjesztést, mert az alap fapad így éri meg.

most kellett szűrőt tisztítani, 3 ezerért megcsinálta a szervíz, (ami gondolom egyébként se lenne garanciális).
Ennyi történt. Sokat használjuk.

(#46433) BBéci válasza #94529552 (#46427) üzenetére


BBéci
titán

Attól, hogy a Lamborghini és a Bugatti a VW csoport tulajdonába kerültek, még nem lesznek "ajudik" vagy "fóclágenyek". Akkor sem, ha több alkatrészük azonos azokéval.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46434) Met


Met
nagyúr

Elux EDH3488GDE szárítógép.
Tegnap jelezte hogy ki kell tisztítani a hőcserélőt, a vicc az hogy kb. hetente ki van porszívózva, jól gondolom hogy ha egyre gyakrabban jelzi akkor ki kell hívni szakit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46435) farkas-j válasza BBéci (#46424) üzenetére


farkas-j
őstag

Attól prémium, mert akkor úgy hirdették és az azonos méretű és tudású hűtők (így az Electrolux néven futóknál is) drágább volt. Jól felszerelt, mutatja pl. a hűtőterek hőmérsékletét stb. Ráadásul az AEG-et valamikor a prémium gyártók közé sorolták. Én meg jól bedőltem neki, hogy a magasabb árért és a "menő" névért kiemelkedő minőséget kapok :O
Az oké, hogy a Merci is elromolhat de, hogy ennyi idő alatt háromszor is elromoljon hatalmas problémát okozva, és nem kis kiadást generálva az azért durva. A fórumban sokak által lenézett kommersz BEKO-ból meg 3,5 éve nyúzunk egy mosógépet és egy mosogatógépet amik kifogástalanul teszik a dolgukat!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46436) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Köszönet a topikgizdának a Háztartási gépek karbantartása cikkért.

A mosógépet tisztítom az éves karbantartás céljából (Zanussi TA 850).
Körbetisztítottam a gumiperemeket fogkefével, kis trisós oldott vízzel.
A szűrőt kihúztam, nem volt benne sok vízkő, talán egy féléve szedtem ki utoljára.

Most megy egy 90 fokos trisós főzőmosás, 3 kanál trisóval.

Van itthon egy Polly-m is. Ha a trisós lement, utána mehet közvetlenül a Polly vízkőtelenítő mosás is?
Vagy kell közte hagyni időt vagy esetleg átmosni üresen?
Mármint remélem nem marad benne trisó, nehogy keveredjen.

További kérdés: Budapest 21. kerben indokolt a polifoszfát adagoló használata? Ez nekem új, amit a cikkben olvastam.
Legtöbbször 40 fokon kímélőn mosok, nincsenek koszos ruhák. 60 fokra is csak ritkán megyek fel, pl. ágyneműnél.

(#46437) polonic


polonic
félisten

Miele mosógép:

(#46438) Ispy válasza polonic (#46437) üzenetére


Ispy
veterán

Ebbe a típusba volt már wificonnect?

:D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46439) BBéci válasza farkas-j (#46435) üzenetére


BBéci
titán

Kimondottan peches voltál azzal a hűtőgéppel.
AEG-ből elsősorban a mosógépeket tartom jónak, bár SUN porszívóm 22 éves és hibátlanul működik. Hűtőgépből meg sem nézem az AEG-ket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46440) blattida válasza BBéci (#46433) üzenetére


blattida
nagyúr

Az elux gyártósorain készül, ugyanazokon a gyártósorokon, amin az electrolux feliratos gépek, ugyanazokból az összetevőkből, alkatrészekből, szerkezeti elemekből, csak a csomagolás más egy kicsit, meg a logo.
A valódi prémium más, mivel abban az osztályban csak az aeg néven játszik az electrolux. De olyan gép kevés van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46441) BBéci válasza blattida (#46440) üzenetére


BBéci
titán

Ebből az következik, hogy a dizájnt kivéve az elsőtől az utolsó csavarig megegyező készüléket árulnak AEG és Electrolux néven, csak az ár különböző?
AEG-ből találtam 1600-as centrifugásat, Electroluxból nem. Valami csak más belül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46442) #32577792 válasza BBéci (#46441) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mit szeretnél hallani? :)
Renault 1.5dci motor is van többféle lóerővel, az még attól Renault. Még akkor is ha Daciában is van. Szoftveresen is lehet ám variálni.

(#46443) BBéci válasza #32577792 (#46442) üzenetére


BBéci
titán

Szerelő barátom azért ajánlotta, hogy mindenképpen 1600-ast vegyek (kivéve Miele, mert abból az 1400-as is szuper), mert azoknak erősebb a mechanikája.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46444) Csabroncka válasza farkas-j (#46435) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mi elux EWT1376HGW-t használunk kb fél éve. Jó, működik, szépen mos, (gyakorlatilag ez az elux felültöltős "csúcs" gépe) de a Miele nyomába sem ér!

- mondom mosógép és nincsen benne áztatás funkció :O

- dobrögzítés nincsen, így aztán hiába forgatja nyitásra, a ruha alatt elforog

-gyerekjátékszer az 1 méteres villásdugó és a szintén egyméteres vízbeeresztő, ezen többet nem lehet spórolni...

Miért nem lett Miele ;] hát mert pont akkor halálozott el az öreg drágaság, amikor vettem egy Toyota Corollát - ezt még a feleségem is megbocsátotta, a poén az egészben, hogy nyilván SOS-ben kellett, és a Márkabolt korrektségére legyen kiemelve, este megrendeltem (kifizettem) és másnap délután hozták a gépet!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#46445) Csabroncka válasza batagy (#46436) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Célszerű berakni a pf adagolót.

A mosások után semmit nem kell csinálni, mert a mosógép szépen kiöblíti magából a vegyszert.

Mehet egymás után a szappanos oldás, majd savas vízkőoldás.

Ruhákat úgy mosod, ahogyan szeretnéd, évente 2X legyen 95 fokos főzőprogram....

"in medias res"

(#46446) batagy válasza Csabroncka (#46445) üzenetére


batagy
őstag

Köszönöm, OK!

(#46447) qqzs


qqzs
őstag

Aeg L87695WD moso szarioto gep januarban E52 hiba motorjavitas. 25eFt, tachometric generator vagy szenkefe vagy akarmi. Par hete sikeresen elharitva hazilag E33 nyomaskapcsolo beragadas kifujkalas. Most megint E52. Most mar kicsit elgondolkodtam. Google szerint lehet szenkefeportol kezdve nyomtatott aramkori hiba. Szerelo azt mondta ha lehozzuk az emeletrol megjavitja(nagy hiba volt fenti furdobe tervezni a mosogep helyet elso alkalommal harman hoztuk le majd fel kiskocsival). De gondolom megint 25korul. E33 hibanal rendesvolt es telefonon tavgyogyitast alkalmaztunk :) mit gondoltok? Erdemes ezzel meg szorakozni vagy hibasan a jofogasra? Gep egyebkent 4.5 eves es 5ev gyari garis csak eppen UKban vasaroltuk ami itthon nem ervenyes.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#46448) Land


Land
veterán

Nem tudjátok lesz-e a Lidlben mostanában akkus csavarozó 10.000 Ft környékén? Illetve ha nem lesz, akkor van ennyiért ajánlott? Pl Gruppiról?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#46449) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Én mosógép vásárlás előtt állok.
Eddig ezek között vacillálok.
https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/beko/htv-8733-xs0-p337595078/?gclid=CjwKCAjw-vjqBRA6EiwAe8TCk4W1DbWJVB3SR61oXl8EeCogvptiUOJkslMIv2woyIbxwDN_Sf2zJhoCP8IQAvD_BwE

https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/whirlpool/fwdg86148w-eu-p409934215/#termek-leiras

Szerintetek melyik a jobb, vagy van e ebben az árban jobb?
És még annyit hogy szerintetek megéri mosó-szárító mosógépet venni vagy jobb ha külön van?
Válaszotokat előre is köszönöm szépen. :R :R :R

(#46450) #32577792 válasza Hzsolt11 (#46449) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én mondjuk hallgattam azokra, akiknek gyakorlati tapasztalatuk volt a kombi gépekkel kapcsolatban és nem vettem kombi gépet. Egy AEG 7-es szériás mosógépet vettem (annyira nem volt jó választás) és Beko szárítót (ezzel nekem semmi gondom, szárít, végez, kivesszük, hajtogatás, szekrény) igaz olcsó volt, meg "noname", de attól még szuper (mi magyarok meg szeretjük a törököket)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.