Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) BB9000 válasza Corpuscle (#46195) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem érdemes lehet megjavíttatni. Szereld ki és vidd el egy olyan szerelőhöz, akiben megbízol. ( Ha van ilyen ). Ha kijárós szervizzel javíttatod, akkor már a kiszállásért is mindenképpen díjat kell fizetned, még akkor is ha nem éri meg megjavíttatni.

(#46202) Dluinet válasza BB9000 (#46201) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem javítható, vagy inkább nem szétszedhető

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46203) Elemental válasza #40553216 (#46178) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk nyáron kell páramentesítő.

(#46204) ph2012


ph2012
senior tag

Le volt akciózva a Persil folyékony mosószer gél. 3 Liter 3000 Ft áron. Nem tudjátok, hogy a folyékony mosószernek van jótállási ideje? Meddig jó a folyékony gél mosószer? Nem azért akciózzák le, mert lejáróban van a jótállása? Mit okoz ha lejárt idejű mosószer gélt használunk?

(#46205) Skillet


Skillet
addikt

Csendes porszívót keresek. Az electrolux ultra silencer-t néztem (illetve az ultra silencer zen-t, egyelőre nem tudom, mi a különbség, még nem volt időm ennyire meglesni). Van hasonló jellegű porszívó más gyártóktól? Én nem találtam. Igazából az lenne a legjobb, ha tartályos lenne, nem porzsákos. Nem szívesen vennék hozzá papír porzsákot, felesleges kiadásnak tartom. Működés közben amúgy már hallottam az electroluxot (zen), brutál csendes :Y

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46206) koxx válasza Skillet (#46205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Porzsakos porszivo a legjobb persze csak a megfelelo gyartotol es gyari zsakot hasznalva.

(#46207) Cyrin válasza Skillet (#46205) üzenetére


Cyrin
addikt

zen-ből is van vagy 4 féle. Melyiket nézted ki?
Esetleg még ezt nézd meg [link]
olcsóbb és elég csendes ez is. (61 dB) nekem ilyen van.

Egy media markt-ban feltétlenül próbáld ki őket, a ZEN 650 W-os motorral van, a fent linkelt 500W-os, (a leírásokkal ellentétben)

Tudni kéne milyen felületen használod. Egy mozgékonyabb parkettafej is jól jön.
Amit tartalmaznak ezek. Plusz kapsz vele 2db porzsákot.

Papír porzsákot nem is szabad hozzá venni, csak szintetikus anyagú S-bag porzsákot, ami szabvány kialakítású nem muszáj elektrolux legyen, illetve egy évben 4-gyel lehet számolni, ami egy doboz, vannak akciók is, így nem drága.

Legalább tíz éve használok Ultrasilencert. Ez a második.

[ Szerkesztve ]

(#46208) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok

elektromos kávéfőző kávétartóját az ürítéskor nem engedi kiesni 1 pici műanyag akármi...

na ez szépen most letört, nem tudja vki, hol lehet ilyesmit venni ? :U

(#46209) Mauzes válasza Cyrin (#46207) üzenetére


Mauzes
őstag

Mi a különbség a zen és a linkelt között? Illetve mi a különbség a 4 féle zen között, amit mondtál?

(#46210) pjen válasza #73959936 (#46208) üzenetére


pjen
félisten

Orczy háztartásigép árúház,talán ott van.

(#46211) #73959936 válasza pjen (#46210) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszi megnézem... :R

(#46212) Cyrin válasza Mauzes (#46209) üzenetére


Cyrin
addikt

Zen: más fejjel van, a zajkibocsátás csökkentése érdekében (sztem lakás körülmények között minden nagyméretű fej használhatatlan, de parasztvakításnak jó), a másik állatszőrös, a harmadik allergiásoknak (ezek porzsákban, szűrőben különbözhetnek csak), a negyedik green azaz újrafelhasznált anyagokból készül környezettudatos vásárlóknak cserébe fekete mindjárt meglátszik rajta a por, undorító zöld zsinórral :), mindegyikre jellemző a fogantyús teleszkópos cső, a mikorkapcsolós szívásteljesítmény szabályozás, és a 650w-os motor, 58dB hang.

Amit linkeltem: nincs fogantyú a gégecsövön (normál lakáskörülmények között sztem még jobb is, pl. amikor csak a gégefejjel dolgozunk), más kialakítású univerziális fej (bár a képeken nem az van, valamint régebben is és most is csak a parketta fejet használom, de nálam nincs is szőnyeg), csúszkás motorteljesítmény állítás (az esetek 99%-ában úgyis maxon van keménypadló esetén, és inkább a gégecső levegőztetőjét használja az ember), kisebb teljesítményű de még mindig elegendő 500W-os motorok (egyéni preferencia kérdése, ki kell próbálni, rendesen le van szigetelve, nem kell félni tőle), 61 dB hang, cserébe olcsóbb.

A porzsák telítődése esetén sem csökken észrevehetően a szívásteljesítmény, és a szintetikus porzsák mindent felfog, múltkor ilyen lisztes-gipszes állagú poranyagot szívtam fel vele, valami gyurmázható barba papából, kettő is elszakadt, telítődtek a pórusok, akkor jelezte, hogy gond van, kicseréltem, de a belseje akkor is mindenféle por mentes volt.
Mindegyikre jellemző a viszonylag kis méret, jó fordulékonyság, és a porszívón felhatjható fogó miatt jó mozgathatóság (ezt különösen szeretem).

Érdemes lehet rákeresni a markabolt.hu-n, itt mindegyikről van bemutató videó, és az adatlapok is helyesen vannak kitöltve...

[ Szerkesztve ]

(#46213) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Van ötlet, hogy mi baja lehet ennek a csodának? Kicentriz, majd mielőtt "leállna" ez a hiba jön elő. A ruhák szárazak. Ha kikapcsolom utána engedi pár perc múlva már kiszedni a ruhákat. Más rendellenességet nem tapasztalok mosás közben. Nem zörög, csattog. A vízleeresztő cső nincs eldugulva.

[ Szerkesztve ]

(#46214) Skillet válasza koxx (#46206) üzenetére


Skillet
addikt

Mi jól elvagyunk a mostani porzsák nélkülivel is KATT.
Egyedül a hangja zavar. Nem hangos, de nem is halk.

(#46207) Cyrin
EZT néztem, de nagyjából azért, mert ez a legolcsóbb ZEN, azt hiszem.
Szőnyegpadló, meg szőnyegek nálunk nincsenek, soha nem is lesznek. Parketta és járólap, amivel boldogulnia kell.
Amit linkeltél, ismerem... mármint, hogy van. Osanban is láttam belőle nemrég.
Porzsák szintetikus? Ezt nem tudtam. Mennyibe kerül mondjuk 10db, hol lehet őket beszerezni? Mindegy, csak ennyit kell tudni, hogy s-bag?
Mosható benne a szűrő(k)?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46215) Cyrin válasza Skillet (#46214) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha nem tetszene a green kinézete, akkor ez is ugyanannyiba kerül:
[link]

Porzsák van bárhol, ahol ilyen gép is van, de lehet külön is rendelni.
Elég annyi hogy S-bag és nem papír, de elektrolux vagy philips márkanév alatt se drága, szóval inkább márkanévvel vennék, mint noname.
[Én ilyet vettem a múltkor joy napok alatt leárazva]
A Hepa szűrő mosható, egyszer csináltam, nem voltam elégedett az eredménnyel, úgyhogy inkább eldobhatót veszek. Na abból meg aztán tényleg alig kell...

itt meg mindenféle alkatrész beszerezhető:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46216) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Van egy ilyen kombinált hűtőnk ami nemrég járt szerelőnél mert a fagyasztó rész 18 fokra állítva le is hűl addig, de a hűtő része 5 fokra állítva csak 8-ig hajlandó lemenni. Hazahozva ugyanez a hiba van.

Ki milyen csak sima hűtőt ajánlana 100-200-ezer forint összegben ami ha lehet ugyanúgy mint a mostani a beállított hőmérsékleten kívül a benne lévő hőmérsékletet is kiírná?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#46217) S.V.


S.V.
újonc

Sziasztok! Kb fél éve indítottam egy független, háztartási gépekkel foglalkozó blog-ot. Néhány írás után meg is osztottam itt és sok megerősítést, illetve építő szándékú észrevételt is kaptam tőletek, amit ezúton is köszönök.
Most, fél év után már több tucat írással a hátam mögött meg szeretném mutatni, hol tartok most. Bízom benne, hogy találtok számotokra érdekes írásokat köztük:

Az oldal: Shopping Vektor

(#46218) Skillet válasza Cyrin (#46215) üzenetére


Skillet
addikt

Igen,a barna talán jobb.
Amúgy a papír zsákkal mi a baj?
2600 Ft-ot sokallok 4db porzsákért.
ITT találtam olcsóbban, már ha ez gyári.
Más ennyire csendes porszívó opció nincsen?
Esetleg porzsák nélküli? Én nem találtam, de ez nem jelent semmit.
:R köszönöm a sok infót!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46219) Cyrin válasza Skillet (#46218) üzenetére


Cyrin
addikt

A papír porzsák nem fogja meg a port annyira, plusz könnyebben kiszakadhat.
Az is jó amit találtál.
Engedd el a porzsák nélkülit, egyik fórumban sem ajánlott típus.

(#46220) Skillet válasza Cyrin (#46219) üzenetére


Skillet
addikt

Nekünk az van, amit linkeltem, nagyon szeretjük!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46221) Cyrin válasza Skillet (#46220) üzenetére


Cyrin
addikt

Akkor már csak el kell döntened mit akarsz...aztán lesz legfeljebb egy közvetlen összehasonlítási alapod, amit be is írhatsz ide...

(#46222) asdf_ válasza Marci112233 (#46216) üzenetére


asdf_
veterán

Ha fel lehet tolteni egy kepet a forumba, akkor miert kulso helyrol illesztesz be gigamegapixeles 3.6 megabyte-os kepet? :U

(#46223) koxx válasza Skillet (#46218) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4e ft 4db zsák a miele c2-mbe, évente kb 2x cserélem, azt gondolom kibírható. Cserébe kézilabda méretűre szívható, nem porol, ha megtelt kidobom.

(#46224) Cyrin válasza koxx (#46223) üzenetére


Cyrin
addikt

Ennyi, utálnék bármi egyebet tenni, a leggyorsabb, legtisztább megoldás, főleg ahol nincs még udvar se.

(#46225) Danex


Danex
addikt

Üdv, bérlőm jelezte, hogy néha nem megfelelő a "passziv" elszivás a lakásban. (WC-ben 10cm-es cső a fő szellőztetőre kötve)

Lemértem a csövet 100mm, vettem is 100-as szellőztetőt, na de ,hogy ez még régi vastagabb lemezdből készült cső és 1 nanométert nem enged igy nem tudom belenyomni a szellőztető ventilátor csövét.

A cső vége kvázi 1 szintben van a fallal, igy nincs igazán játékterem toldók terén. Arra gondoltam, hogy lemezvágóval megvágnám a szellőző csövet, majd mondjuk alu ragtapasszal körbemennék rajta.

Szerintetek jó megoldás lehet vagy van ennél szakszerűbb? A teljes csere várat magára, amig kiadóban van, nem bontanám le a wc egész hátfalát ,hogy hozzá tudjak férni.

(#46226) Cyrin válasza Danex (#46225) üzenetére


Cyrin
addikt

Külön szellőző cső ami csak a tiétek, nincs más lakó belekötve? ha van, akkor tilos gravitációs közös szellőzőbe egyénileg ventilátort rakni.

(#46227) peppe79 válasza koxx (#46223) üzenetére


peppe79
senior tag

Én most már fordítva csinálom: a mostani porszívómban kisebb a porzsák, mint az előzőben, így akarva-akaratlanul is rá vagyok "kényszerítve", hogy gyakrabban cseréljem azt (általában havonta). Éves szinten a 12 darab szintetikus porzsák, az 1 db HEPA szűrő, 1 db motorvédő ára összesen 5500 forintból kijön. Akár van HEPA filter, akár nincs, szerintem akkor is higiénikusabb megoldás a gyakoribb porzsák csere, mint hónapokig teret hagyni egy baktérium tenyészetnek...főleg ilyenkor nyáron, ráadásul nálunk két kutya is pöffeszkedik a lakásban. :)

(#46228) farkas-j válasza Marci112233 (#46216) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem te is kifogtál olyan szerelőt aki nem ért hozzá. Nekem is egy AEG Santo kombi hűtőm van, és hasonlóan jártam, így maradt a saját hibakeresés. Ha jól gondolom, a te hűtőd is total nofrost-os. Mivel 8°C-ot még csinál a hűtőtérben, így szerintem működőképes a ventilátora de ezt úgy is hallod, hogy működik e. Ha igen, 99%, hogy az a baja, hogy lejegesedik a hőcserélője, így nem tudja a hideg levegőt megfelelő mennyiségben felfújni a hűtőtérbe. Azért tud teljesen lejegesedni, mert nagyon nagy eséllyel nem működik a hőcserélő leolvasztása. Ezt a hibát tipikusan az egyik tönkrement hőmérséklet kapcsoló patron meghibásodása okozza.

Az én készülékemhez valót láthatod a képen. Szerintem a tiédbe is ugyan ilyen van de kérdezz rá az alkatrész rendelésnél. Javítása kellő odafigyeléssel házilag is simán megoldható.
Kb ez a javítás menete:
A hűtő külső hátuljához nem kell hozzányúlni, így nem is kell kihúzni a hűtőt a faltól. Áramtalanítod és kipakolod a fagyasztót. A fagyasztó felső részében találod a hőcserélőt. Hajszárítóval óvatosan körbemelegíted a felső műanyag elemeket. Kicsavarod kb. középpen a hátlapon a műanyag borítás csavarjait és leveszed. Utána kicsavarozod a hőcserélő tartó csavarokat amik függőlegesen vannak felfelé becsavarva (4db). Óvatosan lebuktatod és leveszed a rácsot. Ekkor már látnod kell magát a hőcserélőt ami most vélhetően egy bazi nagy jégtömb. Felül van egy hungarocell hőszigetelő ék formájú lap, arra vigyázz kivételnél, mert hajlamos a széttöredezésre! A hőcserélőt teljesen le kell lassan (nem sokkszerűen) olvasztani. Amikor már leolvadt és jó kéz meleg minden, óvatosan lebuktathatod amíg a csövek engedik. Ha tudod mérd meg, hogy a lamellák közötti fűtőszál nem e szakadt (de nem szokott). Megtalálod benne hátul a két hőpatront. Mivel a komplett kábelköteget nem lehet kicserélni mert kifújták az átvezetőket szigetelő habbal, így a további útmutató szerint járj el. Csípőfogóval lecsíped először az egyik patront a vezetékekről, majd az új kötegről is lecsíped az ennek megfelelőjét. A vezetékekre húzol zsugorcsöveket, megblankolod őket és beforrasztod az új patront a régi helyére. Ezután a zsugorcsöveket rámelegíted a forrasztásokra, hogy megfelelően szigeteljenek. Ez után megcsinálod ezt a másik patronnal is. Figyelj nagyon, nehogy felcseréld a kétfajta patront!!! Még egy dróttal ellenőrizheted a vízkifolyót, hogy nincs e eltömődve. Ez után szerelj vissza mindent a helyére. Ha minden a helyén van, indítsd el a gépet. Figyeld meg, hogy rendesen megy e lefelé a hőmérséklet és a beállított értéket meg is tartja. (Elég lassú lesz). Ha minden jól ment, kész a hűtőd és örülsz, hogy kb. 15eFt-ból megvolt a javítás. A képen még a nagyon régi ár van. Ide feltettem a hűtőm robbantott rajzait, hátha segít neked.
Ha esetleg nem kívánod megjavítani és kidobásra szánod, akkor a belső fiókok és üvegpolcok érdekelnének :B

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46229) asdf_ válasza farkas-j (#46228) üzenetére


asdf_
veterán

Kepesek 10 ezret kerni ket muanyagtokba ontott NTC-ert? :Y Az igen...

[ Szerkesztve ]

(#46230) farkas-j válasza asdf_ (#46229) üzenetére


farkas-j
őstag

Képesek mindenért egy vagyont elkérni. Mindegy, hogy NTC vagy műanyag fiók :((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46231) Danex válasza Cyrin (#46226) üzenetére


Danex
addikt

Hát a páraelszívó is abba van kötve, egy teljesen más részén a városnak de ugyan ez a felépítés is hasonló a megoldás.

Nyilván nem vitatni akarom, de megoldást is kell találnom ami nem egy komplett légcsatornázással jár egy panelben.

[ Szerkesztve ]

(#46232) Cyrin válasza Danex (#46231) üzenetére


Cyrin
addikt

Panelban közös gyűjtőszellőző van, addig amíg a ventilátoroddal csak a sz@rszagot fújod be a másik lakásba, nincs túl nagy gond, persze te nem szeretnéd hogy veled is ez történjen, de ha egy tűzesetnél a füstöt is átnyomod, akkor téged vesznek elő.

Megoldás ilyen esetben a lakóközösség által a tetőkivezetésre felszereltetett központi elszívó motor.

(#46233) E.Kaufmann válasza Mexbacsi (#46213) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor megnézted a szűrőházat is? Nincs benne semmi?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46234) Marci112233 válasza farkas-j (#46228) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm!

Ment privát üzenetre válasz.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#46235) Danex válasza Cyrin (#46232) üzenetére


Danex
addikt

Hát jelenleg annyi a terv, hogy a wc lámpájára rákötve menne, nyilván igy is megvan a kockázata, hogy egy tűzesetnél úgymaradna de igen...

Az a baj, hogy ha még azt mondanám, hogy csinálok magamnak egy külön szellőztetőt, azt is csak a konyhánál tudnám kiengedni, ami azt jelentené, hogy a szomszéd konyhája alatt közvetlen.

Amúgy a későbbi terv, amit még igy utánajárás nélkül gondolok az egy hőcserélős szellőztető lenne, azzal az estére feljövő állodt levegőt megoldanám szerintem, bár ezt nem a WC-be kötném, hanem a folyosóra.

A tetőn szerintem a passziv forgó cucc lehet, délután még van huzatja az elszivónak, estére azonban kb megszűnik ez a hatása. Majd azért rákérdezek a közösképviselőnél is.

Azért köszönöm a felvilágositást, ahol eddig laktam, ott minden helyiségnek volt saját ablaka, igy ez elég új terep nekem.

(#46236) Skillet válasza Cyrin (#46221) üzenetére


Skillet
addikt

Porzsákos és nem porzsákos közti tapasztalatom bőven van. Alapvetően nulla különbséget érzek a kettő között! Mindkettő porszívó, mindkettő jól szív. A zsákos egy s-class szűrésű panasonic. A porzsák nélkülit jobban szeretjük. Mi is azok közé tartozunk inkább, akik nem szeretik tartogatni a port. Van, hogy 1-2 porszívózás között már ürítjük. A gyerek miatt is sokkal többet kell porszívózni, hol a homokot hordja be a lakásba, hol valami szétcsípkedett papír darabokkal van tele a lakás... de amúgy is eléggé poros a lakás. Porszívózás után egy órával már újra lehetne egy kört menni. Az autót is szoktam vele takarítani. Szóval erősen kétlem, hogy nálunk fél évet bírna egy zsák, de passz.
Sógornőmnek van Zen, előtte porzsák nélküli volt. Csak a csendessége miatt vette meg, más igazi különbséget ő sem tapasztalt.
Muternak zsákos volt, most zsák nélküli. Mostanit jobban szereti.
De meggyőzhető vagyok. Szerintetek mitől rossz a porzsák nélküli?
Amúgy meg relatív, hogy kinek mi drága. Én drágának tartom az eldobható porzsákot. A nullánál biztosan drágább. Nem szeretek feleslegesen pénzt kiadni.
Nyilván, ha csak zsákosban van halk, akkor nem teljesen felesleges, mert a zajmentességet kapom a pénzért.
Szóval... porzsák nélküliből fellelhető csendes fajta, vagy esélytelen?
Esetleg más gyártónak vannak csendes porszívói?
Ha minderre a válasz, hogy nem... akkor megfontolok egy Zent. :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46237) peppe79 válasza Cyrin (#46232) üzenetére


peppe79
senior tag

A füst problémája a legkevesebb: a lerakódott zsírrétegtől begyulladhat a teljes szellőzőrendszer, így egy lokális tűz helyett rosszabb esetben lángba borulhat akár az egész ház. Nem véletlenül szabálytalan oda vezetni a páraelszívót...meg egyébként az elszívó ventilátort is.

(#46238) peppe79 válasza Skillet (#46236) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem sajnos csak rossz tapasztalatom van a porzsák nélkülivel. A legfőbb gond az volt vele, hogy pár hónap alatt drasztikus mértékben csökkent a szívóereje. Ha a Tiéd nem ilyen, akkor szerencsés vagy.
Én inkább kifizetem azt az évi ötezret porzsákra és szűrőkre, ez igazából nem tétel. Szűrőt meg ugye a porzsák nélküliekben is cserélni kell, annak sem nulla forint a fenntartási költsége.

[ Szerkesztve ]

(#46239) #40553216 válasza peppe79 (#46238) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha meg nincs benne HEPA-szűrő, akkor allergiásoknak halál. Persze nem árt a tömítettség sem.

(#46240) Skillet válasza peppe79 (#46238) üzenetére


Skillet
addikt

Mienknél nincs ilyen probléma, sajnos nem tudom, mennyi idős, de 1 éves már biztosan elmúlt. Muternak is ugyanilyen van, neki viszont már 3 év felett van, semmi baja. Van benne egy mosható Hygiene filter, és még egy szintén mosható szivacs szűrő.
De nem vagyok benne biztos, hogy mi vagyunk szerencsések. Mi van akkor, ha te fogtál ki egy hibás darabot? Vagy ez a szívóerő csökkenés porzsák nélküli porszívó betegség?
Nem tudom, mindkét szűrő még gyári, anyumnál is.
A Hygiene filtert évente kell mosni, a szivacs szűrőt pedig 2 havonta. Egyik sem úgy néz ki, mintha a végét járná.
Cyrin korábban írta, hogy mosta a saját porszívójában a hepa szűrőt, de nem volt vele elégedett. Mi is mostuk a Hygpiene-t, de nem tapasztaltunk gondot. Muteré gondolom túl van a 3 mosáson, de az is jól tartja magát.
Szóval passz. Egy biztos, én az összes zsák nélküli porszívót nem ítélném el egy hiba miatt. A silent performer cyclonic porszívót csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46241) freaghill


freaghill
őstag

Eljött az augusztus, így vennénk szátítógépet, van valahol promóció extra garira?

Mi az ajánlott vétel 200k-ig?

(#46242) Gömbike válasza freaghill (#46241) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha heti 2-3 alkalommal használod, akkor elég a normál kondenzációs is.

A hőszivattyús kondenzációs felára akkor éri meg /térül meg/, ha ennél többet használod.

A normál kondis sokkal megbízhatóbb, kiforrottabb technológia, könnyen tisztítható a kondenz egysége. Szemben a hőszivattyús gépekével, mert ott ha az igazán eltömődik ez az egység, akkor szakember tudja tisztába tenni. Mert szegénykém zárt rendszer, otthon nem illik szétkapni.

Nem a szűrők takarításáról beszélek!

A Beko gépek ár/érték arányban a legjobbak mostanság, ráadásul egyes modelljeire 5 év GYÁRTÓI teljes körű garanciát ad: [link]

A magam részéről Elux (AEG) párti vagyok, de a Bosch és a Gorenje gépekkel sem lősz mellé.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46243) BB9000 válasza ph2012 (#46204) üzenetére


BB9000
senior tag

A folyékony mosószer eltarthatósági ideje 3 év. Ha lejár, akkor is kimossa a ruhákat, de más lesz az állaga és a megszokottól eltérő lehet az illata. Nem jellemző, hogy a boltokban lejáratközeli mosószerek legyenek. A boltoknak nagyon nem éri meg egy terméket 3 évig készletezni. Igyekeznek minél kisebb tárolási időket tartani.
Az akcióról annyit hogy most az 5 literes Persil a tescóban 4499. 900 ft/liter. Link Nekem a Perwoll jön be. Szépen mos, jó a ruhák illata. Nem használok hozzá öblítőt. 600 Ft/liter körül szoktam venni a Penny-ben akciózáskor. Kb félévente van akcióban.

(#46244) BB9000 válasza freaghill (#46241) üzenetére


BB9000
senior tag

Az általam is használt Bosch hőszivattyús szárítógép nekem nagyon bevált. Ajánlom a márkát: Link Promóció nélkül is jó vételnek számítanak.
Külföldről egyes boltok behoznak régi kondenzációs elven működő példányokat. Azokat nem ajánlom, mivel nincs velük tapasztalatom.
Segítség a választáshoz: A töltetsúly megjelölés a marketingesek területe. Ne dőlj be! Mindegyik Bosch hőszivattyús szárítógép dobja pontosan ugyanakkora: 112 literes. Akármekkora töltetsúlyt írnak rájuk, mindegyikbe pontosan ugyanannyi ruha tehető bele.

[ Szerkesztve ]

(#46245) tibbike01 válasza BB9000 (#46243) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem használsz öblítőt? :F Miért?

Nem keményednek ki a ruháid mosás után?

(#46246) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,

Lehet, hogy hülye kérdés, de a szárítógép mennyire hasznos dolog, ti milyen megfontolásból használtok ilyet? Csak mert az én fejemben az van, hogy kis lakásban jellemzően nem fér el plusz egy gép vagy nincs is rá keret, nagy lakásban meg elég jól meg lehet oldani a szárítózást, ami a gyűrődések ellen is hasznos. Akár udvaron, akár egy tök külön szobában, hogy a párolgás se legyen gond.

(#46247) #73959936 válasza Mauzes (#46246) üzenetére


#73959936
törölt tag

Itt zömmel azért írnak a szárítógépről, mert ugye télen nem nagyon tudod hová teregetni a mosott ruhát. Kinn megfagy, benn meg a pára az egekbe szökhet...fal vizesedés, penész stb...szellőztetni igaz kell, de akkor sem oké nagyon...

nekem speciel páramentesítőm van, de az nem szívja össze teljesen...

(#46248) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nem volt még mosogatógépem, nem nagyon értek hozzájuk.
A cél egy A+++ és 15-16 terítékes gép lenne a lehető legnagyobb garival kb max 130k-ig újonnan.

A fő kiszemelt:
Candy CDI 3DS52D 95k és 5 év gari

Amiket még néztem:
CANDY CDPM 3T62PRDFW 126k 2év gari
GORENJE GV 64161 130k 3 év gari

És kakukktojásként az ikeás, bár az nem A+++, csak A++, de 5 év gari:
SKINANDE 130k 5év gari

Ezek közül melyik az ajánlott?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46249) Gömbike válasza Mauzes (#46246) üzenetére


Gömbike
senior tag

Annyira hasznos dolog, hogy most lesz 3 éve, hogy karácsony és új év között elromlott a közel 20 éves Miele normál kondenzációs gépünk, a Zasszony felszólított, hogy azonnali hatállyal kell neki egy másik gép.

Ekkor rendeltem egy Elux hőszipkásat.

Nyáron is ezt használjuk, nem teregetünk. Kertes házban lakunk, de a gép praktikusabb.

Nem kulázza össze a bogár a ruhákat, a szél nem fújja tele porral a ruhát, nem égeti szénné a nap, stb.

Pedig legelőször azért vettük, mert penészedett a lakás a sok párától.

Nem kell kerülgetni a szárítókat, nem párás a lakás, puhák a ruhák, stb.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46250) BBéci válasza #73959936 (#46247) üzenetére


BBéci
titán

Megette a fene azt a lakást, ami a ruhaszárítástól penészedik, ott komoly bajok vannak.
Nálunk a fűtési szezonban lecsökken akár 25 %-ra, nem győzök párásítani. Kánikulában előfordul 60-65 % közötti, de ilyenkor úgyis napi 10-12 órát üzemelnek a klímaberendezések, amik 50 körülire csökkentik.
A szabad levegőn szárított ruhák, egyebek kapnak egy sajátságos illatot, amit nagyon kedvelek. Ezért a törölközőket másnaponként kiteszem a napra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.