Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46752) vASalo


vASalo
tag

Sziasztok,

"Keskeny" elöltöltős mosógépet keresek max 45cm mélységig, mint például a [Beko WTE5411B0]
Van ebből a méretből ajánlott vagy valakinek tapasztalata ilyen méretű mosógépekkel?

köszönöm.

(#46753) BBéci válasza energy4ever (#46749) üzenetére


BBéci
titán

Lenne olyan porszívód? Inkább ne legyen, válassz másfélét!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46754) energy4ever válasza BBéci (#46753) üzenetére


energy4ever
addikt

Van. Nem szeretnek masmilyet venni. Azt leszamitva, hogy porzsakos, mi a baj vele? :F

(#46755) peppe79 válasza energy4ever (#46754) üzenetére


peppe79
senior tag

(#46756) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Hűtőt vennék az albiba bérlőnek, nincsen semmilyen speciális igény, csupán ezek:
- tartós legyen
- szürke legyen
- 85 ezer alatt megálljon
- Samsung kizárt

Amiket kinéztem:
Gorenje RK4171ANX 85000 Ft

Beko RCSA270K20S 72000 Ft

Candy CMFM 5144 S 80000 Ft
Sharp SJ-T2227M5S 80000Ft

Előre is köszi!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46757) Ispy


Ispy
veterán

Segítsetek már nekem pls, mi a különbség a 2 indukciós lap között, ami 30k-ba kerül?

Electrolux EIV 634 vs AEG IKE64441FB

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46758) E.Kaufmann válasza peppe79 (#46755) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem verték még hátba teljes erőből egy stoptáblával ennek az oldalnak az üzemeltetőjét :F

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46759) #40553216 válasza Ispy (#46757) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nagyon egyformának tűnnek.

(#46760) Ispy válasza #40553216 (#46759) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor jó lesz az elux is. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46761) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Lusta férfiember keres könnyen takarítható, jó minőségű fritőzt. Mit ajánlotok?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46762) Dluinet válasza ArthurShelby (#46761) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olaj nélküli sütőt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46763) Elemental válasza Ispy (#46757) üzenetére


Elemental
addikt

Én pont ezért vettem eluxot, mert tök ugyanaz volt mint az aeg, csak az áruk nem. Szerintem ennek az elődje, korábban linkeltem is, hogy milyen.

(#46764) Gömbike válasza ArthurShelby (#46761) üzenetére


Gömbike
senior tag

Tefal versalio.

Még levest is lehet benne főzni, ellenben könnyen takarítható.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46765) Fandango válasza Ispy (#46757) üzenetére


Fandango
veterán

Úgy hiányzott ez neked mint egy hátbavágás. ;]

(#46766) #94529552 válasza ArthurShelby (#46761) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ilyen nincs, csak annyi, hogy legfeljebb kicsivel könnyebb a kivehető tartályost megtisztítani, mint a fixest, de akkor is minden használat után a tartályt és a kosarat is takarítani, az olajat szűrni, ha kicsit elhasználódik és elszíneződik már cserélni kell...
Jobb olaj nélkül sütni például a tűzhely sütőjében, és egészségesebb is a sok olajfogyasztásánál, amit az étel felszív az olajsütőben. Helyette lehet, grillezni, párolni, sütőben sütni, stb. Vannak akik az Airfryer-re, vagyis a forrólevegős sütőre cserélték.

(#46767) Zeki válasza GeryFlash (#46756) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt vedd, amire hosszabb a garancia.

(#46768) Ispy válasza Fandango (#46765) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, nagyon hiányzott. :O

Mondjuk vicces, hogy amikor 2006-ban költöztünk, akkor elektromos főzőlapot szerettem volna, de nem lehetett, ezért gáz lett, most meg gázt szerettem volna, de nem lehet, ezért elektromos lesz.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46769) koxx válasza Ispy (#46768) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hacsak nem vagy profi séf, otthonra az indukcios lap a legjobb valasztas.

(#46770) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

rendhagyó a kérdés, így remélem jó helyre írok.

Panel + mosógép kombináció. A víznyomás - nem értek hozzá - de reggelente, délelőtt, ugrál, mintha pár percig ráeresztenék a rendszerre a jó öreg Poszeidont 5-10 másodpercenként, de csak a fürdőben lehet tapasztalni, a hideg víz cső kicsit megugrik, ez nem, de ami zavaró, hogy a mosógépnél is koppan egyet valami.

Ez az ingadozás nem fogja tönkretenni valamelyik alkatrészt (vízbemeneti csatlakozó, szelep, vízpumpa, más egyéb)?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#46771) asdf_ válasza AXisBOLD (#46770) üzenetére


asdf_
veterán

Erdemes lenne a vegere jarni, mert egyszer valahol egy felxicso nem toleralja majd a dolgot, aztan elaztat mindent. Ha kazanod lenne hocserelovel, azt tenne tonkre alaposan. Ha van helyed, celszeru lenne az ott alkalmazott megoldashoz nyulnod, es felrakni egy 5-8 literes tagulasi tartalyt, aztan ott majd kirugozza magat a loketben jelentkezo nyomas.

(#46772) peppe79 válasza asdf_ (#46771) üzenetére


peppe79
senior tag

5-8 literest? Nem lesz az túlzás?
Nálam a vízvételező pontoknál történő hirtelen záráskor remegett be a rézcső. Gondoltam, beszerelek egy kis tágulási tartályt, vagy egy dugattyús elven működő vízütés csillapítót, de végül elég volt a csempeszelepet egy picit "leszabályozni", és megoldódott a probléma.

(#46773) asdf_ válasza peppe79 (#46772) üzenetére


asdf_
veterán

Ilyenem volt, ez a kicsi 0.16-os nem er szart sem, a kerti csap elzarasnal indult a cirko, a 2-5-8 literesek meg kb. egy arban vannak par szaz ft. kulonbseggel (es a legkisebb is alig egy ezressel tobb a 0.16-osnal), abbol meg emiatt mindegy melyik, amelyik elfer. Ha a dugattyus nincs aranyarban, akkor persze az, mert annak nulla helyigenye van.

(#46774) peppe79 válasza asdf_ (#46773) üzenetére


peppe79
senior tag

A Caleffi elég húzós áron mozog: 2017-ben 7-7,5 ezer ft volt.

(#46775) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Ismertek esetleg olyan szervizt/magánszemélyt, aki kimondott régebbi Kenwood Chef és Major konyhai robotgépek szervizelésével foglalkozik?
Van egy Majorom, amiben 1 éve motort cseréltem, de mintha a hajtóműben nem lenne minden rendben (pedig a fogaskerekek épek), ki-kihagy, illetve csattog a bordásszíj.

(#46776) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Gorenje WEI823-as (8kg) gép felé keresnék egy szárítógépet 150k-ig. Ki mit javasolna rá?
Más megkötés nem nagyon van :)

Mess with the best / Die like the rest

(#46777) MasterDeeJay

Na rászántam magam hogy vegyek egy porszívót. Eddig mindig szedett-vedett vackaim voltak most már szeretnék egy erőset. Még Édesanyámnál van egy Gorenje ropower basic 2200w-os amit számomra elég erős lenne (de nem adja oda csak kölcsönbe volt nálam), szívóerejének utánanéztem az 390w szóval ilyesmi kellene de nem tudom hol keressem.
Most kettő van, egy ETA ami szegény alig szív már és egy valami 10eFt-os vacak Sencor 45 (230w szívóval ami szintén rohadtul kevés és csak gyorsba vettem totál fölöslegesen)
Van két kutyám és szőnyegeim amik nem férnek meg egymás mellet egy jó porszívó nélkül.
Tehát keresnék olyan 400w körüli szívóteljesítményes hagyományos porszívót.
Köszönöm a segítséget!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46778) gabor9991 válasza Louro (#46776) üzenetére


gabor9991
őstag

Valami gorenjét tegyél fölé.
Van hozzá gumitalp pár ezerért nálam is így van egymás fölé rakva a mosó és szárítógép.

(#46779) koxx válasza MasterDeeJay (#46777) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mivel árat nem írtál ill az állatok miatt, Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine? 2200W-os porszívót sehol nem fogsz venni újat,, btw nincs is értelme.

(#46780) Louro válasza gabor9991 (#46778) üzenetére


Louro
őstag

Gorenjének saját ilyen megoldása? Vagy milyen gumitalpra gondolsz?

Mess with the best / Die like the rest

(#46781) gabor9991 válasza Louro (#46780) üzenetére


gabor9991
őstag

Jaja, Gorenje szárítóhoz lehet venni [ilyen] gumitalpat.

(#46782) Louro válasza gabor9991 (#46781) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm. Akkor keresek egy kereten belüli darabot. Gondolom az inverteres motor ott is hasznos.

Mess with the best / Die like the rest

(#46783) MasterDeeJay válasza koxx (#46779) üzenetére

Nekem mindegy hány wattos csak tudja legalább azt amit a régi 2200-as. Árban inkább max 40-50eft lenne.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46784) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Delonghi Scultura kávégép tisztításához kérnék tanácsot. A gyártó nyilván a saját EcoDecalk tisztítószerét javasolja, próbáltam utánaguglizni mi a pontos összetétele ennek a szernek, de nem találtam leírást.
Létezik olyan alternatíva - vagy akár teljesen hasonló szer - ami nem egy kisebb vagyon?
(Régebben egy másik gépnél simán használtam a drogériában kapható négy egységre elég citromsavas cuccot, de az tizedannyiba került mint ez a gép, így most kicsit óvatosabb vagyok)
Köszönök minden tippet előre!

Do you see the white shadow?

(#46785) gabor9991 válasza Louro (#46782) üzenetére


gabor9991
őstag

[Enyémben] nincs inverteres motor itt szerintem ez nem is számít, viszont hőszivattyús így nem annyira áramzabáló.
Lehet és könnyen lehet tisztítani a hőcserélőt benne.
4 éves és még működik :D

[ Szerkesztve ]

(#46786) asdf_ válasza Louro (#46776) üzenetére


asdf_
veterán

Nem vagy markahoz kotve, ha a "szabvanyos" 60x60-as a teteje, akkor barmi ekkorat rarakhatsz.

(#46787) Sinkapeter válasza Frod (#46784) üzenetére


Sinkapeter
tag

Ebben tejsav van. Biztonsági adatlap

(#46788) Csabroncka válasza Frod (#46784) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ilyet vegyél, évek óta ezzel tisztítom az Odeám. (Nagy kiszerelés, fajlagosan olcsó, sokáig elég és jó)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#46789) mephi666


mephi666
nagyúr

üdv!

tegnap este olyan történt, hogy a zanussi zcg 55 mgx gáztűzhelyünk sütőjét begyújtottam, majd felmelegedett és végül őrláng helyett elaludt teljesen a láng... utána próbálkoztam párszor: vagy nem tartotta meg a lángot, vagy pedig felmelegedés után elaludt... félkész kaja mehetett a kukába, tűzhelyt meg kishíján kib@sztam az erkélyen... miután lehiggadtam, megvizsgáltam, mi lehet a probléma: először kitakarítottam rendesen, de ez semmit nem segített, viszont a termoelem eléggé gyatrán néz ki... (tiszta korom és ha begyújtom a lángot, izzik a vége több ponton)

úgy gondolom, hogy 99%-ra ez lesz a gond: cserélt már valaki ilyet házilag? azért mernék rá vállalkozni, mert ránézésre kihúzom a régit, bedugom az újat, a gázkörhöz annyira se kell nyúlni, mint egy egyszerű fúvóka-tisztításnál... (tűzhely hátlapját kell talán lekapni, hogy teljesen hozzáférjek)

univerzálisak ezek az alkatrészek? heilmann-tól vettem már máskor alkatrészt anyós régi fagor mosógépéhez, de náluk csak ilyet találtam zanussiból (tűzhely típusára keresve sehol semmi)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46790) poli27 válasza MasterDeeJay (#46783) üzenetére


poli27
veterán

[link]

Már csak 900w os van.... eu okosság.

(#46791) koxx válasza poli27 (#46790) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Anno amikor vettem a Miele C2-t akkor még nem volt ez a hülye EU-s törvény. De hiába tud 1600W-ot, sose használom azon, nem véletlen van rajtuk kapcsoló, nem tudom milyen idióta találhatta ezt ki :W de hadd döntsem már el én, hogy milyen teljesítményt szeretnék.

(#46792) MasterDeeJay válasza poli27 (#46790) üzenetére

Számomra kissé érthetetlen. Ennyi erővel a kenyérpirítót, kávéfőzőt, légkondit, autót és akármi mást lehetne korlátozni. Teljesen értelmetlen, porszívó nem egy napi használati tárgy alig fogyaszt valamit havi szintre levezetve. Tökmindegy mert én fizetem a villanyszámlát.
Mindegy nem keresek benne logikát. Akkor marad a használt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46793) pjen válasza MasterDeeJay (#46792) üzenetére


pjen
félisten

Én minden nap használom. :)

(#46794) BBéci válasza MasterDeeJay (#46792) üzenetére


BBéci
titán

Még működik az 1997-ben vásárol AEG Öko Vampyr Sun porszívóm, ami 1400 wattos, már csak autó belső tisztogatására használom. Összehasonlítottam a 650 wattos Electrolux-szal, utóbbi kb. 20 %-kal erősebben szív. Szinte soha nem tekerem maximumra, mert felesleges, kiválóan tisztít 60-80 %-on. Van macska a házban, két szoba szőnyegpadlós, a nappaliban van egy 8-9 négyzetméteres szőnyeg, amin nagyon szeret feküdni. A szőr felszívásához sem kell a maximális teljesítmény.
Tehát ne kergesd a wattokat, mert semmi értelme!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46795) MasterDeeJay válasza BBéci (#46794) üzenetére

Oké de akkor meg mi alapján vegyem meg az újat? Azt láttam hogy van szívási teljesítmény, amit szerettem volna annak 390w (gorenje 2200w). Vagy az is kamu érték?
Most egy vacak Sencor 45-ös van ami gyenge. [link] Na ennek csak 230w a szívási teljesítménye, ennél szeretnék jóval nagyobbat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46796) st6969 válasza MasterDeeJay (#46795) üzenetére


st6969
őstag

Ez a cikk érdekes lehet, több kérdésre is választ ad.

(#46797) BBéci válasza MasterDeeJay (#46795) üzenetére


BBéci
titán

Álláspontom szerint a jó porszívók ára 40000 forintnál kezdődik, annyiért kapsz remek Electroluxot, aminek a szívóerejével garantáltan elégedett leszel. Nagy üzletekben, például Media Marktban mindegyiket ki lehet próbálni, össze tudod őket hasonlítani.
Az itt érdeklődők közül sokan vették a legolcsóbb 20-23000 forintos Electroluxot, eddig még nem panaszkodtak rájuk.
Ha most kellene porszívót vennem, az tutira Miele lenne, kipróbáltam, azonnal megszerettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46798) koxx válasza MasterDeeJay (#46795) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C1 classic pont belefer a keretedbe.

(#46799) BBéci válasza st6969 (#46796) üzenetére


BBéci
titán

A cikk tartalmilag kiváló, viszont a wattot kizárólag akkor kell nagy kezdőbetűvel írni, ha a névadóját, James Wattot említjük. A teljesítmény mértékegysége watt, a jele W.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46800) MasterDeeJay válasza st6969 (#46796) üzenetére

Köszi! Átolvasom!

BBéci
Szerencsére megyeszékhelyen lakom és van sok bolt, megnézem mik vannak.

koxx
Berakom a listára köszi!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.