Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) Gömbike válasza st6969 (#46898) üzenetére


Gömbike
senior tag

A komolyabb gyártók normál kondenzációs gépein van olyan gomb/lehetőség, hogy alacsonyabb hőfokon szárít.

Ilyenkor közel azonos a levegő hőmérséklete a hőszivattyús gépekével.

A normál kondenzációs sem fogyaszt "rengeteget".

Nekem heti 3 szárítással havi 1500 Ft-ot evett meg áramból.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46902) pjen válasza AssAssynn (#46897) üzenetére


pjen
félisten

Mi Persil sensitive gel t használunk.Rá van írva:mosószer fehér és világos ruhákhoz.Van porban is.

(#46903) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A 9 éves Electrolux beépíthetős sütőm ma reggel bemondta az unalmast. Levágja a biztosítékot, ha bekapcsolom, valami zárlatos lett benne gondolom.

Milyet javasoltok helyette? Légkeveréses, grillszálas kellene, semmi más extra. Óra legyen rajta :K

Ez a pirolitikus tisztítás ér valamit, vagy bullshit?

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#46904) Degeczi válasza Jim74 (#46903) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Engem meg kombitűzhely kapcsán érdekel ugyanez, azzal, h mindenképpen 10A alatt kell maradjon a sütő áramfölvétele - de a legtöbb gyártó vmi érthetetlen okból cseszik megadni az elektromos teljesítményt... Többnyire csak egy sütési ciklus fogyasztását adják meg kWh-ban, kösz szépen. Pedig elég gyakori, h az egész lakásra jut 16A, így ez is fontos szempont lenne.

(#46905) Elemental válasza Jim74 (#46903) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk pirolitikus van, az asszony szerint jó dolog.

(#46906) koxx válasza Jim74 (#46903) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem bullshit, tenyleg hasznos tud lenni.

(#46907) #40553216 válasza st6969 (#46898) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azóta lehet, már nem száríthatóra változtatták. Éppen a héten vettem három biopamut pólót, ezeken nem szárítható jelzés van. :DDD

(#46908) Ispy válasza Jim74 (#46903) üzenetére


Ispy
veterán

Én ezt a Boscht vettem, igaz ezt néztem ki elsőre, de a feleségem nem akart már ennyit költeni rá, így marad az eco clean, valahogy majd csak túléljük azzal is. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46909) Jim74 válasza Ispy (#46908) üzenetére


Jim74
nagyúr

Huhhh ennyit nem szeretnék költeni rá...

Mindenkinek köszönöm a válaszokat :R

(#46910) AssAssynn válasza pjen (#46902) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, ilyet talán találtam, csak úgy voltam vele, hogy ami jó a világos (színes) ruhákhoz, az nem jó a fehérhez, vagy fordítva, hiszen pont azért való egy mosópor a fehér ruhához, mert fehéríti őket. Ha világos színűekhez is ajánlják, akkor abban nincs fehérítő. Tudom, ettől még mosható vele, de akkor már ennyi erővel kimosom a színeshez valóval, attól sem lesz baja.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#46911) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem szárítógéppel kapcsolatban. Ma vettünk egy Beko DPS 7405 GB5 gépet, és olyan sok program van rajta, hogy kicsit kérdezősködni szeretnék hogy kinek melyik program vált be a legjobban.
A kérdésem az lenne hogy mondjuk a napi program az mire lehet alkalmas? Mondjuk egy nadrág, vagy vékonyabb felső, póló, fehérneműk, meg ilyenekhez, viszont egy farmerhez már kevés a napi program és esetleg Pamut Szekrényszáraz program kell hozzá, vagy a dedikált Farmer program? Vagy mondjuk egy kapucnis kicsit vastagabb pulóverhez a napi program szintén kevés lehet?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#46912) BB9000 válasza jozsi252 (#46911) üzenetére


BB9000
senior tag

A szárítógépem nem Beko ugyan, de csak egy programot használok. Azt, amelyik a legszárazabbra szárítja a ruhát. Az összes többi felesleges. A szekrényszáraz egy becsapás. Annak a vége lényegében egy olyan nedves ruha, amit még nem szednék le a szárítókötélről se, nemhogy a szekrénybe tegyem. Ha már szárítok, akkor legyen száraz, amit a gépből kivieszek! Mindig rányomom a kímélő opciót is, mert úgy egy picit alacsonyabb hőfokon megy és nem mennek annyira össze a ruhák. Gyakorlatban minden összemegy valamennyire. Az a jó, ha csak annyira, hogy még nem lehet észrevenni.

Az is előfordul nagyritkán, hogy a legszárazabb program végigfut és mikor kiveszem, még azt érzem, hogy még szárazabbra szeretném. Olyankor ráküldök egy "időprogramot" 20 vagy 30 percre.

[ Szerkesztve ]

(#46913) PainKiller13 válasza Jim74 (#46909) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én a 65ezres electroluxot vettem amiben semmilyen clean nincs, de gondolom konyhai ronggyal azt is lehet takarítani. :DDD

(#46914) #32577792 válasza jozsi252 (#46911) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Valami extra szárazat használunk, kivéve farmerok esetén. Nekünk az vált be.
Itt úgy jön ki, hogy mehet a szekrénybe.

(#46915) Jim74 válasza PainKiller13 (#46913) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Tudnál pontos típust adni? Köszi :R

Egyébként mi lehet a gond, ha bekapcsoláskor rögtön lecsapja a FI relét? Gondolom zárlatos a sütő, de vajon mi mehet egy ilyen egyszerű szerkezetben tönkre?

(#46916) #32577792 válasza Jim74 (#46915) üzenetére


#32577792
törölt tag

Dugvillával kapcsolódik vagy direktbe van kötve?
Ha dugvilla, én tennék bele másik fogyasztót egy próba erejéig, hogy kizárni a konnektor zárlatot.

(#46917) Jim74 válasza #32577792 (#46916) üzenetére


Jim74
nagyúr

Direktbe van kötve.

(#46918) jozsi252 válasza BB9000 (#46912) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a felvilágosítást. Holnap lesz az első teszt, aztán szerintem kipróbálunk több programot is, de akkor inkább azokat teszteljük ami a legszárazabb. Van olyan majd 2 órás program ami napi program néven fut. Kíváncsi vagyok hogy ez a program mit tud.

(#46914) ungawa

Köszönöm neked is! Van Pamut extra száraz program, akkor valószínű hogy a szekrény száraz + program, valamint az extra száraz, meg a napi program lesz tesztelve.

Illetve majd elfelejtettem megkérdezni. Osztottam szoroztam, és befért az 5 ajtós autómba, ezért nem futóval mentem érte. Nem volt eldöntve teljesen a gép hanem olyan 45°-ba kb. a hátán. 24 órát várunk mindenképp a beüzemeléssel, de a szárítógépek is annyira érzékenyek ha nem állítva szállítjuk őket mint a hűtők pl.?
A dobrögzítő természetesen benne volt, illetve nagyobb kátyút se találtam meg, valamint körbe volt hungarocellel véve.

iPhone 13 Pro Max

(#46919) gabor9991 válasza jozsi252 (#46918) üzenetére


gabor9991
őstag

Szárítóban dobrögzítő?
Tiédben volt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#46920) jozsi252 válasza gabor9991 (#46919) üzenetére


jozsi252
veterán

Volt belül 2 vastag hungarocell becsomagolva, ami be volt nyomva a dob felső és alsó részéhez. Ezeket kicsomagolás után ki is vettem. Nem olyan dobrögzítő volt mint a mosógépeknél, hanem csak ilyen egyszerű megoldás.

iPhone 13 Pro Max

(#46921) PainKiller13 válasza Jim74 (#46915) üzenetére


PainKiller13
őstag

electrolux ezb 3411 aox

(#46922) gabor9991 válasza jozsi252 (#46920) üzenetére


gabor9991
őstag

Ja, így már világos.

(#46923) Jim74 válasza PainKiller13 (#46921) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
A hőmérsékletet és a funkciót hol jelzi ki a készülék? A képeken a gombok körül egyik sincs megjelölve.

[ Szerkesztve ]

(#46924) Jim74 válasza Jim74 (#46923) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben találtam egy videót, ahol látszik, hogy a gomb palástjára van szitázva.

(#46925) PainKiller13 válasza Jim74 (#46924) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen a gombra van rányomva.

(#46926) Jim74 válasza PainKiller13 (#46925) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elsőre nem szimpi ez a megoldás.

(#46927) PainKiller13 válasza Jim74 (#46926) üzenetére


PainKiller13
őstag

Pedig hasznos, mikor takaritod nem kopik le az inoxról. Sajnos arról hamar lejön. Kiderül ezen mennyire lesz tartós. Illetve letisztultabb így.

(#46928) Jim74 válasza PainKiller13 (#46927) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy csak meg kell szokni.

(#46929) qqzs válasza PainKiller13 (#46927) üzenetére


qqzs
őstag

Errol jut eszembe hogy whirpool ixelium giper szuper ujlenyomat taszito felulet mikron. A feliratok mintha letraszettel lett volna felvive. Kulonleges elbiralas miatt (mert erre nincs garancia) kivsereltek az elolapot. Meg a szerelo jelenleteben megneztem amit kuldtek ugyanolyan volt. Korommel le lehett tolni es egyben levaltak a betuk. Azota nem valaszolnak emailekre. :( Egyebkent azert nem venni eszre mert a felulet tenyleg jo kosztaszito ezert nem is torolgetjuk. A suton tokeletes a felirat.

Eladó: GTS450

(#46930) AXisBOLD válasza asdf_ (#46845) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mondasz valamit!

most reggel figyeltem a történést, az alsó szomszédnak ugyan olyan mosógépe van mint nekünk, a csippanásokból tudom mikor kapcsolja be, illetve hogy a vízadagolás is sok szakaszból áll. Na és ezeknél a - nála - betöltéseknél, illetve azok végeztével (mert ez is hallatszik... jó öreg panel :) ) jön a kalapácsütés nálunk.

Még azért pár ilyen esetet megfigyelek, illetve ha épp lesz rá időm, leveszem a csövet és megnézem úgy, ahogy leírtad.

De ha ez bizonyosodik be, gondolom a végkifejlet ugyan az lenne, tehát kellene vízütés csillapító?

(#46843) pjen: igen, a végén az lesz.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#46931) peppe79 válasza AXisBOLD (#46930) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálam is leginkább akkor volt hallható a csövek rezonálása, amikor a vízbetöltés után lezárt a mágnesszelep. Meg a csapok hirtelen zárásakor is hallatszott valamennyire. Ennek a hosszú távú folyamatnak lehet aztán az eredménye egy csőtörés...ami általában éjszaka következik be, mivel olyankor nem igazán történik vízvételezés, és magasabb az üzemi nyomás. Amikor panelban laktam, én is átéltem: hajnalban arra ébredtem, hogy a mellettem lévő szomszéd ajtaját ököllel verik, mert ázott az alatta lakó. Nekem is roppantul kellemetlen volt, hát még a szomszédnak milyen lehetett... pedig a szerencsétlen nem tehetett semmiről, mert nem a panellakásokban már-már klasszikusnak számító, "elfelejtettem visszatenni a mosógép kifolyócsövét a kádba" sztoriról volt szó, hanem csőtörésről.
Itt egy hasonló pici tágulásit építenek be, amit korábban már linkeltem, de amúgy az USA-ban inkább a "sziú főnök" vízütés csillapítók az elterjedtek, ami hasonló elven működik, mint a Caleffi. Én inkább ez utóbbit akartam megvenni, de végül sikerül másképpen megoldani a problémát. De én magáznházban lakom, egy panelház azért összetettebb probléma...

(#46932) Wurten


Wurten
csendes tag

Sziasztok!
BOSCH SMS40E32EU mosogatógépről mi a vélemény?
Köszönöm!

(#46933) Jim74 válasza Ispy (#46908) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez az eco clean dolog hogy működik a gyakorlatban?

(#46934) Edorn


Edorn
aktív tag

Új mosógépet szeretnék vásárolni, erre tudnátok valamit javasolni?

Költségkeret: 50-100 ezer Ft körül

Legyen egyszerű, felültöltős, könnyen tisztítható, megbízható-tartós (mostani 8+évet bírt).
Programok: kis mosás, nagymosás, kímélő mosás. Ennél több nem kell.
Centrifugát külön el lehessen indítani, esetleg állítani a fordulatszámot.

Semmi extra flic-flanc nem kell. Egyszerű legyen és megbízható.

Jelenleg ilyenünk van, ami már haldoklik: [link] (ezen sem használjuk a lehetőségek 90%-át)
Előtte a klasszikus "kocka" Hajdú volt, az volt a best, ami még egyébként működött akkor is, mikor lecseréltük! De gondolom olyat már nem kapni... :-)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#46935) Gömbike válasza Edorn (#46934) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos az általad ráfordítandó keret nem takarja be az igényeiddel kapcsolatos elvárásaidat.

Ennyi keretből a Beko gépeket nézegetném.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46936) Edorn válasza Gömbike (#46935) üzenetére


Edorn
aktív tag

Mi lenne akkor az az összeg, ami lefedné és mely gépet ajánljátok ez esetben?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#46937) Teaway válasza Gömbike (#46935) üzenetére


Teaway
veterán

Felültöltős és Beko az nem lehet egyszerre.

Nincs itthon csokid??

(#46938) Elemental válasza Jim74 (#46933) üzenetére


Elemental
addikt

Mennyit szánnál sütőre?

(#46939) Ispy válasza Jim74 (#46933) üzenetére


Ispy
veterán

Jó kérdés, még nem próbáltam, holnap hozzák csak a gépet. De valami spéci bevonat van az oldalán/tetején/hátulján.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46940) Gömbike válasza Teaway (#46937) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha ja, a baj az a dübörgő gazdasági eredményünkben és a világviszonylatban kimagasló erős forintunkban keresendő.

Ennyi keretből mosógépet nem lehet venni, ezt Te is tudod.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46941) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Liebherr hűtőből van nem ajánlott vagy vehetem bármelyiket? 150-250 között keresnék 60 széles 2m magasat, alulfagyasztóst.

(#46942) koxx válasza PainKiller13 (#46941) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem barmelyiket megveheted. A mienk 4.5eves, most is LH-t vennek ha cserelnem kene.

(#46943) Zeki válasza Edorn (#46934) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aki neked rámutat egy gépre a boltban, hogy az neked megbízható és tartós lesz, az vagy hazudik, vagy a jövőbe lát.
Még az ára sem mutatja egy gépnél, hogy az mennyire lesz tartós. Oké, talán a Miele, de erre sem vennék mérget.
5 év garanciával csak Beko van, az se mindegyik típus. Az meg nem felültöltős.
Vagy veszel ami tetszik és hozzá veszel extra biztosítós garanciát. Csak előbb ezt járd jól körül, mert soknál a gép természetes kopásából eredő hiba nem garis javítós esemény.

(#46944) peppe79 válasza Zeki (#46943) üzenetére


peppe79
senior tag

"Vagy veszel ami tetszik és hozzá veszel extra biztosítós garanciát. Csak előbb ezt járd jól körül, mert soknál a gép természetes kopásából eredő hiba nem garis javítós esemény."

Ez a gyári jótállás esetében is kizáró ok.

(#46945) #94529552 válasza Edorn (#46934) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez most e legolcsóbb verzió ugyanolyan márkából, amit most használtok. A linken egy termékvideó is látható. Vagy az EWT1064ILW már a hátralévő mosási időt is jelzi, és a Time Manager funkcióval jobban testre szabható. Itt van egy videó is róla. A miénk is hasonló, és már hét éve szolgál, és én most is ilyesmit vennék. De azt, hogy melyik gép meddig bírja, az nem tudható. Ha 5 évet kibírt, szerintem már megszolgálta az árát, ezen felül a többi éveket bónusznak tekintem minden terméknél.
Máshol olcsóbban is megvehetők, de nem mindegy például, hogy mennyi a szállítási díj, és a gari kiterjesztés ára sem.

(#46946) Jim74 válasza Elemental (#46938) üzenetére


Jim74
nagyúr

Eredetileg olyan 60ezer körülre gondoltam, de ismerősök győzködnek, hogy a pirolitikus az überkirály, úgyhogy egyelőre az alábbi mellett tettem le a voksomat:

[link]

Ettől többet nem szeretnék rá költeni.

[ Szerkesztve ]

(#46947) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok!
Mosogatógép vásárlás előtt állok, és nem tudok rájönni, hogy mi az érdemi különbség a serie 6 és a serie 8 Bosch gépek között. Van serie 6os gép, ami drágább, mint a serie 8, szóval nem értem...

(#46948) koxx válasza KoVee84 (#46947) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyik geppel sem lohetsz melle, vedd sztem az olcsobbat.
Mi ezt vettuk es imadjuk BOSCH SPI 46 IS 05 E

[ Szerkesztve ]

(#46949) manokaj válasza KoVee84 (#46947) üzenetére


manokaj
tag

Szerintem csak a belső dob megvilágítás a 8as javára. Én tegnap vettem a ser6-os
28660 gépet, 159 ezerre le volt árazva a Médiába, plusz van rá 10 % visszatérítés. Eddig fantasztikus, tényleg alig van hangja.

(#46950) peppe79 válasza manokaj (#46949) üzenetére


peppe79
senior tag

...meg például az intenzív zóna, vagy a home connect, ami a 8-os szériában "alap", a 6-os szériában pedig csak a legdrágább modell kiváltsága. Egyébként a BSH csoport oldalain rém egyszerűen összevethetőek a készülékek...még arra is van lehetőség, hogy csak a különbségeket mutassa.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.