Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Puma K válasza gabor9991 (#46650) üzenetére


Puma K
veterán

A Beko márkáról mik a tapasztalatok?
Venni vagy nem venni, 5 év garancia ide vagy oda?

Annyit sikerült találni a neten, hogy Török a cég, de a minőség, megbízhatóság és a szervizhálózat érdekelne.

A Media Markt-ban külön lehet garanciát venni az adott termékekre. Így akár egy bejáratottabb-ismertebb gyártó termékét is lehetne venni, ami 2-3 garanciával rendelkezik alapból, de mellé vennék még 3-5 év garit.

Sajnos több ismerőstől hallom, hogy az újabb gépek addig működnek ameddig a garancia szól és plusz-minusz pár hónap.

Egyik volt kollégáméknak romlott el a 17 éve hibátlanul működő gépük. Vettek egy másikat, mire az a 3 év garancia lejárta után tönkrement és megint vehettek egy újat... mert nem volt értelme javítani a 3 éves gépet...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46652) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Porszívót keresnék nagyjából 50K lenne rá a keret. Az elsődleges szempont a padlószőnyeg kiporszívózása lenne, az ehhez megfelelő fejjel. Másodsorban parketta lenne vele tisztítva, de talán ott lényegesen egyszerűbb a dolga. Szóval a szőnyeg kiporszívózása lenne a fő szempont. Inkább zsinóros megoldás érdekel, akkusok hosszú távon nem tudom mennyire megbízhatóak.

Köszi!

(#46653) koxx válasza blizzrd (#46652) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C1 vagy ha kicsit megpluszolod akkor C2.

(#46654) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Adott a lentebbi képen látható Bosch kombi tűzhely, amin egyik pillanatról a másikra elment minden áram. Úgy minden, hogy még a gáz rész piezzoja sem megy. Konnektoros, dugó belülről kicsit el van színeződve, de a kábelek nem. Másik konnektorban sem megy, a konnektor pedig jó. Sajnos semmiféle típustáblát nem találtam, így nem tudok mit mondani. Ha valaki ismeri ezt a készüléket, kérem mondja meg,milyen típus, vagy árulja el, hol a saját biztosítéka. (Másik topicban azt az infót kaptam, hogy van neki).
Köszönöm!
Dodo

(#46655) farkas-j válasza Puma K (#46649) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk 3,5 éve van egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógépünk (és egy Beko mosogatógépünk is). Teljesen elégedettek vagyunk vele (velük)! Most is ezt (ezeket) választanám.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46656) Puma K válasza farkas-j (#46655) üzenetére


Puma K
veterán

A MM-ben lehet is kapni az említett mosógépet 116-ért. Annyiért jó lehet vagy te olcsóbban vetted?

Jelzi, hogy hol tart a mosás vagy mennyi idő van még hátra?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46657) farkas-j válasza Puma K (#46656) üzenetére


farkas-j
őstag

Én 3,5 éve 113eFt-ért vettem. A mostani 116eFt így jó árnak tűnik. Működés közben kijelzi a hátralévő időt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46658) blizzrd válasza koxx (#46653) üzenetére


blizzrd
aktív tag

A Classic vagy a PowerLine?

(#46659) Zeki válasza farkas-j (#46655) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most mi is ezt vettük szombaton. Nem egy prémium kivitel mint a panelhibás Whirlpool, de legalább 5 év garis.

(#46660) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Vasalót keresek otthoni felhasználásra.
Ár-érték arányban a legjobbat.
Amit rászánok pénzben 20k-ig.

Köszönöm

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#46661) Puma K válasza farkas-j (#46657) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen a tippet!

Felkerült a listára amiből majd válogatunk :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46662) BB9000 válasza Louro (#46639) üzenetére


BB9000
senior tag

Mosó és szárítógép választási javaslat:

Bosch szárítógép Válassz innen: Árukereső
Bosch mosógép Válassz innen: Árukereső

Szempontok a választáshoz: Az összes Bosch szárítógép dobja pontosan ugyanakkora. A marketingesek írják/íratják rá a ruhatöltetet kilóban, aminek semmi jelentősége. Ne az alapján válassz! A dobméret dönti el, hogy mennyi ruhát képes normálisan megszárítani egy gép.
Mosógépnél is a dobméret határozza meg a ruhatöltet mennyiségét. A Bosch nál a tartósság érdekében javaslom, hogy olyan gépet vegyél, amelyik EcoSilence motorral van szerelve. Ezt a bosch home magyar weboldalán tudod ellenőrizni. Pl: WAN24290BY termékoldal
Ez egyébként már egy nagyon jó kis gép. Én is ennek az elődjét használom immár kb 4 éve.

(#46663) BB9000 válasza musli26 (#46660) üzenetére


BB9000
senior tag

Tefal supergliss. Válassz innen: Árukereső

(#46664) BB9000 válasza dodopek (#46654) üzenetére


BB9000
senior tag

A hátulján van egy adattábla. Arról készíts fotót. Úgy könnyebb lesz beazonosítani.

(#46665) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Nem biztos hogy ez a megfelelo topic erre, de hatha tud valaki segiteni.

Adott egy kb.11 eves Ariston BMBL1812 F/HA no-frost-os huto, amely egy eve elkezdett jegesedni es 1-2 hetente le kellett emiatt olvasztani.. Hivtam egy szerelot, horror aron "megjavitotta", ami annyibol allt, hogy kicserelt egy szenzort. Ezek utan es 2 het allas utan a huto latszolag jol mukodott, de most mar inkabb ugy gondolom, hogy csakis azert mert a nagy melegek elmultak addigra.
Most 1 evvel a javitas utan a hiba ugyanaz. Felhivtam a hivatalos Ariston szervizt, akik ahelyett hogy kijottek volna megnezni azt a tanacsot adtak, hogy inkabb vegyek egy ujat, vagy hasznaljam igy amig tonkre nem megy es 1-2 hetente olvasszam le (o is ezt csinalja a sajatjaval... ).
Az uj hutot mar megvettem, de nem vitettem el a regit, mert ha meg lehetne javitani, akkor a csaladban lenne ra igeny.
Probaltam utanajarni a neten, hatha meg tudom sajat kezuleg javitani, de sajnos a manual-t leszamitva nem talaltam semmit errol a tipusrol, igy nem estem neki.
Esetleg tudtok ajanlani megbizhato szerelot, vagy valami oldalt, ahol talalni a hutorol es javitasarol hasznos infot?

Elore is koszonom!

(#46666) Teaway válasza Begi (#46665) üzenetére


Teaway
veterán

És mi lett az új hűtő?

Nincs itthon csokid??

(#46667) polonic válasza Teaway (#46666) üzenetére


polonic
félisten

Nálad mi a helyzet most hűtő ügyben?

(#46668) Teaway válasza polonic (#46667) üzenetére


Teaway
veterán

Szuperül megy, pont mint új korában. 16 éves Ariston NoFrost.

Nincs itthon csokid??

(#46669) polonic válasza Teaway (#46668) üzenetére


polonic
félisten

Összekevertelek vkivel, akinek ugyanilyen a profilképe. :)
Hibás volt az új samsung nála, utána egy új lg is.

Ezért kérdeztem rá.

(#46670) Almos


Almos
aktív tag

Sziasztok,

Új Biasi kondenzációs kazán éves szervizére Budaörsre van ajánlott, vagy nem ajánlott szerviz? A gyártó honlapján van lista, de egyelőre nem igazán találtam sehol infót arra vonatkozóan, hogy melyik szerviz mennyiért dolgozik, és mennyire megbízható, stb...
Vagy nem érdemes ezen ennyit filózni?

(#46671) Begi válasza Teaway (#46666) üzenetére


Begi
senior tag

Egy LG GBB71PZDFN.
Egyelore tetszik, bar a beallitott homersekletet csak immel-ammal tartja. Pl. ha be van allitva 3°C, akkor siman engedi hogy felkusszon 5-7°C-ra a hutoterben. Azt sem ertem hogy miert nem tudja megmutatni a tenyleges homersekletet.
Ami viszont parasztvakitas az a Wifi es a smartsag. Nem sokra lehet hasznalni. En is csak azert vettem ezt, mert akcioban volt. (most mar az alapar az akcios ar:) )
Illetve valszeg a hotagulas miatt, de a zsaneron levo muanyag boritas elegge recseg, ropog, mikor nyilik az ajto.

(#46672) Louro válasza BB9000 (#46662) üzenetére


Louro
őstag

Nagyon szépen köszönöm!

Egy logout-os alatt, ami szintén mosógépes, ott azt írták, hogy a Serie 6 alatt nem érdemes nézelődni. Ezért vetettem el a Bosch-t. Árban már túlmutat a kereten. Bár az onlinemarkabolt oldalán most akciózva vannak :)

Mess with the best / Die like the rest

(#46673) Degeczi válasza Begi (#46671) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem rossz a wifi, ha van házautomatizálásod, és abba beintegrálható, azon keresztül lekérdezhető bárhonnan, és esetleg módosítható is.

(#46674) Begi válasza Degeczi (#46673) üzenetére


Begi
senior tag

Oooo, van hozza app, nem kell semmi extra.
Viszont mi ertelme lekerdezni azt hogy milyen homersekletre allitottad be a hutod? Mert ez igazabol annyit tud, hogy beallithatod a homersekleteket, illetve az extra funkciokat (gyorshutes, gyorsfagyasztas, eco/holiday) be/kikapcsolhatod.
Max. talan arra hasznalhato, hogy bekapcsold a holiday uzemmodot, mert elfelejtetted mielott hosszabb tavra elmentel otthonrol.

(#46675) Degeczi válasza Begi (#46674) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván van app, csak az néha elég vacak tud lenni (pl. a wifis Gree klímámnak az alkalmazása lényegében használhatatlan, viszont a gyártói felhőt kikerülve, saját otthonautomatizálásba integrálva tökéletes) ill. nem ad sok előnyt pusztán az, h telefonon is álltható, míg saját rendszerben bármi automatizálható.

Nekem a nappaliban, a hálószobaajtó közelében van egy nagy, kétajtós, víz- és jégadagolós Samu, ami ha wifis lenne, a saját rendszerembe illesztve be tudnám automatizálni pl., h éjjelre magától kapcsolja ki a jéggyártó módot, h ne zörögjön amíg alszunk (a kompresszor is vmivel hangosabb hiszen olyankor nagyobb teljesítménnyel dolgozik, de főként persze a kész jég gyűjtőtartályba leválasztása csattog), így muszáj kézzel lekapcsolni - amit aztán gyakran elfelejtek visszakapcsolni.

Normál (jégadagoló nélküli, vagy hálótól messze lévő) hűtőnél persze tényleg nincs jelentősége, de megnyugtató lehet a belső hőmérséklet monitorozása (úgy sem jelzi ki?), és valóban, esetleg a nyaralós mód távoli be- vagy kikapcsolása.

(#46676) BB9000 válasza Louro (#46672) üzenetére


BB9000
senior tag

Bosch Serie 4 -es mosógépet az indokolja, hogy abba már Eco Silence Drive megnevezésű motort tesznek. A Serie 2-esekbe szerelt motoroknak nincs ilyen jól hangzó neve. A Serie 4-gyel nekem pozitív tapasztalatom van. 4 éve bírja a "gyűrődést". Egy tapasztalat még nem mérvadó, másokat is érdemes meghallgatni.
A Serie 6 os mosógépekbe nem tudom hogy milyen jobb alkatrészeket tesznek. Lehet, hogy akik azt javasolták ők tudják. Sajnos erről a Bosch nem ad ki infót.
A Bosch márkát nem zárnám ki a választásból. Nem rossz. A szárítógéppel is meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#46677) Begi válasza Degeczi (#46675) üzenetére


Begi
senior tag

Igen, az. Vacak:)
Nyilvan ki lehetne talalni sok szuper funkciot (pl. belso homerseklet kijelzes, ahogy irod is ejszakara kikapcsolas, stb.), de sajna ennel a hutonel semmit nem okoskodtak az LG mernokei, vagy ennyi penzert ennyire tellett... Azaz +x penzert kapsz Wifit, ami nagyon smartsag, de igazabol a hajadra kenheted.

Pl. a mosogepunk is LG, ott tavolrol (miutan beallitottad a gepen a tavoli eleres opciot) megmondhatod neki, hogy milyen programot hasznaljon a mosashoz. De azt mar nem szabalyozhatod, hogy hany fokon mosson es hogy milyen fordulatszamon centrizzen, hanem mindig a kivalasztott program default ertekeit hasznalja. Kesz agyrem :).

(#46678) gabor9991 válasza polonic (#46667) üzenetére


gabor9991
őstag

Jó lett, a második már hűt rendesen :)

(#46679) gabor9991 válasza Begi (#46671) üzenetére


gabor9991
őstag

Örülj az 5-7 foknak.
Nekem is ilyen van, most a 2. már kb ezt a szintet hozza, mint a tiéd.
Abban amit először kaptam 2 nap után még langyos volt a kóla hiába volt 1 fokra állítva! Ki is cserélték. :D

[ Szerkesztve ]

(#46680) oszi666


oszi666
őstag

sziasztok, előre is elnézést ha nagyon gyökér a kérdés...
szóval elektromos tűzhelyet szeretnénk venni, és azt a tanácsot kaptam, hogy arra vigyázzunk hogy "egyfázisú" legyen. Ez mit jelent? Hol van feltüntetve ez az adatlapokon? Honnan tudom, hogy a tűzhely amit én nézegetek hány fázisú?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46681) manokaj


manokaj
tag

Sziasztok. Hotpoint Ariston mosó - szárító gépet szeretnénk lecserélni, különálló mosógépre és szárítógépre. Melyik márkát ajánljátok? Én whirlpool, lg, aeg fronton nézelődök. Kb 200-200 lenne a max lóvé.

(#46682) gabor9991 válasza oszi666 (#46680) üzenetére


gabor9991
őstag

Rá van írva.
Az 1 fázisra köthető valószínűleg sima dugvillával/3 eres vezetékkel van szerelve a 3 fázishoz meg 3 fázis kell ott talán 5 eres vezetéket kell bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#46683) Begi válasza gabor9991 (#46679) üzenetére


Begi
senior tag

Oh. Hat ez nem tul jo hir.
A fura hogy a rekeszekben meg joval hidegebb van, az alsoban olyan 1° korul szokott lenni.
Tippem hogy nem tudjak egyenletesen eloszlatni a felfujt hideg levegot. No de ennyi penzert azert ezt mar elvarna az ember, nem?

(#46684) gabor9991 válasza Begi (#46683) üzenetére


gabor9991
őstag

Én sokkal többet is elvárnék ennyiért(170körül volt amikor vettem)...de ez van A+++ kategória ennyit tud.
Egyébként, ha nincs nyitogatva, éjszaka lehűti +3-ra a felső részt.
Csak ne a levegő hőmérsékletét mérd hanem tegyél bele egy pohár vizet és abba tedd a hőmérőt.Tegnap a fagyasztóban -26fok volt(-20ra állítva :F ) szóval a teljesítménnyel nincs baj csak valamiért a hűtő felső része ilyen gyengén hűt.
De mivel az enyém ilyen és a tiéd is gondolom ilyenre csinálták, hogy teljesíteni tudja az A+++ energiabesoroláshoz szükséges feltételeket.
Én nem is foglalkozok vele különösebben annál sokkal jobb, mint az első darab volt, hogy épp langyos volt a hűtő felső részébe tett ital.
Az előző samsung hűtőmben meg ciripelt a kompresszor, hiába volt hideg benne, fel tudtam volna gyújtani annyira idegesítő volt a hangja :O

(#46685) farkas-j válasza musli26 (#46660) üzenetére


farkas-j
őstag

A párom már több mint 3 éve nyúz egy Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra vasalót. Nagyon szereti mert a nagy teljesítménye (3100W) miatt nagy a gőzteljesítménye is, és a kerámia talpa miatt jó vele vasalni. A Mercateo-nál most jó áron is van ingyen postával (13754Ft).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46686) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

Új lakásba költözünk és konyhát kell építenünk. Ehhez három új háztartási gépet kell vennünk: sütő, főzőlap, elszívó. Nulla ismerettel álltam neki ma a keresésnek, mivel a korábbi lakásunkba bent hagyták ezeket a cuccokat, amiket aztán 5 évig használtunk.

Eddig azt tudtam leszűrni nagy biztonsággal, hogy sütőből pirolitikusat, főzőlapból indukciósat szeretnénk venni (nincs gáz a lakásban).

Amik tetszettek, de nem vagyok biztos benne, hogy ténylegesen érdemes-e rájuk áldozni: a Samsung sütők dual oven funkciója (valakinek van tapasztalata ezzel?), a NEFF sütők slide&hide funkciója (attól tartok, hogy a NEFF túl drága ahhoz, hogy megérje a fícsör.) Ezen márkákon kívül sütőkből és főzőlapokból a Bosch, AEG, Electrolux háromszögben nézelődtem, de Dunát lehetne rekeszteni a típusokkal.

A főzőlappal kapcsolatban elvárás, hogy fekete legyen, lehetőleg inox keret nélkül. Ezzel az eszközzel úgy vagyok, hogy nagyjából mindegyik ugyanazt tudja, melegít, egyedül a teljesítménybeli különbség (és a garanciaidő) számít. Szeretném, ha villámgyorsan forralná a vizet, ezért a 7kW+ kategóriában nézelődöm elsődlegesen. (Téves a gondolatmenetem?).

Elszívóval kapcsolatban elvárás, hogy minél jobban vigye ki a szagokat. Úgy vagyok vele, hogy a hanggal kapcsolatban mindenképp kompromisszumot kell kötni, így a légszállítási mutató alapján rangsorolok, de ha tudtok olyan típust, ami egyszerre szív is rendesen és halk is, akkor az lenne a legjobb. Láttam a Media Marktban egy kellően nagy kapacitásúnak tűnő Gorenje-t, és nagyon sok egyszerűbbnek tűnő darabot. Volt még két Samsung is, aminek 600 m^3/h felett volt a kapacitása emlékeim szerint.

Ha tudtok saját tapasztalat alapján fentieknek megfelelő gépeket ajánlani, megköszönöm. Esetleg, ha tudjátok, hogy ki akcióz mostanában kiterjesztett garanciával, azt is megköszönöm.

És még két extra kérdés. Gránit munkapultban gondolkodom. Ezzel kapcsolatban szintén szívesen veszek saját tapasztalatokat, megbízható forrásokat. A másik, hogy szintén a MM-ban láttam gránit hatású, de tapintásra mégsem olyan rideg Elleci mosogatókat, ilyennel van valakinek tapasztalata?

(#46687) farkas-j válasza Degeczi (#46673) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem is WiFi-s LG hűtőm van, bár én csak utólag tudtam meg, hogy ez a parasztvakítás is benne van. Szerintem egy totál értelmetlen dolog, mivel a hűtőtér hőmérsékletét nem tudja megjeleníteni sem a saját kijelzőjén se a mobil appban. Az appban csak állítani lehet távolról a hőmérsékletet, de azt meg minek?????

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46688) Degeczi válasza farkas-j (#46687) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így valóban hülyeség :(
Pláne, hogy egy mai hűtő nyilván pontosan tisztában van a belső hőmérséklettel, hiszen ha távolról állítani lehet, akkor nyilván digitális vezérlése van, nem elektromechanikus kapcsoló mint régen

(#46689) dodopek válasza BB9000 (#46664) üzenetére


dodopek
addikt

Szia,sajnos nincs. Viszont kíbicnek minden mindegy alapon gondoltam leszedem a hátlapot. Ezt találtam:

A fázis konkrétan ki van égve a foglalatból. Ez lehet azért, mert egyszerűen elfáradt az öreg anyag, vagy valami baja lehet?
Érsd, a villásdugót, és a kábelt simán kicserélem, de komolyabba nem mennék bele...

(#46690) farkas-j válasza dodopek (#46689) üzenetére


farkas-j
őstag

Több oka lehet. Én pl. egy ismerősnél találkoztam hasonlóval, mert ott aki bekötötte a tűzhelyet nem húzta meg rendesen a csavarokat. Röpke 2 hétig bírta majd hasonlóan elszenesedett.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46691) pjen válasza dodopek (#46689) üzenetére


pjen
félisten

Mérni kéne,ellenállast,áramot,demegehette az idő vas foga is.Kösd vkssza,ha működik,nem vágja le kismegszakítót még jó is lehet.

(#46692) Zeki válasza manokaj (#46681) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegy, úgyis elromolhat. Azt vedd, ami tudásra , külsőre bejön. Aztán vegyél hozzá valami tuti biztosítós garanciát. Ugyanis 5 év gyári garancia csak a Bekora van, de ott sem minden gépre.
Nekünk prémium kategóriás Wh-nk volt, 4 évgyári garival, 2x vezérlőpanel halál, 1x szivattyú. A 2. vezérlőpanel halál már gari után jött. Eladjuk alkatrésznek, inkább, és vettünk egy butább Beko-t, de legalább 5 év garisat.

Sajnos 5 év garancia a Bosch-nál csak a hűtőkre van most.

(#46693) gabor9991 válasza dodopek (#46689) üzenetére


gabor9991
őstag

Vágd le az elégett végét a vezetékeknek és próbáld meg [wago] - val összekötni, ha nem jó nem nagy az anyagi veszteség.

(#46694) #40553216 válasza Gabró (#46686) üzenetére


#40553216
törölt tag

Főzőlapból én a AEG IKB64301XB-t vettem januárban (ez a legolcsóbb, ráadásul akkor még olcsóbb volt és még volt rá a +3 év gyári gari), direkt fémkeretest. Nem bántam meg. Nem marad meg a dzsuva a keret és a lap között, ha ettől félsz. Összteljesítményre 7,35 kW-ot ír, de ez csak az alap, mindegyik zónát lehet még turbóba taszítani. Na, ez gyors.
Mosogatógépet nem vesztek? Szerintem inkább az, mint bármilyen látvány mosogatótál.

[ Szerkesztve ]

(#46695) dodopek válasza gabor9991 (#46693) üzenetére


dodopek
addikt

Jó ötlet, köszönöm!

(#46696) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Kutyát lakásba egy ilyen jó vétel lehet most az akciójuk keretében?

(#46697) Elemental válasza Gabró (#46686) üzenetére


Elemental
addikt

Nem tudom hogy tervezed a páraelszívót, de van csendes megoldás. Külső motorost kell venni. Nálunk a padláson van a motor, csak légáram hangja van az elszívónak. A külső motor nagyjából 100k plusz költség.

(#46698) Louro válasza Zeki (#46692) üzenetére


Louro
őstag

Az onlinemarkabolt vagy mi is a neve, ott 5 évet vállalnak mindenre (állítólag). Bár az apróbetűt nem néztem.

Mess with the best / Die like the rest

(#46699) peppe79 válasza Louro (#46698) üzenetére


peppe79
senior tag

Akkor olvasd el az "apróbetűs" részt is. :) Sokszor kitárgyaltuk már a fórumon: több gép vásárlása esetén megér(het)i, egyéb esetben nem.

(#46700) Lehiñito válasza Gabró (#46686) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Beko pirolitikus sütő mediában most 97000ft [link]

Beko indukciós lap 71000ft [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.