Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) KoVee84 válasza koxx (#46948) üzenetére


KoVee84
senior tag

Köszi! Tegnap este átfutottam a topikot, úgyhogy meg is vettem, meg ha már ott voltam, akkor behúztam egy akciós Samsung hűtőt is. Köszi topiklakók, remélem nem lőttem egyikkel sem mellé :R
[SMV68MX00 és RS68N8231]

manokaj: mosógép vs mosogatógép ;)

(#46952) PainKiller13 válasza KoVee84 (#46951) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én is agyaltam ezen a mosogatógépen, aztán a Miele nyert. (155k mm-ben)

(#46953) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Szagelszívót ki milyet vett? Nézelődök, de 60k alatt nemigen találok normálisat. Olyan kellene ami nem zörög illetve nem repülőgépturbina hangja van. Ja és beépíthető (kihúzható) legyen.

(#46954) Degeczi válasza PainKiller13 (#46953) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valaki azt írta nemrég, h a külső motor (aminél csöndesebb nincs) önmagában 100e körüli többlet... :F

(#46955) szabog74 válasza PainKiller13 (#46953) üzenetére


szabog74
aktív tag

Silverline legolcsóbb beépíthető-teleszkópost vettem, elégedettek vagyunk vele. 18e volt.

(#46956) PainKiller13 válasza Degeczi (#46954) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, én azt láttam ami már 2 motoros az halkabb, az meg már 50 körül van. Semmiképp nem veszek 100k körül.

szabog74: Köszi, néztem én is, lehet ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46957) peppe79 válasza PainKiller13 (#46956) üzenetére


peppe79
senior tag

Silverline nagyon a belépő kategória. Egy kisebb konyhába esetleg OK. Hány légköbméterről van szó?

(#46958) PainKiller13 válasza peppe79 (#46957) üzenetére


PainKiller13
őstag

Amcsi konyha, nappalival kb 45nm. Viszont a főzőlap mellett ott az erkélyajtó, nagy főzésnél tudnám azt is használni :D

(#46959) Digitalpimp válasza Edorn (#46934) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vegyél egy ilyen Zanussit: [link]
Több mint 2 és fél éve megy, heti minimum 4-5 mosás. Eddig egyszer sem hibázott, a programok mindig végigmennek, rendesen mos.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#46960) peppe79 válasza PainKiller13 (#46958) üzenetére


peppe79
senior tag

Oda csak dísznek lesz jó.

(#46961) PainKiller13 válasza peppe79 (#46960) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi akkor jól láttam hogy 2 motorost kell vennem. Valószínűleg Hansa lesz, 25k, az előlapot meg lecserélem a bútorlappal egyezőre.

(#46962) KoVee84 válasza PainKiller13 (#46952) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én nem találom, az is teljesen beépíthető?

(#46963) peppe79 válasza PainKiller13 (#46961) üzenetére


peppe79
senior tag

A 2 motoros nem jelent 2x nagyobb teljesítményt, tehát önmagában az még nem jelent semmit. És mindig az EN61591 szabvány szerinti elszívási teljesítményt nézd, ne a névleges maximális teljesítményt.

(#46964) PainKiller13 válasza KoVee84 (#46962) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen. eMagon van.

(#46965) Elemental válasza Degeczi (#46954) üzenetére


Elemental
addikt

Én már írtam olyat. Padláson fenn a motor, az elszívónak csak légáram hangja van. És valóban, az elszívó ára plusz 100k a motor.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46966) Zeki


Zeki
nagyúr

Füsttel megy a 2 hetes Beko mosógép. Az asszony a mosás végén kinyitotta az ajtaját, és kijött belőle a füst. Meg az égett szag. Szerelő majd valamikor hív.

(#46967) gabor9991 válasza Zeki (#46966) üzenetére


gabor9991
őstag

Akkor lesz beko szervizeléssel kapcsolatos friss tapasztalat legalább :D

[ Szerkesztve ]

(#46968) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Ó ;] (lehet simán szériahibás darab), na most érdekes lesz, hogy komplett csere vagy javítás.

"in medias res"

(#46969) Zeki


Zeki
nagyúr

Megírom majd.:)

(#46970) Met válasza Zeki (#46966) üzenetére


Met
nagyúr

De addig lehet benne kóbászt füstölni :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46971) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Kicsi, könnyű porszívót tudtok ajánlani Zanussi 2400EL helyett? Idős embernek lenne, ezért fontos, hogy könnyű legyen. Max 25k-ig. Látom, hogy hasonló gépek feleakkora teljesítménnyel vannak. Úgy emlékszem, az 1400W-os volt. Mi ez, valami EU-s szabályozás? Zanussinak leégett a motorja. 100m² családi házban lenne. Igazából csak a felén használja, azért fontos lenne, hogy bírja. Lehet valami Kärcher kellene? Csak ne boruljon fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#46972) Edorn válasza #94529552 (#46945) üzenetére


Edorn
aktív tag

Köszönöm a javaslatokat, végül ez lett megrendelve: EWT1064ILW

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#46973) mephi666 válasza Met (#46970) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig mekkora ötlet már tényleg: a kóbásztartósításnak is az a lényege, hogy egyrészt kivonjuk belőle a vizet (akár centrifugával is mehet), másrészt a füst tartósít és kellemes ízt ad neki :) kompakt kis beko kolbászfüstölő, amivel akár panellakásban is élvezheti az ember a saját készítésű füstölt kolbászt :K betöltöd a mosószer+öblítő helyére a bükkfaforgácsot és szépen megfüstöli a gép

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46974) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Elektromos törölközőszárító kapcsán van valakinek vmi tapasztalata? Ajánlott típus esetleg? Édesanyám akar venni egyet, egydül él, nem akar túl sok pénzt költeni rá, de szeretne egyet. Én viszont egyáltalán nem értek hozzá. Azt néztem, van ahol árulnak 50e ft körüli áron, van ahol külön van a külső cső(radiátor?) rész és vehető hozzá vmi fűtőszál, ez így jó esetben a fele az előzőnek, ami számomra nem túl logikus.

(#46975) peppe79 válasza (ex)Cat (#46974) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez így nagyon kevés info. Léteznek olyan törölközőszárítók, amelyek nem fűtőpatronnal működnek, más az anyagfelhasználásuk stb-stb. Melyiket hasonlítottad melyikhez?

(#46976) (ex)Cat válasza peppe79 (#46975) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem értek hozzá sajnos egyáltalán. fogalmam sincs, melyiknek mi az előnye hátránya, ezért inkább javaslatot várnék, hogy melyiket érdemes megvenni. A lényege, hogy csak áramról kellene működjön.

(#46977) peppe79 válasza (ex)Cat (#46976) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy olcsó is megfelelő lehet, különálló fűtőpatronnal, igazából ez már csak az igényektől függ. Mekkora a fürdőszoba? Kiegészítő fűtésre (is) kell, vagy csak a törölköző szárítására?

(#46978) (ex)Cat válasza peppe79 (#46977) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Csak a törölköző szárításra. Amúgy szerintem oylan 8-9 m2 lehet.

(#46979) BBéci válasza pinnacle (#46971) üzenetére


BBéci
titán

Igen, EU-s szabályozás.
Kärcher nem ajánlott lakásba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46980) pinnacle válasza BBéci (#46979) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mi a gond velük? Ezt néztem, egészen jól összerakott készüléknek tűnik, de nehéz. Inkább magamnak vennék ilyet. Még ezt ajánlották. Ipari, csak nincs rajta Hepa szűrő, zsinórt nem tekeri fel.
Úgy módosítanám a kérdésemet, hogy mi a legkönnyebb ajánlott készülék, 20-30k körül? Ilyen 3kg-os porszívó kellene, ami azért alkalmas takarításra.

[ Szerkesztve ]

(#46981) BBéci válasza pinnacle (#46980) üzenetére


BBéci
titán

Az itt olvasható vélemények, tapasztalatok alapján írtam, hogy nem ajánlott. Ha érdekelnek a konkrétumok, a topik keresőjével megtalálhatod az összes Kärcherre vonatkozó hozzászólást.
Miért érdekes a porszívó tömege? Kerekeken gurul, nem kell kézben tartani.
Az Electrolux belépő modelljét szokták ajánlani, akinek olyan van, teljes megelégedettséggel használja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46982) pjen válasza pinnacle (#46980) üzenetére


pjen
félisten

Philips et nézzél,mi vettünk egyet.Hát az könnyű,vigyázni kell mert felborul.Viszont egész jól szív.

[ Szerkesztve ]

(#46983) ribarszki válasza pinnacle (#46980) üzenetére


ribarszki
őstag

A hordós, ipari, garázs karcherek nem valók lakásba. Ilyen pl a Karcher Wd sorozat. amit kinéztél azzal nincsen gond.

(#46984) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Idős embernek lesz, azért kell, hogy minél könnyebb legyen. Néha azért emelni is kell a gépet.

(#46985) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Philips QG3330 testszőrnyíróhoz keresnék új fejet. Hirtelen guglizással nem találtam reális áron, merrefelé érdemes keresgélni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#46986) ribarszki válasza pinnacle (#46984) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor Electrolux EasyGo. Ár érték arányban idősnek kiváló.

(#46987) pinnacle válasza ribarszki (#46986) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#46988) (ex)Cat válasza peppe79 (#46977) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Tudnál ajánlani esetleg egy konkrét típust?

(#46989) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Irodába 4-5 fő részére keresnék kávéfőző gépet (nem kapszulásat, szemes kávét frissen darálóst), 100K-ig bezárólag. Mit ajánlotok, van valami best buy ennyiért, vagy majdnem mindegy hogy a 80-100K-s tartományból mit veszek?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46990) koxx válasza Egon (#46989) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

100k-ért automata gép elég necc, esetleg használtan.

(#46991) Egon válasza koxx (#46990) üzenetére


Egon
nagyúr

A cégnél a többi emeleten DeLonghi Magnifico gépek vannak, szerintem iható kávét adnak (nekünk is olyan van itthon; mondjuk mintha az itthoni jobb lenne).
Sajnos ekkora keret lett tervezve idénre erre a cuccra, nem nagyon tudok miit csinálni. Mondjuk ha 130-ért van valami sokkal jobb, akkor azt még megpróbálhatom átnyomni a beszerzésen, de nagyságrendekkel többet nem tudunk rá költeni (ha már itt tartunk: mennyiért lenne ajánlott vétel?).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46992) KoVee84 válasza Egon (#46989) üzenetére


KoVee84
senior tag

[Philips Series 5000]
40%-os kupon hozzá: BBPhilips40

Enjoy ;)

De találsz olcsóbban is a kuponnal a 3000-es szériából: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46993) Egon válasza KoVee84 (#46992) üzenetére


Egon
nagyúr

Nos, ez szerintem több sebből is vérzik.
Egyrészt céges vásárlás lesz, számlával. Nem hinném hogy ilyen esetben elfogadnak kupont. Másrészt nekem úgy tűnik (javítsatok ki ha tévedek), hogy ennél a gépnél nem lehet fokozatmentesen állítani a kávé erősségét és mennyiségét (legalábbis a DeLonghi gépeken szokott lenni két tekerő, ami ezt szabályozza), és ez viszont fontos lenne, a kollégák már hozzászoktak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46994) Rotyi válasza Egon (#46993) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Jurát, használtan tudom ajánlani, több helyen van számlásan is.

Ami majdnem az, az nem az!

(#46995) KoVee84 válasza Egon (#46993) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ja bocs, én kérek elnézést hogy segíteni akartam, ígerem többet nem fordul elő...

(#46996) #94529552 válasza Rotyi (#46994) üzenetére


#94529552
törölt tag

A használt se opció a cégeknél.

(#46997) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,

Heinner hűtőszekrényekről mik a tapasztalatok, vélemények?

(#46998) mephi666 válasza Egon (#46991) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak kíváncsiságból mennyi szemes kávét eszik egy ilyen? itt a cégnél is van darálós, de képtelenség megszámolni hány adag jön ki pl 1kg-ból, mert nem állhatok ott egész nap figyelni :D régóta szemezek a darálóssal otthonra, de kicsit eltántorít, hogy nagyon megugrana a kávé fogyása (a szemes meg drágább is: míg őröltet 1200 körül szoktam látni akcióban, szemesből a legolcsóbbak is 1600 fölött indulnak... vicces, hogy drágább: gyerekkoromban nem is lehetett őröltet kapni, hanem a boltban volt daráló és ott darálgatták a kávét az emberek)

(asszonnyal hétköznapokon 2-3 kávét iszunk naponta, ha anyós/sógornő ott van, neki is lehet számolni 1-2-t látogatásonként... hétvégente meg napi 4-5 fejenként... ez heti szinten kb 40-50 adag... negyed kilós kávét kb 2hetente töltök a dobozba)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46999) koxx válasza mephi666 (#46998) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy szimpla adag kávé 7-10gramm, a dupla 14-20 grammból készül. Az előre őrőlt és szenesre égetett (vákuum csomagolt) kávé az hulladék kategória, nem említhető egy lapon a frissen pörkölt szemes kávéval. Igényesség ill ízlés kérdése, hogy kinek mi felel meg. Van aki elvan a sárga tchibon, más megveszi a 12-16e ft/kg-os szemes kávét.

(#47000) pjen válasza mephi666 (#46998) üzenetére


pjen
félisten

Elég spórolósan adagolod.Nekem ennyi kávéhoz egy kiló fogy,vagy több.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.