Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) Dluinet válasza BBéci (#46250) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem a lakás építése, hanem a helye határozza meg a nagyrészt a páratartalmat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46252) pjen válasza BBéci (#46250) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)

(#46253) freaghill válasza Gömbike (#46249) üzenetére


freaghill
őstag

Ha jól veszem ki a szavaidból meg jól tudom akkor az Electroluxé az AEG, igaz?

Van bármi különbség a kettő között, ami miatt inkább az egyiket mint másikat?

(#46244) BB9000: Köszi, BOSCH nekem szimpatikus is, de valamiért barátnőm inkább az AEG felé menne.

[ Szerkesztve ]

(#46254) BB9000 válasza tibbike01 (#46245) üzenetére


BB9000
senior tag

Korábban a Lenor Summer öblítőt használtam. Abból is nagyon keveset. Két flakon kitartott három évig. Pár éve csöndben és alattomosan megváltoztatták az illatát és a nevét is. Azóta Summer Breeze nek hívják és teljesen más illatú, mint a Summer volt. Számomra kifejezetten kellemetlen lett. Azóta nem használok semmit helyette. Nem keményednek ki a ruhák. A Perwoll mosószerek illata pedig nekem jobban bejön, mint bármelyik ma kapható öblítőé. Háromféle Perwoll-t használok: a feketét, a pirosat és az arany színűt. Mindháromnak jó illata van.

(#46255) BB9000 válasza freaghill (#46253) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Electrolux használja az AEG márkanevet is. Így magasabb áron tudja eladni a termékeit, kicsit átdizájnolva. Szubjektív dolgok dönthetnek a Bosch és Elux vonal között. Nincs általános "igazság". Ez kb olyan, mint az autómárkáknál. Nekem a Bosch jobban bejön.
Egy szárítógépnél az is szempont lehet, hogy pl. a Bosch gyárt "öntisztító" kondenzátorral is szárítógépet. Annak a kondenzátora is elkoszolódik egyszer, de ha jól csinálták meg, akkor tovább tiszta marad, mint a "nem öntisztítós". A kondenzátor tisztasága azért fontos, mert a gép áramfogyasztása nagyon megnő ha koszos lesz. Nekem pont nem öntisztító van, de kipróbálnám azt is szívesen. Lehet, hogy a következő gépem olyan lesz. Most még csak 1 éves a mostani, eddig nem látszik a kondenzátoron semmi kosz. A fogyasztás is rendben. Mérem folyamatosan.

(#46256) freaghill válasza BB9000 (#46255) üzenetére


freaghill
őstag

Hogyan méred, mikor tudod, hogy na most kell takaríttatni?

(#46257) sepsi0


sepsi0
őstag

Szárítás, szárító gép.
Nekünk a fürdőben üzemel egy ilyen: Fagor DH 22
Annó 14 éve egy olyan albérletben laktunk, ahol folyamatosan vizesedtek a falak (frissen felújjított ház) az Ikeás bútorok tönkre is mentek. Akkor vettem ezt a gépet Budaörsön Fagor outletben 40eft-ért.
11 éve használjuk itthon a fűrdőben (kb 10m2) téli hónapokban. Asszony kitereget a Viledára, ajtó bezár, gép beindít. Kb 4-5 óra és a ruhák csont szárazak, amúgy is menne a gép a fürdőben. Még ugye fűt is, ami hasznos.
Tavaly szétszedtem, kitakarítottam és kitaláltuk, kellene egy új, nem nagyon találtam alternatívát...
A szárító gép is felmerült, de minek, nem is vettünk.
Gondolom a klímás lakásban is így megy a szárítás? Nekünk nincs klíma.

[ Szerkesztve ]

(#46258) BB9000 válasza freaghill (#46256) üzenetére


BB9000
senior tag

Egy ilyen fogyasztásmérővel mérem a fogyasztását: Basetech EM 2000
A 8 kilós Bosch mosógép 800-as és 600-as fordulatát használom. Ruhamennyiség nagyjából állandó: "ami belefér" :) A kényeseket kiszedem és mennek a teregetőre. A szárítógépet a teljesen száraz állásba kapcsolom, (egyet jobbra), és rányomom a kímélő módot is, hogy az alacsonyabb hőfokon szárítson. Így mérem a fogyasztását. Ez nálam 2,2 - 2,4 KWh közötti értéket hoz. A "gyári" referenciaérték 1,69 KWh. Nálam mások a felhasználás körülményei. Ha majd ez jelentősen megnő és 3 KWh fölé megy , akkor kezdek kondenzátor-takarítás projektbe.
A fő ok, amiért venni kellett szárítógépet: Egy folyamatos beázás miatt a ház egyik szobájában elindultak a vizesedésből fakadó folyamatok. Kellemetlen szag uralta azt a szobát. A beázást megszüntettem és ezzel egyidejűleg vettük meg a szárítógépet. Azóta a házban nincs teregetés, vagy csak minimális van. Nyáron leginkább a szabadban szárad minden, de ha esős napok vannak akkor nyáron is megy a szárítógép. A kellemetlen szag teljesen eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#46259) freaghill válasza BB9000 (#46258) üzenetére


freaghill
őstag

Köszi, így tiszta!

Ha ezzel az öntisztítással így ki lehet tolni a szerelő hívását akkor ez nálam már sokat jelent. :)

(#46260) Gömbike válasza freaghill (#46259) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azért ez az öntisztító funkció ha annyira bevált dolog lenne, mindegyik gyártó alkalmazná.

Nekem lehet porszívózni a lamellák elejét, de látom hogy a teljes szétszedést nem fogom megúszni.

Ettől még tökéletes választás a Bosch.

Az Elux ugyanazt tudja mint az AEG, csak más köntösben. Azért vettem elux gépet, mert kevesebbe került az AEG az gépnél, de ugyanazt tudja ugyanazon belvilággal.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46261) vASalo


vASalo
tag

Sziasztok,

Mosogatógép csere előtt állok. Két típust néztem ki, erről szeretném a véleményetek kérni:

Gorenje GI52010X
Beko DSS-28021X

A Bekora több garanciát ad a gyártó, de a Gorenje jobban tetszik. Viszont a Gorenje csak maximum 60 fokos mosogatást tud, a Beko 70fokost is. Gorenje mosogatógéppel van valakinek tapasztalata? Mennyire elég ez a 60fokos mosás?

Köszönöm.

(#46262) Gömbike


Gömbike
senior tag

Itt egy videó a szárítógép öntisztítós funkciójának a hatásfokáról: [link]

De ettől nem rossz gép a Bosch, nyugodtan válaszhatod.

Az Elux belülről ugyanaz mint az AEG, egy gyárban készülnek ugyanzon mérnökök gyermekeként.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46263) #73959936 válasza vASalo (#46261) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát a kérdésedre a válaszokat nem tudom. Nem is ilyen márkájú gépem van, a 60 fok is bőven sok. Gondolom még 50 fokos vízben sem mosogattál sohasem....

garancia dolog érdekes, nézd meg máshol hátha tudsz venni

és nem utolsó sorban: azt fogod nézni használni amíg megy, amit megvettél. Soha ne vegyél olyat ami nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#46264) vASalo válasza #73959936 (#46263) üzenetére


vASalo
tag

Az én kezem a 45fokot se bírja. :)
Viszont a régi gépen használtuk a 70fokos fertőtlenítő programot. Lehet emiatt inkább a Beko lesz.

(#46265) pjen válasza vASalo (#46264) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Gorenje van most,Jar platinummal 50 fokon elmosogat mindent.

(#46266) #73959936 válasza vASalo (#46264) üzenetére


#73959936
törölt tag

itt 1 teszt [link]pár gépről

(#46267) z123456789 válasza z123456789 (#46027) üzenetére


z123456789
addikt

Győr, Pálffy utca, Therápia, csere 2790.-

Köszöntem. :R

[ Szerkesztve ]

(#46268) vASalo válasza #73959936 (#46266) üzenetére


vASalo
tag

köszönöm

(#46269) BBéci válasza #73959936 (#46266) üzenetére


BBéci
titán

Az mitől teszt? A műszaki adatok alapján hasonlítgat, nincs mögötte semmiféle valós tapasztalat, semmiféle kipróbálás. Számomra az értéke nulla! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46270) farkas-j válasza vASalo (#46261) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy személyes tapasztalat. Mi több mint 3 éve vettünk egy Beko DSS28020X mosogatógépet. Nagyon bevált! Nem tudom mi a különbség e között és a DSS-28021X között, ránézésre és az adatlapja szerint úgy tűnik megegyezik a kettő.
illetve most már látok egy tuti különbséget:
"LedSpot: Fényjelzés a padlón míg fut a mosogató program"

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46271) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Erről a porszívóról vélemény?
[link]
50 korul hozza tudnek jutni.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#46272) E.Kaufmann válasza vASalo (#46264) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én vastag gumikesztyűvel és fogóval mosogattam vízforralóból felöntött mosogatólében, legalább is alapos előáztatás volt. Sajna párom kivágna, ha jönnék egy mosogatógéppel. Anyukámnak volt egy noname (outletes, gugli szerint Lidlis 6 személyes), ami jó is volt, amíg be nem ázott az elektronikája :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46273) #73959936 válasza BBéci (#46269) üzenetére


#73959936
törölt tag

Jó, igazad van. nem teszt.

Te tudnál feltenni olyan linket, ami 10 terítékes mosogatógépek tesztjéről szól :U

(mondjuk beko gorenje stb.)

(#46276) #40553216 válasza E.Kaufmann (#46272) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha nem akar mosogatógépet, akkor miért nem ő mosogat mindig?

(#46277) BBéci válasza #73959936 (#46273) üzenetére


BBéci
titán

Például a német Stiftung Warentest magazin 2016 júniusi számában olvasható 12 mosogatógép összehasonlító tesztje. Biztosan volt máskor is, de nekem csak ez van meg.
Legjobbnak egy Miele (G 6260 SCi) bizonyult, ugyanakkor a 8. helyen is Miele végzett. A két Beko utolsó lett, ami számomra nem meglepő.
Érdekesség: hat olyan gépet vizsgáltak, ami tulajdonképpen kettő, csak a nevük más, a belsejük tök egyforma. Bosch, Neff, Siemens.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46278) BBéci válasza BBéci (#46277) üzenetére


BBéci
titán

A szintén német ETM Testmagazin e havi számában szintén található mosogatógép teszt, sőt, 9 hűtőszekrényéé is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46279) arcsin válasza z123456789 (#46267) üzenetére


arcsin
senior tag

Az aldis az szabvány, A többi típushoz is jó a tetején a "csöcs", simán beváltható a Sodastreames palack.

Youtuben vannak videók, ahol ilyen 50L-es Co2- palackokat lehet rákötni a pici Sodastreamekre. ehhez lehet aliexpressről is rendelni átalakítókat. Palackot akvarista szakboltokban is belehet szerezni.

(#46280) BBéci


BBéci
titán

Elém került a Stiftung Warentest 2017 márciusi száma, benne 13 darab elektromos sütő tesztje. Tök utolsó lett a két Beko, siralmasan alacsony (ott magas, mert 1-es a kitűnő és 5-ös az elégtelen), még az Amica és a Hanseatic is előrébb végeztek.
Az első három: Neff, Siemens, Miele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46281) Teaway válasza BBéci (#46280) üzenetére


Teaway
veterán

„Az első három: Neff, Siemens, Miele.”

Akkor jól választottam! :)

Nincs itthon csokid??

(#46282) pjen válasza BBéci (#46280) üzenetére


pjen
félisten

Ezekben a tesztekben sok olyat is vizsgálnak,ami közvetlenül nem befolyásolja a használhatóságot.Csak egy példa,a bakancs swift anno azért kapott egy teszten csak 4 csillagot,mert nem sípolt elég hangosan az öv vissza jelző.Kérdés még ki rendeli a tesztet,ki szponzorálja,kinek van pénze üdülni vinni a zsűrit

(#46283) Ispy válasza BBéci (#46280) üzenetére


Ispy
veterán

A 3 legdrágább, micsoda meglepetés. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46284) Napfénysüti válasza pjen (#46282) üzenetére

Német teszteket amúgy is érdemes óvatosan kezelni, főleg ha gyanúsan csak német termékek végeznek az élmezőnyben. Ugye az ADAC-nál is volt botrány hogy hamisítottak a számoknál a VW javára... :U

Més que un club!

(#46285) BBéci válasza pjen (#46282) üzenetére


BBéci
titán

Meglehetősen sok szempontot vizsgálnak, mindegyiket külön pontozzák. Ezekből mindenki kiszűrheti magának azokat, amelyeket fontosnak tart.
Némi keresgéléssel biztosan megtalálod azokat a teszteket, amikből idéztem. Látatlanban véleményt mondani nem korrekt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46286) pjen válasza BBéci (#46285) üzenetére


pjen
félisten

A rendszerről mondtam véleményt.Pesszimista vagyok.

(#46287) BBéci válasza pjen (#46286) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz jogod van. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46288) Teaway válasza pjen (#46286) üzenetére


Teaway
veterán

Még mindig jobb, mintha optimista lennél :D

Nincs itthon csokid??

(#46289) BB9000 válasza Gömbike (#46262) üzenetére


BB9000
senior tag

A linkelt videó egy régi típusú Bosch gépről szól. Összehasonlításra teljesen alkalmatlan. Elrettentésnek viszont kiváló! :D Nem tudni, hogy mennyit és milyen körülmények között használták azt a gépet mire ilyen lett. Nem tudni, hogy milyen lett volna egy nem öntisztítós gép kondenzátora ugyanennyi használat után. A hozzászólásokban pozitívumként olvasható, hogy a Bosch az adott gépre tett szerviz-ablakot, míg más gyártók hasonló termékeikre nem tettek.

(#46290) freaghill válasza BB9000 (#46289) üzenetére


freaghill
őstag

Én csak egyre jobban elbizonytalanodok. :)

(#46291) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok-. közeljövőben előltöltős mosógépet kell vásárlani, meg tudnátok mondani hol lehet A+++ -os direkt drive-os gépet venni akcióban sok garival úgy picivel 100e. alatt (vagyis melyiket érdemes ?)

:R

[ Szerkesztve ]

(#46292) BB9000 válasza #73959936 (#46291) üzenetére


BB9000
senior tag

(#46293) #73959936 válasza BB9000 (#46292) üzenetére


#73959936
törölt tag

ez tökre jó lehet :K

(#46294) Corpuscle válasza BBéci (#46199) üzenetére


Corpuscle
őstag

Kezdetnek megpróbáltam a "rácsapásos" módszert, nem jártam sikerrel. Köszönöm a többieknek is a tanácsokat, keresek szerelőt.

(#46295) peppe79 válasza #73959936 (#46291) üzenetére


peppe79
senior tag

Mosógépnél, mosogatógépnél a sok A+++++++++++++++ inkább a vásárlói igényekhez való alkalmazkodás, sem mint előny. Legalább is, a "pocsolyában" történő mosásnak nem sok értelme van...szerintem.

(#46296) #73959936 válasza peppe79 (#46295) üzenetére


#73959936
törölt tag

kifejtenéd mire gondolsz ? :U

(#46297) Dluinet válasza #73959936 (#46296) üzenetére


Dluinet
nagyúr

felesleges nézned a + jeleket, ne ez legyen a szempont, sőt a több + jel neked rossz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46298) #73959936 válasza Dluinet (#46297) üzenetére


#73959936
törölt tag

Jó, akkor nagyon egyszerűen ennyit kérdezek: az ajánlott márka és tipus jó választás lehet 100 e-ig ?

nincs több rá. :(

(#46299) Dluinet válasza #73959936 (#46298) üzenetére


Dluinet
nagyúr

beko 5 év garival

szerk, bocsi, ez nem direct drive

LG jó, amit ajánlottak

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46300) #73959936 válasza Dluinet (#46299) üzenetére


#73959936
törölt tag

egészen biztos, hogy beko nem lesz. Nincs előítéletem, nincs semmi ami azt mondja h. nem, csak nem szimpi... :(

:R

én is ezt gondoltam, csak megerősítésre vártam :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.