Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) Land válasza peppe79 (#46480) üzenetére


Land
veterán

Nem kell semmit mondani a pénztárban a visszaadásnál?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#46502) Degeczi válasza Land (#46501) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Jó napot kívánok, ezt szeretném visszárúztatni, mert nem vált be."

(#46503) koxx válasza Edorn (#46498) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A BD egy "ipari" porszívó nem otthonra való, a sencor meg inkább hasonlít valami játékra.

(#46504) Edorn válasza koxx (#46503) üzenetére


Edorn
aktív tag

És mi ajánlott akkor a kettő között?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#46505) peppe79 válasza Land (#46501) üzenetére


peppe79
senior tag

Azt esetleg megkérdezhetik, hogy miért szeretnéd visszakapni az árát. De ezt sem kötekedésből teszik, hanem csak a statisztika miatt (téves vásárlás, minőségi kifogás stb.). Elég annyit mondanod, hogy benézted, mert azt hitted, hogy a tartozékok alapból járnak hozzá...többet meg nem szeretnél áldozni rá. Ennyi. Én is vittem már vissza terméket, ráadásul nem is ugyanabba a LIDL-be, ahol vettem, hanem egy 100 kilométerrel távolabb lévőbe.

Az 1 vagy 2 hónapos pénzvisszafizetési garancia benne van a fogyasztói szabályzatukban:

"Amennyiben Ön elégedetlen a nálunk vásárolt élelmiszer minőségével, hozza vissza azt a vásárlástól számított 1 hónapon- , minőség megőrzési időn belül bármelyik üzletünkbe! A vásárlást igazoló blokk felmutatásával visszafizetjük Önnek a vételárat!
Minden egyéb, LIDL üzletben vásárolt, nem élelmiszer terméket (kivéve a Blue mobile termékeket) 60 napon belül, a vásárlást igazoló blokk ellenében visszaveszünk és a teljes vételárat megtérítjük."

[ Szerkesztve ]

(#46506) Degeczi válasza peppe79 (#46505) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván azért is kérdezik, mert ha hibás, akkor selejtezniük kell, egyéb ok esetén viszont még eladhatják. Régebben a sátras akciók idején, egy ideje az sajnos már nincsen, de van (tán Veszprém mellett írta vki?) ahol kiárusítják ezeket.

(#46507) peppe79


peppe79
senior tag

Tegnap meghozta a futár az új Bosch mosogatógépünket.

A szállításhoz alapból adott volt az OPEN BOX szolgáltatás, így még csak véletlenül sem kellett a futárral vitatkozni, hogy a jelenlétében kibonthassam a csomagolást, és ellenőrizzem a gép állapotát. Amúgy szerencsére nem volt semmi gond, így nem kellett jegyzőkönyvet felvenni. Elég gondosan becsomagolták, még a kifolyótömlő végnek is kialakítottak egy mélyedést a hungarocellben, nem csak úgy lógott a levegőben. De hát ilyen a német precizitás...amúgy Made in Turkey. :)
Igaz, a mosogatógép elég gyermeteg kivitelű, de itt tényleg mindennek megvan a helye, és nincsenek kipotyogott, meg menet nélküli csavarok; sorjás élek, és hepehupás borítólemez, mint a digók által gyártott Electrolux ESI6201LOX-nál.

Azon felül nem ütközik semminek a szórókar, és a kosár hátsó részének sarka sem. A zajcsillapító pedig nem egy vékonyka butyl lemez, hanem vastag filcnemez. Szóval, szemmel láthatóan, sokkal gondosabban összeállították, mint az én korábbi Elux mosogatógépemet.

A belső tér aljában elhelyezett polinox műanyagnak egyelőre nem érzem hátrányát, remélem, ez a későbbiekben sem fog változni.

Ami viszont nem igazán tetszik, és az üzletben fel sem tűnt, hogy az ajtózár műanyag! Nem is értem...ezt komolyan gondolták? Elég nehezen tudom elképzelni, hogy ez tényleg éveken át bírja majd a strapát. Ha eltörik, akkor ~7 ezer forintba kerül egy új.
A másik dolog, ami egyik részről előny, másrészt viszont hátrány (nekem inkább utóbbi), hogy egy redőnyzsinór segíti az ajtó visszahúzását. Ezzel az a gond, hogy nem tudom tetszőleges szögben kinyitni az ajtót, kizárólag csak teljesen lenyitva, vagy néhány mm rést hagyva. Na most, nálunk van, hogy reggeli vagy ebéd után elkezdjük gyűjteni a gépbe a csetrest, és csak hosszú órákkal később, este indítjuk el a mosogatást, amikor már összegyűlt elegendő mennyiségű tányér, fazék, lábas stb. Az ajtót ennyi ideig nem hagyhatom teljesen lenyitva, mert akkor orra buknánk benne; ha viszont csak néhány mm rést hagyok, akkor nem fog rendesen szellőzni, és belerohad a kaja, főleg így a nagy kániklában. Ráadásul a mosogatótér alsó része műanyag...
Nézegettem, és elvileg ki lehetne iktatni ezt a zsinórt, úgy, hogy - remélhetőleg - a zsanér továbbra is használható marad, de egy 1 napos mosogatógépet egyelőre nem szeretnék még bütykölgetni.
Na, majd pár hónap múlva kiderül, hogy mennyire vált be...

[ Szerkesztve ]

(#46508) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék venni egy porszívót. Én valami akkumulátoros, állóra gondoltam (akár kínaira is).
El mondom mire használnám: Egy kb. 30m2-es, járólapozott üzlethelyiségben minden nap egyszer, a napi szöszöket és a tevékenységgel járó kevés, lehulló cérnaszálakat, valamint maximum 1-2cm2 méretű anyagdarabokat összeszedni. Üzemidőben maximum 5 perc naponta.
Semmi szőnyeg és semmi komolyabb felszívandó anyag.
Mit ajánlanátok? Előre is köszönöm!

(#46509) Land válasza peppe79 (#46505) üzenetére


Land
veterán

Inkább megvettem hozzá a kiegészítőket, így van egy jó otthoni szettem. :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#46510) #32577792 válasza peppe79 (#46507) üzenetére


#32577792
törölt tag

"De hát ilyen a német precizitás...amúgy Made in Turkey. :)"

Ez jóó :)
Ez akkor fél noname?

Használd egészséggel :)

(#46511) Gömbike válasza rover45 (#46508) üzenetére


Gömbike
senior tag

Karcher elektromos seprű?

Nekem is kemény burkolat van mindenhol, dolgozik szépen.

Nyilván egyik sem tudja helyettesíteni a normál porszívót, de napi szinten tökéletes.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46512) Ispy válasza peppe79 (#46507) üzenetére


Ispy
veterán

Én is gondoltam a boschra, de pont az ajtó miatt lesz inkább aeg. Csak annak meg olyan silány a kosara, mint valami gyerekjátéké. Viszont kinyítja az ajtót és ki is kapcsol a program végén. De úgy látszik 150k-ért kell kompromisszumot kötni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46513) #32577792 válasza Ispy (#46512) üzenetére


#32577792
törölt tag

Egy ajtó kinyitási funkció miatt veszel egy eluxot inkább? Mondjuk a kosár minősége talán fontosabb lenne nekem.

(#46514) rover45 válasza Gömbike (#46511) üzenetére


rover45
senior tag

A cérnáim nem tekeredhetnek fel valamire? :)

(#46515) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Aki használ ilyen szárito gépet (Beko DPS 7405 GB5) tudna adni tanácsot jöhet privátb is és az normális hogy sokkal nehezebben tudom a dobot megforgatni mint a mosogépét. :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46516) #32577792 válasza Compika (#46515) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem mosógép :)
Használd egészséggel

(#46517) Zeki válasza Compika (#46515) üzenetére


Zeki
nagyúr

normális

(#46518) Castell


Castell
aktív tag

Üdv mki,

Hőszivattyús szárító gépeknél lehetséges házilag tenni valamit azért, hogy ne kerüljön szösz a gép belsejébe? Ergo csinált már valaki házilag ilyesmit? A dobnál lévő felső szöszgyűjtő után alul van egy szivacsszűrő, de a kettős szűrés ellenére a szöszök eljutnak a gép belsejébe így az érzékelő megbolondul és letilt a gép. Egy idő után meg csak a szerviz tudja pucolni, ha egyáltalán ez beletartozik a jótállásba...

Köszönöm!

(#46519) gabor9991 válasza Castell (#46518) üzenetére


gabor9991
őstag

[Whirlpool]-nál már olvastam ilyesmiről.
Nálunk gorenje hőszivattyús van,a szivacsszűrő elé tettem egy plusz szűrőt így annak nincs ilyen baja 4 év után úgy néz ki a hőcserélő, mint új korában.

[ Szerkesztve ]

(#46520) Castell válasza gabor9991 (#46519) üzenetére


Castell
aktív tag

Rendben, köszi.

Ha berakok még egy szűrőt lentre, méretre vágva, az nem fojtsa le gépet? Ergo nem idézhet elő semmilyen károsodást?

(#46521) gabor9991 válasza Castell (#46520) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam nincs semmi probléma a plusz szűrő miatt.

(#46522) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!
1 kompresszoros side by side hűtővel van valakinek tapasztalata? Konkrétan LG-t néztem ki.

(#46523) hadam98


hadam98
senior tag

Sziasztok

Hütőszekrény vásárlás előtt állok.
Mit ajánlotok?

160L legalább legyen a hütő, nem szeretnék fagyasztóst.
Az ár valahogy 70-120 közé essen, azért mondok ilyen nagy árkülönbséget mert nem tudom mennyiért vannak normális hütők.

Köszi.

(#46524) Ispy válasza #32577792 (#46513) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, arról le tudnék mondani, de a bosch ajtója vagy nyítva van teljesen, lehajtva, vagy bezárva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46525) #32577792 válasza Ispy (#46524) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt nem értem.
Nekünk van olyan program, ami után kinyitja az ajtót egy pár centire. De ha nem, hát kinyitom.
Tényleg nem értem ezt az ajtókérdést.

(#46526) peppe79 válasza Ispy (#46524) üzenetére


peppe79
senior tag

Amúgy ez tényleg gáz. Gondoltam, egyszerűen csak kiiktatom majd a rugóval összekötött behúzózsinórt, és probléma megoldva. De sajnos enélkül sem lehet tetszőleges pozícióba állítani, mert sajnos a zsanérnak nincs semmi ellenállása. Rugó nélkül egyszerűen "előrebólint" az ajtó. :(

(#46527) Ispy válasza #32577792 (#46525) üzenetére


Ispy
veterán

Amiket eddig néztem mm-be, azok mind becsukodtak, nem tudtam résnyire nyitva hagyni. Vagy teljesen le kellett nyitni az ajtót. A leírásban meg nem írja, hogy automatikusan kinyítja.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46528) #32577792 válasza Ispy (#46527) üzenetére


#32577792
törölt tag

Most látom a videón hogy ez mit is takar pontosan, hát ez tényleg gáz. Nekem nem így működik. Talán valamelyik rövid programnál nyit a normálnál nem, de ha feleségem hazajön a 3 napos képzésről, megkérdem, én ritkán használom.
Viszont a miénk 6-os széria és nem beépített és keskeny kivitel is.
De ha igaz, hogy egy rugó csere ezt orvosolja, az már jó, bár az meg plusz költség.

(#46529) Ispy válasza #32577792 (#46528) üzenetére


Ispy
veterán

Én szabadonállókat néztem, azok nem azt csinálják, mint a videóban, hanem van egy pont a nyitásban, ahol az előtt teljesen visszahúzza az ajtót, az után meg teljesen lenyilik. Így viszont használat után nem tudod résnyire nyitni, hogy szellőzhessen a belseje. Ezek 4-es voltak, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46530) pjen válasza Ispy (#46529) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk most egy Gorenje van,kipróbáltam.Ott áll meg az ajtó ahol elengedem.Előtte Bosch volt,nem mosogatott szebben.

[ Szerkesztve ]

(#46531) peppe79 válasza Ispy (#46529) üzenetére


peppe79
senior tag

Az enyém egy beépíthető Serie4-es. Azt a megoldást tudom még elképzelni, hogy az eredetitől 4-5 centivel hosszabb zsinórt teszek bele, így nem húzza be teljesen.

(#46532) freaghill


freaghill
őstag

Megtudná valaki nekem mondani, hogy hívják azt a műanyag alkatrészt ami a kép jobb alsó sarkában, a bekarikázott alkatrészt?

Létezik ebből olyan, hogy egyik fele x méret, másik fele meg y?

Szárítógépet kötnénk be a lefolyóba, és ami ott van csatlakozás oda vastagabb cső kell, így gondoltam vastagot oda rákötni, felhozni a szárítógéphez, a vastagabb csőnek a másik végébe beledugni ennek a nemtudomminek a vastagabbik részét, másikat pedig amit lehúzok a kondenztartályról.

Persze lemérem előtte ezeket.

Köszi! :R

(#46533) oszi666


oszi666
őstag

sziasztok
long story short: csodálatos államapparátusunknak hála kénytelenek vagyunk megszabadulni a gáztűzhelyünktől és villanytűzhelyet beszerelni helyette
Az lenne a kérdésem, lehet hülyeség de úgy emlékszem, ha új tűzhelyet veszünk akkor a régit köteles az eladó elszállítani nem? Vagy ez csak a hűtőre vonatkozik a veszélyes hulladék mivolta miatt?
ha nem kötelesek, akkor tudtok esetleg olyan boltot, ahol az új tűzhely megvétele mellett vállalják a régi elszállítását is?
Nem érdekel ha nem adnak érte pénzt, csak vigyék.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46534) st6969 válasza superTibcsi (#46468) üzenetére


st6969
őstag

Az sem mindegy, hogy milyen IKEA konyha. Pár éve még Faktum konyhák volta, ma már Method fantázianevű van. A kettő még véletlenül sem kompatibilis egymással.
Nekünk is Ikea (Lagan, ami talán AEG gyártmány lehet, de nem biztos) mosogatógép van 9 éve, ez nem ilyen csúszómechanikás, ez volt a legolcsóbb, azóta is kiválóan mosogat, viszont eltört az ajtókilincs (ilyen benyomható műanyag nyomógomb szerűség, ami egyben kapcsoló is). Még éppen működik, de szerintem nem sokáig, már nem rúgja vissza magát. Próbáltam rákeresni, horror áron találtam kilincsszerkezetet, de nem 100%, hogy belevaló, mélyebben bele kell merülnöm.
Viszont így szóba jött a csere. Színazonos, kazettás rendszerű bútorlap van rajta, tehát baromi fontos, hogy az új gép is beépíthető legyen. NEFF gépeket néztem, ott biztos meg van adva, hogy mekkora méretű bútorlapot rakhatok rá, és kis műanyag darabokkal (tartozék) lehet kitölteni a hézagot, ha maradna.
De ahogy (#46471) errorcode06 is írja, ezek szerint a Miele is jó. Ha Faktum konyhád van, akkor jó eséllyel találsz mosogatógépet, ha Method, akkor nem kizárt, hogy az Ikea mérnökei gondoskodtak róla, hogy a gépet is onnan vedd.

(#46536) Teaway válasza oszi666 (#46533) üzenetére


Teaway
veterán

Az onlinemarkabolt.hu az biztosan elszállítja, ha kéred. Nekem is elvitte volna, de nem adtam oda, mert jött a vasgyűjtő :)

Nincs itthon csokid??

(#46537) peppe79 válasza st6969 (#46534) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem igazán értem ezt a kínlódást az IKEA-val. Egyrészt, a beépíthető gépeknek van egy szabvány méretezése. Ha rá lennék kényszerülve, hogy kész konyhabútort vásároljak, tutira nem vennék olyat, ami egyedi megoldás(oka)t alkalmaz, emiatt több gyártó gépét csak módosításokkal, vagy kiegészítők vásárlásával lehet beépíteni.
De ha mégis úgy alakulna, hogy kész tények elé állítják az embert, akkor sem hinném, hogy kizárólag az az egyetlen járható út, hogy külön csúszósínt kelljen vásárolni.

(#46538) asdf_ válasza peppe79 (#46537) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de az IKEA egy külön szabvány. Van, amikor egy piaci szereplő olyan erős, hogy ő diktál, ha ő kitalál valamit (legyen az akár hülyeség is), akkor az alatta lévők alkalmazkodnak hozzá (esetleg a konkurencia követi a hülyeséget és átveszi). Apple frontról pl. nagyon sok példát lehet hozni, kezdve a mikrofonos headset 3.5-ös Jack a többiekétől eltérő bekötésétől, az usb helyett saját csatlakozó, majd a 3.5-ös Jack elhagyása és lehetne még sorolni. A fehéráru-gyártók nem mindegyike engedheti meg magukának azt a luxust, hogy ha az IKEA kitalál egy új ajtónyitási mechanizmust, akkor nem gyárt annak is megfelelő modellváltozatokat. Az IKEA pedig megteheti, hogy így a bútoraiba bekerülő gépek választékát ezzel "korlátozza", a saját maga által forgalmazott gépek felé tereli a vevőket, neadjisten az ajtónyitási vackát levédeti, és licencdíjért adja tovább, mindkét módon saját bevételeit növelve (megintcsak lásd Apple).

(#46539) Lehiñito válasza peppe79 (#46537) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Mi terveztettünk nemrég ikea metod konyhát, de csak szeptemberben lesz megvásárolva.
A mosogatógépet már megvettük. Neff félig beépíthető, aminek van kijelzője.
A konyhatervező nőci ezt a tolópántot ajánlotta a nem ikeás mosogatógépekhez.
[link]

(#46540) #40553216 válasza Ispy (#46529) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem Whirlpool van, tetszőleges mértékben nyitható, mindenhol ott marad.

(#46541) BBéci válasza asdf_ (#46538) üzenetére


BBéci
titán

Konyhabútor kapcsán olyan messziről kerülöm az IKEA-t, amennyire csak lehet.
Feleségem megálmodta, lerajzolta, asztalos elkészítette, felszerelte, beépítette. Olyan klassz lett, hogy a szaki évekig referenciaként mutogatta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46542) asdf_ válasza BBéci (#46541) üzenetére


asdf_
veterán

Jó, láttam már olyan konyhát, ahol mondjuk az ajtókra úgy volt felrakva a fólia, hogy egy darab 4 méteresből lett kiszabva, így az ajtókon végigfutott a minta, mert egy sima faerezet is tud nagyon rondán kijönni, ha random kerülnek egymás mellé. De ez nem IKEA árkategória, meg lassan már jó asztalost találni is csodaszámba menő kategória.

(#46543) Ispy válasza #40553216 (#46540) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, az Ariston is jó volt és a mostani elux is jó, csak leírtam nekem miért esik ki a bosch és inkább elviselem a fosch mosogatókosarat, mondjuk most aeg lesz, lehet annak talán jobb valamivel, mint az eluxnak, nem tudom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46544) superTibcsi válasza st6969 (#46534) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

FAKTUM konyha, még csak terven létezik. Gondolkozom még az IKEA saját mosogatógépén. Arra legalább 5 év a gari. Bár nincs tapasztalatom aalz ott történő gariztatás buktatóival. Vagy AEG , de az csak 1 év garis.

Under construction!!!

(#46545) peppe79 válasza Lehiñito (#46539) üzenetére


peppe79
senior tag

Ötletnek nem rossz. Lehet, hogy alkalmazom is majd a magasított szekrényemnél, mert a "szoklit" így egy síkba tudom hozni az ajtófronttal. 2 horganyzott csuklópánt, meg valami alkalmi távtartó elég is hozzá, kb. 500 forintos tétel. :)

(#46546) PainKiller13 válasza superTibcsi (#46544) üzenetére


PainKiller13
őstag

Olvass utána, nem jók az Ikea mosogatógépei, rengeteg a panasz rájuk. Én is most azokat nézegetem, ami jó lehet az az AEG (112k körül), illetve a NEFF 125k körül. Előbbi ajtónyitós szárítós, utóbbi hőcserélős. NEFF Ediginél 5 év garis, egy másik oldalon ha prémium szállítással kéred (3300ft) akkor 7 év.

[ Szerkesztve ]

(#46547) peppe79 válasza asdf_ (#46542) üzenetére


peppe79
senior tag

Aki LEGO Technic-en nőtt fel, vagy minimális szinten ért a barkácsoláshoz, annak bútorlapból nem nagy kunszt összeállítania egy konyhát. Szekrényenként 2 oldal, 1 alsó lap, 2 felső összekötő, egy hátlap, 4 szintezőláb. Ennyi egy nyers korpusz.
A front meg, ha úgy tetszik, hogy egy vonalban fusson az "erezete", az akár egyszerű bútorlapból is összehozható, durván 280 cm hosszúságig.

(#46548) peppe79 válasza PainKiller13 (#46546) üzenetére


peppe79
senior tag

A "hőcserélő" az egy mókusvakítás, egyszerű marketingtrükk.

(#46549) PainKiller13 válasza peppe79 (#46548) üzenetére


PainKiller13
őstag

Akkor nem csak én vettem ezt észre, második "hőcserélős" gépünk van, most kinyílósat veszek valószínűleg.

(#46550) polonic


polonic
félisten

Siemens, Made in Germany, műanyag üst

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.