Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) ribarszki válasza lufi7 (#37250) üzenetére


ribarszki
őstag

Van kopogtatós LG hűtő is.

(#37252) Zeki válasza ribarszki (#37251) üzenetére


Zeki
nagyúr

"Finom" az ára. :)

(#37253) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Igazából kis segítséget kérek! Indesit Baan 34VP kombi hűtőnk van, eddig tette a dolgát szépen, ma azonban elkezdett kattogni a normál hűtőrészben valami, valószínűleg a ventilláció lapátjai. Nem tudom, mi mozdulhatott el benne, pörög, de kattog, és elég hangosan. Igazából az a kérdésem, hogy hol van ennek elbújtatva az ajtókapcsolója? Mert meg szeretném hallgatni nyitott ajtónál is, de fizikailag sehol nem látom azt a kapcsolót, amit az ajtó becsukása hoz működésbe (azaz lekapcsolja a lámpát és indítja a ventit). Ötször körbenéztem, de nincs (vagy csak én vagyok vak), ezért arra tippelek, hogy valami mágneses érintkezős cucc lehet, persze jól elrejtve.

(#37254) lufi7 válasza ribarszki (#37251) üzenetére


lufi7
aktív tag

Vagy ezt néztem? Franc se tudja már.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#37255) sandró60 válasza ribarszki (#37251) üzenetére


sandró60
addikt

Jó pár évvel ezelőtt olyan LG-hűtőt is árultak aminek az ajtaján képernyő volt ami internetre kötve azonnal lehetett rendelést feladni ha nincs"Mindig tele a hűtő"az egyik üzletlánc reklámját idézve ;]

(#37256) tknof1871 válasza BB9000 (#37226) üzenetére


tknof1871
őstag

A szűrő elég jól néz ki de a belső ilyen. Ezt valamivel le kell kaparni vagy maradhat?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#37257) Dluinet válasza tknof1871 (#37256) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs útban, nem kell leszedned

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37258) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Üdv

Porszívót vásárolnék kb 60ezer Ft-os ársávig bezárólag. Sok szőnyegünk van és egy hosszabb szőrű kutya ami elég erőteljesen hullajtja a szőrét. Melyik lenne a legjobb választás ezek tudatában?

(#37259) ribarszki válasza 2thletme2day (#37258) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyiért olyan Electroluxot javasolnék amihez adnak turbókefét. Ez nagyban megkönnyíti a szőnyegen a kutyaszőr felszedését. De olyat nézz, amihez normál méretű turbókefét adnak, nem csak minit ami ülőgarnitúrához való. De az Electrolux normál turbófeje is eltörpül a Miele gyári turbófeje mellett. (Próbáltam mind a kettőt, nem egy kategória) Vagy vesztek egy Miele C3 Cat and Dog modellt, emihez jár alapból turbókefe (de ez 95k) vagy egy C1/C2 Mielet, amihez vesztek pluszban 18k-ért gyári turbókefét. Ez megúszható 60k környékén.

De ha rászánnátok komolyabb összeget, akkor nem is kérdés, hogy a Sebo Felix1 Premuium gépét vegyétek elektromos kefével! A turbókefe és az elektromos kefe hatékonysága ég és föld. Ha sok szőnyegetek van, és 1x rászánnátok 90k körüli összeget, akkor mindenképpen az akciós Sebo! Össze sem hasonlítható egy elektromos kefefej hatékonysága máséval, mintha minden alkalommal kiporolnád a szőnyegeket. Ráadásul 4év garit kapsz! Én köztudottan Miele párti vagyok, de gondolkodás nélkül a Sebot venném! (Az elektromos kefefejes Miele 200k.. de nem rosszabb a Sebo semmivel. Sőt, független német tesztgyőztes.)

[ Szerkesztve ]

(#37260) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!
Szeptember végén új helyre költözöm, ahol - helyhiány miatt - szükségem lenne egy mosó-szárító gépre. Tudom, hogy ez itt annyira nem ajánlott, de ha mégis azt vennék melyik a legjobb ár-érték arányban?
Köszi előre is

(#37261) ribarszki válasza kerxy (#37260) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha csak kizárólag mosó-szárító jöhet szóba, én egy LG gépre böknék. De ez nem személyes tapasztalat, sokkal inkább szimpátia.

[ Szerkesztve ]

(#37262) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Teleszkópos páraelszívót szeretnék venni, az alábbi két modell került a listámra. Hálás lennék ha tudnátok véleményt mondani a márkáról, még jobb ha a konkrét típusokról. :)

CATA TF 5260
CATA TF 2003

(#37263) kerxy válasza ribarszki (#37261) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, sajnos szűk a hely, így egy gépben kéne megoldani! Ha valakinek esetleg van személyes tapasztalata, azt örömmel várom :)

(#37264) ribarszki válasza kerxy (#37263) üzenetére


ribarszki
őstag

Ja igen, mint ötlet, a szárítógép nyugodtan mehet a mosógép tetejére. Ha oldalra nincs helyed, felfelé pakolhatsz. (Ha elfér)

(#37265) ZnVjaw0K válasza ribarszki (#37251) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Szóval létezik. Mondjuk meg se lep, hogy indokolatlanul magas az ára.

(#37266) pomk válasza pomk (#36907) üzenetére


pomk
őstag

Sziasztok!

Ezt a típust ismeri valaki? Vélemény róla?
Bosch SMV46KX01E

Köszi!

(#37267) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Manuális kávéfőzőt keresünk hozzá illő külön darálóval. Ezt a Gaggia gépet néztük, mert jókat halottunk róla. Ebben az árkategóriában is keresünk kizárólag manuálisat. Esetleg van valami másik gép, amit javasoltok? Tapastalatok vannak erről a típusról?

Tudnátok esetleg minőségi kávédarálót ajánlani?

Előre is köszönöm! :R

Finn the human

(#37268) freaghill válasza Matada2.3 (#37267) üzenetére


freaghill
őstag

Szia!

Kávés topikban érdemesebb kérdezni, de ebben én is tudok neked segíteni jelen esetben. Érdemes elolvasni az összefoglalót is, és kézműves, minőségi kávét rendelni hozzá.

Gaggia Classic - Ez egy nagyon jó gép, de nem szabad újat venni belőle! 2015 előttit szabad csak, használtat, szép darabokat lehet kifogni 90-100k-ért, gyorsan el is viszik őket. Onnan tudod legkönnyebben megállapítani, hogy a keresendő gépen a felirat rajta az Classic Gaggia és nem Gaggia Classic.
Örlőhöz pedig egy Graef CM702 az ajánlott.

(#37269) Matada2.3 válasza freaghill (#37268) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szia!

Köszönöm a gyors választ! Azért bekérdezek a topikba is, csak nem találtam elsőre. :R

Azt olvastam, hogy az új kiadás se vészesen rossz, mások az alkatrészek? Vagy mi a frissebb kiadással a baj?

Finn the human

(#37270) freaghill válasza Matada2.3 (#37269) üzenetére


freaghill
őstag

Azt már sajnos nem tudom, hogy miért nem ajánlott, valaki megvette és azóta silány anyagokkal dolgoznak, és rossz minőségű alkatrészek kerülnek bele.

(#37271) ribarszki válasza freaghill (#37270) üzenetére


ribarszki
őstag

Philips?

(#37272) #94529552 válasza kerxy (#37263) üzenetére


#94529552
törölt tag

Például local1-nek van egy ilyen LG F2J7HM1W kombó gépe, csak a mosás idejét akarta még csökkenteni. De van itt az ő típusa mellett egy olcsóbb és az összehasonlítás szerint nagyobb tudású gép is, pl. magasabb fordulatú centrifugálással, és gőz funkcióval: F4J6V.

(#37273) gaben1117 válasza gaben1117 (#37262) üzenetére


gaben1117
senior tag

Hali!

Közben ráakadtam az 5250-es típusra is CATA-ból. Összehasonlítottam őket a Mediamarkt oldalán, hát elég nagy ellentmondások vannak a termék leírás és a specifikáció között. Világításban, kapacitásban is. :F

Tudna valaki tanácsot adni, hogy a három közül melyiket vegyem? Adatok alapján a TF 2003 sokkal halkabb az 5260-nál, tényleg így lenne? (szerk:közben megtaláltam hogy ez csak 1 motoros)

[ Szerkesztve ]

(#37274) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Gondolkodom megint egy olajsütőn. Ezeknél meg van jelölve min és max jelölés. Olyankor mi történik, ha én csak fele annyi olajat töltök bele? A hőfokszabályzás ugyan úgy működik, mert a fűtőszál és a hőmérő akkor is az olajban lesz. Minden alkalommal friss olajban sütöm a dolgokat, ezért lenne jó ez a megoldás.

Köszönöm!

(#37275) Dluinet válasza Lauda (#37274) üzenetére


Dluinet
nagyúr

minimum jelölés alá ne töltsed, legalábbis bepakolva érje el az olaj a minimum szintet
hőfokszabályzó a minimum jelzés alatt van, nem az alján, mert ott a fűtőszál található

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37276) Lauda válasza Dluinet (#37275) üzenetére


Lauda
félisten

(#37277) #94529552 válasza Lauda (#37276) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennél a fűtőszál közepén van a hőfok érzékelő, de a min. szintnél sokkal kevesebbel nem kéne használni. De miért tennéd? Akkor alig tudnál valamit sütni benne. Az ilyeneknél már állítólag nem égeti meg a lehullott morzsát annyira.

[ Szerkesztve ]

(#37278) Dluinet válasza Lauda (#37276) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ebben a hőérzékelő az olajban van, ha ilyent találsz, veheted

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37279) Lauda válasza #94529552 (#37277) üzenetére


Lauda
félisten

Pumma, Dluinet

Köszönöm!

(#37280) kerxy válasza #94529552 (#37272) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez elég jónak tűnik, köszi szépen az ajánlást :R
A vásárlás szeptember vége fele lesz aktuális, addig nézem, hátha beakciózzák, esetleg Glamour napokig (október 11-től) még kivárok.

(#37281) #94529552 válasza Lauda (#37279) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Lidl-ben is szokott lenni olajsütő, a kivehető tartályos, nemrég ezt a fajtát láttam, vagy az Aldiban is[link]. De úgy rémlik, hogy volt már ilyen full inox sütő is, mint ez a Solac.
kerxy :R Szívesen.

(#37282) Bacusuz válasza gaben1117 (#37273) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem teka cnl 2002
Az általad linkelteket nem ismerem.
Ezt a típust ajánlásra vettem, nekem 3 éve hibátlanul teljesít, havernak régebb óta.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37283) gaben1117 válasza Bacusuz (#37282) üzenetére


gaben1117
senior tag

Köszönöm a valaszt, megvizsgalom ezt is. :)

(#37284) estikornel


estikornel
tag

Most elég nagy leárazásban van ez a Rowenta porszívó, jó alternatíva lehet az Electrolux easy go mellett? Olvasgattam itt a topikban, hogy a gyártó még nem nagyon ért a porszívókhoz, ebben az árkategóriában is ilyen vagy csak a 20-25 körüliek esetén? Ez most azért ugye majdnem féláron van eredetileg 43k.

(#37285) spidersoft válasza canniball (#37237) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez a cucc eddig még soha nem volt rozsdás, a gépben rozsdult meg :D Fura dolgokat végez a gép egyébként... a zománc edényeken, ha valahol leütés van, eddig fekete bevonat védte a fémet, most a gép fémtisztára lemossa, és ha nem törlöm meg időben, rozsdulnak a leütések. Gondolom ez az agresszív mosószer hatása... Amúgy ha a program végén kihúzom a fiókokat, akkor sem nagyon akarnak száradni a dolgok, főleg, mert az evőeszköz fiókról rengeteg víz csepeg a lentebbi edényekre, így az alulra pakolt tányérok is vizesek lesznek. Ha rábízom a mosogatást (kb. két órás a programja), akkor a végén habosak a kanalak. A tányérok alsó éle fél nap alatt se szárad meg, aztán ha kiveszem belőle a tányért, a víz visszacsorog a tányérba... emiatt a tányérok alsó éleit egyesével el kell törölgetni (nem nagy kunszt, de nem ezért fizettem). Mivel magától gyakorlatilag semmit nem szárít meg, így rá szoktam engedni egy plusz öblítést, ami leviszi a habot. Nyilván mégannyira se szárad így, de legalább nem marad mosogatólé a cuccokon. Részemről ez a gép egy csalódás... Kérdés, hogy csak én vártam sokat, vagy hibás a működése?

@Ance, nálatok is így működik, vagy panaszkodjak?

(#37242) ribarszki: nem csak a műanyagokkal van bajom, hanem szárítás terén úgy mindennel...

(#37286) ribarszki válasza spidersoft (#37285) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen gép ez? A szervízt nem kérdezted? Ez nem normális működés.

[ Szerkesztve ]

(#37287) BB9360 válasza gaben1117 (#37283) üzenetére


BB9360
aktív tag

+1 a Tekára, nálunk 12+ éve megy. De mint tudjuk, a múltbeli teljesítmény nem jelent semmit, a mostani lehet más.

(#37288) #40553216 válasza gaben1117 (#37283) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem is a CNL 2002 van 11 éve, hiba nélkül.

(#37289) #94529552 válasza estikornel (#37284) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem minimum hasonló szintű, mint az Easy-go. Jó porszívókat gyártanak, csakúgy, mint a többi német gyártó. Van jónéhány kiváló 4A-s gépe is.

(#37290) Lauda válasza #94529552 (#37281) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a tippeket!

(#37291) spidersoft válasza ribarszki (#37286) üzenetére


spidersoft
senior tag

16 személyes Gorenje, GS65160W. Vadiúj... megpróbálok még egy mosogatást tabletta+öblítő kombóval is (adtak két mosásra való demót a géphez), ha azzal is ilyen lesz, akkor felveszem a kapcsolatot a szervizzel.

(#37292) gaben1117 válasza #40553216 (#37288) üzenetére


gaben1117
senior tag

A legnagyobb dilemma az, hogy egy 8 négyzetméteres panel konyhába elég az 1 motor vagy ajánlott a 2? A kivezetés kültérbe lesz, kb 1,5 méter max és egy derékszög lesz a csőben a szekrény fölött.

Olvastam itt hogy a 2 motoros Cata 5260 már a legkisebb fokozatban is elég hangos és sok olyan művelet van főzéskor ami nem igényelne csak mondjuk egy motoros halkabb fokozatot. (pl a cata tf2003) A franc se tudja. :)

(#37293) spidersoft válasza spidersoft (#37291) üzenetére


spidersoft
senior tag

No, a géphez adott tabletta+öblítő mellett is ugyanaz: gépet kinyitva kövér cseppekben áll a víz mindenütt, vizesek maguk a tálcák is. Magától nem akar leszáradni (fél nap alatt azért nagyjából megszáradt a tálca is, de még itt-ott maradt víz rajta akkor is). A gépben beállítottam, hogy nem minden-az-egyben tablettám van (azaz adagoljon öblítőszert), meg beállítottam, hogy tényleg adjon is (lehet állítani a szintjét). Nyilván töltöttem is bele öblítőt :D

(#37294) #94529552 válasza Lauda (#37290) üzenetére


#94529552
törölt tag

Teljesen szét lehet kapni darabokra ezt a Solac-ot. Majd én is tervezek új olajsütőt venni, de nemtom melyiket érdemes. Tetszik az extra olajszűrővel ellátott Tefal, de ezeknél meg a tartály fixen van. Ilyen szűrő bármelyiknél hasznos lehet, ha be lehetne szerezni hozzájuk. Vagy még a Delonghi forgókosarasa is jónak tűnik, és ez csak1 liter olajat használ.

(#37295) J0hn válasza gaben1117 (#37292) üzenetére


J0hn
csendes tag

Én már hetek óta keresem a legjobb ár/érték arányú elszívót. Mondjuk nekem nagyobb konyhába kell (amerikai konyhás), de én ezeket találtam:
CATA BETA 600/D

TEKA CNL 6610

Én a szabvány szerinti (EN61591) elszívást néztem, szerencsére a media markt azt írja ki a specifikációnál. Mondjuk a sebességfokozatot pont elírták a tekánál, mert nem 2 hanem 3 fokozatú.

(#37296) #40553216 válasza gaben1117 (#37292) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom, számít-e a konyha nagysága önmagában, hiszen így is, úgy is kell levegő utánpótlás. Hogy milyen fokozaton kell használni, az nyilván a készített kajától függ.
Az én Tekám is hangos a legmagasabb fokozaton.
Nekem nincs derékszög, csak a padlástérbe van felvezetve.

(#37293) spidersoft
Mennyire melegek az edények, amikor a ciklus végén kinyitod a gépet? Van egyáltalán pára? Valószínűleg nem elég meleg a víz, nem melegíti fel.

[ Szerkesztve ]

(#37297) spidersoft válasza #40553216 (#37296) üzenetére


spidersoft
senior tag

Meleg, de nem forró, lehet fogni, szóval nekem gyanús, hogy nincs meg a beígért 65°C. Ajtónyitáskor pára, gőz nem távozik. Lehet, hogy a kánikula is rátesz egy lapáttal... Az a baj, hogy mikor már valamennyire megszáradnak a tányérok, ha megmozdítom a fölötte lévő tálcát, már magáról a tálcáról annyi víz lejön, hogy úgy nem lehet elrakni a szekrénybe a tányérokat.

(#37298) dh66e válasza spidersoft (#37297) üzenetére


dh66e
veterán

Ne szenvedj vele,hívd a szervizt vagy szabadulj meg tőle ha ennyit tud.

(#37299) ЯΞNΞGΔT válasza spidersoft (#37297) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Uhh bakker ez nagyon lehangoló...én Gorenje GI67260-ast vettem, de még nem volt esélyem kipróbálni mert a ház még nem költözhető, így még a konyhabútor sincs kint...
Légyszi tájékoztass, hogy mi lett a fejlemény, érdekel.

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#37300) #40553216 válasza spidersoft (#37297) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tesz rá. Szar. Cseréltesd!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.