Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) veze válasza #94529552 (#37650) üzenetére


veze
őstag

ebben egyettértünk, baj és bosszantó, .ezt észre kellett volna venni már a festés előtt.

(#37652) #40553216 válasza pjen (#37639) üzenetére


#40553216
törölt tag

Érdekes sor volt. Ami korában leíratott, pro és kontra: a Miele nem mos jobban és nem fogyaszt kevesebbet, mert az LG-d 43 literrel mos tisztára, de azért inkább az 56 literes programot használod és biztos, ami biztos, még egy kicsivel több mosóport és esetleg hosszabb programot melegebb vízzel is. Megjegyzem: a számolásnál nem is számítottam bele a kicsit melegebb víz és a kicsit hosszabb program miatti extra energiafelhasználást, csak a vízkülönbségből adódót. Évi 250 mosással számoltam.
Az a helyzet, hogy Mieléből nem kell drágábbat venni, hogy jó végeredményt kapjál, nem kellenek azok az extra szolgáltatások, amelyek miatt le már eleve az alap LG-nél kétszer drágább gépet kell, hogy vegyél. És miért vennék gyári garit +5 évre?

(#37642) Pumma
Így keletkeznek a rémhírek. Bőven 200+-t arra írtam, hogy a 10 év alatt a legolcsóbb, alap gép árára rárakva az extra költségeket bőven 200000 Ft fölé kerül.

(#37653) veze válasza #40553216 (#37652) üzenetére


veze
őstag

Mieleből pont felesleges a 10 év kiterjesztett gari +110ezerért megvenni hisz annyira jóó, hogy az első tíz év alatt nem romlik el soha , 10-20 év közé eső életkorra kéne a 10 év gari 110k -ért , ott már érne valamit, de oda nem adják, nem bolondok ők sem :D

(#37654) Ance válasza #40553216 (#37652) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem egy Miele megvásárlása esetén tök felesleges a fogyasztást (víz, mosószer) számolgatni. Annyival kerül többe, hogy nem nagyon számít, hiszen költséghatékony nem lehet. :D

Minden normálisabb mosógép tiszta ruhát produkál ha megfelelő vízzel és mosószerrel mosol vele. Mióta a vízlágyító 3-masra lágyítja nálunk a vizet és kikísérleteztem, hogy melyik mosószert szereti a gépünk, azóta kifogástalanok a ruhák mosás után, pedig csak egy 130k-s LG gép. Ha valakinek van helye, akkor inkább vízlágyító-jó minőségű mosógép kombináción gondolkoznék.

(#37655) pjen válasza veze (#37653) üzenetére


pjen
félisten

Én erről nem is tudtam eddig.A gép 20 évre van tervezve,de csak 2 év garit adnak rá alapból,és 110000 Ft a kiterjesztett 10 éves gari.Ezt valami alapján kalkulálták.Némi árréssel valószínű rá is kell költeni a gépre ezt az összeget.Nyilván egyikre semmit másikra a dupláját,de átlagban ennyi.

(#37656) BB9000 válasza pjen (#37655) üzenetére


BB9000
senior tag

A Miele-nél a 10 éves garancia minden újonnan eladott mosógépre ugyanannyiba kerül! A kalkuláció egy átlag alapján jön ki. Az olcsóbb Miele gépeknél valószínűleg az alkatrészek olcsóbbak, míg a drágábbaknál az elromló alkatrészek is drágábbak lesznek. Ezért, ha valaki a Miele drágább mosógépei közül választ (6-7-800 e ft-ért), akkor megérheti neki a 110 e forintos garancia 10 évre. Az olcsóbb 2-300 e forintos gépeknél valószínűleg a gyártónak éri meg ha a vevő megveszi a plusz garit is hozzá.

(#37657) pjen válasza BB9000 (#37656) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írtam,hogy ki van ez találva.Ez a két éves garancia eleve röhej,egy csúcs minöségű készüléknél.Szerinted mért nem mer legalább öt évet beválalni?Mert drágábban kéne adni,hogy a javításokat fedezze az ár.

(#37658) Flashback válasza Ance (#37654) üzenetére


Flashback
addikt

Milyen vízlágyító? Mosógép elé szerelhető?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37659) #40553216 válasza Teaway (#37641) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mivel az összehasonlítás alapjául szolgáló programoknál a teljes vízfelhasználást nézik, így teljesen mindegy, hogy melyik gépnél mennyi a visszamaradó víz a közbülső centrifugázás(ok)nál. De nem hinném, hogy egy 900/perc (béna Mielémen nincs 800/perc :DDD ) ésaz 1400/perc között olyan jelentős különbség lenne a visszamaradt után felvenni kellő víz mennyiségében. De megnézem. 33,5 dkg-s pamut póló 900/perces centri után 57,5 dkg, 1400/perces után 53,1 dkg, azaz 5 kg-ra átszámítva a kettő közötti különbség 0,68 kg, azaz ~0,7, két öblítésnél 1,4 liter víz.

(#37654) Ance
Kár, hogy ezt pont egy olyan poszt után írod, amiben éppen az állításod ellenkezőjét állítom.

(#37653) veze
De olyan jó, hogy vannak olyanok, akiknek még az aszú nektár is savanyú.

[ Szerkesztve ]

(#37660) pjen válasza #40553216 (#37659) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézed 109900Ft,valóban nem 110000 :C :C :C

(#37661) #40553216 válasza pjen (#37660) üzenetére


#40553216
törölt tag

Közben láttam, töröltem is. Én még 80000-nél tartottam.
De lényegtelen is, mert nem kötelező. De ha már ilyen vidám vagy… Mutass egy olyan céget, vállalkozót, ami, aki 10+ éves használt, felújított LG gépekkel kereskedik!

(#37662) pjen válasza #40553216 (#37661) üzenetére


pjen
félisten

Maszekot tudok mutatni a 17.kerületben.Salgótarjánban is tudok egy telepet,ahol német lomiból behozott gépeket felújítanak és árulják.Nem Mielét,minden egyebet.Egyébként az LG és egyéb gépeknek pont az az előnye,hogy nem kell belőle használtat venni,mosógépből nem is vennék(az olyan személyes)másból se ha nem muszály.Sőt a 17 ker telepen még felújitott energomat is volt nemrég.Persze nem ott árulják ott csak felújítják,vannak erre boltok.

[ Szerkesztve ]

(#37663) #94529552 válasza #40553216 (#37661) üzenetére


#94529552
törölt tag

De a használtra nem tudsz venni extra garit, és akkor ott lehet vele egy jó nagy bukta is akár, amit a lomis gépekből se lehet olcsón helyrehozni.
A felújított fogalmát nem jól használod. Kitakarítás és a tönkrement hibás alkatrészek, vagy hiányos dolgok egy másik használtból való pótlása az nem mondható felújításnak. Egy rossz szivattyú helyett átraknak egy másikból egy 15 éves szivattyút, például.
Az előző számításaid nagyon zavarosak voltak. Szóval 200ezer Ft a vízdíj különbözet, amivel Pjen gépe elfogyaszt a tiédhez képest többletként 10 év alatt? Ez hogy jött ki?

[ Szerkesztve ]

(#37664) taylorp


taylorp
senior tag

Csinálni kellene egy Miele vs. LG topikot. Ez a fórum már másról se szól, csak a Miele jóságáról, meg a vízfogyasztásáról. :(((

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#37665) pjen válasza taylorp (#37664) üzenetére


pjen
félisten

Vagy esetleg egy Miele és egyéb mosógépek.A porszívóknál már szerencsére lecsengett.

(#37666) #40553216 válasza #94529552 (#37663) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha másodszorra sem értetted meg, mire vonatkozott a 200+ e Ft, akkor harmadszor már nem magyarázom el.

(#37664) taylorp
Nem kéne. A „jó, hogy vannak olyanok, akiknek még az aszú nektár is savanyú” még mindig érvényes.

(#37667) #94529552 válasza #40553216 (#37666) üzenetére


#94529552
törölt tag

Zavaros az még mindig, de tényleg hagyjuk. De szerintem a többiekkel egyetértésben, zárjuk már ezt a használtmiele vs összes mosógép(vagy tomtyi vs mindenki) témát, mert igencsak túl lett beszélve. Akit érdekel majd rákérdez, akár tőled privátban) vagy visszaolvas, vagy nyit neki külön topikot.

(#37668) Ance válasza Flashback (#37658) üzenetére


Ance
őstag

Ilyenek.

(#37661) tomtyi: Mondjuk ezt pont nem pozitívan élem meg, hogy itthon van felvevőpiac a nyugaton levetett 10 éves mosógépekre. Fura, hogy te igen, de nem vagyunk egyformák. Inkább vennék 5 évente újat, mint egyszer egy 10 éves használtat.

[ Szerkesztve ]

(#37669) pjen válasza Ance (#37668) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#37670) blattida válasza pjen (#37655) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindenhol, tehát nem csak kishazánkban, van szerviz garanciájuk és mindenhol 10 évre lehet kiterjeszteni vele a garanciát, csak nyugatabbra öt év az alap gyártói garancia, ellenben, ugyanennyibe is kerül.
Normál használat mellett a tíz év alatt a normál kopó alkatrészek cseréjére lehet számítani (szénkefék, lengéscsillapítók), másra nem nagyon.
A legújabb gépeknél, ami előfordulhat még, az az elektronikai probléma, de azok is zömmel öt éven túl, na azokra jól jöhet a kiterjesztés, amennyiben márkaszerviz foglalkozna vele.
A drágább miele-k is ugyanazokból az alkatrészekből épülnek föl, mint a legolcsóbbak, csak többet tudnak, így több alkatrészből állnak.
Egy miele mosógép javítási költsége nem sokkal több, mint az átlag, viszont ritkán van rá szükség és minden beszerezhető hozzájuk, ha sok tíz éves modellről van szó, akkor is. Bontóból származó alkatrészre meg nincs szükség, ellenben a mosógépszerelők (is) előszeretettel javítanak használt alkatrészekkel, ez viszont nem miele specifikus, a nagy átlag ezt teszi, természetesen anyagi okokból.

Ance
Nyugaton vagy Észak Amerikában is van igény a használt gépekre. Ugyanúgy, ahogy használt autókra is, pedig azok rosszabbak higiénikusan a koszos üléshuzatokkal, eltömődött és nem tiszta légszűrőikkel, baromira nem valós zöldkártyájukkal, rothadó kasztnijukkal, nem tökéletes fékeikkel stb.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37671) pjen válasza blattida (#37670) üzenetére


pjen
félisten

Most mit is akartál mondani?

(#37672) #94529552 válasza pjen (#37671) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont, amikor már vége lett e felesleges beszélgetés folyamnak, akkor újra belekezd. :))

(#37673) #40553216 válasza #94529552 (#37667) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hiába ismétled, neked zavaros.
Vége lett? Mert te így gondolod? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37674) ribarszki


ribarszki
őstag

Legyen más is a fórumon :)

A tegnapi napra egy ismerősömtől kölcsön kaptam egy Sebo Felix 1 állóporszívót ET-1 Premium motoros hengerkefével. Volt egy kis időm foglalkozni vele, illetve átszívni a lakást, szőnyegeket. Megosztom veletek a gyors tapasztalataimat, hátha valaki a jövőben hasonló gépet keres.

Rögtön előre bocsátom, ezt a gépet nem lehet átlagos otthoni körülmények között kihasználni. Az elektromos fejre nincs jobb szó, mint brutális. 1-2 perc alatt végzel egy nagyobb szőnyeggel és már falná a következőt. A szálakat szépen felállítja, látszik ahogyan megújul a szőnyeg, kikeféli a szálak aljáig, de egy átlagos lakásban a gép tudásának tizedét sem lehet kihasználni. Ahhoz tudnám hasonlítani mintha valaki egy Ferrarit venne ahhoz, hogy a 2km-re lévő munkahelyére bejárjon a belvárosban. Ennek a porszívónak a hotelek, hatalmas konferenciatermek, játszóházak a felségterületei. Ott viszont utolérhetetlen, semmihez sem hasonlítható. Minden olyan középület ami padlószőnyeggel van tele és az emberek bejárnak cipővel. (Múltkor voltunk egy hotelben, mind a 3 szinten volt a takarítónőknek egy nevével felcímkézett Sebo Felix 1, és azokkal takarították az egész hotelt.) Otthon akkor tudom elképzelni, ha valakinek 100+nm körüli háza van, és még a konyhába is padlószőnyeget tett mint az angolok.

De az anyaghasználatra is kitérve:
Anyaghasználat és felépítés szempontjából a gép hihetetlenül masszív. Nem is tudom mikor láttam ennyire jól összerakott, minőségi gépet. A műanyagok minősége a Lego gyártásban is használt műanyagéval megegyező. Minden csavarozva, mindenhol fém tengely, nagyon masszív kerekek, nehéz fejek, ebből semmi sincs kispórolva. Mondjuk ez a súlyán is látszik, mert nagyon nehéz. Nem szívesen hurcolnám a lépcsőn emeletről emeltre.
Nagyon ötletes, hogy a külső borítás az egyben a külső szűrő is, amit évente cserélni kell. Vagyis lehet variálni a porszívó szövet színét, szép nagy a választék.
A porzsák minőségi, német gyártmány, ötletes lezáró kupakkal. Minden pontosan pattan a helyére, minden jól illeszkedik, tényleg az örökkévalóságnak készült. (De 4év garanica mindenképpen jár :) )

Ami nem tetszett:

Nekem kicsit nehezen manőverezhető. Ez az álló kialakítás egy hotelben telitalálat, addig otthon nehézkes mozgást tesz lehetővé. Egy hagyományos kialakítású porszívóval sokkal könnyebben jutok el más helyekre mint ezzel. Székeket, bútort, ágyat, virágot kerülgetni nehézkes vele.
Illetve ennek a porszívónak tényleg csak a padlószőnyeg/szőnyeg fekszik. Illetve ott van értelme. Ha kemény felületet kell szívni a sima átkapcsolható fejjel (tartozék), akkor egy sima hétköznapi porszívót kapunk. Persze fel lehet szívni vele a kemény felületet, de nem itt érzi otthon magát.
Illetve ami nekem nagyon furcsa volt, hogy meglehetősen kevés a szívóereje. 900W-os a gép, és max fokozaton szív annyira mint a Miele gépem 2-esen.. Mondjuk nem is kell nagyobb, mert az elektromos kefefejhez ennek a tizede is elég, a kemény felületre pedig szintén elegendő. Csak meglepő…

Végszó:
Önkormányzatok, hotelek, játszóházak, konferenciatermek, hajrá. Ez a porszívó szőnyegen bármi mást lemos a színről. Hihetetlen milyen gyorsan és milyen minőségben porszívózza a szőnyeget. De otthonra, 3-4 normál méretű szőnyeghez teljesen felesleges. Otthon egy hagyományos kialakítású gép kényelmesebb és sokkal könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#37675) Ance válasza blattida (#37670) üzenetére


Ance
őstag

Hát nem tudom. Van pár külföldi közeli rokonom, de sosem hallottam, hogy használt Miele után kajtattak volna. :D Egyszer szívesen elmesélem a kinti fogyasztói társadalmat, aminek a lényege a fogyasztás, ami nem a használt gépekben merül ki. Csak vegyünk egy példát. Szerinted Hollandiában, ahol már a készpénz fogalmát sem nagyon ismerik (értsd úgy, hogy csak úgy tudtam a ruhaboltban készpénzért vásárolni, ha pont annyim volt, mert nem volt mivel visszaadni), mennyire keresik a használt Miele mosógépet, és mivel veszik meg? Vagy USA-ban, ahol a háztartások kb. 30%-ában van mosógép, azok a szerencsések, akiknek lehet biztos a használt Mielet keresik?

Azért ugye egy használt autóval nem akarod összehasonlítani a használt mosógépet? Vagy végleg hitelteleníteni szeretnéd magad a fórumon? Arról nem is beszélve,hogy amilyen autókról beszélsz, azok szintén Magyarországra jönnek a használt Miele mosógépekkel egy platón. 😀

(#37676) #40553216 válasza Ance (#37675) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nyilván vicces kedvű idióták tévedésből tolták tele a német ebay-t használt Miele mosógépekkel.

(#37677) Ance válasza #40553216 (#37676) üzenetére


Ance
őstag

Mert a német ebay-en csak a németek és a nyugat európai lakosok vásárolgatnak??? Az Aliexpress meg csak a kínaiaknak van ugye? Ez egyre rosszabb lesz, ahogy csűröd-csavarod.....

(#37678) #40553216 válasza Ance (#37677) üzenetére


#40553216
törölt tag

De ezzel még nem igazoltad, hogy a németek nem. Ugye?
Baszki, én személyesen ismerek olyan németet, aki csak használt Mieléket használt. Pedig egy zsír újat is megengedhetne magának a legdrágábból is.

[ Szerkesztve ]

(#37679) #94529552 válasza Ance (#37675) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R

(#37680) Zinho


Zinho
aktív tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de úgy kaptam meg az Electrolux sütőmet, mintha a teteje kicsit meg lenne nyomva (lsd kép. )
Nem akarok kicsinyeskedni, ilyenért nem küldeném vissza, csak kicsit rápraáztam, hogy esetleg szívózhatnak később ha lenne garanciális probléma... írtam a hivatalos szervíznek, meg a boltnak, persze még nem válaszoltak... Szerintetek lehet ebből baj? Mert akkor simán elállok a vásárlástól, de feleslegesen nem akarom a saját időmet sem rabolni. Kösz!

(#37681) blattida válasza Ance (#37675) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hiszen ha nem hallottál a külföldi közeli ismerőseidtől arról, hogy használt (nem feltétlen miele, eleve csak használtról beszéltem, legyen az bármilyen) mosógépet, pláne miele-t, vett volna, akkor ilyen pember, ilyen piac nincs is, hiszen hollandiában kolbászból van a kerítés és nem használnak készpénzt, meg különben is.
Ekkora szűklátókörűséghez csak gratulálni tudok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37682) taylorp


taylorp
senior tag

Hónapok óta nem tudtam eldönteni, hogy milyen hűtőt vegyek.
Végre valahára ráesett a választás egy Samsungra.
Le is volt árazva a Médiában pár napig, de természetesen lemaradtam róla.
Azóta azt várom, hogy újra leárazzák.
Leárazták!

Ára amikor lemaradtam róla:

Mostani akció:

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#37683) Ance válasza blattida (#37681) üzenetére


Ance
őstag

A feltehetően üzleti érdekből fakadó hozzászólásaidhoz én is csak gratulálni tudok. Normális topikokban szokták ezt megfelelően kezelni a topikgazdák, itt úgy látszik nem. Részemről lezárva a téma. Mindenki azt gondol, amit akar....

(#37684) pomk válasza pomk (#37633) üzenetére


pomk
őstag

Kérhetnék erre egy kis segítséget?

Köszi!

(#37685) blattida válasza Ance (#37683) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmilyen anyagi vagy más érdekem nem fűződik a hozzászólásaimhoz.
Menjél, keress gyorsan egy óvónénit moderátort, csináljon már rendet, az áldóját neki! Mi az, hogy valaki más véleményen van, mint Te! Felháborító! :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37686) pjen válasza #40553216 (#37676) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem igazán a német viszonyokat,de szerintem igyekeznek meglovagolni a bevándorlást.A rengeteg migráns valószinű örömmel fogadja az olcsó mosógépeket.A németek pedig valamennyiért mégis eladták,van indok újat venni.

(#37687) estikornel válasza taylorp (#37682) üzenetére


estikornel
tag

Vedd meg itt: 170-ért, itt is 2 év garancia van. Mivel gyártói garanciát ír valószínű a hivatalos szervíz javítja szükség esetén, nem bolti "barkács szakkör".

Ha MM-es plusz vásárolható garancia miatt vennéd ott, akkor pech. Szánalmas egyébként az "új" akciós ár.

(#37688) #94529552 válasza Ance (#37683) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hm, nem zörög a haraszt? :O
Egyszer abból indulnak, ki, hogy de jó, a használt miele milyen sok vizzel mos, aztán látunk egy számítást, ahol már a nemmiele fogyaszt sokat, aminek a különbségéből 200 ezer Ft-ot kalkulál a kolléga. :N De ezután még mindig ott van a kérdés,: Hány éves a kapitány? :C

(#37689) #40553216 válasza #94529552 (#37688) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ne haragudj, egyre nagyobb ostobaságokat írsz. Baszod! Te vagánykodtál azzal, hogy bezzeg a te LG-d csak 42 literrel mos 6 kg ruhát (azaz szerinted a Miele sokat használ), aztán mikor többen mondtuk, hogy a Miele jól mos, de ha mégsem tetszik az eredmény vagy csak simán úgy kívánja az ember, akkor emelheti a vízszintet, akkor meg azzal riposztoltál, hogy de a te LG-d is tudja ezt, majd sokára kiderült, hogy a faszt tudja, egy másik programot kell használnod, ami több vizet használ, de ha még így sem tetszik az eredmény, akkor még a hőfokon is emelsz és raksz még bele mosóport. A 200e Ft-os saját találmány ökörséged olyan mélyen vésődött az agyadba, hogy talán már az agyi barázdákban is látnák a CT-n.

(#37690) #94529552 válasza #40553216 (#37689) üzenetére


#94529552
törölt tag

Baklövés! Nem szoktam vagánykodni, max elmondom, hogy a sajátom még működik, és az árát szerintem már megszolgálta, mert ez így van.
Ráadásul nincs is LG mosógépem és egyéb más háztartási gépem sem ;] , ergó nem fogyaszthat csak nulla=0 litert, és továbbá a kocsmai, alpári, káromkodásnak és a személyeskedésednek nincs helye szerintem a fórumon, de erről kérdezzük meg a topkgazda
Csabronckát legalább. A téves számításaidat meg inkább hagyjuk. Senki nem hiszi el. Viszont, ha jobban belegondolunk, (#37683) Ance válasza
itt rád sokkal jobban passzol.

(#37691) kerxy válasza taylorp (#37682) üzenetére


kerxy
senior tag

Teljesen külön álló cég a webshop es az üzletek, sokszor előfordul, hogy más áron vannak a dolgok. Dolgoztam MM-ben szóval tapasztalat. Nézz ki egy boltot, kérdezz ra, hogy ott mennyi. Amúgy azt is meg tudják nézni a többi üzletben mennyi, csak ez nem hivatalos... :)

(#37692) #40553216 válasza #94529552 (#37690) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bocs, kevertelek pjennel. De a kötözködős értetlenkedés a te részed. A számodra nem érthető nem jelenti azt, hogy téves.

[ Szerkesztve ]

(#37693) #40553216 válasza #94529552 (#37690) üzenetére


#40553216
törölt tag

Adhatnál tippet, mit írjak, ha már sokadszorra is a saját kitalációdat adod elő úgy, mintha én írtam volna. Hópihe vagyok és ezért ilyentől én is sértve érzem magam.
Kocsmai? Alpári? Hallottál vagy olvastál már káromkodást? :DDD

(#37694) #94529552 válasza #40553216 (#37693) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudom én, hogy csak azért van ez az egész, mert a számításaidat nem tudod tisztázni. De már nem is kell. El van felejtve.
Ahogyan írsz, az nem megengedett a fórumon. Se a trágárkodás, de a személyeskedés. Ha nem tudsz a témánál maradni, ez nem neked való sport.

:)) Összekevertelek pjennel.??? :Y :C :D Belekeveredtél te ebbe, de nagyon mélyen.

(#37695) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Nem unjátok még?! Napok óta ez a civódás megy, hogy mennyi víz, milyen gép, használt vs. új stb. Találkozzatok, oszt beszéljétek meg, vagy bokszoljátok le. Itt már senki sem kíváncsi rá. Köszi!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#37696) attiati


attiati
veterán

megfelelő minőségű ivóvízre mi most a legideálisabb megoldás? (Budapesten)

Jelenlegi tudásom szerint:
- csapvíz biztonságos és olcsó, talán a kimutathatatlan mennyiségű gyógyszermaradvány a kockázat és a (társas)házon belüli fémcsövek minősége. Illetve nem tudom, hogy a mikroműanyag szemcséket kiszűrik e a csapvízből. Gondolom azt nem lehet. Pedig legutóbb a Rábán végeztek méréseket és van bőven műanyag a folyóvizekben.
- palackos víz: maga a víz tiszta. De a mikroműanyag szemcsék beleoldód(hat)nak a palackból.
- csapvíz szűrve? Na erről egyelőre semmit nem tudok és a valós megoldást jelentő szerkezetek áráról sem.
Talán annyit, hogy sok a kamumegoldás.

[ Szerkesztve ]

(#37697) BB9000 válasza attiati (#37696) üzenetére


BB9000
senior tag

A víztisztítás egy nagyon összetett téma. Többféle víztisztító szűrőberendezést ill. annak bemutatását láttam már. Mindegyik azt mondja magáról, hogy ő a jó, a többi nem tökéletes.
Az biztos, hogy a csapból kifolyó víz, úgy ahogy van nem tiszta. Ivás előtt szűrni kell, de hogy mivel, az attól függ, hogy mit akarunk kiszűrni a vízből.

Nekem ez a megoldás tűnik használhatónak és megfizethetőnek: Aquaphor Crystal víztisztító. Személyes tapasztalatom nincs vele.

(#37698) #40553216 válasza #94529552 (#37694) üzenetére


#40553216
törölt tag

Abból a szempontból, hogy a értetlenség a tiéd, cseppet sem számít, hogy a példa mosógép viszont nem. De számold ki bátran: 12 liter víz 40 °C helyett 60 °C-on és mondjuk 50 % mosópor extra fogyasztás évi 250 mosásnál tíz év alatt ~120000 Ft plusz költséget jelent. Víz- és csatornadíj, áramfelhasználás, stb. Segítsek számolni? És akkor még a 10 év alatti meghibásodások javítási költségei nincsenek is benne.
De szórakoztató a tudatlanságodból táplálkozó magabiztosságod.

(#37699) BB9000 válasza BB9000 (#37697) üzenetére


BB9000
senior tag

Egy másik hasonló berendezés: SPARTACO S300

(#37700) #40553216 válasza attiati (#37696) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem „kimutathatatlan mennyiségű”, inkább mivel eddig nem foglalkoztak vele, ezért nem mutatták ki.
Mindenki nyugodjon meg, a magyar csapvízben nincs műanyag
Ha az Index.hu nem a kormányt szidja, akkor valószínűleg tényleg igazat ír.

Mikroműanyag: új veszélyforrás
„Jelen vannak-e a mikroműanyagok az élelmiszereinkben?

A válasz egyértelműen: igen. Az utóbbi években Németországban többször vizsgáltak különböző élelmiszereket. Különböző palackozott sörökben kimutatták előfordulásukat, a szennyezés feltételezett forrása a gyártási folyamatokban alkalmazott szűrők, vagy a gyártó soron dolgozók szintetikus ruházatából származó műanyag szálak. Alapvető élelmiszerünkben, az ivóvízben is előfordulhatnak ezek az új szennyezőanyagok. Átlagosan 1 m3 ivóvízben 7 mikroműanyag darabot azonosítottak német vízművekben. Valószínűsíthető, hogy ezek a vízkezelési technológia során kerültek bele, nem pedig a vízadóból származnak.”

De ezt a problémát és végtelen egyszerű eszközzel meg lehet oldani, pl. ehhez hasonló vízszűrővel. Nekem most 1 µm a szűrési képessége.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.