Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!
Keresek mikrohullámú sütőt, ami HALK. Van egy 8 éves hausmeisterünk, aminek elég durva hangja van, illetve picit pici.
Viszont a mikróknál nem látok olyan paramétert, hogy milyen hangos, pedig többet mondták, hogy a drágábbak halkabbak. Csakhogy a lehető legkevesebbet szeretném költeni...

Make Love not war!

(#37952) veze válasza SirRasor (#37951) üzenetére


veze
őstag

veszel olcsón egy rosszat és csendes lesz :D

(#37953) dragonfx válasza ZnVjaw0K (#37946) üzenetére


dragonfx
veterán

Hengersgurot csereltem.sot mosom is.
De hogy kerult a motorba por?
Halala akkor nincs mit tenni?
Elegge melegszik azt amugy erzem....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37954) ZnVjaw0K válasza #94529552 (#37949) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nem tudom a minősítését, nem ma vettem. 2 szűrő is van a motor előtt, az első mosható finom fekete szivacs (ami talán még soha nem koszosodott láthatóan a tartály felőli negyedénél tovább, inkább 5-10% a jellemző), a második hófehér és eddig egyetlen egyszer mostam ki, mert egy alig látható mennyiségű por gyűlt össze rajta az első pár év alatt. Ha így haladunk, talán 100 év múlva poros lesz annyira a motor, hogy érezhető teljesítménycsökkenést okoz:D

"aki tartályost használ, maga is porszívóvá válik" - Ezt itt cáfolnám, mert HEPA kimeneti szűrő van rajta.

Lehet uszítani a porzsák nélküli ellen, de a tények magukért beszélnek. Nem állítom, hogy minden esetben jobb, csak azt, hogy egyáltalán nem felejtős kategória. Vannak jó monociklon porszívók, erre egy példa az enyém.
De majd megírom ha tönkrement a motorba szívott por miatt. Ha él még akkor a fórum :D
Ezzel részemről lezártam. Kár tovább ragozni a parttalan vitát.

(#37955) Csabroncka válasza ZnVjaw0K (#37948) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A szintetikus 3 rétegű porzsák EPA tartományban szűr. Nem keverendő össze a papír és végkép nem összehasonlítható a textil zsákokkal.

A porzsák nélküli ciklonok legnagyobb problémája, hogy a főszűrő indokolatlanul nagy porterhelést kap már az első alkalomtól fogva, ezért a HEPA filter nem tudja ellátni a feladatát (mikroporszűrés) eldugul. Pár hónap alatt a szívóteljesítmény lecsökken, a fals levegő miatt a motor fuldoklik és csapágyas lesz. Persze ha félévente kicseréld a szűrőt akkor minden rendben van, csak drága. Még a normál zsákosok esetén is drága a HEPA és ott is 1-2 év alatt telítődik a HEPA filter.

megjegyzés az utolsó hsz-hez:
Eddig egyszer kellet a második szűrőt mosnod -> Én elhiszem, hogy tiszta, de hidd el ha egy porszívó igazán szűr porzsák vagy ciklon ide vagy oda az utószűrő HEPA korom fekete vagy szürke és 1-2 év alatt cserés.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37956) #94529552 válasza ZnVjaw0K (#37954) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyik típus van neked? A gyenge szűrésre Csabroncka megmondta a választ.

(#37957) pjen válasza Csabroncka (#37955) üzenetére


pjen
félisten

Nem véletlen mondják,hogy régen minden jobb volt.Rakéta porszívó össz-vissz egy darab rongy porzsák.Ami árment rajta azt hátul kifújta,nem lett csapágyas a motor. :DDD :P í :C

(#37958) Csabroncka válasza pjen (#37957) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

még kereke sem volt - ami kitörjön! :DDD

"in medias res"

(#37959) dragonfx


dragonfx
veterán

szóval akkor zsákos és rowenta a nyerő?
nekem egy nyomorult 60nm2es lakásom van nem kell angy területre.ennek fele amugysem proszívós történet kb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37960) ribarszki válasza dragonfx (#37959) üzenetére


ribarszki
őstag

Zsákos és 20k körül jó az electrolux EasyGo is, vagy Bosch, vagy Rowenta. 30k körül többet kapsz. Reteszes csatlakozás (nem csúszik szét a fej és a cső egy idő/kopás után), jobb minőségű szívófej, hosszabb kábel, stb. De ha 20k van rá, akkor ott is lehet akcióban olyan gépet találni ami kiszolgál. De árban ennél lejjebb nincs értelme menni.

(#37961) pjen válasza Csabroncka (#37958) üzenetére


pjen
félisten

Most mért mondod? Kereke volt, csak apró.

(#37962) Csabroncka válasza dragonfx (#37959) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A lakás méretétől függ, hogy mennyire tiszta levegőt fúj ki a gép?

"in medias res"

(#37963) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

20-25K ért milyen porszívót ajánlanátok, ami megbízható, jó a szívóereje?

(#37964) ribarszki válasza apple87 (#37963) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak hármat kellett volna visszaolvasni....

(#37965) apple87 válasza ribarszki (#37964) üzenetére


apple87
senior tag

Ott nincsenek konkrétan megnevezve a modellek. csak az electrolux

[ Szerkesztve ]

(#37966) #94529552 válasza apple87 (#37963) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont előtted írta ribarszki, (#37923) estikornel, és én is írtam javaslatot. Meg arről szól az utóbbi néhány hsz, hogy milyen rendszerűt érdemes(szintetikus eldobható porzsákos, vagy zsák nélküli tartályos). Aki nem tud dönteni, annak legjobb lenne használni egy ideig mindkét megoldást, majd a kevésbé alkalmasat visszaküldeni, csak nem biztos, hogy vissza is veszik használat után.

[ Szerkesztve ]

(#37967) Zeki válasza #94529552 (#37966) üzenetére


Zeki
nagyúr

14 napon belül, ha a neten vette, visszaveszik eredeti csomagolásban.
Aztán ezeket másodosztályúként/bontottként olcsóbban eladják.

(#37968) ribarszki válasza apple87 (#37965) üzenetére


ribarszki
őstag

20-25k éppen az alja az ajánlható porszívóknak. Ennyiért majdnem mindegy melyiket veszed. Samsungot kerüld. Én megvenném az olcsó Electroluxot amihez S-bag porzsák vásárolható, mert olyat nagyon könnyű pótolni. Vagy vársz a Glamour napokra és a MM-ban megveszel egy 25k körülire leárazott Electroluxot amin már reteszes a gégecső-cső-fej csatlakozása, esetleg adnak hozzá extra parkettafejet.

(#37969) Meridius11 válasza #94529552 (#37824) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Thx, végül az alapverziót vettem, mert több időt töltenék a fejek csereberéjével, mint magával a lakás porszívózásával.. próbáltam, célnak megfelel, nem nagyon tudok belekötni. Talán a kábel lehetne hosszabb.

(#37970) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Konyhafelújítás előtt, tervezési szakaszban.
Tekintve, hogy a konyha kicsi, A legjobb megoldásnak helykihasználás szempontjából az tűnik, ha vennék egy Candy Trio-t.
Ismeri valaki? vélemények?
Nem találtam más gyártónál hasonló "minikonyhát" - ti ismertek, tudtok javasolni ilyet?
Esetleg használtan nincs eladó?

Ugyanide keresnék egy max 82 cm magas hűtőszekrényt, ha esetleg erre tudna valaki javasolni.

Köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37971) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok
hűtőben van értelme inverteres kompresszorosat venni mint a klímáknál vagy tökmindegy csak felesleges parasztvakítás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37972) polonic válasza rlazol (#37970) üzenetére


polonic
félisten

Én ilyet még nem láttam.
De a 6 terítékes mosogatógépnek nincs értelme. Ném fér bele semmi.
Meg mondjuk a sütő része is kicsi.

(#37973) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Adott egy samsung mosógép ami már 7 éve szolgál lelkesen, bár úgy tűnik kezd hanyatlani. Lehet csapágyas lesz a hangja alapján, nem vagyok benne biztos, hogy érdemes lesz javítani. Mosógép és szárítógép vásárlása lesz szükséges a közeljövőben. Ezzel kapcsolatban akad 1-2 kérdés. :U

- Mosó-szárítógépben van értelme gondolkodni, vagy csak és kizárólag mosógép és szárítógép külön vehető?
(nincs sok hely)
- Lehet-e mosógépre tenni a szárítót, vagy fordítva?
- A bekötést tekintve nem gond, ha a szárító és a mosógép (ha külön gépek) egy Y toldóval egy kifolyó csőbe folyik a kivezetett víz?
Nem jöttem még rá, hogy a kondenzációs és a hőszivattyús szárító miért is jobb egyik a másiktól, keresővel találtam, hogy ha sokat megy akkor hőszivattyús, de az költségesebb stb, viszont a ruhákkal kíméletesebb, a kondenzációssal mi a gond, az tartósabb?
Miele árban nem fog beleférni, használt nem lehet, szóval maradnak a szokásos márkák:
Siemens, Bosch, Aeg, Beko, melyiket lehet nézegetni, és mire érdemes figyelni?

Kerestem, de a hozzá tartozó válaszokat eddig nem találtam meg teljesen, vagy épp hol "ezt" olvashatom róla, hol "azt".. :W

(#37974) tobias40 válasza ANDROID??? (#37973) üzenetére


tobias40
veterán

Szia!

Én nem vennék egyben levőt csak külön-külön.
Van hozzájuk keret amivel egymás tetejére tudod rakni őket.
Én a Beko hőszivattyúsat vettem kb. 2 éve az 5 év garancia miatt,szépen teszi a dolgát nincs vele gond.
Korábban Miele szárítóm volt,használtan vettem,de annyira idős volt már hogy nem akartam többet rákölteni,nem látom hogy a Beko miben lenne rosszabb de majd a guruk elmondják.. ;]

(#37975) Csabroncka válasza ANDROID??? (#37973) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1.
Ha jót akarsz magadnak egybe gépet nem veszel - ezzel sok idegeskedéstől, káromkodástól megkíméled magad!

2. a mosógépedet addig használd amíg ésszerűen (max pár 10 ezer forintból) már nem javítható:
Csapágy: magas fordulatnál süvítő, éles hang
Motorszénkefe: olyan mintha smirgli papírral húznák a gép oldalát, alacsony fordulaton erősebben, magas fordulaton kevésbé hallatszik
mosógép lengéscsillapító: jellemzően csapágyhibával együtt a szokásosnál erősebb intenzív rázkódás magas fordulaton, kattogás...

"in medias res"

(#37976) rlazol válasza polonic (#37972) üzenetére


rlazol
addikt

kicsinek kicsi, de 2 embernek elég. :)
A kérdés elsősorban a megbízhatóságára ill. esetleges alternatívákra vonatkozik.

(amúgy meg itt miért nem vagy?)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37977) ribarszki válasza rlazol (#37976) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem nem véletlen, hogy más cég nem gyárt ilyet. A mosogató része használhatatlanul kicsi, baromi drága, nagyon nagy a meghibásodás esélye.

(#37978) polonic válasza rlazol (#37976) üzenetére


polonic
félisten

Tényleg nem ajánlható. Én használtam egy darabig. Tányérból is alig fért bele. Nem is mosogatott szépen. Trutyis maradt a betett cucc. Edény vagy lábas bele sem fért. Vagy ha igen, akkor még tányéroknak nem volt hely mellette.

Olvasom a topikot. Csak nem írok vagy nagyon ritkán.

(#37979) rlazol válasza polonic (#37978) üzenetére


rlazol
addikt

értem, köszönöm.

szerk.: van olyan, nem teljes magasságú (cc55 cm) mosogatógép, amit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37980) ANDROID??? válasza Csabroncka (#37975) üzenetére


ANDROID???
addikt

A kör szűkül, külön gépek, de a többi kérdés még megmaradt..

Most ott tart, hogy bizonyos fordulat felett, mintha darálna valami, alatta csak a szokásos hangot adja.

(#37981) polonic válasza rlazol (#37979) üzenetére


polonic
félisten

Én nem vagyok benne biztos. Talán a magasság az fix 60 centi mindnél. De ha tévedek, majd kijavítanak.

(#37982) rlazol válasza polonic (#37981) üzenetére


rlazol
addikt

van egy csomó 55-ös meg kisebb, csak nem tudom, melyiket érdemes. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37983) ZnVjaw0K válasza Csabroncka (#37955) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

2015 szeptember óta használom. Így néz ki most a HEPA szűrő:

Soha nem volt se cserélve, se mosva.

A motor előtti szűrőt egyszer mostam, a szivacsot rendszeresen.
A szívóerőre nincs panasz. Most is simán megemeli a nagyszőnyeget, mint új korában.
Akkor ezek szerint nekem lehetetlen porszívóm van:D

(#37984) Csabroncka válasza ZnVjaw0K (#37983) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem lehetetlen csak ebben az esetben biztosan nem HEPA. Ezen kár vitatkoznunk, mutatok neked pár korábbi hózzászólást képekkel:

Ribarszi nagy porszívós kolléga szűrőcseréje ez a szűrő H13-as

Nekünk a légszűrő a gyerek szobában ezt szedi össze H10-es

Még mielőtt azt gondolnád, hogy valami elvetemült helyen laknánk erről a helyről beszélünk.

Hidd el nekem, ha tényleg HEPA lenne, már cserélned kellett volna, mert eltömődik (a motor szénkefe kopásától is), erről a képről nem látszik a kazetta, vagy mibe van ez a szűrő - gondolom nem steril szobában laksz.

Természetesen ha neked ez a takarítási minőség megfelelő semmi gond nincsen.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37985) #94529552 válasza ZnVjaw0K (#37983) üzenetére


#94529552
törölt tag

[link], ha nem titok.

[ Szerkesztve ]

(#37986) ZnVjaw0K válasza Csabroncka (#37984) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

:D
H13-as szűrő van benne.

(#37985) Pumma:
Electrolux Scanimal

(#37987) ZnVjaw0K válasza Csabroncka (#37984) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

válasz a szerkesztésre:
Nálam is van légtisztító kb fél éve (Sharp). A HEPA szűrőjének mindkét oldala ugyanolyan színű, bár ez nem hiszem hogy túl releváns ebben az esetben, mert aktív szenes is egyben, szóval nem fehér, hanem új kora óta szürke. Mindenesetre fél év után egyelőre azon se látok színváltozást.

Takarítási minőségbeli hiányról ilyen komoly szívóerő mellett nem érdemes beszélni. Egyébként is felmosással van kiegészítve. A szőnyegek meg időnként bérelt géppel.

szerk:
:D Az előző hozzászólásomban csatolt(3 évvel ezelőtti) képen a porszívó új, akkor lett kicsomagolva. A szőnyeg porszívózás előtti állapot, a frissen kicsomagolt porszívó dobozából előbújó szöszökkel megspékelve. Szóval nem, nem ilyen szarul szív, hogy ezt hagyná maga után:D

[ Szerkesztve ]

(#37988) #94529552 válasza ZnVjaw0K (#37986) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Köszi, most néztem még mindig van ilyen, csak más a típusszám, bár itt Hygenie 12 filtert írnak neki, jól felszerelt készülék, és a lényeg, hogy jól működik.

(#37989) Csabroncka válasza ZnVjaw0K (#37987) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezek szerint ilyen tiszta helyen laksz ahol gyak. porszívózni sem kellene. A motorból származó szénkefe port a H12-ből nem lehet kimosni.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37990) ZnVjaw0K válasza #94529552 (#37988) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Biztos különbözik még pár dologban. Pl az enyém még azt hiszem 1400W-os, ha jól tudom, ilyet már nem árulhatnak. Meg ehhez ugye még H13-at adtak. Ezek után lehet a többi szűrője is más...

(#37989) Csabroncka:
Kell azért. Sok haj és szőr összegyűlik a padlón. Azt hozzá kell tenni, hogy kb amióta a légtisztító megvan, azóta porzsák + HEPA szűrős befúvó szellőztető rendszer is van. Ez magyarázhatja a légtisztító szűrőjének tisztaságát (amellett, hogy a szürkén nehezen veszem észre a port, de ha letelik a 2 év amit megadtak, majd dobok róla képet ide, illetve nemsokára a klímáról a klímatopicba, hogy szezon végi takarítás előtt-után hogy néz ki), a porszívó viszont 2,5 évig egyedül dolgozott, légtisztító és szűrt szellőző nélkül.
Kimosni ezt még nem próbáltam. Az előző Sencor-t próbáltam. Abban nem tudom milyen minősítésű szűrő volt, de mosás után is gyenge volt, semmit nem használt neki. Szűrőcsere óta nagymamám használja. Tippre kb 6 éves a gép, de szerintem már a végét járja. De azt hiszem az kb 15 ezer forint volt anno, ennyiért meg nem is várnék ennél többet.

(#37991) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#37973) üzenetére


ANDROID???
addikt

Van a kérdések között amit még nem tudok..

"- A bekötést tekintve nem gond, ha a szárító és a mosógép (ha külön gépek) egy Y toldóval egy kifolyó csőbe folyik a kivezetett víz?
Nem jöttem még rá, hogy a kondenzációs és a hőszivattyús szárító miért is jobb egyik a másiktól, keresővel találtam, hogy ha sokat megy akkor hőszivattyús, de az költségesebb stb, viszont a ruhákkal kíméletesebb, a kondenzációssal mi a gond, az tartósabb?
Miele árban nem fog beleférni, használt nem lehet, szóval maradnak a szokásos márkák:
Siemens, Bosch, Aeg, Beko, melyiket lehet nézegetni, és mire érdemes figyelni, mik azok a paraméterek amik alatt nem érdemes gondolkodni? Mosógépnél értelemszerűen 7kg alatt nem, de inkább 8kg..

(Kerestem, de a hozzá tartozó válaszokat eddig nem találtam meg teljesen, vagy épp hol "ezt" olvashatom róla, hol "azt".. :W)"

(#37992) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Létezik olyan, hogy vmilyen mososzárító vagy mosó+szárító gép után nem kell teregetni és vasalni sem?

Ha van ilyenje valakinek márkát tipust beírná? Nekem kell ilyen. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37993) st6969 válasza Dare2Live (#37992) üzenetére


st6969
őstag

Mosó-szárító kombigépeket nem szoktak itt ajánlani a működési elvük miatt. Az itteni tapasztalat megosztások alapján jóval hatékonyabb a külön mosógép és szárítógép használata.
Teregetned ez után nem kell, vasalni pedig egyéni igény kérdése. Szárítógéppel történő szárítás után könnyebb a vasalás, de minden gyűrődik valamennyire. Az én párom még a vasalásmentes inget is átvasalja 1x :))

(#37994) Dare2Live válasza st6969 (#37993) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hatékonyságra nem is kérdés, hogy jobban megéri egy különálló hőszivatyús. És ha lenne egy jó mosógépünk tuti különt vennék de mosógépünk ~1éve döglődik, alsó szomszéd is többször felszólt, hogy mért verjük szét a fürdőt 1hn keresztül.... így mosó gép és szárító is kéne. És egyben a kettő pl Beko HTV8733XS0 (5év gari miatt most ez a legszimpibb) mosó+szárító ~139.000Ft. Eközben a legolcsobb hőszivatyús szárító magában ennyi. kb soha nem hozza be az árát.

Így ha nincs vmi kézzelfogható előnye maradnék az egybe megoldásnál.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37995) #94529552 válasza Dare2Live (#37992) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt van egy válaszom hasonló kérdésre, és olvastam olyat, hogy van a szárítókban szekrényszáraz fokozat, de nem tudom, van-e aki ezután elrakja a szekrénybe, vagy mindenki még kirakja száradni x ideig. Van a linken, aki vett nemrég kombi gépet, esetleg őt kérdezd meg, hogy mennyire hatékony.

(#37996) pjen


pjen
félisten

Csak úgy.Vettem egy Philips porszívót a tető térbe,mert a régi FC 9023 kezd meghalni,legalábbis a gége csöve.Ezt úgy hívják FC 8373.Csak 750 W os.Meglepően jól szív.Klikkes csövek,S bag,motor szűrő,kimeneti hepa.Egyetlen hiba:kicsit talán könnyű,könnyen felborul.

(#37997) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Tartósabb lehet egy Siemens esetleg egy Bosch, mint egy Beko?
A Beko márkát egyáltalán nem ismerem, még ismerősöktől sem hallottam, hogy épp ezt a márkát vette volna..

(#37998) ribarszki válasza ANDROID??? (#37997) üzenetére


ribarszki
őstag

A Beko egy belépőszintű török márka. A spórolás a gépeik anyaghasználatán észrevehető. De adnak 5év garit. Viszont ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a Bosch vagy Electrolux gépnél megbízhatatlanabb. Van kompromisszum a dologban, de az olcsó sok év garival nem rossz kombó. Nekem van egy viccesen olcsó Beko mosogatógépem. (59k) Vékony az ajtó, gyengébbek a kosarak, nincs kijelző, nincs extra tudása, de nagyon szépen mosogat. Minden csillog villog. Naponta indítjuk, megy mint az igásló, sima Aldi tablettát kap és csillagos 5ös a végeredmény. Mondom vannak hiányosságai, de ezért az árért ezt kapod. Mindemellett mosógépből inkább LG-t vennék.

(#37999) blattida válasza ANDROID??? (#37997) üzenetére


blattida
nagyúr

Azonos árkategóriában nem.

ribarszki
A beko nem csak a legolcsóbb kategóriában van jelen, majdnem a prémiumig nyúlnak a gépeik, csak legtöbben az olcsó masináikat ismerik (nem véletlenül).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38000) #94529552 válasza ANDROID??? (#37997) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindenképp.
Ha szerencséd lesz bekóval, akkor az is elmehet pár évig, de azért látni kell közelről, mert többen is mondták, hogy gyenge az anyaghasználat, ami kívülről is látszik. Persze az olcsó ár, és az itthon soknak számító 5 év gari így együtt elég sokat nyom a latba a véleményt írók nagy része csak ezt emlegeti. 5 év gari, de ugyanakkor elég rizikós[link], mert ha nincs szerencséd, akkor szívás van, mert a szervizelés nehézkes, és az alkatrészellátás nagyon lassú.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.