Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) Flashback válasza pomk (#37450) üzenetére


Flashback
addikt

Nagyon szép a kialakítása. De ezen menet közben akkor nem látod hog mennyi van még hátra?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37452) blattida válasza #94529552 (#37449) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondoltam, hogy valami ilyesmivel fogsz jönni.
Az, aki javít mindent és nem érdekelt, nem fog egy adott márkát azért ajánlani, mert az szignifikánsan jobb, mint a többi, mivel ilyen gép vagy gépek már egyszerűen nincsenek.
A márkaszervizes a saját márkáját mondja, ha érdekelt. Az alkatrészeken meg fölösleges lovagolni, mivel a legtöbb alkatrész megegyezik, csak a márkajelzés dönti el, hogy adott névvel mennyiért szeretheted be. Az utángyártott alkatrészek meg sokkal olcsóbban, ellenben semmivel sem rosszabbak mint a gyári olasz, kínai, török alkatrészek. Ugyanazt az egyen vackot veszed meg ennek vagy annak csomagolva, más-más áron. De tudom, hogy azt fogod válaszolni, hogy ez nem igaz, csak az én agyszüleményem és hasonlók, ezért is lehet veled műszaki kérdéseinek olyan jókat vitatkozni, meg nevetni. Mindig mosolyt csalsz az arcomra.

[BFlashback]
Ezen nem, hiszen nincs kijelzője.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37453) blattida válasza Flashback (#37434) üzenetére


blattida
nagyúr

Például ez

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37454) pomk válasza Flashback (#37451) üzenetére


pomk
őstag

Szerintem nem, ez az egy hiányzik.

(#37455) #94529552 válasza blattida (#37452) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a baj, hogy megint csak a vita kedvéért csinálod a terelést, mint amott, ha Lauda ír valamit, akkor rögtön nekiugrasz, ezért én nem veszek részt ebben, le van írva a véleményem, olvasd el, nem ismétlek. Az már botrányos a fórumra nézve, hogy nálad mindig a személyeskedés a vége az ilyeneknek. :W

(#37456) Zeki válasza #94529552 (#37455) üzenetére


Zeki
nagyúr

Abbahagyhatnád. Kötözködni jársz ide?

(#37457) #94529552 válasza Zeki (#37456) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tenmagad? Nem tudod elfogadni, hogy más vélenyek is vannak, nemcsak egy? Ez gáz.
Leírtad a tiédet, tovább minek kell itt ész nélkül győzködni másokat. Én leírtam, amit gondolok és tudok, nem kell belekötni mindig, mondd neki inkább.

[ Szerkesztve ]

(#37458) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ehy Whirlpool AWE 8530 mosógép javításához szeretnék segítséget kérni.

A program kapcsoló kiszerelése közben az egyik csatlakozó szétugrott és szeretnénk visszakötni a kábeleket.
Amilyen a mi szerencsénk minden kábel ugyanolyan színű és semmilyen jelölés nincs rajtuk. Honnan lehet valami rajzot vagy képet szerezni erről a gépről? Vagy ha esetleg valakinek ilyen mosógépe van akkor le tudná fényképezni nekem? Ha van ilyen lehetőség akkor csinálok én is egy fotót, hogy konkrétan mi kellene nekem.

Előre is köszi! :R

(#37459) #40553216 válasza Laox (#37443) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szia! Miért?

(#37460) simico


simico
aktív tag

A héten beszart a felültöltős mosógépünk, gyorsan vettem helyette egy keskeny, elöltöltős Bekot. Így viszont mát egy szárítógép is aktuálissá vált, mert az elöltöltős mosógép tetejére rá tudjuk rakni - az eddigi felültöltős tetejére értelemszerűen nem lehetett rárakni :D máshol meg nincs hely.

Keskeny szárítógépből van ajánlott, "best buy", esetleg amit semmiképpen se? Ahogy elnézem a boltok kínálatát, nincs valami nagy választék keskeny szárítógépből, már ahol egyáltalán van ilyen. Kb. 100e Ft a keret és itt is fontos szempont a minél hosszabb gyári garancia.

(#37461) ph2012


ph2012
senior tag

Kb. 13 éves Zanussi hűtőnk elromlott. Az égő égett a hűtőben de semmi motorhang nem volt és abbahagyta a hűtést. Nem metrem megkockáztatni, hogy szerelő szerelje meg, mert nem tudtam mennyibe fog kerülni, inkább vettünk egy új Zanussi hűtőt.

Mi lehetett a régi hűtő baja?

(#37462) #94529552 válasza ph2012 (#37461) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennyi alapján nehéz lenne behatárolni pontosan, találgatni meg nincs értelme. Szakember kell hozzá a helyszínen. Kombi hűtő lett helyette?

[ Szerkesztve ]

(#37463) pjen válasza ph2012 (#37461) üzenetére


pjen
félisten

Ha búg a motor, de nem indul, van a kompresszor oldalán a bekötés. Abba szokott lenni egy relé, nézd meg behúz e indulás áll. El szokott törni a tengelye. Ez csak tipp.

(#37464) ph2012 válasza pjen (#37463) üzenetére


ph2012
senior tag

Nem búgott a hűtő, teljesen hangtalanul állt és nem hűtött. Csak éget a hűtőtőrben a világítás.

(#37465) pjen válasza ph2012 (#37464) üzenetére


pjen
félisten

Nem is melegedett a motor?

(#37466) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

SAjnos mosógépet kell vennünk mert a mostani bedeglett. :(((

Mindenképpen elöltöltőst szeretnénk, 8-9 kg. kapacitású, a lehető legtöbb garanciával.

Egyelőre két kiszemelt van, de a jó tanácsokat szívesen meghallgatom.

LG F4J5TN4W vagy AEG L6FBG48S

Hirtelen azért ez a kettő, mert ez tetszik az asszonynak meg ezeket lehet itt kapni. De ha van 150k.-ig sokkal jobb vétel akár az is belefér.

Annak van valóság alapja, hogy a Whirlpolokat nagy ívben kerülni kell? :U

(#37467) blattida válasza smiti (#37466) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

E kettőből az lg ajánlottabb, de ha a garancia hossza valóban fotós, akkor érdemes megnézhetem a nagyobb gorenjeket és bekokat is. Előbbire három, utóbbira öt év gyártói garancia van (az olcsóbb bbekokra nincs öt év gari, de a nagyobbakra, amilyét szeretnétek, azokra már igen).

ph2012Lehet, hogy csak termosztát hiba, ez, ráadásul, olcsón javítható hiba. Szerintem, korai volt a csere, de valahol megértem.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37468) taylorp válasza BB9000 (#37446) üzenetére


taylorp
senior tag

Köszönöm a választ.
Első körben az LG-t néztem, de a Samsungnak sokkal szebb a színe.
Azt a Samsungot miért nem forgalmazhatják itthon?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#37469) smiti válasza blattida (#37467) üzenetére


smiti
addikt

Mi miatt ajánlottabb az LG? Tartósság, szerviz háttér, alkatrész ellátottság?

(#37470) blattida válasza smiti (#37469) üzenetére


blattida
nagyúr

Megbízhatóbb és mechanikusan javíthatóbb, plusz, arányosan olcsóbb is

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37471) Csabroncka válasza smiti (#37469) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igazából ha mosógépet akarsz venni akkor Mielet veszel - ez az etalon! Mivel azonban valószínűleg nem tudod az ablakon kiszórni a százezreket ezért a következő a tanácsom:

kevesebb future igen
víztakarékos future ne
centrifuga sebessége >1000 igen
víztakarékos program kikapcsolhatósága igen
kivehető, mosható mosószer adagoló igen

végszó: szóval attól, hogy nem egy etalon mosógépet veszel járhatsz jól, de ha van pénzed akkor nem kell ennyit gondolkozni. ;) :B

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37472) Teaway válasza smiti (#37466) üzenetére


Teaway
veterán

Az AEG-et vedd, 1+3 év garral ► link

Nincs itthon csokid??

(#37473) pjen válasza Csabroncka (#37471) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképen az én LG-ezt mind tudja.

(#37474) #94529552 válasza smiti (#37466) üzenetére


#94529552
törölt tag

Üdv!
Nem teljesen alaptalan, hogy a WP-t és társait mindenképp kerülni kell mostanában, de jelenleg ezek ajánlottabb vételnek számítanak, tartósság és gyártási minőség, szerviz és alkatrész ellátottság miatt is. Ha AEG a választás, a kék-sárga bolt helyett például inkább innen rendelném, mert olcsóbb(vagy onnan, amit Teaway írt), és ingyenes szállítással a helyedbe is viszik. Nem mellesleg 4 év gari van az AEG gépekre most(regisztráció szükséges hozzá), amit amott valamiért fel sem tüntetnek. Az LG-től az F4J5TN4W is jó, de hasonló árban van az F4J6TY0W is, ami még + gőz funkciót is tud, ha ez számítana.

[ Szerkesztve ]

(#37475) ZnVjaw0K válasza Csabroncka (#37471) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

feature?

(#37476) Dluinet válasza ZnVjaw0K (#37475) üzenetére


Dluinet
nagyúr

zene, villogás, telefonálás, wifi, app

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37477) freaghill válasza Csabroncka (#37471) üzenetére


freaghill
őstag

Miele mitől olyan jó? MIért olyan drága a többi 100-150ezres mosógéphez hasonlítva? Miért kerülnek a mosógépei többszörösébe, mint másnak?

(#37478) ZnVjaw0K válasza Dluinet (#37476) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Úgy értem "future" helyett feature-t akart-e írni? :D

(#37479) Csabroncka válasza freaghill (#37477) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kicsit utánaolvasol meglátod. Minőségileg teljesen más dimenzióban mozognak, mint a többi gép jelentős része.
Abba már bele se menjünk, hogy másképp mos. Lassan 100 éve tolják a mosógépeket, szóval ebben ami van innováció azt Ők tudják.

Majd nézd meg, hány víztakarékos és mobilról vezérelhető, esetleg direct drive-os gépük van :)

"in medias res"

(#37480) freaghill válasza Csabroncka (#37479) üzenetére


freaghill
őstag

Csak kíváncsi voltam, ha tehetném én is ilyet venném és használnék, de hát nem tartok ott :)
Köszi! :R

(#37481) #94529552 válasza freaghill (#37480) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért azt ne hidd, hogy valami nagyon nagy különbségek vannak mosógép és mosógép között. Minden márkának vannak nagy számú elégedett használói.

(#37482) Csabroncka válasza #94529552 (#37481) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"hogy valami nagyon nagy különbségek vannak mosógép és mosógép között." Szerintem nem gondolod komolyan, sokszor 40-50 kilogrammnyi tömör acél választja el betonnal súlyozott társaitól...

"in medias res"

(#37483) #94529552 válasza Csabroncka (#37482) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mosási hatékonyságot tekintve gondoltam értelemszerűen, a beton nemtom hogy jött ide.

(#37484) ribarszki válasza #94529552 (#37483) üzenetére


ribarszki
őstag

Hááááát. Ez nagyon érdekes. Anyuéknak tönkre ment a régi Candy felültöltős gépük. Ilyen 7kg-os Electrolux gépet vettek helyette.

Múltkor náluk voltunk feleségemmel és a 1,5 és 4 éves kislányainkkal. A ruhájukon szokásos foltok: (répa, üdítő, fű, mászás miatt kosz, dinnyelé, kakaó, stb..) Teljesen átalog szennyezés.

1hetet ott voltunk, ezért indítottunk ott egy mosást. Ariel 3in1 mosókapszula (itthon is ezt használjuk most) és 2 órás mosás 40fokon.

Majd vittük kiteregtni, és mondhatod, hogy túlzok és nem mondok igazat, de a ruhák koszosak maradtak! Nem jöttek ki a foltok, szemmel látható volt, hogy nagyon szarul mosott ki. Feleségem azonnal mondta (pedig én vagyok a tisztaságmánián nem ő), hogy nézzem már, szerintem ez normális?

Itthon egy 8 éves Fagor gépünk van, aminek már rohad a teteje, de ezek után megtanultam becsülni a régi gépem, mert ez nagyon szépen mos!

A mosás paraméterei ugyan azok, kivéve a felhasznált víz mennyiséségt. Nem tudok másra gondolni. Nekem az A+++++ gépektől ezek után elment a kedvem.

(Azt sajnálom, hogy nem fényképeztem le a ruhákat mosás után. Érdemes lett volna..)

[ Szerkesztve ]

(#37485) estikornel


estikornel
tag

Ma jött meg a Rowenta RO3953, némi tapasztalat vele kapcsolatban:

Meg vagyok vele elégedve, az undorító moslék állapotú széttaposott szőnyegemet majdnem feltépte olyan erősen szív (üres zsákkal elvárható), semmi porszagot nem éreztem pedig mindkét szobát feltakarítottam és nagyon érzékeny az orrom ilyesmikre. A gép baromi halk szerintem, nem hallottam még ultra halk fene tudja mondjuk Miele vagy 70k kategóriás csendes gépet de meglepően csendes, simán lehetne mellette telefonálni. Jár hozzá egy csomó tartozék, de a legjobb ötlet a csövön található, az a rászerelt sörtés meghosszabítható fej valami szuper dolog. Kábel elég hosszú, mondjuk nekem szerencsésen pont a szoba közepére van téve a hosszabbító így nem kell kihasználni teljesen.

Pár dolog ami nem tetszik, vagy tűrhető: A műanyag porzsáktartó fedél nem valami masszív, óvatosan kell bánni vele mert félő hogy letörik a francba, minden más egyébként átlagosnak mondható, nem lötyögnek a gombok sem a teljesítményszabályzó.

26 ezer forint volt, 2 év garanciával. Ennyi pénzért szerintem nem rossz, ráadásul 3A-s gép, a szőnyeg pedig C. Ha az Electrolux nem csak vicc 1 év garanciával árulná a dolgait, akkor olcsóbb is lehetett volna de így jött most ki.

Köszi az irányadást a választás során!

(#37486) Zola007


Zola007
veterán

Beraktam a gép elé egy ilyen polifoszfát adagolót.
A kérdésem, hogy másnak is ilyen marha lassan folyik át rajta a víz?
Vagy 5 perc, míg feltölti a gépet azzal a 10-15 liter vízzel

aquastopos cső lett utána bekötve (adagoló nélkül évek óta ezzel használom), lehet ez az oka vagy másnak is lassan tölt?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37487) Dluinet válasza Zola007 (#37486) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem ugyan az a sebesség

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37488) Ear001 válasza #94529552 (#37483) üzenetére


Ear001
addikt

Hát mi is ezt gondoltuk mindenféle Candy, Bosch, AEG, Electrolux géppel, de amióta Miele van, másképp gondoljuk.

(#37489) #94529552 válasza ribarszki (#37484) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hááááát. Ez a leírás is érdekes és kicsit elhamarkodottnak tűnik nekem.
Nem vagyok tesztelő szakember és a mosógépgyártók védője se, csak most van időm, és mivel van véleményem mindenről, mint mindenkinek, ezért válaszolok.
Szerintem ez így nem mondható korrekt összehasonlításnak. Ezt úgy kellene csinálni, hogy ugyanolyan szenyezettségű és minőségű ruhákat egyszerre mosni 2 említett típusban hasonló ideig, ugyanott, ugyanolyan vízzel és ugyanonnan származó megegyező mosószerrel, stb, stb.

Mert akár a víz, akár a kapszula is lehet más, pl- hallottam, hogy az olcsó EMAG-os nem olyan jó, mint az itthoni. Sok mindenben a Lajtán túl más az összetétel, ez téma volt nemrég, és nemcsak az élelmiszerekben. Ezért ez így nem mond semmit, és nem értékelhető, és ilyen példákkal kár előhozakodni. A Villányi csinált egy tesztetYt-on nézhető), egyszerre 4-5 géppel mosott, ugyanolyan szennyezettségű ruhákat. Bár ő is inkább a javításhoz ért.
Ha meg egy korrekt módszerrel végzett teszt után gond van, akkor lehet kutakodni, hogy mitől.
Tipp: ha tudod, hogy extra erősenn szennyezett a ruha, akkor több mosószert használsz, vagy több ideig mosatod, extra áztatás, stb. stb.. Én se értek ehhez, nem is én kezelem az otthoni gépet.

Vannak A+++++ gépek? A csillagokat kell nézni, vagy a mosási hatékonyságot, vagy a súlyt, mint Csabroncka?

(#37490) ribarszki válasza #94529552 (#37489) üzenetére


ribarszki
őstag

Nyilván nem fogok ilyen szintű összehasonlítást végezni. Egészen egyszerűen gyerekek által bekoszolt ruhákat mosunk itthon is, meg ott is. Semmi extra, csak ami egy gyerekkel jár. Itthon tisztán veszem ki a gépből, ott meg foltos maradt. Nyilván nem laboratóriumi összehasonlítás, de elég egyértelmű.

Anyám Tescoban vette, mi meg a Rossmannban akcióban a kapszulát. Itthon sem teszünk bele extra mosószert olyankor, itthon sem kap előmosást, stb, mert ezek nem olajos melósruhák. De míg itthon kimosta, addig az otthoni nem. Ennyi. Mindenki annyit lát mögé amennyit szeretne. Nekem annyit jelent, hogy csak olyan gépet leszek hajlandó venni a Fagor után aminek a mosásához tudok extra vizet adni. (Lehetőleg 2 lépésben)

(Még nincs A+++++ gép, de ha ilyen tempóban haladunk lassan A++++++++ gépek is lesznek. Már ami a vízfelhasználást illeti. A mosáshoz meg víz kell, ezt most én is megtapasztaltam elsőkézből.)

[ Szerkesztve ]

(#37491) #94529552 válasza ribarszki (#37490) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már leírtam a véleményemet a szerintem korrekt tesztelésről, ne ragozzuk tovább. Ha szerinted mellékesek a körülmények, én elfogadom, nem vagyunk egyformák.

(#37492) polonic válasza Ear001 (#37488) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is az asszonykám már harmadjára mondta, hogy "de szépek, tiszták lettek a fehér ruhái, szépen mos a gépünk"

(#37493) Zola007 válasza Dluinet (#37487) üzenetére


Zola007
veterán

Nem tudom mi a fene van vele.
Biztos, hogy a polifoszfát adagoló vesz le ennyit a víznyomásból, mert levettem a mosógépről a csövet, egy vödörbe engedtem 2 percig a vizet és 5 liter folyt át
Utána levettem az adagolóról is a csövet és pontosan ugyanennyi
Pedig adagoló nélkül ömlik mint az állat és kb fél perc alatt töltötte fel egy mosásnyi vízzel a gépet, ami szerintem reális, most pedig legalább 5 percig tölt, amit sokallok.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37494) Zola007 válasza Zola007 (#37493) üzenetére


Zola007
veterán

Rájöttem, mi a gond, leírom már mások okulására:

Gyárilag a szűrőben egy szivacsbetét van a polifoszfát kristályok alatt (bal oldali). Namármost a szivacsnak megvan az a kellemes tulajdonsága, hogy nagyon jól szívja a vizet, ellenben ha már vizes, akkor elég lassan ereszti át. A jobboldali poliészter vattakorong az utántöltő készletben volt 4db, mert rendeltem az is az adagolóval.

Kicseréltem a szivacskorongot az utántöltőhöz adottra és voila', gyönyörűen engedi át a vizet. Nyilván nem fog a vízbe annyi polifoszfát beoldódni, mint a szivacskoronggal, ami tovább tartja vissza a vizet, de a mosógép se fog megállni befolyó vízhiányra panaszkodva.
Legközelebb ha után kell tölteni, akkorra majd vágok méretpontos szivacskorongot vékonyabb szivacsból, aminek jobb az áteresztőképessége.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37495) pjen válasza Zola007 (#37494) üzenetére


pjen
félisten

Mért kell az a poli foszfát adagoló?Főleg,ha csak a baj van vele.

(#37496) Dluinet válasza pjen (#37495) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert kemény a víz, polifoszfát adagoló használata eseti a mosószert a lágy víz szerint kell adagolni

így kb fele annyi mosószer kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37497) pjen válasza Dluinet (#37496) üzenetére


pjen
félisten

Tenne hozzá egy kis trisót,a dob-ba?Vagy kalgont?

(#37498) Zola007 válasza pjen (#37495) üzenetére


Zola007
veterán

Kemény a víz
Trisó és nátrium-karbonát 50 fok alatti mosásnál nem igazán hatékony
Eddig vízlágyítóztam, de a fekete ruháknál annyira nem jó, 30 fokon pedig gyakorlatilag fel sem oldódik
Előre bekevertem egy üvegben, de fene se akar vele szórakozni, mikor ez elvégzi magától
Nem lehetne inkább olyan szemszögből nézni, hogy sikeresen megoldottam a problémát :F :P

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37499) Dluinet válasza pjen (#37497) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az a jó benne hogy az átfolyó vízhez adagolja,
de egy hibája van a polifoszfátnak : max 50C-os mosásig működik

helyette mást a dobba belerakva az öblítésnél már nem lenne hatása, így kemények lesznek a ruhák vagy 2× annyi öblítő kell

lényeg: olcsóbb, egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37500) pjen válasza Dluinet (#37499) üzenetére


pjen
félisten

O.K. Csak kiváncsi voltam,nem ismerem.Pesten nem kell,elég a mosószer és az öblítő.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.