Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Zola007 válasza Dluinet (#37499) üzenetére


Zola007
veterán

30-40 fokon polifoszfát
50 fok felett dobok hozzá mosószódát :)
legalábbis ez a terv

(#37500) pjen: 21-23 NK° nem viccel, muszáj lágyítani

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37502) Flashback


Flashback
addikt

Egy két helyen olvastam ezt a Miele mosógépet.
Miért sokkal jobbak mint a "kommersz" gépek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37503) Dluinet válasza Flashback (#37502) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert jól mosnak és tartósak, 10 éves használt gépet még simán megvehetsz és használhatod 10 évig
és alkatrész is lesz hozzá és szerelhető

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37504) Teaway válasza ribarszki (#37490) üzenetére


Teaway
veterán

Miele-nél lehet kérni emelt vízszintű mosást és öblítést (egyelőre egy lépéses, legalábbis, amit eddig néztem).

Nincs itthon csokid??

(#37505) #40553216 válasza Flashback (#37502) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az egész szerkezete sokkal masszívabb, stabilabb. Egy acélkeretre vannak szerelve a alkatrészek és a burkolat, így utóbbi nem teherhordó elem. És nem rozsdásodnak a burkolóelemek, az előlap pedig zománcozott. És pl. a legalapabb mosógép is tud inverteres motor nélkül is lágy centrifuga felfutást, az alkatrészek nincsenek az „éppen csak elég” formában tervezve, vagy ha igen, akkor nekik az elég kicsit máshol van,, mint a kommersz gyártóknál.

#37504) Teaway
Az enyén 2241, főző/tarka, kímélő, mini, automatikus és selyem programokban lehet a vízzel variálni.
1. beállítás
öblítővíz mennyiségét növeli,
2. beállítás
mosó- és öblítővízét (ez a gyári alap)
3. beállítás
+1 öblítés főző/tarka mosásban
4. beállítás
az említett programokban a 2. pont + a főző/tarkában +1 öblítés

(#37506) Zeki


Zeki
nagyúr

Bizony, ha az ember járt már mosodában, akkor láthatta, hogy sok vízzel mosnak a gépek, annyival,amennyivel én nem tudok otthon. Cserébe gyorsan mosnak és az önadagolós mosószerükkel még jól is. És nem Ariellel meg egyéb kommersz vackokkal mosnak.

Erről jut eszembe, hogy már vagy 30 éve is újszerűen fehérebb lett a koszos használt zokni (a reklám szerint), ebben azóta sem értek el sikert a kommersz vegyianyag gyártók.

(#37507) Csabroncka válasza #40553216 (#37505) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Teljesen felesleges! :(

"in medias res"

(#37508) Zeki válasza #94529552 (#37491) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te kevered a szezont a fazonnal.

EZ egy fórum. Nem profik fóruma, nem cégek fóruma, nem hivatásos tesztelők fóruma.

Itt egyszerű felhasználók beszélik meg a tapasztalataikat, és azok alapján adnak tanácsot másnak.

Tehát ha Józsi szerint valami máshol mással nem olyan jó, vagy éppen sokkal jobb mint amit eddig használt, akkor hiába is jössz ilyen baromsággal, hogy az a tapasztalat semmi az a vélemény felesleges, mert az csak akkor lesz tapasztalat, értékelhető vélemény, ha majd valaki vagy valakik, beleölnek egy halom pénzt, és halom készülékkel/szerrel egyszerre tesztelnek.
Ha így lenne, a fórumok bezárhatnának, és mindenki várhatná a nagy tesztelő messiásokat, akik majd a youtúbon megmondják az egy igaz hitet.

(#37509) #94529552 válasza Zeki (#37508) üzenetére


#94529552
törölt tag

He? Nem tudom miről hablatyolsz itt egyébként, mert eléggé zavaros lett. Szerintem foglalkozhatnál inkább magaddal, mint velem. Topik zárható, ha rajtad múlik: Mindegy mit veszel, vegyél hozzá extra garit. Tehát inkább magadat oktasd az ilyenek miatt is, mert ugye a mondás szerint csak a hülyéknek mindegy. Az itt érdeklődőknek nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#37510) #94529552 válasza Flashback (#37502) üzenetére


#94529552
törölt tag

Üdv!
Hogy sokkal jobban mosnának, azt nem gondolnám. A többi is jól mos, mert mitől ne lenne jó például egy ilyen Bosch gép, vagy ez is. Persze vannak itt 1400-as centrivel is, ha az lenne az igény. Vagy nagyon sokan veszik akár az LG-ket, és az Electroluxokat is, talán nem véletlenül, és utóbbihoz hasonló az AEG, amit mostantól 4 éves garival lehet kapni. Például elég komolynak tűnik ez is. De vannak még a gőz funkciós gépek is egyik-másiknál.
Amelyiknél van ilyen opció, ki lehet terjeszteni 5 évre a garanciát, és így már biztos megszolgálja az árát szerintem. Ha Mielét választanál, annál is érdemes a 2 évet kiterjeszteni, csak ott elég húzós lesz, ahogy itt írta valaki.

(#37511) Dluinet válasza #94529552 (#37510) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos a miele jobban mos, különben senki nem venné meg annyiért a gépeiket.
Csak a tartósságuk miatt nem veszik meg, különben a 400000 Ft-os gép árából vennének 4× Beko gépet 4×5 év garival.

Csak azért veszik, mert jól mos és megbízható.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37512) blattida válasza #94529552 (#37510) üzenetére


blattida
nagyúr

A hivatalos tesztek szerint is jobban mosnak a miele mosógépei, mint a többieké, csak ezt otthon az nem fogja észrevenni, aki csak szimplán hordott ruhákat mos, látható szennyeződés nélkül, illetve, azt azért láthatja, hogy sok mosást követően is szépek a ruhák, nincsenek elnyűve.
Ezt mindenki látja, aki már mosott miele-n kívül mással is és ez nem mosószer, vízkeménység és víz hőmérséklet kérdése.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37513) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Whirlpool HSCX 70311 hőszivattyússzárítógépünk hőcserélője állandóan tiszta szösz és a szervizes srác sem nyugtatott meg, azt mondta a legjobb szűrővel is ez mindig ilyen lesz.
Viszont van rá egy quickfix, hátul le kell csavarni a pumpát és a kis hátlapot és valahol slaggal/zuhany gégecsővel jó erős vízsugárral be kell locsolni, és akkor hátulról át van mosva a hőcserélő radiátor. Csak épp nem tudom, hogy, 1 darab kisebb lyukat találtam a jobb oldalon.



Utána ennyivel lett jobb, ami valljuk be messze nem tiszta:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37514) ribarszki válasza rasotamas (#37513) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyi szösz, mint ami az indexes linkedben van, nem kerülhet a kondenzátorra! Minden szűrő a helyén van? A szivacsszűrőt ami a kondenzátor előtt van, rendszeresen takarítjátok? Jól bepattan a helyére, nem tudja beszívni mellette a szösszel teli levegőt?
Nekem 3 év utána Gorenje tized ennyire nem volt durva, és azt is takarítani kellett.

De ennél mérvadóbb, hogy bátyáméknak szintén hőszipkás Whirpool van, szintén 3 éve, és pont most néztem nekik, szép tiszta a kondenzátoruk! Itt valami hiba lesz. Vedd fel a kapcsoaltot a szervízzel és nézzétek át együtt!

[ Szerkesztve ]

(#37515) Teaway válasza #40553216 (#37505) üzenetére


Teaway
veterán

Az egy lépésest úgy értettem, hogy a mosási/öblítési vízszintet emeli egy lépésben, és nem úgy, hogy a pótvíz gombra hány funkciót lehet programozni.

Nincs itthon csokid??

(#37516) canniball válasza rasotamas (#37513) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezen a gépen nincs szöszgyűjtő? Nekünk azon szokott ilyesmi módon (csak nagyobb mennyiségben) összegyűlni a szöszmösz (de azt meg pikk-pakk ki lehet takarítani), a hőcserélőn ilyen mennyiségű koszt én még nem láttam, pedig nem fél éves a gépünk. Igaz hogy használatfüggő a dolog és nálunk ritkán megy a szárítógép, de ilyen mértékű eltérés akkor sem lehet emiatt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37517) ribarszki válasza canniball (#37516) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is erre gondolok, nincs szöszgyűjtő, vagy nem tömít, vagy valamit kihagytak a csomagból, a felhasználó pedig nem is tudja, hogy oda kellene még egy szűrőközeg.

(#37518) rasotamas


rasotamas
veterán

Van szöszgyűjtő, gyárilag egy gagyi volt hozzá, mikor először kijött a szerviz akkor azt gariba cserélték egy jobbra. Ezzel már kevésbé szöszölődik de még mindig eléggé.
A szervizes azt mondta a hőcserélőseknek ez a rákfenéje a sima forrólevegőshöz képest.
Azt fontolgatom írok a gyártónak, hogy ne b*ssza már meg a jóisten, hogy nekem ezt félévente tizenezrekért takaríttatnom kell, 4 év garis gép, még vagy másfél év van rá, de ha rosszul számolok akkor is fél, ez így használhatatlan. Van hogy egész nap megy ez a sz*r és még mindig nedvesek a ruhák.
Ilyen szűrője van, ilyen hátulról nyitott volt eredetileg hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37519) ribarszki válasza rasotamas (#37518) üzenetére


ribarszki
őstag

Bátyáméknak pont ilyen a szűrője, heti 3-4x indítják, most 3 éves és még tiszta a kondenzátor. Nálad egészen biztos, hogy alaktrész, szűrés, tömítés hiba van. Vagy nem jó méretűt adott a szervizes amikor cserélte, vagy nem pattan be, de ez tuti, hogy valahol beszívja a szöszt. Nem normális a jelenség, reklamálj, ne hagyd annyiban.

Illetve nagyon szépen megkérlek, hogy itt a fórumon vallással összekapcsolt obszcén kifejezéseket ne használj. Engem speciel kimondottan bánt amit leírtál... Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37520) tobias40


tobias40
veterán

Nekem is van Miele mosogatógépem,mosógépem és szárítógépem is volt.

Mindet használtan vettem(sztem legalább 10 évesek voltak) de a mosogatógép megy már kb. 12 éve,a mosógép kb 6 éve,a szárítógép ment tönkre kb 5-6 év után és már nem csináltattam meg.

A mosogatógépet semmiért oda nem adnám,semmilyen csili-vili mai csodáért,az elrendezése és a tisztítása tökéletes nekem!A mosógép is dolgozik szépen,egy baj van vele hogy nem mindig jó időben adja hozzá az öblítőt de az asszony nem hajlandó tőle megválni inkább mindig beleönti amikor kell! :Y Lehet hogy a szerelőn nem ért hozzá eléggé de nem tudja megcsinálni ezt a problémát.. :(

A szárítógép is gyönyörűen dogozott amíg a cekásza le nem égett aztán már nem érte megcsináltatni,vettem egy 5 év garanciás hőszivattyús Beko gépet(főleg az 5 év miatt!) 2 éve dolgozik hibátlanul!

Az én szerelőm is mindig azt mondja hogy Miele vagy minél több év garanciás másik új gép! ;]

Uff,beszéltem! :R

(#37521) #40553216 válasza Teaway (#37515) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK.

(#37522) rasotamas válasza ribarszki (#37519) üzenetére


rasotamas
veterán

Sajnálom ha megbántottalak, de ez csak egy jóízű magyar káromkodás volt. Részemről semmi köze a valláshoz, az élet semmilyen területés soha nem gondolok a vallásra, nem része az életemnek.
Megsértődni mindenen nem kell, távol áll tőlem a full liberál genderneutrál PC gondolkodásmód, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37523) ribarszki válasza rasotamas (#37522) üzenetére


ribarszki
őstag

Egyáltalán nem sértődtem meg, csak jeleztem. A te életednek nem része, de valakinek része és őt sérti. Ez nem gender, pc, liberál gondolkodás (amitől valószínűleg még tőled is távolabb vagyok), egészen egyszerűen próbáljunk meg ne káromkodni a fórumon, de ha kicsúszik, legalább ne ilyen összetételben. Na mindegy, csak figyeljük rá..

[ Szerkesztve ]

(#37524) Voice24 válasza rasotamas (#37518) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk is whirlpool van, csak a hdlx 70310. Másfél éves múlt, de ennyire még nem durva a belseje. Gyárilag ugyanaz a szűrő van bent, mint a tiedben volt eredetileg, Mondjuk a párom néha neki szokott esni, és egy-két óra alatt fogpiszkálóval és egyéb célszerszámokkal kiszedi a szösz egy részét a kondenzátorból, az egészet nyilván nem tudja. Én is sokallom az ott lévő szösz mennyiségét, ami a szöszgyűjtő és az alsó szűrő ellenére rámegy a kondenzátorra, de ezek szerint ez valami whirlpool "védjegy". A géppel eddig nem volt gond, csak a két kivehető szűrő miatt szokott reklamálni, és azokat tisztítjuk is rendszeresen.

(#37525) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

MAGASNYOMÁSÚ mosót szeretnék vásárolni ezen a kettőn vacillálok :

1.[link]

2.[link]

Ha valakinek van tapasztalata, véleménye esetleg más javaslata szívesen veszem.

A mosó otthoni használatra kellene autót, teraszt, kerékpárt, garázst, homlokzatot mosni...

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#37526) tobias40 válasza tucsok. (#37525) üzenetére


tobias40
veterán

Egyértelműen a Nilfisk,a másik az nagyon hoki meg kicsi a vízszállítása is !
A motor teljesítménye sem annyira meghatározó meg a nyomás sem mert egy kisebb fúvókával gyorsan lehet "csinálni" 20-30 Bar-al többet! :Y

Ami ez alatt van nem is venném meg mert csak "spriccelésre" jó! ;]

(#37527) Met válasza rasotamas (#37518) üzenetére


Met
nagyúr

Állíts a nedvesség érzékelőn és/vagy ne szekrény száraz legyen a program hanem a "szárazabb".
Ahogy bejöttek nekünk is nedvesek maradtak a ruhák, szekrény szárazon (fél nap jel), átraktuk "háromnegyednapra" és száraz minden.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37528) rasotamas válasza Met (#37527) üzenetére


rasotamas
veterán

Mindig feltekerjük, nekünk nem jó szekrényszárazon.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37529) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Kerámialapos tűzhelyet keresek 80-90k környékén.
Természetesen a legjobb ár/érték érdekel.
Köszönöm a választ!

Illetve lenne egy kérdésem is.
Nagyon kis időre áramszünet volt a lakásban.
A sütőm lapjai működnek rendesen, de a sütő része nem.
Létezik az, hogy kiment benne egy biztosíték, vagy meghalt teljesen?

[ Szerkesztve ]

(#37530) pjen válasza bombibmw (#37529) üzenetére


pjen
félisten

Nincs rajta óra?A miénken áramszünet után amig villog az óra,nem megy a sütő.

(#37531) bombibmw válasza pjen (#37530) üzenetére


bombibmw
veterán

Van rajta és villogott.
Beállítottam és működik.
Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#37532) pjen válasza bombibmw (#37531) üzenetére


pjen
félisten

Szivesen.Én is véletlen jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

(#37533) tucsok. válasza tobias40 (#37526) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi

"So say we all"

(#37534) patakir83


patakir83
csendes újonc

Mosogatógépet vennék. Kinéztem ezt a Candy-t. Mik a vélemények? A mosogatógépről és a boltról, meg az áráról?

https://www.eshop24.hu/candy_cdp_2d1045w-s_keskeny_mosogatogep_86252

Egyébként néztem, tele vannak akciókkal most.

Köszi a segíséget! :R

(#37535) polonic


polonic
félisten

A Miele bemutat valamit a mosogatógépekkel kapcsolatban az IFA-n. [link]
Kíváncsi vagyok.

(#37536) Teaway válasza bombibmw (#37531) üzenetére


Teaway
veterán

Ez valami biztonsági funkció lesz, hogy áramszünet esetén reteszelve álljon le. Vagyis ne kapcsolódjon be, ha visszajön az áram. Mint a normális ipari szerszámgépeknél.

(#37535) polonic: Egy sellőt kapunk a géphez? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#37537) polonic válasza Teaway (#37536) üzenetére


polonic
félisten

A gép elvan az edényekkel, a sellő meg a tulajdonossal :D

[ Szerkesztve ]

(#37538) pjen válasza Zeki (#37506) üzenetére


pjen
félisten

Kicsit keresgéltem,az én Lg gépem 6 kg ruhához egy ciklusban 43 liter vizet használ.A 260000 Ft os Miele 7 Kg ruhához 47 litert.Tehát arányaiban kevesebbet.+Az Lg nél is van megemelt víz program.

(#37539) pjen válasza Csabroncka (#37482) üzenetére


pjen
félisten

Ha utána olvasol a 700000 Ft os Miele leírásában szerepel a szürke öntvény ellensúly,ami semmivel nem különb mint a beton.Lehet mégsem a masszív acél szerkezet adja a + tömeget.

(#37540) mmdms


mmdms
addikt

Heló!

Egy hete sikerült olcsón hozzájutnom egy Indesit iwd6145 mosógéphez. Egyetlen gondom vele, hogy az előző tulajnál direktbe volt a hálózatra kötve, így most a 220-as kábel foltozva van. Ki akartam cserélni másikra, de ebben a gépben nem csokikkal van a burkolat alatt a kábel végződése, hanem direktbe megy egy marhanagy kondenzátorba. Ilyen kábelt kondival hol találhatok, vagy hogy keressem?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#37541) veze válasza mmdms (#37540) üzenetére


veze
őstag

és ha elvágod a kondi előtt , ügyelve arra hogy maradjon azért 10-20cm és a burkolat alatt csokiba kötöd össze az elvágott végét az újjal?

(#37542) mmdms válasza veze (#37541) üzenetére


mmdms
addikt

Azért lenne jó kondistul szerezni egy ilyen kábelt, mert a kondira csokikkal van kötve a belső vezetékelés, így nem lenne sehol se kókányolva.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#37543) pjen válasza mmdms (#37542) üzenetére


pjen
félisten

Nem lenne kókányolva,elvágod ahogy írták.Ráforrasztod az ujj vezetéket és ragasztós zsugorcsővel lezárod.Egy olyan kondi nem túl olcsó szorakozás.

(#37544) veze válasza mmdms (#37542) üzenetére


veze
őstag

és akkor a kondi is csokival lenne a burkolat alatt bekötve a hálózati kábelre..
van ahol gyárilag eleve így van megoldva, akkor az kókányolás?
háztartási gépek alkatrészeivel foglalkozó boltban próbálkozz, de sanszos hogy a polcokon nem lógnak kondival egybeépített hálózati kábelek, ellenben megrendelik ha elérhető, ha kell behozatják külfödi lerakatból. gyaníthatóan sokszoros áron , mint amibe egy csoki + 2 méter dugvillával egybe szerelt hálózati csatlakozókábel ára
más:
[link]
Miele WDB 020 WCS EcoA 270ezerért ajánlott vétel ha nincs wifi meg egyéb stb. elvárás, csak annyi hogy kimosson.. vagy ez annyira alja a Mielenek ( árban ) hogy felejtős..
Ez árban kb 2 beko mosógéppel (5év garanciával vásárolva) egyenlő. vagyis bekoval számolva 10 év "gondtalan" (értsd :garanciás) használat
Mielen a garancia 2 év..

[ Szerkesztve ]

(#37545) tobias40 válasza veze (#37544) üzenetére


tobias40
veterán

Ha egyszerre veszed meg a 2 Beko gépet akkor csak 5 év lesz,a vásárlástól indul a garancia.
Vagy te nem így gondoltad a 10 évet? ;]

(#37546) blattida válasza pjen (#37539) üzenetére


blattida
nagyúr

Az masszív acél váz is plusz tömeget ad, meg a rozsdamentes acél üst is a műanyag helyett, meg a rozsdamentes fém + vastag üveg ajtó is a műanyag helyett, meg a szokásosnál vastagabb fémlemez burkolatok is, meg a szokásosnál nagyobb méretű és masszívabb motor is stb...
Persze, hogy vannak súlyok az üstön, már csak a kiegyensúlyozás miatt is, de nem beton helyett alkalmazott acél súlyok adják a 30+ kg-os öntömeg többletet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37547) veze válasza tobias40 (#37545) üzenetére


veze
őstag

úgy gondoltam , öt év használat után újat venni, az ötéves meg ha elromlott addigra, nem javítani hanem kuka, vagy ha még működik, akkor kicsi pénzért használtan eladni
Elgondolkodtatott, tényleg ennyivel jobb egy Miele vagy csak túl van tolva mesterségesen körülötte az image..
Ezt a linkelt Miele belépő kategóriát éppenséggel meg tudnám venni de elvárnám akkor, mosson úgy és hogy javítás nélkül legyen jó addig mint a hajdu energomat mosogép volt
( amiben szintén szürkeöntvényből vannak az ellensúlyok lehet azért ilyen tartós :D )
Különben feleslegesnek tartom hogy egy mosogépért 270ezret is fizessek
vagy inkább alternativa 90-100e ért venni beko-t öt év garival , ötévente aztán kihajítani vagy eladni párezerért

[ Szerkesztve ]

(#37548) pjen válasza blattida (#37546) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,nem szedtem szét,biztos masszívabb szerkezet,csak külön ki lett hangsúlyozva,hogy nem a betontól nehezebb,nagyrészt a szürke öntvénytől.

(#37549) Zola007 válasza veze (#37547) üzenetére


Zola007
veterán

nagy háztatartási gépeknél EU szinten kötelezővé tenném az 5 év garanciát.
milyen már, hogy egy hűtő/mosógép nem bír ki házi használatban 3-5 évet, vicc az egész ipar :(((

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37550) Csabroncka válasza pjen (#37548) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Valóban ki lehet forgatni a szavaimat! Egyébként a külső dobcsillagról beszélünk.

A minőségen teljesen felesleges vitázni, az hogy ez mennyibe kerül azon már lehet.

Veze
Ember, mi tart vissza, hogy elmenj egy szakkereskedésbe és megnézd, esetleg kipróbáld?
Valószínűleg az itt található fórumtársak többsége aki Miele géppel rendelkezik kizárólag a név miatt fizette ki a borsos árat, lassan száz éve mosógépeket gyártó cégről beszélünk, biztosan lutri! :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.