Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) BB9000 válasza pjen (#37595) üzenetére


BB9000
senior tag

"Az elől töltősbe hogyan öntesz +vizet?"
A mosószer-adagolón keresztül töltöm fel plusz vízzel egy kis vödörből.
A gép "okos", mert amikor eléri a vízszint az ajtó alját, akkor már nem engedi kinyitni. De eszembe se jutott az ajtón keresztül tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#37602) pjen válasza polonic (#37600) üzenetére


pjen
félisten

Nem azt kérdeztem,hogy milyen,hanem,hogy mennyi, literben.

BB9000:esetleg kevesebb ruhát tennél bele?

[ Szerkesztve ]

(#37603) polonic válasza pjen (#37602) üzenetére


polonic
félisten

Most a litert én meg nem tudom mondani neked.
A táblázat az alapértékeket mutatja, pótvíz nélkül. Nyilván azoknál több. :)

Ha szeretnéd, lemérem egyszer neked, hogy hány liter vízzel többet használ a pótvíz opció bekapcsolásakor.

(#37604) pjen válasza polonic (#37603) üzenetére


pjen
félisten

Konkrétan nem érdekel,csak viszonyításban gondolkodtam.

(#37605) Ear001 válasza pjen (#37555) üzenetére


Ear001
addikt

De, egészen komolyan gondolom. Édesanyámnál közvetlen Energomat -Miele csere volt, úgyhogy szinte A-B teszet sikerült csinálni. A Miele bizony kevesebb mosószerrel tisztábbra mos.

(#37606) pjen válasza Ear001 (#37605) üzenetére


pjen
félisten

Azt elhiszem,hogy kevesebb mosószerrel tisztábra mos.Csak nem ezt irtad.Ez mos is nem csak lötyögteti a ruhát,ezt Te irtad,igaz.Tehát a Miele előtt koszosak voltatok.Nekem és nagyon sok ember társamnak volt hajdú és egyéb mosógépe.Szerintem tiszták voltunk,vagyunk miele nélkül is.Legfeljebb több mosószert,melegebb vizet,hosszabb programot használunk.

(#37607) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

Páraelszívót keresek konyhába.
A lényeg, hogy 60 centi széles legyen, jó erős szívóteljesítmény, nem túl hangos, előny ha kihúzhatós de nem feltétel, és 30 ezer ft-nál ne legyen több.
Tudnátok ajánlani néhány típust?
Én ezt néztem ki CATA TF5260X, de érdekel más típus is ha jobb valamiben.

(#37608) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Munkahelyemen bedöglött a mikrohullámú sütő, így szeretnék egy megbízhatót vásárolni.
Milyen márkát javasoltok, keretünk ~ 25 ezer Ft. (semmi csicsa nem kell csak megbízható legyen)

köszi

(#37609) #40553216 válasza pjen (#37539) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meg a Mielékben van egy masszív acélkeret, ami önmagában legalább 20 kg, és nem a szutyok takarólemezek a tartóelemek is.
Amúgy nem tudom, mit néztél de a 270000 Ft-os Miele 50 litert használ. Igaz, a kicsivel drágábbak között vagy 8 kg – 48 literes párosítás is.
Különben meg a teljes ciklus vízfelhasználása van leírva, a Mieléknél tipikusan 1 mosási és 2 öblítési fázissal, ráadásul 1400/perces fordulatszámú centrifugával, ami a tiédnél jobban kinyomja a vizet minden fázisban, így lehet, a centrizésnél kevesebb víz kell, ezért a mosásnál relatív többet használhatnak fel. De ezt csak egy vízórával lehetne ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#37610) pomk válasza pomk (#37266) üzenetére


pomk
őstag

Hülye kérdés: egy teljesen beépíthető mosogatógép esetén (ahol a nyomógombok és a kijelző az ajtó felső élén található), hogy történik a "Elektronikus maradékidő jelzés percben" ? Hol látom ezt működés közben?

(#37611) pjen válasza #40553216 (#37609) üzenetére


pjen
félisten

Szerencsére az Lg-t még nem kellett szétszedni,de a fagor belsejéhez volt szerencsém.A "szutyok takaról emezek"nem tartottak semmit,.Ha megnézed az LG átlagos mosási víz felhasználását 56/ l/mosás. Sőt az energomat takaró lemezei sem voltak teherhordó elemek.

a centrizésnél kevesebb víz kell, ezért a mosásnál relatív többet használhatnak fel. Ezt nem értem?De mondom nekem semmi bajom azokkal akik Mielét vesznek.Azt is aláírom,hogy tovább tartanak,és azonos mosó szerrel szebben mosnak.Viszon3-4x annyiba kerülnek mint egy átlag mosógép.

[ Szerkesztve ]

(#37612) Zeki válasza maglew (#37608) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha az Aldiban vesztek,ott van 3 év garancia. Amúgy hogy melyik meg 4-6 évet gond nélkül, az utólag derül ki, az meg mér nem kapható.

Nálunk anno a legolcsóbb, Tesconak gyártott digitális, grilles, 20 literes, 17 ezer Ft-os mikró is elment 6 évet.
És gyerekek mellett volt használva rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#37613) ZnVjaw0K válasza pjen (#37611) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

A jelenlegi mosógépemet szerencsére még nem kellet szétszedni, de az előző (talán wörlpúl volt, de nem biztos) bizony a szutyok takarólemezen ülő műanyag keretről lógott 4 rugóstagon.
Kétszer is szét kellett szedni, egyszer azt hiszem nylon harisnya került a szivattyúba, egyszer meg letörött az egyik műanyag csöcs, amiről az üst lóg. Ragasztás és vaslemezzel megpatkolás után még évekig ment, mielőtt szétporladt, szétrohadt, elrozsdásodott, szétesett.
Rendesen ki volt spórolva belőle az anyag.

(#37614) Teaway válasza pomk (#37610) üzenetére


Teaway
veterán

Előtte a járólapon. Oda vetíti ki.

Nincs itthon csokid??

(#37615) Ance válasza pomk (#37610) üzenetére


Ance
őstag

Kivetíti maga elé.

Szerk: Előztek jobbról. :)

[ Szerkesztve ]

(#37616) pomk válasza Ance (#37615) üzenetére


pomk
őstag

Az általános leírás szerint ez a típus "Infolight"-al rendelkezik, viszont a "Komfort és biztonság" további termékinformációk menüpontnál pedig az van, hogy "Elektronikus maradékidő jelzés percben".
Ha jól olvastam a google segítségével, akkor az Infolight csak egy piros pontot vetít a padlóra, konkrét időt nem ír ki? Vagy félreértettem valamit, vagy nagy elírás van a bosch oldalán...

[ Szerkesztve ]

(#37617) M43g válasza agyhalal (#37181) üzenetére


M43g
aktív tag

PM akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#37618) freaghill


freaghill
őstag

Nem olyan rég vettük az ősöknek ezt az LG F2J5WN4W mosógépet.
Gondoltuk, saját részre is ilyet vennénk, viszont ha később szeretnénk szárítógépet akkor ahhoz kell elméletileg valami keret ami a mosógépre megy, és arra meg rá a szárítógép, ha jól tudom.
Ezek a keretek mennyire univerzálisak, erre a típusú mosógépre lehet rakni?
Ha lehet akkor szűkít esetleg a vásárolható szárítógép listából, gondolok itt a méretekre, hogy rámenjen a keretre.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#37619) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok használ valaki légtisztítót? Xiaomi Mi Air Purifier 2 érdekelne de ha van más tapasztalatból írhatna. Mennyire hatékonyak?

(#37620) Dluinet válasza Darksiders84 (#37619) üzenetére


Dluinet
nagyúr

használtan Zepter Therapy Air Ion
keress rá itt a topikban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37621) #94529552 válasza ribarszki (#37596) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem erősített meg, teljesen más gépet használ, ráadásul az övé előtöltős, de erre már írtam tippeket az extra erősen szennyezett rukákat nem csak úgy beledobjuk az ismeretlen mosógépbe, itt, és hogy szerintem ez így nem elfogadható vélemény, amit egy darab mosás alapján el is lehetne dönteni. A többi hasonló gépet használó meg koszos rukákban jár szerinted. Ha rosszul mosna, akkor mindenki arról írná tele a fórumokat, márpedig nem kevesen használják ezeket.
De nemcsak Eluxnál, hanem bármelyik másik márkánál vagy típusnál se szabad ilyen elhamarkodott véleményt mondani.

[ Szerkesztve ]

(#37622) ribarszki válasza #94529552 (#37621) üzenetére


ribarszki
őstag

Öööö lehet saját véleményem, benyomásom és gondolatom, vagy csak az amit te is elfogadsz? Vagy szeretnéd eldönteni helyettem, hogy mi erősít meg a gondolatomban és mi nem? :Y

[ Szerkesztve ]

(#37623) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#37421) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

UP :U :B

(#37624) #94529552 válasza ribarszki (#37622) üzenetére


#94529552
törölt tag

Saját egyedi vélemény persze, miért ne, az van neked is, meg mindenkinek itt. :R
Csak az a gond, ha teljesen ellentmondó a többségnek. Mert nálam és még sokaknál, akik itt a fórumon is ezeket a felültöltőseket vették, vagy akik véleményt írtak különböző felületeken, azt látom, hogy elégedettek velük rövid és sokkal hosszabb távú(több éves) tapasztalatok alapján is<>szemben az egy db mosás utáni véleményezéssel. Az almát nem erősíti a körte szerintem. Ennyi. :))

(#37625) Ance válasza pomk (#37616) üzenetére


Ance
őstag

Nincs elírás. A maradékidő kijelzés a beállításkor (becsukás előtt) van akkor. Ott kiírja mennyi ideig fog tartani. A piros ponttal meg jelzi, hogy még megy, tehát ne nyisd ki, hiába nem hallasz semmit. Bocs, nekem Gorenje van, ami magától nyílik ki, így nem szükséges kijeleznie, hogy megy-e még. Mondjuk ennek is van a csúcskategóriában padlóvilágító funkciója, de sok értelme nincs az automatikus nyitás miatt.

(#37626) #40553216 válasza pjen (#37611) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az üstöt tartó rugók és a lengéscsillapító(k) hová vannak rögzítve?
„Ha megnézed az LG átlagos mosási víz felhasználását 56/ l/mosás.”
Nem nézem meg, mert egyrészt nem tudom, milyen gép ez, másrészt te írtad a 43 l/mosást. Vagy tévedek?
Minél nagyobb a centri fordulatszáma, annál kevesebb mosólúg marad a ruhában, így az öblítéshez is kevesebb víz kell. Nem? De ez csak ötletelés. Én így csinálnám.
„Viszon3-4x annyiba kerülnek mint egy átlag mosógép.”
A legszutyokabb elérhető gépnél 4x drágább a legolcsóbb Miele. Bár amit most találtam – Beko WTE5411B0 – majdnem 5x. De pont jó, hogy ezt találtam. Ugyanis ez is 5 kg-os és ugyanúgy 45 liter vizet használ, mint az enyém, a különbség a 800/perc és az 1400/perc. Szerinted melyiknek kell kevesebb víz az öblítéshez? Vagy ha ugyanannyit használnak, melyik öblít jobban?
Nekem a Miele előtti Zerowatt azzal pusztult, hogy kirohadt az alsó rugó oldallemezre hegesztett rögzítési pontja.

(#37627) #94529552 válasza freaghill (#37618) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van itt pár keret, keskeny is, de hogy melyik kell hozzá azt nem tudom, és egy cikk.

(#37628) pomk válasza Ance (#37625) üzenetére


pomk
őstag

Így már tiszta, köszi!

(#37629) metaksza


metaksza
tag

Sziasztok. Olcsóbb mosógépek (pl EZ) között mi (és hol?) most a BestBuy? Sajnos a régi házmester már nem akarja az igazságot. Köszi!

(#37630) #40553216 válasza Zola007 (#37582) üzenetére


#40553216
törölt tag

Érdekes, ha az 1,6 csak jó, a 2,1/2,2 pedig nagyon jó volt. Ugyanis ez az osztályozás a magyar fordítottja: minél kisebb, annál jobb.
„és ne zárjuk ki”
De, zárjuk ki. Feltéve, hogy a mosógép esetében fontos cél a tartósság. Persze ha nem, akkor

(#37589) pjen
Mindegyik gépen a legtakarékosabb, lényegében az összehasonlíthatósághoz, a szabványhoz, előíráshoz (nevezd, ahogy akarod) programra vonatkozik csak a reklámokban, energiahatékonysági címkén található x liter/mosás adat. Minden más program többet használ. De a Mielékben a programokhoz még a relatíve több vízzel mosó programok vízszintjét is lehet még emelni.
Kicsit korábban leírtam, hogyan és melyik programokban növeli az én gépem a vízszintet. A gyári beállítás a második fokozat, tehát még két fokozattal magasabb szintet is be lehet állítani.

(#37606) pjen
„Legfeljebb több mosószert,melegebb vizet,hosszabb programot használunk.”
Emlékszel, abból indultunk, hogy a Miele jobb. Ez azt jelenti, hogy nem kell semmiről többet használni hosszabban. Ugyanazon feltételek mellett jobb. Mert ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy mosógép sem kell, fizetsz egy bejárónőt, akit kézzel elmos mindent. Igaz, vizet, mosószert, öblítőt, gázt/villanyt ötször-tízszer annyit fog használni ráadásul két havi fizetéséből vehetsz egy Mielét is. De a saját géped esetében a korábban említett 43 literhez képest 56 literrel mosol, akkor 10 év alatt bőven 100000 Ft fölötti a plusz költséged az alaphoz képest. Azaz ha a legolcsóbb LG-t veszed (én most kb. 80000 Ft-ért találtam), akkor is az extra költségekkel bőven 200000 Ft fölé jutottál. És a sötétzöld érvek még elő sem kerültek.

(#37598) szuszinho
Benedvesíted az edényeket, benedvesíted a szivacsot, elzárod a csapot. A szivacsra raksz mosogatószert, ledörzsölöd az edényeket, kinyitod a csapot és leöblíted. Ne folyasd, míg nem használod és elég lesz! Tizengynéhány liter meleg vízzel lezuhanyozni is tudok.

(#37631) pjen válasza #40553216 (#37630) üzenetére


pjen
félisten

Ácsi,a Miele alapból kerül 3-4x annyiba mint egy átlagos műsógép.Vizet mindkettő fogyaszt,ha használod a megemelt víz funkciót,még többet is mint az LG.Akkr a legolcsóbb Mielével is bőven 500000 fölé jutottál.

(#37632) freaghill válasza #94529552 (#37627) üzenetére


freaghill
őstag

Csak arra kell figyelni méretügyileg, hogy megoldható legyen az egymásra pakolás, hogy a mosógép mélysége ne legyen kisebb mint a szárítógépé?

(#37633) pomk


pomk
őstag

Páraleszívó témában nem sok mindent találtam a fórumban...
Ha hihetek az árukereső oldalnak és az ott ajánlott képletnek, akkor 3,3m x 1,6m x 2,7m x 12 = 171 m3/óra teljesítményre van szükség. Ezen kívül beépíthető (kihúzható) és 60 cm-es típust keresünk.
Ilyen alacsony teljesítményűt nem nagyon találtam, de az árukeresőn a népszerűség és az értékelések alapján a következő típusok maradtak:
CATA TF-5260 60cm + Teka TL 6310 60cm + CATA TF-2003 60cm

Ismeritek ezek közül valamelyik típust? Az értékelések alapján mind 4,5 - 5 csillagos, nehéz dönteni melyik lenne a legjobb számunkra. Mivel teljesítményben mindhárom megfelelne így nehéz dönteni. Max a dB ami még meghatározó lehet, mivel az összeszerelés minőségét, felhasznált anyagokat sajnos nem ismerem egyiknél sem. Ill. ha jól emlékszem egyszer itt olvastam a fórumon, hogy olyat érdemes választani, aminek kivehető és fém lemezei vannak alul a szűrő előtt?

Köszi a tippeket!

(#37634) Teaway válasza #40553216 (#37626) üzenetére


Teaway
veterán

„Minél nagyobb a centri fordulatszáma, annál kevesebb mosólúg marad a ruhában, így az öblítéshez is kevesebb víz kell. Nem?”

Minél jobban ki van centrizve, annál több öblítővizet tud felvenni.

(#37633) pomk:
Minden, ami fém és kivehető, az tisztítás szempontjából előnyös.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#37635) pomk válasza pomk (#37633) üzenetére


pomk
őstag

Még egy kérdés felmerült bennem. Kb 1,5 m magasan lenne, felfelé a padlástérbe kivezetve a páraelszívó. Ilyen esetben 1 vagy 2 motoros változatot érdemes választani?

(#37636) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

"IKEA konyhabútor + beépíthető nem IKEA mosogatógép" tapasztalata (infója a megoldásról) van valakinek? A csúszózsanéros (vagy mi) szivatásra gondolnék.

Kerestem itt a fórumban hozzászólást, egy PM-et küldtem "agyhalal"nak, de hátha van valaki más is, aki tudna segíteni :)

Köszönöm :R

(#37637) #40553216 válasza pjen (#37631) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Ácsi”! Nem a teljes használatot írtam, hanem az általad először írt 43 literhez képest a több vizet használó programoddal használt több mosóport, öblítőt számoltam csak, nem az összes felhasználást. ;) Direkt az elérhető legolcsóbb LG-t néztem, ez csak 1/3 árú, mint a legolcsóbb Miele. Nem kell használni az emelt funkciót.

(#37634) Teaway
Igen. De ez az összes felhasznált víz szempontjából nem, csak az öblítés hatékonysága szempontjából számít.

(#37638) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Cata 5260X páraelszívót, de a dobozban semmilyen beszerelési útmutató nem volt. A honlapjukon sincs a letöltések között.

Van valakinek ötlete honnan tudnám beszerezni? Más gépekhez még sablont is adnak, hogy hol kell kifúrni a furatokat. :F

(#37639) pjen válasza #40553216 (#37637) üzenetére


pjen
félisten

Na várjál, attól,hogy több víz,még nem biztos,hogy több mosószer is kell.Te most nem tudom mit akarsz bizonyítani .Nekem az Lg 5 év garival van 125000 Ft ba.Nem a legolcsobbat vettem.Ehhez vehetünk egy szintén nem a llegolcsóbb Mielét mondjuk 32000Ft ért+5 év gari=370000Ft.Vizet nagyjából ugyanannyit használ mind a kettő.Nem is tudom miről beszélünk.

(#37640) pjen válasza gaben1117 (#37638) üzenetére


pjen
félisten

MULTIKOMPLEX BUDAPEST KFT.oldalán van valami telepítési rajz,és utasítás.

(#37641) Teaway válasza #40553216 (#37637) üzenetére


Teaway
veterán

Minél jobban kicentrized az öblítés előtt, annál több víz kell.

Nincs itthon csokid??

(#37642) #94529552 válasza freaghill (#37632) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, de keskeny(ezt a mélységére mondják) szárító nem nagyon lesz, ezért a nem keskeny mosógépekből kellene választani[link], ha van elég hely. Ezek még gőz funkciót is tudnak például. Vagy opció, hogy egy másik helyiségbe is lehet tenni a szárítót. Vannak még ilyen mosógép és szárítógép szettek most az AEG-nél 4 év garival, de magad is összeállíthatod, csak a közel azonos méretre kell figyelni.

pjen Érdekes tomtyi számítása, vajon az átlagos kb. 10000 liter/év víz használatból hogy tudta kihozni a 100000 Ft plusz költséget?! Sőt bőven 200k-t ír.
Ácsi? Erről ezt ismerem: Ácsi, maga nem mohácsi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#37643) freaghill válasza #94529552 (#37642) üzenetére


freaghill
őstag

Mit értesz közös azonos méret alatt? Mennyi lehet a differencia? 55-re rámegy még a 60-as szárító, vagy még a 65-ös is, de a 45-re a 60-as már nem?
Illetve ezek az összeépítő keretek mi a szerepe? Az, hogy ne csak a lábainál nyomja a mosógépet hanem egyenletesen terhelje, és a méretkülönbség miatt is? Ha igen akkor itt mennyi lehet a különbség?

Ne haragudj, de laikus vagyok ebben a témában. :R

[ Szerkesztve ]

(#37644) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Most van az aldiban 5l deszt víz 450-ért. Ez beleönthető a párásítóba? Ha desztvízzel használom, akkor nem kell bele vízlágyító patron?

(#37645) gaben1117 válasza gaben1117 (#37638) üzenetére


gaben1117
senior tag

Most láttam neki a páraelszívó felszerelésének és valami nem stimmel. :F A négy felfogató csavarnak kivágott menet csak 3 helyen van meg, a bal elsőnél, ahogy a képen is látni nincs mibe becsavarni a csavart. (hiányzik az előkészített menet)

Szerintetek lehet ezzel kezdeni valamit, vagy kérjek egy másikat? Ma jött meg egyébként a media markt webáruházból.

(#37646) #94529552 válasza freaghill (#37643) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még a keresőben is lehet hasznos írás a témában[link], meg hátha írnak mások is. 45cm-re nem igazán való az 55-60, meg amúgy se a teljes megadott méret számít, hanem az alsó rész, és a talpak, amik vannak a szárító alján.
gaben1117 Az elég baj, ha nincs benne a hegesztett anya, sztem mehet vissza a feladónak.

[ Szerkesztve ]

(#37647) veze válasza gaben1117 (#37645) üzenetére


veze
őstag

ha esetleg alá lehet nyulni teszel oda egy M6 vagy M8-as anyát ( amilyen a csavar) és felszerelhető éppenséggel, de elég gáz, hogy ilyenre nem figyelnek a minőségellenőrzés során.Bosszantó, ahogy az is hogy emiatt utána járjon az ember és a cserét elintézze. mindenképp jogos a csere, de az utánnajárás meg az idő miatt , van ugy hogy az ember mégis megoldja , ha bír oda tenni egy csavaranyát.
Mert 1x kell felszerelni aztán valószínűleg legközelebb akkor kell kicsavarni ha ki akarja majd dobni az egészet már :D
(feltéve,ha rá bir majd ellentartani az anyára mert ugye ha meghuzza akkor megfordulhat ellentétben a hegesztett anyával)

(#37648) #94529552 válasza veze (#37647) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én nem ajánlom az utólagos belejavítást, mert ha utána valami más hiba lenne, elutasíthatnák a garanciát.

(#37649) veze válasza #94529552 (#37648) üzenetére


veze
őstag

valoban ha belejavítanak szétszenek valamit ami nem rendeltetésszerü szétszerelés ( pl nálunk a szagelszívó drótszövet szürőjét táblástól ki lehet szerelni takarítás céljából, ilyenkor az egész belső lemezburkolat hozzáférhető, a benne léávő világítótestek is igy cserélhetők., Ha egy nem létező anya helyére odateszek ( mivel hozzáférek, látomis a lyukat) egyet és belehajtom a csavart és kész a rögzítés, az utolag meg sem állapítható. nem látható nyoma sem. Ha viszont ráhegesztem, mint a gyárit, akkor az már látszik és az már ok lehet a hivatkozásra ( bár tudjuk hogy nem attol fog leégni a motorja, nem attol ragad meg a kapcsoloja).
ha letört az anya annak is látszana a nyoma, de jelen esetben semmi nem látszik ha lecsavarozzák.
Ettől függetlenül jogos az elvárás hogy legyen jó, ha nem az akkor cseréljék.
A körülményektől is sokk függ. Én biztos, hogy ha megoldható, belül hozzáférek ( kézzel elérem a csavaranya helyét) akkor teszek oda egy anyát ( mert az uristen se mondja meg később hogy ezzel belejavítottam, nincs nyoma ) és fel van szerelve. mert ,
Ez nekem egyszerűbb lenne, mint elvinni kocsival megint a mediamarktba ott elbszni egy órahosszat hogy cseréljék ki, magyarazzam hogy mi a bánatom vele stb autozgassak oda vissza egy ezresért ,az életemből elvesz 3 órahosszáz, miközben egy 8-as anya 5 Ft és az egész utánajárásra forditott idö ötöde alatt kész vagyok vele És mivel egyszer kell felszerelni az életben csak , a rendeltetés szerinti használatban nem gátol.
Van azonban, aki nagyon jó szakember másban, de szerelésben nem annyira, aki ilyen tipus, az tényleg ne variáljon semmit, hanem adjanak másikat...

[ Szerkesztve ]

(#37650) #94529552 válasza veze (#37649) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, értelek, de elég baj, hogy egy hegesztett anya csak úgy hiányzik, leesett vagy nem is volt ott. Még meg is rendülne a bizalmam. Majd ő mérlegeli, nekem nem kéne egy hibás eszköz az biztos.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.