Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) Dluinet válasza ZnVjaw0K (#37195) üzenetére


Dluinet
nagyúr

150cm alattiaknak jó, mert a fagyasztó ritkán kell, akkor meg sámlit használnak.
Sokan alacsony nő van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37202) Dinter


Dinter
addikt

https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/bosch/sms40e32eu-p55064188/

Sry, telóról vagyok. Ez most akciós a MM-nél, 80k. Annyit megér, nem?

(#37203) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok! Mikrót vennénk (Daewoo mikro rendszeresen leveri a biztosítékot már a második újépítésű lakásban, alacsony fokozaton is).

Egyszerű gép kellene. Kérdésem, hogy Panasonic megéri a kb. 30- 50%,-os felárat egy Gorenje vagy Sencor géphez képest? Amúgy jókat írnak róla, könnyen nyílik az ajtaja, halk.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#37204) ZnVjaw0K válasza Dluinet (#37201) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Hát akkor eléggé felülreprezentáltak a 150cm alattiak a hűtőgép gyártóknál.
A nőknek kb 13%-a, a férfiaknak kb 1%-a 150cm alatti. Ehhez képest pár random megnyitott webshop alapján 25-50% közötti a felülfagyasztósak aránya.

(#37198) Pumma:
Ja szóval fitnesz hűtő. Jó.

Ha már a praktikumnál tartunk: háztartásiba miért nem lehet üveg ajtajú hűtőt venni? Mint a boltban az üdítő/sörhűtő.
Sokszor csak azért nyitom ki, hogy megnézzem mi van benne. Tiszta energiapazarlás. :D

[ Szerkesztve ]

(#37205) #94529552 válasza Voice24 (#37199) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kombinált fej, vagyis kicsit errre, kicsit arra is jó, de egyikhez se az igazi. Nehezebb, vaskosabb kivitel, és az átkapcsoló mechanika bármikor tönkremehet. Én pl sose használtam egyik porszívónknál se. Mindegyik márkánál van többféle is, a magasabb kategóriában azért valamivel jobb a kivitel minőség. Nem véletlenül adják egyes példányokhoz a parkettafejet is pluszba, de nem árt ha van még egy hosszú sörtés bútorkefe is, nemcsak az a picike kitolhatós csőre integrált.

(#37206) #94529552 válasza stellaz (#37203) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha hosszabb távra tervezel, lehet megéri a felárat a Pana, vagy Bosch mikró-t nézz esetleg, azt dicsérték nemrég, ha visszaolvasol, viszont a Gorenjét nem[link].

(#37207) Dluinet válasza ZnVjaw0K (#37204) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rosszul szigetel (a hűtő falához képest),
az üveges hűtőket jellemzően 10-18C°C fok közé lehet állítani, a normál hűtőket pedig 5°C körüli értékre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37208) stellaz


stellaz
addikt

Nekünk alul fagyasztós Liebherr hűtőnk van. Nem rossz, csendes, jól variálható, de mondjuk az ajtó kéder már felhasadt és a fogantyúk repdezettek, alatta lehet,hogy fém van, mert nem érezni változást rajta, de azért érdekes látvány. Kb. 5 éves.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#37209) pjen válasza ZnVjaw0K (#37204) üzenetére


pjen
félisten

A hideg levegő nehezebb mint a meleg,egy gépes rendszerben lehet praktikúsabb a felül fagyasztós.

(#37210) Csaby25 válasza Csaby25 (#37180) üzenetére


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Azt hiszem sikerült választanom:
Electrolux EOA3400AOX elekromos sütő és Electrolux EGH6343BOX Főzőlap .
Nálunk Romániában a kettő együtt forintban átszámolva 114131.79 Ft.
Páraelszívó Star Light HAT-260SS 60cm , ez 13141.92 Ft.

Valaki ismeri ezeket?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#37211) ZnVjaw0K válasza Dluinet (#37207) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Több rétegű hőszigetelt üveg, plexi, fólia, stb?
Azért ennyire nem lehet gáz a helyzet, mert ittam már üveges hűtőből olyat, ami simán 5 fok alatt volt.

(#37209) pjen:
Szerintem azon a technológián már pár évtizede túlhaladtunk, hogy fixen egylégterű a hűtő és a fagyasztótér.

[ Szerkesztve ]

(#37212) stellaz válasza ZnVjaw0K (#37211) üzenetére


stellaz
addikt

Azért egy családi hűtő nem biztos,hogy mindig azt a látványt nyújtja, amit a kor embere elvár a design konyhájában
:-)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#37213) pjen válasza ZnVjaw0K (#37211) üzenetére


pjen
félisten

Persze,de az egy gépes hűtőkben a hideg,venti nélkül könnyebben vándorol lefelé,mint felfelé.

Stellat 37212: ? :)

[ Szerkesztve ]

(#37214) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Vizes tartályos porszívó – vizes porszívó kategóriában jelenleg mi a best buy ár/érték szerint?
Sajnos még nincsenek jelöltjeim, teljesen friss lappal indulok neki.
(Annyi már biztos, hogy vizes porszívót szeretnék venni, ugyanis van allergiás a családban.)

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37215) polonic válasza spidersoft (#37196) üzenetére


polonic
félisten

Nálam a gép kinyitja a program vége előtt kb 10 perccel az ajtót, amikor már bőven száradási ciklusban van és így kb tökéletes az eredmény, még a műanyagok is szárazak. Persze, aminek pereme, abban itt is van víz.

Szóval ezt a működést kézzel is meg lehet oldani, így azt mondanám, hogy amikor szárít és lejárt a program, akkor nyisd ki az ajtót résnyire és még hagy úgy ott az edényeket egy ideig.

(#37216) Zeki válasza pvt.peter (#37214) üzenetére


Zeki
nagyúr

Allergiásra hepa szűrős Miele porszívót. Ne vizest.

(#37217) pvt.peter válasza Zeki (#37216) üzenetére


pvt.peter
őstag

Miért inkább száraz hepa szűrős mint vizes porszívó?
Utóbbi sokkal jobban "megfogja" a port, nem?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37218) ribarszki válasza pvt.peter (#37217) üzenetére


ribarszki
őstag

Jó a vizes allergiára, de macerás. Viszont egy jól tömített Hepás zsákos gép semmivel sem rosszabb szűrésben mint a vizes. De sokkal praktikusabb és egyszerűbb használni.
Ja igen, pontosan milyen allergiás van a lakásban? Mire allergiás? Ugye nem pollen?

[ Szerkesztve ]

(#37219) pvt.peter válasza ribarszki (#37218) üzenetére


pvt.peter
őstag

Régebben használtam vizes porszívót (Samsung Aquatic SD-9420) és teljesen megvoltam vele elégedve.
Emiatt is vizeset szeretnék venni, csak már az előbbi terméket nem forgalmazzák sehol sem.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37220) ribarszki válasza pvt.peter (#37219) üzenetére


ribarszki
őstag

Értem. Zelmernek van vizes porszívója, de nincs sok visszajelzés róla. De csak akkor ér valamit ha poratka allergiája van. Pollenre sajnos semmit nem ér, ahogy a zsákos sem.

[ Szerkesztve ]

(#37221) Zeki válasza ribarszki (#37220) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pollenre légtisztítót kell venni.

(#37222) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Senki?

Találkozott már valaki ilyen zakatoló hanggal NO FROST hűtőnél? Valaki megerősíthetné, hogy ez nem normális hang. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#37223) Teaway válasza kisbalazs83 (#37222) üzenetére


Teaway
veterán

15 éve van zakatolásmentes NO FROST, úgyhogy nem normális.

Nincs itthon csokid??

(#37224) stellaz válasza pjen (#37213) üzenetére


stellaz
addikt

Hát szerintem azért nincsen üveg ajtajú hűtő otthonra, mert a bent lévő kajamaradék, stb
nem túl esztétikus. ,:-)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#37225) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ez energo lux mosógép. Nincs használati utasításom. Ez a szűrő? Ezt a tisztításhoz úgy kell kivenni, hogy a fehér nyíllal jelzett fura csavarfejbe egy lapos fejű csavarhúzót teszek és az óramutató járásával ellentétes irányban kicsavarom, aztán a fekete nyilakkal jelzett füleknél fogva a tárcsát az óramutató járásával ellentétesen elforgatom valamennyi fokban és akkor ki tudom húzni a szűrőt?
Hogy tisztítsam utána a szűrőt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#37226) BB9000 válasza tknof1871 (#37225) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem kell csavarhúzó. Kézzel kell kitekerni, majd kihúzni a szűrőt. Kb úgy mint itt: Link

Utána csap alatt tisztára mosod. Egy kis kefe jó szolgálatot tehet.

[ Szerkesztve ]

(#37227) Dluinet válasza tknof1871 (#37225) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak fekete nyilakkal jelzett füleknél fogva a tárcsát az óramutató járásával ellentétesen elforgatom

a szürke a szűrő, csak így van hozzáfogatva

szerk: látom válaszoltak

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37228) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Hűtő vásárlás előtt állok, egy ajtós (mély nem kell) típust.
Méretben 300L-től felfelé, árban 100-130 körül.
Mit ajánlanátok?
Ezt a kettőt néztem:
AEG
Gorenje ez szimpatikusabb, a 3 év gari miatt..

Psn ID: sefter_hun

(#37229) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Alacsony egyrészes hűtőt keresek kerti szaletlibe, amit csak nyáron használnánk.

-legyen akkora fagyasztója hogy a jég beleférjen
-2,5literes pepsi beleférjen,
-zöldség es gyümölcstároló nem fontos
-főleg italok, üdítők hidegentartására használnám

Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37230) ZnVjaw0K válasza stellaz (#37224) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nem az átlátszatlan ajtajú hűtők helyett, hanem mellett.
Szóval nem úgy gondoltam, hogy mindegyik üveges legyen, csak furcsállom hogy nincs olyan IS, pedig elég fancy feature lenne.
Aztán aki "csúnya" látképet szokott maga mögött hagyni a hűtőben, az továbbra is vehetne hagyományosat. De ha csak ez a gond, akkor egy filléres folyadékkristályos filmmel el lehetne sötétíteni és gombnyomásra (érintésre, közelségre stb) átlátszóvá tenni (akár a belső világítást is ideiglenesen felkapcsolni csukott ajtó mellett).

Nálunk pl igazán ritkán néz ki úgy a hűtő, hogy rejtegetni kéne. Az az állapot csukott ajtónál is zavar, szóval olyankor elég hamar ki van takarítva. (A ritkaság oka pedig az a filozófia, hogy ha nem b@sszuk össze, akkor nem lesz összeb@szva.) Ez alapján nálunk pl nem jelentene hátrányt, és nem vagyunk ezzel egyedül, szóval lehetne rá piac.
Sőt, ha a felülfagyasztós hűtő fő fícsöre, hogy mozgásra ösztönöz, akkor az üvegajtós ugyanígy ösztönözhet takarításra:D

(#37231) spidersoft válasza polonic (#37215) üzenetére


spidersoft
senior tag

Most Jar Platinum tablettával próbáltam (azon felül, hogy drága, ez állítólag valami nagyon tudományos nagyonjó tabletta), a gépben beállítottam, hogy minden-az-egyben tablettám van, hogy ne öblítse le róla a felületaktív anyagot. Ennek ellenére ilyen az evőeszköz tálca (oké, hogy az evőeszközt nem szárítja meg, de hogy sajátmagát se?...), illetve ilyenek a műanyag ételtartó edények. A program két órát tartott, a vége előtt kábé negyed óráig a kijelzőn volt egy ventilátor jel (hogy ő szárít, de közben nem hallatta hangját... semmi ventilátorhang... lehet döglött benne gyárilag?), eközben az ajtó zárva volt, és csak ezt követően nyitotta ki. Ekkor kihúztam a fiókokat, hogy érje a cuccot az áer.

(#37232) Zolás válasza Sefter (#37228) üzenetére


Zolás
addikt

Ilyen gorenje van nekünk, van egy hangja. Ha fontos a halkság akkor felejtsd el. Mi az ajtó nyitó miatt választottuk, és a külseje is szimpatikusabb.
Ha beteszel valamit, ne érje el a hátsó falat vagy nedvesedni kezd.
Minden ajtónyitás után bekapcsol.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37233) #40553216 válasza Zeki (#37200) üzenetére


#40553216
törölt tag

És a kisebbik is nagyobb, az XL meg 41 cm széles.

(#37234) #40553216 válasza Bacusuz (#37229) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a Coca Colát ajánlom.

(#37231) spidersoft
Én is Platinumot használok, ennyire nem vizesek a műanyagok, az evőeszközfiók pedig egyáltalán nem, pedig az is műanyag. Lehet, a géppel van probléma.

[ Szerkesztve ]

(#37235) stellaz válasza ZnVjaw0K (#37230) üzenetére


stellaz
addikt

Ja, végül is igaz :-)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#37236) Ance válasza Sefter (#37228) üzenetére


Ance
őstag

Nekünk is ilyen Gorenje hűtőnk van. A spájzban áll így nem nagyon izgat a hangja. Nekünk nem kapcsol be minden alkalommal, ha kinyitod. Ha bekapcsol, akkor a ventilátornak tényleg van hangja, ami elindul (gondolom, hogy megpörgesse bent a levegőt, mert qva nagy) de ki lehet kapcsolni az oldalán lévő kapcsolóval. Azt viszont nem tudom, hogy az milyen hátrányt okoz.

(#37237) canniball válasza spidersoft (#37231) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs ezekben venti... A szárítás úgy működik, hogy a forró víztől felmelegszenek az edények, a melegtől pedig elpárolog róluk a víz. Nyilván a műanyagok nem melegszenek át így azoknak több idő kell, hogy megszáradjanak. És a hőt magukba "szívó" edények is akkor lesznek teljesen szárazak ha nem egy zárt térben állnak (azaz ha kinyitod az ajtót és távozik a pára).
Azt ne várd, hogy a program végén csont szárazon veszed ki amit belepakoltál, mert olyan sosem lesz!
Azt a rozsdás húsfogót vagy mit viszont én kidobnám...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37238) dh66e válasza spidersoft (#37231) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem egy ősrégi low budget Candy mosogatógépem van,de az ilyen pocsék munkát nem képes művelni. :Y

(#37239) Zeki válasza spidersoft (#37231) üzenetére


Zeki
nagyúr

Rakj bele öblítőt is, jót tesz a szárításnak.

(#37240) canniball válasza dh66e (#37238) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor sem ha műanyagokkal rakod tele? Mert itt ugye azok vizesek, ha megnézed a lábast az száraz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37241) dh66e válasza canniball (#37240) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,csak a múanyag dobozok peremében tud megállni a víz.Ilyen durva vizcseppek nyomokban sincsenek csak ha rosszul van bepakolva egymás hegyire hátára..
Ne mondjátok hogy a mai gépek így szárítanak-vagy nem szárítnak-mert besírok. :U

(#37243) Sefter


Sefter
veterán

Ance és Zolás!

Köszi mindkettőtöknek :R

Psn ID: sefter_hun

(#37244) polonic válasza spidersoft (#37231) üzenetére


polonic
félisten

Nem mindegyik gépben van ventilátor. Az én gépemben mondjuk van, így jobb a hatásfokra.
Öblítőszert is használok, az is segíti a száradást. Inkább a külön só, mosogatószer, öblítő híve vagyok.

(#37245) Bacusuz válasza spidersoft (#37231) üzenetére


Bacusuz
őstag

Só, öblítő legolcsóbb, egyszerű legolcsóbb tabletta kb 15 ft mindenből aldist veszek.
Ha van előmosogatás a programban akkor teszek hozzá gépi mosogatóport, így sokszor az áztatós kaparáxzós ráégett tepsit is szépen elmossa.
Nem érdemes a drága ürtechnikának mondott tablettákkal vacakolni.
Én is próbáltam előtte mindenfélét.

Program után ajtó kinyit és a levegőn megszárad.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37246) SteveL


SteveL
aktív tag

Sziasztok! 4 éve vettem egy 2000 W-os Samsung SC4790-es porzsák nélküli porszívót. A mostani porszívók szinte mind 700 W-osak. Mi történt? Ennyit fejlődött a technika, vagy a maiak gyengébbek? :)
Egyébként a régi porszívóval nagyon meg voltam elégedve, de sajnos újabban nagyon melegíti a levegőt (légkondícionált lakásban is), 1-2 perc múlva automatikusan kikapcsol, szűrők és tartály nélkül is. Szétszedtem, de sajnos semmi különöset nem láttam benne. Mi a franctól melegedhet ennyire a motor?

(#37247) ribarszki válasza SteveL (#37246) üzenetére


ribarszki
őstag

17.szept.1 óta max 900W motorteljesítményű porszívók hozhatók forgalomba. EU törvény. A motorod pedig szépen lassan meghal(t) a csodás zsáknélküli, monociklon technológia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#37248) #40553216 válasza Zeki (#37239) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Platinum mellé alapból nem kell.

(#37249) SteveL válasza ribarszki (#37247) üzenetére


SteveL
aktív tag

Köszönöm a választ, kicsit fura volt. Akkor lehet, hogy megint porszívót kell vennem. :(((

(#37250) lufi7 válasza ZnVjaw0K (#37230) üzenetére


lufi7
aktív tag

Múltkor nézegettem a hűtőket - talán LG volt - és találtam olyat amelyiknek dupla ajtaja volt. Kinyitod a külsőt és ott az átlátszó belső ajtó.
Természetesen aranyárban.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.